Europa-kinderhulp ïraagf vakantiegezinnen ienpreaverscarnaval Kennedarp Uitstekend geslaagd zaalvoetbaltoernooi Blauw Wit jeugd H.G.K. heeft nienwe dirigent Jaarvergadering, Aid. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Verloting Waar gaan we heen? Drs. Piet Bukman Landbouwschapnaar Zwolle JAARVERGADERING/T00GDAG OVERIJSSELSE C.B.T.B. Voorlichtingsbureau voor de Voeding HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 FEBRUARI 1978 - PAG. 7 toord gezin boven dit verhaal is een van die woorden, die men vaak loos gebruikt. Dikwijls zonder dat men zich realiseert wat het lijk inhoudt. Juist waarschijnlijk omdat het zo gewoon is. Voor de ten van ons tenminste. Bij dieper nadenken komen begrippen als IGHEID-BESCHERMING-A AND ACHT bovendrijven. Veel kinde- i Nederland en andere Europese landen kennen zo'n gezin niet. Dat materiele-geestelijke en sociale oorzaken. De Stichting ,OPA-KINDERHULP", een vrijwilligersorganisatie, probeert daar e bescheidenheid al 17 jaar iets aan te doen. 17 kwamen door bemiddeling je Stichting 2400 kinderen een fijne vakantie van drie- n-halve week naar ons land. soveel Nederlandse gezinnen ivoor de eerste of de zoveelste paring op met een vakantie- Een ervaring die meestal po- uitviel, vaak zelfs een gun- invloed uitoefende op de ei- ezinssituatie. Wellicht omdat gzinnen zich in de confronta- let zoveel ellende voortko- i uit niet normaal functione- gezinnen, pas realiseerden elukkig ze wel waren, uidelijk bewijs voor die posi- èrvaring is wel dat ruim 45 °ic «gastgezinnen die in 1977 een uitnodigden hetzelfde kind 1978 hebben teruggevraagd, ïjn we eigenlijk gelijk aan de ian de zaak. De kinderen zijn meest bij gebaat wanneer er ïlatie ontstaat tussen hen en astgezin. Wanneer het kind is weer ervaart dat er andere ilevingsvormen zijn dan de l omstandigheden waarin het leeft. Wanneer het steeds ook via schriftelijk contact - du kan opladen en een posi- wending kan geven aan de [eve instelling, waarmee deze ren al vroeg behept zijn. izin als gastgezin t bovenstaande blijkt dat de ing ongeveer 1100 gastgezin- ieft die dit jaar een vakantie- terugvragen. Er zijn echter iel meer kinderen - 't lijkt, wel ;lk jaar meer zijn - die zo'n tie ook broodnodig hebben, jaar kwamen 350 kinderen uit rijk - Duitsland - Engeland derland naar Overijssel. Dit Dmen voor het eerst ook Oos- cse kinderen. De leeftijd va- van 6 tot 14 jaar. Er wordt onderscheid gemaakt t.a.v. adskleur en religie. Een ge- Ichappelijk kenmerk is dat ze ial op de een of andere ma- kort komen. Geen normaal leven, geen „nestwarmte" n. Sociale werkers uit de lan den van herkomst - in ons land Het Leger Des Heils - bepalen welke kinderen het meest voor uitzen ding in aanmerking komen. De reiskosten vanuit het buitenland naar een centraal punt. meestal Almelo, komen niet ten laste van de gastouders. De kinderen worden voor het vertrek medisch gekeurd. Ze zijn tegen ziektekosten en de gevolgen van wettelijke aanspra kelijkheid verzekerd. Uit elk uit zendend land komen maatschap pelijk werkers mee om bij even tuele moeilijkheden de gastouders bij te staan. Uw aanmelding Wilt u een dergelijk kind in uw ge zin opnemen, dan kunt u schrifte lijk of telefonisch met een van on derstaande adressen contact op nemen. *t Liefst zo spoedig moge lijk, maar in ieder geval voor 1 maart. Wij zoeken normaal func tionerende gezinnen, waarvan