HOLTEN WEES KON. U.D. NA SPANNENDE STRIJD RESOLUUT TERUG Gasexpiosie te Holten? Blauw Wit verliest Resultaten senioren SV Holten Resultaten junioren SV Holten II schaken Kerstzaalvoetbaltoernooi Blauw Wit pupillen in Sporthal 't Mossink Competitie tussenstand klaverjasclub HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 DECEMBER 1977 - PAG. 7 Spanning, sensatie en zenuwen waren de kenmerken van vrije schop genomen door back De stand in 4H is nu: de onbetwiste topper in de 4e klasse H, tussen de koplopers Schneider, de bal hoog m de doei- Holten en U.D., welke strijd werd bijgewoond door een dui- mond werd geplaatst en rechtbui- zendkoppig publiek. De toeschouwers kregen waar voor ten Lubbers met een strakke kop- hun geld, want alle faciliteiten waren aanwezig in de strijd bal doelman Rietberg «et mistas- om de leiding, die in een dergelijke ontmoeting het publiek ,en J1"11 ,D,e ?,ar!n,ln^ uas t0 ZO graag ziet snijden en het publiek leefde enorm VAnrr.io+.T,onu„H mee door hun favorieten met ge- Voor rust was Holten iets meer in de aanval, maar de uitval- toeter en geloe, aan te moedigen' en van U.D. waren zeker niet van gevaar ontbloot. Het vijf minuten na de gelijkmaker was begin was van beide partijen bijzonder nerveus, maar de het de ver opgedrongen Labobar, achterhoedes waren erg attent en pasten een konsekwente die wij voor doelman Bal opdook, mandekking toe. De eerste kans was voor Holten, want na vier minuten kreeg de thuisclub een vrije schop te nemen, welke door André Dekker ge plaatst werd op Joh. Huzen en uit zijn voorzet kopte Bert Knapen net over de lat, Even later was het Hu- zen die uit een hoekschop net over schoot. De gevaarlijkste man van U.D., Teun Scholten. zette goed door en loste een hard schot, dat Jan Rietberg tot hoekschop ver werkte. Johan Veneklaas, deze 'middag als rechtsachter opere rend, was met de speciale bewa king van Scholten belast en gaf hem weinig gelegenheid om ge vaarlijk te worden De kansen kwamen over en weer en het was vijf minuten voor de pauze toen uit een corner op links de bal door midvoor Knotterus op de lat werd gekopt. Het echte vuurwerk zou pas in de tweede helft losbranden, hoewel Holten door het technisch beter verzorgde spel een kleine voorsprong wel had verdiend De Deventernaren waren wat agress iever en stoorden vroegtijdig, om Holtén niet in haar spel te laten komen. Na de rust zaten de Holtenaren er wat feller tegen aan, waarbij vooral Knapen enorm veel „breekwerk" en loopwerk op moest knappen, terwijl aan de andere zijde Dekker het spel maakte met veelal langere passes, om zodoende de achter hoede van U.D te ontregelen. Nico Lalobar kon deze middag niet zo bijzonder goed in het spel komen en werd bovendien scherp be waakt. Nadat de beide keepers Bal en Rietberg in de eerste minuten nogal eens handelend moesten op treden. kwam in de dertiende mi nuut de sensatie Hendry Bronsvoort, steeds ge schaduwd door voorstopper Nieuwdorp werd in het strafschop gebied onderuit gehaald en de strak leidende scheidsrechter A. J Nijhof uit Lochem. kende Holten een penalty toe Lalobar werd door enige spelers van U.D uit concen tratie gebracht en schoot de straf schop over het doel Hieruit putte U D nieuwe moed en de strijd werd feller, maar gelukkig beheersten de Holtenaren zich en lieten zich niet uit hun evenwicht brengen