ALMELO... CENTRAAL Holtense Boerendansen succesvol op wereldfestival in Edinburgh "j Markelo presenteert motocross topper MANIFESTATIE 9-17 SEPTEMBER 1977 AGENDA KERKDIENSTEN m Verloren en gevonden WANDKASTEN LEEMRÜZE HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 SEPTEMBER 1977 PAG. 3 AJs voorloper van de Manifestatie AlmeloCentraal is vrijdag 2 september om 16 uur in het stadhuis al geopend de tentoonstelling World Press Photo 77. Deze expositie is gedurende de gehele manifestatiepe riode, dus tot en met 17 september, voor het publiek te bezichtigen. Deze expositie wordt van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17 september gecombineerd met de Produktenshow Almelo en zijn dan samen onder gebracht in de Burgerzaal en de Trouwzaal van het stadhuis. VRIJDAG 8 SEPTEMBER 10 uur: Officiële opening van de Manifestatie Almelo..... Centraal door wethouder J. H. Holsbrink, in de Burgerzaal Stadhuis. 10.30 uur: Officiële opening van de Produktenshow Almelo door wethouder E R. Wieldraaijer, eveneens in de Burgerzaal. Pro duktenshow Almelo, gecombi neerd met World Press Photo 77, geopend tot 19 uur. 14.30 uur: Officiële opening Poli tiebureau door de commissaris der koningin in de provincie Overijssel, mr. J. L. M. Niers. Optreden van het politiemuziek- korps Enschede. 19-24 uur: Wielerronde „Nacht van Almelo", voor nieuwelingen en amateurs. Parcours Oude Markt, Marktstraat, Holtjess- traat, Grotestraat-Zuid, Oude Markt. ZATERDAG 10 SEPTEMBER 9-18 .uur: Feestmarkt op het Marktplein. 9-19 uur: Helicoptervluchten bo ven Almelo, vanaf Stadspark Schelfhorst. 9.45 uur: Officiële opening expo sitie „De Almelose Markt" in het Waaggebouw. 10-18 uur: Produktenshow Al melo en World Press Photo Stadhuis, Expositie De Almelose Markt Waaggebouw, Open Huis Ultracentrifuge Nederland, Planthofsweg 79. 10-22 uur: Autoscooter-Lunapark, terrein tussen garage Kempers en de Rabobank, Haven NZ. 10 30 uur: Officiële opening Dol- legoorbrug over het Overijssels kanaal door burgemeester mr. F J. H. Schneiders, zijde Slacht huiskade. Aansluitend zeilweds trijden en windsurf- demonstraties tot plm. 15 uur. 12-17 uur Optreden blaaskapel len en een draaiorgel in het centrum. 13-16 uur: Kalverfokveedag, wei land aan de Gravenallee bij Huize Almelo 13-18 uur: Brandweerdag met NED. HERV. KERK 8.30 uur ds. Broekhuis van Rijssen; 10.15 uur ds. A. W. Berkhof (doopdienst); 10 uur Jongerendienst in „Irene". Oppasdienst: mevr. Mark voort en Ellne van Iperen. GEREF. KERK 8.30, 10 en 19.15 uur ds. G W. H. Peddemors In alle diensten is de eerste collecte voor landelijk jeugdwerk (1/3) en eigen jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Tromop- Prins, mevr. Smid-Kruimelaar (res. mevr. Withaar-Stam) Mevr. SchuppertrVeldhuis, Henriëtte Rietberg (res mevr. Rietman-Klein Nage lvoort). Kindernevendienst: mej. M. Schuppert (res. mevr. Van Zeljts). R.K. KERK Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. Stoutjesdijk van Hellendoorn. 0KKENBR0EK 10 uur ds. J. G Beerthuis van Bathmen. Uitgangscollec te: diakonie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 11 uur. demonstraties e.d. Brandweerka zerne en omgeving. 14-22 uur: Dahliatentoonstelling in het Waaggebouw. ZONDAG 11 SEPTEMBER 10-22 uur: Dahliatentoonstelling Waaggebouw. 12-17 uur: Concours d'Elégance Koets'n Keerl's en nieuwste personenauto's, muzikale bege leiding The Concord Pip Band (van 14-17 uur met tevens een optocht door de Citypromenade). 13-18 uur: Produktenshow Al melo en World Press Photo, Stadhuis; Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw; Open Huis Ultracentrifuge Nederland, Planthofsweg 79. 14 uur: Poppentheater met kin dervoorstelling „Ome Willem en August" in schouwburg De Ha gen. 15 uur: Fotowedstrijd voor ama teurs voor kasteel Huize Almelo. MAANDAG 12 SEPTEMBER 9-12 uur: Produktenshow Almelo en World Press Photo, Stadhuis. 