Filmapparatuur voor Diessenplas' Sint Nicolaas arriveert per trein Verwerping op 25 november Rectificatie noot van de redactie tiende troonopvolger bij ,De Fienprenvers' Henk Prins Albert de tweede van de Looker Mölle r J r exposeert Kunstschilder Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Rommelmarkt geweldig succes Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD GEMEENTE HOLTEN Officiële publicatie Open bare ken n isgeving Tijdelijke verkeers maatregel Abonnementsprijs het laboratorium zich op grond van het onderzoek met de huisarts in verbinding te stellen. Aan de on derzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop staat vermeld binnen hoeveel weken de uitslag bekend is. Degene die vóór die tijd geen bericht van de huisarts heeft ontvangen kan in het algemeen aannemen dat het onderzoek gun stig is verlopen. De deelneemster zal ondanks de subsidie ook aan het onderzoek financieel moeten bijdragen, nl. f20 - Een grote op komst zal een stimulans zijn om van overheidswege een bevol kingsonderzoek naar kanker van de baarmoederhals te blijven sub sidiëren. Voor vragen van persoon lijke aard kan men bellen, zonder dat men zich bekend hoeft te ma ken. naar nummer 1436 op 22.24 en 29 november tussen 19.30-20.00 uur. Holten. 18 november 1977. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. GEVONDEN: Luchtbed Wit sportbroekje Rode poes Zilveren hangertje Dames-horloge rood/gele portemonnaie Zwarte hond Plastic-tas met inhoud VERLOREN: Groene multo-map met 2-ringen Oranje grof gebreide sjaal Verpleegsters-speld no: 6 67 43 Bruine jongensschoenen, maat 38 Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bfj: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Sinterklaas brengt zaterdagmiddag 19 november in het kader van de grote Sint Nicolaas-aktie van de Hol- tense Handelsvereniging een bezoek aan Holten. De Sint arriveert met zijn zwarte knechten met de trein van 14.25 uur aan het station N.S. uit de richting Rijs- sen. Vanaf 2 uur worden er aan vele honderden kinde ren, die ook dit jaar weer - met hun ouders worden verwacht - vlaggetjes uitgereikt om de goedheiligman een hartelijk welkom toe te zwaaien. Een kleurrijk schouwspel waaraan H M.V., met drumband en majo rettes extra fleur zullen geven. Na de officiële ontvangst door een deputatie van de Handelsvereniging maakt Sint een rijtoer dooreen deel van het dorp. De route is als volgt: Stationsstraat- Dorpsstraat- Gaardenstraat- Haarstraat - Diessenplasstraat - Wilhelminastraat - Larenseweg - Tuinstraat - Oranjestraat - Dorpsstraat - Stationsstraat. Tijdens de rondgang zullen de Pieten lekkers aan de kinderen uitde len. Zaterdag 26 november brengt Sint om 14.30 uur een bezoek aan Dijkerhoek en op dinsdag 29 nov. en woensdag 30 nov. maken HMV, drumband en majorettes een mars door die delen van het dorp (Kolcomplex en De Haar) die zaterdag 19 nov. niet om de beurt kwamen. Tijdens de winkelweek - van 15 nov. t.e.m. 5 december - houdt de Handelsvereniging een aktie onder het motto „O, kom er 's prijzen winnen". Er zijn tijdens deze aktie een groot aantal waardevolle prijzen te winnen o.a. een draagbare t.v.stereo-installatie, racefiets, typemachine etc. De prijzen zijn geëtaleerd bij de deelnemende winkeliers. Op maandag 28 nov. en dinsdag 6 dec. 's avonds om 8.00 uur worden in hotel „Vosman" de deelname formulieren „getrokken" en de gelukkige winnaars bekend gemaakt. Door tijdig te kopen en zo snel mogelijk de deelname formulieren in te leveren heeft men een dub bele kans op een pnjs. KOOP ELDERS NIET, WAT EIGEN PLAATS U BIEDT!' f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad" NIEUWSBLAD Vrijdag 18 november 1977 29e jaargang - no. 46 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14, tel 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Een kijkje op de „Rommelmarkt" De eerste rommelmarkt in Holten die zaterdag in en rond het gebouw „Rehoboth" aan de Stationsstraat door de