Een harde kopbal van rechtsbuiten Lubbers werd door Rietberg knap tot hoekschop verwerkt en in de achttiende minuut was het de goed doorzettende Knapen, die de bal keurig vrijspeelde op Bronsvoort, waarna Hendry keeper Bal netjes omspeelde en de bal in de hoek schoot <1-0) Vier minuten later was de stand echter al weer gelijk toen uit een De Tukkers 3 - Holten 2 Een betere spelopvatting en een enorme dosis vechtlust hebben zondag twee punten opgeleverd in de uitwedstrijd tegen De Tukkers Reeds in de allereerste minuut kre gen de Holtenaren een enorme dreun te verwerken toen de Alber- genaren doelpuntten. Uit deze tegenslag werd de kracht geput om een geweldig offensief te ontwikkelen. Het duurde nog vrij lang voordat dit overwicht in een doelpunt kon worden uitgedrukt. Na de gelijkmaker ging Holten 2 goed door wat resulteerde in een 1-2 voorsprong Kansen op een hogere score waren in voldoende mate aanwezig, doch deze werden niet in doelpunten omgezet.,Holten 2 kwam op geluk kige wijze aan een 1-3 voorsprong, doordat een voorzet van Wim Tul- Ier door een Tukkers-verdediger zo van richting werd veranderd, dat de doelman het nakijken had Hol ten konsolideerde deze voorsprong goed en Het De Tukkers niet verder komen dan een tegendoelpsnt in de laatste minuut. Ai met al een dik verdiende zege Holten 4 - Haarle 3 In de vierpuntenwedstnjd tegen mede-kampioenskandidaat Haarle 3 aas Holten 4 over alle linies de betere ploeg. Met als grote uitblinker Alle Klein Velderman, speelde Holten 4 een zeer sterke wedstrijd en overklaste Haarle 3 volkomen. Voor de thee nam Holten de leiding toen Wim Klijenhuis met een zweefdulk goed voorbereidend werk van Jan de Vries koppend af rondde. Na de rust hetzelfde spelbeeld en was Ronald Logtenberg die dit overwicht in een doelpunt uitdruk te. Dankzij goed keeperswerk van de Haarle-doelman kwam in deze stand geen verandering meer Door deze zege is Holten 4 herfstkam- pioen. Holten 5 - Tubontio 5 Een niet gemotiveerd Holten 5 heeft toch beide punten weten te bemachtigen van rode lantaarna- drager Tubantia 5 Nadat de Holtenaren in de eerste helft een strafschop hadden ge mist, gingen de Hengeloêrs de rust in met een 0-1 voorsprong, een doelpunt veroorzaakt door een misverstand in de Holtense defens ie Na de rust, tapte Holten 5 uit een geheel ander vaatje Via prachtige doelpunten van Herman Biesters (2x) en A v.d. Bos werd het 3-1.Na deze voorsprong ging Holten 5 weer over tot onderschatting van de te genstander Keeper Arfman, de steunende pi laar in de Holter-defensie maakte toen z'n enigste fout, door een te rugspeelbal uitz'n handen te laten glippen Hij herstelde zich echter uitstekend, door in de laatste mi nuut een terecht toegekende straf schop uit z'n doel te ranselen, daarmee een verdiende doch bena uwde zege van Holten veilig stel lend. Tarzancup 1977-1978 Afgelopen zondag zijn de eerste wedstrijden gespeeld voor de on derlinge kompetitie. In de weds trijd Holten 6 - Holten 9 werden de drie strafschoppen voor aanvang der wedstrijd door Holten 9 alle be nut. Gedurende de wedstrijd wist Hol ten 6 tot 2-3 terug te komen, doch de beide punten waren voor Holten 9 Holten 11 heeft in de wedstrijd te gen Holten 8 voor een verrassing gezorgd Uit de drie strafschoppen scoorde men twee keer In de offi ciële speeltijd kwam Holten 8 niet verder