Feestavond met revue en toneel in Espelo Film in „De Schure" Directeur van G.E.B. bij zilveren jubileum gehuldigd Deventer drukkersstad BURGERLIJKE STAND Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD 500 JAAR HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 2 SEPTEMBER 1977 29e jaargang - no. 35^ Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1358 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beljers Enkweg 5. tel 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertlenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De buurtschap Espelo heeft vrijdagavond in een grote tent bij boerderij Stevens het jaarlijks school- en volksfeest in gezet met de revue „Splo löt zich wier hörn" en een blijspel dat onder regie van Jan Willem Vruggink voor het voetlicht werd gebracht. Aan de revue, die met vaart en verve op de planken werd gezet, werkten plm. 30 oudere en jongere buurtbewoners mee. Nadat de voorzitter van het feestcomité de heer D. J. Nijland, een woord van welkom had ge- sproken - in het bijzonder tot de genodigden, waaronder bur gemeester en mevr. Enklaar en jde heer en mevr. Vegter, en de lijsttekenaars dank was gezegd voor hun financiële bijdrage waardoor dit feest elk jaar kan worden gehouden, opende revue met een vlot welkomstlied door een zanggroep. Kostelijk amuseerden de bezoe- 'kers zich hierna om de schetsjes „Babysit" (Dika Ter Stal-Baltes, Jan Jansen en Johan Meilink); „Boer op vakantie" (Jan Jansen, boer); Jantina Klein Horsman (boerin) en de beide dochters Egberdien Reilink en Willemien Vruggink); „De ongewenste vrijer" (boerin Trui Prins- Schippers, boer Anton Reilink, Carla Bekkernens, hun dochter en de ongewenste vrijer Freek Lubbersen); „De fotograaf' (Dika ter Stal-Baltes, Johan Meilink en „fotograaf* Bert Krikkink). Vele malen kregen de dames en heren een hartelijk applaus en spontaan gingen de handen ook tegen elkaar voor een ballet- groepje van zes meisjes, een grote groep zeer bont uitgedoste ijongemensen die op muziek van „Normaal" een rock and roll de tent in slingerden, Gerrit Vrug gink met z'n voordracht „Stoet'n in'n toet'n" en organist Gerrit Vruggink. De verschil lende programmanummers wer den door het duo Wilm en Gait (Willem Meilink en Gerrit Ren- sen) in dialect vlot „gekoppeld" waarbij enkele buurt- en ook dorpsbewoners op passende wijze op de hak werden geno men. Een vrouw....! Na de pauze beleefden de be zoekers veel plezier aan de vro lijke twee-akter van Jan van Wilgenburg „Een vrouw die bijt, is een gevaarlijke meid". Het spel werd gepresenteerd door Bertha Waanders-Schippers (als pension-houdster Heieen, een vrouwtje met haar op de tan-1 den), haar huisknecht Karei (Bert Krikkink), professor dokter Sjentiviets die aan een geheim wapen doktert (Johan Meilink), Mathilde, een kunstzinnig meisje Marie tje Jansen) en oliesjeik Ahmed Ben Rahmi (Freek Lub- bersen). In het pension doen zich de Geboren: Sandra Karin dv J Mens- ink en W van de Put; Dingenis zv D van Gilst en J G Kraaijenzank; Jenneke Lina dv H H Kappert en J H Olde Reuver of Briel; Maria Ge- ertruida Elisabeth dv E M van Schooten en J D Kooiman. GEVONDEN: Regen-jack; schildpad; regen-jack; zwart hondje met witte pootjes. VERLOREN: Gele regenbroek; tuinstoel, rood met strepen, bestaat uit 2 