Grote jaarlijkse actie voor Holtens Fonds InternHulpverlening HkkëM ÏMENTVOL programma gebieden Inspraak landelijke V.V.V.-VIKMTIE- PtKUHUl Nieuws van ballet Uitwisseling ging niet door B B BF Bi B HBI ttf mmwm& BS? 6 V Hr fl^ flclP Adra^ToS'r8 Buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" op reis Interkerkelijk Recreatiewerk Jongenskoor „Helicon" heeft repetities hervat Hulde aan het bruidspaar HOLTENS NIEUWSBLAD MOLTEM NIFIIUTCRLAD BB III Wffl 111 M VHii B H wM B IB BH Hi W* B Og Bggsl pi &W Red. medewerker D. J. Mondeel MB g§§ Mil IBB pt I,,,. B BB JW H BB B mJH W» B h mg BJB ÜMMB Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De afdeling Holten van de OLM. had met de afdeling Purmerend van de Noordhol landse Maatschappij van Land bouw een afspraak gemaakt voor een uitwisseling op basis van wederkerigheid. De Hollan ders zouden op 4 augustus een bezoek brengen aan Holten en omgekeerd zouden de Holtena ren op een later tijdstip Purme rend bezoeken. De Purmerenders hebben het af laten weten we gens onvoldoende belangstelling voor deze trip naar het Overijs selse. Het wordt voor de Holte naren nu wel moeilijk om naar Purmerend te gaan, maar on mogelijk is dat niet. Je weet het maar mooit of men daar dan niet tot andere gedachten zal komen als men met elkaar ken nis zal hebben gemaakt. worden, omdat deze hulp in het algemeen „stille" hulp is, die niet openlijk aan de hulpbehoe venden verstrekt kan worden. Meermalen verzonden wy in Holten reeds Paasgroeten ook aan christenen, die terwille van hun geloof in Rusland gevangen- werden gehouden. De laatste ja ren gebeurt het gelukkig wel eens dat mensen, die in Rusland vanwege hun geloof of levens overtuiging gevangen zitten, op grote aandrang uit het buiten land worden vrijgelaten. Doch dit zijn helaas slechts enkelen van de velen, die terwille van 14-21 augustus '77 Zoals wij vorige week reeds vermeldden is 3/4 van de op brengst van deze actie voor een landbouwproject in Ghana be stemd en 1/4 voor een project van Amnesty International, nl. voor de hulp aan de achterge bleven gezinnen van mensen, die om hun levensovertuiging ge vangen zitten in Rusland en In donesië. Over dit project van Amnesty International kan uit eraard niet zoveel geschreven Woensdag 20 juli. om 7 uur. vertrok de bus voor de 1-daagse-reis naar het noorden van ons land Na een bezoek aan de olieboortorens van zuid oost Drente, (Schoonebeek) ging de tocht over de Hondsrug naar Slochteren en omgeving. Ook de stad Groningen werd aangedaan, om de Martini-toren te beklim- I Het ligt in de bedoeling in de tweede helft van augustus over te gaan tot het vormen van in- spraakgroepen in verband met de regeringsnota „Landelijke Gebieden". Daaraan vooraf- gaande worden voorlichtings avonden gehouden onder meer op woensdag 10 augustus, in café-restaurant „De Haverkamp" in Markelo en donderdag, 11 augustus, in café-restaurant „De Leeren Lampe" te Raalte. De avonden beginnen om 20.00 uur precies. Inspraakcoördinator is drs. G. Tabak, Stationsweg 5 te men, terwijl de boottocht op het Paterswoldse meer in ieders smaak viel. Het afscheidsdiner bij Aver-Heino bracht dan ook een veel te vroeg einde aan deze prachtige reis. Woensdag 27 en donderdag 28 juli ging de buurtvereniging op 2-daagse-reis naar Duitsland en Voor geïntresseerden zijn op het adres: Enkweg 5, tel. 12 34, nog een vijftal aanmeldingsformulie ren beschikbaar voor deelname aan een van de inspraakgroe- pen. Belgie. Via Valkenburg kwam het gezelschap bij het grootste stuwmeer van Duitsland, de Ruhrspersee. Een boottocht over het meer bracht de mensen in aanraking met ongerept natuur schoon. De bus doorkruiste daarna de Eifel, om de passa giers naar het hotel in Iver- sheim te brengen Goed uitge-<* rust werd de volgende morgen de reis voortgezet naar het va kantiestadje Monschau De grens met Belgie werd over schreden en over het cercuit van Franchorchamps werden de watervallen van Coo bereikt. Het meest fascinerende van de reis was het bezoek aan de grotten van Remouchamns. Door de lange, donkere gangen sloop men achter elkaar naai het vertrekpunt van de bootjes. Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Het programma voor de periode 6 t e m 14 augustus in de tent aan de Borkeldweg luidt als volgt. Zaterdag 6 augustus: 20.00 uur Open avond. Zondag 7 augustus: 10.00 uur Kampdienst. Voorganger de heer Van Zwieten uit Zwolle. Maandag 8 augustus: 18.00 uur, muziekavond met vooraf broodmaaltijd (brood meenemen!). Volw. fl.-, kinderen f0 50. Woensdag 10 augustus: 20.00 uur. Uitdagmgsspel. Volw. fl.-, kinderen f 0 50. Donderdag 11 augustus: 19 00 uur Gezellige Twentse koffieta fel Volw f5.-. kinderen f3.50. Vrijdag 12 augustus: 20.00 uur, bonte avond. Volw f 1 -. kinde ren f0 50. Zaterdag 13 augustus: 20.00 uur. open avond. Zondag 14 augustus: 10.00 uur, kampdienst. Voorganger ds. H. Lindeboom te Holten. Op tournee door Nederland bracht circus Mikkenie maandag een uitstekend verzorgd en vooral temperamentvol circusprogramma in Holten. Tevoren werd in minder dan vier uur het gehele circus opgebouwd nabij de sporthal ,,'t Mossink" en werd tijdens de mid dagvoorstelling de tent geheel gevuld met voornamelijk belangstel lende schooljeugd, terwijl ook voor de avondvoorstelling een flinke belangstelling bestond. In razend snel tempo brachten de vele ar- tiesten een all round circusprogramma van zeer hoge kwaliteit met o.a. de jonge dompteur Lucho, die leeuwen, tijgers en jaguars tege lijk in de piste bracht. Acrobatiek te paard door de Zamperla's. de tempojongleurs 5 Gilda's, maar vooral ook de twee Spaanse muzi kale clowns Charly en Pepito maakten de circusvoorstellingen tot volksvermaak' bij uitstek, terwijl Lourador het zgn. vatspringen met succes aan de- vergetelheid ontrukte. Even snel als het circus in Holten was „geland" was het daarna ook weer verdwenen en vervolgde zijn tournee naar achtereenvol gens Wierden, Vorden, Hengelo Gld Doesburg, Markelo, Borne en Almelo. Half augustus start do Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten weer met haar bal ie tcursussen onder leiding van de balletpedagoge Mevr. Ine van der Wal. Dit jaar zal er ook, bij voldoende deelname, een cursus klassiek ballet worden gegeven voor dames van 14 tot 18 jaar. Deze cursus zal op de dinsdag avond van 6 tot 7 uur gehouden worden. De kosten hiervan be dragen 12.50 per maand. Dames, die interesse hebben in deze cursus kunnen zich hiervoor aanmelden. Ook op enkele an dere cursussen is er nog plaats voor kinderen in de leeftijd van 4 t.m. 11 jaar. Ook oud-leerlingen, die de nieuwe cursus willen blijven vol gen, dienen zich nog even aan te melden. Aanmeldingen uiterlijk 10 au gustus bfj Mevr. G.v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 15 49. Alle lessen zullen worden gegeven in het gymnastieklokaal aan de Haarstraat. De vorige week vrijdag werd onder grote belangstelling het huwelijk vol trokken tussen mej. Lammie Schipper (27), hoofdverzorgster van het bejaar dencentrum ,,De Diessenplas" met de heer Evert Middelkoop (29) uit Zutphen. Al haar medewerksters hebben de gele genheid aangegrepen het bruidspaar hulde te brengen op deze blijde dag. In uniform met tal van attributen uit het dagelijks werk van het centrum, aan bogen vormden zij een erehaag. In het gemeentehuis werd het paar getrouwd door de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer H. van Wijngaarden. De kerkelijke huwelijksinzegening had plaats