Uitslagen onderlinge competitiewedstrijden s.v. ,De Eendracht' Samengestelde wedstrijd schitterend geslaagd Klein Velderman en Mooiweer winnaars oriënteringsrit Competitie S.B.0. ging van start VERLOTING „H.G.K." rs MBIF.l 'i a 1 T.c. Holten besluit seizoen met geslaagd Dag-Zon" toernooi ïNiüiü VvoöLi/iD - 60 ötif i iyV7 - i^ACi. lD De waterzuiveringsinstallatie bij de Schipbeek in de Beuseb- ""f erg, die onvoorziene om standigheden voorbehouden over 4 a 5 weken in bedrijf zal worden gesteld. Sienwe water/niveriMsinstollatie binnenkort in bedrijf Holten -Markelo De fioolwaterzuiverinssin stallatie Holten-Markelo in de Beuseberg - een staaltje van moderne techniek - zal waarschijnlijk begin oktober van dit jaar in bedrijf worden gesteld. Zodra alles naar wens funktioneert zal zeker nog een officiële inge bruikstelling volgen, zo is van de zijde van het Zuiveringschap „West- Overijssel" al eens te kennen gegeven. Hoewel volgens de besteksbepa lingen de werkzaamheden van zowel de bouwkundige als de mechanische-electrotechrusche- aannemers gereed hadden moe ten zijn is hier enige vertraging ontstaan. Deze vertragingen zijn grotendeels te wijten aan een aantal meerwerken. waarbij vooral de extra isolatie van de slijkgistingstank van invloed is geweest. Inzake de droogte-perikelen 1976 wordt, behalve met reeds eerder genoemde instanties, ook nog overleg gevoerd met de ver zekeringsmaatschappij waar het zuiveringschap haar W.A.- verzekering heeft ondergebracht. Ten aanzien van de uitspraken van de verzekeraar zal k binnenkort een standpunt wor den bepaald. Op 17 augustus j.l. heeft de op levering plaats gevonden van de transportleiding uit Holten door •ie firma Van Gelder B V. Enkele aansluitwerkzaamheden aan het in aanbouw zijnde ge maal te Holten zullen in de on derhoudstermijn worden uitge voerd. terwijl ook diverse straatwerken dan dienen te worden uitgevoerd. In de door de aannemer uitgevoerde werken waren ook rioleringswerken van de gemeente Holten begrepen. Zowel de verbouw van het be staande bedrijfsgebouwtje van de oude r.z.i. Holten als de in stallatie van de mechamsch- olectrotechnische werkzaamhe den zijn zagenoeg voltooid. Zowel de bouwkundige werken als de mechanisch- electrotechnische werken aan het nieuw te bouwen gemaal in Markelo zijn nagenoeg voltooid. Met het gereedkomen van de nieuw te bouwen r.z.i. zullen zo het zich nu laat aanzien ook de beide gemalen in Holten en Markelo begin oktober be- dnjfsgereed zijn. De samengestelde wedstrijd die zaterdag op het sterk geacci denteerde terrein De Zuurberg en De Beuseberg door de Lan delijke Rijvereniging „De Berg- ruiters" te Holten werd georga niseerd is mede door de gun stige weersomstandigheden een schitterend geslaagd hippisch evenement geworden waaraan door ruim honderd amazones en ruiters uit Gelderland en Over ijssel werd deelgenomen. Bergruiter Dries «Villems had. met assistentie van het bestuur van de Bergruiters met kennis van zaken parcoursen gebouwd voor de middenklasse (lengte 3400 meter met 18-21 hindernis sen) en voor de lichte klasse (2950 meter met 14-18 hinder nissen). UITSLAGEN: Dressuur ring 1: 1 E.E. H. Podt met „Lord". Hellendoorn 128.5 pt. Jan Bronsvoort met „Nico", Markelo 128,5 pt.; 3. Tonny Bel- dman