tenminste een van de gastouders de taal van het kind een beetje spreekt. Levert dit laatste moei lijkheden op, dan kunt u overwe gen een Nederlands kind te nemen. De vakantie moet beslist geen aan eenschakeling van evenementen zijn. Belangrijk is dat het kind ge woon meedraait in uw gezin. Wilt u eens iets anders doen dan het uit- schrijven van een cheque of het in vullen van een giro-biljet, dan ligt misschien hier uw kans. De verblijfsperioden van de kin deren zijn: Nederlandse kinderen: 17 juli t.m. 7 augustus; Franse kinderen 1: 24 juni t.m. 21 juli; Franse kinderen 2: 24 juli t.m. 18 augustus; Engelse kinderen: 27 juli t.m. 17 augustus; Duitse kinderen: 24 juli t.m. 17 au gustus; Oostenrijkse kinderen: 3 juli t.m. 27 juli. U kunt zich melden bij: Mevr. Schrieken, Jan Luykenstr. 2, Goor, tel. 05470-3627; Mevr v.h. Erve, Mozartstr. 3, Haaksbergen, tel. 05427-1760; L.J. Andriessen, Berkenstr. 24, Ambt Delden, tel. 05472-412. De leden van de plaatselijke afde ling van de Chr. Bond van Platte lands vrouwen kwamen in jaarver gadering bijeen in gebouw "Reho- both". De presidente mevr. van Iperen- Esseboom liet bij de aanvang zin gen Psalm 84 vers 6 en las na gebed een gedeelte uit Hebreen 11. Zij sprak naar aanleiding van dit schriftgedeelte waarin het gaat om het geloof van Abraham een ope ningswoord en stelde de vraag "Wat verwachten we van het ko mende jaar?". Meestal zien we de toekomst hoopvol tegemoet. Dit heeft met geloven te maken. Abra ham ging ook een onzekere toe komst tegemoet, maar hij ging om dat hij wist dat God met hem was. Geloven is steeds opnieuw begin nen, niet stil blijven zitten. Geloven heeft te maken met de toekomst die de Heere ons heeft beloofd. Na het openingswoord werd gezon gen het bekende lied "God is ge trouw Zijn plannen falen niet" JAARVERSLAGEN. Door de secretaresse mevr. C. de Wit-Dorr werd het jaarverslag uit gebracht en de penningmeeste- Holtens Gemengd Koor heeft in plaats van musicus J. K. Warmink te Goor, die het koor op zeer be kwame wijze vijfentwintig jaar heeft geleid, als nieuwe dirigent benoemd de heer Kortkamp te Hengelo, musicus en leraar aan de muziekschool te Hengelo (O.). De heer Kortkamp zal op maandag 13 februari „H.G.K." voor de eerste keer dirigeren. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. resse mevr. Groen deed verslag over de financiën. Uit beide versla gen bleek o.a. dat 1977 voor de afde ling een goed jaar is geweest. Als bestuurslid werd inplaats van mevr. de Wit. die zich niet herkies baar had gesteld- gekozen mevr. Wamelink. De presidente dankte mevr. de Wit voor het vele werk dat ze enkele ja ren voor de afdeling heeft gedaan en zij offreerde een geschenk bon. Aan mevr. Harting-Hakkert werd een badhanddoek met het em bleem van het bondsinsigne aan geboden als dank en waardering voor het borduren van het kleed op de bestuurstafel Een prachtig stuk werk! Na de pauze- met koffie en gebak- beleefden de dames groot plezier aan de wedstrijd waarbij men aan de hand van jeugdfoto's de leden moest aanwijzen. Mevr. Lubbers kreeg een hartelijk-applaus voor een erg leuk gedicht over "Een iep en een es" De presidente mevr. van Iperen-Esseboom dankte allen die meewerkten aan het welslagen van de gezellige en drukbezochte jaar vergadering en eindigde met dank gebed na het gezamelijk zingen van Lied 44 vers 3. Willen de dames die meegaan naar de