RAADSVERGADERING CJV DE VRIENDENSCHAAR Uitstapje bejaardensoos H.M.V. op tournee Bij herexamen geslaagd Deventer drukkersstad Handbalvereniging gaat van start P.I.T.-kollekte 12 t.e.m. 17 september Deventer drukt door PTT doet mee 20 sept. '47- 20 sept. '77 500 JAAR 30.000 x 30 900.000 HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 9 september 1977 29e Jaargang - no. 36 y Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beijers Enkweg 5, teL 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Vereetatraat 70, teL 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16660 [Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad" De heer E. M. van Schooten, lid van de gemee nteraad van Holten, is onlangs vader geworden van een welgeschapen dochter. Het bestuur en de leden van de raadsfractie van gemeentebelang Holten hebben op maandag 6 september j.l. ge zamenlijk met de echtgènoten de Heer en Me vrouw van Schooten thuis opgezocht en hen met deze gezinsuitbreiding gefeliciteerd. Het echtpaar is een krentebrood ter lengte van 1.50 m. aange boden, die voor deze gelegenheid middels een hydraulische takel van een vrachtauto is gehesen en in de uitgestoken armen van het echtpaar van Schooten is bezorgd. De gemeenteraad komt dinsdag 13 september om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1 Notulen van de vergadering van 15 augustus 1977. 2 a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3 Voorstel tot het delegeren van de bevoegdheid tot afgifte van invaliden-parkeerkaarten aan burgemeester en wethouders. 4 Voorstel tot het verlenen van een eenmalige subsidie aan de „Holtense Boerendansers". 5 Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1977 (o.a. spanningsverbetering en uitbreiding elektriciteitsnet, aan brengen woningisolatie percelen Enkweg 7 en 9, onderhoud tegelpa den, overbrengen restant kredieten kapitaaldienst van 1976 naar 1977, subsidie „De Holtense Boerendansers", aanvullend krediet bouw noodlokaal o.l. Haarschool). 6 Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Dat de PTT deelneemt aan de manifestatie De venter 500 jaar drukkers- stad is minder verwonder lijk dan op het eerste ge zicht misschien lijkt. Enerzjjds kan de PTT het niet zonder drukkers stel len. denkt u bijvoorbeeld Dertig jaar Vriendenschaar 20 september a.s. is dat waar Velen zijn gekomen en vele zijn gegaan Maar de Vriendenschaar blijft bestaan We willen graag vieren dit heug'lijk feit Met een avond tot ieders tevredenheid Daarom vragen wij aan elke Holtense winkelier Gun ons dit plezier Strijk de hand over het hart En leg zaterdagmorgen even iets apart Wij komen graag even bij u aan Laat ons niet met lege handen weggaan Met uw gift wordt de verloting dan grandioos Dus wordt om deze vraag op ons niet boos Bestuur en leiding van de Vriendenschaar Danken u bij voorbaat voor dit grootse gebaar. Zoals wij vorige week in het Holtens Nieuwsblad reeds me moreerden, is deze week beslo ten om tot het oprichten van een Holtense Handbalvereniging over te gaan. In een bespreking, waarbij afgevaardigden van het bestuur der afdeling IJsselstreek van het Ned. Handbal Verbond, Sportstichting, S.V. Holten, de ambtenaar van Sportzaken de heer Wissink aanwezig waren, is besloten om een voorlopig be stuur samen te stellen, die dat gegevens nader zal gaan uitwer ken. Door bovenstaande afge vaardigden is alle mogelijke medewerking toegezegd om het oprichten en het voortbestaan van deze handbalclub te bevor deren. Om echter te weten, of dit inderdaad succes zal hebben, is het vanzelfsprekend noodzake lijk dat er voldoende liefhebbers voor deze tak van sport in Hol ten aanwezig zijn. Vandaar, dat wij vanaf deze plaats aan alle meisjes en jongens, dames en heren, die deze sport een warm hart toedragen, willen verzoeken zich bij één der onderstaande personen