Pracht zege van Holten op Kon. U.D. (3-0) L.R. Berpuiters organiseert samengestelde wedstrijd Holten SC overwetering Resultaten senioren SV „Holten Overzicht junioren SV „Holten" Uitslagen pupillen SV Holten Programma SV Holten Hockey- uitslagen Tennisclub haalt „Poppecup weer terug in Holten Bergruitersnieuws HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 SEPT. 1977 - PAG. li In een bijzonder aantrekkelijk gespeelde wedstrijd heeft Holten haar in grote getale aanwezige supporters eer leuke voetbalmiddag bezorgd, door ook de tweede competitiewedstrijd te winnen. In 't bijzonder in de tweede helft toonde de Holten-ploeg haar goede vorm, en werd U.D. met uitstekend veldspel weggespeeld. De Holtenaren toonden meer inzet, terwijl U.D. een te af wachtende houding aannam. Reeds na ruim een kwartier kreeg Holten de eerste grote kans, toen U D. back Wagemans de bal te zacht terugspeelde op doelman Bal en Holten's spits Hendry Bronsvoort de bal te pakken kreeg. Hij mikte de bal juist langs de verkeerde kant van de paal. Even later kreeg Holten toch haar doelpunt, toen uit een in worp van Johan Huzen naar Fred Hulleman (verdienste lijk spelend als vervanger van de geblesseerde Hondelink), die de bal toespeelde naar Brons voort, welke, op de hem be kende wijze deze aanval keurig afrondde en de bal prachtig in de hoek schoof. (0-1). Deze stand bleef tot devrust gehand haafd, hoewel Holten nog wel enige kansen kreeg. o.a. bij een vrije schop van aanvoerder Andre Dekker op linksbuiten Knapen, die de bal echter op het verkeerde been kreeg Na rust had Holten haar tactische concept iets gewijzigd, hetgeen haar spelpeil ten goede kwam. Joh. Huzen moest door een teenblessure vervangen worden door Johan Veneklaas en daar door verhuisde „gelegenheids" linksbuiten Knapen weer naar zijn vertrouwde middenveldspo sitie om veel „brekerswerk" op te knappen. De beide spitsen Hendry Bronsvoort en Johan Veneklaas, werden beurtelings gesteund door de in het gat duikende Nico Lalobar en Andre Dekker, waardoor, de U D ach terhoede' het bijzonder- moeilijk kreeg Bronsvoort kreeg hierdoor op links veel ruimte en hij buitte deze vrijheid bijzonder goed uit. Zo ontstond er in de 57e minuut een schitterend doelpunt zoals vaak in de voet balboekjes staat beschreven. La lobar passte vanaf het midden veld naar de op snelheid ligge nde Bronsvoort, die heel behen dig enkele tegenstanders om speelde en de goed meekomende Fred Hulleman een fraaie kans bood. die onder grote bijval van de „Holten" aanhang de stand op 0-2 bracht De koek was echter nóg met op en. de Hol- tense ploeg verhoogde het tem po. waardoor Kon U D volledig in de verdediging werd gedrukt en van 't kastje naar de muur werd gestuurd. Na een uur was het weer raak. toen Andre Dek ker uit een vrije schop de bal precies op het hoofd van Lalo bar plaatste die - met een „ko ninklijke" kopbal doelman Bal opnieuw versloeg <0-3Hierna kreeg U.D. enkele kansen omdat Holten wat „gas" terugnam, maar nu bleek ook duidelijk dat de achterhoede gevormd door doelman Gert Jan Wissink, Henk Jansen. Gert Paalman. Gert Oolbekkink en Wim Schoo ien ook goed op elkaar is inge speeld. Zij pasten een konsek- wente mandekking toe en gre pen steeds goed in. Henk Jan sen ontpopt zich als een waar dig plaatsvervanger voor Jan Udink en stopper Paalman is goed trapvast. Voorstopper Ool bekkink verricht hier het kop- werk en ook Wim Schooien staat zijn mannetje U.D kreeg na een genomen hoekschop een mooie kans. doch