De werkgelegenheid in Zuid-west Overijssel Programma Sporthal ,,'t Mossink" Sta-caravans tijdelijk onderdak voor bewoners van „Beter Wonen" Holten - Heino Nijenhnis en Paantfens winnaars Uitstapje Bejaardensoos C0NC0URSHIPPIQUE BATHMEN CURSUS A.B.O. Waar gaan we heen CJV „De Vriendenschaar" Op eerste competietiedag H. Willems klokte 1 eerste duif 3 t.m. 9 september HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 SEPTEMBER 1977 - PAGINA 11 In een uitvoerig verslag van de regionale N.V.V.- activiteiten over de periode 1976-1977 geeft het district Overijssel van het N.V.V. onder meer een overzicht van de sociaal-economische situatie in Zuid-V7est Overijssel, waartoe ook Holten behoort. Wat de werkgelegenheid be treft wordt deze situatie niet rooskleurig beoordeeld. Deze regio kent een Sociaal- ekonomische Adviescommissie (S.E.A.C.). De gewestelijke ontwik keling komt op gang. De ligging van deze regio brengt in de prakti sche aanpak moeilijkheden met zich mee. We hebben de stedend riehoek Deventer, Zutfen. Apel doorn en een gewestelijke ontwik keling in Z.W. Overijssel. Wijhe heeft gekozen voor het gewest Zwolle. Deze situatie is niet bevor derlijk voor het nemen van duide lijke besluiten i.v.m. de ontwikke ling van de regio. Voor Z.W. Over ijssel is in samenwerking met het E.T.I.O. eveneens ten dienste van het ministerie van Ekonomische Zaken een nota opgesteld, waaruit we het volgende citeren: KNELPUNTEN De totale werkgelegenheid in Zuid-West Overijssel is in de pe riode 1974-1975 met ruim 1.100 ar beidsplaatsen afgenomen (van 36.600 tot 35.500). Dit betekent een daling van ruim 3 tegen een lan delijke achteruitgang van 1,3 De daling van de werkgelegenheid in Zuid-West Overijssel wordt vooral verooreaakt door een terug gang van het aantal arbeidsplaat sen in de industrie. In de periode 1974-1975 is dat verlies opgelopen tot ruim 7 In dit verband kan opgemerkt worden dat geen enkel COROP-gebied in Overijssel een dergelijke achteruitgang in aantal arbeidsplaatsen te zien heeft gege ven. Onderstaand overzicht illus treert dat: De ont wi kkeling van het aantal arbeidsplaatsen in de industrie in Nederland, Overijssel en de Overijsselse gebieden. Gebied Nederland Overijssel Twente Zuid-West Overijssel Noord Overijssel De thans waarneembare ontwikke ling is mede een gevolg van het grote aandeel dat de industriële werkgelegenheid nog steeds in neemt in Zuid-West Overijssel. Dat aandeel bedraagt ruim 37 tegen 30 in Nederland. De dienstens- ektor is in dit gebied dan ook rela tief zwak vertegenwoordigd. In de totale werkgelegenheid is het aan deel van de dienstensektor iets toegenomen. Dit wordt echter niet zozeer veroorzaakt door een toe nemende werkgelegenheid in deze sektor, maar is meer het gevolg van de abnormale daling van het aantal arbeidsplaatsen in de industrie. Ook de ontwikkeling van de diens tensektor ondervindt stagnatie. De trekkende funktie van Apeldoorn in deze sektor, die bovendien nog gestimuleerd wordt en de situering van Deventer ten opzichte van Apeldoorn, werken remmend op de mogelijkheden in Zuid-West Over ijssel. Mede daardoor is de groei in de dienstensektor te gering. Een stijgende uitgaande pendel naar Apeldoorn (stijging plm. 25 in de laatste jaren wijst sterk in deze richting. Ook het aantal arbeidsplaatsen in de landbouw (is ongeveer 10 van de totale werkgelegenheid in Zuid-V7est Overijssel) vertoont een daling. Omdat echter in onvol doende mate vervangende werkge legenheid geschapen kan worden stagneert op dit moment de af vloeiing uit de landbouw. Het ge volg daarvan is dat de rentabiliteit van de wat kleinere agrarische be drijven zienderogen