Hockey- hoek Vanavond gezellige dropping Uitbreiding DOE MEER MET GEHAKT Schaakclub Resultaten volleyfaal- kompetgtie Mintonette Dames veertig plus blijven fit bij BATO Klaverjas Volleybalver. Mintonette verwelkomt het 200ste lid Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Slotwedstrijd heren 1 De laatste kompetitiewedstrijd van dit seizoen alweer werd vrij dagavond 24 februari jl. gespeeld tegen Markelo 2. Gezien de erva ringen in de le helft van de kompe titie in Markelo was dit een niet te onderschatten tegenstander. Vol goede moed en met een betere warming-up dan Markelo gingen we van start. Dit wierp al vry snel zijn vruchten af want Mintonette wist zonder veel moeite uit te lopen tot 6-1. De verdediging bleef zuivere passes af leveren en de spelverdelers plaats ten juist, met uitzondering van een set-up die Wim wel had kunnen hebben mits hij op veld 3 had ge staan, maar verder was deze set-up verrassend, snel, spectaculair en leuk bedacht. Zo werd deze set snel afgesloten met 15-7. Dankzij de goede interpretatie van de 8 geboden van onze speciale supporter, die dinsdagsavonds ook af en toe wel eens tracht te volley ballen, werd de tegenstander danig geïntimideerd. Mintonette liep weer snel uit maar door enkele persoonlijke schoon heidsfoutjes stokte het even en kon Markelo een paar puntjes maken. We bleven zo enige tijd hangen op een stand van 9-4. Om het publiek ook iets te bieden en in het bijzon der om onze tweede coach op de tribune, die ons dus van die nuttige geboden voorzag, zorgden de NMB-heren voor nog enige span ning door Markelo nog een eindje bij te laten komen. Ja, ze durfden zelfs gelijk te komen met 10-10. Na tuurlijk zorgden we er wel voor dat deze set door ons werd gewonnen met 15-13. Daar dit onze echte coach iets op de zenuwen werkte, want deze kan zo veel spanning niet verdragen, voelden we ons genoodzaakt om de derde set met betere cijfers af te sluiten. Na de tips van onze supporter, die ook wel eens optreedt als collecteur rond de spelersbank, nog eens aan dachtig bestudeerd te hebben be gonnen we de derde set. De tips (die eigenlijk niet gepubliceerd mogen worden) zullen we toch maar open baar maken. Zo zagen ze eruit: 1. Vraag allereerst aan de tegen stander wanneer de trein stopt in Markelo. Vraag in de loop van de wedstrijd aan de scheidsrechter om een bal in kubusvorm in verband met het feit dat de tegenstander de bal steeds weerzo ver op moeten halen als jul lie een punt hebben gescoord. 3. Laat de tegenstander tijdens de set ook een paar keer serveren. 4. Vraag aan de tegenstander wie van hen in aanmerking komt voor de ere-divisie. 5. Hopen dat de coach zo wijs is zich niet van de wijs te laten brengen, vals zingen kan hij na de wedstrijd wel. 6. Kijk geregeld door het net en vraag dan: „wat spelen jullie, vol leybal?" 7 Voel geregeld aan de volleybal- paal of de scheidsrechter nog wel vast zit en zeg dan dat hij toch wel weer eens om kan vallen. 8. Zorg dat de tegenstander minder punten scoort als jullie, dan zit er winst in. De derde set verliep over het geheel gezien even vlot als de eerste, zodat Mintonette deze set wist te winnen met 15-8. Dit betekent dus dat we er weer twee puntjes bij hebben. Hoe is de situatie nu verder m.b.t. de promotie? We zullen daarvoor af moeten wachten wat naaste belager Flash 2 op 13 maart tegen Rivo 3 pres teert. Rivo heeft zelf geen kans meer op kampioenschap. Wanneer Flash wint van Rivo is Flash kam pioen, en promoveert ze naar de 2e klasse. Wint Rivo