nieuws KLELREN-TV GESTOLEN Be ff in bouw serviceflat Molenbelt 5 december Bejaarden- sociëteit Honderd veertig collectanten gingen op stap YYY- Ds. Vons beroepen Feestelijke eerste spade 'bJ HOLTENS NIEUWSBLAD Geef om de natuur IEUWSBLAD Vrijdag 25 november 1977 29e jaargang - no. 47 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W BeijeTS Enkweg 5. tel. 05483-1234 Reu. medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 \dvertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 lonnementsprijs f 9, Sint met „gevolg" tijdens rondgang in de Dorpsstraat. stoomboot" zingen. Na een dankwoord aan de familie Vrug- gmk. HMV en de politie voor de regeling van het verkeer besteeg Sint z'n schimmel „Allegro" en begon met HMV. drumband en de majorettes voorop de tocht door het dorp die eindigde by cafe „De Biester" waar Sint met een aantal Holtenaren nog even een praatje maakte en vele kin deren nog even de gelegenheid kregen om Sint een hand te ge ven. wat altijd toch weer een geweldig gebeuren is vooral voor de hele kleintjes. Zaterdag brengt Sinterklaas om half drie een bezoek aan Dijkerhoek Na de officiéle ontvangst bij de school maakt Sint via de nieuwbouw een rijtoer naar zaal „Het Bonte Paard" waar met de kinderen feest zal worden ge vierd. „H.M V." zal aan het feest in Dijkerhoek medewerking ver lenen. Vanaf 1 december a.s. geeft de VVV Holten de landelijke VVV geschenkenbon uit. Aan deze landelijke bon doen momenteel 100 plaatsen in het gehele land deel. Voor zowel de gever als de ontvanger is er het voordeel dat de bon nu besteed kan worden in een van deze 100 plaatsen. De deelnemende middenstanders zijn herkenbaar aan het bekende VVV-embleem. De VVV verwacht door deze nieuwe service een grotere verkoop. Het VVV kan toor is steeds geopend van maandag tot en met vrijdag, (zaterdags in de wintermaanden gesloten.;. Zondagavond hebben onbeken den bij de familie J. in de Hof- fesstraat een kleuren-tv wegge haald. De bewoners waren niet thuis. De achterdeur van het woonhuis was open gebroken, zodat de inbrekers bij het toe stel konden komen Verder wordt in het huis niets vermist. Afscheidsconcert van Hollens Gemengd Kooi stond op hoog peil In de Ned. Herv. Kerk heeft „Holtens Gemengd Koor" vrijdagavond met een hoog peil staand concert af scheid genomen van haar door hebben de heer Jan K. Warmink te Goor die ruim 25 jaar „H.G.K." op een zeer deskundige en bezielende wijze heeft geleid. Het koor heeft onder zijn directie op tal van concoursen eclatante sucsessen behaald, kreeg vele malen lof van de jury en bewees met het behalen van eerste prijzen thuis te horen in de „Superieure afdeling" van de Kon. Zangersbond. Jan Warmink had vertrouwen in z'n vocalisten en liet dit ook duidelijk blijken in de keuze van Het voor-aanzicht van het ser viceflat „De Molenbelt". de werken die op het pro gramma stonden van het af scheidsconcert; vertrouwen dat juist bleek want het koor van ruim dertig leden (met slechts 4 bassen wat aan de zuinige kant) heeft het helemaal waar ge maakt. „H.G.K." opende met Psalm 150 van Goudimel en zong verder bij het eerste optreden Psalm 33 van Marcello, (sopraansoli Leny Stappers) psl .ij in een moderne zetting van Reda en Psalm 117 van Teleman (met begeleiding van piano en strijkerstrio) met aan het slot een stralend Halle lujah. In dit werk van Teleman (1681-1767) zijn nog volop de ba- rokelementen aanwezig die het werk voor uitvoering door viers temmig koor. twee violen en basso continuo zowel voor con cert als kerk geschikt maken Van Heinrich Schütz. een der grootste Duitse toonkunstenaars in de 17e eeuw zong het koor het mooie motet „Verleih uns Frieden" en het tweede optre den werd besloten met de be kende Hymne „Hor mein Bit ten" van Fnedrich Mendelssohn, Ook dit prachtige werk (met pianobegeleiding van Erna Fransen en sopraan Leny Stap pers) werd mooi licht en met goed gevoel voor vocale klank gezongen. De vier liedjes van omstreeks 1600 uit Frankrijk, Italië en Duitsland waren van een totaal ander genre, doch pasten toch wel in het geheel van de avond. Op maandag, 5 december, wordt definitief gestart met de bouw van serviceflat „Molenbelt" aan de Burgemeester van der Borchstraat. Omdat VOM Nederland B V deze belangrijke stap in onze bouwwereld niet onopgemerkt voorbij wil laten gaan wil zij een feestelijk tintje verlenen aan het feit. dat de eerste spade de grond in gaat. Deze feestelijke handeling zal vrijdagmiddag, 2 december, om 14.30 uur worden verricht door loco-burgemeester. J. Rietberg, in tegenwoordig heid van tal van genodigden. Hun aankomst is gepland van 14.00-14.30 uur in cafetaria restaurant „De Molenbelt" van de familie Steen, aldaar. Na het officiële gedeelte zullen om 15.00 uur 4 zwarte pieten per parachute „uit de lucht" vallen en een „kleinigheid" uitdelen aan de kleu ters, die zich dan op de bouwplaats verzameld kahhpn „II est bei et bon" (een roddel partijtje tussen twee Francaises over de echtgenoot van een van hen) werd heel enthousiast ge zongen evenals het een tikkeltje ondeugende wijsje „Villa nella a la Napolitana" van