Koninklijke voor Gerrit Jon f II» laad van M IONGERENMBNST VEERTIG JAAR TROUWE DIENST H0LTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Officiële publicatie Vrijdag 6 januari 1978 30e iaareang - no. 1 Hoofdredacteur 3. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 als reeds eerder gemeld komen maandag, 9 januari, in ïandeling in een openbare vergadering van Kamer I de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad i State de beroepen, ingesteld door J. Vincent en W. Vos iolten en door de Inspecteur van de Ruimtelijke Orde- ig in Overijssel en Gelderland te Deventer, tegen het sluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 22 i 1975, waarbij goedkeuring is verleend aan het be- mmingsplan de Beuseberg". De zitting is uitgeschre- a om 11.30 uur in het gebouw Paleisstraat 9 te Den Haag. is het derde plan, dat eindelijk ade kón vinden in de ogen van provinciaal bestuur, dat door gemeenteraad is vastgesteld in i vergadering van 14 oktober 4, met de daarbij behorende irschriften. Een sterk verkleind n meteen gebied ter grootte van ;eveer 13 ha ten zuiden van de •enseweg, dat ruimte biedt voor bouw van 217 woningen waar- e voor 3 4 jaar in de Hol tense ioefte aan woningen kon worden irzien. Kon worden voorzien, it momenteel is dat al niet meer omdat die behoefte inmiddels 1 groter is geworden. Deroep voert de Inspecteur voor Ruimtelijke Ordening aan, dat tegen de bestemming voor wo- gbouw van deze gronden, welke •1 uitmaken van het voorgebied i de Lokerenk en de Zuurberg, stige bedenkingen heeft. Zijn waren richten zich met name en het tot stand brengen van iselmatige bebouwing in dit irdevolle gebied, omdat thans Justus 1975. Red. H.N.) reeds staat, dat een verdere zuid- e uitbreiding van Holten in de iting van de Lokerenk, de Beus- rg en de Zuurberg op grond van dschappelijke overwegingen oelaatbaar zal zijn en ntengevolge toch al binnen tele jaren een aanvang zal moe- worden gemaakt met de bouw iwoningen aan de oostzijde van Hen in het gebied de Look. >rts voert de Inspecteur aan, .laar zijn mening gedeputeerde t:n met hun overweging, dat de 01 om landschappelijke rede- nniet als bruikbaar alternatief D worden aangemerkt, on- icoende hebben onderkend, dat ;treiding van Holten in weste- ii richting in verband met de i-mgesteldheid ten westen van laar niet mogelijk zal zijn en taan bebouwing van de Look, 'voorziening in de woningbe- bte gedurende langere tijd der- he onontkoombaar is. En >:ts, dat naar zijn oordeel ook «verweging, dat bovendien de jsileerde ligging van de Look óalsnog woningbouw in ditge- i< onaantrekkelijk maakt, de juuwing van de Beuseberg niet nrechtvaardigen: rflotte zegt de inspecteur nog in ti beroepschrift, dat voor dit ileem, gelet op het bovens- ide, toch op korte termijn een lesing moet worden gevonden öt hij. alles tezamen genomen, buwing van een gedeelte van tUeuseberggebied niet noodza- Uji en uiteen oogpunt van goede irtelijke ordening beslist on- naardbaar acht. Daarom ver- ;l hij, met vernietiging van vo- ipnoemd besluit van Gedepu teerde Staten, alsnog goedkeuring te onthouden aan het bestemmin gsplan „de Beuseberg". In zijn beroepschrift voert J. Vincent aan, dat hij bezwaar maakt tegen het gehele plan, omdat hij' zijn rust en vrije omgeving en zijn grond rondom het bedrijf kwijtraakt, met als gevolg, dat hij geen mogelijkheden meer heeft om zijn kalveren, een paard en een zieke koe en dergelijke dieren, die noodzakelijkerwijs dicht bij het bedrijf moeten zijn, te houden. Vincent zegt onder meer, dat hij hierdoor een zeer belangrijke in komstenderving ondervindt, dat dan een doorgangsweg (verbindin gsweg) naar een elders gelegen stuk grond komt te vervallen en dat, zoals de lijnen op de bestemmin- gsplankaart nu zijn aangegeven, er aan de noordwestelijke zijde van zijn huis een stuk grond zijn eige ndom blijft, dat net niet groot ge noeg is om er te zijner tijd een huis op te kunnen en mogen bouwen. Hij verzoekt dan ook, als het plan alsnog doorgang zou vinden, de kaartlijnen zodanig op te schuiven, dat hij er te zijner tijd kan en mag bouwen, of, dat hij de garantie kan krijgen, dat hij zoveel grond terug kan kopen als nodig is voor deze bouw tegen dezelfde prijs als die hij voor