Jaarvergadering Raiffeisenbank „Holten" Wie verre reizen doet kan veel verhalen Volop spanning en sensatie bij autocross Uitbreiding vakantieverblijf „Twenhaarsveld" met 92 zomerbungalows Damesvoetbal hervat Nieuwe serie Friese programma's voor de RONO Inspraak landelijke gebieden Met MAC naar zijspan motocross Mooi succes voor August en Henk In 1976 bijna 150.000 gulden winst Oefenprogramma z.v.v. Blanw Wit '66 Afscheid van voorzitter Rietberg en E. H. Hulsman Kosten ruim drie miljoen HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 JULI 1977 - PAGINA 5 De heer G. J. Rietberg, voorzit ter van de Coöp. Raiffeisenbank „Holten" (RABO-bank) heeft in de dinsdagavond in hotel Vos- man gehouden jaarvergadering waarop buiten het bestuur en de leden van de Raad van Toe zicht slechts twee van de pl.m. 1200 leden aanwezig waren in zijn openingswoord ruime aan dacht geschonken aan de inter nationale en nationale economi sche ontwikkelingen die in 1976 bij voortduring hun invloed had den op de Nederlandse huishou ding. Het achterwege blijven van bedrijfsinvesteringen leidde in de loop van het 2e halfjaar tot een afzwakking van de economi sche opleving en stimulerings middelen in de vorm van belas tingverlaging of investerings subsidies brachten veelal niet 't gewenste resultaat. Hoewel de bewegingen van de kapitaalmarkt bij die van de geldmarktrente in het niet leken te vallen, waren die in 1976 toch zeer aanzienlijk. Voor een groot deel van de land en tuinbouw was '76 als gevolg van de grote droogte een zeer moeilijk jaar. Een groot aantal zwaar gedupeerden heeft ge bruik kunnen maken van de spe ciale financiële regeling in het kader van de Rijksgroepsrege ling zelfstandigen. Wat de uitkomsten van de eigen bank betreft kunnen wij, zo zei Rietberg, tevreden zijn. Hij be sloot zijn openingstoespraak met een woord van dank tot directie en personeel voor de prettige samenwerking en het plichtsge trouw vervullen van hun taak. CIJFERS Na de toespraak gaf de directeur, de heer H. J. Oolbekkink, een toelichting op het jaarverslag '76. De toevertrouwde spaargelden stegen met f 2.471.532 en bedroe gen op 31- dec. '76 f 44.122.352. Er werd over het afgelopen jaar een winst gemaakt van f 149.566. Een bestuursvoorstel om de winst toe te voegen aan de re serve ontmoette geen bezwaar. Het reservefonds steeg hierdoor tot f 2.664.318. TOEVERTROUWE MIDDELEN Spaargelden f 44.122.000, reke ning-courant f 7.033 000, ter mij ndeposito's f 3.820.000, totaal f 54.975.000 (op 31 december '75 f 50.464.000). UITGEZETTE MIDDELEN Leningen f 29.914.000 (1975 f 26.735.000), kredieten in reke ning-courant f 4.945.000 (1975 f 3.379.000). Er werden in 1976 708 leningen verstrekt (1975 735). Het aantal leden daalde met 16 tot 1147, het aantal spaar rekeningen en rekening-courant houders nam resp. toe met 111 en 123 tot 8044 en 2728. VERKIEZING Als bestuurslid werd in plaats van voorzitter Rietberg, die we gens het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd niet herkiesbaar was, gekozen de heer J. A. Ste- gemau, Ligtenbergerweg 9. In de hierdoor in de Raad van Bestuur ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van de heer J. G. Wissink, Doorlopendedijk 3. Inplaats van de heer E. H. Hulsman, Dijkerhoek (eveneens verplicht aftredend) werd als lid van de Raad van Toezicht be noemd de heer A. J. Nijkamp, Boschkampsstraat. Voorzitter Rietberg sprak een woord van dank tot de heer Hulsman, die ruim 15 jaar als fid van de Raad van Toezicht belangrijk werk voor de bank heeft gedaan. Hij was geeh man van veel woorden maar hij deed goed doordacht zijn