CARNAVALSVIERING ,ÖE FIENPREUVERS UITSTEKEND GESLAAGD Spelavond en live- optreden van Zelm Wisseling van melkman Oude adressen in telefoongids 1..it Feestavond in Dijkertioek HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Openbare kennisgeving Gemeente Holten Uitloting I?i jeugdsociëteit De Schure o.a. HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 10 februari 1978 .30e jaargang - no. 6 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetetraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" en topper in de carnavalsviering in Holten (Keunedarp) ■as zaterdagmiddag de officiële ontvangst van Prins Al ert II van de Looker Möller de raad van elf en de prinsen- arde ten Gemeentehuize door burgemeester mr. VV. H. nklaar. In een korte toespraak zei de prins zeer blij en oldaan te zijn over de bereidheid van het gemeentebe- ;uur om tijdens de carnavalsdagen het gezag over te dra- en aan prins, prinsengarde en raad van elf. Holten zal de Dmende dagen „Keunedarp" heten en tot en met dinsdag itaal in het teken van carnaval staan. Ik roep zo zei prins lbert de bevolking op om zich „Keunedarps" te gedra- en. prins vroeg verder aandacht )or het Komplan waarin nog linig schot zit. De Holtenaren ilgen de beraadslagingen van de cede vaad'ren nauwlettend. Bij !trealiseren van het plan lopen de eningen nogal uiteen maar over n ding zijn alle Holtenaren het erend eens hotel Holterman en nicitia moeten nu toch eindelijk een keer worden afgebroken, 't jn dode vissen in de kom en dode isen dienen onmiddellijk verwij- rd te worden Prins Albert over- ndigde mr. Enklaar wat klein- ipersgereedschap om in vrije tijd, nu wel heel schaars zal zijn m. de dubbelfunctie Hol- i/Stad Delden, met de afbraak te ginnen. Burgemeester Enklaar, i onlangs verhuisde naar Dijker- ek, werd door Prins Albert ofii- iel „geinstalleerd" als bewoner n deze buurtschap en onder leiden met de „Huisorde" van e Fienpreuvers" Om het gemis de onlangs gesloten zuivelfa- ek „De Vrijheid" wat te verzach- bood de prins een van de laatste de fabriek gemaakte Edammers en een kruikje „Keunedarps" ht. Aan mevr C.P K. Enklaar- Andel werd een boeket tulpen geboden. Enklaar verklaarde in een te toespraak het een grote eer inden het hoge gezelschap in huis der gemeente te mogen Ivangen. 't Is elk jaar weer een Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 dvertenties en abonnementen sunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. V00GSGEERD jDeventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur plezierig gebeuren en ook de con structieve ideeën die aan de hand worden gedaan zijn zonder meer van groot belang en nadere studie waard. Nadat veldwachter Snor- redijk, duidelijk hoorbaar, de gul den regels van het carnaval had gelezen en burgemeester Enklaar, in het volste vertrouwen op een goede afloop, de sleutel van het „Keunedarp" aan prins Albert had overhandigd, ontkurkte de oppertapperoud-prins Water Jan de fles en bruiste de champagne op een feestelijk carnaval. OPTOCHT Voordat de ontvangst ten gemee ntehuize plaats vondt maakte prins Albert op een versierde wa gen waarop een plm. 4 meter hoge complete Looker Mólle een rijtoer door een deel van het dorp! Aan de optocht van een groot aantal ver sierde wagens, kleine versierde wa gentjes en een zeer groot aantal kinderen en groepen die zich in al lerlei creaties carnavalesk en pot sierlijk hadden uitgedost, werd medewerking verleend door de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." en de muziekvereniging „Wilhelmina" uit Rijssen beide met drumband en majorettes. De pony club van „de Bergruiters" gaf aan deze optocht - waarvoor duizenden belangstelling toonden - een apart cachet. In de optocht reden mee een wagen van de Hockeyclub „Holten" met op de wagen de jongens en meisjes D die de wagen hadden versierd met een groot spandoek met het opschrift „Op naar het nieuwe sportcomplex", het vijfde van de S.V. „Holten" presenteerde op een aanhanger rond