dan is Minto nette kampioen, maar wanneer er gelijk gespeeld wordt dan zal een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap tussen Mintonette en Flash gespeeld moeten worden. Vermeldenswaardig is nog dat Rivo en Flash de vorige keer 2-2 te gen elkaar speelden. Vandaar dat wij nu hopen dat er velen mee zullen gaan op 13 maart (om 20.00 uur) naar Nijverdal om Rivo aan te moedigen! Stand: Mintonette 1 14-24, Flash 2 13-23, Rivo 3 12-17, Flash 3 13-14, Mintonette 2 13-9, Markelo 2 13-8, Markelo 1 12-7, Holyoke 2 12-0. Goed werk Dondertmannetjes! Met angst in de benen begonnen de dames aan de wedstrijd. Nadat ze het inspelen van de dames van Set Up met bewondering en ontzag hadden bekeken, had coach Her man de eerste taktische zet al be dacht. De juiste opstelling werd pas bepaald nadat Set Up zich had opgesteld. Toch was in het begin de aanval van Set Up te sterk. Zij hadden een aanvalster die een lengte had die voor de Holtense dames onover winnelijk was. Bij 1-5 greep Herman in en doordat de dames de takti sche aanwijzing goed opvolgden, konden de dames terugkomen tot 6-8. Nu was het de beurt aan Set Up om op het gevarieerde spel van Mintonette een passend antwoord te vinden. Dit lukte de Ootmar- sumse dames en ze liepen opnieuw uit naar 7-11. Om deze set nog in winst om te zetten moest Herman nog een time-out aanvragen. Dat deze time-out niet het beoogde succes had mag blijken uit het feit dat Set Up naar 9-13 uitliep. De eerste wissel werd toegepast: Fre- derique kwam erin in plaats van Jannie. Dit bracht meer succes aangezien Frederique over een sterk blok beschikte. De aanval van Set Up werd tot bedaren ge bracht en de Holtense dames kon den terugkomen tot 13-13. Set Up kreeg geen voet meer aan de grond: Mintonette scoorde de laatste twee punten: 15-13! Over de tweede set valt niet veel te schrijven. De dames gingen door een diep dal en verloren deze set kansloos met 2-15. De voorgaande set vergetend be gonnen de Dondertmannetjes met goede moed aan de derde set. De set-ups van Jannie en Fenny waren op maat zodat de aanvalsters met goede smashes en tactische ballen het spel van Set Up ontregelden. Bfj 8-3 vond de coach van Set Up het tijd om een time-out aan te vra gen maar de Holtense dames had den de smaak weer helemaal te pakken. Wat de dames van Set Up ook probeerden, de Mintonette- dames hadden er geen last van. Hun eigen spel spelend werd het na langdurige strijd toch 15-7 voor Mintonette. De Holtense dames waren in ieder geval in het bezit van één punt en dat werd al door iedereen een ver rassing genoemd. Dat de dames ook wel verrast waren mag blijken uit het feit dat de vierde set nog maar net begonnen was en de da mes al tegen een 0-5 achterstand aankeken. Herman moest de da mes via een time-out weer op het goede spoor brengen. Na een 1-8 achterstand kwamen de dames te rug tot een 11-10 voorsprong. Dat Set Up deze laatste set toch nog met 11-15 winnend afsloot was ge zien het totale wedstrijdbeeld wel verdiend. Einduitslag dus 2-2, een uitslag die trainer en speelsters tot tevreden heid stemde. Stand: Coppejans 4 15-27, Volley W 15-27, Set Up 2 15-23, Tornado 16- 19, Vrivo 15-16, Mintonette 16-13, Coppejans 3 15-11, Dynamo 16-11, Devoko 2 16-11, Wevo 15-6, SWN 16-6. Heren 2 ze! eindsprint in Waar Holten ai lang naar naa uit- gezien en waarvoor menigeen zich nachtenlang had bloot- en wakker- gewoeld, greep vrijdagavond weer eens plaats: de bekende groep he ren 2 verzorgde een thuisoptreden. Toen omstreeks 7 uur de