achteruitgaat. Op grond van de ontwikkelingen die hebben geleid tot de.reeds ge memoreerde daling van het aantal arbeidsplaatsen in Zuid-West Overijssel en het feit dat niet of na uwelijks vervangende werkgele genheid is gecreëerd, is de werk loosheid in dit gebied onrustba rend toegenomen. Het aantal jeugdige werklozen in Zuid-V7est Overijssel stijgt de laat ste jaren. In 1973 bedroeg hun aan deel in de geregistreerde arbeidsre serve nog 36 tegen thans ruim 40 Het huidige aandeel is aan merkelijk hoger dan het provin ciale en landelijke cijfer. Ook de duur van de werkloosheid in dit gebied geeft reden tot onge rustheid. Het aantal personen dat langdurig werkloos is neemt nog steeds toe. In 1973 was ongeveer 15 van de geregistreerde arbeid sreserve in Zuid-West Overijssel langer dan 1 jaar werkloos. Dit per centage is inmiddels in 2 jaar tijd opgelopen tot bijna 25 <7cEen der gelijke ontwikkeling wijst duidelijk in de richting van een strukturele werkloosheid in dit gebied. Geme ten naar de huidige toestand is de situatie duidelijk ongunstiger dan op provinciaal en rijksniveau. Ten aanzien van de werkgelegen heid in de bouw en aanverwante bedrijven kan opgemerkt worden dat stijging van het aantal werklo zen op dit moment een halt is toe geroepen. Het feit dat een aantal aanvullende werken aan deze regio zijn toegewezen speelt daarbij na tuurlijk een grote rol. Gevreesd moet echter worden dat de werkge legenheid op korte termijn op nieuw zal afnemen, omdat de werkgelegenheidsprogramma's van tijdelijke aard zijn en de wo- ningbouwmogelijkheden in Zuid-West Overijssel beperkt zijn. Tot 1980 kan in dit gebied in be scheiden mate woningbouw gerea liseerd worden, omdat er onvol doende bestemmingsplannen zijn en de woningbouw in Deventer niet voor 1978 op gang komt (mede ten gevolge van moeizame grenswijzi gingen). Het ontbreken van vol doende woningen zet een rem op nieuwe bedrijfsvestigingen in dit gebied. Industrievestiging wordt op dit moment verder nog beperkt door de relatief hoge grondprijzen voor industrieterrein. Die grondprijzen houden n.l. nauw verband met het feit dat dure infrastrukturele voor zieningen nodig zijn voor de ont sluiting van diverse terreinen. Glo baal kan worden aangegeven dat gemiddeld de grondprijzen in Zuid-West Overijssel 20 25 ho ger liggen dan in vergelijkbare ge meenten in de provincie. Procentuele mutatie gemiddeld per jaar -2,2 -2,2 -3,0 -2,6 ±0.5 -3,3 -4,0 -3,7 -7,1 -2.8 Deze relatief ongunstige ontwikke ling wordt veroorzaakt door de struktuur van de werkgelegenheid. De omvang van het aantal arbeid splaatsen in dit gebied hangt n.l. ten nauwste samen met de aanwe zigheid van een beperkt aantal be drijven die de bedrfjfsklassens- truktuur in Zuid-V/est Overijssel voor een groot deel .bepalen. Die bedrijven hebben in het verleden een beroep gedaan op een groot aantal minder geschoolde arbeid skrachten. Het snel oplopen van de reële arbeidskosten werkt thans stimulerend op de vervanging van arbeid door kapitaalgoederen. Dit, overigens landelijk optreden de, proces is in 1974 in Zuid-West Overijssel op gang gekomen, in het bijzonder in de metaalnijverheid en de vleeswarenindustrie. Het aantal arbeidsplaatsen dat daarbij verlo ren is gegaan bedraagt voor de pe riode 1974-1975 ongeveer 800. De ef- fekten van dit proces zijn thans nog voelbaar en zullen voelbaar blij ven, omdat vervangende werkgelegen heid niet aangeboden wordt. Eindelijk is het dan weer zo ver! A.s. zondag 4 septem ber begint het competite- rad van avontuur voor de Holtense voetballiefheb bers weer te draaien. Een periode van zware training en zeer veel oefenweds trijden hebben de spelers weer