Holterbergieden naar de Zesdaagse Goed competitiebi door royale zege c Goed competitiebegin Blauw Wit '66 door royale zege op Denekamp T.c. .Holten' succesvol in uitwisseling met DLTC Jeugd Schaakclub Algemene ledenvergadering volleybalver. Mintonette Clubkampioenschappen zwemclub Twenhaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 SEPTEMBER 1977 - PAGINA 9 De vooruitgespeelde competitiewedstrijd tussen Blauw Wit en Sc. Denekamp is door de Holtenaren verdiend met 3-0 gewonnen. Door goed benutten van de kansen in de beginfase was deze stand met de rust reeds bereikt. Niet minder dan 4 leden i van onze plaatselijke motor- en automobielclub "De Holterberg" hopen op maandag 5 september a.s. van start te gaan in de 52ste Internationale Mo- torzesdaagse dit jaar ver reden in het Tsjechische Povazska Bystrica. In het Trophy-team wordt de M.A.C. vertegenwoordigd door Joop Staman, rij- De Z.C. „Twenhaarsveld" hield in het verwarmde zwembad de jaarlijkse wedstrijden om de club kampioenschappen waar bij gestreden werd om de Z.C.T.-bokaal (onder 12 jaar) en de Neptunes beker (onder 16 jaar). De strijd om de Z.C.T.-bokaal .bij de meisjes bleek een zeer spannende aangelegenheid te worden. Jolanda Lukkien en Gertie Tulier bonden de strijd aan. Jolanda startte goed door de schoolslag te winnen. De i winst op de rugslag was voor Gertie. De vrije slag leverde op nieuw een overwinning op voor Jolanda Lukkien. Ondanks haar twee overwinningen bleek het puntentotaal van Jolanda net niet genoeg voor de eindzege. Gertie Tuller had de basis van haar kampioenschap gelegd op de rugslag en wist met 0.7 sec. verschil de Z.CT.-bokaal in de wacht te slepen. De strijd om de Z.C.T.-bokaal bij de jongens werd een duide lijke overwinning voor Erik Bekkernens. Na een wat minder goede schoolslag, dulde hij op de rugslag en de vrije slag geen enkele concurrentie. Hij won de beker met maar liefst 5.1 sec. voorsprong op de nummers twee- Herman ten Velde en 1 Hennie Jalving. Het gevecht om de Neptunusbe- ker bij de meisjes ging tussen Gerdien Ophof en Irna Deijk. Op de schoolslag had Irna ech ter zoveel tijd verloren dat dit voor haar niet meer in te halen was. Gerdien die een vrij con- I stante wedstrijd zwom mocht de beker van voorzitter Meijer in ontvangst nemen met een voor sprong van 4.0 sec. op Irna. Bij de jongens was er geen en kele strijd Edwin Stegehuis zwom op alle drie nummers zo'n eind van zijn medezwemmers weg dat hij de beker mee naar huis zou nemen. Zijn voorsprong op nummer twee Theo Hase be droeg dan ook bijna 10.0 sec. Goede prestaties werden er ook verricht door Annet Voskes, Irna Arfman en Andries Ligtenberg die in hun leeftijdsgroep drie maal een gouden plak verover- I den. Medailleverdeling Meisjes onder 8 jaar Schoolslag: 1 Annet Voskes. 2. Agnes Tuller, 3. Janme Hoven- kamp Rugslag: 1 Annet Voskes. 2. Johanna Paalman. 3. Agnes Tul- i Ier Vrije slag: 1 Annet Voskes. 2. Agnes v. Langen. 3. Agnes Tul ler. Jongens onder 8 jaar Schoolslag: 1. Gerald Jansen. 2. Bcnno Vincent, 3. Andre Kers Rugslag: 1. Benno Vincent. 2. Willie ter Harmsel. 3 Andre Kers Vrije slag: 1 Willie ter Harmsel. 2. Benno Vincent, 3. Gerard Rensen. Meisjes onder 10 jaar Schoolslag: 1. Irma Arfman, 2. Ingrid Nikkels, 3. Jantina Aan stoot. Rugslag: 1. Irma Arfman, 2. In grid Nikkels, 3. Arianne Bannink Vrije slag: 1. Irma Arfman, 2. Ingrid Nikkels. 3. Arianne Jongens onder 10 jaar Schoolslag: 1. Paul Akkermans. 2. Edwin Brouwer, 3. Wim Mooiweer. Rugslag: 1. Edwm Brouwer. 