leden van de formatie het strijdtoneel betra den, konden de toeschouwers op de overvolle tribune hun pupillen na uwelijks geloven. Het team van het tweede bestond uit 7 man (lees en spreek: zeven man) en een heuse coach. Een ongekende weelde. Wat datzelfde publiek niet wist en wij wel, omdat wij de betrouwbare bron weten te vinden, was dat de formatie in feite uit zeseneenhalve man bestond, want een van de ac teurs had rugklachten en uit voor- zorg had die persoon maar voor een wisselspeler gezorgd. Toen het imposante gezelschap, waarvan sommigen zo in de Pas siespelen van Oberammergau mee kunnen spelen, aan de warming-up begon, werd het stil op de tribune. Ook op de tegenstander, Markelo 1 notabene, maakte dit warmd- raaien de nodige indruk, want in de eerste set konden de mensen uit het Markelose niet als eerste de 15 punten binnenhalen: het werd 15- 11 voor Mintonette. In de tweede set gingen de heren door met het bakken van hetzelfde deeg, al kwamen ze zodoende ook eerst achter met 0-7. Ieder ander team zou luidkeels om moeder gil lend het speelterrein verlaten heb ben, doch heren 2 niet. Als men z'n oor te luisteren legt en men hoort voor welke vuren deze leden reeds gestaan hebben, wordt het duide lijk. Mede met behulp van de vaste gastspéler, deze keer was het Koos van Leeuwen, (hij wordt binnen kort 26), kwamen de mannen van het tweede langszij en voorbij Mar kelo: 15-13. Voor de derde set kwam Johan Müller opdraven, wat een drasti sche verjonging van het geheel be tekende. Dat was dan ook het enige waardoor hij opviel: aan zijn spel was namelijk niet te merken dat hij heel wat uren minder met het speeltuig in de weer was geweest dan de anderen. Sterker nog: in de set die hij meespeelde kwam Mar kelo niet verder dan 7 punten. 15-7 dus en derhalve een 3-0 zege voor heren 2, die de kampioenskansen echter ook niet meer in eigen hand hebben. Helaas... Voor de stand zie verslag heren 1. Weer gelijkspel dames 2 Gesteund door H. Plantinga en trainercoach H Scholten speelde dames 2 tegen Flash 4. De eerste set werd weliswaar door Mintonette gewonnen (15-5) maar het spel was niet erg om over naar huis tc schrij ven, zoals de coach al tijdens de time-outs had gezegd. In de tweede set kwam er, geluk kig^), meer tegenstand van Flash en na enige moeite en zweetdrup pels wisten de Holtense dames de set toch op hun naam te brengen (15-10). Waarschijnlijk waren de Mintonet- tes door deze krachtinspanning volledig uitgeput want helaas werd de derde set één grote prut: 4-15. De vierde set was eveneens een grote wanhoop. Na met 9-3 voor te hebben gestaan speelden de dames het toch klaar, na verandering van coach: de voorzitter nog wel!de set te verliezen met 10-15!! Aanstaande maandag speelt da mes 2 tegen Flash 3 en volgende week kunt u dus in ditzelfde blad weer een aflevering verwachten van „the ever continuing story" van dames 2. Stand: Markelo 115-28, Flash 3 14- 25, Eversberg 1 14-19, Markelo 2 14-17, Mintonette 215-16, Holyoke 2 14-15, Rivo 2 15-13, SWN 2 15-8, Flash 4 16-6, Rivo 3 16-1. Meisjes adspiranten Vrijdagavond 24 februari jl. om kwart over 7 zaten de meisjes ad- spiranten te popelen om te spelen tegen Rivo C. De le set begon goed voor ons: 5-1. Toen leek het erop dat Rivo zich niet op de kop wilde laten zitten: 5-5. Maar toch werd het 10-5 en snel daarna 15-5 voor ons. In de 2e set was Rivo meer in top vorm: 10-10. Maar Mintonette liet zich niet verslaan: 15-13. Dit was de tweede set die we wonnen. De 3e set begon wéér goed: 