op te geven, zodat het „werkcomité" enig inzicht kan verkrijgen in de interesse van onze Holtense sportliefhebbers. De aanmelding kan zowel schrif telijk, mondeling als telefonisch geschieden bij: Mevr. W. Kern- per, Waardenborchstraat, tel. 1738; Mej. H. Teeselink, Lang straat 11 (voorheen Beuseberg. nabij Cats), tel. 05731-470; Hr. F. Groenewoudt, Houtweg 21, tel. 1827; Hr. J. Kieftenbelt, Oranje straat 66; Hr. J. Plaritinga, Ca nadastraat 11, tel. 2406. Aanmelden kan geschieden door hen die tien jaar en ouder zijn, terwijl natuurlijk ook oud- handballers(sters) hartelijk wel kom zijn voor het nodige kader der vereniging. De aanmelding dient op korte termijn te ge schieden, in ieder geval vóór za terdag 17 september 1977. De speelmogelijkheden zijn, al thans wat het competitie programma van het Ned. Hand bal Verbond betreft: onder de 16 jaar - spelen op zaterdag; boven de 16 jaar - spelen op zondag. Wat er aan contributie betaald moet worden, is nog niet nauw keurig te zeggen, en is van di- De Bejaardensociëteit „Holten" maakte dinsdagmiddag als ope ning van het seizoen per OAD- bus een uitstapje naar het re creatiecentrum „Gouden Han den" in 's Heerenberg. Op de heenreis werd een kort bezoekje gebracht aan mevr. Ebrecht, in het verpleeghuis te Almen. zy was vele jaren een trouw lid van de Bejaardens- ocièteit en was erg blij dat oude bekenden haar kwamen bezoe ken. 't Was voor haar een grote verrassing die zeer werd ge waardeerd. Na het bezoek werd de reis voortgezet naar „Gouden Han den" waar, na dat in de herberg een kopje koffie was gedronken, de bejaarden op verkenning gin gen door Europa's grootste hobby-paradijs met een hele vloot aan trotse schepen uit verscheidene eeuwen, een gigan tische kerk nagebouwd uit tien duizenden luciferhoutjes, en hele reeksen trein- auto- en vlieg tuigmodellen. Het meest treffend voor de be jaarden was wel de heel aparte inzending: „Het leven van Mo- zes" door kinderen uit Urk af gebeeld op een wijze, die zelfs de grootste scepticus van ontzag en bewondering vervult. Eén scène is bijzonder boeiend en imposant: het moment waarop het Joodse volk, onder Mozes leiding, dwars door de Schelfzee trekt. Het water komt in woe dende golven op hen af, maar raakt hen niet. Een ingenieus nagebouwd tafereel, dat ieders verbazing oproept. De nieuwste grootste aanwinst waarmee „Gouden Handen" werd verrijkt is de Bonifaciustoren in Leeu warden, in was uitgevoerd door de unieke kaarsenbeeldhouwer Frits Spies. Het juweel is twee meter hoog en weegt 60 kilo. Het bezoek aan „Gouden Han den" duurde plm. 3 uur maar in die tijd had men nog niet een derde gezien vanwat deze hart- veroverende wereld aan schoon heid, verrassing en avontuur heeft te bieden. De terugreis werd gemaakt door het prach tige natuurschoon rond Zelhem en Ruurlo. Hoogst voldaan arri veerde het gezelschap tegen 7 uur weer in Holten. Op zaterdagavond 17 september a.s. zal HMV haar showpro gramma uitvoeren in Assen, tij dens een feestavond ter gele genheid van het jubileum van de provinciale afdeling Drenthe van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Voor eventuele belangstellenden ver melden wij dat dit gebeuren zal plaatsvinden in de overdekte hal van het ijssportcentrum. Veertien dagen later, en wel op zaterdagavond 1 oktober, zal eenzelfde optreden plaatshebben in het culturele centrum in Le lystad bij feesten ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van die stad. verse factoren afhankelijk, doch dit zal voor de jeugdigen tussen f4,- en f8,- per maand en voor de ouderen tussen f5,- en f10,- per maand liggen. Handballiefhebbers(sters), aan u de daad! Wij zien in spanning uw reactie tegemoet! Aan de Holtense Scholengemee nschap voor Mavo-Havo en At heneum zijn alsnog voor het eindexamen geslaagd de leerlin gen: Voor Mavo 3: Ina