een levensgrote kameel het nationale elftal van Iran. de nieuwe wereldkampioen. De groep Gert van Evertjes als „Keunedarps sloop- en bouwbe drijf' compleet met schaftwagen en op een grote plattewagen een groep jonge bouwvakkers volledig uitge rust met betonmolen attendeerde met spandoeken op de dringende noodzaak van bouwen in de beus- eberg en het realiseren van het „Komplan". SV Holten 10 kwam heel stijlvol voor de dag met een groep deftig geklede heren op een overdekte tien persoonsfiets als „Diessenplas 2, trim u fit". De junioren B 1 van de SV „Holten" zien blijkbaar in de toekomst in De bejaarden genoten geweldig op het carnavalsfeest in Hofbar „Maats". Holten wel een samengaan van .Holten" en „Blauw Wit" in een nieuwe vereniging S.V „Keune darp". Het elftal op de wagen (met aan de achterkant een groot bord in de kleuren blauw-wit>rood- zwart) was getooid in shirts met de clubkleuren. Op een groot span doek stond te lezen „Wordt! dit de fusie van 1978?" „De Keunedarpers" (Holten 8) re den mee meteen wagen waarop een groot houten keun dat men ge kaapt had bij cafe „De Poppe" (lo sprijs 2 krat bier) de Motor- en Au tomobielclub „De Holterberg" maakte indruk met een groot luchtschip. De slogans op de span doeken spraken duidelijke taal. „Het hangt in de lucht ons oefen terrein, laat het niet langer een luchtschip zijn". Verder waren er nog wagens van de wijkvereniging „Holterhaar" (plm. 50 leuk versierde kinderen) van de Stichting Sociaal en Cultureelwerk (met plm. 80 mooi versierde kinde ren,) een kleinere wagen „Smurfen carnaval" (compleet met vader Ab raham in vol ornaat) de kinderen Hofman en Veneklaas in de „slep- kaore" getrokken door een franse koe. Er waren voor de wagens drie prij zen beschikbaar gesteld die door de jury, die bestond uit de Prinsen garde werden toegekend aan: Hol ten 5 (ere-prijs) Holten 10 (le prijs) en M.A.C. „De Holterberg" (extra prijs. KINDERCARNAVAL Voor de kinderen die aan de op tocht deelnamen, en zich hadden verkleed of versierd, was er van plm. half 4 tot half 6 een geweldig feest in zaal „Vosman" Het feest werd bijgewoond door prins Albert, de oud-prinsen, de prinsengarde en de Raad van Elf. Tijdens het feest werd de uitslag bekend gemaakt -van de kleur- wedstrijd waarvoor prachtige prij zen waren beschikbaar gesteld door cafe-rest. „De Poppe". Door de jury, die bestond uit enkele bewoners van het Bejaardencen trum „Diessenplas", werden de prijsen toegekend aan: Meisjes t.m. 5 jaar: 1. Marjo Visser, Mjrkolleweg 18,2. Anita Beldman, Noorderbergstraat 5, 3. Esther Avezaath, Lageweg 35. Jongens t.m. 5 jaar: 1. Mark v.d. Pluym, Hoffestraat 5. 2. Marcel Jansen. Houtweg 8, 3. Arjan ter Haar, Waarbochstraat 7. Meisjes 6/8 jaar: 1. Jolanda Schup- pertNoordenbergstraat 22, 2. Co- rinne Neppelenbroek, Wijthmen, 3. Gusta Vincent, Deventerweg 8. Jongens 6/8 jaar: 1. Michel Nijen- huis, Churchillstraat 16, 2. Arjan Vros, Kozakkenstraat. 3. Alexan der van Bruggen, Vonderschot- tenw. 18. Meisjes 9/12 jaar: 1. Ingrid Nikkels, Drostenstraat 5,2. Agnes van Lan gen, Kozakkenstraat 66, 3. Ipie Bijma, Haarstraat 7. Jongens 9/12 jaar: 1. Edwin Kers, Kozakkenstraat 3, 2. Willard ter Haar, Waardenborchstraat 7,3. Ar jan Landeweerd, Schoutens traat 14. De prijzen werden uitgereikt door Prins Albbert. Tijdens het feest werden de kinderen getrakteerd op limonade en snoep. Prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. B. Jansen, De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de firma Encko B V. te Holten, Kerkhof- sweg 18, een aanvraag om bouw vergunning is ingediend voor de obligatielening bouw van een vrieshuis op het'per ceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F no. 3973, plaat- selijk gemerkt Kerkhofsweg 18 te Holten. Het bouwplan is echter in strijd met het bestemmingsplan Holten. Aangezien het bouwplan niet in strijd is met de in voorberei ding zijnde herziening van het be stemmingsplan Holten, bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke ordening vrijstelling te verle nen van het e.eldende bestem mingsplan. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedu rende 14 dagen, te rekenen met in gang van 13 februari 1978. schrifte lijke bezwaren in te dienen bij bur gemeester en wethouders tegen toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van het onderhavige bouwplan. Dp bouw- en situatiete keningen, al.smede een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan en uit het ontwerp-bestemmings- plan liggen gedurende boven ge noemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 10 februari 1978 De burgemeester voornoemd. W H. Enklaar Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare ken nis, dat in een op 14 februari 1978 te 14.00 uur te houden openbare ver gadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obli gatielening groot f 140.000.-. Holten, 7 februari 1978. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar. burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Een der hoogtepunten tijdens de carnavalsviering was de ontvan gst ten gemeentehuize. Prins Al- bert II van de Looker Mólle over handigde aan burgemeester En klaar een viertal naamborden voor tunnels in de gemeente. VOETBAL f Zondagmorgen werd op het oefen- veld sportpark „Meermanskamp" de traditionele voetbalwedstrijd gespeeld tussen Raad van Elf/Prin sengarde en „echte" versierders. Na 2 x een half uur spelen op een besneeuwd terrein eindigde de wedstrijd onbeslist (1-1) en nadat beide partijen elk vijf strafschop pen hadden genomen was de stand nog gelijk. Bij de derde serie maak ten de versierders de eerste goal en wonnen de wedstrijd die winig goed voetbal te zien gaf maar wel veel spanning en sensatie. BIJ „DE POPPE" 's Avonds was et- in zaal „De Pop pe" een groot gecostumeerd carna valsfeest waarvoor veel belangstel ling bestond. Voor de muzikale om lijsting zorgden het orkest „Ben Lansink" en de Markelose boeren- kapel „De Grossemejers". ONDERSCHEIDINGEN Op de zgn. „goodwill-avond" wer den onderscheidingen uitgereikt aan de heren Akkermans. leraar Scholengemeenschap, v.d. Werf van disco-dancing De Waag"; August Muller (zijspancrosser) Tonny Brands, Prins Albert I, de Dit weekend zal er weer heel wat te beleven zijn in jeugdsociëteit de Schure. Allereerst is er vrijdag avond vanaf acht uur het grandioze Schurespel, een soort van levend ganzenbord waaraan ieder die dat wil kan meedoen, en waar zeer veel plezier te beleven valt aan de op drachten die er bij het Schurespel gegeven worden. Het wordt weer een echte gezellige avond in de Een van de laatste activiteiten van Coberco in Holten, namelijk de be zorging van melk en melkproduk- ten in het noordelijk rayon van Hol ten, komt maandag gedeeltelijk te vervallen. Dan zal de heer Van Beek, na tal van jaren de dames van dienst te zijn geweest, zijn taak overdragen aan een zelfstandige melkhandelaar, de heer Feenstra. De heer Van Beek blijft werkzaam binnen het bedrijf van Coberco. Of de nieuwe melkman ook de Holter berg op komt moet nog worden af gewacht. Voor het zuidelijk rayon, dat men eveneens wil afstoten, is nog geen gegadigde gevonden. Dat kan zo werd ons gezegd een kwestie van enkele weken maar ook van maan den zijn. Tot zolang blijft de heer Paalman zijn taak voor Coberco verrichten. Schure als vanouds. En na het suc ces van de creatieve avond van vo rige week vrijdag, mogen we wel aannemen dat ook de Schurespel- avond een eroot succes zal.worden. De entree voor deze avond is vrij. Ten tweede is er zaterdagavond een live-optreden van de formatie Zelm. Zelm staat voor Zutphens Ensemble voor Lichte Muziek. Het ensemble speelt gevarieerde conuntryro'ck (van ballades tot swingers en stampers) in eige ntijdse energieke songs. De muzikaliteit van Zelm is zeer groot wat onder andere tot uit drukking komt in aan de ene kant akoestische folksongs en aan de andere kant in expressievolle countryrock. Daarnaast vormt ook de humor een belangrijk en over tuigend