9-0. Het werd al gauw 15-2 voor ons. Dit was de eerste keer dat we alle 3 sets ge wonnen hadden. En we hopen dat we vrijdag 10 maart tegen Holyoke A ook zo goed zullen spelen. Stand: Rivo A 17-31, Flash A 17-30, ATC-B 17-30, Apollo B 17-24, Ho lyoke A 17-24, Markelo 17-15, ATC-F 17-15, Holyoke B 17-13, Flash E 17-6, Mintonette 17-5, Flash C 17-5, Rivo C 17-5. PROGRAMMA VOLLEYBAL KOMPETITIE Vrijdag 10 maart (19.15.) Minto nette meisjes adspiranten-Holyoke A; (19.15) Mintonette meisjes Junioren-Holyoke; (19.15) Minto nette dames 2 - SWN 2; (20.15) Mintonette heren 2 - Rivo 3; (20.15) Mintonette dames 3 - Flash 6 Zaterdag 11 maart (15.00) Wevo - Mintonette dames 1 (Weerselo); (13.30) Apollo B - Mintonette meis jes adspiranten (Borne). Maandag 14 maart (22.00) Volley W-Mintonette heren recreanten (Rijssen, (22.30) Mintonette herenrecreanten-Vredestein (Rijs sen). Heren 3 Vermoeid, na een zwaar weekend, traden de heren 3 van Mintonette maandagavond 27 februari jl. in het strijdperk te Nijverdal. Maar wat is vermoeidheid als men het witte le der in het vizier krijgt? Onze rid ders scherpten hun wapenen, glim lachten nog een keer naar het pu bliek en de beuk ging erin...! Na 10 minuten werd er al op de klok gekeken: de eerste set zat erop; winst dus. Maar zo gauw lieten de tegenstanders (Flash 5) zich de punten niet ontnemen; met een massaal offensief probeerde men een ommekeer te bewerkstelligen. Onze helden echter, kamden de ha ren op hun tanden, en boden fan tastische weerstand waarby vooral de geweldige smashes van Deven- terkoek opvielen. Ook de tweede set werd door Mintonette gewonnen en dat de derde set daarna een peuleschil was en dat men de tegenstanders gevoelig in het zand liet bijten, dat mag ieder een nu wel aannemen. Stand: Flash 4 12-20, Eversberg 1 12-i9, Rivo 4 12-13, SWN 1 12-13, Mintonette 3 13-12, Flash 5 12-11, SWN 2 11-6, Mintonette 4 12-2. Helaas, afgelopen weekend kon er jin deze regio vrijwel niet gespeeld worden, ondanks de heerlijke zon. Alle Holtense hockey-spelers moesten hun energie dan ook op een andere manier kwijt zien te ra ken. Velen werden echter opgepept door het lezen van het verslag van Latimer in de „Hockeysport" wat ging over de Hockey Club Holten. Bijzonder leuk om eens op een zo positieve manier over onze club te lezen. Het programma voor het a.s. weekend ziet er als volgt uit: 4 maart: meisjes A gaat naar Ens chede. Vertrek O AD 11.45 uur. Voor het vervoer zorgen de families Re- deker en Admiraal. Meisjes D gaat naar Raalte. Vert rek OAD 9.45 uur met de Fam. Scheltens cn de fam. van Burkum. Jongens B vertrekt om 14.00 uur in de auto's van de fam. de Vries en de fam. Boele richting Almelo. Bij Bully in Oldenzaal speelt jon gens D. Voor het vervoer zorgen de fam. Voerman en de fam. ter Haar, vertrek 00.30 uur. 5 maart 12.30 uur Mixed wedstrijd Holtense teams. Scheidsrechters zijn L. Scheltens en B. Pfeffer. Om 14.00 uur de lang uitgestelde wedstrijd veteranen A tegen vete ranen B. Komt dat zien. De dames A spelen woensdag 8 of donderdag 9 maart thuis tegen Hengelo om 10.00 uur. 9 maart om 14.00 uur mogen diezelfde vetera nen dan ook nog eens spelen tegen Meppel Dames B speelt op 7 maart de wedstrijd Bully 2 - Holten B. Vertrek OAD 13.00 uur. Trainingen: Dames iedere woens dag om 10.00 uur; jongens D geen training; meisjes A 9.15 uur; jon gens B 10.00 uur; heren 10.45 uur. S. V. Bato, afd. gymnastiek wil nogmaals de groep veerug pius unuex de aandacht van de dames brengen. Deze groep is nu rui m 1 jaar