de hard inge kopte bal van Maatman (ex La bor) werd door Paalman van de doellijn weggehaald. Hierna ver richte doelman Wissink enkele fraaie saves, door eerst de bal van de schoen van de inko mende half van Olphen te pluk ken .en daarna een hard inge schoten bal via het been tot hoekschop te verwerken. In het laatste kwartier golfde het spel op en neer Eerst nam Knapen de bal ineens op de slof. over het doel. na een mooie voorzet van de met listige passes strooiende Dekker en even later schoot Lalobar de bal net naast het .doel Zes minuten voor het einde kreeg U.D. nog een straf schop toegewezen toen bij een ongevaarlijk lijkende U.D. aan val. Paalman geheel onnodig de bal met de hand speelde. De penalty werd door Cees van Loenen keihard tegen de paal geschoten. De laatste aanval van Holten was weer een hele mooie toen Veneklaas de bal vanaf rechts strak voorzette en deze door Dekker ineens werd 'ingeknald, waarbij de UD - goa lie met een reflex zijn ploeg voor een volledige afstraffing behoedde. Stand: Holten 2-4. ZAC 2-3, Sallandia 2-3. IJsselboys 2-3. Broekland 2-2. Heino 2-2. Overw'ring 2-2, Union 2-2. Kon UD 2-2, Leme- lerveld 2-1, Schalkhaar 2-0, Zwolle 2-0 Zaterdag 24 september wordt op de aan natuurschoon zo rijke Zuurberg een samengestelde wedstrijd georganiseerd. Deze wedstrijd bestaat uit een indivi duele dressuurproef, cross coun try en een springparkoer. Onder leiding van de heer D willems wordt een zeer fraaie cross country aangelegd. Een cross van bijna 4 kilometer waar on geveer 20 hindernissen in ver werkt worden. Deze hindernissen zijn aan de natuur aangepast, zoals een schaapskooi, hooiruif, een kapitale afsprong van 3 me ter. enkele op- en afsprongen, verder is er nog een hindernis in vijver verwerkt. De sprongen zijn wel zwaar maar fair gebouwd. Een dergelijk evenement wat veel organisatie vereist wordt verder in de streek niet gehou den Een dergelijk soort evene ment is voor de ruitersport in Holten alleen mogelijk door de welwillende medewerking van de grondeigenaren, omdat de Berg- ruiters inclusief de ponyclub en de motorclub de enige vereni gingen in holten zijn die nog niet beschikken over een eigen oefenterrein Op de foto: Ruiter A Broekhuis, met ..Ontario" Reeds in het welkomst woord had men van Hol- tense zijde laten blijken, dat de ..Poppecup" weer een ereplaats moest krijgen in het clubhuis hier. Deze ..Poppecup" dateert van 1974 toen voor het eerst de tennis clubs uit Holten en Mar- kelo de rackets „kruis ten". De naar het halver wege Holten en Markelo gelegen café „de Poppe" genoemde beker werd toen voor één jaar het bezit van de T.C. Holten. Het jaar daarna werd ook de TC „Schapekolk" uit Diepen veen uitgenodigd en deze won meteen op overtuigende wijze. In 1976 bleef de beker in Die penveen. omdat Holten noch Markelo sterk genoeg waren om de Diepenveense ploeg te ver slaan. Dit jaar moest dus voor komen worden dat de „Schep- kolk" definitief eigenaar zou worden van de cup en daarvoor hebben 8 Holtense dames en 18 heren hevig strijd geleverd. Hal verwege de dag toen ongeveer 40 van de meer dan 70 partijen gespeeld waren lag Holten een game voor op de TC Markelo. Vooral de Markelose heren had den veel puntjes binnengeslagen, maar daarna liep Holten steeds verder uit Enkele grote over winningen o.a van de dames- dubbel Dixie van de Assen en Joyce van Iddelinge en van de Mixed Ria Bogers, Wim Dog- trom droegen er uiteindelijk toe bij dat de totaaloverwinning naar Holten ging. Tegen zessen