10-20 uur: Verkeerstuin Veilig Verkeer Nederland. Beverdam- laan (Haghoekr. Stadstochten per touringcar door centrum en stadswijken, vertrek van VVV- kantoor, 10, 12.30, 15 en 18.30 uur. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. 10-21 uur: Open Huis Politiebu reau: rondleidingen, demonstra ties, films, ogentest, botssimula- tor, verlichtingsactie ANWB (van 12-19.30 uur) en bromfietsbaan voor de jeugd (bij de brand weerkazerne). 10-22 uur: Oudhollandse poffert- jeskraam, terrein autobusstation t.o. C A. Autoscooter- Lunapark, terrein tussen garage Kempers en Rabobank. 14 uur: Opening modelwoning Kloosterhoffiat. 19-23 uur: Gratis gebruik stads bussen naar en van centrum. DINSDAG 13 SEPTEMBER 9-12 uur- Produktenshow Almelo en World Press Photo, Stadhuis. 10-20 uur Verkeerstuin VVN, Beverdamlaan (Haghoek). Stad- stoertochten per touringcar, zie 12 sept. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. 10-21 uur: Open Huis Politiebu reau met demonstraties enz. (zie 12 sept.) en van van 9-19.30 uur ANWB-verlichtingsactie. 10-22 uur: Poffertjeskraam en autoscooter, zie 12 sept. 14 uur. Officiële opening Con sumentenbeurs en voorlichtings tentoonstelling Almelo.Cen traal door burgemeester mr. F. J H. Schneiders, expositiehal parkeerplaats Haven ZZ 16 uur: Ballonnenwedstrijd in de Citypromenade. 19-23 uur: Gratis gebruik stads bussen naar en van centrum. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 9-19 30 uur- Verlichtingsactie ANWB bij het Politiebureau. 9-21 uur: Produktenshow Almelo en World Press Photo, Stadhuis. 10-20 uur: Verkeerstuin Bever damlaan (Haghoek). Stadstoer- rochten per touringcar, zie 12 sept. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. 10-22 uur: Poffertjeskraam en Autoscooter, zie 12 sept. 14-22 uur: Consumentenbeurs en voorlichtingstentoonstelling, ter rein Haven ZZ. 19 uur: Opstijgen heteluchtbal lon, Marktplein. 19-22 uur: Open Huis Almelose winkeliers met tal van attracties in Zuiderstraat, Bornerbroeks- estraat, Grotestraat-Zuid, op het Marktplein en in Citypromenade en Oranjestraat. 19-23 uur: Gratis gebruik stads bussen naar en van centrum. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 9-21 uur: Produktenshow Almelo en World Press Photo, Stadhuis. 9-13 uur: Feestmarkt van 16-21 uur; Avondmarkt. 10-20 uur: Verkeerstuin Bever damlaan (Haghoek). Stadstoch ten per touringcar, zie 12 sept. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. 10-22 uur: Consumentenbeurs en voorlichtingstentoonstelling, Ha ven ZZ. Poffertjeskraam en au toscooter, zie 12 sept. 19-22 uur: Open Huis Almelose winkeliers, zie 14 sept. 19-23 uur: Gratis gebruik stads bussen naar en van centrum. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 9-21 uur: World Press Photo (Produktenshow geëindigd), Stadhuis. 10-20 uur: Verkeerstuin Bever damlaan (Haghoek). Stadstoch ten per touringcar, zie 12 sept. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. 10-22 uur: Poffertjeskraam en Autoscooter, zie 12 sept. 13-15 uur: Optreden dansgroepen uit Köge (Denemarken) en Al melo, Stadhuisplein. 14-22 uur: Consumentenbeurs en voorlichtingstentoonstelling, Ha ven ZZ. 16-21 uur: Feestelijke avond- markt, Marktplein. 19-22 uur: Open Huis Almelose winkeliers, zie 14 sept. 19-23 uur: Gratis gebruik stads- bussen naar en van het cen trum. 21-23 uur: Muziekshow van alle Almelose muziekkorpse',1 en drumbands op het Marktplein. ZATERDAG 17 SEPTEMBER 9-18 uur: World Press Photo, Stadhuis. Feestmarkt, Markt plein. 9-19 uur: Helicoptervluchten bo ven Almelo, vanaf Stadspark Schelfhorst. Zeepkistenraces, Kerkplein. 