Prov,Dag (Don derdag 9 februari in de IJsselhal in Zwolle) om kwart voor negen aan wezig zijn bij gebouw "Rehoboth". Op donderdag 9 februari a.s. vindt in de IJsselhal te Zwolle de grote traditionele jaarvergadering- toogdag van de Overijsselse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond plaats. Deze vooraanstaande landbou worganisatie, met in Overijssel 2300 leden, organiseert deze dag om met haar basis te kunnen dis- kussiëren over diverse landbouw- aktuele zaken. De voorzitter van de Ned CBTB en van het Landbouwschap, drs. Piet Bukman, komt die dag naar Zwolle om voor een te verwachten groot gehoor een inleiding te houden, waarin hij diverse aspekten van de 115 dal din ing het weer voor de tiende keer (een :eleum!> organiseren ,,De Fien- eeners' carnaval, in Holten. Een md Val hier in Holten zonder his- ■inghe en religieuze achtergron- de laar toch een feest dat er we- edenaS- Een kijkje achter de rakken leert dat er voor zo'n ■de. wel het een en ander komt och i en dat er enorm veel organi- eenalent nodig is om het er naar [00ri goed carnavalesk uit te la- !ge.in, Om een idee te geven hoe nogrienpreuvers" dit weekend iun. Indelen volgt hier een over een van het draaiboek: Deigavond goodwill-avond lezeip o.a. door Prins Albert II loor? onderscheidingen worden ge-!nd, üagmorgen wordt zaal „De I" versierd voor de grote vond en zaal „Vosman" voor It kindercarnaval. ifóe'dagmiddag vanaf 13.00 uur 'cdtnng optocht Keizersweg. Om denree worden er aan de ver- uur»i wagens enkele prijzen en uur>scheidingen uitgereikt. Om ,anS|iur start van de optocht en lm. 3 uur ontvangst bij het auwïntehuis. Na dit ceremonieel lur- toer in zaal „Vosman" op het A1"ircamaval, o.a. de prijzen uit- ;k 2ttvandekleurwedstrijd.Inde mmm aal kunnen de ouders gezellig jrijd napraten over de optocht en 'het 3f uur de allerkleinsten weer 'oor r op ^a6avon<i vertrekken er voor 'oor^ote gecostumeerde feest- |bij „De Poppe" vanaf Hofbar in lextra bussen om 19 45,20.15 ryjj A5 uur (precies). Feest tot in het|lne uurtjes m.m.v. Ben Lan- ver. in de Markelose Kapel „de tel imêjers". een ^morgen tegen elf uur is het end Verzarnelen geblazen, deze t,ers r ..Meermanskamp" voor de en |onele voetbalwedstrijd Raad van Elf en Prinsengarde te gen een elftal, samengesteld uit echte versierders en naaste mede werkers De goede relatie met de S.V. „Holten" krijgt nog meer ge stalte door de supportersonder steuning bij de belangrijke weds trijd Sallandia-Holten „De Fien- preuvers" willen zich laten zien en horen en gaan gekostumeerd en wel met een extra bus naar Deven ter Vertrek voor alle Fienpreuvers kwart voor twee vanaf „Meer manskamp". Na de wedstrijd gezel lig „nababbelen" in de Hofbar en aansluitend een smakelijke boe renkoolmaaltijd om half zeven bij „Betsy en Toontje" in het Station skoffiehuis. Opgave voor de „moosmaaltijd" nog mogelijk (tel. 2861) Maandagmiddag bijeenkomst in het Bathmense Boekje voor di verse verenigingen uit de regio met o.a. een biertapwedstrijd. Rosenmontag 's avonds zijn „de Fienpreuvers" met aanhang wel kom op het grote feest van de car navalsvereniging „De Onganzen" in Musis Sacrum in Arnhem. Dinsdagmiddag (afsluitingsdag) is er in Hofbar Maats het jaarlijks be jaardencarnaval. Op deze hoogst gezellige middag zijn alle 65- plussers in Holten heel hartelijk welkom. Belt U even (1373) en zo nodig wordt er voor vervoer