kon Peter Naayer, die zelf ook zijn steentje had bijgedragen met diverse de ba nen teisterende smashes en vol leys. als vertegenwoordiger van zijn team de beker in ontvangst nemen, iets wat juist hem, ge zien het vele werk, dat hij ook in de laatste maanden voor de club heeft gedaan van harte werd gegund. Na een dankwoord van Diepenveen kondigde Ber- tus Aanstoot aan dat de TC Markelo volgend jaar ernstige pogingen zal doen om als gast heer op te treden voor dit tradi tionele tennisfestijn. De uitslagen in de diverse spelsoorten waren: Damesdubbel. 1. Holten 102 games. 2 Schapekolk 83 games, 3. Markelo 48 games. Herendubbel: 1. Markelo 95 ga mes, 2. Schapekolk 69 games, 3. Holten 62 games. Gemengd dubbel: 1 Holten 98 games. 2. Markelo 82 games, 3. Schapekolk 82 games. Totaaluitslag: Poppecup 1977: 1. Holten 262 games, 2. Schapekolk 227 games, 3. Markelo 225 ga- Holten 2-MVV 3 0-1 Een hardwerkend Holten 2 heeft zondag een nogal onfortuinlijke nederlaag geleden. In een gelijk opgaande strijd was Vrouwe Fortuna beslist niet op de hand der Holtenaren Met een aantal schoten tegen de paal en een paar goede reddingen van de MVV-doelman hadden de Holte naren hun kruit verschoten, waarna MVV met een fortuinlijk doelpunt 0-1 aantekende Holten 2 probeerde de gelijkmaker nog te scoren; doch dit .lukte niet GFC 2-Holten 3 4-0 Holten 3 heeft zondag een ge flatteerde nederlaag geleden. Na een aftastend begin nam GFC in de 30e minuut met een bui- tenspeldoelpunt de leiding. Di- rekt na rust viel uiteindelijk de beslissing met een gelukstreffer van GFC Hierna zette Holten alles op de aanval, waardoor de verdediging niet meer sloot, en zodoende kon GFC nog uitlopen tot 4-0. nen, doch het vizier stond slecht afgesteld. Holten 9-Haarle 8 4-2 Een soepel draaiend Holten 9 heeft ook haar tweede wedstrijd in winst omgezet. Een slechte eerste helft werd gevolgd door een sterk gespeeld tweede deel. Na een 0-1 achterstand werd de overwinning door vier achte reenvolgende doelpunten veilig gesteld. Holten 10-Enter 8 3-2 Zelfs na een prachtige feest avond van Johan ten Velde (25- jarig voetbaljubileum) is Holten 10 er toch in geslaagd een overwinning te boeken. Al te gemakkelijk ging dit niet. daar aan zal dit feest wellicht debet zijn. Enter 9-Holten 11 0-4 Holten 11 schreef in Enter ge schiedenis door de eerste competitie-overwinning in haar bestaan te vieren. Met zeer goed voetbal werd Enter van het veld gespeeld. Wanneer dit ritme wordt vastgehouden zullen er meer successen volgen. Holten I2-SD0L 7 3-0 Ook Holten 12 had een goede zondag, door SDOL met 3-0 naar huis terug te sturen. Ging de strijd in de eerste helft nog gehjk op. na de thee was het Holten dat met drie schitterende doelpunten de strijd besliste. Ook hier geldt: wanneer één schaap over de dam is volgen er meer Holten A 2 - Twenth A 2 Holten A 2 heelt in aeze weds trijd Twenthe A 2 als meerdere moeten erkennen. Na met de rust nog met 1-0 te hebben voorgestaan. was het toch Twenthe die de doelpunten maakte Nu de rust was het verband in de Holterploeg ge heel, zoek Twenthe won dan ook verdiend. Holten A 2 onder vond veel last van de straffe te genwind in de 2e helft. Aangemoedigd door de fraaie resultaten van Holten "s „Eers te", zullen vele supporters a.s. zondag weer getuige willen zijn van de strijd tegen de uit Olst afkomstige ploeg Sportclub Overwetering. Deze ploeg wordt dit seizoen getraind door de oud Holten speler Herman Kalfster- man en heeft in deze jonge competitie