PROVINCIE CENTRAAL OP POLITIEKE SCHOLMCUS Hit het Plaatselijk Parlement Carnavalsoptocht VoorlicMings- middag Chauffeurs O.A.D. ontvingen IRU-erediploma Weekenddienst AGENDA TAPIJTOPRUIMING Leemreize meubelen KERKDIENSTEN KUiPSTOEL BURGERLIJKE STAND 1 27.50 88.- 170.- Van der Stouw HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 FEBRUARI 1978 - PAG. 3 Als tweede bijeenkomst in een serie van vier vond maan dagavond in een der lokalen van de Huishoudschool „De Noordenbarg" weer een politieke scholingscursus voor vrouwen plaats. De plm. 60 dames - waaronder weer een aantal van de afd. Bathmen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen- werden welkom geheten door mevr. E. Bervoets te Markelo. Als gespreksthema voor deze avond was als onderwerp gekozen „Provincie". Het forum dat bestond uit de heren G.C. Dogterom te Diepenveen, lid Prov. Staten voor de WD, G. van Sluis, te Wierden kandidaat PPR bij verkiezingen Prov. Staten, F. v.d. Ploeg te Schalkhaar, lid Prov. Staten voor de PvdA en H.G.J. van Roekei te Rijssen, gemeente secretaris en lid van de Prov. Sta ten voor de C.D.A. De vier vragen waarop deze heren in kort bestek (spreektijd 8 minu ten) vanuit hun politieke hoek een antwoord moesten geven waren: 1. Statenverkiezingen zijn ook van belang voor der Eerste Kamer. Wat is uw oordeel over het bestaans recht van de Eerste Kamer? 2. Hoe denkt U over de herverde ling van taken van rijk, provincie en gemeente? 3. V/at is uw mening over de her verdeling van de provincies? 4. Tot de taken van de provincie behoort het maken van een streek plan, waaronder ook valt het kleine kemenbeleid. Welke voorzieningen moeten in ieder geval in een kleine kern blijven? Geen vierde bestuurlacg De heer van Dogterom zou de Eerste Kamer niet willen missen maar het aantal leden is wel aan de hoge kant. Er is in de Eerste Kamer plaats voor rustige overwegingen waaraan het in de 2e Kamer nogals eens mankeert. Van gemee nschappelijke regelingen is de WD bepaald geen voorstander en van een vierde bestuurslaag so wie so beslist niet. Het is zinloos om te praten over 24 of 26 mini- provincies zolang men niet heeft vastgesteld wat de taken van de provincies zullen zijn. De WD is niet voor het „opheffen" van de z.g jl kleine kernen maar ze moeten met zo min mogelijk maat regelen in stand worden gehou den. AhctaHen De heer van Sluis van de P.P.R. verklaarde zich voor het afschaf fen van de Eerste Kamer. Over we loverwogen beslissingen die in de Tweede Kamer zijn genomen hoeft niet meer verder gepraat te wor den. Politieke beslissingen moeten op een zo laag mogelijk bestuurs niveau genomen worden. De Eerste Kamer is geen democra tische vorm van besturen. De PPR is voorstander van verbetering van het leefmilieu en de Ruimtelijke Ordening moet gericht zijn op een zo zuinig mogelijk gebruik van grond- en natuurgebieden. In de plattelandskernen alleen maar bouwen voor aanwas eigen bevol king en bestaande woningen mo gen niet bestemd worden voor tweede woning. De vlucht van de stad naar het platteland moet wor den tegengegaan. Goede zaak De heer van Roekei zei het organi seren van politieke scholingscur sussen een goede zaak te vinden. Het onderwerp van deze avond „De Provincie" is bijzonder ak- tueel omdat we op 29 maart a.s. onze stem gaan uitbrengen voor de verkiezing van nieuwe Provin ciale Staten. Het C.D.A. is voorstander van een politiek van samenwerking op ba sis van gelijkwaardigheid en ver draagzaamheid. Als christenen hebben we een opdracht te vervul len en dat is onze verantwoorde lijkheid voor onze naaste! Naast een groot aantal zaken die de pro vincie moet vervullen in opdracht van de wetgever, heeft de provincie ook allerlei taken uit eigen bewe ging tot ach getrokken. Het be staansrecht van de Eerste Kamer wordt door de CDA niet in twijfel getrokken. Haar verantwoorde