gezorgd. Dinsdagavond wordt er tenslotte in Hofbar Maats achter alles een le vensgrote punt gezet en zal Prins Albert II van de Looker Mólle zijn afscheidsspeech houden. Maar zo ver is het nog lang niet, eerst nog alles meemaken onder Alberts lijf spreuk: „Drink, maak feest en wéés bliej, mar höl oe verstaand d'r bie huidige Nederlandse landbou wontwikkeling zal verwerken, on der de titel: „Onze landbouw blijft boeien!" Zijn rede zal zeker raakvlakken hebben met punten zoals de grondpolitiek, het zetmeelbeleid, de samenwerkingssituatie tussen landbouworganisaties en werkne mersorganisaties, etc. Deze jaarvergadering-toogdag was in voorgaande jaren een groot suk- ses. mede doordat de Christelijke Plattelandsvrouwenbond gelijk tijdig in de IJsselhal congresseer de. Ook dit jaar is dat weer het ge val. Als spreekster op die bijeen komst komt mevrouw Hannie van Leeuwen, 2e Kamerlid voor het CDA en ere-presidente van de Ned. CPB naar Zwolle. Zij zal een rede houden met als titel: „Leven wij om te werken of werken wij om te le ven". Het gezamenlijke middagpro gramma vermeldt een optreden van de bekende zanggroep „Passe-Partout" en een voor dracht: Lachen is gezond" door Annie Brals. Rond deze jaarvergadering- toogdag is de CBTB er in geslaagd een boeiende informatiemarkt te organiseren met als thema „Veilig heid". Diverse diensten en instel lingen werken daar aan mee zoals de Legervoorlichtingsdienst (ont spanning tussen Oost en West), het Veiligheidsinstituut (voorkom on gelukken in huis). Voorlichtings bureau voor de voeding ions veilige voedsel). Veilig Verkeer Nederland (verantwoord rijgedrag). Arbeid- sinspektie (veilig werken), Neder landse Hartstichting (uw hart uw leven), enz., enz. De bezoekers zullen zo over vele De Z.V.V. Blauw Wit '66 houdt ook dit jaar weer een verloting ten bate van haar jeugdgroep. Gezien het doel hartelijk aanbevolen. Met de verkoop van de loten zal in het be gin van de komende week worden gestart. De trekking is bepaald op 31 maart a.s. Er zijn weer een aantal waardevolle prijzen te winnen. aspekten van veiligheid kennis kunnen nemen van uitgebreide voorlichtingsmogelijkheden. De informatiemarkt is ook voor andere belangstellenden geopend van 12.30 uur tot 13.30 uur. Opnieuw lijken de organisatoren van deze dag er in geslaagd te zijn een goed programma aan hun le den te kunnen presenteren en men rekent dan ook op een grote be langstelling. Dankzij een perfecte organisatie, timing en uitstekende teambege leiding kan de ZVV Blauw Wit te rug zien op een uitstekend ge slaagd zaalvoetbaltoernooi voor pupillen en C-junioren, hetwelk j.l. zaterdagmiddag in de sporthal 't Mossink werd gehouden. Hoewel het wedstrijdverloop gedu rende het gehele toernooi volop sensatie te zien gaf steeg de span ning met name aan het slot van deze sportief verlopen middag ten top toen in de C-poule werd gestre den om de hoogste voetbaleer. Aan dit toernooi, waarbij de SV Markvogels uit de buurgemeente Markelo als gast was uitgenodigd werd in totaal door 19 teams, ver deeld over 5 poules, deelgenomen. Elk team speelde twee wedstrijden van 15 minuten. Het team dat tij- dens deze twee wedstrijden het hoogste aantal wedstrijdpunten dan wel het beste doelgemiddelde wist te behalen mocht zich poule kampioen noemen en kreeg daar voor eremetaal uitgereikt. Nadat aan het slot van de middag Blauw Wit C3, twee wedstrijden