twee keer een gelijk spel behaald. Het kan een bij zonder spannend duel worden, omdat in het verleden de krachtsverhoudingen nagenoeg gelijk waren, waarbij Holten één keer een uitschieter beleefde, door met grote cijfers in Olst te zegevieren. De thuisclub is er vanzelfspre kend op gebrand om haar onge slagen positie (als enige in de vierde klasse H nog geen punt verspeeld) te handhaven. Sup porters. de Rood-Zwarten reke nen weer op uw aanmoediging'! De selectie is als volgt: Wissink. Jansen. Paalman. Oolbekkink, Schooien, Dekker, Labobar, Knapen, Hulleman, Veneklaas. Huzen. Bronsvoort. Hondelink er Rietberg. Rietvogels 4-Holten 4 1-2 Een hard werkend Holten 4 heeft zondag verdiend gewonnen in Almelo Nadat de Holtenaren verschillende keren het hout werk hadden getroffen was het Rietvogels, dat onverwacht raak schoot. Na de rust een nog feller Holten, dat een kwartier voor tijd op gelijke hoogte kwam. Met nog een vijftal minuten te spelen was het de captain zelf. die voor de overwinning zorgde Holten 5-VVDC 5 1-0 In de eerste thuiswedstrijd heeft Holten 5 verdiend gewonnen In de eerste helft wogen de partijen aardig tegen elkaar op met de betere kansen aan Holten-zijde. Na de rust kregen de Holtena ren een veldoverwicht. wat uit eindelijk resulteerde in een voorsprong Na enkele goede scoringskansen van' de rood zwarten kwam VVDC sterk te rug Een goede defensie hield het hoofd echter koel en gaf geen duimbreed toe Eindstand 1-0. Holten 6-RV 2 2-4 Een goed spelend RV 2 heeft Holten 6 de eerste nederlaag be zorgd Een over alle linies beter RV kon voor rust maar één keer doelpunten. Na rust kwam Hol ten zelfs tot een 2-1 voorsprong, maar door fouten in de achter hoede voerde RV de score op tot 2-4. Enter 4-Holten 7 3-1 Een met op volle oorlogssterkte spelend Holten 7 heeft zondag haar meerdere moeten erkennen in Enter Een goede scheidsrech ter zorgde verder voor een spor tieve strijd Hoorle 7-Holten 8 1-2 In een bijzonder sportieve weds trijd heeft Holten 8 de tweede wedstrijd van dit seizoen ge wonnen Een overheersend Hol ten had deze party zelfs met veel grotere cijfers moeten win- Holten Dl-Enter Dl Holten Dl heeft in de eerste thuiswedstrijd beide punten moeten afgeven. Voor de rust was Holten iets sterker maar kon dit niet in doelpunten uit drukken. Na de thee zakte Hol ten terug en kwam Enter sterk opzetten wat resulteerde in twee knappe doelpunten De achter hoede ging hierbij beide keren niet vrijuit. Maar jongens niet getreurd, volgende keer beter Holten D2-SVVN D2 Holten D2 behaalde ook z'n tweede overwinning op een zwak spelend SVVN Voor rust wisten de Nijverdallers het nog een beetje te klaren waardoor de schade voor hun beperkt bleef tot twee doelpunten Na rust waren er legio kansen voor Hol ten maar door te veel indivi duele acties werden ze om zeep gebracht. Hector D3-Holten D3 De eerste uitwedstrijd van Hol ten leek een makkie te worden. In de 6e minuut was het al 1-0 door Roelof die prachtig scoorde en even later was het opnieuw dezelfde speler die 2-0 maakte Na rust had Holten de wind te gen en Hector kreeg kans op kans en enige fouten in de ver- dedigigng waren fataal en na tien minuten was het dan al weer gelijk Vier minuten voor tijd kwam Roelof alleen voor de Hectordoelman en gaf deze het nakijken. De allerlaatste minuut was fataal voor Holten, want Hector maakte alsnog gelijk. Toch een punt voor een dapper strijdend Holten D3 Enter Vooruit D2-Holten D4 Holten D4 ging op bezoek bij Enter Vooruit, maar