Gehavend Blauw Wit lijdt ruime nederlaag tegen Sibculo (4-0) Programma .Blauw Wit' Resultaten lagere elftallen Blauw yyj{ Zo speelden de Blauw Wit junioren Uitslagen Blauw Wit pupillen Zware regenval nekte zesdaagse rijders Tafeltennis- seizoen begonnen Schaakclub Holten Mintonette-ledenstop voor dames en heren recreanten Ophof en Kamperman uitblinkers zwemwedstrijden van de „Noordenbang" Mintonette zoekt jongens- adspiranten van 13 en 14 jaar Willems had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 SEPT. 1977 - PAG. 5 Een met invallers voor Klein Nagelvoort en W. Dikkers aantredend Blauw Wit '66 heeft geen kans gezien in de uitwedstrijd tegen SVV '56 een punt te bemachti gen. De vrij hard spelende gastheren behaalden een regelmatige 4-0 zege. Reeds voor de wedstrijd tegen het vorig jaar uit de 4e klasse KNVB gedegradeerde SVV moest Blauw Wit een aantal te genslagen incasseren. Nadat reeds donderdagavond gebleken was dat Wim Klein Nagelvoort wegens een voorhoofdsholteont steking verstek moest laten gaan. meldde zaterdagmorgen ook Wilco Dikkers door ziekte geveld te zijn. Trainer Willems was hierdoor gedwongen alsnog J. Kors in de selectie voor het le elftal op te nemen en op nieuw zijn strijdplan te moeten wijzigen. Desondanks was het wedstrydbegin voor de Holtena ren niet ongunstig. Vroegtijdig storend op het middenveld had tot gevolg dat de Sibculoêrs na uwelijks echt gevaarlijk konden worden. Weliswaar waren de gastheren veelvuldig in de aan val maar erg verontrust werd de Blauw Wit defensie onder lei ding van libero Lohuis bijna niet. Bij het verstrijken van de tijd werd de strijd harder en scheidsrechter Vermaas had ge rust iets strenger mogen optre den. Vooral Henk Aanstoot werd bij enige snelle rushes hardhan dig gestuit zonder dat zelfs vermanend werd opgetreden Toen dan ook na ruim een half uur spelen Geje Paalman na een harde charge het veld moest verlaten was de jonge Holtense ploeg, in het bijzonder de aan vallers, duidelijk geïntimideerd De Sibculoêrs voelden dit goed aan en gingen ook op voetbal- gebied duidelijker domineren In de 39e minuut leidde dit tot de openings-treffer. nadat kort daarvoor reeds een hard schot de lat had getroffen, Uit een van de vele corners werd de bal hoog voor het Blauw Wit doel gebracht en door SVV- middenvelder Snippe. via de paal. achter Trompetter gekopt (1-0). Ondanks furieus doorgaan zagen de gastheren geen kans de score voor de pauze te ver hogen. Na de thee kreeg Blauw Wit meer vat op het spel van de SVV-ers, maar de voorhoede bleek volkomen schotloos Van uit het middenveld, met een hardwerkende Meindert Koop man werden aardige aanvallen opgezet, maar er ging geen en kele dreiging van uit Toch bleek dit opdringen de Holtena ren noodlottig te worden toen na balverlies op het middenveld, de mee opgerukte Bert Schipper niet tijdig terug kon komen en de sprintende Meindert Koop man slechts door middel van Met het begin van het nieuwe schooljaar is ook het nieuwe ta- feltenmsseizoen begonnen. Onder niet al te grote belangstelling werden de eerste avonden met tegen elkaar spelen doorge bracht De competitie begint weer begin oktober Er kan dus eerst nog goed, getraind worden, temeer omdat er nu ook op de maan dagavond gespeeld kan worden De gymzaal aan de Haarstraat is 's maandagsavonds van acht tot half elf open. Dus iedereen die op dinsdag niet kon, maar toch wilde tafeltenissen kan nu