i; Of MAGNEET VOOR GEZELLIGHEID EN INFORMATE klt/m23 Oktober noviteiten driemaal is scheepsrecht de zoveel duizendste de overheid paraat modeshows ierse pub slapen anno1820 demonstraties voorzieningen/ gegevens vervoer, de ns. doet mee snuffelstraat voorlichtingsstands levende stand 65 "middag 17oktober groepen de waslijst bouw een bugatti invaliden verenigingen/ stichtingen openingstijden toegangsprijzen HOLTENS NIEUWSBLAD - PAG. Voor de derde keer wordt in de Bornse Evenementenhal de Twentse Huishoud Hobby Beurs gehouden, een consumentenbeurs die in de loop der jaren z'n bestaansrecht bewezen heeft. Bezochten in 1975 (eerste keer) nog zo n 40.000 bezoekers de beurs, in 1976 werden er al ruim 63.000 geregistreerd. De verwachtingen voor dit jaar zijn dan ook gunstig, temeer omdat meer standhouders (ruim 110) met een nog grotere verscheidenheid aan artikelen (ruim 1.500) de 7.000 m2 grote hal zullen omtoveren tot een oase van kijk- en koopgenot. Is ook dit jaar weer aan de beurt. We pikken ze er wel tussenuit, de 10.000ste, 25.000ste en 50.000ste bezoeker(ster). Of zelfs de 75.000ste. En dat daar wat voor klaar ligt is zeker. Huishoudelijke apparaten, kleding etc. en zelfs een trip voor twee personen horen zoal tot het standaard-pakket van weggevers. Dit jaar voor het eerst presenteert zich ook de overheid op de Twentse Huishoud Hobby Beurs En wel in twee gedaanten: de Nederlandse Spoorwegen en de Gemeentepolitie. Boeiende, informatieve stands, boordevol met dingen waar iedere jongen van droomt en iedere vader nog benieuwd naar is. Evenals vorige jaren worden er ook weer modeshows gehouden. Vier maal daags showen 7 mannequins u de nieuwste dames-, heren- en kindermode. Een klok en de omroepster waarschuwen u bijtijds. Het oudste en meest opvallende bed op deze beurs en ver daarbuiten is wellicht het bed uit 1820. Op deze beurs te koop: nostalgische dromen d.m.v. dit echt-antieke bed. Voor nog geen 2.000,- bent u de man. Daarnaast een slaapkamer anno 2000, een toekomstdroom of een droomtoekomst. Ook dit jaar weer wat leven in de brouwerij. Enkele ambachtslieden die voor die tien dagen hun werkplaats verplaatsen naar de Evenementenhal. Zo treft u er een meubelstoffeerder aan, een welhaast uitstervend beroep in deze weggooi-eeuw. Evenzo is het gesteld met de spinner, die u graag een paar gratis lessen geeft. Er is zelfs een pottenbakker, zo iemand die met een simpele vingerbeweging een kruik draait. En tenslotte treft u er een graveur aan, die de door u op de beurs gekochte sierraden voorziet van uw initialen of die van een ander. Altijd een saai hoofdstuk bij de reclame voor een beurs maar o.i. zo belangrijk. De Evenementenhal Borne B.V. is gelegen op de hoek van de Azelosestraat en de Parallelweg, t/o het station in Borne. Het correspondentie-adres is Postbus 144, Almelo en het telefoonnummer: 05409-4121. De hal beschikt over speciale parkeerplaatsen en voldoende voorzieningen, zoals een restaurant, bar, telefooncellen en een omroepinstallatie, toiletten (ook geschikt voor invaliden). Een klein „straatje" omgetoverd tot een antiek en curiosa-straat. Een heerlijke kijk-, scharrel en geniethoek. Eigenlijk is zo'n beurs één grote voorlichtings stand, maar toch willen we er drie voor het voetlicht halen. Wij bedoelen de diverse banken die vertegenwoordigd zijn, een makelaardij in onroerende goederen en de A.N.W.B. Tussen 14.00 en 18.00 uur bent u dan van harte welkom. Helemaal gratis en voor niets staat de 7.000 m2 wereld 1977 voor u en uw begeleiders - als u hulpbehoevend bent, open. En het programma, dat krijgt u ook voor niets. Een bruin café maakt het helemaal bruin. Bierliefhebbers kunnen er een pint onvervalst „Guinness-Beer" drinken in een origineel bruin Iers café. De mooie pul mag u houden, bovendien kunt u daar het beroemde Guinness Record Book kopen^ Buiten al deze Ierse gastvrijheid om, kunt u er bovendien alles te weten komen over het prachtige landschap, de kwaliteiten als vakantieland en de niet te evenaren mogelijkheden voor iedere op spanning beluste sportvisser. Spanning én resultaten. Als u met de auto komt, parkeer dan netjes op de daarvoor bestemde parkeerplaatsen, of neem de trein, dat vinden uw kinderen ook leuker. pm het helemaal aantrekkelijk voor u te maken geeft de Nederlandse