Koopman, Holten en Albert Westra, Bath- men. Voor Mavo 4: Peter Bruinsma, Rijssen; Rian de Pagter, Goor; Joyce Schipper, Holten; André Voortman, Holten; Riekie Vuk- kink, Holten. Havo: Marlies Bontje, Holten; Jan Rothman, Markelo; Martje Russ, Holten; Maija Scholte op Reimer, Delden; Lies Veen, Rijs sen en Géke van der Weide, Goor. Proficiat! alleen maar aan postze gels en telefoongidsen, anderzijds vormt de PTT een onmisbare schakel bij de verspreiding van alle mogelijke gedrukte zaken. Door deel te nemen aan „De venter drukt door" wil de PTT u in de gelegenheid stellen eens nader kennis te maken met dit -bedrijf door u een blik achter de schermen te gunnen. Daartoe zijn drie trefpunten ingericht, die u op de plattegrond vindt aangegeven. 1. in de Muntentoren, Munten- gang 1 2. in de Vrijmetselaarsloge, Rijkmanstraat 10 3. Op de PTT-tentoonstellingsark „Op bezoek bij PTT, in de Eerste Havenarm aan de kade van de Scheepvaartstraat (ter hoogte van de Oostzeestraat). Wat is er te zien 1. In de Muntentoren is een ex positie ingericht door- „het Ne derlandse Postmuseum" die mede door de bijdrage van de heer Berghuys zeker voor filate listen belangwekkend zal zijn. Ook voor met-filatelisten is deze e'xpositie interessant omdat uit voerig getoond wordt hoe een postzegel tot stand komt aan de hand van ontwerpen en druk proeven. Bovendien zijn oude brieven, portlijsten en afbeeldin gen van de posthistorie van De venter te zien. Voor wie van geschiedenis houdt zijn hier ansichtkaarten te koop met beelden van PTT- onderwerpen uit het verleden. 2. In de Vrijmetselaarsloge geven rondleiders aan de hand van demonstratiemateriaal, waaron der bijvoorbeeld een stempelma- chine en een bundelsluitmachl- ne, uitleg over het functioneren van het postbedrijf. Voorts is er apparatuur aanwezig waarmee u de postcode van elk Nederlands adres kunt laten opvragen. Elke rondleiding wordt besloten met een diavertoning, op drie scher- 30 jaar geleden was de op brengst van de eerste PIT- KOLLEKTE f. 141.073,85. Menige militair in het toenmalige „In- die" heeft ervaren dat er door het „thuisfront" aan hem werd gedacht. Tien jaar later was de kollekteopbrengst bijna verdub beld, n.l. f. 276.362,02. Een ge weldig resultaat!! Nog weer 10 jaar later was de kollekteop brengst bijna verdubbeld, n.l. f. 276.362,02. Een geweldig resul taat!! Nog weer 10 jaar later boekten we f. 464.977,52. Na een regelmatige groei konden we in ons 29e jaar f. 746.204,32 ver antwoorden, dat was een stij ging t.o.v. 1975 van f. 48.547,29 of wel 7%. Er is echter ieder jaar meer no dig: 'voor verbouwing en aanpassing van militaire tehuizen 8 voor vervangging van versie* ten meubilair en spelmateriaal 8 voor financiering van mate riaal voor vormingskursussen en „uren" geestelijke verzorging 8 voor aanschaffing van bijbels, goede lektuur enz. Zo maar een deel van het ver langlijstje van het 30-jarige PIT. Wij hopen dat u er iets van uw gading bij ziet...en daar veel geld voor wilt geven. Wij vieren geen feest, we zijn wel dankbaar dat we 30 jaar zijn geworden. We hopen echter dat het straks wel feest wordt voor allen die geld van het PIT krijgen en dat het voor velen een feest zal zijn om te geven. Zou het niet ge weldig zijn als de 30e PIT- KOLLEKTE f. 900.000 zou op brengen? Dat kan!! Vorig jaar brachten ca. 27.000 kollektanten plm. 745.000 bijeen. Dat is per kollektant plm. 27,50. Met wat extra inspanning moeten er dit jaar 30.000 kollektanten op pad kunnen gaan (geeft u zich op?) en dan ieder 10% meer, wel nu .rekent u maar uit.f. 900.000. Doet u ook mee? Mocht u geen PIT-bus of inte kenlijst worden aangeboden: ons gironummer is 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Hartelijk dank! Het Plaatselijk comité. Tentoonstellingen: Tl Grote manifestatie van drukkers-uitgevers en binders in de Bergkerk