delen; 4 sleutels aan een ring; grijs gezinshulp-speldje; gouden schakel-armband met plaatje Beatrix en Alexander; zwarte dames-portemonnaie inh, f115,-; zwart poesje, 4 maanden oud. meest komische scènes voor tussen mislukte geleerden, spionnen, operazangeressen, oliesjeiks en „spinnende" jonge dames die elke man om de hals vallen. De plm. 500 bezoekers waren gul met applaus en brachten de tonelisten aan het einde van het kolderieke gebeu ren een welverdiende ovatie. De grime was door kapper V/. Drent goed verzorgd evenals het geluid en de lichteffecten van fa. Hanekamp te Diepen veen. Regisseur was J. W. Vrug gink en als souffleur fungeerde Gert Blankena. Al met al een zeer geslaagde avond. Advertentie-adviseur: W. FREDERiKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Een scène uit de komische één-acter „De ongewenste vrijer". V.l.n.r. boer Roggeveld (A. Reilink), dochter Hannechien (Carla Bekkernens) en de onge wenste vrijer Berend van de Kluver (Freek Lubbersen), die geen knol van een aardappel kan onderscheiden, maar tens lotte toch op visite mag komen omdat hij van nette leu is die er ook nog warm bij zitten. Het kennismakingsbezoek krijgt op een bepaald moment een dra matisch einde als Berend in de koffiepot een kat ziet. Hij haalt geweldig uit en de pot met in houd zeilt de zaal in. Tegelijk met het begin van het nieuwe filmseizoen worden er vrijdagavond en zondagmiddag weer lidmaatschapskaarten van filmklup „De Schure" verkocht. Ook diegene, die vorig jaar al lid van onze filmklup was, is ver plicht opnieuw een lidmaat schapskaart te kopen voor de prijs van f 1,- per persoon. Deze kaart geeft de houder het recht alle films van seizoen 77-78 te zien, het lid maatschap geeft echter geen re ductie op de toegangsprijs. Dit laatste kan men verkrijgen door lid te worden van jeugdsociëteit „De Schure" voor een prijs van f 5,- p.p. Voor het komende seizoen gelden de volgende prijzen: leden Schure f 2,50 per film (mits lid van de film klup); niet-leden Schure f3,50 per film (mits lid van de filmklup); nog niet zestien f2.- per film (mits lid van de filmklup). Nu iets over de film die we vrijdag- Op het groepsbureau Rijkspolitie te Holten staan al geruime tijd 6 dames- en 7 herenfietsen en een au toped. U is al enkele weken uw „karretje" kwijt? Loop es even bij de politie binnen. Wie weet! avond 2 september en zondagmid dag 4 september, aanvang resp. 20.30 uur en 14.30 uur, vertonen in „De Schure" nl. de komedie „Ge ndarme van Saint Tropez". Deze film van Jean Girault met in de hoofdrollen Louis de Funès en Geneviève Grad zorgt weer voor- vele doldwaze scènes, zoals we die kennen uit andere films met Louis de Funès. In „De Gendarme van Saint Tro pez., "wordt gendarme Cruchot (Louis de Funès) overgeplaatst naarst. Tropez zodat het haast on vermijdelijk is, dat in record-tempo heel St. Tropez uit zyn normale doen raakt. Hij begint met de arres tatie van een groep nudisten en ge raakt, mede door toedoen van zijn lieftallige dochter, steeds verder in de moeilijkheden, waar hij zich op typisch „Funèste" manier probeert uit te werken. Hij wordt uiteindelijk door dochterlief en haar vrienden uit de handen van een stel gang sters gered en na de oplossing te hebben gevonden, welke leidt tot de arrestatie van een schilderijen- dief, wordt