dan een 1-1 gelijkspel wae- doo bholten 11 een 3-1 overwinning boekte Een zeer goed resultaat boekte ook Holten 12 Tegen Holten 7 werden vier van de vijf strafschoppen be nut terwijl de wedstrijd 4-4 eindig de. Zodoende ook een overwinning voor Holten 12. Tijdens de Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag zullen geen weds trijden gespeeld worden Voor de zondagen 8 en 15/l/'78 zal er een TVB inhaalprogramma worden vastgesteld De keeper was ver uit zijn hok ge komen en wist de ingeschoten bal van Lalobar buiten het doelgebied te keren en maakte zodoende hands. De vrije schop werd door André Dekker schitterend over de muur en doelman Bals in de verste hoek geknald en wederom had Holten de leiding (2-1) Wat een spanning! Holten begon nu weer ouderwets te draaien en U.D. kreeg het zwaar te verduren Schoten van Hondelink. Bronsvoort. Dekker en Huzen gin gen of net naast of werden een prooi van doelman Bal Zes minuten voor het einde werd een mooie Holten-aanval bekroond met een derde goal. toen Huzen de bal laag in de doel mond plaatste en Bronsvoort met back Gerfen tege lijk naar de bal sprongen en de rechtsback met een harde kopbal zijn eigen doelman onhoudbaar passeerde <3-1) Holten was toen de winnaar, maar het leek nog even spannend te wor den. toen stopper Paalman drie minuten voor tijd in zijn nerveusi- teit als een vervroegde kerstman optrad en de bal veel te zacht te rugspeelde op zijn keeper. De inge vallen Wagemans accepteerde dit kerstgeschenk dankbaar en liep de bal in het lege doel (3-2). Het laatste schot was van Brons voort toen hij uit een voorzet van Huzen de bal net naast het doel schoot Onder grote bijval van het publiek werden de overwinnaars toegejuicht, terwijl verscheidene supporters even tijd nodig hadden om van hun zenuwen te bekomen. Door deze zege hebben de Rood zwarten opnieuw de leiding geno men in hun klasse De ploeg met hun leiders kunnen vrolijk kers tfeest gaan vieren en wellicht kun nen zij in het nieuwe jaar weer met frisse moed op de ingeslagen weg voortgaan. Holten 10 8 1 1 17 24-5 Kon. U.D. 13 8 1 4 17 23-14 Union 13 7 2 4 16 21-21 Heino 11 6 2 3 14 20-14 Schalkh. 12 7 0 5 14 23-16 Lemerlerv, 12 7 2 5 12 18-19 IJsselb 13 4 3 6 11 19-19 Overwet. 12 2 6 4 10 11-15 Broekland 12 3 4 5 10 20-24 Salland, 10 3 2 5 8 14-29 Zwolle 11 2 3 6 7 10-19 Z.A.C. 11 1 2 8 4 15-26 In de Sionskerk te Hengelo werden de vijfde voorronde en de eerste fi naleronde van het Jeugdkam pioenschap gespeeld. Voor de grootste verrassing zorgde aspi rant Webbink (Vriezenveem Hij won bij de junioren de voorronde met drie overwinningen en twee remises. Een uitstekende prestatie daar hij de zwaarste tegenstanders had. Ellenbroek (Enschede) en Ens- ink (Almelo) kwamen met 3,5 uit 5 niet in de finale terecht. Zij verloren beiden in de laatste ronde. Eindstand voorronde 1 Webbink (Vriezenveen) 4 uit 5 (13.5), 2. Gervedink Nijhuis (Hol ten) 4 (10); 3 Buurman (Almelo) 3 1/2(13). 