om ervaring op te doen Water is het hele verschil Yijf woonerf-regels mïtïm Y.Y.N. GAAT OP PAD VOOR WOONERF Teleac-cursus Waar gaan we heen Decentralisatie wel C Intwikk plm zijnsbeleid ffdDrniPPtpri XX W XAxJ Lfc-Lö |J1 U JUUIU11 Unicef vraagt uw steun HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 NOVEMBER 1977 - PAG. 5 Binnen afzienbare tijd zuilen gemeenten, inter gemeentelijke samenwer kingsorganen en provin cies worden uitgenodigd deel te nemen aan expe rimenten op het gebied van de decentralisatie van het welzijnsbeleid. Van de gemeenten, re gio's en provincies die *ich daarvoor aanmelden, zullen er hoogstens tien worden uitgekozen als proefgebieden. Bij de behandeling van de Nota „Knelpunten harmonisatie welzijnsbe leid en welzijnswetge- ving" heeft de regering de Tweede Kamer ont wikkelingsprojecten toe gezegd, door middel waarvan ervaring kan worden opgedaan met decentralisatie van het specifieke welzijnsbeleid. Vooruitlopend op deze decentra lisatie zijn inmiddels belangrijke stappen gezet tot het decentrali seren van onderdelen van het specifieke welzijn door omzetting van subsidieregelingen in rijks bijdrageregelingen. Onlangs heeft de regering de ontwerp-Kaderwet Specifiek Welzijn ingediend bij de Tweede Kamen Volgens deze ontwerp- wet, die regels geeft ten aanzien van een zoveel mogelijk gede centraliseerde beleidsvoorberei ding, beleidsbepaling, uitvoering en bekostiging van voorzienin gen op het terrein van het spe cifieke welzijn, zullen gemeenten en provincies in de toekomst samenhangende meerjarenplan nen en jaarprogramma's moeten opstellen voor welzijnsvoorzie ningen binnen hun gebied. De subsidiëring van die voorzienin gen zal dan rechtstreeks door deze overheden dienen te gaan geschieden, nadat het rijk mid delen uit de rijksbegroting heeft overgeheveld naar provincie- en gemeentefonds. Dit systeem, waarmee de ver schillende bestuurslagen nog geen ervaring hebben, wordt vooraf aan de praktijk getoetst en in een aantal proefgebieden tot ontwikkeling gebracht. Over de wijze waarop deze ontwikke lingsprojecten gestalte krijgen, heeft de regering een aantal be sluiten genomen, zoals blijkt uit brieven die de minister van CRM als coördinerend minister van welzijnsbeleid heeft gezon den aan de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en het In terprovinciaal Overlegorgaan voor het maatschappelijk wel zijn. Stuurgroep De regering heeft ondermeer be sloten voor de ontwikkelingspro jecten die naar schatting vier- jaar zullen duren, een landelijke Stuurgroep Ontwikkelingsprojec ten in te stellen. In de stuur groep zijn vertegenwoordigd de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, het Interprovinciaal Overleg voor Maatschappelijk Welzijn, acht departementen (BiZa, CRM. Financiën, Justitie, O en W. SoZa, Vomil en VRO), het landelijk georganiseerd par ticulier initiatief, de Harmonisa- tieraad Welzijnsbeleid en het Sociaal en Cultureel Planbureau. De stuurgroep heeft twee hoofd taken. Ten eerste het selecteren van potentiële projectgemeenten, regio's en provincies, het coör dineren van de projecten, het bewaken van de voortgang en de wetenschappelijke evaluatie van de projecten. Ten tweede dient zij, op grond van de opge dane ervaringen in de projecten, de ministerraad te adviseren over de wijze waarop aan de decentralisatie, binnen het raam van de Kaderwet, concreet ge stalte gegeven kan 'worden. Over haar werkzaamheden moet de stuurgroep tenminste één maal per jaar tussentijds verslag uitbrengen aan de ministerraad. Wanneer de ministerraad hier aan behoefte heeft of hiervoor aanleiding aanwezig acht. kan zij de stuurgroep aanwijzingen geven De gemeenten, samen werkende gemeenten (gewesten of pré-gewesten» en provincies die voor deelname aan de ont wikkelingsprojecten in aanmer king willen