VREDE Wegrestaurant „Holten" ebruik genomen Leraar Engels Aktiviteiten in Het Paalhuis hoeden Kerstfeest zondagsschool drukkerij ten cate kaarten AGENDA Weekenddienst van der stouw Ipecidie de grootste kollektie vindt u bij 'OORTMAl DFtlKjAnüjE I HOLTüNS MiüUVVöBLAD - 23 DECEMBER 1977 - PAG. 3 Er zijn veel mensen, wie het „Vrede op aarde" als een hoon in de oren klinkt. En het zijn voorwaar de slechtsten niet. Zij passen ervoor, één keer per jaar te zwijmelen in een sfeer van rode lichtjes, dennegroen en kaarsen en dan met een brok in de keel te zingen van vrede op aarde. De werkelijk heid geeft wel iets anders te zien. Zij willen reëel en eerlijk zijn en veroordelen daarmee als onwerkelijk en daarom ook oneer lijk de gehele Vrede-op-aarde-lyriek en hen. die haar bedrijven. Zij kunnen begrijpen dat Marx sprak van „opium voor het volk", want inder daad, hier is slechts sprake van een bedwelming, een sentimentele roes, een vrome roes wellicht, maar een roes niettemin. Want de mens is nog altijd een wolf. Er is niet alleen reëel oorlogsge weld, er vallen niet alleen dagelijks bommen en slachtoffers, maar er is ook geen vrede tussen de mensen onderling. Er is strijd tussen naties, tus sen rassen, tussen belangen, tussen ideeën. Er is zelfs overal strijd in diezelfde kerken waar men met Kerstmis het lied van Vrede op aarde zingt. Maar ook de verontwaardiging, de smart hier over kan op precies hetzelfde peil staan als een sentimentele kerstroes. Immers, hoe hard is het oordeel over degenen die het anders zien en an ders doen, hoe weinig is er begrip, hoe weinig besef van het eigen aandeel in dit alles, hoe ge ring het gevoel van eigen schuld, eigen verant- woordelijkheid! Wanneer wij niet verder komen dan genadeloos veroordelen van alle gehuichel, een hard vonnis over alles en allen die van vrede op aarde zingen, maar die vrede niet met alle middelen trachten te bewerkstelligen, hebben we dan zelf deel aan die vrede, die we zo van harte zeggen te begeren? Betekent het oordeel over anderen niet al te vaak een zelfrechtvaardiging? Lopen we niet het gevaar te vervallen in de rol van de Farizeeër, die kon bidden „Lieve Heer, wat ben ik blij, dat ik niet zo ben als hij"? Komen we dan in het beste geval niet in de positie van neutraliteit, van kritisch terzijde staan, heel vaak als stuurman aan wal, doordat we ons niet hebben verdiept in de betekenis van het „vrede op aarde" en in des mensen geaardheid, die dit gezang zo vaak maakt tot een lege klank? Is het protest er tegen of de weigering er aan mee te doen een positieve bijdrage tot een vrede, die allereerst ons eigen hart vervullen noet, willen we er naar streven om vrede op aarde te krijgen? Vrede immers is iets geheel anders dan „geen oorlog". Vrede is iets totaal anders dan ontwape ning. Reeds in het begin van het allereerste bij belboek staat de mens op tegen de mens en doodt zijn broeder, alsof de schrijver zeggen wil: in een wereld met volop ruimte, volop kansen, zonder wapens, zonder grenzen, komt des mensen hart zélf de onvrede, de haat, de doodslag op. Vondel heeft het zo goed gezien toen hij de oot moed als allereerste voorwaarde zag om aan deze vrede deel te hebben. De ootmoed, die beseft dat wij niet beter zijn dan anderen. De ootmoed die belijdt, dat het kwaad komt uit onszelf. De oot moed die erkent dat alleen Gods Geest nieuwe mensen van ons kan maken, en dankbaar ge looft, dat God zich daartoe met ons bemoeit, daartoe in deze verloren wereld is gekomen, op dat de mens niet alleen zou staan in een - dan bij voorbaat verloren - strijd. Dan is de engelenzang geen lied van de schone schijn. Dan wordt ze een gebed: „Laaf met Uw vrede ons gemoed." (Nadruk verboden) NED. HERV. KERK Zaterdag 24 december 22.00 uur Kerstnachtsamen komst Open Deur. Spreker ds. A. W. Berkhof. Medewerking Herv. Kerkkoor. 