Dijkerhoek kan komende tien jaar 25 huizen bouwen E. A. Postma nieuwe directeur Bejaardencentrum „Diessenplas" 1 Zondagsschool- nieuws Bankbiljetten worden ingetrokken Recreatiebedrijven mogen worden uitgebreid Voor beroep bedankt „Contact bejaarde met buitenwereld moet optimaal blijven" Bestemmingsplan-forum had geen bedenkingen HOLTENS NIEUWSBLAD (i 10.-, 25.-, 100.-, 1000.-) HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 14 oktober 1977 29e jaargang - no. 41 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Wanneer het nieuwe bestemmingsplan voor Dijker- hoek, dat vorige week donderdagavond in de zaal van „Het Bonte Paard" door het bestemmingsplan-fo rum besproken werd, de eindstreep haalt, dan zullen daaar tot plm. 1990 maximaal 25 woningen gebouwd kunnen worden. Die woningen komen dan te staan langs de Hakkertsweg (die verhard moet worden), de Maatmansweg en de Boerendanssteeg. Het trapveldje, nu gelegen aan de noordkant van de Hakkertsweg, zal dan verplaatst moeten worden naar de Maat mansweg. Met de aanwezige bomenrij zal het een aantrekkelijke groene open ruimte vormen. De te bouwen woningen zullen uitsluitend bestemd zijn voor hen, die economisch of sociaal-maatschappelijk aan Dijkerhoek geboden zijn. Ze zullen gebouwd worden op een gebied, dat op de plankaart bestemd is voor agrarische doeleinden. De realisering kan slechts plaats vinden door wijziging van het plan overeenkomstig artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, waarbij de raad zijn bevoegdheid overdraagt aan Burgemeester en Wethouders. Men heeft deze technische op lossing gekozen verklaarde bur gemeester, mr. Enklaar, om de bouw te beheersen en te voor komen, dat speculanten van de mogelijkheid om te bouwen ge bruik zouden maken, waardoor het evenwicht in het leefklimaat in Dijkerhoek verstoord zou worden. B. en V7. hebben de bevoegdheid De gezinsdienst van 16 oktober a.s. in de Ned. Herv. Kerk. waarin ds. A. V7. Berkhof zal voorgaan, wordt door alle kinde ren bijgewoond. We verzamelen dan om 10 uur bij de Dorpsschool en gaan ge zamenlijk naar de kerk. U, als ouders, komt toch ook deze dienst met ons bijwonen? Met vriendelijke groeten. Het zondagsschoolpersoneel. Ds. W. Oosterwal te Zevenhui zen (Gr.) op wie de kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Holten een beroep had uit gebracht heeft hiervoor bedankt. Ds. Oosterwal, die was beroepen in de vakature van ds. A. Schel- levis bedankte ook voor het be-, roep (toezegging) van de Herv. Gemeente te Ter Heijde aan Zee (ZH). dan, om te bepalen waar dub bele en vrijstaande, woningen zullen worden gebouwd, zij kun nen daarmee inspelen op de be hoefte. In twee j^ar tijds zullen maar 6 woningen mogen worden gebouwd. Zouden §r in 1978 zes woningen gebouwd worden, dan kan er in 1979 niets gebeuren. „Tien in twee jaar zou proble men geven zei de stedebouw- kundige van het bureau Hajema, de heer De Lange die een toe lichting op het ontwerp-be- stemmingsplan gaf. Hij voorzag een bouw van 10 a 12 huizen in de beginperiode. Vijf en twintig woningen in plm. 10 jaar, noemde de burgemees ter wel het uiterste. We weten van te voren dat meer bij Ged. Staten niet lukt. Dijkerhoek zou te snel volgroeien. Naar hem bekend is zijn er momenteel 4 of 5 gegadigden. Op een desbetreffende vraag zei de burgemeester, dat als het al lemaal dubbele worden er 25 gebouwd kunnen worden. Wor den het allemaal vrijstaande woningen, dat is dat minder. Voor de uitgifte van de bouw percelen bestaan nog geen richt lijnen. Instemming Opvallend was de grote mate van instemming met het con cept-plan van de zijde der Dij- kerhoekse bevolking. Bij monde van de voorzitter van de buurt vereniging, en forumlid