komen, moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. In ieder geval zullen zij een pro jectgroep moeten instellen. Ook moeten zij een deel van de kos ten op zich nemen. De stuurgroep kan de minister raad adviseren nog andere voorwaarden te stellen. Binnen deze voorwaarden hebben de projectgroepen tot taak de dage lijkse begeleiding van het pro ject in hun gemeente, regio of provincie en het rapporteren daarover aan de stuurgroep. De relatie tussen de stuurgroep en de projectgroep alsook die tus sen de projecten onderling, zal worden onderhouden door een zogenaamd projectteam, dat door het ministerie van CRM ter beschikking gesteld is aan de stuurgroep. Het projectteam moet erop toezien dat de aan wijzingen van de stuurgroep door de projectgroepen worden opgevolgd. Het moet helpen bij het oplossen van problemen die zich in de projecten voordoen en ervoor zorgen, dat zowel infor matie tussen de stuurgroep en de projecten als tussen de pro jecten onderling wordt uitgewis seld. .Zodoende kan een informa tiecircuit ontstaan waardoor de diverse projectgroepen van el- kaars aanpak kunnen leren. Uiteraard brengen de ontwikke lingsprojecten de nodige extra kosten met zich mee De deel nemende provincies, regio's en gemeenten zullen de kosten moeten dragen voor het eigen bestuurlijke apparaat. Het rijk betaalt het werk van de stuur groep. Daarnaast stelt het rijk, te beginnen in 1978, per project per jaar f50.000,- beschikbaar Dit bedrag wordt jaarlijks bijge steld op grond van het indexcij fer voor de regelingslonen Melden Nadat de stuurgroep is inge steld, zal zij. zodra de minister raad heeft ingestemd met de door de stuurgroep te formule ren algemene voorwaarden We kunnen elkaar wel geluk wensen Mot een huwelijk bijvoorbeeld of een geboorte Gebruik de dan loot u een kind delen in u UNICEF Nederland Postbus 8S8S7. 2508 CN Den Hoog Telefoon 070-55 2000 waarbinnen zij wil opereren, zich wenden tot de gemeenten, regio's en provincies met de uitnodiging zich te melden voor deelname aan de ontwikke lingsprojecten. Uit deze opgaven zal de stuurgroep een selectie maken waaruit de ministerraad een aantal gemeenten, regio's en provincies als ontwikke lingsproject zal aanwijzen. Het woonerf wil herinneren aan de straat van vroeger. Een vriendelijk ingerichte plek me,t veel bomen, geva rieerd bestrating, planten baken, leuk straatmeubi- lair en stallingsmogelijkhe den voor fietsen en brom fietsen. Maar ook een gezel lig en veilig gebied. Gezellig omdat men elkaar in het woonerf weer kan ontmoe ten. Veilig omdat snel rijden er niet meer kan en mag en het parkeren er aan banden is gelegd, zodat vlak voor de deur geen lange rij gepar keerde auto's meer staat. In het woonerf, waar rijbanen en trottoirs ontbreken, gelden de vol gende vfjf verkeers- en gedragsre gels: 1 Overal spelen Voetgangers mogen het woonerf helemaal gebruiken Om er veilig te kunnen lopen en om er allerlei spel letjes te doen. En met dit laatste wordt ook het spel van volwasse nen bedoeld Dat kan allemaal om dat het woonerf niet verdeeld is in een rijbaan en aparte trottoirs. Het woonerf breekt dus met de straat oude stijl: trottoirs, een rijbaan met- geparkeerde auto's en verkeersge vaar. 2 Stapvoets rijden Een woonerf is zo ingencht dat be stuurders - en dat zijn fietsers, bromfietsers, motorrijders en au tomobilisten - er zeer langzaam moeten ryden. Voorgeschreven is tiat zij nimmer sneller mogen ryden ■lan stapvoets Deze lage maximum-snelheid is noodzakelijk omdat iedereen van hetzelfde stukje openbare ruimte gebruik inaakt. Daarmee is dus in een der gelijk gebied een einde gekomen tan de maximumsnelheid van 50 iilometer per uuf voor auto's en 30 ulometer per uur voor brommers Alles voltrektzich in een woonerf in loopsnelheid Daar zal de voetgan ger geen moeite mee hebben, maar het vraagt wel de nodige