4. Ruben (Enschede) 3 1/2 (12); 5. Ellenbroek (Enschede) 3 1/2 (11,5); 6 Ensink (Almelo) 3 1/2(8,5); 7. Van Rooij (Hengelo) 2; 8. Gerard (Oldenzaal) 1; 9. Boerlijst (Delden) 0. Naast de eerste vier uit de voor ronde kwamen Altena (Lutten) en in 't Veld (Raalte) uit in de finale. Beide waren vrijgesteld van het spelen van voorronden wegens resp. resultaat in het vorige kam pioenschap en plaats op de rang lijst. In de eerste ronde van de finale kwamen zij tegen elkaar uit. Het werd een prachtig duel. Henry in 't Veld maakte bekwaam het karwei af nadat hij in het middenspel ma teriaal had gewonnen, en kwam met deze overwinning alleen aan de leiding. Uitslagen eerste finaleronde Ger vedink Nijhuis-Webbink 1/2-1/2, In 't Veld-Altena 1-0; Ruben- Buurman 1/2-1/2 WOENSDAG 28 DECEMBER 8 45 uur: SVVN E2-Blauw Wit E2; 9 45 uur Blauw Wit E2-Excelsior E3; 11.45 uur: Blauw Wit E2-Holten E2 9 00 uur Blauw Wit D3-Excelsior D6.10 15 uur Blauw Wit D3-Haarle D3.11.45 uur: Holten D3-Blauw Wit D3 12 30 uur Excelsior D3-Blauw Wit D2.14.00 uur Blauw Wit D2-Haarle D2.15 15 uur. Holten D2-Blauw Wit D2 13 45 uur- Markvogels El-Blauw Wit El, 14 30 uur SVVN E2-Blauw Wit El. 15 45 uur: Blauw Wit El- Holten El. onderdag q! december. - °oe uur Blauw Wit E3-Haarle E3 9 30 uur: De Zweef E3-Blauw Wit 1 Mevr. Wessels 1649; 2 H J. van Langen 1626, 3 Theyn 1618, 4 Eff- tink 1617, 5 J J van Langen 1611, 6 Mevr van Dam 1604, 7 B IJs- peert 1581, 8. Olthof 1562; 9 Brug- geman 1561; 10. F. Klein Horstman 1556, 11 Bruinsma 1554, 12 Spen- kelink 1545, 13. H. Nijkamp 1526; 14 J W van Langen 1522. 15 Mul der 1516 16 Kappert 1510. 17 G van Aefst 1492,18 G Vincent 1475. 19 Wieldraaier 1473. 20 K ten Veen 1466; 21 Voskes 1463. 22 A Aanstoot 1445. 23 Hogendorn 1417, 24 Anton Kampman 1326 E3; 11.15 uur: Holten E3-Blauw Wit E3 12.30 uur: Markvogels Fl-Blauw Wit Fl, 14.00 uur' Vesos F4-Blauw Wit Fl. 15.15 uur: Blauw Wit Fl- Vesos F4, 13 30 uur- Markvogels Dl-Blauw Wit Dl. 14.45 uur Blauw Wit Dl- Haarle Dl, 15.45 uur: Blauw Wit Dl-Holten Dl Holten A 2 - SOS A 2 In een gelijkopgaande strijd, met veel spannende momenten, is het A 2 elftal er in geslaagd om een bena uwde zege te behalen op het Hel- lendoornse SOS A 2 De bezoekers hadden gedurende de gehele weds trijd een licht overwicht en buitten hun grotere lichaamskracht goed uit. waartegenover sommige Hol- tenspelers een beetje te angstig speelden. Ondanks het feit, dat Holten A 2 met twee „invallers" (de B2 spelers Vruggink en ter Harmsel) moest aantreden, werd er hard voor ge werkt en wist vooral de Holtense achterhoede keer op keer de SOS- aanvallen goed te pareren, Het enige doelpunt werd gescoord toen nog ongeveer 10 minuten moest worden gespeeld en wel door voorstopper Hans Hoek, die de bal uit een hoekschop met een listig schot precies in de hoek deponeer de Hoewel Holten A2 nog enkele keren op 't nippertje aan de gelijk maker ontsnapte, wisten de spelers van Holten voor de tweede achte reenvolgende keer het „hok" schoon te houden en staan zij op een mooie plaats in de midden moot, dicht achter de kopgroep Eindstand 1-0. SWN BI - Holten BI Beide partijen begonnen erg voor zichtig met als resultaat veel men sen aan de middellijn. Het was toch Holten BI, dat na 5 minuten de brutaliteit nam om eens voor het doel van SWN te gaan kijken. Daar maakte SVVN een einde aan en haalde Veneklaas wat te fors van de bal. De hiervoor toegekende vrije trap. snel door Henk Blan- kema genomen, werd door Dinant Paalman omgezet in een doelpunt 0-1. Beide partijen gingen hierna wat feller spelen, waarbij SVVN een licht veldoverwicht kreeg, dat re sulteerde in de gelijkmaker door een misverstand in de Holter- achterhoede. Met een 1-1 stand gingen de partijen rusten. In de tweede speelhelft een fel aan vallend Holten, dat SWN met de rug tegen de muur dwong. SWN kwam in deze periode sporadisch tot een uitval, Twee van deze ge vaarlijke aanvallen echter leverden even zovele doelpunten op Tien minuten voor het einde kwam Hol ten via Knapen toch nog op 3-2 en was er nog van alles mogelijk. On- PROGRAMMA SPORTHAL „'T MOSSINK" VAN 24 T/M 30 DECEMBER ZATERDAG 11 00-13 00 uur SOS Hellendoorn 13 00-14.00: Nieuwenhuis. 