Open huis firma Nijkamp Raad gaf harde kritiek op discussienota Streekplan IJsselvallei VEEL PLEZIER ROND BOKSI'HIETENDE VADER Bejaardensoos Prijzen lachloterij Spaarrecord op komst WEER SPAARWEEK BIJ DE RABQ-BANK Waar gaan we heen mjL/liUNfci JNliüUVVbBIiAD - 14 OKTOBER 1977 - PAO. li De firma A. M. Nijkamp en Zn. in Dijkerhoek hield woensdag ter gelegenheid van de inge bruikname van de belangrijke uitbreiding en modernisering van winkel en bakkerij „open huis". Zeer veel klanten en za kenrelaties kwamen hiermee ge lukwensen en boden bloemen en geschenken aan. Op de foto de familie Nijkamp voor de zaak die dezer dagen 49 jaar in „Diekerhoek" is gevestigd. Bij de vele gelukwensen voegen wij eraag de onze. Unaniem gaven de Holtense raadsleden, tijdens de j.l. maandagavond gehouden raadsvergadering, de sa menstellers van de ..Discussienota Streekplan IJssel vallei met het daarbij behorende consept beleidspro gramma een duidelijke onvoldoende voor het geleverde werk. Inspraak ''Algemeen en soms ongemeen scherp was de kritiek over het feit dat van de raadsleden een oordeel over deze zo belangrijke materie wordt gevraagd, terwijl voor de in totaal dertien raads leden slechts enkele exemplaren van deze nota beschikbaar wer den gesteld. ..Wij betreuren het dat in een tijd van inspraak zo weinig exemplaren beschikbaar zijn. Wij achten dit een ernstige misser. Is dit misschien een indicatie omtrent de graad waarmee men openheid van bestuur tracht te beleiden?". - waren toch wel harde kritieken van met name de heer J. Warrink (G.B.i en Mw. F. M. ter Doest-Bos iiV.V.D.i De Holtense Chr. Ontspanningsclub „C.O.C.", die bij haar uitvoeringen nooit te klagen heeft over de be langstelling, heeft zaterdagavond in gebouw „Reho- both" plm. 400 bezoekers - waaronder een vrij groot aantal ouderen - meer dan twee uur veel plezier ge boden met „Vader heeft 'n bok geschoten" klucht in drie bedrijven^ door B. Homan Free en F. Drost. Het gebeuren speelt zich voor een groot deel af in en rond het landhuis annex boerderij van meneer Martin Jansen (Eric Zandvliet) die zijn schappjes op het 'droge hebbende de stad ontvluchte. Hij gaat naar het platteland waar hij met zijn vrouw Eveline (Janny Starn- Hasewinkel) en zijn beide doch ters Puk (Hetty Landeweerd) en Els (Gerdien Nijkamp) van de vreugden des levens wil genie ten. Deze vreugden zijn voor meneer landbouw - en veeteelt en de jacht. Zijn vrouw en de beide dochters en het diens tmeisje Hen (Riki Bosschers) zijn het absoluut niet met hem eens. Puk, studente kunstge schiedenis mist haar kuituur, boeken en musea en Els ziet het zonder haar vriend Joop (Johan Rietman) helemaal niet zitten Pa mag Joop dan een nietsnut, baardaap en nozem vinden voor haar is het een fijne knul Mama ziet heel erg tegen „emigreren" op want ze zal dan o.a de vrouwenvereniging missen waar van ze al jaren presidente is Dan verschijnt plotsklaps Ed ward (Jan Willem Manenschijn) een verarmde baron ten tonele Hij is op zoek naar een geschikt baantje en hij biedt zich op aandringen van de beide meisjes bij hun vader aan als bedrijfs leider en hij wordt 'aangenomen. Hij heeft geen snars verstand van boeren en het boerenleven maar dat heeft z'n baas ook niet. Hannes de knecht (Diede- rik Bosschers) is een boer in hart en nieren en die zal er wel voor zorgen dat het spul blijft draaien Vader heeft eerst nogal bezwa ren om Edward als bedrijfsleider in dienst te nemen maar hij gaat op aandringen van z'n dochters toch door de knieën. Het rapen van de