Holten in het afgelopen jaar Pip t|-i WÈ mm* I HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 DECEMBER 1977 - PAG. 15 >2. SEPTEMBER: De heer A.S. v.d Berg bij zilveren jubileum als di recteur G.E.B gehuldigd Feest avond met revue „Splo lot zich wier hörn" in grote tent School- en Volksfeest (met goed verzorgde op tocht!) weer schitterend geslaagd Viswedstrijd o.l Kolschool Grote deelname aan Heidewandeltocht Zwemvierdaagse, met meer dan 600 deelnemers, groeit uit tot groot evenement S.V. „Holten" organi seerde „Allard van Bruggentoer- nooi" Clubkampioenschappen zwemclub „Twenhaarsveld" Jaarvergadering Volleybalvereni ging „Mintonette" Vier leden M.A.C. „Holterberg" naar Zesdaagse in Tsjechoslowakije 9 SEPTEMBER: Uitstapje Bejaar- densoos „Holten" Handbalvere niging nieuwe loot aan de Holtense Sportboom Holtense Boe- rendansers succesvol op festival in Schotland. 16 SEPTEMBER: Burgemeester Enklaar opent dierenparkje in „De Haar" Sluiting Coberco- Zuivelfabriek „De Vrijheid" onaf wendbaar Zwemwedstrijden „De Noordenbarg" s De heer J.H. Sprokkereef op 76-jarige leeftijd overleden 23 SEPTEMBER: C.J.V „De Vriendenschaar" dertig jaar. Grote belangstelling op beide feestavon den Praatavond afd. O.L.M Voor de zesde en laatste maal in dit seizoen diploma-zwemmen in „Twenhaarsveld" Succes voor zwemclub in Almelo 30 SEPTEMBER: Henk Kroes en Alfons Nijhuis, Stagiairs Sociale Academie te Hengelo, rapporteren „Acht buurtverenigingen doen goed werk in Holten" Fokveedag bij VV.F. Boode in Espelo Holten heeft voor 1978 een sluitende be groting Nieuw plan voor Dij- kerhoek en vier recreatie-objecten Elf B.A.T.O.-meisjes geslaagd voor „Assistentendiploma 1" Ou deravond Chr. Kleuterschool „Re pelsteeltje" Ledenvergadering C.D.A. afd. Holten Freek VVilme- rink Nederlands grasbaan- kampioen. 7 OKTOBER: Bijbeltentoon stelling in „Irene" De heer Van Pijpen sprak voor Chr. Platte landsvrouwen Tweede lustrum Floralia in Dijkerhoek Dierendag in Chr. school „Het Kompas" Zwemkampioenschappen o.l. Kolschool. 14 OKTOBER: E.A. Postma te Wormerveer nieuwe directeur van „Diessenplas" Dijkerhoek kan komende 10 jaar 25 huizen bouwen S 14 voor verkeer opengesteld V.V D.-kamerlid Joekes in „Liberaal-café". 21 OKTOBER: Brugklassen Scho lengemeenschap voerden ballet op Vandalisme bij Chr. school „De Schakel" Druk bezochte ouder avond o.l. Dorpsschool Bijbel- week in „Irene" geslaagd Ge zellige dag buurtvereniging „Churchillstraat-Vrijheidslaan in feestzaal „Vosman" Jaarvergade ring afd Holten P.v.d.A. Zaal- voetbaltournooi wijkvereniging „Holterhaar" Bijeenkomst Stichting Paardrijden gehandicap ten Holten Autocross Au tosportvereniging Holten sens ationeel spektakel Stichting Sportbelangen „Holten" opgehe ven. 28 OKTOBER: Vijfhonderd bezoe kers op muziekfestival in sporthal ,,'t Mossink" Bloedplasmaavond Rode Kruis Holten: 558 flessen bloed Wegrestaurant „Holten" nadert voltooiing Ouderavond o.l. Kolschool Mevr. Bervoets te Markelo sprak voor Espelose Plattelandsvrouwen Algemene beschouwing weinig enerverend René Bannink winnaar Frits Paule Cup Holten 1 ongeslagen winnaar eerste bekerronde. 4 NOVEMBER: Zakelijke ouder avond o.l. Haarschool Zangavond Ring Twente Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen in Ned. Herv. Kerk Behandeling begroting 1978 verliep vlot „Open Huis" van Bruggen C.V. De heer Postma geïnstalleerd als nieuwe directeur van „Diessenplas". 