14.00-16.00: SWN - Nijverdal. DINSDAG: 10.00-16 30 Sporttoernooi „De Schure" 18 30-23.30 Volleybalvereniging Mintonëtte WOENSDAG: 8.30-18 00 Pupillenzaalvoetbaltoernooi O P C. 19 00-23 00 Badmintonclub Holten DONDERDAG: 8 30-17.00: Pupillenzaalvoetbaltoernooi O P C 17 00-19 00: S V Holten 19 00-20.00 Kantinecommissie S V. Holten. 20.00-21 00 Schwarte 21 00-23 00: Hockeyclub Holten. VRIJDAG: 18 00-19.00: Tennis Beekman. 19 00-20.00: S.V. Heeten. 20 00-22.00: „All Stars" S V Holten. 22 00-24.00: Tennisclub Holten. Voor reservenng van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentebestuur, afd. sportzaken, tel. 1666 danks het verwoede aanvalsspel van Holten BI wisten de gastheren de winst in handen te houden. Een goed gespeelde wedstrijd van beide zijden, waarin Holten zeker een ge lijk spel had verdiend. De beste man op het veld was scheidsrechter Marsman. Overige uitslagen: Hector Al - Hol ten Al 4-0; Holten B2 - DES B2 2-1. Oude-Jaars Zaalvoetbaltoernooi A t.m. C junioren s.v. Holten Op zaterdag 31 december a.s. orga niseert de jeugdafdeling een zaalvoetbal-toernooi voor de A t.m. C-junioren. De wedstrijden begin nen om 9.00 uur en duren tot 13.00 uur De spelers moeten om 8.30 uur in de sporthal aanwezig zijn. Denk aan de sportschoenen, want voet- - balschoenen zijn in de sporthal niet toegestaan. De indeling van de elftallen is an ders dan normaal. Kijk daarom even op het aanplakbord in de kan tine „Meermanskamp" bü welk team men behoort. Indien men op die dag niet kan, dan gaarne afmel den bij de leiders zoals deze op het bord staan vermeld. Een groep deelnemers aan de 6 ki lometer van Corry naar café „De Wippert". Afgelopen zondagmiddag werd Holten opgeschrikt door een enorme knal. Deze was afkomstig vanaf het OAD busstation .waar "Corrie" het startschot {pJgpiTÜÜ opgeblazen suikerzak k^bot te slaan) voor de hardloopwedstrijd naar de bar-dancing "De Wippert" loste. De deelnemers, die allen door de strenge keuring der reglementen kwamen, gingen om 13.00 uur van start en na reeds 21 minuten kwam de snelste loper bij De Wippert aan, zijn naam was Jan Jansen (Me- num). De eerste discjockey gekleed in pyama, arriveerde slechts 6 mi nuten later op de 5e plaats en de poedelprijs was ook voor een der draaiers die 2x zolang over het par- cour deed dan de nummer 1. Om 5 uur vond de prijsuitreiking plaats tussen de in grote getale aanwezige daldeejers Er is besloten om van dit gebeuren een jaarlijks evenement te maken. In een harde, maar merendeels niet onsportief gespeelde wedstrijd is Blauw Wit er juist niet in geslaagd koploper SVV 56 uit Sibculo te bedwingen. Na een 0-0 ruststand zagen de bezoekers kans in de tweede helft de beslissende treffer te laten aantekenen en zodoende een krappe 1-0 overwinning te behalen. Direct na het beginsignaal van de zeer matige scheidsrechter Linde bleek de Blauw Witte brigade niet van