met „Normano", Holten 125 pt Ring 2: 1. Magda van Loo, met Bob s Vision, Lonneker 142,5 pt,., 2. Jan Weijers met „Snorre- wind". Geesteren <G.) 130.5 pt; 3. J Kloosterman met ..King", Hellendoorn 128,5 pt. Ring 3: 1 G J Wunderink met .Excellent". Vorden 136 pt.. 2. G. Grondman met „NORIN- DOS". Den Ham 134,5 pt.. 3. H. Brugman Sr met ..Stepping Stone". Ambt-Delden 133 pt. Ring 4: 1 N. Knol met „Amor" Diepenheim 132,5 pt., 2. mej. J. Thy met „Jolly Jumper 2", Lon neker, 130 pt.. 3. J. van Haarst met „Orion", Den Ham 125,5 pt. Ring 5: 1 Mej. Lambeck met ..Ridderspoor". Lonneker 154.5 pt.. 2. G. Schippers met „Jo-Jo", Wierden 143 pt., 3 Mevr. I. Die- perink met „Arabella". Holten 138 pt. Samengestelde wedstrijd (dress uur - cross en springen). Lichte klasses: 1. G Wunderink Vorden; 2. mej. N. Lambeck. .Lonneker; 3. N. Knol, Diepen heim; 4. J van Haarst, Den Ham; 5 Vera Klumper. Almelo met „Norana". Middenklasse: 1. J. Weijers, Ge esteren (G.>; 2. J Bannink, Die penheim met „Nico"; 3. H. Draaijer, Diepenheim met „Ri- no"; 4. Magda van Loo, Almelo; M. Schoppink, Den Ham met hengst „Koopman" De prijzen die bestonden uit kunstvoorwerpen en ruitersport-artikelen, werden uit gereikt door de voorzitter van De Bergruiters, de heer Van Heeren en mevr Van der Burg. wedstrijdsecretarésse. De heer Van Heeren bracht tevens dank aan de eigenaren van de lan derijen en de bosterreinen die het organiseren van deze weds trijd mogelijk maakten en ver der aan allen die medewerking verleenden. ff Dat kan in 1978 wel eens anders worden, als Peter Naayer de toernooien niet meer organiseert: tijdens zijn optreden in de Technische Kommissie worden de toernooien gekenmerkt door uiterst plezierige weersomstan digheden. Voorzitter Cees van Geel en ook volgende sprekers hebben Peter en Ineke Naayer terecht in het middelpunt van de belangstel ling geplaatst, omdat Peter (en dus ook Ineke, of andersom) op zeer plezierige wijze veel tijd heeft geschonken aan de T.C. van de T.C. Uiteraard gingen de waarderende woorden vergezeld van een goede fles (overgebleven van het Italiaanse festijn?). Prijsuitreiking De prijsuitreiking en het infor mele afscheid van Peter vonden plaats na afloop van een zeer geslaagd slottoernooi. Ruim 50 tennisenthousiasten hebben van 9 tot 4 uur onder leiding van Wim Dogterom geprobeerd zo veel mogelijk games bij elkaar te slaan. Wim had alles goed Deze week mocht de schaakclub Holten zich gelukkig prijzen met de komst van ons nieuwe lid T. van Lindenberg. Hij komt op een voor de club gunstig moment, daar wij enkele goede spelers verloren wegens studie redenen. De opengevallen plaats van Hugo van de Ende is dan ook weer gevuld, waardoor de kracht van Holten 1 aanzienlijk verbeterd wordt. Nogmaals, wij weten dat er nog vele schakers onder u zijn, dus als u de maandagavonden vrij kunt maken dan bent u van harte welkom in Meermans kamp. Bij deze wil ik de leden van de V.V. Blauw Wit die gein- teresserd mochten zijn om te schaken van harte uitnodigen om lid te worden van de schaakclub Holten. Schrijver de zer weet dat er enkele zeer goede schakers in de Blauw Wit gelederen zijn. Tot onze spijt moeten de heren J. ten Velde en J. W.'Middelink tot januari' a.s. verstek laten gaan wegens drukke