eerste eitjes van eigen kippen is een grote gebeurtenis in het leven van de nieuwbakken agrariër. Hen. het deftige dienstmeisje zal er heel voorzichtig mee zijn en ze in opdracht van meneer in de diepvries leggen Pa is trots op z'n eitjes en is ook vast van plan om een echte rëèbok te schieten De jongelui beslüiterV pa een beetje te hel pen en ze kopen bij de poelier een bok en als vader die. na ge schoten te hebben vindt kan op dat moment Joop. die zijn meisje achterna is gereisd maar omdat vader mets van hem moest hebben in de hooiberg „logeerde" uit de struiken ko men en als .jachtopzichter" pa bekeuren. Niemand heeft hierbij rekening gehouden met een on gelukje dat wel gebeurt want pa raakt inplaats van de bok het achterwerk van Joop. Hij sleept Joop mee naar huis en beloofd hem gouden bergen als hij zijn mond zal houden. Tot grote schrik van pa wordt ook nog een kenningsmakingsbezoek van de burgemeester (Diederik Kruimelaar) en zijn vrouw (Ria Tromp-Pnns) aangekondigd. Joop wordt in een zijvertrekje opgeborgen en als hij op de ste vige borrel van Edward te hard -gaat snurken zet pa om de bur gemeester af te leiden de piek up heel hard aan. Tijdens het bezoek komt de gemeentebode om de burgemeester mee te de len dat zijn jachtopziener een dode reebok heeft gevonden in de staatsbossen op plm. 200 me ter van het bosje van meneer Jansen Naast de reebok lag een repeteer geweer, men zag na het schot een man weglopen met een man op z'rj rug. Nadat de burgemeester in een gesprek met meneer Jansen op een rijtje heeft gezet de straffen die een stroper, in 't bijzonder hij die een reebok doodschiet te dach ten staan, vertrekt hij omdat plicht hem roept Hij komt reeds d«. volgende morgen terug om meneer Jansen in staat van beschuldiging te stellen Het repeteer-geweer dat op de plek van de misdaad werd gevonden zette de speurhond meteen op het spoor van het huis van de Jansen's. Meneer Jansen pro beert met hardnekkig ontkennen de dans te ontspringen maar vingerafdrukken bewijzen zijn schuld en hij bekentburgemee ster zegt hem dank voor z'n eer lijke bekentenis en vertelt hem meteen dat hij zich kostelijk heeft laten beetnemen. Die bok was de avond te voren gekocht bij de poelier de man die jé raakte was niet boer Pieterse maar Joop je aanstaande schoonzoon. Hij wil je alles ver geven eii'zal geen aanklacht in dienen maar de liefde kan niet van" een kant komen. Pa heelt het meteen door het gaat Joop om de hand van z'n dochter Els en daarom wil hij van eer. aan klacht afzien. Nadat de burgemeester nog eens heeft gewezen op het royale ge baar van Joop en Els gesmeekt heeft om vrders toestemming gaat pa door de knieën. Hij heeft het besluit genomen om terug te keren naar de stad niet om op z'n lauweren te rusten maar om samen met z'n beide schoonzoons Edward en Joop een reclamebureau te beginnen. De klucht werd gespeeld onder regie van Eric» Zandvliet, decor Jan Rietman. Johan Rietman en Wirn Jansen, grimeur Wander Drent, technische verzorging Jan Rietman, souffieuse Annie Ren- sen. toneelaankleding gebr. Schuppert BV Onvoldoende Hard was ook de kritiek ten aanzien van de onzorgvuldigheid waarmee de aan de verschil lende gebieden toe te kennen landschappelijke of agrarische waarde op de bij deze nota be horende kaart was aangebracht. P.v.d.A. fraktieleider de heer H. Meerman sprak hier van een be treurenswaardige onzorgvuldig heid. waarin duidelijkheid moet worden geschapen. Mw. F M. ter Doest-Bos (V.V.D) sprak van: slecht gemaakt huiswerk, waar aan de