de heer J. A. Meijerman. werd grote er kentelijkheid uitgesproken voor de inspraak (2x), die men heeft gehad. Hij vertolkte nog twee wensen namelijk een verbin dingsweggetje vanaf het school plein naar het trapveldje en één van de Maatmansweg naar het schoolplein. De burgemeester meende, dat B. en W., dit verzoek wel in welwil lende overweging zullen nemen. Wat het diepvriesgebouwtje be treft, dat door de schietvereni ging in gebruik zal worden ge nomen en vlak bij de school staat, zei de heer Meijerman, dat schoolhoofd en oudercom missie dadr wat moeite mee hadden, maar dat dit in onder ling overleg volkomen is opge lost, En wat de uitgifte van de kavels betreft zag hij nog niet zo'n grote toeloop. Bezwaren Meijerman deed aan het slot van de behandeling nog een be roep op eventuele bezwaarden om vóór het indienen van een bezwaarschrift eerst contact op te nemen met de buurtvereni ging, waarmede de voorzitter van harte instemde. Het zal nog wel even duren voordat de eer ste spade voor woningbouw in Dijkerhoek in de grond gaat. Het conceptplan gaat eerst naar de provinciale planologi sche dienst in zwolle, het zg. klein beraad. Na terugkomst wordt het door B. en W. ter vi sie gelegd en vervolgens door de raad vastgesteld. Tenslotte moet het door Ged. Staten worden goedgekeurd. Een procedure die nog haken en ogen kan hebben. „Denk maar aan het plan Beus- eberg", zei de burgemeester. Het bestemmingsplan-forum heeft zich tenslotte zonder be zwaar met het concept-bestem mingsplan verenigd. Recreatie Hetzelfde gebeurde met de ont- werp-bestemmingsplannen .,de Haspel", „de Prins", „de Holter- berg" en „Twenhaarsveld". waarover in deze krant van 30 september reeds uitvoerig is ge schreven. Tegen uitbreiding van de recreatiemogelijkheden be stonden geen bedenkingen. Wel werden enkele suggesties ge daan, nadat dc heer De Lange een korte toelichting op deze plannen had gegeven. „Het gaat niet om nieuwe recre- atiepunten, aldus de burgemees ter. maar om een qualitatieve en quantitatieve versterking van de bestaande bedrijven, omdat die naar het oordeel van B. en W. levensvatbaar moeten zijn". Dit beleid is in overeenstem ming met het streekplan „IJs- selvallei", volgens hetwelk Hol ten voldoende recreatieterreinen heeft en waar het dagelijks be- «tmir zich wel in kan winden. Voor de vergadering van het bestemmingsplan-forum bestond grote belangstelling (achterste rij). Op de voorgrond stede- bouwkundige De Lange, burge meester Enklaar, wethouder Rietberg en daarachter wethou der Kaan. Ter opvolging' van de heer O. Dupon, die onlangs naar Groningen is vertrokken, heeft het bestuur van het bejaardencentrum Diessenplas", per 1 november a.s. tot directeur benoemd de heer E. A. Postma te Wor- merveer. De heer Postma is thans adjunct directeur van het bejaardencentrum „De Amandelbloesem" te Wormerveer. Aanvankelijk begonnen als ad ministratief medewerker werd de heer Postma na twee jaar in Wormerveer werkzaam te zijn geweest, benoemd tot adjunctdi recteur en is thans 41/2 jaar in het bejaardencentrum actief. Na voltooiing van zijn- administratieve- en bedrijfseco nomische opleiding is de heer Postma de zgn. directeursoplei ding gaan volgen waarvan hij thans de eindfase heeft gena derd. Instituut „De grootste zorg waarvoor wij ons bij dit werk de laatste jaren geplaatst zien is de bewoners van de bejaardenoorden dichter bij de gemeenschap te brengen en omgekeerd. Gezien de feiten kan niet worden ontkend dat de bejaardencentra in hoge mate het stempel van „Instituut" op geplakt hebben gekregen. Een imago waar we nodig en snel van af moeten. Omdat veel be jaarden weinig mobiel zijn ver liezen zij al snel het contact met de buitenwereld. Het contact met vroegere buren en kennis sen verwatert vaak erg snel zodra de deur van het verzor gingscentrum is gepasseerd. Voor de buitenwereld bestaat Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De bankbiljetten van f 10- (model 1953), van f25- (mo del 1955) van 1100- (model 1953) en f 1000- (model 1956) zullen worden ingetrokken. Dit heeft de Nederlandsche Bank bekendgemaakt. De bank roept houders op om deze biljetten voor 19 oktober 1977 ter verwisseling aan tc bieden. De bankbiljetten van f 10.