2. Wim Mooiweer, 3. Paul Akker mans. Vrije slag: 1. Edwin Brouwer, 2. dend op een 125 CC S.W.M., terwijl Dries Wil- lems met een 250 CC S.W.M. als reserve-rijder voor dit team is aange wezen. Gerard Kruiper zal met zijn 175 cc K.T.M. trachten de eer van Holten hoog te houden in het Vaas-team en Gerrit Elbert, voor wie dit al de 13e zesdaagse is, hoopt hetzelfde te doen in het Maico-merken team. Wim Mooiweer, 3. Johan Schup- pert Meisjes onder 12 jaar Schoolslag: 1. Jolanda Lukkien, 2. Gertie Tuller, 3. Carolien Meester Rugslag: 1 Gertie Tuller. 2. Ma rianne v.d. Mark. 3. Jolanda Lukkien Vrije slag: 1. Jolanda Lukkien, 2. Gertie Tuller. 2. Jeanet Bek kernens. 3. Diana Vincent. Jongens onder 12 jaar Schoolslag: 1. Hennie Jalving. 2. Herman ten Velde, 3. Erik Bek kernens Rugslag: 1. Erik Bekkernens, 2. Rudie Drenth, 3 Hennie Jalving. Vrije slag: 1. Erik Bekkernens. 2. Herman ten Velde, 3. Rudie Drenth Meisjes onder 14 jaar Schoolslag: 1. Herma Bos, 2. Annemarie Ophof, 3. Hanneke Truschel Rugslag: 1 Hanneke Truschel 2. Annemarie Ophof. Herma Bos Vrije slag: 1. Hanneke Truschel. 2. Hilde Kleinburink, 3. Herma Bos Jongens onder 14 jaar Schoolslag: 1. Andries Ligtenbe rg, 2. Dick Megehnk, 3. Remco v Maurik Rugslag: 1. Andries Ligtenberg, 2 Theo Boode. 3. Dick Megelink Vrije slag: 1. Andries Ligtenbe rg. 2 Dick Megelink. 3. Theo Boode. Meisjes onder 16 jaar Schoolslag: 1 Marjanka v. Mau rik, 2 Gerdien Ophof, 3. Annet Klein Velderman Rugslag: 1 Irna Deijk, 2 Ger dien Ophof. 3. Anneke Trotsen- burg Vrije slag: 1 Gerdien Ophof. 2. Irna Deijk. 3. Annet KI Velder man. Jongens onder 16 jaar Schoolslag: 1. Edwin Stegehuis. 2 Theo Hase. 3 Wim Boode Rugslag: 1. Edwin Stegehuis. 2. Theo Hase. 3. Wim Boode Vrije slag: 1 Edwin Stegehuis. 2 Wim Boode, 3. Theo Hase. Ook een flinke groep supporters van de M.A.C. zal de verre reis maken om de rijders in de moeilijke uren een hart onder de riem te steken. Er wordt bij zonder veel van zowel rijder als machine gevergd, per dag zit men zo'n tien uur op de motor rijdend door ruw en onbegaan baar terrein. Ook het helpers team heeft het deze dagen be paald niet gemakkelijk, om overal maar weer op tijd met benzine enz. klaar te staan. Om goed voorbereid aan de start te komen is er door de rijders in tensief getraind, iets wat bijzon der veel tijd en geld kost. Dit des te meer omdat M.A.C. de Holterberg, over geen enkele trainings-gelegenheid beschikt voor haar leden, zodat hiervoor moest worden uitgeweken naar andere plaatsen. Gezien de be langstelling voor de motorsport, bepaald een onhoudbare situa tie. Ondanks de gedegen voor bereiding. zal het voor de Neder landse afvaardiging, totaal 18 man sterk, bijzonder moeilijk worden om b.v. bij de eerste drie te eindigen De duitse. Ita liaanse en tsjechische teams hebben een professionele inslag. Hun rijders zitten vrijwel het gehele seizoen op de motorfiets terwijl onze rijders stuk voor stuk amateurs zijn De sterke motorfietsen-industrie achter de teams van deze lan den zorgt er ook nog eens voor dat deze rijders over het beste materiaal beschikken. Echter met een ijzersterke wil, en een klein beetje geluk moeten onze jongens toch tot goede resulta ten kunnen komen, iets waar we u over 14 dagen meer van kun nen berichten. Op donderdagavond 25 augustus hield de volley balvereniging Mintonette haar 3e algemene leden vergadering in café-rest. Vosman. Voorzitter Wim Husslage opende even na achten de vergadering waarna secretaresse Ria Bogers de notulen van de vorige ledenvergadering las. Deze notulen gaven geen aanleiding tot op merkingen waarna het jaarverslag van de secre taresse aan bod kwam. Daarin passeerden diverse (be stuursvergaderingen de revue en werden de zeer vele aktivitei- De Z.C.T. kampioenen: Edwin Stegehuis, Erik