de altijd opgewonden en bekkentrekkende gendarme Cru chot in triomf door St. Tropez ge- Jeugdsoos „De Schure" De vorige week vrijdag herdacht de heer A. S. van den Berg, directeur van het gemeentelijk energiebedrijf (elec- tra en gas), zijn zilveren ambtsjubileum. Hij werd 's mid dags door het dagelijks bestuur onzer gemeente in tegen woordigheid van zijn echtgenote, zijn beide zoons en o.a. van de energiecommissie uit de raad en van zijn mede werkers, ontvangen in de raadzaal, waar hem veel lof werd toegezwaaid. Burgemeester mr. Enklaar, herin- i nerde er aan, dat de jubilaris na zijn militaire dienst in het toenmalig Ned. Indie, zeven jaar in zijn ge boortestad Deventer, als opzichter bij het G.E.W.B. is werkzaam ge: weest, voordat hij in 1962 tot direc- teur van het G.E.B. in Holten werd j benoemd. Hij vond hier toen niet alleen een bedrijf dat electrische 'stroom distribueerde, maar tevens jeen pril gasbedrijf. Als veiligheids klep was toen, omdat men de capa citeiten van de benoemde ten aan zien van dat jonge gasbedrijf niet kende, de voorwaarde ingebouwd, dat men op de directeur van het Deventer bedrijf zou mogen terug vallen. „Het is een papieren zaak geweest", aldus mr. Enklaar, „want u had deze bijstand niet nodig. U klaarde de zaak, omdat u van het begin af aan de Van den Berg bent j geweest, die u ook nu zijten de kwa liteiten toonde, die wij bij uw be noeming veronderstelden". De burgemeester schetste vervol- gens de jubilaris als een man, die met een grote zelfstandigheid deze verantwoordelijkheid heeft gedra gen als ware hij een directeur van een N.V. Bekwaam i De gassificatie van de gemeente is door hem op zeer bekwame wijze voorbereid. De uitvoering ge- schiedt al even vakkundig en voortvarend, dank zij zijn goede leiding. Wanneer bij nacht en ontij het elect'risch net onklaar is ge worden, vindt men de directeur bij zijn jongens. De burgemeester dankte de heer Van den Berg voor zijn voortreffelijke plichtbetrach ting en voor de bekwame wijze waarop deze het directeurschap vervult. Namens hettechnisch personeel en dat van de administratie der ge meentebedrijven schetste het hoofd dier administratie, de heer P. Rijnsaard, de prettige onder linge verstandhouding met de jubi laris. Het technisch personeel weet zich steeds door hem gerugge- steund bij alle zich voordoende problemen, en ook de administra tie ondervindt bij hem steeds be grip en belangstelling. Spreker zei het persoonlijke even te laten rus ten. „Je bent echter wel verplicht om er het eerst mee te beginnen, omdat de mens in de organisatie, die overigens zelf weer die organi satie gestalte geeft, het belang rijkste is. De heer Rijsaard gaf en kele markante cijfers over de groei van hef electriciteitr en gasbedrijf: Aantal aansluitingen electra 1962: 1640, 1976: 3170. Gas: 1962: 350, 1976: 2150. Verkoop electra 1962: 4.300.000 kWh, 1976: 24.450 000 kWh. gas 962: 43.000 m3, 1976: 10.000.000 m3. Het aantal technische medewer kers is inmiddels gestegen tot 12. Geschenken Van het personeel bood de heer H. Huisman de jubilaris een diplo- matentas en de heer H. Kolkman een tuinparasol aan, terwijl me vrouw Van den Berg, evenals bij de aankomst, bloemen werden aan geboden. Datzelfde deed de heer H. W. Goorman, die met de heer E. K. Pronk, namens