Richtlijnen voor bejaarden die in een bejaardentehuis willen worden opgenomen Jongeren, dienst 5350.- Veneklaas had snelste duif AGENDA Weekenddienst ORGEL/ oqRIHA Vfclkers KERKDIENSTEN AANBIEDING G0LDREIF H0EKKEUKEN Tel. 05470-2264 Tsl. 05483-1847 Stationslaan 24 Waagweg 15 SLAAPKAMER MEUBELEN LEEMREIZE MEUBELEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 AUGUSTUS 1977 - PAGINA 3 Dp indicatiecommissie bejaardenoorden ingesteld door de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepenveen, Holten en Olst, en gevestigd Pikeurs- baan 14 Deventer (tel. 05700-1 99 35) heeft de volgende richtlijnen opge steld voor bejaarden, die in een bejaardentehuis willen worden opgeno men. Men heeft daarover in dit blad enige weken geleden reeds het een en ander kunnen lezen. Het onderstaande overzicht gaat daar nog wat dieper op in: Bestemd voor bejaarden die een verzoek om advies i.v.m. opname in een bejaardentehuis aan de In dicatiecommissie bejaardenoor den willen richten. Inleiding Op 1 januari 1977 is een wijziging in de Wet op de Bejaardenoorden van kracht geworden. Deze wetswijzi ging betekent dat bejaarden eerst dan in een bejaardentehuis kunnen worden opgenomen als hiertoe een advies is gebracht door een z.g. Indicatiecommissie Bejaarde noorden. Wel is het zo dat de besturen van de bejaardentehuizen niet verplicht zijn zich aan deze adviezen te hou den omdat zij uiteindelijk zelf be slissen of ook tot opname zal wor den overgegaan. aangenomen mag worden dat over het algemeen de besturen wel be reid zullen zijn om de adviezen van de commissie „op te volgen" al hoewel hiertoe niet altijd direct mogelijkheden zullen bestaan; bij voorbeeld in verband met plaats gebrek. Bovendien zal als regel gelden dat de gemeentebesturen geen bij stand krachtens de Algemene Bij standswet, voor de kosten die uit de opname voortvloeien, zullen kunnen vertrekken als uit het ad vies blijkt dat opname (nog) niet noodzakelijk wordt geacht. Bovenstaande regeling geldt niet voor opname in verpleegtehuizen; ook de bejaardenwoningen en de service-flats vallen hierbuiten. De Indicatiecommissie Bejaarde noorden Om aan de bepalingen van deze wetswijziging te voldoen is door de gemeentebesturen van Bathmen. uiKers I Éimi ziek I GRAMMOFOONPLATEN - MUZIEKKASSETT6S NED. HERV. KERK 8 30 u en 10.15 u ds C. C. Addink bed. Heilig Avondmaal Extra coll Provinciaal Kerkewerk. Oppasdienst mevr Meilink, Gerida Hols en Ineke Wolters 10 u jongerendienst in gebouw „Irene" Spr. mevr. Willemsen GEREF. KERK 8 30 - 10 u en 19 uur Ds G W. H Peddemors. In alle diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en af lossing Oppasdienst (10 ut mevr. Kruimelaar-Kistemaker. mevr Aanstoot-Voortman (res. Bea Brinkman). Mevr Beldman- Kistemaker. mevr. Garritsen- Kolkman ires. mevr. Meijerink-Stami R.K. KERK (Geb. „Irene") Zaterdag 17 u zondag 9 30 uur DIJKERH0EK 9.30 uur Ouderling D J. Mon- deel. Extra coll. Provinciaal Kerkewerk. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M. de Heer. Viering Heilig Avondmaal NIEUW HEETEN Zaterdag 19 uur. zondag 8 en 11 uu. Deventer, Diepenveen, Holten en Olst gemeenschappelijk een regio nale indicatiecommissie bejaarde noorden „in het leven geroepen". De regionale commissie is als volgt samengesteld: Mevr. G. Prins-de Vries, maat schappelijk werkster; Mej. J. J. Post, maatschappelijk werkster; Dr. C. A. de Reede, arts; Dhr. T. Schuil, voorzitter. Mevr. G. Garretsen-Drentje is be last met het secretariaat van de commissie dat is gevestigd aan het adres; Pikeursbaan 14 Deventer. Het secretariaat is uitsluitend 's morgens tussen 9.00-11.00 uur be reikbaar (tel. 05700-1 99 35) Met ingang van 1 augustus 1977 treedt deze regeling in werking. Dit betekent dus dat met ingang van deze datum inwoners van de ge meente Bathmen, Diepenveen, Holten en Olst niet meer zonder advies van de indicatiecommissie in een bejaardenoord