op maandagavond terecht De ttv. Holten zal dit seizoen opnieuw met twee teams uitko men in de competitie van de afd. Twente Het eerste team dat vorig jaar evenals het tweede kampioen werd. zal uit- komen in de derde klasse, het tweede in de vijfde klasse Het ligt in de bedoeling om dit jaar een tafeltennistoernooi voor scholieren te houden Hierover krijgen alle scholen nog bericht Als er voldoende belangstelling is. komt er misschien ook een toernooi voor het onderwijzend en ander personeel, zodat de leerlingen hun ook eens sportief bezig kunnen zien Hierover vol gen ook nog nadere berichten een overtreding binnen het 16-metergebied kon redden De terecht toegekende stratschop werd door Huisman onhoudbaar ingeschoten (2-0). Hiermee was de strijd gestreden De overwe gende lichtere Blauwwitters kwamen fysieke kracht tekort om dit SVV adekwaat té be strijden en in de voorhoede werd het gemis van twee vaste krachten te zwaar gevoeld De totale schotloosheid werd het best getypeerd door Verveda. dié bij een van de zeer zeldzame kansen, niet verder kwam dan een terugspeelbalachtig schot Aan de andere kant verhoogde opnieuw S Snippe in de 75e mi nuut, met een prachtig doel punt. de score tot 3-0 Nadat ook G. Stam zich nog had laten vervangen, bepaalden vlak voor tijd de gastheren, na een goede aanval over rechts, de eindstand op 4-0 en plaatsten zich daar door samen met het Almelose DVO-PTT na twee speeldagen zonder puntenverlies aan de lei ding in de le klasse TVB. Bla- suw Wit Trompetter. Schipper. Lohuis. Stam (78 Kors). Ten Wolthuis, M. Koopman, G Paal man (32. A Kolkman) H. Bolink, Verveda, H. Aanstoot, R Bel- dman Stand le klasse A Sibculo 2-4, DVO 2-4. Vesos 2-3. Ever- sberg 2-2, SC Rijssen 1 - 2, SC Daarle 2-2. Markvelde 2 - 2 Blauw Wit 2-2. Marle 2-2. Boswinkel 2-1. Daarlerveen 1 - 0. PSV 2-0. Denekamp 2-0 Senioren: Eversberg 1 - Blauw Wit 1 2.30 uur. Blauw Wit 2 - SVZW 3 2.30 uur, Blauw Wit 3 - Hulz. Boys 4 4 15 uur. Eversberg 3 - Blauw Wit 4 2.30 uur. DES 8 - Blauw Wit 5 4.15 uur. Blauw Wit 6 - VESOS 9 4.15 uur. Junioren: Blauw Wit Al - Daar lerveen Al 2 30 uur. Blauw Wit Cl - Eversberg Cl 2.00 uur. En ter V C 2 - Blauw Wit C2 1.00 uur, V. 12.15 uur. Pupillen: Blauw Wit Dl - Hol ten D2 1100 uur. DES D2 - Blauw Wit D2 11.00 uur. V. 10.15 uur. Haarle E3 - Blauw Wit El 1 00 uur. V 9.30 uur. Blauw Wit E2 - Enter V. E2 10 00 uur, Vnj. Annemarie Ophof (Holten) toonde aan de veelzijdigste zwemster te zijn van de eerste en tweede klassers Na het brons op de school- en rugslag bemachtigde zij .goud op de vrije slag Ook Carin Wevers (Holten) toonde haar klasse via een gouden en een zilveren me- Blauw Wit 2 - DOS 3 0-0 Blauw Wit 2 was zaterdagmid dag gastheer van het sterke DOS'37. Hoewel de gasten een felle strijd voerden wist het tweede toch stand te houden en het le puntje binnen te halen. Gezien deze tegenstander mag Blauw Wit 2 toch rekenen op een reële mogelijkheid zich in de 3e klasse te handhaven, en moet in staat worden geacht a s za terdag tegen SVZW 3 de volle winst te behalen Succes! DES 7 - Blauw Wil 3 0-3 Voor Blauw Wit 3 dat in Nijvér- dal moest aantreden tegen DES 7 is ook deze wedstrijd succes vol verlopen Het toch niet slecht spelende DES werd met een 3-0 neder laag naar de kleedkamer ge stuurd en het 3e Blauw Wit team ging tevreden huistoe. A s zaterdag ontvangt het derde Hulzense Boys 4 Opnieuw winst0 Blauw Wit - 5 Enter V.9 