achter de rug en naar onze mêliing heeft men een goed inzicht kunnen krijgen van het aantal potentiële kandidaten, die voor een plaats in het eerste elftal, het vlaggeschip van de ver eniging, in aanmerking ko men. Aan de entourage van het speel veld op „Meermanskamp" kan het niet liggen, want het hoofdveld ligt er als een biljartlaken bij. Als de voortekenen ons niet bedriegen, ook al gezien de goede resultaten in de oefenwedstrijden, kunnen de Holtenaren een spannend compe titieverloop tegemoet zien. De selectie heeft, met de terugkeer Maandag: 18.30 - 22.00 badmintonclub Holten Dinsdag: 16.30 - 23.00 volleybalver. Mintonette Woensdag: 20.00 - 23.00 badmintonclub Holten Donderdag: 20.00 - 21.00 Schwarte (zaalvoetbal) 21.00 - 22.00 „All stars" s.v. Holten Vrijdag: 18.30 - 23.30 recreantentoernooi volleybalver. Mintonette van Hendry Bronsvoort belangrijk aan kracht gewonnen en wat be langrijker is, er worden weer doel punten gescoord. Volgens verkre gen informatie zal de vermoede lijke opstelling voor a.s. zondag te gen Heino als volgt zijn: doel: Gert Jan Wissink; achter: Wim Schooien, Gerrit Paalman, Gerrit Oolbekkink en Henk Jansen; midden: André Dekker, Bert Kna pen en Nico Lalobar; voor: Joop Hondelink, Hendry Bronsvoort en Johan Huzen. In deze opstelling ontbreekt een bekende naam bij Holten, t.w. Jo han Veneklaas, die door een hard nekkige blessure slechts één oe fenwedstrijd heeft kunnen mee maken, maar gelukkig nu weer her steld is en waarschijnlijk binnen kort zijn rentree kan maken. De van Daventria afkomstige Joop Hondelink begint zich goed in de gelederen van Holten thuis te voe len en indien zijn conditie nog wat opgevijzeld kan worden is het een goede aanwinst. Op eigen verzoek heeft Jan Udink het bijltje er bij neergelegd voor wat het eerste elf tal betreft en zal deze competite het „recreatievoetbal" gaan beoefenen in het vierde elftal. Uit de jeugd zijn enige goede wis selspelers naar voren gekomen en wel Fred Hulleman (midden en voorhoede) en Jan Rietberg (keep er), terwijl ook Wim Tuller en Henk Warrlnk nog ingezet kunnen wor den. Al met al beschikt trainer Bulteel over een brede selectiegroep en in dien de ploeg gespaard blijft voor ernstige blessures, kan het Hol tense publiek, dat zondag uit eraard in groten getale bij deze ouverture aanwezig zal zijn, genie ten van een spannende partij voet bal. Want ook de bezoekers uit Heino willen dit jaar hoge ogen gooien in de vierde klasse H en hebben ook sterke uitbreiding van hun eerste elftal verkregen. Supporters van Holten, kom a.s. zondag naar „Meermanskamp" om getuige te zijn van een prachtige voetbalhappening. Maandag, 12 augustus, zal het aannemingsbedrijf Nij- huis uit Rijssen beginnen met de renovatie (verbete ring) van de 14 woningen van de gemeente aan de Burgemeester van der Borchstraat, waarvoor de gemeenteraad op 15 augus tus een crediet verleend heeft van f658.000,-. Ge schat wordt dat het karwei drie a vier maanden zal du- renl Om de bewoners tijde lijk onder te brengen zijn achter de huizen 4 sta caravans, 1 gewone cara van met tent (van een der bewoners) geplaatst en zal de familie Willems gaan huizen in de stacaravan aan de Koninginnelaan. Drie gezinnen hebben zolang een zomerhuisje op de Borkeld toegewezen gekregen en vijf gezinnen zorgen zelf voor hun onderdak bij fa milie of vrienden. Gemeentewerken en het G.E.B. zijn al druk bezig met de aanleg van waterleiding, riolering en electra. Ook het uitblijven van een posi tieve beslissing om het Overijssels kanaal bevaarbaar te maken voor schepen tot 300 brt. werkt niet sti mulerend op de industriële ont wikkeling. Sluiting van dit kanaal of het niet