Bruidspaar van de dag Acht buurtverenigingen j doen goed werk in Holtenj INSPRAAK ZWEMBAD B 1 mJF L 9 E. mm JB mm 9 L J mm JB 91L AA U Mededelingen Hervormde Gemeente Administratief medewerker j UIT EEN ONDERZOEK BLIJKT5 I fl B 91B BB 9B9 IlflB w V m $Bf U Bii9 Ir Kinderzegels zijn „veilige zegels' Woensdag 5 oktober: Nationale 'besteldag H0LTENS NIEUWSBLAD SPREEKUUR WETHOUDER RIETBERG HOLTEN^ NIEUWSBLAD t Abonnementsprijs f S,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad" we kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat dit hier en daar over de hoofden van de bewoners heen gebeurt, hoe goed de ideeën op zichzelf ook kunnen zijn. Een adviescommissie zou kunnen uitzoe ken of de vragen en kwesties werkelijk zo dringend zijn als ze ons nu voorkomen". Dit zeggen de stafle den J. H. Kampman en I. Heersink van de stichting „Sociaal-cultureel Werk", alhier, als kanttekening bij een dezer dagen verschenen rapport over „een onder zoek naar buurtverenigingen in Holten". Vanaf aanstaande maandag gaan we weer begin nen met de catechisaties. De jongeren van onze gemeente tussen 14 en 20 jaar hebben daar in middels een uitnodiging, met nadere informatie over plaats en tijd, voor gekregen. Maar het kan zijn dat niet iedereen bereikt is. Want zelfs de computer is feilbaar, en heeft nog niet alle wijzi gingen in het buitengebied verwerkt. Wie vergeten mocht zijn, kan bij de predikanten of via het kerkelijk bureau nog een uitnodiging met nadere informatie verkrijgen. Wat de diensten van a.s. zondag betreft, zijn er enige wijzigingen opgetre den wat betreft de voorgangers. In tegenstelling tot wat in Hervormd Holten vermeld staat, zal ds Westland uit Hellendoorn om 10.15 uur voorgaan (geen bediening H. Doop) en ds Addink om 9.30 uur in Dijkerhoek. DE KERKERAAD klaarbaar. De groep kinderen tot en met 14 jaar en de groep volwassenen van 25 tot 50 jaar vormen samen 50% van de to tale bevolking. Voor bejaarden wordt er door de buurtverenigingen weinig georganiseerd, menen zij. De be jaarden vormen een klein deel van de bevolking (10%) en er wordt op sociaal en maat schappelijk gebied vrij veel voor hen gedaan. Bovendien vereisen de activiteiten, die voor de bejaarden worden ge organiseerd, in de meeste geval len faciliteiten, die niet door alle buurtverenigingen verzorgd kunnen worden. Ook voor de jongeren wordt er, volgens de samenstellers, door de buurt verenigingen weinig georgani seerd. Een algemene tendens is. dat de jongeren hun vrijetijdsbesteding veelal buitenshuis zoeken. Dit kan een reden zijn. waarom de buurtverenigingen zich ook niet zozeer op deze groep richten. Bovendien wordt er door andere instellingen in Holten betrekke lijk veel voor de jongeren geor ganiseerd. (Socuwe, sportvereni gingen, e.d. Red.). -De buurtverenigingen beschik ken over zeer weinig middelen. Voor het gebruik van appara tuur zijn ze aangewezen op le den, particulieren, andere ver enigingen en instellingen. Fina ncieel zijn zij aangewezen op contributies of vrijwillige bijdra gen. In de samenvatting van hun onderzoek zeggen de samenstel lers onder meer: „gebleken is. dat het merendeel van de buurtverenigingen niet kan be schikken over een ruimte, die aan alle eisen voldoet. Voor be paalde activiteiten is de be schikbare ruimte te klein of niet doelmatig. Een oplossing hier voor zou een gebouw kunnen zijn, waarvan alle buurtvereni gingen bij bepaalde activiteiten gebruik zouden kunnen maken". Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur BURGERLIJKE STAND Geboren: Fenna Klazina dv H. Romp en A. Nijerees, Gerrit Hendrik Engbert zv M. ter Stal en M.J. Koopman, Agnes dv L. Schipper en J.C. Schöppers (ge boren te Deventer). Overleden: A. Aaltink, oud 68 jaar. Holten (overleden te De venter). Gehuwd: W. Koekkoek, oud 24 jaar, Hengelo en J.W. Aaftink, oud 22 jaar Hengelo Er is één dag in het hele jaar waarop vele duizenden Nederlanders graag een record aan bestellingen doen, binnen een recordtijd en bij een record-aantal verkopers. Geen andere dag zijn er zoveel verte genwoordigers voor een goede zaak op pad! Het gaat om woensdag 5 ok tober Honderdduizenden kinde ren komen geestdriftig en ge wapend met hun bestelenvelop van de kinderpostzegels aan ieders deur. Dat gebeurt - een goede traditie - na schooltijd, aan het begin van de vrije middag. Kinderzegels dan bestellen. Later komt de juniorverkoper of verkoopster met de gewenste zegels terug: dan pas hoeft U te betalen. Deze aktie met zijn opbrengst van acht driekwart miljoen in 1976, is uniek in de wereld, on geëvenaard als telkens weerkerende campagne voor een sociaal doel. De inzameling moet andermaal leiden tot financiële hulp aan het jeugdwelzijnswerk in brede geledingen en van alle gezind ten. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels vult, waar nodig en mogelijk over heidssubsidies aan, maar heeft vooral een open oog voor pionierswerk. Veel nieuwe mogelijkheden en voorzieningen „voor het kind" worden namelijk in het geheel niet gesubsidieerd. Het kindêrzegelgeld maakt dan vaak de „start" van dergelyke nieuwe projekten mogelijk. Soms neemt de overheid een initiatief van het Comité in een later stadium over. De wijkvereniging „Holterhaar" organiseerde op Koninginnedag 1977 een kinderkermis met vele attrakties voor jong en oud. De dames Jo Udink te Markelo en Adri Stegeman te Holten zijn geslaagd voor het diploma „ad ministratief Medewerker B van de Stichting Ecabox. Ecabo is het leerlingenstelsel voor ad ministratief en economisch on derwijs. De praktijkopleiding hebben beide dames gevolgd bij Gebr. Klumpers BV te Markelo. Hiermede wordt ter algemene i kennis gebracht, dat wethouder J. Rietberg, maandag 3 oktober, geen spreekuur kan houden. Holten 27 september 1977 Het Gemeentebestuur van Hol ten. De kinderpostzegels altijd welkom en sympathiek op welke postzending dan ook - dragen ditmaal een bijzonder, in- strüktief karakter: het zijn „veilige" zegels! De afbeeldingen signaleren vier voor kinderen onveilige situaties. Het verkeer, de waterkant, het medicijn- of gootsteenkastje en alles wat met vuur te maken heeft, leveren elk gevaren op, die het kind zelf niet onderkent. De zegels zijn tot stand geko men in nauw overleg met de PTT en het Veiligheidsinstituut te Amsterdam, dat een mee rjarenplan ter verhoging van de veiligheid voor het kind propageert. Laat dit een redaen te meer zijn om op de eerste woensdag van oktober royaal kinderpostzegels te bestellen! Op vrijdag 23 september trad mej. Inge Heersink, bij het verlaten van het gemeentehuis in jeugdleidster van de Stichting voor Sociaal en Nijverdal een ereboog van de tieners van de Cultureel Werk voor Holten in het huwelijk met tienersoos „MUSKY" waarvan de kersverse de heer Arnold Hiddink. Het jonge paar wachtte mevrouw Hiddink de leidster is. „Wij hebben de indruk, dat de problemen ten aanzien van de buurtverenigingen hier en daar enigszins overtrokken zijn. Er zijn ons verenigingen bekend, die geen enkel belang stellen in diepzinnige discus sies en adviesraden. Deze verenigingen organiseren geluidloos hun activiteiten en lossen alle problemen spontaan op in eigen kring; zij kennen een bloeiend verenigingsleven. Daarnaast maken ze gebruik van de diensten van de stichting sociaal cultureel werk", "Er zijn ook verenigingen die veel eisen van het ge meentebestuur. Tal van ideeën worden gelanceerd en Bij de prijsuitreiking van de zwemvierdaagse heeft de wethouder voor sport zaken, de heer Kaan, on dermeer gezegd, wanneer een volgend jaar meer dan 1200 deelnemers aan