23.45 uur Kerstnachtsamen komst Open Deur. Spreker ds. Berkhof. Medewerking Hol- tense Muziekvereniging.Eerste Kerstdag 9.00 uur ds. v.d. Pol van Wier den. 10.30 uur ds. C. C. Addink, m.m.v. Jongerenkoor „Heli con". Oppasdienst mevr. Bo gaard en Gerida Hols. Tweede Kerstdag 9.30 uur ds. A W. Berkhof. Tijdens de kerstdagen is de ex tra collecte bestemd voor „Kerk en Wereld". GEREF. KERK Eerste Kerstdag 8.30,10.00 en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. Oppasdienst (10.00 uur) mevr. Dul-de Foc- kert, mevr. Stam-Bosschers (res. mevr. Getkate- Blankvoort),; Ria Potman, mevr. Schuppert-Stam(res. Ria Bolink). Tweede Kerstdag 9.30 uur (zangdienst) ds. G. W. H. Peddemors. In alle diensten is de eerste col lecte bestemd voor de zending en de tweede voor rente en af lossing. R.K. KERK geb. „Irene" Zaterdag 24 december 21.00 uur Nachtmis. Eerste Kerstdag 9.30 uur H. Mis. Tweede Kerstdag 9.30 uur H. Mis. DIJKERH0EK Eerste Kerstdag 10.00 uur ds. A. W. Berkhof, m.m.v. Hervormd Kerkkoor. Extra collecte voor „Kerk en Wereld". 0KKENBR0EK Eerste Kerstdag 10.00 uur ds. M. de Heer. Tweede Kerstdag 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. In beide diensten uitgangscol lecte voor „Kerk en Wereld". NIEUW HEETEN Zaterdag 24 december 24.00 uur Nachtmis. Eerste Kerstdag 8.00 uur Kindermis; 11.00 uur Plechtige Hoogmis; 15.30 uur Plechtig Lof. Tweede Kerstdag 8.00 uur Hoogmis; 11 00 uur Jongerenmis. Wegrestaurant Holten aan de E8/A1 is klaar. De eerste lunches en diners zijn ge serveerd. Het bedrijf draait sinds enkele dagen op volle toeren, van 's morgens ze ven tot 's avonds tien uur waarna er nog nachtservice is, speciaal voor het vrachtwagenverkeer. Manager W. J. M. Muller (30) en zijn 35 medewerkers, van wie 20 in vaste dienst, heeft nog voor de officiële opening in januari al heel wat complimenten in ont vangst kunnen nemen voor de outillage, de service en de kwaliteit die dit restau rant - een initiatief van de heren J. L. en G. J. M. Brandriet van het motel Delden - weggebruikers te bieden heeft. In dit wegrestaurant, het enige van dit kaliber tussen Deventer en de Duitse grens, zijn dan ook tal van moderne inzichten en in andere wegrestaurants opgedane ervarin gen verwerkt. Niet alleen de inter nationale vrachtwagenchauffeur zal er zich temidden van zijn colle ga's kunnen ontspannen - en des gewenst een douche nemen - de gehaaste voorbijganger kan door middel van zelfbediening binnen enkele minuten een complete Met ingang van 9 januari 1978 is drs A. J. C. Dekker te Holten be noemd tot leraar Engels aan de Scholengemeenschap Holten. AANBIEDING! Na de kerst- en nieuw- jaarsdrukte zal er in het Paalhuus aan de Beuseber- gerweg 27 weer een aantal cursussen voor volwasse nen van start gaan, waar voor nog plaatsen vrij zijn. Bij voldoende belangstel ling zullen de cursussen in de loop van de maand ja nuari beginnen, opgave hiervoor kan dagelijks ge schieden bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, telefoon 2755. Macramé Tijdens de tien lessen van deze cur sus zal niet alleen de techniek ma cramé worden behandeld, maar te vens de minder bekende technie ken basketery en Indiaans weven, die beide een nauwe verwantschap met macramé hebben. Basketery is het Engelse mandenvlechten, ter wijl Indiaans weven een techniek is, die zich duidelijk leent voor bij voorbeeld het maken van tassen. De cursus staat onder de deskun dige leiding van mevrouw Steen huis en zal plaatsvinden op de don derdagavond van 8 tot 10 uur. De kosten bedragen f 55,-, waarbij het normaal gebruik van materiaal is inbegrepen. Stofversieren Het accent zal bij deze cursus lig gen op de praktische toepassing van het stofversieren, zoals bij voorbeeld het „versieren" van kle ding. Maar ook andere vormen van de toepassing van stofversieren kunnen tijdens de cursus aan de orde komen, zoals bijvoorbeeld het maken van poppen en wandkleden. De cursisten zullen grote vrijheid krijgen om een onderwerp te kie zen. waarbij de cursusleidster Caro Pieck zal zorgen voor deskundige adviezen. De cursus zal plaatsvin den op de dinsdagochtend van 9.30 tot 1130 uur en de kosten bedragen f50,-. Handenarbeid Onder leiding van Donald Portier bestaat