vol enthousiasme bezig onder leiding van de Heer v/d Berg, bewegings therapeut te Raalte. De oefeningen die tijdens dit uur gegeven wor-' den bestaan enkel uit eenvoudige grondoefeningen. Geklauter op toestellen is er dus beslist niet bij. De grondoefeningen worden vrijwel steeds op muziek uitgevoerd. Dames u bent nog steeds van harte welkom bij deze bijzonder gezellige groep, iedere woensdag avond van 19.15-20.15 uur in het gymlokaal aan de Tuinstraat. Alle inlichtingen worden graag verstrekt door secretaresse M. Eggink tel. 2000. De leden van de afdeling Holten van de Chr. Bond van Plattelands vrouwen (CPB) kwamen in verga dering bijeen in gebouw Rehoboth. De presidente, mevr. C. H. van Iperen-Esseboom sprak een woord van welkom en hield na het ope- Zoals reeds eerder werd aange kondigd organiseert de Suppor tersvereniging van de S.V. Hol ten heden (vrijdag)-avond een gezellige dropping vanaf Meer manskamp. Het vertrek is be paald op 20.00 uur. Er zijn aan dit evenement een aantal prijs jes verbonden en natuurlijk een gezellig slot op de plaats van samenkomst. De inleg bedraagt f. 2.- per persoon. Mocht dit nog niet zijn geschied, meldt u dan zo spoedig mogelijk aan bij Meermanskamp", tel. 20 99. ningslied (Psalm 100 1, 2 en 4) en gebed een korte meditatie naar aanleiding van het gelezen bijbel gedeelte Mattheus 2514-30, de ge lijkenis van de talenten. Na de me ditatie werd gezongen lied 1721 en 4. Hierna las de secretaresse, mevr. De Wit-Dorr de notulen en werden enkele ingekomen stukken behan deld. Na een korte koffiepauze was er voor de dames gelegenheid door middel van het maken van collages aan het bestuur kenbaar te maken welke onderwerpen zij in het nieuwe jaarprogramma opgeno men zouden willen zien. De goed bezochte en gezellige bij eenkomst werd door de presidente met dankgebed beèindigd. J.J. van Langen 1618; Mevr. Wess- els* 1601; G.H. Efftink 1600; Mevr. van Langen 1593; J. Spenkelink 1592; H. Theyn 1586; F. Klein Horstman 1565; M. Bruggeman 1564; B. IJspeert 1546; H, Kapper 1535; J. Bruinsma 1522; J.W. van Langen; H. Nijkamp 1515; R. Mul der 1510; L. Olthof 1505; H.J. van Langen 1502; F. Voskes 1488; J. Wieldraaijer 1487; G. Vincent 1479; G J. van Aefst 1469; A. Aanstoot 1466; G. Hogendorn 1449; K. ten Veen 1446; A. Kampman 1326. De beheerder van het dierenpark e tegenover Diessenplas heeft het deze week erg druk gehad. De drie geiten hebben namelijk zeven lammetjes geworpen; vier geitjes en drie bokjes. Het is het voorne men van de beheerder om a.s. za terdag de jonge dieren naar buiten te laten gaan. Op het moment zijn ze alle nog in afzonderlijke hokjes in het nachtverblijf ondergebracht. Verder zijn er twee hertjes in het dierenparkje aangekomen. Deze waren door de wijkvereniging Hol- ter Haar indertijd al toegezegd. Gehakt wordt veel gegeten in Ne derland, meestal in de vorm van een gewone bal gehakt. Dat laatste is eigenlijk jammer, want er kan ontzettend veel meer met dit gema len vlees worden gedaan. Veel mensen hebben daar echter geen idee van. Erg lekker zijn bijvoorbeeld met gehakt gevulde paprika's, of een kotelette kubidek (dat is een Perzi sche hamburger), of gehakt Ita- lienne, of English Pie. Dit zijn zo maar een paar verrukke- lijke gehaktgerechten. Wie trek be gint te krijgen, kan een briefkaartje sturen aan Postbus 16000, Den Haag. Als men daarop meldt: „Doe eens wat anders met gehakt", dan krijgt men gratis een kleurenfolcrer met heerlijke gehaktrecepten thuis gestuurd. HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 MAART 1978 - PAG. 13 Groep 1 J. E. Scheperman-W. G. Blits 1-0, B. van Beek-W. A. Klaas- sen 1-0, B. Beijer-D. A. v.d. Knaap 0-1. Stand aan kop: 1 D. A. v.d. Knaap 3 uit 4, 2 J. W. Middelink 2 1/2 uit 3. Groep 2: T. van Oijen-A. J. C. Brands 1-0, A. J. C. Brands-W. van Oijen 0-1, Jan ten Velde-T. van Oi- jen 0-1, G R. Klaassen-J. van Cal- car0-l,E. C E. Klaassen-J. C.Roele 0-1, J. van Dalen jr.