met monstercijfers winnend had afgesloten dachten de spelers van dit team reeds kampioen te zijn en namen omgekleed en wel plaats op de tribune, in afwachting van de huldiging. Op dat moment echter was de laatste wedstrijd tussen Blauw Wit Cl-Markvogels Cl in volle gang en zou alleen SV Mark vogels nog een bedreiging kunnen vormen bij het in deze wedstrijd be reiken van een voordelig doelsaldo van zeven doelpunten. Wat nie mand voor mogelijk hield gebeurde ^en dus moesten de jongens van Blauw Wit C3 nogmaals naar de kleedkamer ter voorbereiding op een te spelen finale tegen Markvo gels Cl. Deze enorm spannende finale werd tenslotte door de Blauw Witters met een magere 1-0 winnend afge sloten zodat zij kantje boord kam pioen werden. De eindrangschikking werd als volgt: Poule Fl: 1. Blauw WitFl; 2. Blauw Wit F2: 3. Markvogels Fl; 4. Mark vogels F2. Poule El: 1. Markvogels El; 2. Blauw Wit E2; 3. Blauw Wit El. Poule E2: 1 Markvogels E3; 2. Markvogels E2; 3 Blauw Wit E3. Poule Dl: 1. Blauw Wit Dl; 2. Blauw Wit D3; 3. Blauw Wit D2; 4. Markvogels Dl; 5. Markvogels D2. Poule Cl: 1. Blauw WitC3; 2. Mark vogels Cl; 3. Blauw Wit Cl; 4. Blauw Wit C2. bericht van het postbus 85Ö00 r 25.08 CK aU 's-Gravenhage V giro 130667.- tel 070-46 96 1> Cuisine sage een verstandige keuken? In Nederland heeft de cuisine sage in de restaurant keuken haar intrede gedaan: een nieuwe „keuken" die verstandig eten belooft Is dat zo? Het begon allemaal met de cuisine nouvelle die door de Fransman Paul Bocuse werd geïntroduceerd in de bestaande klassieke Franse keuken. Daarna volgde Michel Guérard met zijn zelf ontworpen calorie-arme cuisine minceur In ons land propageert Jacques Zeguers momenteel zijn cuisine sage ofte wel verstandige keuken. Wat willen deze vernieuwers nu precies? Ze proberen het aangename te combineren met het verstandige In dit geval: minder maar wel lekker en vooral kwaliteit in .plaats van kwantiteit Overge wicht is in de meeste gevallen het gevolg van veel eten in combinatie met erbarmelijk weinig lichaams beweging. De cuisine sage rekent dan ook resoluut af met extra grote porties op dito schalen en met overdadige garnituren die hun naam geweld aan doen. Hij presenteert kleine, uiterst verfijnde porties bereid uit de allerbeste grondstoffen die met zorg zijn opgedaan Alles moet kersvers zijn. De machtige sausen met veel boter, room en eieren die dikwijls groente-, vlees- en visgerechten overheersten, worden weggelaten. In plaats daarvan dient men bijvoorbeeld aardappelen en vis op in kruidige bouillon, die tevens als saus dient. Vette sausen en mayonaise zijn taboe. Rauwkostschotels krijgen een zeer verfijnde krui- dendressmg die uiteraard veel minder vet is. Groente is nog knapperig en "visvlees stevig en ze winnen daardoor aan smaak, De pan met kunststofbekleding en de stoompan zijn geliefde attributen in de restaurantkeuken waar men volgens de cuisine sage kookt. Men kan met minder vet toe en de produk- ten komen qua smaak beter tot hun recht. De principes van kort koken en het gebruik van verse ingrediënten zijn echter niet opzienbarend. Al sinds de oprichting in 1941 vindt men ze in de ad viezen van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Wat dat aangaat, brengt de cuisine sage zeker voor de huisvrouw niets nieuws! Door het kort koken van groente blijven vitamines beter bewaard en er valt nog wat te