Terugblik in woord en beeld HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 DECEMBER 1977 - PAG. 14 Vakantiegasten kozen Joy> Anne mie Schuppert. rce Schipper als Dorpskoningin 1977. Rechts de aftredende koningin Jo Arfman, 25 jaar bestuu/der MAC „De Holterberg" gehuldigd. Windhoos teisterde Neerdorp en Heihuizen. Boerderij Kemper bijna geheel verwoest. Wolkbreuk (zondag 7 aug. rond 18.00 u.) zet deel van dorp blank. Tal van straten binnen een kwartier snelstromende beken. ging „Vrijheidslaan- Churchillstraat" - Zuster D. Ver veda 25 jaar kraamverzorgster Chr. Plattelandsvrouwen vriende lijk welkom bij Barend 15 APRIL: Grootste ..Paasboak'n" op de Borkeld door burgemeester Enklaar in vlam gezet Jaarverga dering H.M.V. koos Johan Meijer als nieuwe voorzitter. Afscheid van voorzitter Ap Westerik (Oom Ap) Touwtrekkers „O.K.I.A." door fa. Van Bruggen C.V. in nieuwe train ingspakken gestoken - Tafelten nisvereniging „Holten" kampioen 4e klasse Oost. 22 APRIL: Gouden bondsspeld voor 91-jarige bondskameraad Mo lendijk wegens 60 jaar lidmaat schap van het N V V. - Afscheid de heer Vogt. directeur van „De Vrijheid" Jan Willem Klein Horstman 25 jaar stratenmaker Jaarvergadering Schoolkring Dij- kerhoek v Z.C „Twenhaarsveld" winnaar ..Vijfkamp Blauw Wit" pupillen F2 en pupillen S.V. „Hol ten" E2 kampioen De heer Kraaij sprak voor Espelose Plattelands vrouwen. 29 APRIL: Dames Beldman- Aanstoot en Knijff-Dekker. leids ters Gezins- en Bejaardenzorg, namen afscheid Jaarvergadering ..School met de Bijbel" Grote be langstelling voor Politieke Forum avond Afd. A.B.V.A huldigde vijf ..zilveren" leden Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg". 6 MEI: Jaarvergadering V.V.V „Holtens Belang" Herman Klein Velderman ridder in de Orde van Oranje Nassau Geslaagde viering Koninginnedag Plechtige her denking gevallenen Tweede We reldoorlog bij het monument Wilde zwijnentoumooi Hockeyclub ..Holten" Jaaiwergadering „De Rietvoorn" S.V. „Holten" vierde 55-jarig bestaan met groots feest Scholengemeenschap tweede op - Godelympische Spelen in Naarden F5 pupillen S.V. „Holten" kampioen. 13 MEI: Uitvoering leerlingen Mu ziekschool Holten Echtpaar Re ij link -Kri kkink 60 jaar ge trou wd Derde klassers Scholengemee nschap bezochten oorlogsmuseum Overloon Spannende motocross op de Zuurberg Bjauw F2 12 winnaar toernooi S.V Hdarle". 20 MEI: Echtpaar Bekkemcns-Van Coeverden „erve de Preuter" 65 jaar getrouwd Zuivelfabriek „De Vrijheid" per 1 januari '78 dicht Jaarvergadering E.H.B O. Openbare verkiezingsbijeenkomst CDA Holten Straat- voetbaltournooi geslaagd, sportief evenement Eerste team TC. Holten" kampioen Concours hippique L R. ..Bergruiters" Uit stapje Plattelandsvouwen Dij- kerhoek Echtpaar Rensink- Vruggink. Dijkerhoek, 50 jaar ge trouwd. 27 MEI: Koninklijke onderschei ding voor Henk Rozendom Vijfduizend zevenhonderd acht en tachtig Holtenaren gingen naar de stembus Echtpaar Bnnks- Zweers. Beuseberg. 50 jaar ge trouwd Canadese ambassadeur bezocht begraafplaats op de Holterberg - Ponyconcours Berg ruiters" schitterend geslaagd Bea Klein Teeselink en Frans Turin ta feltenniskampioen - Jaarlijkse sportdag Z.V.V. „Blauw Wit" - Ge slaagde sportdag basisscholen Buitengewone ledenvergadering „Mintonette". 3 JUNI: Hetty Bakker opent schoonheidsboetiek. Raalterweg 36 Driejarig jongetje verongelukt bij verkeersongeval op de Rijssenseweg Bergruitertjes in de prijzen op concours in Beckum en Markelo Sportdag „de Noord- enbarg" zeer geslaagd. 