Bekkernens, Gertie Tuller en Gerdien Ophof. In verband met grote festivitei ten in het kader van „Dene kamp 700" werd de voor 3 sep tember vastgestelde wedstrijd Blauw Wit Sc. Denekamp op verzoek van de gasten reeds af gelopen zaterdag gespeeld. Voor de aanvang der wedstrijd werd door Sport- en Modehuis Bel tman een wedstrijdbal voor de nieuwe competitie aan het eerste elftal van Blauw Wit aan geboden. die namens het be stuur door de voorzitter, de heer ten van de jonge vereniging even aangestipt. Opvallende za ken daarbij waren de reakties op het eerste (Sport Real) re- creantentoernooi in de regionale pers alsmede de reakties in de landelijke Sport Realkrant en een groot verslag v.an dit gebeu ren in het nationale volleybal blad van de NeVoBo Tevens is de uitgave van een maandelijks clubblad in bijzonder goede aarde gevallen, niet alleen in Holten maar ook in het district Twente. Resultaten. Na de secretaresse lichtte weds trijdcommissaris Ane Lange- ndoen in zijn jaarverslag de sportieve verrichtingen van alle recreanten en competitiespelen den toe. De damesselectie viel na een goede start helaas wat ver terug naar een subtoppositie terwijl het tweede team na de terugkeer van enige moeders voor degradatie behoed werd. De meisjesgroep heeft een prima jaar achter de rug. Hetgeen een goede middenmootpositie ople verde. De jongensgroep bracht het er minder florissant van af en verbrokkelde uiteindelijk He- t eerste herenteam eindigde op een tweede plaats wat een prima resultaat genoemd mag worden Het tweede herenteam presenteerde zich met 12 spelers in steeds wisselende opstellin gen. welke toch garant stonden voor enig stuntwerk. De uitein delijke afdelingskampioen kan hier beslist over meepraten. De damesrecreantengroep was erg groot en groeit nog. Precies op tijd kon het werk van trainer Broersma worden verlicht met de hulp van een assistent- trainster Mw van Berkel. He laas was niet iedere recreante overtuigd van het feit dat vol leybalspelen pas lukt als men over wat basistechnieken be schikt. Men had (te) weinig be hoefte aan oefenstof. De kern van de herenrecreanten is bijzonder enthousiast, hetgeen leidde tot steeds weer nieuwe aanmeldingen en uiteindelijk een ledenstop. (N B deze ledens top is nu opgeheven). De re- creantentoernooien voorzien duidelijk in een behoefte; er is overweldigend veel animo Ook de interne verenigingstoernooien waren geslaagd Het spelen in eigen zaal is het afgelopen jaar prima verlopen, de manier van organisatie kan wat dat betreft gehandhaafd blijven Mintonette R.G. Veldhuis, in dank werd aanvaard. Ook het elftal bleek door deze steun duidelijk gesti muleerd, want nauwelijks had scheidsrechter Krabbenbos het beginsignaal gegeven of Jan Verveda ontliep op rechts de buitenspelval, maar zijn schot belandde tegen de Denekamp- peeper keeper. Blauw Wit bleef druk uitoefenen en in de 4e mi nuut ving Wim Klein Nagelvoort een uittrap van de Denekamp- goalie goalie op. hij omspeelde zit redelijk in de scheidsrechters, al kan dit aantal beslist uitge breid worden. Financien. Vervolgens was de beurt aan penningmeester Aard Borghuis om het financieel overzicht toe te lichten. Hij deed dat met verve, had op de diverse vragen een passend antwoord en toonde zich tevreden over het feit dat de vereniging er financieel dit afgelopen jaar prima uitgekomen is. De contributiebetaling zou be slist wat vlekkelozer kunnen verlopen. Hieromtrent krijgen alle leden nog een stencil en er zal in het eerste cluborgaan aandacht aan besteed worden. De kascommissie, bestaande uit de heren de Roos en van het Holt. deelde mee dat naar hun oordeel op het financiële