aanpas sing van het gemotoriseerd ver keer Maar dat is dan ook te gast op een plek waar wonen en leven voorgaan Het straatmeubilair, va riaties in het verloop van het woon erf en diverse snelheidsremmende voorzieningen (verkeersdrempels, bloembakken, bomen en struiken) maken dat dubbel en dwars duide lijk. 3 Rechts heeft voorrang In een woonerf zijn bij het regelen van de onderlinge voorrang de mo torvoertuigen niet langer meer in een bevoorrechte positie geplaatst Voor alle bestuurders, dus ook voor fietsers en bromfietsers, geldt daarom dat voorrang moet worden verleend aan van rechts komende bestuurders. Het is dus zo Een au tomobilist moet voorrang geven aan een (brom)fietser die van rechts komt, maar een (bromifietser moet een automobi list van rechts vopr laten gaan 4 Redelijk samenspel Het woonerf doet pas prettig of ge zellig aan als voetgangers, en met name dus het spelende kind, zo weinig mogelijk hinder ondervin den van het rijdend verkeer Na tuurlijk is het niet fijn als zij telkens door fietsers, bromfietsers en au tomobilisten worden gedwongen voor hen opzij te gaan Niettemin kan een goedwerkend woonerf het ook met zonder het redelijk sa menspel tussen voetgangers en ry- dend verkeer stellen. Wie in een woonerf rijdt mag de voetgangers niet hinderen, maar voetgangers ien spelende kinderen) mogen au to's ook niet tegehouden of onno dig belemmeren. Politieauto's, brandweerwagens en ambulances met zwaailichten en sirenes heb ben natuurlijk altyd vrije door gang. Water - zuiver en vlakbij. Dat vinden we gewoon. Is het gewoon? We staan er niet. elke keer dat we een kraan opendraaien, bij stil dat dat voor één miljard mensen heel ongewoon is! Dat miljard (duizend mil joen) woont voor het groot ste deel in de derde wereld, in de ontwikkelingslanden van Azië, Afrika. Latijns Amerika. het Midden- Oosten. In die landen zijn vrouwen en kinderen elke dag uren bezig met water halen en dat is een heel ge loop en een zwaar gesjouw. Als dat water nu nog veilig was Maar helaas is dat water, dat een bron van leven zou moeten zijn, vaak een bron van kwaad, van in- gewandenziekten. dysenterie, ty fus. Kinderen zijn de eerste slach toffers van deze ziekten. Wat doen we? Wat doen we eraan? Dit jaar werd in Argentinië een in ternationale waterconferentie ge houden om te bespreken wat eraan gedaan kan worden. De Wereldge zondheidsorganisatie, heeft 1980 als streefdatum gesteld om alle bewoners van steden en 25% van de plattelandsbevolking van veilig water te voorzien. Op alle regerin gen ter wereld wordt een beroep gedaan ernaar te streven in 1990 veilig water te verschaffen aan hun gehele bevolking Voorbeelden UNICEF, het Wereldkinderfonds, ondersteunt deze doelstellingen en is al jaren bezig drinkwaterpro gramma's te ondersteunen. Een paar voorbeelden: - Er werd een waterpomp geplaatst bij een huis in Comilla in Bang- ladesj. waar 25 kinderen woon den, die in de oorlog van 1971 verweesd waren Voor het eerst in hun leven kregen deze kinde ren zuiver water te drinken Er gebeurde een wonder De vrouw, die het weeshuis leidde zei: ..Toen ze hier kwamen leden bijna al deze kinderen aan dy senterie. Sommigen stierven. Maar nu is er al enige tijd geen ziekte meer voorgekomen Het moet aan de nieuwe pomp lig gen!" - In het Amazonegebied van Brazi lië zijn typhus en andere door water overgebrachte ziekten heel lang een nooit aflatende plaag geweest. Een dorp meldde 20-30 typhusgevallen elk jaar. Nadat er een kleine, goedkope installatie voor veilig water was geplaatst kwam er niet eén ge val meer voor De bewoners van dorpjes in Malawi waar onafgedekt oppervlakte water werd gedronken werden geteisterd door cholera- aanvallen. De bewoners van aangrenzende dorpen, die lei dingwater gebruikten, bleven onaangetast... Verschil Water is het hele verschil. Het ver schil tussen gezonde en zieke kin deren. Dit kostbare verschil kost geld en geld kan iedereen bijdragen aan UNICEF. Door een gift of door het kopen van UNICEF's wens kaarten, Agenda's. Bouwplaten en het Adventsboek. de Kinderster. Nu is het de tijd voor wenskaarten en cadeaus. Het is de hoogste tijd om kinderen te beschermen tegen de gevaren van onzuiver water! Verkoopadres en inlichtingen voor Holten: M. A. Schaap, Bessinkpasstraat 8. Holten, tel 1868. 