zijn grond krijgt. Door W. Vos wordt aangevoerd, dat hij ernstig bezwaar maakt tegen het afbreken van zijn bedrijfsge bouwen en opstallen en het laten staan van zijn woning, omdat hier door zijn bedrijfsinkomen wegvalt. Hij wijst tenslotte nog op conse quenties, welke voortvloeien uit familieomstandigheden. Met spanning zal de uitslag van het beroep worden afgewacht, want er staan voor de gemeente Holten en met name voor de wo ningzoekenden in onze gemeente grote belangen op het spel. Die uit slag zal echter nog wel geruime tijd op zich laten wachten, zoals dit meestal het geval is, maar vooral nu, nu de nieuwe minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening, Jhr Beellaerts van Blokland, oud-burgemeester van Amstelveen, zich nog zal moeten inwerken. Aan de vlaggemast op het terras van het Bejaar dencentrum „Diessenplas" aan de Vrijheidslaan wapperde maandagmiddag het rood-wit-blauw ter ere van de heer H. C. Beekman (79) en mevr. J. Beekman-Barnhard (80) die op 2 januari 1918 in het stadhuis van 's Gravenhage elkaar voor het leven trouw beloofden. Het diamanten echtpaar, bijna een ja,ar in „Diessenplas", dat geniet van een uitstekende gezondheid, heeft 5 kinderen en 8 kleinkinderen. De heer Beekman was tot aan z'n pensionering als typograaf werkzaam bij 'de Haagse Courant en verrichtte in de residentie meer dan 30 jaar veel en belangrijk werk als ad ministrateur der Hervormde Gemeente en Oranje Groene Kruis, De directeur van het centrum de heer Postma wees in een korte toespraak op de activiteiten die de heer Beekman als voorzitter van de „Bewonerscommissie" ontplooit in welke functie hij met raad en daad wordt bijgestaan door zyn vrouw. Op verzoek van de heer en mevr. Beekman las de heer Postma een gedeelte uit Co- rinthen 13 en een schriftelijke gelukwens van ds. J. Steenbakker-Morilyon Loysen te Holten, oud pastoor van het centrum. Verder werd nog het woord gevoerd door mevr. Sprokkereef-Stam namens de bewonerscommissie en alle bewoners, door mevr. Wijnnobel-Eerligh namens het personeel, door mevr. Germans-van Wijk namens gang 4. Er werden aan het diaman ten paar vele geschenken, prachtige planten en bloemen aangeboden o.a. door de voorzitter van het bestuur de heer H. D. Alink. Mevr. A. C. de Vlieger-Beekman te Den Haag dankte namens haar ouders voor de goede verzor ging en vriendschap in de „Diessenplas" en de belangstelling en de huldiging t.g.v. van het 60- jarig huwelijk. Bij de velen die kwamen feliciteren waren ook burgemeester en mevrouw Enklaar. T? De heer Gerrit Jan Ekkelkamp, die 40 jaar geleden als chauffeur in dienst trad bij het expeditiebedrijf A. Müller en Zn te Holten, is door H.M. Koningin Juliana onderscheiden met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De on derscheiding werd de jubilaris maandagmiddag, tij dens een reeptie die door de fa. Müller in café restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek werd aangeboden, door burgemeester mr. W.H. Enklaar op gespeld. Plicht gedaan In een korte toespraak zei mr. Enklaar o.m: „In soms heel moeilijke omstandigheden hebt u steun verleend en meer dan uw plicht gedaan en meege- bouwd aan dit bedrijf, al was het uw eigen, 't Is een goede zaak om op deze dag van 40 jaar „Müller-Ekkelkamp" even bijeen te zijn om de man te huldigen die in alle eenvoud, bescheidenheid en grote trouw zijn werk heeft gedaan en die de koninklijke onderscheiding ten volle heeft verdiend". Dank en waardering groeien tot een bedrijf met ruim 50 personeelsleden. Je bent ons, misschien vaak on bewust, tot zeer grote steun ge weest en wij zien hierin op deze dag in grote dankbaarheid te rug, zo besloot de heer Müller, die zijn felicitatie vergezeld deed gaan van een geschenk in cou vert - en bloemen voor mevr. Ekkelkamp-Beute Gedicht Mevr. R. Loman-Kromdijk, die sprak namens de oud personeelsleden, liet in een ge dicht (eigen werk) van 12 verzen de „40-Müller-jaren" in voge lvlucht de revue passeren. Een> tweetal verzen uit het gedicht dat met een spontaan applaus werd beloond Daar ging je dan heen op een oude D.K.W., maar was het heel erg* koud of laat, dan zei de baas, neem de Che vrolet maar mee. Moeilijk Het is, zo zei mevr. A. Rietberg-Tiessink, moeilijk om de