element in de songs. Zelm bestaat uit: Truus Schouten, Albert Groenendaal, Ellio Martina, Henk Seeboldt, Jos van Doorn, Victor Macaré en Ronald Buiting. Rest ons nog te zeggen dat de en tree voor deze avond f 4,- bedraagt en voor leden van de Schure f 3,-. De aanvang van dit alles is half ne gen. Bergruiterponyclub en Holten 5. Maandagmiddag nam een tearn van „De Fienpreuvers" in restau rant ,,'t Boekje" te Bath men met twaalf carnavalsverenigingen uit de regio deel aan een biertap haringhapwedstrijd. De 2e prijs ging mee naar Holten. BEJAARDENCARNAVAL Dinsdagmiddag om 3 uur waren alle 65 plussers uitgenodigd op het „Bejaardencamaval" in Hofbar Maats. Ze werden welkom geheten door de president van „de Fien preuvers" Eddy D. Vincent. Het gevarieerde programma werd geopend door het dameskwartet „De Sherry (hockey) Sisters" met het spiksplinternieuwe nieuwe lied. „De Nieuwe prins". Het refrein „da is tie dan da is tie dan daar is de nieuwe prins" werd door de bejaar den met orgelbegeleiding van Gert van Jeurlink (Tuitert) uit volle borst meegezongen. Aan het gezellige feest werd verder meegewerkt door een mannenkoor bestaande uit Prinsengarde, Raad van Elf en oud-prinsen o.l.v. oud prins Gert van Gunder, de humo rist Jan uut Holt'n (Jan Ooster kamp) het komische duo „The Brands Brothers" (Tonny en Huub Brands). Het mannenkoor zong onder directie van oud-prins Gert van Gunder o.a. het prachtige lied „De Looker Mólle" en het dames- kwartet kreeg spontaan applaus voor „Eine kier", „Floep" en „Kiek ze kieke". De bejaarden vermaakten zich uit stekend en kwamen spontaan „in de benen" toen polonaise werd aangekondigd. Al met al een ge slaagde middag met „De Fien preuvers" als royale gastheren. AFSLUITING Dinsdagavond werd in Hofbar „Maats" het carnaval 1978 afgeslo ten met een hoogst gezellige avond waarop aanwezig waren Prins Al- bert II met zijn gevolg, de versier ders en velen die het carnaval een warm hart toedragen. Prins Albert n bracht in een korte toespraak dank aan de zeer velen die op welke wijze dan ook mee werkten aan het welslagen van het carnaval 1978. Belangrijk is dat daarbij niet alleen op het eigen ple zier wordt gelet, maar dat gepro beerd wordt iets voor de Holtense gemeenschap te betekenen. De fes tiviteiten voor de bejaarden de tie ners en de kinderen gaven daar duidelijk blijk van. De „Keunedar pers" hebben zich voortreffelijke onderdanen getoond en zo mijn re geerperiode tot een groot feest ge maakt zo besloot prins Albert II van de looker Mólle. De buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" hield de jaarlijkse feestavond in zaal „Het Bonte Paard". De avond was druk be zocht. een feit waarover voorzitter Meijerman in een kort openings woord zijn vreugde uitsprak. Hij richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de toneelgroep ..Harm Smeenge" van de Drentse vereniging. De tonelisten uit de Olde Land schap brachten hierna op vlotte en sublieme wijze de plattelandsco- medie „Amor richt zijn pijlen zelf" van D. J. Eggergoor over het voet licht. Een spel boordevol grappen en grollen en doldwaze situaties aan de lopende band. De Dieker- hoekers hadden enorm veel plezier en waren gul met applaus Ter be strijding van de kosten werd een verloting gehouden. De zeer ge slaagde avond werd besloten met een dansje onder leiding van het duo „Bokkinga". De aandacht wordt er op gevestigd, dat in de nieuwe telefoongids voor het district Hengelo in vele gevallen nog de oude huisnummering vermeld staat van de Holtense abonnee's in het buitengebied. Aangezien de telefoongids ook vaak gebruikt wordt als adreslijst is het wenselijk de nieuwe huisnummering in de gids te doen opnemen. Men kan dit doen door, voor de volge nde nieuwe gids, nu reeds een adreswijziging door te geven door middel van een adreswijzigingskaart of briefkaart aan het Telefoondistrict, postbus 5000,7550 GE Hengelo (O), (bladzijde 4 van de Gids).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1