vlak geen onregelmatigheden waren gebeurd en zij vroegen de ver gadering derhalve de penning meester te déchargeren Betreffende de budgettering van verenigingsjaar 77-78 was de penningmeester erin geslaagd .eze kloppend te maken zonder nadelig saldo In deze raming evenwel was een contributiever hoging meegerekend en de ge meentesubsidies waren enn be trokken. Na een paar opmerkin gen hieromtrent en na wat vra gen beantwoord te hebben legde de voorzitter de contributiever hoging voor aan de vergadering. Deze ging met de voorgestelde verhoging accoord Nu met ingang van dit vereni gingsjaar de statuten en het huishoudelijk reglement van kracht worden zullen in het be stuur de diverse leden volgens een bepaald schema dienen af te treden Bestuur Het huidige bestuur bestaat uit: Wim Husslage (voorzitter) Ria Bogers secretaresse), Aard Borghuis (eerste penningmee ster.) Kees Brusse (tweede pen ningmeester), Ane langendoen (wedstrijdsecretaris) en Bert van Harmeien (public relations.) In de technische commissie werden benoemd Ane Lange ndoen (voornamelijk jeugdza- kem. Alie Nauta (dames 1.2.3 en de meisjes) en Rieks Dijkgraaf (recreanten gebeuren). Er is in de T C nog een vacature voor de herengroep In de commissie van beroep zijn benoemd Koos een tegenstander en scoorde be- heerst in de linkerbenedenhoek (1-0) Nauwelijks van de schrik bekomen kregen de bezoekers een tweede klap te verwerken. Henk Aanstoot begon op het middenveld een solo. passeerde op snelheid 2,3 tegenstanders en haalde toen van zeker 25 meter uit voor een verwoestend hard schot dat eerst tegen de touwen tot rust kwam (2-0). Dit ge beurde reeds in de 6e minuut van de wedstrijd Het was dui delijk dat Denekamp was aan geslagen en het duurde geruime tijd eer de gasten beter in hun spel kwamen De Blauwwitters namen in die fase van de strijd het iets te licht op en de Dene kampers kwamen enige keren dicht bij het door Trompetter kundig verdedigde doel, maar slaagden er niet in de achters tand te verkleinen. Aan de an dere kant bleven de Blauw Wit aanvallen zeer gevaarlijk en dat bleek in de 33e minuut toen een pass van Klein Nagelvoort rechtsbuiten Verveda bereikte die opnieuw door de vaak aarze lend ingrijpende Denekamp- defensie glipte en nu goed af rondend de bal steenhard onder de keeper door in het net schoot. (3-0). Opnieuw probeer den de gasten iets terug te doen maar echt gevaarlijk kon de Denekamp-aanval aanval niet worden en met een 3-0 voor sprong konden de spelers de rust genieten. In de veel minder boeiende tweede speelhelft pro- Zo'n 30 leden van T C. ..Holten" hebben op 28 augustus op de tennisbanen van de Deventer Lawn Tennisclub de strijd aan gebonden tegen deze grote De venter vereniging. In 42 dubbel- partijen werd uitgemaakt wie zich de sterkste mocht noemen. Per ronde was een vaak sterk wisselend beeld te zien Holten begon met een lichte voorsprong (67-58). maar na de 3e ronde van Leeuwen. Klaas Masselink en Gé Slotman. De kascommissie bestaat dit jaar nog uit de heren de Roos en van het Holt. Bij de medede lingen werd bekend gemaakt dat Mintonette inmiddels de poorten wijd openzet voor dona teurs. Er zijn daarvoor al spe ciale donateurskaarten aange schaft. Verder is in de groep van jongens adspiranten (12-14 jaar) beslist uitbreiding gewenst. Gevraagd werd met name voor deze groep nog jóngens te sti muleren om eens kennis te ma ken met volleybal (training dinsdag van 1845-20.00 uur in sporthal 't Mossink). Het materiaalbeheer is overge gaan in de handen van Jan Poortman. Tijdens de rondvraag werd de bezorging van het clubblad in de buitengebieden even aangestipt. De diverse le den zitten erg verspreid. Via de sporthal en via de post bleek daar een oplossing voor Op de -vraag omtrent het waarom betreffende de splitsing in de dames recreantengroep werd door Arie Langendoen van een passend antwoord voorzien.. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter om even na tienen de vergadering. Dat wordt een drukte van be lang op de tennisbanen van "Meermanskamp"! 18 meisjes en 18 jongens van onze tennisver eniging ontmoeten in een uit- wisselingstoemooi leeftijdsgeno ten uit Apeldoorn en Markelo. Spelers en speelsters tot 14 jaar spelen tegen Markelo, de 14-17 jarigen gaan in het strijdperk tegen qua leeftijd gelijkwaardige tegenstanders uit Apeldoorn. Deze wedstrijden vinden plaats op zondag 4 september. De jeugd van de tennisclub weet uw belangstelling stellig te waarderen! Op de foto in het midden v.l.n.r. de drie rijders Kruiper, Dries Willems en Staarman met hun helpers. Tweede van rechts Dick Muller die tussen 1950 - 1960 3 gouden en een bronzen medaille won in zesdaagsen in Oostenrijk, Italië, Tsjechoslo- wakije en Joegoslavië. beerden de Holtenaren door balbezit hun voorsprong te con solideren, maar dit gaf toch wel problemen. Door het warme drukkende weer werd conditio neel veel van de spelers geëist en dit had zijn weerslag op het vertoonde spel in de tweede pe riode. Nadat trainer Willems na 16 minuten Geje Paalman we gens een lichte blessure had vervangen door Bolink wisselde hfj in de 28e minuut Richard Beldman, die kort daarvoor een goed schot voorlangs het doel had zien gaan, voor A-junior VVilco Schipper. Met behulp van deze tweede verse krachten wis ten de Blauw Witten stand te houden tegen de bij vlagen goed combinerend maar slechts af rondende Denekampers. Zelfs kreeg Wilco Schipper kort voor tijd nog een goede kans op 4-0 maar zijn schot mislukte en werd gestopt. Bij het eindsignaal van de heer Krabbenbos uit Markelo. die een gemakkelijke middag had met twee zeer spor tief spelende ploegen, had een leeggespeeld Blauw Wit de eerste competitiepunten binnen. De opstelling van Blauw wit: Trompetter, Schipper. G. Stam, Lohuis, E. ten Wolthuis, M. Koopman, H. Aanstoot, G. Paalman (H. Bolink), Verveda, Klein Nagelvoort, R. Beldman (W Schipper). Op 10 september staat als volgende competitie wedstrijd gepland de strijd tegen de dit jaar uit de 4e klasse KNVB gedegradeerde Sibculoërs S.VV. '56. stond Deventer op 178-55 Toen waren de Holtenaren ech ter pas goed aan de gravelbanen gewend: 9e ronde 90-47! Ook de laatste 2 rondes werden gewonnen. Eindstand: Holten 380-Deventer 342 Wim Dogterom bood de gastheren een barometer voor het gezellige clubhuis aan; Als dit instrument op deze uitwisse- lingsdagen hetzelfde ideale ten- nisweer brengt als op deze laat ste zondag in augustus, zal D L.T C veel plezier aan dit aandenken hebben Maandagavond werd voor het laatst vriendschappelijk ge speeld, voordat de competitie a s. maandag begint. Dat de club hoge verwachtingen mag koesteren van enkele jonge spelers bleek wel uit het spel van nieuweling Rietman en de 16-jarige Ton van Oyen versloeg hoewel vriendschappelijk I Scheperman, afgelopen seizoen 3e na van der Knaap en J W Middeünk. Ook werd afgelopen maandag avond één competitie wedstrijd vooruit gespeeld J E Gervedink Nijhuis - D. A van der Knaap werd remise En dit is wel een schouderklopje waard voor Eric want Dick van der Knaap is re gerend clubkampioen Het laat zich aanzien dat door het gewijzigde competitie pro gramma waarbij sterke en zwakke spelers bij elkaar inge deeld zijn nog de nodige verras singen te wachten staan

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9