RGS Salland overweegt recreatievoorziening op kleiner schaal Tienercaiwal CREATIEF FOTOGRAFEREN Indoor Twente groot ruiterfestijn Opname in een Bejaarden tehuis Jaarvergadering Ned. Rond van Plattelandsvrouwen ULTURELE AGENDA GEWONDE li VERKEER Bedrijfsongeval Openbare kennisgeving Officiële mededeling OLTENS NIEUWSBLAD innementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.— per jaar. Losse nummers 40 cent. Vrijdag 3 februari 1978 30e jaargang - no. 5 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 PIv.v. hoofdred./secr. w. Beiers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Koltens Nieuwsblad" Sportcommissie is in aar jongste vergadering :coord gegaan met een oorstel van de Stichting oor Sociaal en Cultureel lerk om een „culturele genda" in te stellen. De ■ichting heeft zich bereid erklaard een en ander te oördineren en heeft alle erenigingen - ook de sport- erenigingen - verzocht de oor hen te organiseren anifestaties tijdig te mel en. Een loffelijk streven, ïaarvan echter valt te vre- en, dat er weinig van te- echt zal komen, n de bijna dertig jaar dat ioltens Nieuwsblad nu be- taat, zijn tal van malen po gingen in die richting ge- aan, zonder dat zij het leoogde effect sorteerden, let is gebleven bij een „we- lelijkse agenda", waarin ;etracht wordt zoveel mo- ;elijk evenementen, bijeen- lomsten en vergaderingen ;o ver mogelijk van tevoren lekend te maken, zodat laarmede door anderen re- rening kan worden gehou- len. Veel verenigingen - niet ,11e - werken daar aan mee. let is voor de redactie een iweede gewoonte geworden ie gegevens ook zelf te ver iameien en te publiceren. Telkens blijkt ons dat dit ioor de verenigingen en de ezers op prijs wordt gesteld. Men neemt het ons wel eens kwalijk wanneer iets niet in de agenda is vermeld. Niettemin blijft het euvel van het samenvallen op de zelfde datum van tal van evenementen bestaan. Dat euvel kan alleen worden verholpen, wanneer iedere vereniging over een schema zou beschikken van de plannen, die zij voornemens is in de nabije toekomst uit te voeren. Maar dat is een moeilijke zaak, want men is vaak van tal van factoren afhankelijk. Bovendien wil ieder graag de beste avond van de week en die zijn er maar weinig, omdat niet ie dere avond voor het beoogde doel geschikt is. Ook in de omliggende plaatsen tobt men met het zelfde probleem en ook daar heeft men de oplossing vaak slecht kunnen vinden in de publikatie van een zo „up to date" mogelijke eenvoudige agenda in de krant. Wanneer iedere vereniging niet zoveel mogelijk aan het begin van het jaar of b.v. •maar eens per half jaar, ja zelfs per drie maanden, een plan kan opstellen om daarmede doublures in uit voeringen en andere eve nementen te voorkomen is het opstellen van een cultu rele agenda een „perpe tuum mobile", iets onmoge lijks. Holtens Nieuwsblad wil er echter gaarne aan meewerken het hiervoren geschetste doel te bereiden, (w.b.). Irna (links) en Hans (rechts) kregen van Prins Albert een onderscheiding voor de meest origineel verklede tieners. Zo rond 150 jongelui in de leeftijd van 12-16 jaar hebben' gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Holtense Carnavalsvereniging „De Fienspreuvers" om het „Tienercarnaval" mee te vieren in „de Schure". De tieners hadden een eigen „Raad van Elf' die geheel in het teken stond van de „Punk" en elf Gharmante meiskes waren helemaal in punkstijl gekleed. Prinses van de raad was prinses Henriëtte Punkspeld van Punkgeval tot Punkendal". Het tienerbal werd van half negen tot tien uur bijgewoond door de prins Albert II van de Looker Mölle, met prinsengarde en de Raad van Elf. Aan de verkleedpartij namen een groot aantal tieners deel. De onderschei-, dingen voor de meest originele waren voor Irna en Hans. Prins Albert II kreeg een onderscheiding van prinses Hen riëtte die een onderscheiding ontving van „De Fienpreuvers". Ook werden voorman-opzichter Henk Meijer van „Soweco" die met z'n mede werkers de kapschuur ombouwde tot de prachtige tienersoos „Musky" en Inge Hiddink te Nijverdal, jeugdwerkleidster Stichting voor Sociaal en Cultureelwerk voor Holten, die de leiding had van het sfeervolle en schitterend