lijkheid ligt echter wat anders dan die van de Tweede Kamer. De Eerste Kamer heroverweegt de za ken nog eens en toetst uitspraken van de Tweede Kamer in alle rust aan de rechtsovertuiging van het volk. Het CDA is voorstander van indeling van ons land in drie be stuurslagen en wijst een vierde be stuurslaag beslist van de hand. Het rijk zal een groot aantal van haarzaken moeten overdragen aan de provincies en met name aan de gemeenten. Veel zaken zullen dan weer, zowel voor burgers als voor de politici, duidelijk en overzichtelijk worden. Kleine kernen Het CDA is van mening dat ten aanzien van de kleine kernen de aandacht ondermeer gericht moet zijn op de positieve aspekten van wonen, werken en recreëren in een kleine leefgemeenschap. De wo ningbouwplannen dienen afge stemd te worden op de natuurlijke bevolkingsaanwas in deze kleine kernen. Voor de leefbaarheid van deze kernen is het essentieel dat de verzorgingssituatie zo veel moge lijk gehandhaafd blijft. Een soepel ontheffingsbeleid is nodig ten aan zien van de leerlingenschaal van het kleuter- en basisonderwijs. Uit de evangelische opvatting van het rentmeesterschap vloeit voort, dat zowel de gemeenschap als het individu zorgvuldig met gegeven scheppingen moeten omgaan. De solidatiteit met de toekomstige generaties brengt met zich mee, dat ook voor hen de natuur wordt behouden. Natuur en landschap De heer Van der Ploeg die de rij van sprekers sloot schonk ruime aandacht aan natuur en landschap die beide beschermd moeten wor den door de overheid. Wanneer dit niet gebeurt loopt het fout. Als we alles over zouden laten aan het vrije spel van de maatschappelijke krachten dan zouden we met z'n allen op de Holterberg willen zit ten. Er is over het behoud en het beschermen van natuur en land schap in de verschillende partijen nog niet zo'n groot verschil van mening. Er zal om natuurgebieden te be houden zo hier en daar wel es wat afgesloten moeten worden. Be stemmingsplannen bieden hier voor de mogelijkheid. Indien een boer in zyn bestaan wordt bedreigd (Landschapsperken) dan zal hij schadeloos gesteld moeten wor den. Huizen in kleine kernen moe ten bestemd worden voor mensen die er wonen en er zal een vesti gingsregeling moeten komen. Na de pauze werden aan de forum leden een aantal vragen gesteld die soms aanleiding waren tot een ge animeerde discussie tussen de le den onderling iets wat tegen de voorschriften „indruiste" maar di- cussieleidster mevr. Bervoets ge noot er toch wel van dus Nadat mevr. Bervoets de forumle den had bedankt en een geschenk bon had aangeboden werd om plm. half elf de zeer geslaagde avond beëindigd. De derde scholingscursus zal wor den gehouden op maandag 20 fe bruari. Op deze avond zullen ka merleden spreken over het „Euro pees Parlement". ZWAAR BERBERTAPIJT 100% wol van 275.- nu voor 195.- ZUIVER WOLLEN HOOGPOLIG BERBERTAPIJT meerkleurig nu 185.- HALFWOLLEN BERBERTAPIJT nu slechts 98.- NYLONTAPIJT huiskamerkwaliteit nu slechts 52- ENTER Op het hoofdkantoor van de O.A.D. werden dinsdag 3 chauffeurs on derscheiden met het IRU - eredi ploma, nl. de heren A. Noppers uit Beerzerveld, B. Even uit Coevor- den en F. Dorgelo uit Mariënberg. Het IRU - erediploma wordt uitge geven door de Union Internatio nale des Transports Routiers aan die chauffeurs, die zich in het inter nationale goederen- en personen vervoer tenminste 20 jaar, waarvan 10 jaar in het internationale ver voer, door trouwe dienst en gedrag hebben onderscheiden. Zij moeten daartoe tenminste 500.000 kilometers in het interna tionale vervoer hebben gereden en gedurende de laatste 10 jaar geen ernstig verkeersongeval hebben veroorzaakt. Door de bedrijfslei ding werden de heren gecompli menteerd voor hun stuurmans kunst en dank gebracht voor hun lange en trouwe staat van dienst. Ir. J.G.J. ter Haar van de O.A.D. reikte de diploma's met bijbeho rend insigne aan de heren uit en was bijzonder trots dat deze onder scheiding nu aan 17 OAD- chauffeurs is uitgereikt. NED. HERV. KERK 9.00 en 10.3D uur ds. De Bie van Rijssen. Extra coll. Werelddia- konaat. Oppasdienst: mevr. Vincent en Betsy Veneklaas Slots. 