moest beide punten achterlaten. De jongens hebben er alles aan gedaan om nog tenminste een punt te pak ken. Het mocht echter niet ba ten Zaterdag proberen we het opnieuw Laat dan de volle winst thuis De Zweef El-Holten El Een zwak spelend Holten moest in Nijverdal de winst delen, Het peil van vorige week zaterdag werd bij lange niet gehaald. Een sterk spelend De Zweef hield Holten op ap afstand en met felle aanvalsacties maakten ze het onze achterhoede bijzonder lastig. Doelman Martin ver richtte enkele prachtige reddin gen. Eenmaal werd hij gepas seerd maar dit doelpunt werd afgekeurd. Holten E2-TwentheEl In een goede wedstrijd van beide kanten heeft E2 zijn meerdere moeten erkennen in Twenthe. Voor rust waren onze jongens nog wel in staat de te genstander te weerstaan, maar na rust was Twenthe beslist de betere ploeg Laat je door deze nederlaag niet uit het veld slaan Holten E3-De Zweef E2 Een stug verdedigend Holten E3 kon het ook in deze wedstrijd niet bolwerken tegen het E2 van De Zweef. Met kunst en vlieg werk werd de score zo laag mo gelijk gehouden. Er werd met volle inzet gespeeld en dat is op zichzelf al een pluimpje waard. De zwaarste tegenstanders heb ben jullie nu gehad Zaterdag pakken we een of meer punten. Sp. Rijssen E3-Holten E4 Deze keer was het een wedstrijd waar in beide elftallen spelertjes van gelijke leeftijd zaten. De strijd ging dan ook volkomen gelijk op Zo nu en dan kwam Sp. Rijssen met gevaarlijke uit vallen waartegen ook Holten snelle aanvallen plaatste Vooral de midvoor kan een aanwinst zijn. Het doelpunt werd in de eerste helft gescoord. In de tweede helft wederom een gelij- kopgaande strijd, welke zich op het middenveld voltrok. Sp. Rijssen kreeg nog een prachtige kans om gelijk te maken Alleen voor de Holten keeper werd na- astgeschoten. De gelukkigste heeft gewonnen Vr.hoopse Boys ,B 1 - Holten B 1 Holten B 1 liet al vanaf het be gin blijken dat de grote neder laag van vorige week een mis stap is geweest. Reeds na 15 minuten nam Holten een voor sprong: door elkaar de bal snel toe te spelen werd het in de 25e minuut al 0-2. De Boys kregen hierna echter iets meer greep op het spel. uit een vrije trap, waarbij de Holten-muur niet ge heel goed stond opgesteld, werd even voor rust 1-2 gescoord. Door de harde wind moest Hol ten in de verdediging maar door georganiseerd verdedigen wist zij Senioren: Holten 2 - De Tuk kers 3. 10.00 uur. Holten 3 - Vrij. Haarle 3 - Holten 4 9 30 uur. V 8 30 u Tubantia 5 - Holten 1100 uur. V 10.00 u. PH 7 - Holten 6 10.00 uur V. 9 00 uHolten 7 - Wierden 3 10 00 uur, Holten 8 - SDOL 5 10 30 uur. De Zweef 11 - Holten 9 10.00 uur V 9.00 u., Holten 10 - Wierden 5 10.30 uur. Holten 11 - Haarle 4 10.00 uurR V 3 - Holten 12 11.45 uur V 11.00 u. Junioren: Enter Vooruit At - Holten Al 1.00 uur V 12 15 u Holten A2 - SDOL A2 4.15 uur. GFC BI - Holten BI 3.00 uur V. 2.15 uur, Holten B2 - SVVN B2 - 2 30 uur. Holten Cl - De Zweef Cl 2.15 uur. Holten C2 - Excelsior C3 1 00 uur. Luctor C3 - Holten C3 130 uur V. 12.30 uur. Holten C4 is vrij. Pupillen: Den Ham Dl - Holten Di 1000 uur V. 9.00 uur, Blauw Wit Dl - Holten D2 1100 uur, Holten D3 - Twenthe Dl 1100 uur, Holten D4 - SOS D2 10 00 uur. DES El - Holten El 10 00 uur.v 9.15 uur, Holten E2 - Be- ntelo El 10.00 uur. Holten E3 - Den Ham E2 1000 uur, Holten E4 - Eversberg El 1100 uur, Eventuele afmeldingen voor vrijdagavond 7 van ie leiders. toch de wedstryd verdiend te winnen. Holten B 1 gaat zo voetballende de goede weg