Ge- ref. Jeugdclubs werd gehouden is een groot succes gewor den en het doel, filmapparatuur voor het Bejaardencen trum „Diessenplas" te Holten, is volledig bereikt. De jeugd hield op zaterdag 12 nov. in de gemeente een inzameling van allerlei oude spullen die na inven tarisatie zaterdag ten verkoop werden „geëtaleerd" in genoemd gebouw dat nauwelijks groot ge noeg was om aan alles plaats te bieden. De belangstelling voor de markt was zeer groot en een groot aantal kopers, waaronder velen van buiten Holten, was al een uur voor de opening aanwezig. Onder hen waren een aantal nieuwsgieri gen maar er werd niet alleen geke- De Supportersvereniging van de S V. Holten organiseert op vrijdag 25 november in het ontmoetings centrum „Meermanskamp" een grote verwerping van allerlei lek kernijen. Van maandag 12 tot en met donderdag, 15 december wor den langs de huizen der ingezete nen weer kerststollen, kerstkran sen en ander eerste kwaliteit gebak aangeboden. De aanbieding ge schiedt des avonds. Men kan er dus al op rekenen bij het plannen van de kerstinkopen. De netto op brengst komt ten goede aan de be geleiding van de voetbal- en atle- tiekjeugd van de S V Holten. ken. Er waren ook een groot aantal kopers en toen rond twaalf uur de voorlopige stand werd opgemaakt bleek dat het gestelde doel al was bereikt. De artikelen die van eige naar verwisselden waren, bankstel len. radio en t.v. toestellen, gram mofoonplaten, bandrecorders, boeken, fietsen en bromfietsen, textiel, seviesgeod etc. Voor schoe nen en goede 2e hands kleding be stond weinig interesse maar het onverkochte zal het Leger des Heils zeker nuttig weten te besteden. De totale opbrengst van ruim f. 3000- is geheel bestemd voor het Bejaar dencentrum „Diessenplas". Het was de gehele dag druk en erg ge zellig in ..Rehoboth" waar het keu- Onder de weergave van het raads voorstel inzake inzake de instelling van een sportcommissie met als opschrift „Na opheffing sportstich ting... Commissie gaat alle sportac tiviteiten runnen" plaatsten we een noot. Daarin is echter wat wegge vallen. dat geen recht doet aan de landbouwers die destijds graan' verbouwden ten bate van „Meer manskamp" We plaatsen deze „noot" nogmaals in de hoop, dat zij nu goed afge drukt zal worden. Ze behoorde als volgt te luiden: (vet gedrukt de weggevallen zinsnede). „(In de aanhef van hun voorstel zeggen B en W. onder meer, dat de Stichting zich voornamelijk ten doel stelde de realisering van het sportveldencomplex „Meermans kamp". Dat is niet helemaal juist. Bij de voorbereidingen, die tot het instellen van de stichting hebben geleid, werd uitgegaan van het bouwen van een sporthal. Er zijn toen ook een aantal sporthallen be zocht. Door de aankoop van ..Meermans kamp" en de actie van de Loker boeren, die graan zaaiden op de braak liggende akkers, waarvan de baten ten goede zouden komen aan het sportveldencomplex, werd in een vergadering in hotel Holter- man. prioriteit verleend aan het sportveldencomplex. De bouw van een sporthal bleef op het pro gramma staan. Red. H.N.)". kenpersoneel soms handen te kort kwam pm aan de vraag naar koffie en een warme hap te kunnen vol doen. Dank aan allen die de oude spullen gratis beschikbaar stelden en liulde aan de Geref. Jeugd voor het genomen initiatief en het organi seren van de zo schitterend ge slaagde „rommelmarkt". Binnenkort wordt in deze gemee nte begonnen met het onderzoek op baarmoederhalskanker. Dit on derzoek wordt door het rijk en de gemeente gesubsidieerd en zal worden verricht bij vrouwen van 35 tot 55 jaar met een herhalingson derzoek om de driejaar Het onder zoek omvat dit jaar de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1942, 1939, 1936, 1933. 1930. 