5 Parkeren waar het mag In woonerven ontbreken parkeer verbodsborden en gele strepen aan de rand van de weg. Dat betekent met dat overal de auto mag worden neergezet. Dat mag alleen daar waar de letter P op de straat is ge schilderd of waar het bekende blauwe bord met witte P staat. Op andere plaatsen in een woonerf is parkeren strikt verboden. Soms wordt ook aangegeven waar fietsen en bromfietsen mogen worden neergezet. Nieuw bulletin over het woonerf Onlangs heeft de Directie Ver keersveiligheid t DVV) van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat het eerste nummer van het bulletin ..Berichtep over Verkeersveilig heid" het licht laten zien Aan dit 8 pagina's tellende blad, dat geheel in het teken staat van het woonerf, heeft Veilig Verkeer Nederland re dactionele medewerking verleend, terwijl ook de technische begelei ding ervan in handen van VVN was. „Berichten over Verkeersveilig heid" wordt primair uitgegeven ten behoeve van alle gemeenten in Ne derland Woonerf is niet altijd toepasbaar Een woongebied moet aan een aan tal eisen voldoen om als woonerf te kunnen worden ingericht en vooral als zodanig te kunnen functione ren. Echter, gebieden met grote parkeernood, hoge bewonings- dichtheid, erg smalle straten, stra ten ingericht voor doorgaand ver keer en veel verkeersaantrekkende objecten zijn in het algemeen niet geschikt om als woonerf ingericht te worden. Een woonerfoplossing zou daar ook niet functioneren. Tenzij het gebied wordt gereno veerd of anderszins ingrijpende wij zigingen ondergaat, is een woonerf hier niet toepasbaar Veilig Verkeer Nederland gaat in de komende tijd op pad voor het woonerf. De twaalf verspreid in het land wonende regionale consulenten van VVN zullen op speciale bijeenkomsten het publiek gaan vertellen op welke wijze woonerven kunnen worden aangelegd, ter wijl ook gemeentebesturen en andere overheidsinstan ties kunnen rekenen op de adviezen van Veilig Ver keer Nederland. Ter ondersteuning van de voorlich tingsactiviteiten beschikken de regionale consulenten van deze vereniging over 50.000 folders, woonerfdocu mentatiemappen, panelen, maquettes, diaseries en films. Er wordt ook aan landelijke voorlichting gedaan door spots op radio en televisie. Bij WN kan iedereen terecht voor uitgebreide informatie over de mogelijkheden van het op nieuwe wijze inrichten van de woonomgeving: individuele be woners, wijkgroeperingen, ouder- comité's, actiegroepen en ande ren Op deze manier kunnen des gewenst alle bij de woonerf- aanleg betrokkenen volledig op de hoogte komen welke weg er bewandeld moet worden om zo'n aan alle wettelijke eisen vol doend woonerf voor de deur te krijgen. Daarbij wordt ook ver teld hoe man zich in een woon- erfgebied als voetganger en au tomobilist dient te gedragen. Het is de bedoeling dat er van uit het land rechtstreeks contact wordt gezocht met de twaalf re gionale consulenten van Veilig Verkeer Nederland Zij beleggen op verzoek de betreffende voor lichtingsbijeenkomsten over woonerven Immers, een wooner fregeling kan met „zo maar" worden ingesteld. MEER DAN 100 woonerven VVN gaat op pad voor het woonerf in de periode dat het een jaar geleden is dat wooner ven een vaste plaats kregen in de Nederlandse verkeerswetge- ving Voor zover bekend zijn er in nog geen jaar tijd in woon wijken al meer dan 100 van dergelijke gebieden, waar wonen en leven op de eerste