op. Wegens een blessure van de grensrechter van Holten heeft een van de ouders, de heer Knopen, deze op uitstekende wijze vervangen. De Zweef B 3 - Holten B 2 Een knap spelend Holten B 2 heeft een verdiende overwinning behaald op De Zweef B 3. De spelers van Holten waren veel sneller en scoorden door goed samenspel de doelpunten snel achter elkaar Ruststand 0-4. Na de rust een sterk verdedigend De Zweef, doch de achterhoede had geen verweer tegen de vele doelpunten. (0-9). Wanneer de jongens zo doorgaan dan komt de belangstelling van de ouders ook wel! Eversbera C 1 - Holten C 2 Holten C 2 kwam in deze weds trijd al snel met 1-0 achter te staan „Pukkie" Kevelham zorgde met twee doelpunten echter voor een 2-1 voorsprong voor Holten. Uit een bijna on mogelijke hoek scoorde Roelf Jan en bracht de stand op 3-1. Het C 2 elftal kon deze voor sprong echter niet vasthouden. In de 2e helft kon Eversberg C 1 nog een gelijkspel uit het vuur slepen. Holten C 1 - Excelsior C 2 De grote overwinning van C 1 op Excelsior was ten volle ver diend. Aan het samenspel op het middenveld was het te dan ken dat de uitslag zo hoog is uitgevallen Door de goed opge zette aanvallen vanuit het mid denveld kwamen er veel goede kansen, die dan ook op voortref felijke w\jze benut werden Ga zo door spelers van C 1 en veel succes tegen De Zweef C 1 a.s zaterdag Overiae uitslaaen: HolteTi A 1 -De Tukkers A 1 1-1; Rietvogels C 2 - Holten C 3: 1-1. Holten C 4 - Hector C 3 1-4. Jeugd: Jongens: Holten Dl- Haackey Dl 1-9; Hengelo B2- Holten BI 11-0. Meisjes: Dl waren vrij. PW A2-Holten a2-3. Senioren: Heren: Nijverdal 1-Holten 1 2-1. Veteranen: Holten A waren vrij. Salland-Holten B 3-0. WEDSTRIJDPROGRAMMA Zaterdag 17/9: 10.30 uur: Jon gens Dl-Almelo Dl; 10.30 uur: Jongens Bl-Almelo B3; 12.00 uur: Meisjes Dl-Hardenberg Dl; 12.00 uur: Meisjes Al-DKS A3. Zondag 18/9. 11.00 uur: Heren Vet. B-Almelo B; 12.30 uur: He ren Vet. A.-EHV; 14.30 uur: HE REN ]-Avanti ol.v. de heren Van Dijk en Heerze. TRAINING Meisjes A en Jongens B vrijdag om 16.00 uur. GROOT NIEUWS Zaterdag om 9.30 uur komt voor Jongens B en Meisjes A en Jon gens D, etc. een echte trainer. Jullie spelen wel kort daarop een wedstrijd, maar laten we eerst maar eens kennismaken en afspreken hoe we dat in de toe komst gaan regelen. De Jongens BI gaan voor en we spreken af, dat de jongens in ieder geval om 9.30 uur op za terdag aan de beurt zijn. De meisjes A wachten hun beurt af en kunnen vanaf 10 30 uur trainen, maar laten we eerst op vrijdag nog om 16.00 uur wat spelen en afspraken maken. CONDITIETRAINING Nog steeds iedere dinsdagavond om 19.00 uur is er conditietrai ning voor jong en oud o.l.v. Luc van Dam. NnytSTïCHTiNci Neöeriand 388ooc Op zaterdag 3 september namen de „Bergruiters" met succes deel aan een wedstrijd georganiseerd door de LR "De Oosterhofrui- ters" uit Rijssen. Deze werd ge houden op terrein van „de Oos- terhofruiters". 's Morgens werd de individuele groepsdressuur gereden, hierbij kwamen telkens drie ruiters tegelijk in de ring. De Caprille werd gewonnen door mevr Dieperink met Arabella. In de klasse L dressuur was de uitslag als volgt: groep A 2 J Murris met Meteoor groep B 2 J. Bronsvoort met Nico, 4. A. J. Steenhuis met Brais Brow, 5. mevr. I Dieperink met Fury Het springen klasse B werd eveneens gewonnen door mevr. Dieperink met Arabella. In de klasse M springen werd T. Broekhuis met het paard Auteur na een barrage tweede

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11