10-18 uur: Verkeerstuin Bever damlaan (Haghoek). Stadstoch ten per touringcar, zie 12 sept. Expositie De Almelose Markt, Waaggebouw. Consumentenbeurs en voorlichtingstentoonstelling, Haven ZZ. 10-22 uur: Poffertjeskraam en Autoscooter, zie 12 sept. 12-17 uur: Optreden blaaskapel len en een draaiorgel in winkel centrum. 22.30 uur: Sluiting Manifestatie met een groots vuurwerk boven het Overijssels kanaal, ontste king aan de Slachthuiskade, toeschouwersplaats aan de Turf- kade. NB. Schouwburg De Hagen houdt de gehele dag Open Huis; er zijn diverse uitvoeringen. Na dertien jaar wordt 11 sep tember de Trophee des Nations opnieuw in ons land gepresen teerd. In 1964 stond de Her- ikerberg in Markelo ook decor voor dit unieke evenement. De Trophee des Nations over treft alles op dit specifieke on derdeel van de motorsport. Der tien landen - België, Ierland, Zweden, Engeland, USA, Duits land, Denemarken, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Finland, Noorwegen en Nederland vaardigen nagenoeg al hun kampioenen in de 250 en 500 cc af naar Markelo. Alle „groten" zijn van de partij, Roger Decos- ter (B), Hakan Andersson (Zwe), Graham Noyce (Eng), Tony Dis- tefano (VS), Adolf Weil (D), Arne Lodal (Den) of Gerrit Wol- sink, zij zijn er. Een meer dan indrukwekkend 48 man sterk gezelschap. Het competitie-element lijkt ge garandeerd, omdat België, dat al jarenlang de lakens uitdeelt bij dit wereldlandenkampioenschap, dit jaar op enorme tegenstand zal stuiten van zowel Finland, Zweden en Duitsland, als Neder land, dat met Wolsink, Sigmans, Herlings en Rond geharde, ta lentvolle stuurmannen in het vuur heeft. Vooral op de Her- ikerberg waar zij zich zozeer thuis voelen zullen onze landge noten zich qua talent en weds trijdervaring duidelijk in de voorste gelederen kunnen hand haven. Als outsiders moeten Engeland en Amerika genoemd worden. De strijd is dus geheel open en iedere prognose wordt ditmaal wel een riskante zaak. Zaterdagmiddag om 13.30 uur begint de eerste training. Om half vier is de verplichte trai ning voor de Trophee des Na tions. Zondagmorgen om 9.45 uur begint o.a. de training voor de senioren en internationalen 125 cc, die 's middags twee manches van 30 minuten plus twee ronden rijden voor de fina lewedstrijd om het Nederlands kampioenschap 1977. Op de wedstrijddag - zondag 11 september - start de eerste manche 125 cc reeds om 12.30 uur. De voorstelling van de deelnemers aan de Trophee des Nations voltrekt zich omstreeks 13.30 uur. Daarna start de eerste manche van 40 minuten plus ;wee ronden. Een ongekend motocross- jpektakel staat het „leren mo- .orvolk" 11 september te wach- ■en. De 45 jaren lange ervaring 'an de Markelose Motorclub ,Ons Genoegen" staat borg voor •en feilloze organisatie. Verloren: Handdoek en rode zwembroek. zilveren kinder kettinkje, foto-toestel, ricoh 500, zwart wit poesje met gele hals band, rijbewijs en rijvergunning, blauw nijlon-jack, deel 111, toyo- ta, 07-FX-12, rood etui met sier raden, donker bruine knirps pa raplu met een foudraal, bruine portemonnaie, inh. 60-plus - pasje plus f 100.-,-lange zwarte regenjas, rits en knopen, P.T.T.- ias. Gevonden: Bossleutels van een Simca, duitse herder, een lapje witt^ gordijn-stof De folkloristische Boerendansgroep „De Holtense Boe- rendansers" arriveerde zondagmiddag 3 september vermoeid van de lange reis, maar erg trots en voldaan terug in Holten, waar ze een warm onthaal kreeg door een honderdtal fans uit Holten en Borculo in haar clubcafé „De Biester". Iedereen wilde graag zijn bele venissen aan zijn eigen vrienden en kennissen vertel len, want die waren er volop geweest. De heenreis verliep tot Rotter dam vlekkeloos en nadat ieder een op de boot was gearriveerd en zijn hutje had opgezocht, werden de kostuums voor de eerste keer uit de koffers ge haald, om