plaats staan en die voldoen aan de wettelijk gestelde inrichtingsei sen, ontstaan En dan zijn er nog talrijke ge meenten waar op dit ogenblik daadwerkelijk plannen worden ontwikkeld voor de aanleg van woonerven Belangrijke maatregel „De woonerfregeling is een be langrijke verkeersmaatregel voor de verdere toekomst", betoogde minister drs. T. E Westerterp van Verkeer en Waterstaat dit voorjaar tijdens de verenigings- en studiedag van Veilig Verkeer Nederland in Apeldoorn. Alleen, duidelijk is wel dat een woonerf zonder meer niet zal leiden tot de gewenste grotere leefbaarheid en verkeersveilig heid. Het hangt natuurlijk ook af van de juiste naleving van de verkeers- en gedragsregels Nog niet precies bekend is waar we met. de woonerven naar toe zullen gaan. In ieder geval zal de ontwikkeling van het woonerf in de praktijk nauwkeurig wor den gevolgd door de overheid Niettemin wijst alles er op dat met het op nieuwe wijze inrich ten van de woonomgeving niet alleen de verkeersveiligheid, maar vooral ook de leefbaarheid een behoorlijk stuk wordt ge diend. Een jaar geleden stond er in de nota van toelichting bij het ko ninklijk besluit tot invoering van het begrip woonerf het vol gende. „Het als woonerf inge richte gebied heeft uit oogpunt van verkeersveiligheid het voor deel dat de verschillende cate gorieën verkeersdeelnemers, in clusief spelende kinderen, niet voor onverwachte ernstige con flictsituaties komen te staan" „De aparte gedragsregels voor het woonerf en de fysieke be lemmeringen maken de gemoto riseerde verkeersdeelnemer zeer duidelijk dat hij zich als gast dient te gedragen in het woon- erfgebied" Vanzelfsprekend is er een zekere aanlooptijd nodig geweest om aan de nieuwe woonerfregeling enige bekendheid en vertrouwd heid te geven. Een woonerf kan slechts tot stand komen na goed overleg met alle betrokke nen. Veilig Verkeer Nederland (Utrechtseweg 79. Hilversum) heeft overal in het land regio nale consulenten wonen, die schriftelijk of telefonisch bena derd kunnen worden over de voorlichtingsactiviteiten van VVN rond de woonerven. Hieronder hun naam, adres en telefoonnummer: OVERIJSSEL, mej. C. Wielinga, De Bese 11, Dalfsen, tel. 05295-490. Op woensdag, 7 december a.s. start boverngenoemde cursus. Zij werd eerder uitgezonden in het najaar van 1974. In ons da gelijks leven hebben wij dikwijls te mhken met natuurkunde. Za ken als electriciteit, beweging, licht en energie zien wij voort durend om ons heen. Zo kookt iets sneller, als er een deksel op de pan zit; de was droogt vlug ger als ze wordt uitgehangen enz. De cursus is dan ook bestemd voor iedereen die zich op èèn of andere manier tot dit onderwerp voelt aangetrokken. In de cursus wordt ingegaan op de zaken uit de moderne natuurkunde waar mee wij dagelijks te maken hebben. Het hoe en waarom van de verschijnselen die u kent wordt uitgelegd. Omdat daarbij nogal spectaculaire zaken als voorbeeld zijn genomen, zijn de televisielessen boeiend en afwis selend geworden. In elke televi- sieles krijgt de kijker een op gave die hij zelf kan oplossen en in de volgende uitzending wordt telkens verteld wat de natuur kundige" verklaring hiervan is De cursus omvat 13 televisieles sen met cursusboek en docu- mentatiepakket. De uitzendingen vinden plaats op woensdag van 18.15-18.45 uur via Nederland 1 en worden herhaald op zondag zelfde tijd zelfde zender. Er is een natuurkunde-weekend en een experimeteerdoos met hand leiding. Uitvoering van het Toonkunst koor „Euterpe" op zaterdag 12 no vember om 20 uur in Het Open Hof. Karei de Grotelaan 361 Uitgevoerd worden Gloria van Vivaldi, Lau- date Pueri van Pergolesi en de The- resienmesse van Haydn. Solisten zijn Nelly v.d Spek. Clementine Oomes. Theo van Eyk. Jaap Hunze. Begeleiding Oostgelders Symfonie Orkest, Roel Smit, orgel. Dirigent Henk Carmig. I/ezing