heer J. Warrink toevoeg de: „Zouden we het als een proefwerk beschouwen dan, moe-, ten we constateren dat het huiswerk niet bestudeerd is. Wij hopen dan ook dat de Holtense gegevens niet maatgevend zijn voor de gehele nota en voor de algemene kwaliteit van het werk der samenstellers. Anders is het een slecht teken voor de des kundigheid van onze adviseurs", aldus de keiharde kritiek van de heer Warrink. Bevolking Algemeen waren de frakties van mening dat de bevolkingsgroei in Holten moet kunnen plaats vinden op basis van natuurlijke aanwas plus een licht migratie saldo. Mw. F. M. ter Doest waarschuwde er echter voor dat het migratiesaldo niet opnieuw een explosief karakter mag aan nemen Werkgelegenheid Alle raadsfrakties spraken ver volgens hun teleurstelling uit over het feit dat Holten, volgens de nota. tot 1990 voldoende in dustrieterrein ter beschikking heeft, terwijl in werkelijkheid geen industrieterrein meer be schikbaar is en dat het indus trieterrein in de Haar voorname lijk werd gevuld door het ver plaatsen van industneen vanuit het centrum, waardoor geen sprake is van toename van het aantal arbeidsplaatsen. Zowel P.v.d.A., C.D.A. als V.V.D. waren dan ook van mening dat Holten op korte termijn moet kunnen beschikken over meer industrieterreinen ten gunste van uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen. Ten aanzien van de werkgele genheid in het algemeen liet de heer J. Warrink oók hier weer harde woorden van kritiek val len aan het adres van de sa menstellers van het rapport. „In de nota wordt gezegd dat de werkgelegenheid in Zuid (Deven ter) uiterst langzaam groeit en dat de gemiddelde duur van de werkloosheid in Zuid langer is dan in Noord (Zwolle). .De ar beidsreserve in Noord is tussen 1963 en 1975 verzevenvoudigd terwijl dit in Zuid vertienvou digd is Het aantal arbeidsplaat sen nam tussen 1971 en 1976 in Noord af met 4en in Zuid De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensocieteit „Hol ten" zal dinsdagmiddag 18 ok tober in gebouw „Irene" (Bos- chkampsstraat) worden gehou den. Aanvang: 14.30 uur. met 19.7c'c. Desondanks meent men dat in de komende periode de hoeveelheid industrieterrein in Noord moet toenemen met 169 ha. en in Zuid met slechts 30 ha Dat Zwolle in het geheel een kemfuntie heeft is voor ons geen probleem, maar bij derge lijke opmerkingen wordt bij ons de indruk gewekt dat de pro blemen in Zuid ondergeschikt worden gemaakt aan die in „Noord", aldus de heer Warrink. Wonen Wat het wonen betreft zei met name de heer H. Meerman het onverteerbaar te vmden dat mensen die volledig in Holten werken gedwongen worden el ders te gaan wonen. „Het is daarom zeer teleurstel lend dat in de nota sprake is dat Holten in de periode 1978- 1982 jaarlijks 55 woningen op nieuwbouwterrein mag bouwen Nu in Holten geen goedgekeurd bestemmingsplan voorhanden is lopen wij hierin een behoorlijke achterstand op. Wij zullen dan ook in de gelegenheid moeten worden gesteld deze achterstand in te lopen", aldus de P.v.d.A. woordvoerder. Natuur en landschap Geboren Stevan zv D Markvoort en G B Bulsink: Edwin zv B J Knapen en K ter Hoeven: Wil len zv W Aaftink en J Bfjma (geboren te Deventer): Ruud zv G J te Winkel en W A ten Veen (geboren te Deventer) Ondertrouwd F J J Djjkmk. oud 24 jaar. Heerhugowaard en G H Drent, oud 23 jaar Gehuwd P D van Wouw. oud 66 jaar. Leidschendam en A C de Raadt, -oud 54 jaar, Leidschen dam Overleden A Bronsvoort, oud 72 jaar Bepaald ontevreden waren de raadsleden met name over het hoofdstuk „Natuur en land schap", zoals dat is neergelegd in de nota. In dit hoofdstruk wordt aan de verschillende ge bieden binnen de IJsselvallei een waarde toegekend, afhanke lijk van de belangrijkheid voor de landbouw, het landschap of voor het natuurbehoud Zowel de heer Meerman (P.v.d.A.) als de heer H Westerik (C D.A.i verklaarden dat deze vierdeling geen essentiële beslis sing mag betekenen omdat de gegevens hierover in de nota niet juist zijn. Met name wens ten zij zo spoedig mogelijk in zicht te verkrijgen in de hieraan verbonden consequenties voor de landbouw, waarbij gedacht werd aan mogelijke belemmerin gen en financiële consequenties. Samen met Mw. F. M. ter Doest-Bos (V.V.D.) betreurden zij dat liet streekplan in dit onder deel niet met betere gegevens was onderbouwd en vroegen in spraak van de landbouworgani saties. Recreatie Wat de recreatie betreft deelde de raad de zienswijze van het college dat uitbreiding van het aantal recreatiebedrijven in Hol ten moet worden tegengegaan en dat het beleid gericht moet blijven op kwalitatieve verbete ringen van de bestaande bedrij ven, mede ook uit rentabiliteit soverwegingen. Zonder hoofde lijke se inr keurde de raad het commentaar van het college op het Streekplan tenslotte goed. In hotel „Vosman" had de trekking plaats van de „Lach mee in de lachloterij" die door de Holtense Handelsvereniging op touw werd gezet in het kader van de grote Najaarsverkoopae- tie. Gedurende deze actie (27 sept.-8 oktkregen de kopers bij de deelnemende winkeliers bij besteding van elk tientje een lachende of huilende mond met een leuke mop Tien lachende monden opgeplakt op een kaart betekende een kans op een van de tien prijzen die beschikbaar waren gesteld. De geluk kigen waren: le prijs fiets M. Achterkamp. Noordenbergstraat 11; 2e prijs draagbare TV J D Holterman, Larenseweg 102, 3e prijs diepvrieskist V/ Krijgsman, Groenlandsdijk 2, Markelo; 4e prijs filmcamera G J Lensink, Harde Goorsdijk 13. Laren (G); 5e prijs grill H.J. Aanstoot. Witmoesweg 4. 6p prijs boor machine H. Nijenhuis. Vonderschottenweg 14. 7e prijs sjoelbak A R. Hommes, Kolweg 13; 8e prijs elee trein G van Zeijts. Kolweg 65; 9e prijs elee mes Gea Aanstoot. Hoffesstraat 23. 10e prijs vogelhuiskastje H. Markvoort. Churchillstraat 7fi Onder dit motto .houdt de Ra bobank van 17 tot en met 21 oktober a.s. weer haar jaar lijkse Spaarweek. Het doel van de Spaarweek, die inmiddels al een begrip is geworden, is ljet bevorderen van de spaarzin. Ook vandaag de dag kan het sparen nog steeds worden ge zien als het stap voor stap op bouwen van een be/it, dat later goed van pas kan komen, of met andere woorden: vandaag al rekening houden met de fi nanciële behoeften van morgen. Of het nu gaat om het sparen om iets „achter de hand" te hebben sparen op korte of lange termijn, of vermogensop bouw door sparen, de Rabobank heeft tal van spaarvormen, aangepast aan de individuele wensen en mogelijkhgeden van de clienten. Tijdens de Spaarweek wil de Rabobank bovendien nog eens extra de nadruk leggen- door dit jaarlijkse gebaar van „iets" doen voor de cliënt- op het' feit, dat zij vèel waarde hecht aan een persoonlijke behandeling en dat zy de relatie bank-cliënt niet strikt zakelijk ziet. Ook nu staat het gezin centraal in de Spaarweek Voor de oude ren is er een prachtige kalender met fraaie opnamen die ge- niddKi zijn in het Openluchtmu seum bij Arnhem. Evenals bij de vorige kalender staan op het voorblad de maanden november en december van dit jaar afge drukt. Zo kan