10.00 uur jongerendienst in ge bouw „Irene". GEREF. KERK 9.3D en 15.00 uur ds. H. J. Bouw huis van Rijssen. In beide diens ten is de eerste collecte voor het Werelddiakonaat en de tweede voor rente en aflossing. Kinder oppas: Bea Brinkman, mevr. Krui meiaar-Kis temaker (res. mevr. AanstootrVoortman). Mevr. Meijerink-Stam, mevr Beltman-Kis temaker (res. mevr. Garritsen-Kolk). Kinder- nevendienst (klas 1 en 2) mej. H. Landeweerd (res. mevr. T. Ol denburg). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.3D uur. DUKERHOEK 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Werelddiakonaat. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Uit gangscollecte: Dlakonle. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Zaterdagmiddag 4 februari organi seert de Stichting tot bevordering van de carnavalsviering „de Fien- preuvers" haar jaarlijkse carnaval soptocht. Alle wagens, groepen etc. die aan de optocht willen deelnemen moe ten om 13.00 uur aanwezig zijn op de Keizersweg in De Haar), waar Door de besturen van de afdeling Holten O.L.M., C.B.T.B. en de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting wordt donderdag 9 februari in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek een voorlichtingsmiddag gehou den. Op deze bijeenkomst (1.33- plm. 4 uur) zal ir. J. Jepma, H.I.D. bedrijfsontwikkeling te Zwolle, sprekeh over het onderwerp Moge lijkheden en moeilijkheden op de z.g. middenbedrijven. Dit onder werp is bewust gekozen omdat de meeste landbouwbedrijven in Hol ten tot deze categorie behoren. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragenen discussie. De ge noemde besturen rekenen op een grote belangstelling. op-14.00 uur de optocht zal starten. De route is als volgt: Keizersweg, Gaardenstraat, Dorpsstraat, Larenseweg, Tuin straat, Rietmolenstraat, Oranje straat, Noordenbergstraat, Waar- denborchstraat, Holterenkstraat, Vixseboxsestraat, Kolweg, Noord enbergstraat, Gemeentehuis, Sta tionsstraat (finish). Iedereen wordt vriendelijk ver zocht de aanwijzingen van de Rijkspolitie en de optochtcommis sieleden en begeleiders op te vol gen. Bijzondere medewerking wordt gevraagd aan de bewoners van ge noemde straten of ze hun auto's tij dens de optocht (van 14.00-15.00 uur) even in een andere straat wil len parkeren. Mocht uw buurman dit verzoek niet hebben gelezen licht hem dan even in. Bij behandeling van het voorstel van B. en W. tot aankoop van de panden Binnenstraat 5 en 7 van mej. H. J. Stukker, welke panden nodig zijn ten be hoeve van de sanering van de kom van het dorp, maakte de heer J. Warrink (G.B.) bezwaar tegen het feit dat voor de in de voorwaar den opgenomen renteclau sule de datum 1 februari 1978 werd bepaald. Clausule Deze renteclausule luidt nl.: „In dien de betaling van de koopsom op 1 februari 1978 nog niet heeft plaats gevonden, door welke oor zaak dan ook, is de gemeente ver plicht ingaande 1 februari 1978 tot aan de datum van betaling van de koopsom de wettelijke rente, bere kend naar 8% over de koopsom, te betalen". De heer Warrink vond deze clausule vrij onredelijk omdat thans (31 jan.) reeds vast staat dat de koopsom nooit op 1 februari kan worden voldaan omdat het raads besluit tot aankoop vooraf nog de goedkeuring nodig heeft van Ge deputeerde Staten. „Wanneer hier de datum 1 mei zou staan had ik er vrede mee, maar dit komt mij onre delijk voor", aldus de heer Warrink, die van mening was dat dit een koop met trendmatige verhoging was waarvan alleen de trend onbe kend is. Redelijk Wethouder J. Rietberg deelde de mening van de heer Warrink echter niet. „De gemeente heeft deze pan den nodig ter uitvoering van over- heidsplannen, waarbij de verkoop ster meer dupe dan de voordeel hebbende partij is. Wanneer we dat erkennen is het ook redelijk de rente te laten ingaan op het mo ment waarop de raad tot aankoop besluit". Burgemeester Mr. W. H. Enkladr voegde hier nog aan toe dat het voor de gemeente niet veel verschil maakt. „Wanneer we de koopsom betalen moeten we daar voor ook geld lenen en dus ook rente betalen", zei hij. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met dit voorstel tenslotte akkoord. Mej. Fenny Rensen, Vijfhuizenweg 22 te Holten, is aan de Lerarenop leiding te Nijmegen geslaagd voor het examen „Meervoudige be voegdheid 2e graad Duits en Enge ls". in diverse kleuren kantinetafel 120x60 Tafel met 4 stoelen Geboren: Finette Hendrike dv D Beidman en A Hutman; Robin Alexander zv H A Hendriks en C M H Brands. Overleden: J A Ruys, oud 55 jaar, Holten (overleden te Deventer) Ondertrouwd: H B Meulenbeld, oud 22 jaar. Holten en M van Elde- ren, oud 22 jaar, Holten Uit voorraad leverbaar Pryzen excl. btw HAARSTRAAT 28, RIJSSEN TEL. 05480-24 06 „Burgers hebben recht op spoedig antwoord bij verzoeken" Bij behandeling van de ingekomen stukken wees mevr. F. M. ter Doest-Bos (VVD) tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden openbare raadsvergadering op een schrijven dd 19 augustus 1977 van garage Stokkers en Zn., Dorpsstraat 26 al hier en het daarbij gevoegde concept-antwoord van B. en W. Mevr. ter Doest bracht als kritiek naar voren dat zij de termijn van beantwoording veel te lang vond en was van mening dat burgers recht hebben op snellere beantwoording op gedane verzoeken. In genoemd schrijven had garage Stokkers ge vraagd voorzieningen te treffen om overstromingen in de Dorpsstraat te voorkomen. In het concept- antwoord van B. en W. staat dat een onderzoek is ingesteld waarbij gebleken is dat bedoelde over stroming een gevolg was van een dermate hevige regenbui dat het water daarvan geen enkele riole ring moeiteloos kon verwerken. Mevr. ter Doest verklaarde het ook met dit antwoord niet eens te zijn. „Ik heb vandaag nog persoonlijk bij Stokkers geïnformeerd en mij is verteld dat men regelmatig last heeft. In elk geval bij iedere flinke regenbui. Wilt u hieraan nog eens de nodige aandacht schenken?", vroeg zij. Burgemeester Enklaar verklaarde dat het ten aanzien van de termijn van beantwoording ge woonte is dat de gemeente een briefje naar de vragensteller stuurt met de mededeling dat de klacht in onderzoek is en dat nader bericht tegemoet kan worden gezien. „Wanneer dit in het onderhavige geval niet is gebeurd is dat zuiver een slip van de pen, hetgeen wij be treuren". Overigens zegde wethou der J. Rietberg toe nader onder- znek te zullen doen instellen. Luxaflex warmer dan men denkt Bij behandeling van het voorstel van B. en W. tot het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van Luxaflex in de lokalen van de Chr. Kleuterschool in de School straat, zei mevr. ter Doest-Bos (VVD) tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden openbare raadsvergade ring dat luxaflex in de zomer on voorstelbaar warm is. Zij vroeg zich dan ook af of het schoolbestuur zich dit wel heeft gerealiseerd en of niet beter voor een andere vorm van zonwering kon worden geko zen. Burgemeester Enklaar onder schreef de opmerking van mevr. ter Doest en vulde hierop nog aan dat gesloten luxaflex bovendien ook nog een ongunstig effect heeft op de acoustiek „maar hij vond dat deze aspecten tot de verantwoording van het schoolbestuur komen en stelde dan ook voor de medewer king te verlenen, waartoe door de raad werd besloten. Twijfel Bij behandeling van het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de heren D. J. Beeftink, Ab Jansenstraat 19, alhier en A. L. M. van Well, Lage Duinweg 58 te