de zwemvierdaagse mee willen doen, zal dit geen problemen opleveren, want "binnenkort zal de aanbesteding plüats heb ben van een belangrijke uitbreiding van het bad. De plannen voor uitbrei ding zijn door de ambte lijke molens niet stuk ge draaid en we kunnen nu verder, zo liet nij weten. De wethouder is waar schijnlijk een tikkeltje te voorbarig geweest, want in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting van 1978 en in het daarbijbe horende investingsschema van het dagelijks bestuur der gemeente, wordt na uwelijks gerept over het „nieuwe zwembad". Voor de in de begroting 1977 opgenomen lasten - veer tigduizend gulden voor rente en aflossing - zal nu wat anders worden ge kocht en voor de uitbrei ding zal dit jaar nog een kredietaanvrage worden ingediend, die zich zal beperken tot een raming van de investeringskosten. Dat rapport is, op verzoek van bestuur en medewerkers van de stichting opgemaakt door de stagiaires van de H B O. K.W. van de Sociaale Academie te Hengelo (O.), Henk Kroes en Al- fons Nijhuis. De bedoeling was eens na te gaan hoeveel buurt verenigingen er in Holten zijn, voor welk gebied deze buurtver enigingen werken en wat in grote lijnen hun aktiviteiten zijn. Over deze zaken was bij de stichting en bij andere instan ties nauwelijks iets bekend. De samenstellers zijn in hun op zet uitstekend geslaagd, want zij hebben in de korte periode, die hen gegeven was. veel boven water gehaald, dat voor verschil lende instanties dienstig kan zijn. Alhoewel zij het idee heb ben, dat hun rapport voor op het moment een vrij volledig overzicht is, zien zij de moge lijkheid. dat er toch een buurt vereniging over het hoofd is ge- •zien. Mocht dit het geval zijn, dan kan men zich in verbinding stellen met de Stichting (tel. 2755). In het rapport worden acht buurtverenigingen met name genoemd, benevens hun voorzit ter en het contact-adres. Op een kaartje van Holten is zelfs zo goed mogelijk aangegeven waar ze te vinden zijn en welk gebied ze bestrijken. Door middel van een vragenlijst zijn zoveel mogelijk gegevens verzameld, die in een tabel zijn verwerkt. Uit deze vragenlijsten blijkt, dat de activiteiten, die door de ver schillende buurtverenigingen worden georganiseerd, sterk met elkaar overeenkomen. Door de meeste verenigingen worden er recreatieve, voornamelijk op ontspanning gerichte activiteten georganiseerd, zoals kaartavon den, bingo-avonden, puzzeltoch- ten, enz. Op grond van de sociale kaart van Holten (1975) achten de sa menstellers dat ook wel ver- Toch kan men beluiste ren, dat er reeds uitge werkte plannen gereed liggen. De zwemvier daagse heeft nog eens weer aangetoond, dat de Holtense gemeenschap zeer betrokken is bij haar zwembad. De vraag kan dan ook worden gesteld, wordt die gemeenschap niet betrokken bij de plannen, die, naar gezegd wordt, gereed zouden lig gen? Krijgt zij geen enkele in spraak? Wordt er met haar eventuele wensen helemaal geen rekening gehouden? Men vraagt zich namelyk af: hoe wordt het nieuwe bad ge situeerd? Is het een 25- meter, dan wel een 50- meter bad? Zal het milieu t.w. de begroeiing niet te veel worden aangetast? Wordt het bad diep ge noeg om er waterpolo in te kunnen spelen? Denk b.v. aan de waterpolo clubs in de omgeving. En zo zijn er nog tal van vragen. Men kan natuurlijk stel len, „ja, maar de gemee nteraad is de vertegen woordiger van de burgers en de zwemclub wordt er in gekend". Maar is het daar goed mee? Zou het niet verstandig zijn, voor dat men begint te bou wen, de belangstellende bevolking eens mee te la ten denken? We leven vandaag de dag in een heel andere denkwereld, dat toen het huidige bad werd gesticht. Het is nu nog niet te laat. naar we veronderstellen, (w.b

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1