1-2 Het heeft er in deze thuisweds trijd lang naar uitgezien dat het eerste puntje voor Blauw Wit 5 zou worden genoteerd Na een goede beginfase wist Blauw Wit na 15 min. spelen een 1-0 voorsprong te nemen en dit werd ook de ruststand. Na de thee kwam Enter vooruit langzy (1-1) en hoewel het vyfde goed speelde pakten de Enter naren één minuut voor tijd toch de 2 punten. Voor a.s. zaterdag staat DES 8 op het programma. Winst'? DOS'37 8 - Blauw Wit 6 5-1 Blauw Wit 6 dat in DOS 8 haar tegenstander vond. was tegen dit technisch goed spelend elftal niet opgewassen. Voor rust scoorden de Vriezen- veners drie keer en na enkele minuten in de 2e helft was het voor de 4e keer raak Blauw Wit kwam hierna iets terug en Kort- leve maakte er 4-1 van. In de slotfase nam DOS toch weer de zaak in handen en bepaalde de eindstand op 5-1. A s. zaterdag Vesos 9 We rekenen op in ieder geval op éën puntje! daille Eric Koning (Holten) was van de heren veruit de snelste zwemmer, maar viel door al het vrouwelijk geweld wat ontwik keld werd. net buiten de prijzen. Niet buiten de prijzen viel op nieuw Lydia Kamperman <Mar- kelo) bij de derde- en vierde klassers. Zij haalde goud op de rugslag en zilver op beide an dere onderdelen. Hennie Ros- man (Holten) op de vrije slag en Gerrie Schooien (Holten) op de schoolslag zorgden ervoor dat Lydia met, zoals vorig jaar, met 3 gouden medailles naar huis kon gaan. Ter afsluiting van deze jaarlijkse Noordenbarg-zwemdag werd een estafette met handicap ge zwommen. Voor de winnaars stond een grote taart te wach ten. Een leerkrachtenteam van de Noordenbarg bereikte, on danks de hulp van elkaar, red dingsgordels. rokjes en pruiken niet meer dan de laatste plaats. Zij, en alle andere klassen-teams moesten lijdzaam toezien, hoe het 4B-team de taart onder el kaar kon verdelen. was o.a. grote spanning bij rugslag. Omdat de organisatie vlot ver liep en de zon alle medewerking gaf, kon iedereen terug zien op een zeer geslaagde Noordenbarg-zwemdag De uitslagen: le en 2e klas: (Schoolslag: 1. Truus Baan (Hol ten) 20.6 sec.. 2. Gerrie Traan- man (Holten) 20,9 sec., 3 An nemarie Ophof (Holten) 21,0 sec. Rugslag: 1. Carin Wevers (Hol ten) 19,4 sec 2 Ina Hietbrink (Bathmen) 19,5 sec 3. Annema rie Ophof (Holten) 19,7 sec. Vrije slag: 1 Annemarie Ophof (Holten) 15,5 sec.; 2. Carin We vers (Holten) 16.0 sec 3 Gerrie Traanman (Holten) 17.0 sec. 3e en 4e klas: Schoolslag: 1. Gerrie Schooien (Holten) 19,0 sec; 2. Lydia Kamperman (Markelo) 19,5 sec.; 3. Willy Bussink (Markelo) 20,0 sec. Rugslag: 1. Lydia Kamperman (Markelo) 16,6 sec.; 2. Joke Gr Bronscoort (Bathmen) 19,0 sec.. 3. Femmie Lammers (Holten) 19.4 sec.; 3. José Pluygers (Hol ten) 19.4 sec. Vrije slag: 1 Hennie Rosman (Holten) 14,8 sec. 2. Lydia Kamperman (Markelo) 15.0 sec.; 3 Femmie Lammers (Holten) 15,3 sec. 4 - Hulzense Boys Blauw Wit 5 2-1 Blauw Wit 4 dat vorige week de kansen liet liggen, heeft nu toch de eerste punten binnengehaald Met goed samenspel in alle ge lederen was het Geert Beldman die voor 1-0 zorgde, door een fout in de achterhoede konden de Boys voor rust gelijk maken Maar na de thee was het op nieuw Geert Beldman die een op maat genomen corner door Bekkermans keihard inkopte Vermeld zij nog dat Henk Bronsvoort de geblesseerde keeper Wim Heemskerk uitste kend verving. Nijverdal A 1 - Blauw Wit A 1 - 0-1 Blauw Wit moest aantreden te gen het sterke Ny verdal A 1. In de eerste