mogen wor den opgenomen; dit geldt ook als „men" elders in het land in een bejaardentehuis wenst te worden opgenomen. Bovenstaande regeling was reeds met ingang van 1 april 1977 „van toepassing" op bejaarde inwoners van de gemeente Deventer; voor hen verandert er dus niets. Wat moet en wat gaat er gebeuren? Het verzoek om een advies Als u meent dat u zo spoedig in een bejaardentehuis moet worden op genomen dan dient een advies te worden gevraagd bij de indicatie commissie. Dit moet gebeuren op een speciaal daarvoor bestemd aanvraagformu lier. Deze aanvraag formuliern zijn op schriftelijk, telefonisch of monde ling verzoek verkrijgbaar bij: 8 HET SECRETARIAAT VAN DE INDICATIECOMMISSIE. Pi keursbaan 14 Deventer uitsluitend bereikbaar tussen 9 00 -11.00 uur (tel. 05700-1 99 35), -gemeentehuis Diepenveen afde ling Sociale zaken tel. 12 07 - gemeentehuis Diepenveen te Schalkhaar, afdeling sociale zaken tel. 2 23 27 - gemeentehuis Holten, afdeling sociale zaken tel. 16 66 - gemeentehuis Olst, afdeling so ciale zaken tel. 12 15. Het invullen van een dergelijk for mulier zal wellicht niet voor ieder een even gemakkelijk zijn. Het kan dan ook nuttig zijn dat u zich bij het invullen van dit aanvraagformulier laat assisteren door personen die goed op de hoogte zijn van uw indi viduele omstandigheden zoals bij voorbeeld: familieleden, kennis sen. wijkverpleegster, leidster be jaardenhulp Het is van groot belang dat u het aanvraagformulier zo volledig mo- Met ingang van zondag 14 augus tus a s. zal er weer elke veertien dagen jongerendienst worden ge houden De diensten beginnen, evenals vorig seizoen om tien uur 's morgens en worden gehouden in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk „Irene". Zondag 28 au gustus is er geen jongerendienst. maar worden alle jongeren ver zocht om naar de kerk te gaan. waar om kwart over tien een dienst wordt gehouden in het teken van de opening van het nieuwe vereni gingsseizoen. Zondag 11 september zal er dan weer jongerendienst zun. Alle jongeren zijn zondag van harte welkom in de jongerendienst De Jongerendienstcommissie geiyk ingevuld spoedig terugzendt naar één van de hiervoor genoemde adressen. Eerst nadat het formulier door u is teruggezonden wordt uw aanvraag door de commissie in be handeling genomen. Het formulier moet door uzelf worden onderte kend. U bent n.l. de aanvrager. Onderzoek Om een verantwoord advies uit te brengen en u zo goed mogelijk van dienst te zijn wordt een onderzoek ingesteld naar uw omstandighe den. Dit onderzoek vindt plaats in de vorm van een vertrouwelijk ge sprek bij u aan huis. Uiteraard mag bij dit gesprek ook een vertrouwenspersoon aanwezig zijn. Verzoeken die naar de mening van de indicatiecommissie urgent zijn worden met voorrang in be handeling genomen. Het uitbrengen van een advies aan de aanvrager(s) Binnen zes weken nadat het aan vraagformulier is teruggezonden moet door de indicatiecommissie een advies worden uitgebracht. Nu kan het zijn dat tengevolge van onvoorziene omstandigheden deze termijn uitloopt; in die gevallen wordt u als aanvrager hierover ge- informeerd. De gegevens die uit het onderzoek voortvloeien worden beoordeeld aan de hand van landelijk vastge stelde criteria waarbij uw lichamelijke-, geestelijke-, huishoudelijke-, en sociale om standigheden in ogenschouw wor den genomen. Hieruit vloeit het advies voort. Uit het door de indicatiecommissie uitgebrachte advies kan blijken dat: a. Opname in een bejaardentehuis noodzakelijk wordt geacht, waarbij tevens de mate van urgentie wordt aangegeven waarmee - naar de me ning van de ccftnmissie - de opname zou moeten plaatsvinden. Nog maals wordt er op geattendeerd dat het hier niet meer dan een advies aan de aanvrager(s) zelf be treft dat opname noodzakelijk wordt geacht. De besturen van de bejaardente huizen bepalen zelf of de geadvi seerde opname plaats kan