werkzaamheden, vandaar dat u hun namen in de competitie-uitslagen voorlopig niet tegen zult komen. Beiden spelen wel mee in de externe competitie. De heer Middelink zal wel meespelen in de externe competitie Als gevolg van het te laat bekend worden van het competitie- schema voor Hol ten 2 moesten wij afgelopen maandag aantreden tegen het sterke ENO 2 uit Nijverdal, on verwacht voor de meeste leden. Dat wij mentaal niet voorbereid waren kan men zien aan de uit slag 7-1 in het voordeel van E.NO. Alleen ons jong aankomend ta lent Ton v. Oyen wist zijn partij te winnen. De schrijver van deze rubriek heeft het angstig ver moeden dat Holten 2 de rode Afgelopen maandag is het er toch van gekomen en zal Holten weer een sportvereniging rijker zijn en wel een handbalclub. Na dat door enige „liefhebbers" voorbesprekingen waren gehouden, zijn op de bijeenkomst van maandagavond de eerste stappen gezet om ook in de gemeente Holten te gaan handballen. Er hadden zich ruim veertig adspirant - leden gemeld en nadat de voorzitter van het voorlopig comité, de heer F. Groenewoudt een uiteenzetting had gegeven, over de gevoerde besprekingen en de aanwezigen uitvoerige informaties verstrekte, werd besproken om de handbalsport te beoefenen. Met grote meerderheid waren de aan wezigen het er over eens, om te worden opgenomen in de „S.V. Holten". Ook werd voor het eerste jaar het bestuur gekozen en dit bestaat uit vijf leden. t.w. mej. H. Teeselink en de heren J. Dorlas F. Groenewoudt - J. Hospers en H. Wansink. De heer Groenewoudt werd als voorzitter benoemd, terwijl op de eerstvolgende be- stuurve:rgadertng de overige functies zullen worden verdeeld. De vereniging, voor het merendeel bestaande uit jeugdige handbalsters, heeft ook al twee enige trainers, n.l. de heren Fr. Paule en W. Dalhuisen, terwijl bovendien nog enoge enige en heren zich beschikbaar hebben gesteld als begeleiders (sters) van de te formeren teams. Het „kader" is dus aanwezig, terwijl ook de ac commodaties ruimschoots in orde zijn in onze woonplaats en wel Sftorthal 1 Mossink" en een speelveld op het sportcomplex „Mee rmanskamp". voor nen die nog hebben geaarzeld en toch aan de handbalsport willen meedoen, hetzij als spelerister) of als leider(ster), is er ge legenheid zich op te geven, bij het voorlopig sekretariaat: Mej. H. Teeselink, Langstraat 11, tel. 05731-470. Aan de door de Holtense Motor en Automobielclub "De Holter- berg" georganiseerde oriénte- nngsrit werd door 42 automobi listen deelgenomen De rit over plm. 40 kilometer was uitgezet binnen de gemeente Holten. Winnaar in de sportklasse werd W. Klein Velderman die in het eindklassement eenzelfde aantal punten behaalde als G. Nijen- liuis te Colschate. een van de "uitzetters" van deze laatste rit in het seizoen 1977. Aan het be stuur van de MAC de taak om het kampioensprobleem op te lossen. Sportklasse l. W. Klein Velderman 67 strafp; 2. H Oolbekkink 128 strafp. 