plan om zich als in de eerste wedstrijd tegen de Sibculoërs te laten overrompelen door de harde speelwijze van de gasten De opdrachten van trainer Willems werden goed uitgevoerd cn Blauw Wit manifesteerde zich als gelijkwaardig tegenstander, temeer Jaar de gevaarlijke SW-rechtsbuiten door een zeer geconcentreerd spe lende Henk Bolink volledig aan banden werd gelegd. Toch toonden de SVVers reeds toen hun gevaar, maar enige afstandschoten werden door aanvoerder-doelman Trompetter stijlvol overmeesterd. In de loop van de eerste helft kregen de Holtenaren steeds meer greep op het middenveld waar vooral Jan Verveda tot grote hoogte steeg, daarbij-goed bijgestaan door de teruggekeerde Gerard Koopman en Wilco Dikkers. Vooral laatste genoemde speelde, evenals linksbuiten Richard Beldman. zeker een klasse beter dan de laatste weken het geval was. In de 28e minuut kropen de gasten door het oog van de naald toen een ziedend schot van Jan Ver veda van zeker 25 meter boven de SVV-keeper tegen de deklat dreunde. Even later werd een vrije trap snel genomen langs het nog met geheel geformeerde „muurtje", maar de daaropvolgende doelworstehng leverde geen succes op Ook een solo van Henk Aanstoot in de 41e minuut leverde slechts een hoekschop op. zodat met een 0-0 stand de rust aanbrak. Na de hervatting toonde SW vanaf het begin meer hardheid terwijl de met lange trappen opgezette aanvallen ook sneller werden uitgevoerd. In de 6e mi nuut leidde dit tot een doelpunt toen de ovenge te trage midvoor van de bezoekers kans zag zich even aan de dekking van ten Woldhuis te ont- trekken en een bekeken schot losliet dat buiten bereik van de keeper tegen de touwen vloog (0-1 In dezelfde minuut had Blauw Wit de gelijk maker moeten laten aantekenen als Richard Beldman een voortreffelijke voorzet van Henk Aanstoot niet volledig had gemist. Aan de andere kant probeerden de SW-ers de zaak nu te beslissen, maar ze slaagden hierin geenszins, hoewel ze enige goede kansen onbenut lieten en libero Paalman in de 9e minuut een bal van de doellijn moest trappen. Er ontspon zich een afwisseldnd spelbeeld, met kansen voor beide doelen. By Blauw Wit was inmiddels Geje Paalman opgeschoven naar het middenveld terwijl in de 28e minuut de leeggespeelde Dikkers wer i vervangen door Rietberg On danks een steeds sterker Blauw Wit overwicht hielden de fysiek zeer sterke SW-verdedigers steeds met lange i rappen opruiming en kwam het doel van de gasten slechts zelden echt in gevaar In de 41e minuut van de tweede helft zorgde de arbiter voor een vervelend incident, toen hij mee nde Henk Aanstoot uit het veld te moeten zenden, nadat deze, na een grove charge van een SW-er achter de rug van de scheidsrechter, schreeuwend tegen de grasmat ging, terwijl de dader zelfs geen vermaning kreeg Door deze turbulente zaken was de Holtense ploeg uit haar spel gehaald en zag ze geen kans meer de achterstand ongedaan te maken. Al met al kregen de gasten met deze zege iets meer dan hun toekwam, terwijl de bijzonder hardwerkende Blauw Wit elf zeker een gelijkspel had ver diend Blauw Wit (d) Trompetter, ia) Ep Beldman. Geje Paalman, Harry ten Wolthuis en Henk Bolink m) Wilco Dikkers (73. B Rietberg) Jan Ver veda en Gerard Koopman, <vi Meindert Koopman. Henk Aanstoot en Richard Beldman

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7