gevoelens die op een dag als deze boven komen in woorden samen te vatten, maar ik waag het er op en ga dan terug naar het prille begin van deze 40- jarige periode toen besloten werd het transportbedrijf los te maken van de busonderneming, (het moederbedrijf J.G.P Müller) en met de afdeling transport zelfstandig verder te gaan en zo gebeurde het dat op 1 januari 1938 aan de Larenseweg van start ging het transportbedrijf A. Müller met een personeelslid, Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur onnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Spreekuur: Burgemeester V/. H. Enklaar en wethouder J. Rietberg maken bekend, dat zij maandag 9 januari 1978 verhinderd zijn hun wekelijks spreekuur te houden. Wethouder L. Kaan maakt bekend dat zijn spreekuur is verschoven van maandagmiddag 9 januari 1978 naar maandagmorgen 9 ja nuari 1978 van 10.00 uur tot 12.00 uur Verloren: Bril met stalen mon tuur, bruine portemonnaie met f8.- en kaart filmclub; oude Sparta bromfiets (gedeeltelijk gemonteerd); Metalen armband (ingegraveerd „Marcel"), huis sleutel in leren etui no. 826, klein zwart hondje, bruine por temonnaie. zilveren ringetje., paar bruine lederen handschoe nen. Gevonden: Sparta bromfiets. Inlichtingen bij de plaatselijke politie. Gerrit Jan Ekkelkamp, die te vens lid werd van het gezin Müller-Tiessink. In die tijd werd de grondslag gelegd en groeide er een band van vriendschap en vertrouwen, welke de jaren door als een gouden draad door ons leven liep. Na 4 jaar bij ons .te zijn geweest trad je op een koude novemberdag in 1941 in Steen- wijk in het huwelijk met Aaltje Beute en jullie gingen toen wo nen aan de Larenseweg. De be zetting was toen reeds een feit en regelingen en voorschriften maakten dat het steeds moeilij ker werd om de zaak rollende te houden, maar ook die moeilijke jaren zijn wij met Gods hulp doorgekomen. In blijde en in droeve dagen leefden wij als ge zinnen met elkaar mee. Zo was het en zo is het nu nog, zo be sloot mevr. Rietberg-Tiessink. De jubilaris werd ook nog toe gesproken door mevr. T.M. Vredenburg-Müller te Epe. Zij bood een fraaie herinneringste gel aan. De heer S. Ekkelkamp, arts te Amsterdam, dankte na mens zijn ouders voor de konin klijke onderscheiding, de vele fe licitaties, bloemen en geschen ken, die werden aangeboden. )e eerste jongerendienst van 1978 is a.s. zondag 8 ja- luari om tien uur in „Irene" Deze dienst zal traditie- letrouw een feestelijke Nieuwjaarsbijeenkomst wor- ien In deze bijeenkomst willen we proberen de jonge- endiensten van 1978 zinvol en gezellig te beginnen «oor met elkaar bezig te zijn, na te denken en te pra len. Alle iongeren die deze bijeenkomst mee willen tieren zi n van harte welkom om tien'uur in „Irene", !«ok diegene die vorig jaar de jongerendiensten nog liet bezochten zijn van harte welkom We hopen dat er jielen deze dienst mee komen vieren, we zeggen 'daarom ook tot zondag in „Irene". De Jongerendienstcommissie. De heer J.GP Müller Azn. sprak mede namens zijn broer G Müller en de hele familie Müller (die unaniem van mening was dat men deze dag niet zon der meer voorbij mocht laten gaan) een woord van dank en grote waardering tot jubilaris Ekkelkamp, die in 1938 samen met wijlen Anton Müller van de grond af aan moest beginnen.' Het ging met vallen en opstaan en vaak moesten ze het schier onmogelijke presteren Je stapte niet in een wagen met een ver stelbare, verende stoel, met stuurbekrachtiging, met ver warming, kortom comfort was er toen niet bij in de „sleperij" Ekkelkamp heeft zich in de loop der jaren een vaste plaats ver worven in het bedrijf dat hij, mede door zijn werklust en kennis van zaken, heeft zien Plezier had hij in z'n werk en leven, tien guldens in de week was toen lang niet min. Een heel goed en prettig kost huis, zat daar nog bij in, en een slaapvertrek met een goede entourage, dat was het kamertje boven de garage Maar werd er 's nachts vroeg een wagen aangezet, dan zou je haast „vergassen" in je bed. Maar meestal was Gert Jan wel vroeg uit de veren, want het was werken dag en nacht. Maar dat kon je toen niet de ren, zaterdags werd je af en toe ook nog bij Aaltje in Steenwijk ver wacht.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1