er op de maandagavond weer de gelegenheid om te werken met allerlei materialen, zoals hout, metaal, leer, karton etc. Iedereen kan zelf bepalen hoe lang hij/zij wil deelnemen aan de cursus, waarbij minimaal voor één maand dient te worden ingeschreven. De lessen vinden plaats van 8 tot 10 uur en de kosten bedragen f20,- per maand. Technoclub dames Tijdens deze cursus zal vooral het verantwoord omgaan met elektri- Een kijkje in het weg restaurant. lunch op tafel krijgen en wie wat meer tijd heeft, komt meer dan royaal aan zijn trekken. Daarbij zijn de prijzen concurrerend. Voor kinderen is er een speelhoek, baby's kunnen in een „babyroom" worden verzorgd, voor invaliden zijn voorzieningen getroffen en komt er een groep, dan is een aparte zaal beschikbaar. In totaal zijn er 320 zitplaatsen in Wegrestaurant Holten. In de zomer komen daar nog 80 terraszitplaat sen bij. Per fiets is het restaurant vanaf de Beuseberg bij Holten be reikbaar voor de toeristen in dit gebied, maar het is in eerste instan tie gesticht ten behoeve van de au tomobilist op de Twentse autos nelweg. Het is dan ook een officieel „weggebonden" restaurant, het enige in Overijssel. Een uitgestrekt parkeerterrein bij het restaurant is klaar en in ge bruik, aan de overzijde van de weg- op de route Deventer-Twente - wordt de laatste hand gelegd aan een parkeerterrein, dat door mid del van een voetgangerstunnel - wel klaar maar nog niet openge steld - met het restaurant verbon den zal zijn. Het beste adres voor al uw familiedrukwerk •k VRAAG ONZE MÖDELLENBOEKEN J. ter Horststraat 22 -Rijssen Telefoon 05480-2461 OOK'S AVONDS Haarstraat 37 Rijssen vanaf 10 stuks voor slechts 75 CCIII vindt u ruim gesorteerd bij haarstraat 28 - rijssen BIJ AANKOOP VAN UW GEBOORTEKAARTJES EEN BABY-ALBUM KAD0 EN BIJ UW TR0UWXAARTEN, EEN RECEPTIE ALBUM KAD0! STUDIO VAN BEEK/SNELDRUK VENNEXESGAARDEN 67 RIJSSEN J TEL. 05480-43 62 citeit aan de orde komen. Dit zal niet alleen in theorie worden be handeld, maar vooral in de prak tijk. zodat u vaardigheid krijgt in het oplossen van de meest voor komende huishoudelijke karwei tjes, zoals het nakijken van een ka potte stekker. Herman Kampman zal de cursus, die op maandagmid dag van 1.30 tot 3.30 uur plaats vindt. leiden. De kosten bedragen, inclusief materiaal, f25,-. Pottenbakken Op de dinsdagavonden zal er onder leiding van An de Boer weer een cursus handgevormd aardewerk van start gaan. Met verschillende soorten klei kunnen er allerlei ver schillende voorwerpen worden vervaardigd, zoals tegels, potjes, vazen en noem maar op. Bij nor maal gebruik van klei, glazuur en de oven bedragen de kosten voor de 10 lessen f 60,-. Naast deze cursussen begint er een aantal cursussen die reeds zijn vol geboekt. Mocht u hiervoor belang stelling hebben dan kunt u zich gewoon bij ons aanmelden. Aan de hand van de aanmeldingen zal dan bekeken worden of er nog een tweede cursus van start zal gaan. Het betreft de cursussen weven, boerenschilderkunst voor begin ners en de technoclub voor jongens van 13 tot en met 15 jaar. Informa tie over deze cursussen kunt u vin den in het programmaboekje '77- '78 of u kunt even bellen. Ook voor de kinderen in de lagere- schoolleeftijd valt er van alles te be leven. Elke week zijn er op dinsdag-, woensdag- en donder dagmiddag de handenarbeidclubs. In de laatste week van de kerstva kantie, namelijk op 3,4 en 5 januari, worden er, dit jaar voor het eerst in de kerstvakantie, drie grandioze kindervakantiedagen georgani seerd, die bol zullen staan van spel, sport en plezier. Nadere informatie krijgen de kinderen nog via een programmaboekje en verdere aan kondigingen in deze krant. We hopen dat we u met dit winter- programma voldoende mogelijk heid bieden om de donkere win termaanden op een aangename- manier door te brengen. Mocht u wensen of ideeèn hebben omtrent niet genoemde cursussen, dan kunt u altijd even contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk. Vrijdag 23 december 19.30 uur Verwerping supporters ver. S V. Holten in Ontmoetings centrum Meermanskamp. 