in Epse, gemeente Gorssel, door Ds. H. de Lange. Na enkele weken vakantie heeft het jongerenkoor Helicon de wekelijkse repetities weer her vat, welke iedere woensdag avond worden gehouden in ge bouw Irene. Dit bericht is te vens een uitnodiging aan het adres van alle jongeren zich bij Helicon aan te sluiten, want vooral de tenoren en bassen kunnen best wat versterking ge bruiken. die over het ondergrondse rivier tje dobberden! Op het afscheidsdiner in Kla- renbeek werden alle herinnerin gen, aan deze prachtige reis nog eens bepraat, waarna moe maar voldaan de terugtocht werd aanvaard. Maandag 8 augustus: Bezichtiging van manege Beltman (FNRS rijschool) aan de Markelo- seweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar z(jn. Toegang gratis. Dinsdag 9 augustus: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbos beheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 10.00 uur. Bezichtiging kaasboerderij Cats, ligging in de buurtschap Beus- eberg (oude weg Holten-Laren volgen). Aanvang 14.30 uur. U kunt geen bereiding zien, wel wordt er een praatje bij de tobbe gehou den. Entree f 1,25 p.p. Woensdag 10 augustus: Bezichtiging manege-Snorrewind, tegenover restaurant „De Poppe" links, dus Markeloseweg, van jl4.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege. Toegang gratis. Donderdag 11 augustus: Natuurwandeling onder leiding van Staats bosbeheer. vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 14.00 uur Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetselerberg zijn ook wan delingen te maken. Zie hiervoor de agenda van Hellendoom- Nyverdal. Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). Vrijdag 12 augustus: Weekmarkt van 14.00 tot 18.00 uur in het centrum van het dorp. aan de Kerkstraat. Rondleiding in het mu seum Bos, van 20.00 tot 21.30 uur. De heer Bos is een gezellig prater en vertelt u veel van het vogel- en dierenleven van de Hol terberg. Tevens vertoning van diverse interessante dia's. Dit is te vens de laatste rondleiding van dit seizoen. Tot en met 14 augustus Boerderijverlichting Markelo. Routes bij de VVV verkrijgbaar a f4,- per auto Alle dagen: Steenslijperij Overmeen iedere middag geopend van 13.00 tot 17 00 uur. Ligging grens Holten-Markelo aan de Hochtweg. Entree f 1,25 per persoon. Op eigen gelegenheid wandelen, mapje met 7 wandeltochten of Voetspoorkaart nr. 11 van de Holterberg, by het VVV-kantoor. Mapje met 8 fietstochten voor f2,50 verkrijgbaar bij de VVV. Recreatietent aan de Postweg/Borkeldsweg hoek Pannenweg. Ont spanning voor jong en oud. Zie aanplakbiljetten by de VW en aken in Holten. hun geloof of levensovertuiging in gevangenissen, werkkampen of psychiatrische inrichtingen zijn opgesloten en wier gezinnen onverzorgd achterblijven. Uit een brief van een politieke gevangene in Indonesië, die kortgeleden uit de gevangenis gesmokkeld is en door de inter nationale commissie van juristen in Genève werd geplubliceerd, blijkt dat 15000 mensen in de gevangenissen in Indonesië stierven en dat 90% der gevan genen mishandeld wordt. Hun onverzorgd achtergebleven ge zinnen hebben over het alge meen een erbarmelijk leven. Ook deze nood helpt u enigszins lenigen door uw royale gift of vaste bijdrage voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening. Verblijdend is dat in de afgelo pen week spontaan weer 320.- binnen kwam op de rekening 328514489 van het Holtens Fonds voor Internationale Hulp verlening bij de RABO bank te Holten (giro 875587), zodat nu reeds 2252.- binnenkwam. De vaste bijdragen varieren van 10 - tot 200.-. Wilt u uzelf ook niet tot een vaste steun aan mensen in nood verbinden? Holtens Fonds voor Int. Hulp verlening.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1