kauwen! Bovendien is het idee: ..Wees zuinig met vet" al jarenlang het devies van het Voorlichtingsbureau. De cuisine sage probeert een verstandige keuken te zijn door matig toepassen van vetten zoals boter en room en suiker en zout. Jammer dus dat gerechten met zwezerik, lever, nier en ander orgaanvlees' en ook eieren veelvuldig op de menukaart voorkomen. Het Voorlichtingsbureau raadt aan niet meer dan eenmaal per 14 dagen orgaanvlees bij de warme maaltijd te gebruiken omdat dit vlees veel cholesterol bevat en om deze zelfde reden niet meer dan 2 a 3 eieren per week te gebruiken. Cholesterol is een stof die in verband wordt gebracht met het ontstaan van hart- en vaatziekten. Het is belangrijk hier mee rekening te houden bij de keuze van het menu in een cuisine sage-restaurant. Blauw Wit-pupillen hervatten buitentraining Ingaande maandagmiddag 6 fe bruari a.s. wordt de buitentraining hervat voor de Blauw Wit-pupillen. Deze training is nodig omdat op za terdag 11 februari de voetbalcom petitie zal worden hervat. De trai ningen zijn als volgt: Maandag: 16.15 uur: Blauw WitFl; 17 00 uur: Blauw Wit E2. Donderdag: 16.15 uur: Blauw Wit El; 17.00 uur: Blauw Wit D2; 17.45 uur: Blauw Wit Dl. De nieuwe teamindelingen hangen in het kastje bij Beltman. Gedu rende de maand februari spelen de Blauw Wit-pupillen en C-junioren bovendien zaalvoetbal op de vrije woensdagmiddag. Samengevat komt het op het volgende neer- cuisine sage dagelijks vers inkopen van groente en fruit, vlees, vis, wild en gevogelte kort koken matig gebruik van vet en suiker ruim aanbod van orgaanvlees luxueus eten, dat eenvoudig maar verfijnd wordt gepresenteerd exclusief en daardoor kostbaar Voorlichtingsbureau voor de Voeding zoveel mogelijk vers inkopen kort koken matig gebruik van vet en suiker wees matig met orgaanvlees (eenmaal in de 14 dagen orgaanvlees) eenvoudig smakelijk eten, gebaseerd op de nieuwste inzichten van de vo'edingsleer dagelijkse kost die past in het budget van iedereen De cuisine sage is een flinke stap in de goede richting naar verantwoorde restaurantvoeding. Im mers een verminderd vetgebruik. juist van verzadigde vetten zoals boter an room en een verminderd sui- kergebruik is alleen maar toe te juichen. Voor mensen die vaak buitenshuis eten, is de cuisine sage een goed alternatief. Maar ze zullen die meestal alleen kunnen genieten in gerenommeerde horeca bedrijven die weten dat hun gasten zich de exclu sieve gerechten die kwalitatief op een hoog peil staan, kunnen veroorloven. Kortom de cuisine sage is „verstandig" als hij met gezond verstand wordt gebruikt. Carnavalsoptocht zaterdag 4 febr. 14 u. start vanaf de Karei de Grote laan. Route: Karei de Grotelaan, Europaplein, Boxbergerweg, Noorderplein, Gen. Gibsonstraat, Nieuwmarkt, Stromarkt, Graven, Nieuwe Markt, Grote Kerkhof, Lange Bisschopstraat, Korte Bis schopstraat, Keizerstraat, Ge dempte Gracht. Pinkstergemeente, Schurenstraat 10.4 febr. 20 u. de film Als een diefin de nacht, over het actuele onder werp van de wederkomst van Christus. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. Weekfilm do. 2 t/m wo 8 febr. The spy who loved me, 8e week, 12 jr, Filmart vr. 3 febr. 23 u. De markiezin van O.16 jr, na chtvoorst. za. 24 u. Straw dogs, 2e week, 16 jr, matinee za. 4, zo. 5, wo. 8 febr. 14 u. Popeye, a.l. Aanv.tijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 16, 18.45 en 21.15 u. E.D.B.