-G. J. Kromdijk 1-0, A. M. Klaassen-W. Rietman 0-1 Stand aan kop: 1 Ton van Oijen 20 p., 2 Jan ten Velde 16 p., 3 J. van Calcar 16 p. Bij de in zaal Vosman om het club kampioenschap gehouden weds trijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer: Groep A. 1 G Koopman 133 p., 2 H. Paalman 129 (6 x 10), 3 G. J. Schup- pert 129 (5 x 10). Groep B: 1 G. Jansen 117 p., 2 E. J. Grootentraast 115 (1 x 10), 3 D. J. Nijendijk 115 (0 x 10). Groep C: 1D. W. Geels 106p., 2 A. J. Bieleman 104, 3 G. J. van Aefst 66. Luchtpistool: Groep A: 1 A.Schuppertl25p.,2G. Koopman 101. Groep B: 1 E. J. Grootentraast 120 p., 2 A. J. Bieleman 119, 3 D. J. Nijendijk 117. de handen van voorzitter Wim Husslage ontving ze een sport tas (uiteraard in de geel-zwarte clubkleuren) en een bosje bloemen, wat ze overigens vlot aan haar moeder doorgaf. De voorzitter memoreerde de enorme groei van de vereniging en hij hoopte dat met wat meer kaderleden het volleybal bij „Mintonette" door nog veel meer mensen beoefend zal kunnen worden. Tot nu toe is de situatie bij „Mintonette" wat kaderbezetting betreft beslist niet slecht: er draaien 11 teams in de kompetitie mee waar steeds begeleiding voor aan wezig is, nogal wat trainers en trainsters zijn actief, er zijn re delijk wat scheidsrechters en diverse commissieleden. Het volleybal blijkt in Holten en direkte omgeving enorm aan te slaan (vooral de jeugdaan- was is groot) en „Mintonette" hoopt op deze voet door te kun nen gaan. Het mini- en adspirantentoer- nooi werd hierna vervolgd met de finaleronde. Na afloop hier van keerde iedereen opnieuw zeer oe p hemcollecte in week van maart bent u ouder dan een jaar of veertig? Dan kunt u zich nog de tijd herinneren, dat er in ons land vele sanatoria voor tbc- patiënten waren en dat prak tisch iedereen in zijn kennis senkring wel een tbc-patiënt kende. Tegenwoordig lijkt tubercu lose een overwonnen ziekte te zijn. Maar dat is toch niet waar: 2000 nieuwe gevallen per jaar worden er ontdekt en nog rege lmatig vinden zogenaamde „tbc-explosies" plaats. Bestrij ding blijft daarom een belang rijke zaak. Toen, in augustus 1976 uit de volleybalafdeling van Bato de volleybalvereniging Minto nette werd opgericht waren er goede verwachtingen voor deze tak van sport in Holten. Vooral het in gebruik nemen van sporthal ,,'t Mossink" zou daar sterk aan bij kunnen dra gen. Nu, nauwelijks anderhalf jaar later, zijn de stoutste ver wachtingen al ver overtroffen. De toeloop van leden was zo groot dat in augustus 1977 al ongeveer 160 volleyballers bij „Mintonette" ingeschreven ware. En inmiddels is in ja nuari 1978 de grens van 200 be reikt. Tijdens het eigen mini- en ad- spirantentoernooi op zaterdag 25 februari jl. werd het 200e lid officieel verwelkomd. Dit was een ideale gelegenheid omdat het 200e lid een minivolleybal- stertje betrof: Ingrid Pasop bleek de gelukkige te zijn. Uit Het 200e lid van de volleybalvereniging „Mintonette" Ingrid Pasop met naast haar de voorzitter van de snelgroeiende vereniging Wim Husslage. 1

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13