voor „Dante Aliighieri" in de Openbare Leeszaal (ingang Kleine Overstraat) Prof. dr J. J. Poeihekke: Een historicus kijkt te rug naar Italië. DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof 1. tel. 11 50 vrijdag 11 november 20 uur toneel-op- toneel: Solotoneelavond van Jules Croiset met als titel Over Tsjechov gesproken maandag 14 november 20 uur: Compagnia d'Opera Italian, Mai land brengt Rigoletto van Giu seppe Verdi woensdag 16 november 20 uur toneel-op-toneel: Toneelgroep De Appel met De heiligen met de kra keling op teksten van Belcampo CINEMA, Lange Bisschop straat 69, tel. 1 11 00 weekfilm do. 10 t/m wo. 16 nor: Soldaat van oranje - 8e week 16 jr. Filmart.vr. 11 nov. 23.15 uur: Jonas nachtvoorstelling za. 12 nov. 24 uur: Lucky Lady 16 jr. matinee za. 12, zo. 13, wo. 16 nov. 14 uur: Kuifje en het haaienmeer a.l. aanvangstijden weekfilm: dage lijks 20 uur/zo. ook 16 uur. E.D.B.-THEATER, Smedens traat 10, tel. 1 36 15 weekfilm do. 10 t/m wo. 16 nov. Bruce Lee en ik 16 jr. nachtvoorstelling vr. 11. za. 12 nov. resp. 23 en 23.30 uur: Von Ryan's Express 16 jr. Matinee za. 12. zo. 13 nov. 14 uur: Kung Fu en de supermannen a.l. aanvangstijden weekfilm: werk. 20 uur/za. 18.30 en 21 uur/zo. 16, 18.30 en 21 uur LUXOR 2, Roggestr., tel. 1 86 62 weekfilm do. 10 t/m wo. 16 nov: Lo flied op de zonde nachtvoorstelling vr. 11 nov. 23.15 uur: Al is de leugen nog zo snel 16 jr. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur/za. 18.45 uur/zo. 15, 18,45 en 21,15 uur LUXOR 1 Brink 20, tel. 1 86 62 weekfilm do. 10 t/m wo. 16 nov.: Plank gas 12 jr. nachtvoorstelling vr. 11 nov. 23 uur: Sexpoezen 16 jr. Matinee zo. 13 nov. 14 uur: Woody Woodpecker festival a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur/za. 18.30 en 21 uur/zo. 16, 18.30 en 21 uur. BERGKERK, Bergkerkplein tot en met 27 nov. geopend: zo. en di. t/m 14-18 do.ook 19-21 za. 10-18: Overzichtstentoon stelling kunstenaars uit Deventer en de Regio CAVE. DU TERTRE, Jaarsma Wooncentrum, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 t/m 17 dec: geopend: gewone winkeltijden (ma. gesloten): Andy Allemeersch, olieverfschilderijen GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 1 50 77 t/m 13 nov. Koosje van Keulen, Jan Hendrik van Loon, Pit van Loo en Willy Zandvliet, schilerijen, aquarellen en tekeningen geopend: do. 19-21/vr t/m zo. 10-18 GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, tel. 2 18 15 geopend: wo. t/mza. 10-17/zo. 14-17 Schilderijen, beeldhouwwerken, grafiek, keramiek 1850-heden. STADSBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 1 65 12 geopend' ma. t/m vr. 10-12 en 13- 17/wo. ook 18-20.45: In Deventer gedrukt, in Deventer bewaard 1477-1977 ALBERT SCHWEIZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 1 96 75 geopend: di. t/m vr. 9-12 en 14-17 za. 13-16Tentoonstelling overleven en werk van Albert Schweitzer MUSEUM DE WAAG. Brink 56. tel. 1 45 56: t/m 27 nov. Elsbelh Co- chius en Hetty Duym, keramiek MUSEUM DE DRIE HARINGEN,, Brink 55, tel. 1 45 56: Speelgoed, kostuums en kostuumpoppen MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenberg straat 9, tel. 1 97 39: Mechanisch speelgoed uit de collectie Steke lenburg openingstijden musea di. t/m za. 10-12.30 en 14-17 zo. 14-17 KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 118 48: geopend di. t/m vr. 14- 18/do. ook 19-21/za. 10-12.30 en 14- 17 Cursusprijzen: pakket A cusus- boek plus documentatiepakket 29.50, pakket B experimenteer- doos plus handleiding 14050; pakket C cursusboek plus do cumentatiepakket plus experi menteerdoos plus handleiding 170.- Bestelwijze: U kunt als cursist aanmelden door overmakling van 29 50 (pakket A) of 140 50 (pakket B) of '170- (pakket C) op postrekeningnummer 54 42 32 tn.v. Telac-Utrecht.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5