helft een gelijk op gaande strijd (met de straffe wind in het voordeel van Blauw Wit) deden zich aan beide zyden goede kansen voor. Blauw Wit trof paal en lat doch doelpunten vielen er niet. Ruststand 0-0. Na rust nam Blauw Wit een wat verdedigende houding aan. Nij verdal kwam sterk opzetten en dit werd haar noodlottig Een kwartier voor tijd greep de Ny- verdalse achterhoede wat non chalant in en deze fout werd goed afgestraft door Wilco Schipper Blauw Wit speelde de resterende tyd op zekerheid zo dat deze wedstryd werd gewon nen met 1-0. Vesos BI - Blauw Wit B 12 6-0 Blauw Wit B 1 dat haar eerste uitwedstrijd speelde heeft beide punten in Hellendoorn moeten laten. Voor rust werd er door de Blauw Witters goed gespeeld en kon er thee worden gedronken bij een 0-0 stand Na rust nam Vesos het inïtatief en alleen een goed keepende Blauw-goalie Kolkman voorkwam een blama ge. Een volgend keer beter. Omhoog C 1 - Blauw Wit C 1 6-2 In deze eerste wedstrijd van het seizoen was de start van C 1 niet erg succesvol. In de eerste helft gingen de partyen gelijk op. Na 15 minuten nam Blauw Wit de leiding door een doel punt van J. Beldman, maar al spoedig kwam Omhoog langszij door weifelend wegwerken van de achterhoede Vlak voor de rust kwam Omhoog zelfs met 2-1 voor door een misverstand tussen de doelman en één van de achterhoede-spelers. Na de rust maakte Omhoog direct duidelijk wie deze wedstryd zou gaan winnen Goed doorzetten van haar aanvoerder bepaalde de stand na 3-1 en 4-1 op 5-1. Toen pas sloeg er nieuw vuur in de Blauw Witters. Jan Vrugteveen zette goed door en maakte er 5-2 van Vlak voor tijd kende scheidsrechter Prms aan Omhoog een strafschop toe, na een overtreding van Bel dman. In eerste instantie stopte Aanstoot bekwaam, maar naar het oordeel van de scheidsrech ter had hij te vroeg bewogen Bij de opnieuw genomen straf schop had hy geen kans. Geflat teerd kwam Omhoog dus op 6-2 hoewel de overwinning van de Wierdense jongelui verdiend was. Betere mandekking en een wat grotere inzet kan in de toe komst dergelijke zware nederla gen voorkomen. Blauw Wit C 2 - Excelsior C 5 5-0 In een goed gespeelde wedstryd heeft Blauw Wit C 2 de beide punten thuis gehouden, ondanks het feit dat er nogal slordig met goede kansen werd omgespron gen. Reeds voor rust scoorden de Blauw Witters twee keer en na rust tegen de wind in werd de stand opgevoerd tot 5-0. Als dit elftal z'n tegenstanders niet onderschat zullen er zeker nog meer overwinningen volgen. Houwen zo' Wist u dat de KNSB 24 000 le den telt? En wist u dat b.v. ons lid J W. Middelink 12e is op de ranglijst van Overijssel en zo hebben wij er nog een paar hoog op de lijst. Dit artikel wil trachten u een en ander uit te leggen over de persoonlijke punten die iedere schaker heeft, de z.g. ratinglljst. Iedere schaker of schaakster be gint wanneer hij of zij lid wordt van de KNSB met een aantal punten. De hoeveelheid van deze punten wordt bepaald door de klasse waarin de club speelt. Promoveert een club dan krijgt ieder er zoveel punten bij, de gradeert een club dan trekt men er zoveel af. Nu krijgt of verliest men ook punten bij onderlinge wedstrijden, wedstrijden voor de externe competitie, SBO-beker wedstrijden enz. Speelt men tegen een gelijk waardige tegenstander, dus ie mand met min of meer hetzelfde aantal punten dan kan men een bepaald aantal punten winnen of verliezen, meestal vijf. De grootte van