treffen van noodzake lijke voorzieningen kan betekenen een verlies van een belangrijk stuk werkgelegenheid voor Raalte, dat dan wellicht niet meer zou kunnen funktioneren als een belangrijk centrum van werkgelegenheid in het noorden van de regio. Gezien de thans heersende onzekere situatie wordt met klem aangedrongen op een spoedige beslissing. Mocht deze beslissing negatief zijn en mocht sluiting dan wel het uit blijven van verbeteringen aan het kanaal leiden tot een verlies aan arbeidsplaatsen dan zal vervange nde werkgelegenheid binnen Zuid-West Overijssel nodig zijn. In dat geval zullen ook mogelijkheden onderzocht moeten worden in hoe verre aanvullende infrastrukturele voorzieningen voor Raalte getrof fen kunnen worden Tenslotte wordt gewezen (zie daarvoor ook knelpunt 8) op de beperkte bouwmogelijkheden in Zuid-West Overijssel, onder in vloed waarvan tot 1980 in dit ge bied een vertrek-overschot zal plaatsvinden. Na 1980 kunnen vraag en aanbod echter weer op elkaar aansluiten, waardoor het mogelijk is dat Zuid-West Overijs sel tot 1990 kan groeien op basis van natuurlijke aanwas en be perkte migratie, zoals op dit mo ment door de regio wordt voorge staan. Het uitgangspunt daarbij is een bestrijding van de ongewenste suburbanisatie. Naar de mening van het gewest is die bereikt in dien men er in slaagt 50-75 van het migratie-saldo aan Deventer te binden. Een matig migratie-saldo in Raalte, Olst en Holten wordt voorts aanvaardbaar geacht. Alleen voor de sta-caravan aan de Koninginnelaan vormt dit nog een probleem, omdat men onder de weg door moet. Het expeditiebe drijf Hendrik Muller zorgt voor het vervoer en onderbrenging van het meubilair. Het Architectenbureau Jorissen uit Rijssen heeft de renovatie in kaart gebracht. Een aantal wonin gen wordt wat vergroot, het inte rieur wordt verbeterd - waar nog geen douche en w c. aanwezig is, worden deze aangebracht - andere doucheruimte wordt vergroot en in verschillende woningen wordt de keuken bij de woonkamer aange trokken, derhalve aan algehele modernisering. Man had nog wel wat verder willen gaan, maar men mocht qua kosten niet boven de f 50.000 - per woning komen. Beter wonen De 14 woningen zijn oorspronkelijk gesticht door de Bouwvereniging „Beter Wonen". Deze is in mei 1959 opgeheven, omdat er op dat mo ment geen bouwgrond maar ook geen mankracht aanwezig was om tot verdere bouw van woningen over te gaan. Het Bestuur van „Be ter Wonen" werd in de loop der ja ren-vanaf 1919-gevormd door een aantal ingezetenen, die de verbete ring van de volkshuisvesting in onze gemeente voor ogen stond. De eerste woningen - Tellegen en Molenwijk - werden in 1921 ge bouwd naar een ontwerp van archi tect W. Elzinga uit Hengelo. Deze twee dubbele woningen kostten toen - na de eerste wereldoorlog 1914-1918 - f24.000 - een bedrag waar ttren toen bijna van achtero ver viel. Inhoud 230 m3. De bouw kosten en die van de eerder aange brachte verbeteringen zijn reeds geheel afgeschreven. De namen werden ontleend aan het eerste deel van de Raalterweg ter plaatse, dat de Teilegen wordt genoemd en aan de prachtige korenmolen van Gebr. Wansink, die in de tweede wereldoorlog door de Canadezen in brand werd geschoten en verwoest. De meest noordelijke drie dubbele woningen werden gebouwd in 1924, vermoedelijk naar een ontwerp van de toenmalige inspectie voor de Volkshuisvesting te Amersfoort. Ook hiervan zijn de bouwkosten met de verbeteringen bijna geheel afgeschreven. In 1932 werden tens lotte tussen de reeds bestaande woningen nag twee dubbele huizen gebouwd naar een copie ongeveer van de tweede bouw. Na de bevrijr ding zijn in deze woningen al wat verbeteringen