geslaagde tienercarnaval 1978, onder scheiden. „De vraag kan worden gesteld - die vraag hebben wij ons zelf althans gesteld - of on der meer grootschalige recreatiepunten nog wel beantwoorden aan de wensen van de recreatiezoekende mens van deze tijd, en of wij deze mens .wellicht niet beter kunnen dienen met kleinschalige voorzie ningen. Het is een vraag, die extra actuali teit ontving, toen wij er bij bepaald wer den, dat het dagrecreatieve concentratie punt in Raalte, op de plaats, waarop die was gesitueerd, om financiële en andere redenen niet kan worden gerealiseerd". Dit zei Holtens burgemeester, mr. W. H. Enklaar, als voorzitter van de Recreatie gemeenschap „Salland", in de vorige week vrijdag, in het Hervormd Verenigingsge bouw te Wijhe gehouden openbare verga dering van het algemeen bestuur van het schap. Vrijdag 3 februari zal er in de Schure weer een creatieve avond plaats vinden, die deze keer een wat andere samenstelling zal heb ben als de tot nu toe georgani seerde avonden.. Het geheel is in gedeeld in drie onderdelen, te we ten fotograferen, tekenen en een hoek allerhande. Mensen die be langstelling hebben voor fotografe ren kunnen op deze avond onder leiding van deskundige mensen van de foto hobby club Profoto zich bezig houden met fotograferen. Je moet dan wel je eigen toestel mee brengen. Een andere hoek van de Schure is deze avond ingericht voor het tekenwerk. Wil je een portret tekening maken of een waterver fschilderij of je hebt zin iets met Oost indische inkt te doen dan is dat mogelijk in de daarvoor inge richte stand. Voor de mensen die dan nog eens gewoon ouderwets een beetje willen kleien of solderen, misschien een matje knopen, die kunnen terecht in de hoek aller hande. Verder nog de aandacht voor vrijdagavond 10 februari als er in de Schure het grote Schurespel gespeeld zal worden. Deelname aan dit spel is geheel gratis en de spelregels worden aan het begin van de avond uitgelegd. „Het zoeken naar een nieuwe loka- tie in het gebied van ons recreatie schap (Bathmen, Deventer, Die penveen, Holten, Hellendoorn, 01st, Raalte en Wijhe), hetzij in Raalte, hetzij elders, heeft er ons opnieuw bij bepaald in hoeverre het gewenst zou kunnen zijn ons op de schaal van de te stichten recrea tievoorziening nader te beraden", aldus mr. Enklaar. Met „en andere redenen" doelde spreker kennelijk op de protesten van de Raalter boeren tegen het in beslag nemen van hun gronden voor een recrea tiesteunpunt, aldaar, zoals die tot uitdrukking kwamen tijdens de vergadering van 10 juni jl. in „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Het dagelijks bestuur hoopt ter gelege ner tijd over bovenstaande pro blemen met het algemeen bestuur van gedachten te wisselen. „De ontwikkelingen in onze tijd zijn zo snel, zei de voorzitter nog, dat conclusies, die op het ene mo ment als wijs en verstandig wor den ervaren, in de kortste keren worden achterhaald door nieuwe inzichten". FIETSPADENPLAN Het provinciale fietspadenplan voor Overijssel, voorzover dat be trekking heeft op het gebied van „Salland" ontmoette bij de verga dering weinig bezwaar. Enkele suggesties voor kleine wijzigingen werden akkoord bevonden. Bur gemeester Crommelin van Diepen veen wees op het ontbreken van een begroting. Maar de voorzitter zegde hem toe, dat het D.B. zich zal distanciëren van de financiële con sequenties. Het is een wedloop met de tijd, verklaarde hy nog, omdat Ged. Staten een beslissing willen nemen voor het einde van de hui dige zittingsperiode (juni 1978). De algemene vergadering ging, be houdens de genoemde kleine wijzi gingen, akkoord met de opgestelde reacties op het plan. Met het beschikbaar stellen van een krediet van f 23.600 - voor het maken van een ontwerp voor een passantenhaventje in de gemeente Wijhe ging de vergadering vlot ak koord. De opdracht zal worden ver leend aan het Technisch Bureau van de Unie van Waterschappen. De kosten van het werk werden voor 75gedragen door het Rijk, 12,5% dragen provincie en gemee nte elk en de plankosten komen voor rekening van het recreatie schap. Het gaat om een capaciteit van 10 a 20 ligplaatsen. Mr. Crom melin waarschuwde voor automa tisme ten