19.30 uur Kerstviering Herv. vrou wengroepen Holten en Dijkerhoek in gebouw Irene. Kaars met kande laar meebrengen. Zaterdag 24 december Winkels na 16.00 uur gesloten (zie adv.). 14.00 uur Feestmiddag voor kinde ren A. J Goldsteinstraat in 't Kol- nös (zie bericht). Maandag 26 december 13.30 uur Puzzelwandeltocht De Schure. 14.00 uur Discobal in café De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv Dinsdag 27 december 9.30 uur Aanvang springweds- trijden voor pony's in manege Teun Beldman, Markeloseweg. 10.00 uur Paaltjesvoetbaltoemooi in sporthal 't Mossink, georgani seerd door De Schure. 14.30 en 20.30 uur Film De kaping van de Pelham ExpresS in .De Schure. Woensdag 28 december 13.00-16.00 uur Postzegelruilmid- dag voor de jeugd in 't Kolnös, Hof- fesstraat (zie bericht). 20.30 uur Tekenfestival in De Schu re. Donderdag 29 december 16.30 uur Oudejaarsbijeenkomstin het gemeentehuis. Zaterdag 31 december Winkels na 15.00 uur gesloten (zie adv.). 20.30 uur Film over het milieu in De Schure. Maandag 2 januari Slagerij Piet Brands en banket bakkerij Frans Pluygers de hele dag gesloten. De buurtvereniging A.J. Gold steinstraat organiseert a.s. zater dag 24 december een feestmiddag voor de jongste kinderen van leden van de vereniging. Er zal wat in de kerstsfeer worden gedaan rond de kerstboom, en er zal een film worden vertoond. Ook is er voor ieder kind een kers- tkado wat ook weer afgestemd is op de komende feestdagen. Aanvang 2 uur in het „Kolnös". Alle kinderen uit de A.J. Goldsteinstraat worden verwacht eventueel met hun ou ders. OI Ons kerstfeest vieren we evenals vorig jaar in één gezamenlijke dienst en wel op le Kerstdag, 's middags om drie uur in de Ned. Herv kerk. Alle ouders, grootouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom. De zondagsschoolkinderen verzamelen zich om kwart voor drie bij de Dorpsschool en gaan dan in klasseverband naar de kerk. Namens het zondagsschoolpersoneel wensen wij u gezegende kerstdagen en een voorspoedig 1978. Het personeel ARTS 24, 25 en 26 december; J. F. Sijt- sema, Keizersweg 32. spreekuur 11 en 16.00 uur. Voor spoedge vallen: tel. 2750. WIJKVERPLEGING Zaterdag 24/12: zr. J. Bleijenbe- rg, Ab Jansenstraat 7, tel. 1662. Na 18.00 uur tel. 1767. le en 2e Kerstdag: zr. T. Kamphuis- Kemkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-2285 bgg 05700-2 27 00. Spreekuur wijk verpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen dinsdag t.e.m. vrijdag 13.30-14.30 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 bgg A. Muller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur, Dorps straat 16. TANDARTS 24 december: H F. Steunenbe rg, Pastoriestraat 42, tel. 05483- 1433. le en 2e Kerstdag: H. L. van Bentem, Dorpsstraat 13, Hellendoorn, tel. 05486-5 41 32. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur. n.m. gebouw, G. J. Kraaij, tel. 2299. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30 - 9.30 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.e.m. vrijdag, Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur 8.30 - 9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging bereikbaar onder no. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 25 december H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 26 dec. t.e.m. zondag 1 januari: C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 1833.. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9.00 -11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 24 december t.e.m. vrije ag 30 december: Electra: H. J Wansink, Lageweg 9, tel. 2789. Gas. W. C. v.d. Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 1793. DIERENARTS 24.25 en 26 dec. W. C. C. Wame- link, Houtweg 18, tel. 05483- 2004. FISIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis- P0LITIE Telefoon: 1352-2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200- 7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 2222 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3