vinden. Uiteraard kan de aanvrager ook zelf dit advies aan hem/haar niet opvolgen en besluiten vooralsnog niet naar een bejaardentehuis te gaan. U. als aanvrager, ontvangt dit ad vies en met uw toestemming wordt een afschrift van het advies gezon den naar het bejaardentehuis waarvoor u uw voorkeur heeft uit gesproken. b. Opname in een bejaardentehuis is naar de mening van de commis sie (nog) niet noodzakelijk. Indien daartoe aanleiding is zal de com missie aangeven welke voorzienin gen wel noodzakelijk worden ge acht zoals bijvoorbeeld: huishou delijke (bejaarden) hulp, verstrek ken van warme maaltijden, wijk verpleging, toewijzng van een be jaardenwoning enz. enz. Uiteraard betreft het hier ook een advies dat al of niet kan worden opgevolgd. Indien u hiermee ac- coord gaat zal een afschrift van dit advies tot vervangende voorzie ningen worden gezonden aan de instanties en instellingen die deze voorzieningen zullen moeten bie den. Vanuit deze instanties en in stellingen zal dan kontakt met u worden opgenomen; natuurlijk kunt u ook zelf kontakt met hen opnemen. Ook hier moet weer het voorbehoud worden gemaakt dat ook deze instellingen en instanties zelf beslissen of de geadviseerde voorzieningen kunnen worden ge boden. Het is b.v. niet ondenkbaar dat de betreffende voorzieningen (nog) met beschikbaar is. Het beroep. Indien door de commissie een ad vies wordt uitgebracht dat niet tot opname strekt kunt u in beroep gaan bij het college van burgemee ster en wethouders van de gemee nte waar u woont. Dit moet dan wel gebeuren binnen 30 dagen nadat u het advies van de commissie heeft ontvangen. De herziening Een door de commissie verstrekt advies kan na verloop van tijd weer opnieuw moeten worden bekeken omdat de omstandigheden van de aanvrager(s) zich intussen hebben gewijzigd. In dat geval kunt u zich weer schriftelijk tot de commissie wenden om te vragen of uw om standigheden opnieuw kunnen worden beoordeeld. Wij verzoeken u dringend geen ad vies te vragen als het niet in uw bedoeling ligt om op korte termijn in een bejaardentehuis te worden opgenomen. Inschrijving uit voorzorg, zoals dat tot dusver wel geschiedde, heeft geen zin meer. Het is van belang om uw verzoek om een advies eerst dan De heer H. Stegeman, van kapsa lon „Elegant" in de Burg. van der Borchstraat hield maandagmid dag t.g.v. de opening van kapsalon „De Halm" in de Industriestraat (filiaal van „Elegant") „Open Huis". Velen kwamen hem en zijn vrouw gelukwensen en boden bloemen aan waardoor de ruime salon en extra feestelijke aanblik kreeg. Op de foto van links naar rechts: de kapsters Annet Bouwmeester en Ingrid Westrik, resp. part time en permanent in „de Halm" werk zaam en de heer en mevr. Stege man. in te dienen als u meent dat op name in een bejaardentehuis be slist noodzakelijk is. Hiermee voorkomt u dat de behandeling van urgente aanvragen wordt ver traagd en dat zou jammer zijn. Bij voorbaat dank voor uw medewer king. Tenslotte nog dit: Er is geprobeerd om de gang van zaken met betrekking tot een ad viesaanvraag voor opname in een bejaardentehuis zo duidelijk moge lijk „uit de doeken" te doen. Dat is niet zo gemakkelijk omdat het hier een vrij ingewikkelde zaak betreft. Wjj kunnen ons dan ook wel voor stellen dat er ondanks deze toelich ting nog vragen en onduidelijkhe den blijven bestaan. Mocht dit het geval zijn schroomt u dan niet inlichtingen te vragen bij: a het secretariaat van de regionale indicatiecommissie; b. de. afdeling sociale zaken van de gemeente waar u woont; c. ook kunt u, als u in de gemeenten Diepenveen, Bathmen of Olst woont, kontakt opnemen met: De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Z.W. Overijssel (Stimadizwo) Smyrnastraat 2 to Deventer, tel. 05700-2 07 99. Spreekuur dagelijks van 9.00-10 00 uur. Indien u dit wenst kunt u ook bezoek aan huis krijgen. Ook kunt u het spreekuur bezoeken dat deze Stichting in uw woonplaats heeft; in dat geval kunt u de plaatselijke krant raadplegen waar staat ver meld waar en wanneer deze spreekuren worden gehouden. Uit eraard kan het centraal buro van deze Stichting a d. Smyrnastraat in Deventer u hierover ook infor meren. 