1927, 1924 en 1923. Iedere vrouwelijke inwoner van deze leeftijdklasse krijgt een pers oonlijke uitnodiging door middel van een oproepkaart voorzien van de nodige inlichtingen (o.a. datum, tijd. plaats van het onderzoek). In de jaren 1978 en 1979 zullen de vrouwen van de niet-genoemde ge boortejaren worden opgeroepen zodat in een periode van 3 jaar de gehele vrouwelijke bevolking van 35 tot 55 jaar een uitnodiging voor het onderzoek heeft ontvangen. Uit statistische gegevens blijkt dat in Nederland ongevver 400 VROU WEN PER JAAR OVERLIJDEN AAN DEZE vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwijking wordt gevonden, kan een behandeling volledige genezing brengen. Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zijn is het toch raad zaam aan de oproep gehoor te ge ven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daarvoor spe ciaal opgeleid team. Het afnemen van het uitstrijkje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het- streeklaboratorium te Deventer. Dit onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onder zoek wordt aan de huisarts mede gedeeld. Mocht er aanleiding zijn voor een nader medisch onderzoek dan ontvangt betrokkene bericht 'van de huisarts of een verzoek van Zaterdagavond heeft in „Het Bonte Paard" weer het tradi tionele „elfde van de elfde" bal plaats gevonden. Op deze avond heeft prins Lucien I afscheid genomen. Voordat hij zijn gewaden aflegde heeft Lucien de altijd enthousiaste groep versierders nog eens extra in het zonnetje gezet. Z ij kregen allen een exclusieve kiel met bijbehorende hals doek en pet. Een leuke (maar van de andere kant toch ook wel een trieste) geste van de scheidende prins was dat hij de hele zaak trakteerde op een be ker melk en kaas uit het vuistje om zodoende een laatste poging te doen om de zuivelfabriek „De Vrij heid" voor Holten te redden. Om streeks 10 uur werd Prins Lucien op een melkkar afgevoerd Tegen elf uur steeg de spanning ten top Op dat moment werd door oud-prinsen ..Waterjan" en „den Ontvanger" een sarcophaag binnengevoerd, die onlangs werd gevonden bij graaf werk bij de nieuwbouw, scholen gemeenschap in .De Haar". De commissaris voor culturele zaken van „de Fienpreuvers", Jan Lue- sink en prof. dr. Voorhoofdsholte beentje (Paul Laurijssen) hebben samen de mummie op deskundige wijze „ontwikkeld". By elke „ont wikkeling" werden er bijzonderhe den van de „ingewikkelde" persoon gegeven. Om precies elf minuten over elf was het dan zover, daar stond hij prins Albert de tweede van de Looker Mölle", in burger Al- bert Boode wonende aan de Hoffe- straat, werkzaam bij „Mutra", se cretaris van de M A C „De Holter- berg", voetballer van Holten 5 en verdienstelijk drummer. Na zijn eerste toespraak heropende Albert II met zijn vrouw Joke het feest, dat door velen werd bijgewoond. Het tiende carnavalsseizoen in Holten is op een daverende manier ingezet. De muzikale begeleiding was bij „Satumus" in goede handen. Vanaf maandag 21 nov. a s zal er in de bibliotheek, Rörikstraat 3 te Holten, een tentoonstelling gehou den worden van werken van de Holtense kunstschilder Henk Breedveld. De vrij uitgebreide ex positie is te bezichtigen gedurende de openingsuren van de bibliot heek: maandag en vrijdag van. 14.30-17 30 en van 18.30 en van 18 30-20 00 uur en op woensdag van 14.30-17 30 uur De tentoonstelling duurt tot 4 januari Na die datum zal er werk te zien zijn van mevr G Bouwman uit Almelo. van kracht is een parkeerverbod: a. voor de westzijde van de Diess enplasstraat. vanaf de hoek Diess- enplasstraat/Haarstraat tot aan de eerste woningen aan deze zijde van de Diessenplasstraat; b. voor de noordzijde van de Haarstraat, vanaf de hoek Haarstraat/Bes- sinkpasstrdat tot aan het einde van de Haarstraat in westelijke rich ting Holten. 18 november 1977. Burge meester en wethouders voor noemd, W H. Enklaar, burgemee ster G J Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de uitbreidingswerk zaamheden aan de Scholengemee nschap, in het belang van een veilig verkeer, voor zolang als In verband met voornoemde werkzaamheden noodzakelijk zal zijn, ter plaatse De „ontwikkeling" van Prins Al- bert II

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1