-theater, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 2 t/m wo 8 febr. Verpleegstersrapport, 16 jr, nachtvoorst, vr. 3, za. 4 febr. resp. 23 en 23.30 u. The magnificent seven, 16 jr, matinee za. 4, zo. 5 febr. 14 u. Zorro, a.l. Aanv.tijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor, Brink 20, tel. 18662. Week- film do. 2 t/m wo. 8 febr. Het eiland van dr. Moreau, 12 jr, nachtvoorst, vr. 3 febr. 23 u. Adam en Eva, 16 jr, matinee zo. 5 febr. 14 u. Vier rakkers en een oude jeep, a.l. Aanv.tijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u.. zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662. Weekfilm do. 2 t/m di. 7 febr. Jabbe Wocki, 12 jr, cyclusvoorst, wo. 8 febr. 20.15 u. Les fleurs du Miel, 16 jr. Aanv.tijden weekfilm: werkd. 20.15 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 15, 18.45 en 21.15 u. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311. Filminternational do. 2 febr. 20 u. Der Handler der vier Jah- reszeiten. Bergkerk. T/m 10 febr. tentoonst. Energie Educatief, open di. t/m do. 10-16 en 18-21 u., vr. 10-12en 18-21 u. Galerie Tanbaran, Bergstraat 34, tel. 15077. Werk van Klaas Gubbels en Guurt van Dijk. Open do. 19-21 u., vr. t/m zo. 10-18 u. Kunst Rondom, Openbare lees zaal, Brink 70, tel. 13506. T/m 18 febr. Fred Schekman, geveltekens op boerderijen. Open di. t/m vr. 10- 17.30 en 19-21 u„ za. 10-17 u. Gemeentelijk informatiecentrum, Grote Kerkhof 24, tel. 72121. Ten toonst. Doeleindennota binnens tad Deventer. Do. 2 febr. 19-21 u. Deskundigen van de gemeente zijn aanwezig om informatie te ver schaffen. Tevens kunstwerkjes be trekking hebbende op de Deventer binnenstad. Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27. Epse, tel. 21815. Schilderijen, beeldhouwwerken, grafiek, kera miek 1850-heden. Open wo. t/m za. 10-17 u., za. 14-17 u. Vr. 3 febr. 20.30 u. Cabaret Don Quishocking met Zeker iets ver keerds gegeten? Albert Schweitzer centrum, Brink 89, tel. 19675. Tentoonst, over leven en werk van Albert Schweitzer. Open di. t/m vr. 9-12 en 14-17 u., za. 13-16 u. Museum De Waag, Brink 56. tel. 14556. Tot 2 april Brood eten en koek happen. T/m 5 febr. lino leumsneden van Beatrice Kluivers, druktechnieken. Open di. t/m za. 10-12.30 en 14-17 u., za. 13-16 u. Museum De Drie Haringen, Brink 55. tel. 14556. Speelgoed, kostuums en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Mechanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg. Open als De Waag. Kunstuitleen. Grote Poot 19, tel. 11848. Open di. t/m vr. 14-18 u., do. ook 19-21 u. Chez Antoinette, Roggestraat 12, tel. 21864 Jan Willem Bonebakker, tekeningen en grafisch werk. Open di. t/m zo. 21-3 u. 't Hoekhuis, Brink 38, tel. 13250. Foto's van oud Deventer. Open ma. t/m vr. 12-15 en 17-24 u., za. en zo. 17-24 u. Volkssterrenwacht Bussloo, Bus- sloselaan 4, Bussloo, tel. 05716-577. Vr. 3 febr. 20 u. kijk-in-avond. IVX-wandeltocht naar landgoed Klein Kiekenbelt zo. 5 febr. 14 u. vanaf bushalte Huize Salland Colmschate. ALMELO Palace: The spy who loved me, 12 jr. Do., vr., ma., di., wo. 14.30 en 20 u., za. en zo. 14.30, 18.45 en 21.15 u. Varossieau: Herby gaat naar Monte Carlo, a.l. Do., vr., ma., di., wo. 14.30 en 20 u., za. 18.45 en 21 u., zo 14.30,18.45 en 21 u. Dolle dingen achter het sleutelgat, 16 jr. Za. 23.15

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7