10 JUNI: Belgische oorlogsvrij willigers leggen krans op laatste rustplaats van Paul Ruscart op Canadese Begraafplaats Rea listische rampoefening Brandweer en E H B O in dorpskom Scho lengemeenschap Holten schoolsoftbalkampioen Oost- Nederland - Jeugdteam T.C „Hol ten" afdelmgskampioen 17 JUNI: Holtens Mannenkoor pre senteerde zich met jongerenkoor „Helacon" Windhoos teisterde Neerdorp en Heihuizen Holtense Boerendansers op internationale tour Succesvol optreden balletgroep Holten Diplom- auitreiking „De Noordenbarg" - Raalter boeren protesteren bij „Het Bonte Paard" (vergadering Algemeen bestuur Recrea tieschap) tegen plannen ..Dagrecreatieproject Raalte" D A v d. Knaap kamioen Schaakclub „Holten" - Uitste kende prestaties Holtense atleten op wedstrijden in Hengelo Start Interkerkelijk Recreatiewerk in tent aan de Borkeldweg 24 JUNI: Feestavond met „Barend Bombarde" in zaal .Het Bonte Paard" in Dijkerhoek Afscheid van meester Mekenkamp (Kolschool) Drie gewonden en zware schade bij verkeersongeluk De heer A. S. v.d. Berg, direci bij Broekhuis in Dijkerhoek - School- en Volksfeest in Dij kerhoek Jaarvergadering S.V ..Holten" benoemt Rinus den Heijer tot erelid Viswedstrijd „De Rietvoorn" voor Holtense jeugd Brugklassers Scholengemee nschap bezochten museum „Piet Bos". 1 JULI: Afscheid van juffrouw Broere o.l. Haarschool Oudste kleuters namen afscheid van kleu-* terscholen Hervormde Vrou wengroepen Dijkerhoek en Okkenbroek dagje uit Ameri kaanse folkloristische dansgroep hartelijk ontvangen Viswedstrijd H.H.V. „De Rietvoorn" Expositie Ned. Jagersvereniging in „Bos- museum" Juf Hulleman nam af scheid van Kolkleuterschool. 8 JULI: „Schuredag '77" groots muzikaal festijn Eerste bewoners in parkje bij „Diessenplas" - Drie jonge Nederlandse voetballers (waarbij Eric Mondecl van „Blauw Wit") met hun vaders naar FIFA- Wereld Jeugd Voetbaltournooi in Tunis. De 3 knapen wonnen de hoofdprijzen FIF A-Coca-Cola pnjsvraag en dat betekende een week vakantie met niet altijd hoogstaand voetbal, maar wel een hoogstaande zon en een tempera tuur van soms bijna 40 graden en dat drukte de pret wel es 15 JULI: „Diessenplas" nam af scheid van directeur Dupon en echtgenote Franse dansgroep op bezoek bij Holtense boerendansers Hardrijders op de bon bij snelheidscontrole Rijkspolitie in de Oranjestraat. 22 JULI: Burgemeester Enklaar opende Dorpsfeest.'Joyce Schipper (16> Dorpskoningin '77. Jan Bouwhuis werd Koningschutter Franse dansgroep door gemeente bestuur ontvangen Jaarvergade ring Raiffeisenbank „Holten" Vo lop spanning bij autocross „A S V.H." op het ïjsterrein Al- scheid van de heer Kers als insemi- natorK I. „Zuid-West-Overijssel" Fietstocht Hervormd Kerkkoor 29 JULI: Jennekesmarkt- sluitstuk van het Dorpsfeest - druk en ge zellig Touwtrekwedstrijd ..O.K.I.A." om het kampioenschap van Holten. Espele 1 prolongeerde titel Y Zijspancombinatie August Muller en Henk van Heek goed op dreef in Lierop (Brabant). 5 AUGUSTUS: Mikkenie bracht temperamentvol circusprogramma in tent bij Sporthal Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek op reis Kindervakantieweek' weer prachtig geslaagd - Johan Arfman - 25 jaar M.A.C -bestuurder - harte lijk gehuldigd Vaessen- Schoemaker wil fuseren met Shell Petroleum N.V. 12 AUGUSTUS: Wolkbreuk zet deel van dorp blank. Water stroomde huizen en kelders binnen Bijna 150 viervoeters op Fokdag Holbatheo" in Dijkerhoek Twentrac en Meinders (Industrie terrein „De Haar") gaan uitbreiden Yogalessen in Holten 19 AUGUSTUS: Renovatie wonin gen Burg. van der Borchstraat gaat door Holtense Boerendansers naar .Edinburgh Worldfestival" in Schotland Bouw wegrestaurant „Holten" aan de E8 begonnen Ge zonde levenslustige kalverdrichng bij veehouder Henk Reilink in Espelo 26 AUGUSTUS: Zilveren jubileum Schietvereniging „De Eendracht" Clubkampioenschappen 1977 Tennisclub „Holten" - „Blauw wit" weer winnaar „Heu- velrugtoernooi" Energiebedrijf, 25 jaar in Overheidsdienst gehuldigd. Freek Wilmerink, lid van de M.A.C. „De Holterberg" in De wijk winnaar en Nationaal Grasbaankampioen 1977. C.J.V. „De Vriendenschaar" herdacht 30-jarig bestaan met twe geslaagde feestavonden.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 14