- zijn gedateerd 23 maart 1953. Op de voorzijde is rechts een portret van Hugo de Groot geplaatst. De bankbiljetten van f25.- zijn gedateerd 10 april 1955 en hebben rechts op de voorzijde een portret van Christiaan Huygens. De bankbiljetten van f 100- zijn gedaterd 2 februari 1953 met rechts op de voorzijde een portret van Erasmus. De bankbiljetten van f1000.- hebben 15 juli 1956 als da tum' en rechts op de -voor zijde een portret van Rem brandt van Rijn. Al deze bankbiljetten dragen de handtekening van dr M.W. Holtrop (president) en van prof. A.M. de Jong (se cretaris). een soort barriere. De mensen zien een bejaardencentrum maar al te vaak als een soort insti tuut, zo in de geest van: de be jaarden zijn daar goed verzorgd en daar hebben wij ons niet mee te bemoeien. Een ernstig misverstand waar we nodig vanaf moeten", aldus de heer- Postma. ..In het bejaardenwerk behoort primair een beleid te worden gevoerd waarbij de bewoners zo veel mogelijk hun vroegere leef wijze kunnen voortzetten als zelfstandige' en volwaardige me deburgers. Dat wordt vaak ver geten. Niet zelden wordt ge dacht dat bewoners van een be jaardencentrum zielige personen zijn die zonodig moeten worden betutteld. Het contact van de bejaarden met de gemeenschap dient geheel open te blyven wil er sprake kunnen zijn van opti male leefbaarheid. Het karakter van een bejaarden tehuis van tien jaar geleden vindt u haast nergens meer. In het verleden kon je mensen op nemen die zichzelf best konden redden maar b.v. niet meer konden koken. Thans is de dienstverlening voor deze cate gorie enorm uitgebreid. Via het open bejaardenwerk kennen we nu een „Tafeltje Dekje", waarbij door vrijwilligers warme maaltij den bij de mensen thuis worden bezorgd. Ook worden thans aangepaste woningen voor be jaarden gebouwd en wordt de gezinszorg ingeschakeld. Hier door worden in de bejaarden centra thans mensen opgenomen die echt verzorgingsbehoeftig zijn. Een verschijnsel dat nog zal toenemen zodra bij het opname- beleid de „Indicatiecommissie" wordt ingeschakeld. Op deze manier wordt enerzijds wel een juiste vorm van dienstverlening gegeven aan hen die het echt nodig hebben maar anderzijds vrees ik dat de leefbaarheid binnen het centrum wordt aan getast, Er komen meer mensen met een hoge verzorgingsbe hoefte en ziedaar het gevaar dat verschillende activiteiten binnen het centrum zullen gaan afne men. We moeten oppassen dat het geen dooie boel gaat wor den. Ik geloof dat dit het be langrijkste wordt in de komende tijd dat we bij toename van de immobiliteit binnen het centrum alles moeten doen om de leef baarheid zo hoog mogelijk te houden. Om dat te bereiken is een goede samenwerking nodig en ik hoop vurig dat de bewoners van „DIESSENPLAS" my als „Wes terling" snel zullen accepteren. Het is fijn dat het personeel van „Diessenplas" jong is. Na enige gesprekken heb ik het volste vertrouwen in hen. Voor 1 no vember hoop ik „Diessenplas" nog te bezoeken voor het verder uitbouwen van de contacten, al dus de heer Postma. De nieuw benoemde directeur is thans 35 jaar oud, gehuwd en heeft twee dochters van resp. 12 en 10 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1