de medepassagiers de première van de „Cheery Dutch Folkloristic Show" te presente ren. Helaas konden niet alle dansers en muzikanten aan deze première meewerken, want een tiental moest achter op het schip blijven omdat ze met zee ziekte kennis maakten en hun heerlijke diner als visvoer over boord gooiden. Maar intussen vierden de dansers en de boe- renkapel triomfen in de casino zaal waar de medepassagiers genoten vari de show en natuur lijk ondanks het schommelen van de boot eens heerlijk de „Hoaksebergen" met de dansers meedansten. Zaterdagsmorgens arriveerde het gezelschap in Huil en de bus werd weer gepakt voor de reis naar Edinburgh. Dit was een lange, maar toch een mooie reis door het noorden van Engeland wat doet denken aan het noor den van Frankrijk n.l erg heu velachtig. 's Avonds tegen vijf uur arriveerden ze in Edinburgh en na een uurtje zoeken vonden ze het hotel, waar butler „Ja mes" het gezelschap verwel komde en hun de kamers wees, waarna iedereen vermoeid van de reis vroeg onder de wol ging om de volgende dag fit aan het zware programma te kunnen beginnen. Zaterdagmorgen werd het thea ter opgezocht om de zaak al daar in gereedheid te brengen, want om 14.30 uur begon de eerste show. Helaas had het re clamebureau de propaganda slecht voorbereid en verspreid, en was de naam van het theater vorig jaar ook nog veranderd zodat de eerste twee dagen maar een honderdtal bezoekers met moeite en na lang zoeken de „Thomas Morton Hall" kon den vinden, maar 's maandags morgens vertrokken voorzitter Jan Mossink en secretaris Dick Plekkenpol naar een paar grote krantenbureaus in Schotland om dan maar zelf de zaak en re clame te regelen. De Evening News en De Schotsman waren meteen bereid om even de hel pende hand uit te steken om na een leuk interview een enorme propaganda te draaien voor de dansers uit Holten. 's Maandagsavonds kwamen de eerste fotografen en redakteuren van de Schotse en Engelse kranten om de Holtense klom pendansers eens aan het werk te zien en wat het nu eigenlijk wel was die Boertjes en Boerin- nekes daar uit dat Holten en Holland, nou ze waren wild en thousiast en de Evening News met een oplage van meer dan 200.000 plaatste zelfs een grote foto en een artikel op de voor pagina, en nu moest het dan ook wel iedereen zien en dat was achteraf ook wel goed te merken. Dinsdagmiddag kwamen twee radiomensen die toestemming vroegen voor opnamen voor de radio n.l. de B BC. en radio Claid en als klap op de vuurpijl kwam 's avonds de Schotse te levisie de S.T.V. die ook graag de show op wilde nemen en la ter wilde uitzenden, helaas was daarvoor geen tijd en gelegen heid, omdat de opname van deze hele show dan in Glasgow in de Hoofdstudio had moeten plaatsvinden en dit meer als een dag zou gaan duren, maar om dat de S.T.V. toch de Hollan ders voor de televisie wilde hebben omdat dit unicum voor dit wereldfestival niet ongemerkt voorbij mocht gaan konden er in de studio in Edinburgh wel wat dansopnamen gemaakt worden en een uur na de op name uitgezonden worden door heel Engeland en Schotland, hierop gingen de dansers na tuurlijk maar al te graag in. In een tien minuten durende uitzending dansten de dansers er vrolijk op los en de T.V.