350x240 cm., kleur appelgroen, met elektrische oven, gaskookplaat, afzuigkap onderbouwkoelkast, r.v.s. etsmotief hoekblad met gelaste naad normale prijs 9256.- Aanbiedingsprijs Vrijdag 12 augustus Klein Velderman B.V., Kolweg76 de gehele dag wegens personeel- suitstapje gesloten. 19.30 uur Fractievergadering P. v. d. A. ten gemeentehuize Zondag 14 augustus 14 .00 uur Discobal in cafe „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 15 augustus 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie age nda) Maandag 15 aug. 9.00-16.00 uur Verkoop van goederen in gebouw „De Halm" Industriestraat (Zie advertentie). 15-21 augustus Jaarlijkse grote aktie voor Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening (Objecten voor '77: Landbouwwerk in Ghana en Am nesty International. OOK VOOR GOEDE ENTER Inwoners van de gemeente Holten kunnen kontakt opnemen met de Stichting Maatschappelijke Diens tverlening Midden-Overijssel dat gevestigd is aan de Dorpsstraat 16 te Holten. Spreekuur op werkda gen van 8.30-9.30 uur. telefoon nummer 27 84. Zaterdag 20 augustus 14.30-16.00 uur Receptie Schietver eniging „De Eendracht" t.g.v. 25 jarig bestaan in zaal „Vosman" Maandag 22 augustus 20 00 Start van de Schaakclub S.V. „Holten" in het Ontmoetingscen trum „Meermanskamp" Vrijdag 26 augustus 19.45 uur Feestavond Schoolkring Espelo met revue „Splo lót zich wier hörn" in tent bij boerderij B. J. Stevens. Zaterdag 27 augustus School- en Volksfeest bij boerderij B J. Stevens in Espelo. 11.00 uur en 14.00 uur Jaarlijkse Heidewandeltocht door Holtens dreven vanaf gebouw „Irene" resp. van individuele - en groepswande- laars. Dinsdag 30 augs. t/m 2 sept. 18.00 uur Zwemvierdaagse in het verwarmde bad „Twenhaarsveld" (zie bericht) Voor de wedvlucht Namen (228 km) werden zaterdag 164 duiven van de Holtense PDV „Bergvliegers" om 9 uur gelost. Eerste duif geklokt om 12.43.26 uur. E Veneklaas 1. 5, 20, 23. 24, 28; H. \Villems2, Joh. Veldhuis 3.7,10,31; K. C. Brummer4,12,17,25, H. J. ten Velde 6,29,33; G. Steunenberg8,9, 11,19,21; G. J Egberts 13,16; A. ten Dam (2) 14,15,26,32; M. Lodeweges 30. ARTS J. H. A. Bruins. Molenbelter- weg 15. tel. 12 80. Voor bood schappen bellen: 11 uur en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zuster R. Bos-Kamphuis, De- venterweg55, tel. 2123. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitgeven van magazij nartikelen van dinsdag t.m. vrijdag van 13.30 - 14.30 uur. Groene Kruisgebouw ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 - b.g.g. A. Muller, tel. 17 45 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18 20 - 20 00 uur. Dorps straat 16 TANDARTS L.G. de Meijer. Rembrand t- plein 1. Nijverdal. Tel. 05486- 131 09. Spreekuur spoedgeval len: 17 -17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag tm. vrijdag 8.30 - 9.30 uur. donderdagavond van 6.00- 7.00 uur en volgens afspraak. GEZNSVERZORGNG Maandag tm. vrijdag, Dorps straat 16, tel. 27 84. Tijdens de weekends zijn maatsch. werk en gezinsverz. te bereiken onder nr. 05486-1 51 65. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen in het Groene Kruisgebouw, G J. Kraaij, tel. 22 99 WACHTDIENST VUESKEURNGS- DIENST Tm. zondag 14 augustus: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 15 tm, zondag 21 aug. A. Groen, Kozakkens- traat 15, tel. 12 30. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORNGSDIENST Zaterdag 13 tm. vrijdag 19 au gustus: Electra H. Dam Wie- chers, Industriestraat 10, tel. 12 17. Gas J. Bosschers, Liezen- weg 26, tel. 1945. POLITIE Telefoon 13 52 - 26 65 en 26 55. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3