3 L. Roelvink. Deventer 129 strafp. Tourklasse. l. H Mooiweer, 254 p 2. H Valk, Nijverdal 278 p. 3. G.H. Paantjes, Deventer 282p, 4 J Schooten, Holten 306 p; 5. E. Mulder, Deventer 318 p; 6 G A. Wagenvoort, Bathmen 332 p; 7 A. Lichtenberg, Holten 365 p, 8. M. Tempelman, Markelo 371 p De prijzen die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen werden door voorzitter Dirk J. Schooien uitgereikt. De bekende rit "Nacht om Hol ten" zal worden gehouden in de lantaarn weer af moet stoffen, maar sportief bezien of deze manier doen veel mensen weds trijdervaring op: uiteindelijk zijn wij de leverancier van Holten 1 wat betreft goede spelers. Afge lopen zaterdag 24 september werd in Delden een toernooi ge houden tussen de 40 sterkste spelers van de schaakbond Overijssel en de schaakbond" Munsterland (Duitsland). Hierbij werd door verhindering van J. W. Middelink uitgenodigd onze heer D. A. v.d Knaap, 40ste op de ranglijst van de schaakbond Overijssel. En zoals het behoort deed hij zijn plicht door een punt bij te dragen op het 18e bord. De uitslag werd 26 1/2 - 13 1/2 in het voordeel van Overijs sel, waardoor de wisseltrofee de z.g. „Kieper Kerl" weer in Ne derlands bezit kwam. Tenslotte nog een vooruitge- speelde wedstrijd G. Kromdijk - B. Beijers 0-1. Door het spelen van Holten 2 werd niet voor de competitie gespeeld. Morgen gaan zes van onze schakers op uitnodiging van de schaakclub Raalte meedoen aan een daar te houden toernooi. U ziet: activi teiten genoeg bij onze club. Luchtgeweer: groep A: 1. H. J. Nekkers 127 pnt; 2. G. Koopman 111 pnt Groep B: 1. D Jansen 123 pnt.; 2. D J. Nijendijk 116 pnt.; 3. B. J. Oplaat 115 pnt.: 4. G. J. Sluiter 115 pnt.; 5. A. Paalman 109 pnt. Groep C: A. J Bieleman 100 pnt.; 2. A. Pekkeriet 98 pnt.; 3. M. Boersma 96 pnt.; 4. D. W. Geels 75 pnt.; 5. J. Bouwhuis 72 pnt. Luchtpistool: groep A: 1. H. J. Nekkers 125 pnt2 G. Koop man 108 pnt. Groep B: 1 D.J. Nijendijk 115 pnt.; 2. D. W. Geels 105 pnt.; 3.A.J. Bieleman 102 pnt.; 4. A. Paalman 84 pnt. georganiseerd, maar de omscha keling van zomer- op wintertijd in de nacht ervoor had kenne lijk zo'n indruk op hem ge maakt, dat hij tijdens de weds trijden óok enkele keren de tijden meende te moeten verwis selen. Daardoor kwamen be paalde deelnemers te laat aan de start. Overigens niet alleen daardoor, maar ook vanwege enkele uitstapjes naar de eigen keuken, terwijl de tosties in het clubhuis toch ook uitstekend waren. 26 dubbels waren verdeeld over 4 poules. 3 gemengd-dubbel pou les en een herendubbelpoule. Er werd gespeeld om het aantal gewonnen games; speeltijd 20 minuten per wedstrijd. Enkele opvallende zaken: Jelle Jansen (gem. dms) introduceerde een sterke vrouwelijke partner in Hester Broens en kon daar door vrij hoog in zijn poule ein digen; Johan van den Assem speelde met zijn dochter Patty in unisex-shirt »rnnH kleurde slecht bij de baan), maar moest de overwinning in de poule aan moeder Dixy en Rien Rabet la ten; Dmy en Jan Kramer mogen de volgende keer een andere part ner zoeken: ze hebben bewezen samen te kunnen spelen, maar af en toe vergde dit toch wel enige zelfbeheersing. Het enige damesdubbel van de dag: N. Huiskamp en M. Ruste- biel wist een gedeelde 2e plaats in haar poule te halen eigenlijk een topprestatie! Werd ook bij de prijsuitreiking eervol ver meld: De heren Damink en Beltman houden een belofte in voor het komende seizoen; wanneer zij zich door enkele geroutineerde .seniorspelers wat laten bijscha ven in technisch en taktisch op zicht, kunnen ze zeker in een sterkere poule de rol van ge vaarlijke