11 NOVEMBER: Echtpaar Sasker-Balkema, in Bejaar dencentrum ..Diessenplas". 60 jaa getrouwd Vijftig jaar Ned. Mid denstands Bank K.N.M.V. kampioensrit, mede dank zij perfecte organisatie M.A.C. „De Holterberg" geslaagd motoreve nement Bloeiende brem aan de Vianenweg op de Borkeld. 18 NOVEMBER: Rommelmarkt Geref. Jeugdclubs geweldig succes: filmapparatuur voor „Diess enplas" Prins Albert de Tweede van de Looker Mölle nieuwe Carnavalsprins bij „De Fienpreu- vers" Holtense kunstschilder Henk Breedveld exposeert tot 4 ja nuari '78 in bibliotheek. Ró- rikstraat 3 Raad in meerderheid voor openbare vergadering Sportcommissie Ouderavond o.l. Haarschool Dode en gewonden bij verkeersongeval op de Larenseweg „Open Huis" „De Noordenbarg" „Blauw Wit" winnaar „Fair Play- Cup". 25 NOVEMBER: Afscheidsconcert Holtens Gemengd Koor in Ned. Herv. Kerk. Dirigent Jan K. Warmink uit Goor leidde „HGK" ruim 25 jaar Hartelijke ontvangst Sint Nicolaas op het Stationsplein Dijkerhoeks Amateurtoneel „D.A.T." boeide met blijspel „De rose pyama" Duco v.d. Lugt en Paul Steunenberg clubkampioen '77 „Bergruiters" Uitbreiding Scholengemeenschap begonnen. Architect Jorissen: Ontmoetings centrum uniek in ons land. 2 DECEMBER: Enorme belang stelling bij officiële opening me disch centrum Holten schonk ruim 10.000 gulden voor aktie „Geef om de natuur" Her- fstvergadering afd. Holten O.L.M. Eerste trekking Winkelweek Holtense Handelsvereniging Gymnastiekuitvoering „B.A.T.O." uitstekend geslaagd Jaarverga dering ijsclub „Noordpool" en Groene Kruis Holten. 9 DECEMBER: Sint brengt bezoek aan lagere- en kleuterscholen Sinterklaasfeest Stichting Paardrijden gehandicapten in ma nege Beldman Winkelweek '77 goed geslaagd Kijkavond Kolkleuterschool Bouw servi ceflat „Molenbelt" van start Praatvergadering afd. Holten C.B.T.B. 16 DECEMBER: Grote belang stelling bij opening nieuwe kapsa lon „Wander" Vandalen vernielen alle ruiten ijsclubgebouw „De Noordpool" Opening nieuw mo dern bedrijfspand firma Vlogtman - Import landbouwmachines Plan „Beus- eberg" 9 januari a.s. voor de Raad van State. 23 DECEMBER: Ruim duizend be zoekers op eerste Volkskerstzang- avond in sporthal Vergadering gewest Overijssel P.v.d.A. in zaal „Vosman" Wegrestaurant „Hol ten" in gebruik f Ds. Vons van Eist (Gld.) nieuwe predikant Ned. Herv. Gemeente Eerste vergadering Sportcommissie. 30 DECEMBER: Laatste mel- kontvangst aan „De Vrijheid" Pony wedstrijden in manege Bel dman Egbert van Til 25 jaar bij „Soweco" Feestavond pers oneel OAD Mr. Enklaar waar nemend burgemeester van Stad Delden. 31 DECEMBER: Holtens Nieuwsblad, het in onze goede gemeente meest gelezen blad, bestaat 29 jaar En hiermee besluiten wij dit overzicht over het jaar 1977, dat hoe uitgebreid ook, niet de pretentie wil heb ben volledig te zijn geweest. J.W. voorspoedig 19/ In het Bejaardencentrum „Diessenplas" werd een feestje gebouwd rond het 60-jarig bruidspaar Sasker-Balkema. r Aan het grandioze feest rond het 55-jarig bestaan van de Voetbalvereniging „Holten" werd o.a. medewerking verleend door een Tirolerkapel uit Hopfgarten (Noord-Tirol). Op Koninginnedag speelde de kapel enkele vrolijke wijsjes voor het gemeentehuis. Het Dijkerhoeks team werd winnaar van het Stralen voetbaltournooi 1977. De Schietvereniging „De Eendracht" vierde het 25-jarig bestaan met een drukbezochte receptie en een feestavond in zaal „Vosman". Firma Gebr. Wansink 75 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 15