de winst- of verlies- punten wordt bepaald door het verschil in onderlinge sterkte. Dus wint men van een zeer sterke tegenstander dan is er het maximale aantal van 10 punten te behalen. Verliest men van een zeer zwakke tegenstan der dan gaan er 10 af. Dus de punten verdeling is tussen de 1 en 10 punten. Hopelijk is een en ander u duidelijk geworden. Na een jaar heeft men een goed in zicht in iemands speelsterkte. De competitie uitslagen van de afgelopen week:Groep 1: W A. Klaassen - J. C. Roele 0-1, H Roelofs - J van Dalen Sr. 1Q-1/2, J. E. Scheperman - W. van Oyen 1-0. Groep II: B. van Beek - J. v. Calcar 1-0. A. M. Klaassen - G. I. Kromdijk 1-0, J v. Calcar - W Rietman 0-1, W G. Blits - T. v Oyen 1-0. Diverse wedstrijden zijn i.v.m. vakantie en werk weer uitge steld. De top van elke groep, de best geplaatste 12 speler, strijden in de tweede helft van de competi tie verder voor de beker. Groep 1: J. E. Scheperman 2 D. A. v.d Knaap 1 1/2, E. J. Gervedink-Nijhuis 1 1/2, A. J C. Brands 1, J. v. Dalen Jr. 1, H. Roelofs 1/2. Groep II: W. G. Blits 1, D. van Beek 1, B. van Beek 1, B. Beyer 1, J. C. Roele 1, A M. Klaassen 1, W. Rietman Door gebrek aan ruimte in de sporthal is de volleybalvereni ging Mintonette voorlopig niet in staat nieuwe dames en he ren die recreatief volleybal willen spelen als lid aan te nemen De bestaande groepen zijn nu weer zo vol dat bij het aanne men van meerdere leden het spelen niet meer effektief kan zijn Zodra er weer ruimte is, wordt dit gemeld via het Hol- tens Nieuwsblad Doordat Mintonette vorig seizoen begon met mini-volleybal bezit de vereniging nu. door promotie naar leeftijd, ook een groep adspiran- ten (13- 14 jaar) De meisjesgroep draait goed o.l v mevr Nauta. Nieuwelingen melden zich steeds weer aan Het is echter wat jammer dat de jongens de weg naar het volley ballen met zo gemakkelijk kunnen vinden. Er zal een groep aan de Enter D2 - Blauw Wit Dl 2-2 Ondanks een veldoverwicht heeft Blauw Wit Dl niet de volle winst in Enter kunnen pakken Het eerste doelpunt scoorde H. Stam voor Blauw Wit, maar met de rust was de stand door de thuisclub weer in evenwicht gebracht: 1-1 Door een foutieve uittrap van de Blauw Wit doelman, werd het min of meer onnodig 2-1 Hoe wel Blauw Wit in de tweede helft voldoende kansen kreeg, was het alleen H Stam die er gebruik van maakte: 2-2. Uitein delijk was hiermee Jan en alle man tèvreden. Markvogels El - Blauw Wit El 3-1 in Markelo heelt Blauw Wit El ook zonder winst de tweede competitiewedstrijd beëindigd Dit was niet zozeer te wijten aan het betere spel van de te genstander. want het grootste En dan noe de dames, tafelten- competitie gaan deelnemen, maar als er ook maar even een kink in gedeelte werd er gespeeld op de i Uot nrti! don nrilr hiidAn. H to 1 ft nan A^ortiiAtrolc maar Hp nis ls echt geen sport voor al leen maar heren, er komt nu wel wat belangstelling van da meszijde. maar er kunnen er nog veel meer bij Dus dames trek de „stoute" gymschoenen aan en kom eens een avondje (maandag of dins dag) kijken. de kabel komt, dan krijgen we problemen Het zou dan ook bijzon der prettig zijn als een tiental jongemannen van 13 of 14 jaar zich dinsdag 's avonds om kwart voor zeven in de sporthal zou melden bij trainer Ten Wolthuis Jongens die belangstelling hebben behoe ven niet direkt lid te worden. Ze mogen best enkele weken de kat uit de boom kijken. Training jongens