outsider gaan vervul len. nacht van zaterdag 29 op zon dag 30 oktober. Aan deze rit die voor de 8ste keer wordt gereden kan worden gestart in de Tour- en Sport klasse. De schakers hebben weer achter de borden plaats genomen! Vo rige week speelden de Promo tieklasse en Tweede klasse de eerste competitieronde en deze week komen de Eerste klasse en Tweede klasse van de Schaak bond Overijssel voor de eerste maal in actie In de Tweede klasse B kon promovendus Vroomshoop 1 het uit met bolwerken tegen Holten 1, de Holtenaren behaalden een duidelijke overwinning van 7-3. Almelo 3 behaalde, zoals ver wacht mocht worden, een ruime overwinning op Almelo 4: 7-3 voor de derde reserves. De wedstrijden Vriezenveen- Delden 1 en Hardenberg 2-Rijssen 1 kwamen nog niet tot een beslissing, maar met stan den van 5-3 resp. 5-4 lijken de kansen voor de thuisspelende verenigingen het gunstigst. De uitslagen: Poule A, gemengd dubbel: 1. D. van den Assem-R. Raket 33 games, 2. W. van Geel-D Ho- vingh 32 games, 3. P. van den Assem-J. van den Assem 21 ga mes, 4. M. Bontje-P. Naayer 18 games; 5. A. Hovingh-C. van Geel 17 games; M. Durieux-H ten Wolthuis 17 games; 7. W. van Ekeris-W. Hartkamp 16 ga mes. Poule B, gemengd dubbel: 1. J. Pfeffer-D. Houwen 24; 2. H Broens-J. Jansen 22; 3. C. van Iddekinge-F Redeker 20. 4. D Kramer-J. Kramer 18, 5. J. Dogterom-M. Wille 13; 6 A. Meerman-J.H. ten Kampe 12. Poule C, gemengd dubbel: 1. Y Turin-P van Iddekinge 19; 2. J. van Iddekinge-N Wiersma 18; V. Goldschmidt-J Huiskamp 18; R. Klijnsma-M.. Rustebiel 18 da mesdubbel!; 5. N Huiskamp-C. Goldschmidt 13; 6. J. MuizenbeltrH Muizenbelt 11. Poule D, herendubbel: 1. H. ten Kampe-T. Keestra 30. 2. G. Damink-J'! Beltman 24; 3. G Kraay-H. Kempers 23; K. Brouwer-J Fokkema 23. 5. J. Heeregrave-G de Roos 22; 6. J. Boer-R Lefèbre 17; 7. J Hut-F. Collee 3. Zoals gezegd starten deze week ook de Eerste Klasse en Derde klasse. In de Eerste klasse staan de wedstrijden: Borne 1 - Het Witte Paard 1, Goor 1-ENO 1 en Almelo 2-Hengelo 2 op het pro gramma. Op grond van de ra ting van de spelers lijkt vooral Borne 1 een belangrijke rol te gaan spelen. Door een achteruitgang in het tal deelnemende teams is de Derde klasse van drie parallel- klassen teruggebracht tot twee parallelklassen. In de 3e klasse A staan op het programma: Holten 2-ENO 2, Raalte l-Almelo 5, Bathmen 1-Goor 2, Borne 2-Dalfsen 1 en Het Zwarte Paard 1-Het Zwarte Paard 2. Volgens de rating zul len Het Zwarte Paard 1 en Raalte 1 hier onderling de dienst gaan uitmaken. In de 3e klasse B tenslotte wor den deze week gespeeld: Haaks bergen 2-Drienerlo 3, ESGOO 4-ESGOO 5, Weerselo 1-Eibergen 1. Favorita 3-Favorita 4 en Ol- denzaal 2-Oldenzaal 3. In deze klasse zou de strijd wel eens kunnen gaan tussen Olden- zaal 2 en Favorita 3. Door wachtmeester Brand van de Rijkspolitie te Holten had dinsdagavond de trekking plaats van de door Holtens Gemengd Koor gehouden verloting. De prijzen, af te halen bij rijwielhandel Haan in de Oran jestraat, vielen op de volgende nummers: 1495 - 159 - 1125 - 850 355 - 145 - 236 - 863 - 49 - 300 - 360 - 1399 - 1204 - 1438 - 373 - 466 - 546 - 642 - 1447 - 260 - 1476 - 178 - 921 - 1163 - 1282 en 1409.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 15