aanzien van de plannen voor de gemeente Olst, die in be werking zijn. Men zoekt daar nog naar een betere plaats, dan de oor spronkelijk geplande situering. „Bij het samenstellen van de kam- peernota (zie de krant van 28 jan. j.l.) is men niet kunnen ontkomen aan de bij de 2e Kamer liggende ontwerp-kampeerwet o.a. wat het kamperen bij "de beer betreft, zodat het kampeerbeleid aan een her waardering moest worden onder worpen", aldus de voorzitter. De vergadering had veel waardering vcor de nota maar plaatste toch een aantal kanttekeningen. Met name zullen strenge eisen moeten worden gesteld aan het uiterlijk en de omvang van stacaravans. Daar van is de steen der wijzen nog niet Van 11 tot en met 19 fe bruari a.s. wacht Oost- Nederland wederom een groots ruitergebeuren. In die periode organiseert de Stichting „Indoor Twente" in Manége „Tichelhoeve" aan de Sloetsweg 230 in Hengelo (O) een 9-daags ruiterfestijn. Een festijn dat beoogt voor iedere be langstellende in de paar densport iets te bieden. Zowel pony's, dekhengsten als alle klassen van spring paarden zijn in die periode te bewonderen. Verder zijn in het programma op genomen een paardenveiling (don derdag 16 februari), een show van een ponygroep uit Barneveld, mu zikale omlijsting door een boeren- kapel en hengstenshows van paar den en pony's. Ook de bekende „Koets'n Keerls" uit Twente wer ken mee. De (inter)nationaal be kende springruiters zullen zater dag 18 februari strijden om onder meer de grote prijs van de stad Hengelo (O), beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur. De ge hele nationale top wordt die dag aan de start verwacht (aanvang 12.00 uur, einde circa 23.00 uur). „Indoor Twente" 1977 was een eclatant succes, dat zijn weerga in wijde omgeving niet heeft gevon den. Dit zal ongetwijfeld er toe bij dragen dat heel ruiter-minded Oost-Nederland van 11 tot en met 19 februari in de „Tichelhoeve" aan zijn trekken kan komen. Nadere informaties kunnen telefo nisch worden verkregen onder nummer 05400-21872 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Foutloos door de barrage. Paard en ruiter zijn één. Iedereen die meent dat hij/zij voor opname in een bejaardenoord in aanmerking komt, moet zich wen den tot de regionale indicatie commissie bejaardenoorden. Het secretariaat van deze commissie is gevestigd aan de Pikeursbaan 14 te Deventer, tel. 05700-19935. Bereik baar op werkdagen tussen 9.00- 11.00 uur. Op dit adres kunnen ook nadere inlichtingen worden ge vraagd. Maandagmiddag werd expediteur A. L. uit de Tuinstraat ernstig ge wond bij het koppelen van een aanhangwagen en een vrachtwa gen. Bij het koppelen schoot de triangel door met het noodlottige gevolg dat L. bekneld raakte tus sen de beide voertuigen. L. werd met de Holtense ambulancedienst naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. Bij onderzoek consta teerde men rugletsel en een gebro ken en een gekneusde rib. gevonden, meende Diepenveens burgemeester, die nog verklaarde, dat hem het gevoel bekruipt, dat de beleidsinzichten van hogerhand aan slingerende bewegingen on derhevig zijn. De voorzitter was het wel met hem eens. „Je moet de situatie accepte ren in de hoop op enige eenvormig heid". Bij de stacaravans rijst de vloeroppervlakte soms de pan uit. Zij vormen een vervelend gegeven. Poelhekke (Heino) pleitte voor zorgvuldigheid met het landschap, maar wilde anderzijds geen te grote vrijheidsbeperking in de persoon lijke sfeer. Wethouder Krommen dijk van Hellendoorn pleitte voor het laten bestaan van het kampe ren in de vrije natuur voor mensen in het bezit van een kampeerbewijs (v.d. Kampeerraad) en Mr. Crom melin vroeg bij de beleidsvoorne mens niet te pleiten voor het kam peren bij de boeren en ook niet voor het stichten van kleine campings, omdat dan deze niet rendabel zijn. Voor het te voeren beleid wordt verwezen naar de krant van 28 ja nuari j.l. Vrijdagmiddag om plm. 4 uur had op de hoek Rijssenseweg- Oranjestraat een verkeersongeluk plaats, waarbij de 76-jarige land bouwer J. O. van de Borkeld zoda nig werd gewond, dat hij naar het St. Geertruiden ziekenhuis te De venter moest worden overge bracht. O. werd door een vrach tauto