NATIONALE MOTOCROSS Wie doen er mee? voor het leren motor volk Yoer TRQPHEE OES NATIONS Chevron MARKELO 11 SEPTEMBER Allerlei HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 SEPTEMBER 1977 PAG. 9 CAH»6'- CAMEl Training: zaterdagmiddag en zondagmorgen Gerrit Wolsink, geboortig uit het Gelderse Hengelo (35), goede wijn behoeft geen krans. De Belg Roger de Coster, 33 Jaar, vijf maal wereldkam pioen motocross 500 cc, zes maal Belgisch motorcros skampioen. Het café-restaurant Hargeerds in Markelo zal deze dagen fungeren als VIP-ruimte en na afloop van de wedstrijden zullen hier de officiële huldigingen plaatsvinden. Op het wedstrijdterrein zijn twee voetgangerstunnels gebouwd om het hinderlijke en gevaarlijke over steken een halt toe te roepen. MARKELO - Naast de wedstrijden om de Trophee des Nations is er op 11 september ook nog een finale wedstrijd voor de senioren en in ternationalen 125cc. Zij zullen op het circuit De Herikerberg in twee manches van 30 minuten plus twee ronden gaan strijden om de hoog ste plaatsen in de stand van het Nederlands Kampioenschap 1977. In totaal zijn er 38 coureurs inge schreven, waarvan Dinand Zijl stra, Peter Groeneveld en Henk van Mierlo respectievelijk de le, 2e en 3e plaats in de stand om het kampioenschap bezetten. De deelnemerslijst voor zondag ziet er als volgt uit: 1. Dinand Zijlstra, Daarle; 2. Henk Pauw, Apeldoorn; Honda; 3. Arno Vonk,Boekei, Yamaha;4. Wim v.d. Brink, Eerbeek, Yamaha; 5. Peter Groeneveld, Zwijndrecht, Suzuki; 7. Henk van Mierlo, Boekei, Suzu ki; 8. Leo Brans, Son, Suzuki; g. Koos Mulder, Veendam, Suzuki; .10. Jan v.d. Brom, Amersfoort, Yamaha: 11. Jan Lemmens, Ber- geijk, Suzuki; 12. Frans v.d. Bie zen, Rosmalen, Suzuki; 13. Dick van Engelen, Nunspeet, Suzuki; 14. Bart Anthonis Riethoven, Ya maha; 15. Jan Postema, Assen, Yamaha; 16. Eric van Essen, Huis ter Heide, Yamaha; 17. Freek Wil- merink, Okkenbroek, Suzuki; 18. Wim Pepers, Zijtaart, Suzuki; 19. Jan van Dusschoten, Zetten, Na dertien jaar wordt 11 september de Trophee des Nations opnieuw in ons land gepresenteerd. In 1964 stond de Herikerberg in Markelo ook decor voor dit unieke evenement. De Trophee des Nations overtreft alles op dit specifieke onderdeel van de motorsport. Dertien landen - België. Ier land, Zweden. Engeland. USA. Duitsland, Denemarken. Frankrijk, Italië, Zwitserland, Finland. Noorwegen en Ne derland - vaardig en nagenoeg al hun kampioenen in de 250 en 500 cc af naar Markelo. Alle ..groten" zijn van de partij, Roger Decoster (B.), Haken Andersson (Zwel, Graham Noyce (Eng.), Tony Distefano (VS), Adolf Weil D), Arne Lodal (Den.) of Gerrit Wolsink, zij zijn er. Een meer dan indrukwekkend 48 man sterk gezelschap. Het competitie-element lijkt gegarandeerd, omdat België, dat al jarenlang de lakens uitdeelt bij dit wereldlanden- kampioenschap. dit jaar op enorme tegenstand zal stuiten van zowel Finland. Zweden en Duitsland, als'Nederland, dat met Wolsink. Sigmans. Herlings en Rond geharde, ta lentvolle stuurmannen in het vuur heeft. Vooral op de Her- De vijfvoudige wereldkampioen in de 500 cc Roger de Coster hier in fel gevecht met de succesvolle Rus Gennadi Moisseev. Gerard Rond, een van de vier Nederlandse deelnemers aan de Trophee des Nations. Yamaha; 20. Gerrit van Maurik, Eek en Wiel, Yamaha; 21. Leo Mou- lijn. Eist, Yamaha; 22. Evert Bui tenhuis, Ede, Yamaha; 23. Tiny Romviel, Boekei, Suzuki; 24. Jerry Klaaysen Wezep, Kawasaki; 25. Jack van Lierop, Bereijk, Su zuki; 26. George Buttner, Arnhem Honda; 27. Jan van Madelgem, Le pelstraat, Yamaha; 28. Klaas Hoogland, Hoogeveen, Kawasaki; 29. Frank van Tuyl, Eindhoven, Suzuki; 30. Theunis Boersma, Bergen, Suzuki; 31. Roel Masse- link, Apeldoorn, Suzuki; 32. Theo van Heertum, Schijndel, Yamaha; 33. Jaap Versluis, Almkerk, Ya maha; 34. Jan Verhoeven, Breda, Yamaha; 35. Rudolf Anemaet, Ba- rendrecht, Yamaha; 36. Henri Verhoeven, Schijndel, Yamaha; Onze Nederlandse troef Gerrit Wolsink hier met Heikki Mikkola. De Fin behaalde tot nu toe twee wereldtitels, éen in de 500 cc en één in de 250 cc. De capaciteit van de uit natuur lijke terrassen opgebouwde staan- tribunes bij start en finish is goed voor 20.000 toeschouwers. De lengte van het circuit is 2000 meter en de bodem van het bosrij ke, geaccidenteerde terrein bestaat uit zand en klei. De huldiging van zowel de Trop hee des Nations als van de Neder landse Kampioen 125 cc zal tegen over de starttoren plaatsvinden. ikerberg waar zij zich zozeer thuis voelen zullen onze land genoten zich qua talent en wedstrijdervaring duidelijk in de voorste gelederen kunnen handhaven. Als outsiders moe ten Engeland en Amerika genoemd worden. De strijd is dus geheel open en iedere prognose wordt ditmaal wel een zeer riskante zaak. Zaterdagmiddag om 13.30 uur begint de eerste training. Om half vier is de verplichte training voor de Trophee des Nations. Zondagmorgen om 9.45 uur begint o.a. de training voor de senioren en internationalen 125 cc die 's middags twee manches van 30 minuten plus twee ronden rijden Voor de finalewedstrijd om het Nederlandse Kampioenschap 1977. Op de wedstrijddag - zondag 11 september - start de eerste manche 125 cc reeds om 12.30 uur. De voorstelling van de deelnemers aan de Trophee des Nations voltrekt zich om streeks 13.30 uur. Daarna start de eerste manche van 40 minuten plus twee ronden. Een ongekend motocross-spektakel staat het ..leren mo torvolk" 11 september te wachten. De 45-jaren lange erva ring van de Markelose Motorclub ..Ons Genoegen" staat borg voor een feilloze organisatie. Uit Zweden komt Hakan An dersson (32 jaar). Hij was we reldkampioen 250 cc. De Markelose Motorclub Ons Genoegen heeft tot nu toe 8 Grand Pnx-wedstrijden, 1 Trophée des Nations en 1 Motocross des Nations georganiseerd. Graham Noyce, de sterke Enge lsman. 37. Peter Verstegen, Vinkei, Ya maha en 38. Ybele Koehoorn, Gie- tervegn, Yamaha.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9