Bennebroek, welk terrein is gelegen aan de Keizers weg tussen de sporthal en het me disch centrum, fronste de heer J. Warrink (GB) de wenkbrauwen en keek daarbij wat ongelovig in de richting van B. en W. Bestemming Het betreffende terrein staat in het bestemmingsplan nl. aangegeven als bestemd voor een openbaar of bijzonder gebouw zoals bv. een kantoor. In het pré-advies tot ver koop van deze grond staat dat ge noemde personen de grond willen aankopen voor een architecten- en adviesburo met woning. De twijfel waarvan de heer Warrink uitdruk king gaf was gericht op de vraag of op bedoeld perceel straks een kan toor met woning of een woning met kantoortje zal verrijzen. „In de praktijk blijken dit soort zaken wel vaker anders uit te pakken dan de bedoeling is", aldus de heer War rink. Burgemeester Enklaar ant woordde dat de heer Beeftink al ja ren op zoek is naar een geschikte ruimte voor een kantoor. Hij had het volste vertrouwen dat de kan toorruimte hier duidelijk primair staat. Zonder hoofdelijke stem ming ging de raad met het voorstel akkoord, evenals met een voorstel tot verkoop van een perceel indus trieterrein in de Haar aan de heer J. Reinaardus, Larenseweg 32 alhier en ruiling van een stuk grond met Combuta BV te Amsterdam voor de ontsluiting van de in aanbouw zijnde serviceflat aan de Molenbel- terweg. Uitbreiding zwembad in nevelen gehuld Tijdens de j.l. dinsdagavond ge houden openbare raadsvergade ring informeerde de VVD-fractie, middels een tevoren schriftelijk ge stelde vraag, naar de stand van za ken betreffende de voorgenomen uitbreiding van het zwembad Twenhaarsveld. „Bij behandeling van de gemeentebegroting 1978 verzette de WD-fractie zich tegen verhoging van de zwembadtarie ven op grond van de onvoldoende accommodatie van het bestaande zwembad. Wethouder Kaan ver klaarde bij die gelegenheid dat de nieuwe uitbreiding met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid aan het begin van het nieuwe zwemseizoen gereed zou zijn. Op deze toezegging hebben wij ons toen bij de tariefsverhoging neerge legd. Thans, drie maanden voor de opening van het nieuwe zwemsei zoen, luidt onze vraag: Hoe ver staat het nu met de plannen. Met ons is deze zaak voor de gehele Hol- tense gemeenschap in duistere ne velen gehuld. Wij dringen aan op duidelijkheid, het duurt allemaal veel te lang", aldus mevr. F. M. ter Doest-Bos, ffactieleidster van de WD. Werkzaamheden begonnen Namens het college van B. en W. gaf burgemeester Enklaar het volge nde antwoord: „Het zal u bekend zijn, dat in de raadsvergadering van 29 december j.l. is besloten de uitvoering van het bouwkundige gedeelte op te dragen aan de B.V. Aannemingsmij. ten Brinke te En ter en de uitvoering van de mecha nische en electrische installatie aan Bevin Zwembad en Sauna Bouw B.V. te Holten. Beginjanuari zijn de gunningsbescheiden gereed gemaakt en aan de aannemers toe gezonden. Op 23 januari j.l. heeft de eerste werkbespreking plaatsge vonden, terwijl op 24 januari een aanvang is gemaakt met de werk zaamheden. De volgende werkbe spreking zal eind januari plaats vinden. Als dan zal de aannemer ook een werkschema gereed heb ben. Met betrekking tot het door de V.V.D-fractie gemaakte voorbe houd bij de verhoging van de zwembadtarieven merken wij op, dat onzerzijds daarbij duidelijk is gesteld, dat deze tarieven trend matig moeten worden verhoogd en dat de verhoging niet afhankelijk mag worden gesteld van de uit breiding van het bad. Daarop heeft de raad overeenkomstig ons voor stel besloten de tarieven te verho gen", aldus mr. Enklaar. Mevr. ter Doest verklaarde hierop de vraag te hebben gesteld omdat in haar fractie de indruk bestond dat se dert de raadsvergadering van 29 december niet veel is gebeurd. „Bent u thans nog van mening dat de uitbreiding voor het nieuwe zwemseizoen gereed zal zijn?" wilde zij nog