aangebracht. Deze woningen, in het „Rooie Dorp", zoals deze straat in de volksmond werd genoemd, zijn niet, zoals de overige na de bevrij ding met Rijksteun gebouwde ge meentewoningen, aan de Stichting „Onze Woning" te Deventer over gedragen. Het is de bedoeling dat in het ko mend najaar in samenwerking met de Nederlandse Sportfeder atie voor de eerste maal in Holten een cursus A.B.O. (Algemene Basis Opleiding - leiding bij sport) wordt georganiseerd. Deze cursus is een verplichte vooropleiding voor vrijwel alle sporttechnische op- ■leidingen (o.a. trainer, jeugdlei der, recreatiesportleider enz.). De cursus A.B.O. duurt 3 maanden. De kosten bedragen f 45,- per deelne mer. Er is geen afsluitend examen; men ontvangt het diploma wan neer aan enkele voorwaarden is voldaan, o.a. met betrekking tot het verwerken van groeps- en in dividuele opdrachten die door de docenten worden verstrekt en beoordeeld. De minimum leeftijd voor deelname is 16 jaar. Belang stellenden kunnen nadere infor matie verkrijgen op het gemee ntehuis, afd. sportzaken (tel. 05483-16 66). Aanmelden vóór 10 september a.s. Aan de door de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg" georganiseerde oriënteringsrit (plm. 40 km binnen de gemeente Holten) werd door 50 automobilis ten deelgenomen. Vanaf de start bjj clubhuis „De Biester" ging de rit over de Holterberg (met de heide volop in bloei) naar Espelo, Dijker- hoek en de Beuseberg naar de fi nish bjj „De Zadelkamp" waar voorzitter Dirk J Schooien de prij zen die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen uitreikte. De uitslag: SPORTKLASSE: 1. G. Njjenhuis, Colmschate 62 str.p., 2. M. A. Veld huis, Wjjhe (66), 3. J. W. Klein Vel- derman, Holten(68), 4. H. Flamma, Steenderen (73), 5. H. Wagter, Doesburg (73), 6 L. Roelvink, De venter (101), 7. J. A. J. Oude Njjhuis, Bornerbroek (134), 8. T. Bijma, Hol ten (136), 9. H. J. Paalman, Haarle (172), 10. D J. Schooien, Holten (191). De poedelprijs was voor H. Schutte. Wijhe met 306 str.p. TOURKLASSE: 1 H G W Paan- tjes, Deventer 66 strafp., 2. H Boer- djjk, Heino (100), 3. J. A. Jansen, Holten (154), 4. A. Lichtenberg, Holtaen (191), 5. H. W. Goorman, Holten (192), 6. H. W. Hillebrand, Wijhe (213), 7. J. Rensen, Holten (219), 8. G. J. Schooien, Holten (222), 9. G. A. Wagenvoort, Bath- men (226), 10. H. Mooiweer, Holten (238). A. Meijerman te Holten kwam tot een score van 451 en hij kreeg de poedelprijs. E.D.B.-THEATER, Smedens traat 10, tel. 136 15 Weekfilm do. 1 t.m. wo. 7 sept.: Tentacles (12 jr.). Nachtvoorstelling vr. 2, za. 3 sept. resp. 23 en 23.30 u.: Dead wish (18 jr.). Matinee za. 3, zo. 4 sept. 14 u.: Michael Strogoff, Koerier van de tsaar (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. LUXOR 2, Roggestraat 3-5, tel. 1 86 62 Weekfilm do. 1 t.m. wo. 7 sept.: Een brug te ver - lie week (12 jr.). Nachtvoorstelling vr. 2 sept. 23.30 u.: The Ritz. Aanvangstijden weekfilm: dage lijks 20.15 u.; zo. ook 15 u. CINEMA, Lange Bisschop- straat 69, tel. 11100 V/eekfilm do. 1 t.m. wo. 7 sept.: Het debuut (16 jr.). Nachtvoorstelling vr. 2, za. 3 sept. resp. 23 en 24 u.: Fear over the city (18 jr.). Matinee za. 3, zo. 4, wo. 7 sept.: Sjors en Sjimmie en de tover ring (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.45 en 21.15 u.; zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR 1, Brink 20, tel. 186 62 V7eekfilm do. 1 t.m. wo. 7 sept.: The Scarlet Buccaneer (12 jr.). Nachtvoorstelling vr. 2 sept. 23 u.: Vrolijke sex in wellustig Tirol (16 jr.). Matinee zo. 4 sept. 14 u.: Het teken van Zorro (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. CAVE DU TERTRE, Jaarsraa