- mensen voorspelden goede reac ties en opkomst van het publiek in Schotland. Het publiek treurde uiteindelijk dat de Dansgroep en de kapel vrijdagsavonds hun laatste show gaven en dat ze na een week al weer terug gingen naar Holland, omdat nog vele mensen graag deze leuke en gezellige show hadden willen zien. Het festival comité vroeg dan ook meteen of het niet mogelijk was om het volgend jaar terug te komen en dan in een van de hoofdtheaters van Edinburgh in het centrum deze show weer te presenteren, want dit hadden ze toch niet verwacht van deze Hollanders. Ze hadden hun show en hun kunnen erg onderschat. De laat ste avond zat de zaal dan ook prop en propvol en uit Amerika zelfs zaten er Critici, die wisten dat de Holtense Dansers voor het volgend jaar een uitnodiging hadden voor een bezoek aan Amerika, en ze wilden nu alvast een indruk in de Amerikaanse kranten plaatsen van het plaatsje Holten en de Hollandse Folklore. Zaterdagmorgen 2 september werd de thuisreis aanvaard en 's avonds werd Huil bereikt waar het gehele gezelschap weer aan boord van de „Nordstar" ging en afwachtte wie er weer zeeziek zou worden. Maar gelukkig was de Noordzee deze nacht als een spiegel en iedereen ging tevre den slapen en zondagmorgen werd na het ontbijt de laatste etappe van Rotterdam naar „De Biester" aanvaard waar iedereen dus zeer tevreden en voldaan terugkeerde, en vol verlangen uitkijkt naar de volgende inter nationale belevenis, want door deze dansgroep wordt de ge meente Holten over de gehele wereld bekend. Zondag 11 september 14 00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 12 september 19.30 uur Fractievergadering PvdA ten gemeentehuize. 20.00 Ruilavond Holtense Post zegelclub in hotel „Vosman". Dinsdag 13 september 19.30 uur Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize (zie agenda). 20.00 uur Bestuursvergadering Supportersver. S.V. „Holten" in Ontmoetingscentrum „Meer manskamp". 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten „Coberco" in hotel „Vosman". Maandag 12 t/m zaterdag 17 september Collecte Prot. Interk. Thuisfront (zie ber.). Woensdag 14 september 20.00 uur Jaarlijkse Alg. Leden vergadering Hockeyclub „Hol ten". 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman". Voordracht (in Drents dialect) door mevr. Brals-Luinge uit Norg (Dr.). Donderdag 15 september 9.30 uur Begin opheffingsoprui ming bij fa. J. A. Bouwhuis (zie adv.). Vrijdag 16 september 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten O.L.M. in café „Het Bonte Paard". Spreker: de heer Jonk hans. Zaterdag 17 september 10.30 uur Contribuantenvergade ring „Overijssels Landschap" in rest. „Bagatelle", Mariënheem bij Raai te Maandag 19 september 20.00 uur Bijeenkomst afd. DJj- kerhoek Plattelandsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". Lezing door de heer G. KraaJJ over „Acupunctuur". 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten van de PvdA in hotel „Vosman". Zaterdag 24 september 9.00 uur Aanvang jaarlijkse veekeuring bij Joh. Boode in Espelo. in diverse soorten en de prijs volt U mee MEUBELEN ENTER Weekenddienst ARTS J F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Voor bood schappen bellen: 11 en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat-, tel. 1436. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitgeven van magazijnartikelen van disdag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER A. Miiller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20 uur, Dorpsstraat 16. TANDARTS H. F. Steunenberg, Pastorie- straat 42, tel. 1433. Spreekuur spoedgevallen: 17-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag tot en met vrijdag 8.30-9.30 uur, donderdagavond 18-19 uur en volgens af spraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tij dens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins verzorging te bereiken onder nummer 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 11 sep tember: H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maan dag 12 tot en met zondag 18 september- W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 10 tot en met vrij dag 16 september: Electra: H J Wansink, La- geweg 9, tel. 2789. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2, te. 1793. POLITIE Telefoon 1352, 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3