weten. Wethouder Kaan antwoordde hierop dat tij dens de werkbespreking nog steeds het gereed hebben voor het nieuwe zwemseizoen uitgangspunt is ge weest. „En dat is ook de grote wens van het college. Het materiaal staat er intussen en ik beloof u het verloop van de werkzaamheden voortdurend in de peiling te zullen houden. Overigens merk ik nog op dat het zwemseizoen officieel op 1 mei begint. Maar ik ben met u eens dat de gehele procedure êen schoolvoorbeeld is van hoe het niet moet", aldus wethouder Kaan. Grote jaarlijkse collecte Interna tionale Hulpverlening (Werelddia- conaat). Vrijdag 3 februari 20.00 uur Klaverjasavond Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp". Creatieve avond in,,de Schure"(zie adv. en ber.). Zondag 5 februari 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 6 februari 18.45 uur Gezamenlijke oefening E.H.B.O. en Holtense Vrijwillige Brandweer. Vertrek vanaf de brandweergarage (Waagweg). 20.00 uur Jaarvergadering Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp". Dinsdag 7 februari 19.30 uur Bestuursvergadering Supp. Ver. S.V. „Holten" in Ont moetingscentrum. 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië". Eigen avond. Donderdag 9 februari Excursie Herv. Vrouwengroep naar Deventer. Vertrek 13.15 uur vanaf „Irene". 20.00 uur Bijeenkomst FNV-kring Deventer in gebouw Vervoersbon- den, Schoutenweg 91, Deventer. 20.00 uur Ledenvergadering Kies vereniging „Gemeente Belang" in „Het Bonte Paard". Vrijdag 10 februari Spelavond met het „Grote Schu- respel" in „de Schure". Zaterdag 11 februari Optreden Zutphens Ensemble voor lichte muziek (ZELM) in „de Schu re". Maandag 13 februari 20.00 uur „Liberaal-café" in café „De Biester". Spr. de heer de Boer te Almelo. Onderwerp: Toelichting op de a.s. Prov. Statenverkiezin gen. Woensdag 15 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman". Lezing door mevr. H. Thierens te Epse over „Slechthorendheid". Vrijdag 17 februari Film „The Sting" in „de Schure". Zondag 19 februari Film „The Sting" in „de Schure". Maandag 20 februari 20.00 uur Politieke Scholingscur sus voor vrouwen in „Noorden- bargschool". 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten, P. v.d.A. in hotel „Vosman". ARTS J- F. Sijtsema, Keizersweg 32. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Voor spoedgevallen bellen 05483-1870. WIJKVERPLEGING Zr. M. H. Honig-van 't Spijker, Fliermatenweg 13, Holten, tel. 05705-249, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitgifte van magazijnar tikelen maandag tot en met vrijdag van 13.3) tot 14.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR BABY'S EN KLEUTERS Elke donderdag van 9.00-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS H. L. van Bentem, Dorpsstraat 13, Hellendoom, tel. 05486- 54132. Spreekuur voor spoedge vallen van 5.00-5.30 n.m. DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G.J .Kraaij, tel. 2299. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden Overijssel". Spreekuur maan dag tot en met vrijdag Dorps straat 16, van 8.30 tot 9.33 uur, tel. 2784. GEZINSVERZORGING Spreekuur maandag tot en met vrijdag Dorpsstraat 16, van 8.30 tot 9.30 uur, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn maatsch. werk en gezinsverzorging bereikbaar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 5 febr. H. V/. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 6 tot en met zondag 12 febr. W. ter Schure, Verzetstraat 54 tel. 2715. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9 tot 11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 4 tot en met vrijdag 10 febr: Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat tel.: B68; gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboers- straat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 1352, 265 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3