Donati. Na het „Adoramus te" en het bekende „Laudate Dominum" (solo Leny Stappers) beide van Mozart, en „Mailied" en „Ler- chengesang" beide van Mendels sohn besloot H.G.K. het af scheidsconcert met het prach-' tige avondlied „O, du stille Zeit" op een melodie van Cesar Bresgen Ter afwisseling van het vocale gedeelte speelde het „Kuiper kwartet" (Harriet Marseille, An- net Kruidhof. Kathy van Hasselt en Elsbeth Nijhuis) werken van Reicha, Mac Kay en Tscherep- nine Het strijkerstrio betond uit de heren J. Schilder, J. ten Hoopen (viool) en G. C. Linde boom (cello). Het spel van pia niste Erna Fransen (Holten) was van hoge kwaliteit en zij bege leidde sopraan Leny Stapper (Deventer) die haar volle, wel luidende stem technisch goed beheerst, op rustige en attente wijze De plm. 150 zeer tevreden bezoekers waren gul met ap plaus en ze brachten na het slotnummer een staande ovatie. Aan Erna Fransen en Leny Stapper werden bloemen aange boden. Koorvoorzitter Aaftink sprak een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richte tot burgemeester mr. W. H Enklaar en de afgevaar digden van enkele plaatselijke verenigingen en zusterverenigin gen uit de omgeving Maandag, ja. maandag 28 no vember a.s zal de bejaardens- ocieteit worden gehouden in ge bouw „Irene". Aanvang 2.30 uur. Komt u allen, het belooft een gezellige rruddag te worden'! Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bjj G. W. KNAPEN Larenseweg 3, ttl. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. De kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Holten heeft i^i de vacature ds. A. Schelievis. die begin van dit jaar naar Zaams- lag (Zldis vertrokken, beroe pen ds. Vons te Eist (Gld.). Ds. Vons is 49 jaar, heeft vier kinde ren en is sinds 10 augustus 1969 voorganger van de Hervormde gemeente te Eist. Het is het derde beroep dat door de Herv. gemeente wordt uitgebracht sinds het vertrek van ds. Schel ievis. Sinterklaas is volgens traditie ook dit jaar in Holten weer heel hartelijk ontvangen. Op het Stationsplein en in de Stationsstraat hadden zich rond twee uur reeds veel kinderen met rood-wit-blauwe vlaggetjes verzameld maar ook bij zijn tocht op z'n trouwe witte paard door een deel van het dorp werd de grote kindervriend heel hartelijk begroet. Bij zijn aankomst met de trein van vijf voor half drie werd de Sint op het perron begroet dooi de h.h. J Wissink en Herm Maats, bestuursleden van de Holtense Handelsvereniging. Terwijl „H.M V." enkele van zijn lievelingsliedjes speelde begaf de grijze bisschop zich, overal kin derhandjes schuddend naar café ..De Biester" waar hij boven op de veranda staande de hulde van de menigte in ontvangst nam. Nadat Joop Wissink hem had welkom geheten sprak Sint zijn vreugde uit over de geweldige belangstelling. Het deed Sint bijzonder deugd dat er zoveel vaders en moeders aanwezig wa ren. Johan Meijer, voorzitter van „H.M.V." bood Sinterklaas een mapje met vfer prachtige kers tkaarten (pentekeningen) aan met het Sikkenstraatje. oud- boerderijtje Deijk. korenmolen in Dijkerhoek en Ned. Herv. kerk Sint was hiermee erg blij en wenste „H.N.Vveel geluk met de verkoop van deze prachtige kaarten De winst die men met deze kaartenverkoopactie hoopt te behalen is bestemd voor „H.M.V.". De aankomst van Sint was voor Erik Paalman, Harriet Stukker. Marco Stukker, Anke Veltkamp en Sander Garsen een extra feest want zij mochten voor hem het liedje „Daar ginds komt de Geef om Je Niituur Ruim honderdveertig collectanten hebben maandagavond in de Dorpsschoo ruim 2700 enveloppen (geverssets) in ontvan gst genomen en zijn daarmede de afgelopen dagen op stap geweest. Hedenavond (vrijdag) worden ze tussen 19 15 en 21 00 uur op dezelfde plaats terugverwacht met de inhoud van de collecte-enveloppen in de collectezak, hun legimitatiebewys en de routebeschrijven Evenals maandagavond worden zij. naar geslachtsnaam, ontvangen aan de tafels A t.m. E, F t.m. K, L. t.m. R. en S. t.m. Z. Een groot aantal tellers zal dan klaar staan om de inhoud van de enveloppen in ontvangst te ne men en de opbrengst te noteren op de collectantenlijsten en eventueel op het legitimatiebewijs Het comité zal proberen de collectanten een warme kop koffie aan te bieden. Men kan wachten op de uitslag van de telling van de eigen route Noodzakelijk is dat niet. wanneer men nog andere bezigheden heelt Het comité is maandagmiddag, na een paar dagen van flink aanpakken, juist gereed geko men. want er moest in een korte spanne tyds veel werk verzet worden De jonge secretaris van het comité, Carl Dissevelt, heeft daar een belangrijke bijdrage aan geleverd Het, Comité zal trachten zo snel mogelijk de uitslag vast te stellen om deze nog door te kunnen geven voor de feestelijke televisie- uitzending die deze avond op Nederland II tussen 20 25 en 1.00 uur plaats vindt. Wanneer onverhoopt geen collectant by u aan de deur is ge weest en u wilt toch uw bydrage leveren dan kan dat nog op bank- of girorekeningnr 7714, Heerhugowaard. ten name van de aktie „Geef om de natuur"

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1