de afdeling Holten van de A.B.V.A. de geluk wensen kwam aanbieden. Hij bood tevens een geschenk onder couvert aan. Van de zijde van de N.V. IJsselcen- trale kwamen de heren P. A. J. Stoop en A Kolsterdeheer Van den Berg feliciteren. In een uitvoerig dankwoord ver klaarde de jubilaris zeer getroffen te zijn door de lovende woorden en de hem aangeboden geschenken. Hij wilde die waardering gaarne de len met zijn medewerkers. „Mi.in hobby is techniek met het iets or- Namens het gemeentebestuur werd directeur Van der Berg gelukgewenst door burgemee ster W. H. Enklaar. Aan me vrouw Van den Berg werden bloemen aangeboden. ganiseren en iets tot stand bren gen. Ik acht mij dan ook een be voorrecht mens, die zijn hobby als beroep mag uitoefenen. De uitge sproken hulde aan mijn vrouw is mij uit het hart gegrepen", aldus Van den Berg. Gemeente Holten Openbare kennisgeving De burgemeester van Holten deelt mede, dat hij in plaats van op maandag 5 september e.k. op dins dagmorgen 6 september e.k. des morgens van 10.00-12.00 uur voor het publiek te spreken zal zijn. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in ver band met herstratingswerkzaam- heden, de Larenseweg, (het ge deelte tussen de Korte Diessen- plasstraat en de Kon. Wilhelmina- straat) afgesloten zal zijn voor het doorgaande verkeer met ingang van maandag, 5 september a.s., ge durende 1 week of zoveel langer of korter als in verband met de werk zaamheden noodzakelijk is. Het verkeer zal worden omgeleid via een met pijlen aangegeven route. Holten, 31 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De loco-secretaris, J Vuuregge De burgemeester, V/. H. Enklaar. Tentoonstellingen: Tl Grote manifestatie van drukkers-uitgevers en binders in de Bergkerk te Deventer; zoals bindtechnieken (Klooster Sion), fotozetwerk, bakmar- mer. Deelnemers; 26 bedrijven-instellingen enz: Alle druktechnieken! T2 Gezamenlijke banken Plaats: kantoor AMRO-Bank, verzetslaan 20 Van Kaurischelp tot Eurocheque"- Muntencollectie-Diapresentatie. T3 Nederl. Bijbelgenootschap. Plaats: Doopsgezonde Kerk op de Brink; "Bijbel en Bijbelgebruik over 500 jaar" T4 Gemeente Deventer (Hal stadhuis) "De ontwikkeling van de stad De venter sedert Pafraet". T5 Mseum "De Waag" (Brink) "Een prent voor een cent" T6 Openbare leeszaal en bibliotheek (Brink) over: Facetten en drukpers en vrijheid" T7 Staatsbedrijf der P.T.T.: In de Vrijmetselaarsloge (Rijkmanstraat 10): terminal voor opvragen postcode-moderne wijze behandeling verzending post. B. In de Muntentoren: "De Wording van de postzegel. Expositie oude brieven enz. door H.K. Berghuijs. C. PTT-tentoonstellingsschip "De Ark", afgemeerd aan Eerste Havenarm; Van alles over het PTT-bedrijf. T8 Albert Schweitzer Centrum, Brink 89: Tentoonstelling over boeken en geschriften van Albert Schweitzer. T9 Stads- of Athemaeumbibliotheek, Klooster 3: Expositie "In Deventer gedrukt, in Deventer bewaard 1477-1977" Donderdagavond 1 September: Plaats; voor Stadhuis-Botermarkt. 18-22 uur Boekenrommelmarkt-stalletjes-div. aktiviteiten-muziek. 