te Deventer: zoals bindtechnieken (Klooster Sion), foto zetwerk, bakmarmerm Deelnemers: 26 bedrijven/instellingen enz.: Alle druktechnieken! T2 Gezamenlijke Banken, Plaats: kantoor AMRO-Bank, Verzets- laan 20, „Van Kaurischelp tot Eurocheque", Muntencollectie, Diapre sentatie. T3 Nederl. Bijbelgenootschap. Plaats Doopsgezinde Kerk op de Brink: „Bijbel en Bijbelgebruik over 500 jaar". T4 Gemeente Deventer (Hal Stadhuis) „De ontwikkeling van de stad Deventer sedert Pafraet" T5 Museum „DE WAAG" (Brink) Staatsbedrijf der P.T.T.: A. In de Vrijmetselaarloge (Rijkmanstraat 10): terminal voor opvragen postcode- moderne wijze behandeling verzending post. B. In de Munttoren: „De Wording van de postzegel". Expositie oude brieven enz. door H.K. Berghuys. C. P.T.T. tentoonstellingsschip n,De Ark", afgemeerd aan Eerste Havenarm: Van alles over het P.T.T.- bedrijf. T8 Albert Schweitzer Centrum, Brink 89: Tentoonstelling over boe ken en geschriften van Albert Schweitzer. T9 Stads- of Athenaeumbibliotheek, Klooster 3: Expositie „In De venter gedrukt, in Deventer bewaard 1477-1977" Vrijdag 9 september: 19 uur bejaardconcert carillon Lebuinus door Roel Smit 20.30 uur Stadhuisconcert (Hal) oude instrumenten-koperkwintet 20-22 uur Amusementsconcert op De Brink door P.T.T.-fanfare met demonstraties door de Jomanda Dancers. Zaterdag 10 september: (laatste dag) Tentoonstellingen Tl, T2, T3, T6, T7, T8 van 10-17, T5 van 10-12.30 en 14-17. T4 en T9 gesloten. 9-17 uur Bolwerksmolen geopend. 10-16.30 Stripmarkt in café-restaurant De Keizer. 10-17.30 Zaterdagmarkt op De Brink. 14-17.00 Plantsoenfeest voor de jeugd in het oude plantsoen. 19.30-22.30 Afsluiting van DEVENTER DRUKT DOOR op De Brink met diverse orkesten, barbecue Deventer slagers en andere attrak- tles. Toegang tot alle tentoonstellingen is gratis behalve Museum „De Waag' waar de entree f. 1.-- voor volwassenen ls en f. 0.50 voor kin deren. Vele aktiviteiten van winkeliersverenigingen: City Promenade De venter, Nieuwstraat Passage, Winkelcentrum Boxfcergerweg en Bor- gele. Ook diverse Horecabedrijven zullen op speciale wijze deelne men. Organisatie-coördinatie-sekretariaat: STICHTING „ONZE STAD" (Stuwgroep Aktiviteiten Deventer) Postbus 660. Sekretariaatswagen van „Onze Stad" staat gedurende de manifestatie op De Brink. Ook de V.V.V. (Stationsplein 2, tele foon 1 62 00) verstrekt graag alle inlichtingen. De 36 meter lange tentoonstel lingsark, hier nog in oude aan kleding, zal in Deventer voor het eerst in een nieuw jasje verschijnen. men met geluid, over geldver keer en telecommunicatie. Het wachten op het begin van een rondleiding wordt u in een apart zaaltje zo prettig mogelijk ge maakt. *3. In de PTT-tentoonstellingsark „Op bezoek bij PTT" krijgt u een indruk hoe veelomvattend het PTT-bedrijf is. U maakt er behalve met post, telefonie en geldverkeer kennis met mobilo foon, semafoon, telex, straalver bindingen, satelietverkeer, radio, televisie en Scheveningen Radio. Ook hier staan rondleiders klaar om u toelichting te geven en al uw vragen te beantwoorden. Openstellingsuren (Toegang gra tis) vrijdag 14.00 - 17.00 uur 19.00 - 21.00 uur 10.00 - 17.00 uur zaterdag 1. de Muntentóren, Munten- gang 1 2. de Vrijmetselaarsloge, Rijk manstraat 10 3. de PTT-tentoonstellingsark „Op bezoek bij PTT", in de Eerste Havenarm aan de kade van de Scheepvaartstraat (ter hoogte van de Oostzeestraat) Vraag een stempel Natuurlijk kunt u een keuze maken uit drie exposities. Mocht u besluiten alle trefpun ten te bezoeken, vraag dan een folder en laat bij ieder bezoek een vakje afstempelen. Hebt u drie stempels dan ontvangt u een kleine attentie. Advertentie-adviseur: W. FREDCRIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGCUD Deventerwee M tel. 1685 tot woeaideo 12.60 aur

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1