Wooncentrum, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 Geopend: gewone winkeltijden (ma. gesloten). T.m. 21 sept. Marianne van Hooff, aquarellen, etsen, oliever ven. ALMELO Palace: Do., vr., ma., di. en wo. 14.30 en 20.00 u.: Live and let die (12 jr.). Za. en zo.: 14.30, 18.45 en 21.15: Live and let die (12 jr.). Varossieau: do., vr., ma., di. en wo. 14.30 en 20.00 u.: Madame Claude (16 jr.). Za. en zo. 18.45 en 21.00 u.: Ma dame Claude (16 jr.). en zo. 18.45 en 21.00 u.: Venus zonder vijgeblad (16 jr.) Zo.middag 14.30 u.: Monster van het continent (16 jr.). Hierbij delen wij u mede dat er dooi een fout in onze administratie de groep van Gerrit Nijland en Her man Meijerman abusievelijk niet in Holtens Nieuwsblad van vorige week vermeld is. Deze groep komt op donderdagavond bijeen en we van 18.30 - 20.00. uur. Onze excus- ses hiervoor. Bestuur en leiding C. J. V. „De Vriendenschaar" Het ligt in de bedoeling van de Be- jaardensocièteit Holten om dins dagmiddag 6 september een uit stapje te maken naar 's Heerenberg waar een bezoek zal worden ge bracht aan het grote recreatiecen trum „Gouden Handen". Er heb ben zich voor dit reisje reeds een aantal bejaarden opgegeven maar er zijn nog een aantal plaatsen in de bus vrij. Zij die mee willen, worden verzocht zich voor zondag op te ge ven bij de heer Kers, VW-kantoor, tel. 1533. Het 30e concours hippique, geor ganiseerd door de L.R.V. Bathmen, is een groot succes geworden, zowel wat het aantal deelnemers betrof, nl. 262 ruiters, als de publieke be langstelling. De Z-dressuur was bijzonder goed met deelname o.a. uit Noord-Holland. Op de eerste plaats hier mej. B Clausen met Diamond van L R. Zaanse Ruiters. Ook verder deelname uit Friesland en Overijssel Mej. Clausen zagen insiders graag als deelneemster op de Lavade te Apeldoorn. Ook het springen was van een goede klasse. Een ?0-tal Z-springruiters vam hieraan deel, onder wie de winnaar van de NCRV-springtrofee, Jan Hokse uit Staphorst met Kitty. Hij bracht het in de vierde barrage tot een hoogte van 1,90 meter, evenals Hubert Alker met Flamingo van de L.R.V. Lonneker. Ook bij de tuig- paarden zag men over het geheel genomen bijzonder goede klasse. Tussen het programma door een demonstratie, zeer indrukwek kend, van de Z-proef-dressuur. Een hoogtepunt van het middag programma was de parade van alle deelnemende ruiters, met een slan gevolte, zeer correct uitgevoerd, o.l.v. de heer Besselink, instructeur vanLRV Bathmen. Hierna sloten de ruiters zich in één formatie en werd het geheel onder het spelen van het Wilhelmus besloten Voorzitter Wisselink en burgemee ster P. W. Bazen spraken vervol gens over de plaats die het con cours inneemt en de perfecte orga nisatie die al dertig jaar lang voor namelijk op drie dezelfde personen steunt, n. de heren Kleinen Traast, Harmelink jr. en Ruiterkamp Het terrein was in de morgenuren wat aan de zachte kant, doch na de middag was het goed te noemen. Het parcours was voortreffelijk, met misschien wat te lange lijnen wat tijd kost, doch zeer goed voor de paarden is. Door de Holtense P.D.V. „Berg- vliegers" werd met 391 jonge dui ven deelgenomen aan de wed vlucht vanaf Roermond. Afstand: 126 km. Lossing: 7 40 uur Eerste duif binnen: 9.02.46 uur. 1. 7, 10, 20, 23, 24, 28 H.'WiUems 2, 14, 47 A. Aanstoot 3 II Paalman 4, 5, 6, 8, 11, 13 comb. Schuppert- Krejjkes 9, 12, 17, 31, 40, 48 A. ten Dam (2) 15, 58, 73 K. Brummer 16, 34. 44, 50, 51 G J. Egberts 18, 33. 43 M. Lodeweges 19, 21, 22, 25, 27. 30 A. ten Dam (1) 32, 49, 59, 76 Jan Aaftink 53. 54. 68 E. Veneklaas 60, 63. 77, 78 W. Aaftink 70 G. Steunenberg

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11