Spoorwegen speciale gecombineerde treinkaarten uit, die u tevens gratis toegang verschaffen en een gratis kopje koffie. Het station ligt tegenover de Evenementenhal. Almelo 5,50 Raalte 10,50 Almelo - de Riet 5,-Deventer 12,25 Enschede 6,- Rijssen 7,75 Hengelo 5,- Vriezenveen 6,50 Mariënberg 8,75 Vroomshoop 7,75 Nijverdal 7,75 Wierden 6,50 Oldenzaal 6,50 Zutphen 12,75 Voor groepen bestaan speciale reducties. Als u van plant bent te komen met een groep van minimaal 25 personen komt u goedkoop langs de kassa. Bel dan uiterlijk 24 uur van te voren 05409-4121 en geef uw groep op aan de receptie. Deze aanbieding geldt van maandag 17 t/m donderdag 20 oktober tussen 14.00 en 20.00 uur. Er is een stand boordevol exotische vogels uit alle delen van de wereld, a.h.w. één grote volière waar het vliegende deel uit deze wereld broederlijk samenwoont. Een paradijs voor uw kinderen. Onder dit hoofdstuk noemen wij botweg wat ons te binnen schiet aan artikelen op deze beurs. Het zijn er veel meer, maar er zit zeker al iets tussen waarvoor u toch langs wou komen: eiken meubelen, grammofoonplaten, muziekcassettes, tuinhuisjes en garages, onroerend goed, handwerkmateriaal, automaterialen en -accessoires, radio- en televisietoestellen, isolatie door dubbele beglazing, keukens, tegels, bestek, pannen, houtbewerkingsmachines, kaarsen, Perzische tapijten, cosmetica, hairstyling, containers, solariums, orgels, piano's en andere muziekinstrumenten, naaimachines, kunstbloemen, zonwering, boeken en tijdschriften, keramiek, verlichting, keukenapparatuur, kleding, schoenen, deuren, open haarden, wandbekleding, antiek en curiosa, linnen, etc., etc. Qit jaar uiteraard weer ruimte voor de niet-commerciële instellingen. Wij gaven hen de ruimte, geeft u hen dan aandacht. Wij doelen hierbij op de Unicef, Het Rode Kruis, De Nierstichting Nederland, Het Rheumafonds en de legendarisch geworden stichting De Lotjeskinderen, die met hun beursje binnen deze beurs zovele gehandicapte buitenlandse kinderen een gelukkig en menswaardig bestaan hopen te kunnen garanderen. Tussen de honderden artikelen op deze beurs zijn er natuurlijk ook weer uitschieters. Nieuwtjes, dingen die u nooit gezien heeft en toch vaak logisch en vooral praktische uitvindingen zijn. Zo is er dit jaar bijv. een strijkpers, die u het bekende huishoudelijke klusje wat vergemakkelijkt en schitterende resultaten biedt. Een vloerverwarming, geen stofnesten radiatoren meer, maar een huiskamer met daaronder de verwarming. Een waterbed. Vaak gehoord, nooit gezien, laat staan geprobeerd. Een houtbewerkingsmachine die iedere handige knutselaar vele bewerkingen tegelijk vergemakkelijkt. Uniek voor Nederland en dus ook op deze beurs is de Automobielfabriek Hilcar B.V. Sinds enige tijd levert deze fabriek een natuur getrouwe kopie van de befaamde en legendarische Bugatti. Een polyester schepping, die gemonteerd op een VW-onderstel, velen doet terugdenken aan de dertiger race-jaren. Werkelijk alles is als origineel en op de beurs kunt u zo'n unieke auto bewonderen. Bovendien is deze schepping op de beurs als bouwpakket verkrijgbaar, prijs van 2.500,- tot 4.500,-. Namaak, maar een te respecteren cultivatie van een beperkt gebouwd en uniek automobiel. Vorig jaar reeds vermeldden wij dat de Evenementenhal drempelvrij was en dus ook toegankelijk voor invaliden. Dat klopt, maar toch bleken er enkele dingen vergeten te zijn, essentiële dingen zelfs. Ook dat is nu verholpen. Wij zijn nu volledig op rolstoelen ingericht, van de aankomst via de parkeervrije zone met oprit, tot het restaurant en de toiletten met speciale voorzieningen. Invaliden, u bent welkom in drempelvrij beursland. De beurs is geopend op werkdagen en zaterdags van 14.00-22.00 uur en op de zondagen van 11.00-18.00 uur. De halverlichting is uit en in de spotverlichting van de stands, geurende stalletjes, de muziek en het geroezemoes van de mensen waant u zich in een paradijs vol ongedwongen vergetelheid en bent u er eens lekker uit. Volwassenen 3,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 2,- per persoon, kinderen tot 4 jaar vrij entree. Voor groepen boven 25 personen reductie. De prijzen zijn inclusief het programmablad. EVsnencnTEnHM soms Déboer Reclame Hengelo

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 18