18.30 uur Richard Pafraet met gevolg in stoet naar stadhuis- burgemeester opent manifestatie- T4 open. ca. 20.00 uur. Optocht kinderen die figuren uit kinderboeken uitbeelden. Vrijdag 2 september: Tentoonstellingen; Tl, T2, T3, T6, T7, T8 van 14-17 en 19-21; T4 van 9-17; T5 van 10-12.30 en 14-17; T9 van 10-12 en 13-17 en 19-21. Bolwerksmolen (bij verkeersbrug.) Bij wind wordt gezaagd. Expositie. Open 9-17 uur; 's Avonds verlicht. Uitgebreide vrijdagmarkt op de Brink 8.30-13 uur. 12-23 uur Pasar Minggu (Oosterse markt) in grote tenten Worp-plantsoen. 20-22 uur Amusementsconcert door Big Band Am'or op de Brink. Zaterdag 3 september: Tentoonstellingen; Tl, T2, T3, T6, T7, T8 van 10-17; T5 van 10-12.30 en 14-17 T4 en T9 gesloten. 9-l>uur Bolwerksmolen geopend. Vanaf 10 uur Bazar Terre des Hemmes (in Schweitzer Centrum). 10-17.30 zaterdagmarkt, Brink; 12-17. De Stoof-Lebuinus Pers (Menstraat 25) Boekenmarkt in de Marge; 12-23. Pasar Minggu Worp-plantsoen.; 19.30. Concert "Schweitzer Ensemble" in Schweitzer Centrum.; 19.30. Worstelspektakel, Anton Geesink, Go Ahead Eagles stadion; 20.15. Orge lconcert door Elly Kooiman in de grote kerk. Zondag 4 september: Tl. T2, T3, T5, T6, T8 van 14-17, T4, T7, T9 gesloten. 10 uur; Kerkdienst NH Gem. met gast Henk van Ulsen, die zal voorlezen uit boek Prediker". Toegang open voor iedereen; 10 uur le Stadswande ling Deventer, o.l.v. de VVV. Kosten f 1.50 p.p. Vertrek-verzamelen Schweitzer Monument op de Brink.; 11.30. 2e Stadswandeling Deventer o.l.v. de VVV.; 12-14De Stoof (Menstraat 25) Dichters lezen voor en Midde leeuwse muziek.; 12-23; Pasar Mingu- Worp-plantsoen (laatste dag); 14-19; Popfestival Worp-plantsoen, georganiseerd door Werkgroep Open jonge- nrencentrum. Maandag 5 september: Tentoonstelling Tl, T2, T3, T6, T7, T8 van 14-17 en 19-21; T4 van 9-17 en 19-21; T9 van 10-12 en 13-17 en 19-21. T5 gesloten. 9-17 uur Bolwerksmolen geopend. Dinsdag 6 september: Tentoonstellingen Tl, T2, T3, T6, T7, T8 van 14-17 en 19-21; T4 van 9-17 en 19-21; T9 van 10-12 en 13-17 en 19-21; T5 van 10-12 30 en 14-17. 14-17 uur; Open Huis Politiebureau Deventer; 9-17 uur; Bolwerksmolen geopend. Woensdag 7 september Tentoonstellingen als op dinsdag 6, echter T4 van 9-17. 9-17 uur; Bolwerksmolen geopend; 8.30 uur; Markt in de wijk Borgele: 14.30 uur Kinderfeesten Borgele;20 uur; Avondfeesten Borgele (Wijk- feest Borgele) 20 uur; Voetbalwedstrijd Oud-Go Ahead- Oud- Internationals, Stadion Adelaarshorst. Donderdag 8 september: Tentoonstellingen geheel als dinsdag 6 septem ber; 9-17 uur Bolwerksmolen geopend. Vrijdag 9 september; Geheel als dinsdag 6 september, echter T4 gesloten; 8.30-13; Uitgebreide vrijdagmarkt, Brink; 9-17 uur; Bolwerksmolen ge opend; 19 uur; Beiaardconcert carillon lebulsnuskerk door Roel Smit; 20.30 uur; Stadhuisconcert (Hall) oude instrumenten-koperkwintet; 20-22; Amusementsconcert op de Brink door PTT-fanfare met demonstraties door de Jomanda Dancers Zaterdag 10 september: (laatste dag) Tentoonstellingen; Tl. T2, T3, T6, T7, T8 van 10-17; T5 van 10-12.30 en 14-17. T4 en T9 gesloten; 9-17 uur; Bolwerksmolen geopend, 10-17.30 uur; Zaterdagmarkt op de Brink; 14-17; Plantsoenfeest voor de jeugd in het oude plantsoen; 19.30-22.30. Afsluiting van Deventer Drukt door, op de Brink met diverse orkesten, barbecue Deventer slagers en andere attrakties. Toegang: tot alle tentoonstellingen is gratis behalve Museum "De Waag" waar entree f 1.- volwassenen en f 0.50 kinderen is.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1