men de kalender al meteen ophangen en gebrui ken en daarbij ruim twee maan den genieten van 12 verkleinde afdrukken van de opnamen uit het Openluchtmuseum. Het Openluchtmuseum heeft ook model gestaan voor de bouwplatenset. die ongetwijfeld weer gretig aftrek zullen vinden bij de jeugd. Vorig jaar ontvin gen de jongens en meisjes ook bouwplaten, waarmee ze een compleet Rabobank-dorp kon den bouwen Dat was zo'n suc ces. dat werd besloten dit jaar weer een set te laten vervaardi gen met deze keer boerderijen, molens, schaapskooien en derge lijke uit het Openluchtmuseum. De afmetingen van de bouw werkjes zijn van het zogenaamde HO-formaat, zodat ze kunnen worden gebruikt bij treinempla- cementen, autoracebanen en al les wat aan speelgoed op het zelfde formaat is gebaseerd Ongetwijfeld zal de Spaarweek weer hetzelfde beeld te zien ge ven als in voorgaande jaren, een gemoedelijke drukte in de bankkantoren en een gezellige sfeer. Het ziet er naar uit. dat 1977 in ons land een record spaarjaar zal worden, waardoor Wereld spaardag. georganiseerd door de Nederlandse spaarbanken, op de derde dinsdag in oktober extra glans krijgt. Vast staat dat voor het eerst het totale bedrag aan spaargeld van alle Nederlanders de 75 miljard gulden zal over schrijden. Dat betekent, dat elke Nederlander gemiddeld 5300 gulden op spaarbankboek jes en spaarrekeningen heeft staan. De aanwijzing, dat ons land. een recordspaarjaar mag verwachten komt voort uit het feit dat al leen al in de eerste zeven maanden van dit jaar een bijna even groot spaaroverschot is ge boekt als in het hele vorige re cordjaar 1975 In 1975 werd er 7 18 miljard gulden meer ingelegd dan opge nomen, in de eerste zeven maandan van dit jaar was dat bedrag al 7.12 miljard gulden Wereldspaardag wordt op de derde dinsdag van oktober, de achttiende, gevierd met de uit reiking van een gratis kalender voor 1978 op alle spaarbanken in ons land. De kleurrijke ka lender heeft als thema bekende evenementen en toeristische be zienswaardigheden in ons land. Spaarbankkalender 1978 Ook de Spaarbankkalender 1978. waarmee de Bondsspaarbanken jaarlijks op en rond 18 oktober - Wereldspaardag - hun kliénten verrassen, biedt de gebruiker veel meer dan een tijdmeting. Naast de 8 'dekoratieve platen van rekreatie-objekten in den lande bevat deze kalender een schat van informatie over 136 bezienswaardigheden en evene menten voor de vrijetijdsbeste ding van het gezin. Overzichte lijk gerangschikt en geïllus treerd. Daarmede wordt de ge bruikswaarde belangrijk ver hoogd. Deze spaarbaokkalender' is reeds tientallen jaren een traditionele attentie voor Wereldspaardag en ligt rond die dag, de derde dinsdag in oktober, beschikbaar voor de spaarders op ruim 700 spaarbankkantoren Concert t.g.v. ingebrukneming van de Bergkerk op donderdag 13 oktober 1977 aanvang 20.30 uur in de Bergkerk te Deventer Stabat Mater - G. Rossini; Te Deum - A Bruckner mmv Schola Cantorem, Baby Corsten, Margot Stroink. Anton Tromme len. John Jansen. Overijsels Philharmonisch Orkest o.l.v. Hendrik Dulack. Kaartverkoop: stadhuis. VVV, Muziekschool, muziekhandels en 's avonds aan de kerk. Concert in de Hal van de Openbare Leeszaal, wo. 19 okt. 12.30 uur door het Amsterdams Blazersensemble van Jeugd en Muziek. Gezelligheidsrit DMAC vanaf CR De Worp. Twelloseweg 5: zondag 16 oktober start 10 uur. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1. tel. 1 15 00: vrij. 14 okt. 20 uur: Stichting Masohi organiseert een popconcert mmv Vitesse, The House Band en Massada, kaartverkoop: Disko- tiek. Ma. 17 oktober 20 uur. ...Ik een beetje meer dan jij, blijspel van Joao. Dinsdag 18 en woensdag 19 ok tober 20 uur: De Wierdense Re vue: Wat geet 't er weer of. Cinema, Lange Bisschopstraat 69. tel. 121100: weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 okt.: Soldaat van Oranje - 4e week, 12 jr. Filmart. 14 okt. 23.15 uur: Het genadeschot, 16 jr. Nachtvoorstelling za. 15 okt. 24 uur: II Decamerone 16 jr. Matinee za. 15 t.m. wo. 19 okt. dagelijks 14 uur: Merlijn de to venaar. a.l. Aanvangstijden weekfilm: dage lijks 20 uur, zo. ook 16 uur. E.D.B.-Theater, Smedenstraat 10. tel. 13615: weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 okt. Première: The Deep. 16 jr. Nachtvoorstelling vr. 14. za. 15 okt. resp. 23 en 23.30 uur. Ven detta, 16 jr. Matinee za. 15, zo. 16 okt. 14 uur: Mash op wielen, al. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur. za. 18.30 en 221 uur, zo. 16. 18.30 en 21 uur. Luxor 1, Brink 20. tel. 1 86 62: weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 okt. Slapshot - 3e week, 16 jr. Nachtvoorstelling vr. 7 okt. 23 uur. Wilde Emmanuelle. 16 jr. Matinee zo. 16 okt. 14 uur: Rauwe nacht in Jericho, a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 uur. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 1 86 62: weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 okt.: Two minutes Warning. 12 jr. Nachtvoorstelling vr. 14 okt. 23.15 uur: Mahogany. 12 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 u.. za. 18.45 en 21.15 uur, zo, 15, 18.45 en 21.15 uur. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 1 50 77: 13 okt. Koosje van Keulen, Jan Hendrik van Loon. Willy Zandvliet; geopend: do. 19-21, vr. t.m. zo. 10-18 u, 13 okt. t.m. 6 nov. schilderijen, aquarelllen en tekeningen. Museum De Waag, Brink 56, tel. 145 56: Elsbeth Cochius en Hetty Duym, keramiek. 14. okt. t.m. 27 nov. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u., zo. 14-17 u. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 2 18 15: t.m. 30 okt. Verkooptentoonstelling schilderijen eind 19e - begin 20e eeuw. Geopend wo. t.m. za. 10- 17, wo. 14-17 u. Cave Du Tertre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstraat 48, tel. 1 35 06: T.M. 9 nov.: Gerrit Groot Willink, etsen; Louis Tan gel, zeefdrukken; Henk van de Ven, etsen en potloodtekenin gen. Geopend: gewone winkel tijden (ma gesloten). Kundst Rondom. Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 1 35 06: t.m. 29 okt. Mance Post. kinder boekillustraties. Geopend: di. t.m. vr 10:17.30 en 19-21, za. 10-17 u Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 1 65 12: In Deventer ge drukt. in Deventer bewaard 1477-1977. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17, wo. ook 18-20.45 u. Nederlands Albert Schweitzer centrum. Brink 89, tel. 1 96 75: Tentoonstelling over leven en werk van Albert Schweitzer. Geopend: di. t.m. vr. 10-12 en 14-17, za. 13-16 u. Tentoonstel ling over leven en werk van Al- bert Schweitzer. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 1 45 56: Speelgoed, kostuums en kostuumpoppen. ALMELO Varossiau: De soldaat van Oran je. 16 jr. Donderdag, vrijd, maand., dinsd. woensd. 14.30 en 20 uur. Zaterd. en zond. 14.30, 18.30 en 21.30 uur. Palace: Mary Poppins a.l., don- derdvrijd., maand., dinsd.: woensd. 14.30 en 20 00 uur. Za terd, zond. 14.30, 16.45 en 21 0C uur Sex plezier, uw tiroler is hier, ie jr.. zaterd 23 15 uur

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13