adspiranten. Dinsdagavond van 18 45 tot 20 00 uur in de sporthal. Trainer: dhr. H. ten Wolthuis. helft van Markvogels, maar.de gevaarlijke uitvallen van de gastheren werden vaak omgezet in doelpunten. Aan Blauw Wit kant ontbrak het jammer ge noeg aan spirit en wanneer er dat een volgende keer wel is. dan is de overwinning ook zeker daar. Volhouden! Excelsior F1 - Blauw Wit F1 0-3 Wit F1 dat in Rijssen speelde tegen Excelsior F1 kwam blij met 2puntjes in Holten terug Hoewel Excelsior de eerste 10 minuten de beste ploeg was. brak Blauw Wit plotseling via Wim Meilink door en scoorde 0-1. Na rust, met de wind tegen, bleef F1 goed spelen en Wim Meilink werd de held van de dag toen hij een hattrick scoor de Goed werk Fl! Blauw Wit e2-SDQL 8—0 Nadat Blauw Wit E2 op 3 sep tember jl met een 5-0 nederlaag werd gedeklasseerd door Excels ior E3, walste datzelfde elftal jl. zaterdag met groot gemak over het uit Luttenberg afkomstige SDOL E2, getuige hun overwin ning van niet minder dan 8-0 Het scoreverloop werd door Ro bert Hek geopend, spoedig ge volgd door eveneens pracht doelpunten van resp. Albert Slotman en Harry Rensen. Na rust bracht de eveneens hard werkende Hans Dijkink de stand op 4-0. waarna genoemd kwartet nogmaals in herhaling viel door het leder wederom onhoudbaar achter de SDOL-keeper te doen verdwijnen, waarmee de 8-0 ein dstand werd bereikt. Een goede opsteker voor de Blauwwitters en moedgevend voor de a s. zaterdag te spelen wedstrijd tegen Enter V E2. dat als een nogal sterke ploeg be kend staat Dit is na 2 ronden, waarbij met 1 ronde gespeeld hebben. Door de Holtense Postduivenhouders-vereniging „De Bergvliegers" werd met 165 duiven deelgenomen aan de wedvlucht Namen (Belgiè). Af stand plm. 230 km. Lossing: 8 10 uur. Eerste duif geklokt: 10.25 uur. Zeer snelle vlucht, eerste duif gemiddeld 101 km. p.uur. H. Willems. 1. 3. 5, 6. 7, 10, 11. 12. 13, 14, 16, 18, 20, 21, 22, 24 en 25 Comb. Schuppert-Kreykes: 2, 4, 19. 30 G J. Egberts: 8. 9, 15, 23, 31 en 32 A. ten Dam(2); 17 A. ten Dam (li: 26, 27, 29 en 33 Jan Aaftink: 28 De 52e Internationale Motorzes- daagse. verreden van 5 tot en met 10 september in het Tsje chische Povazska Bystrica, heeft voor de vier leden van de plaat selijke motor- en automobielclub „De Holterberg" niet het resul taat opgeleverd waar men op gehoppt had. Was men de eerste vier dagen nog redelijk goed doorgekomen, alleen Gerard Kruiper moest door een valpartij opgeven, zware regenval in de nacht van donderdag op vrijdag veran derde dit beeld eensklaps Vry- dag'was voor iedereen een ware „martelgang", zowel rijders als machines hadden het erg zwaar te verduren in de modderige en spiegelgladde bergbeklimmingen Aan het eind van de dag kon men dan ook de trieste balans samenstellen, van de 's morgens gestarte 14 Nederlanders waren er 11 uitgevallen waaronder de drie M AC-leden Dnes Willems, Joop Staman en Gerrit Elbert Van de in totaal achttien ge starte Nederlanders hebben uit eindelijk alleen Henk Poorte, Jan Tijhuis en Herman van Hoegee de eindstreep gehaald, hetgeen wel Impliceert hoe zwaar deze zesdaagse is geweest. Gastland Tsjechoslowakije won zowel de Trophy- als de zilveren vaas. terwijl het Nederlandse Trophy-team de 5e plaats be- haejde Hopelijk dat het volgend jaar, wanneer de zesdaagse In WesJ-Duitsland zal worden ver reden. de resultaten wat gunsti ger uitvallen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5