aangereden toen hij vanuit de Oranjestraat per fiets wilde oversteken naar de Parallelweg langs de Rïjssensestraat. O. liep bij de botsing een hersenschudding en schaafwonden op. VERWIJDEREN OUDE HUIS NUMMERBORDJES IN BUITENGEBIED In verband met de wijziging van de huisnummering in het Buitenge bied zijn de oude huisnummers na ast de nieuwe nummers op de wo ning tijdelijk gehandhaafd. Nu verwacht mag worden, dat de nieuwe nummering voldoende be kend is kunnen de oude huisnum mers van de woningen, bedrijfs panden, enz. worden verwijderd. Wij doen dan ook een beroep op de bewoners in de buurtschappen van Holten om de oude huisnummers te verwijderen en verzoeken hen dit te doen vóór 18 februari a.s. Wij vertrouwen dat een ieder hier aan medewerking zal willen verle nen. Datum: 3 februari 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, W.H. Enklaar De secretaris, G.J. Langenbarg De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij met ingang van 27 januari 1978 is verhuisd van Jeurlinksweg 1 naar Oude Station sweg 4 - Dijkerhoek - Holten. Het telefoonnummer blijft gelijk, zijnde 05483-1201. VERLOREN Zwarte dames-portemonnaie met plm. f 45- Bos met veel sleutels Zilveren halskettinkje met een zwart hartje Jongens-horloge, Ancre, Beige/bruin gevlochten dames- portemonnaie met f 135.- Verzekeringsplaatje S.J.L.-018 Dames-horloge, chroom Jongensjas, groen met lichte stuk ken Langwerpige dames- portemonnaie, rood, pasfoto, f 3.00 Copie deel HI 15-67-SM Autosleutel Saab, Herenhand schoen, linker, donkerbruin Bruine linker handschoen GEVONDEN Gym-schoenen, sportbroek Dames-handschoen, rechter Zilveren armband bankbiljet Op donderdag 9 februari a.s. wordt te Deventer de eerste bijeenkomst van de ring Deventer van de Feder atie Nederlandse Vakvereniging (FNV) gehouden in het gebouw van de Vervoersbonden aan de Schou- tenweg91, aldaar. Op de agenda staan onder meer: kandidaatstel ling voor het FNV-districtsbestuur en de plaatselijke FNV- ontwikkeling De vergadering be gint om 20.00 uur. Woensdag 25 januari hield de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen haar jaarvergade ring in zaal „Vosman". Na het drinken van een kopje koffie opende de Presidente Mevr. v.d. Wijk-Oomkens de vergadering met een welkomstwoord aan allen, spe ciaal aan Mevr. Bloem en Mevr. Nagelhout, die deze avond een im pressie van hun reis naar Indonesië zullen geven. Zy verwelkomde 2 nieuwe leden en bracht dank aan alle leden, die op welke wijze dan ook, de vereniging hebben gehol pen, het afgelopen jaar te hebben doen slagen. De vereniging telt momenteel 216 leden, terwijl 9 le den alle vergaderingen hebben bij gewoond. De presidente bood deze dames een attentie aan. Na de ingekomen stukken en me dedelingen lazen mevr. v. Doesburg-Tijssen en mevr. Jansen-de Vroes het jaarverslag. De kascömmissie had een bezoek gebracht aan de penningmeeste- resse en kas en bescheiden in orde bevonden. Vervolgens stond bestuursverkie zing op de agenda. Mevr. S. Schipper-Bouma was aftredend en herkiesbaar, aftreden en niet her kiesbaar waren MeöP. D. Jansen Manensehyn-Nijenhuis en Mevr. S. Scheperboer-Willink. In hun plaats werden na herstem ming Mevr. A. Klein-Lasker en Mevr. R. F. Veltkamp-Lievestro gekozen. De aftredende dames werd namens bestuur en leden een bloemstukje en fruitmand aangeboden, waar voor zij hartelijk bedankten. Na de pauze hield Mevr. Nagelhout een causerie over en reis naar Indone sië, die zy met Mevr. Bloem had gemaakt. Doel van deze reis was contact met leden van de bond en verschillende vrouwenorganisa ties. De vlucht duurde 22 uur en na een aantal tussenlandingen kwa men zij in Djakarta aan. Aan de hand van prachtige dia's, vertelde Mevr. Bloem over de erva ringen in o.a. Bandoeng, Djokja karta, Soerabaja en Bali. Deze beide dames hebben op een gezel lige manier een indruk gegeven, welk een prachtig land Indonesië is. Mevr. Eeldman-Wegstapel dankte de dames hartelyk voor het gebodene en offreerde een boeket bloemen. Zij wenste allen goede thuiskomst en sprak de hoop uit, de volgende vergadering weer een grote opkomst te mogen begroe ten.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1