werk. Als blijvende herinnering bood de voorzitter een horloge met in scriptie aan. De heren Nijkamp en Wisink werden geluk gewenst met hun benoeming. Namens de Raad van Toezicht sprak de heer Lubbersen een woord van dank tot de aftreden de leden, -de hetfén Stegeman en Hulsman en de heren Nijkamp en Wisink werden welkom ge heten. De heer J. Robers, die namens het bestuur en de leden een woord van afscheid sprak tot de heer Rietberg wees op het hoogst belangrijke en verantwoordelijke werk vele jaren gedaan. Als bestuurslid (1956-1959) als secretaris (1959-1969) en ten slotte als voorzitter (1969-1977) maakte hij de zeer snelle ont wikkeling mee van de bank (om zet in '56 ruim 6 miljoen thans -meer dan 60 miljoen!) Bij deze snelle ontwikkeling heb ben inflatie en geldontwaarding ook een rol gespeeld maar de groei van de plaatselijke bank is zeker ook te danken aan het ver trouwen hierin en aan het ver trouwen in het bestuur waarvan de heer Rietberg een aantal ja ren lid en voorzitter is geweest. De scheidende voorzitter genoot het vertrouwen van de leden en hij heeft ze hierin niet be schaamd zo besloot de heer Ro bers, die namens de bank een prachtige gemakstoel aanbood. De heer G. H. Calis te Almelo, districtsvertegenwoordiger, die namens de Centrale Bank het woord voerde wees op de enor me groei van de organisatie waarvan de basis is gelegd door de plaatselijke banken. Hij dankte namens de Raad van Beheer en de hoofddirectie de heer Rietberg voor het vele werk dat in grote trouw en nauwgezet werd verricht en hij bood na mens de Centrale Bank de fraaie zilveren speld van verdienste aan. Ook sprak de heer Calis woor den van dank tot de heer Huls man die hij verraste met het prachtige fotoboek van Neder land. De heer Rietberg zei in een kort slotwoord dank voor de woor den van waardering tot hem ge richt en de geschenken die wer den aangeboden, en verklaarde heel dankbaar te zijn deze dag te mogen beleven. Hij maakte in de loop der jaren deel uit van tal van besturen maar de beste herinneringen blijft hij toch be waren aan de bestuursfunctie bij de bank. Het was helaas niet meer mogelijk om de coöpera tieve gedachte tot en met te handhaven maar dat men er geen N.V. van heeft gemaakt stemt mij zo besloot de heer Rietberg bij dit afscheid tot gro te voldoening. Belangstellenden in de proble men van de ruimtelijke orde ning, die naar aanleiding van in de dagbladen opgenomen aankondigingen een samenvat ting hebben aangevraagd van de Nota Landelijke Gebieden en daarmede blijk hebben gegeven geinteresseerd te zijn in de in spraakprocedure over deze nota hebben van het Provinciaal steunpunt: Stichting Overijssel, Stationsweg 5 te Zwolle (tel. 05200-1 67 46), een schrijven ont- hun leden zich over de nota buigen. Daarnaast kunnen open' groepen worden gevormd, die zonder binding met organisaties de nota bespreken. Wanneer u mee wilt doen aan de inspraak via groepen, kunt u op het bij gaande aanmeldingsformulier uw voorkeur aangeven. Het ligt in de bedoeling, dat de groepen eind augustus zullen starten. Verder wijs ik u graag op de voorlichtingsavonden die in au gustus worden belegd en waarin o.a. door een forumdiscussie - wordt ingegaan op de betekenis van de nota Landelijke Gebie den voor de provincie Overijssel! Men kan zich - zoals gezegd - via een aanmeldingsformulier opgeven voor deelname via een organisatie of voor een ge mengde inspraakgroep (met wil lekeurige samenstelling). En verder kan men zich ook aan melden voor eventueel ge spreksleider van een inspraak- groep. Het spreekwoord: „Wie verre reizen doet kan veel verhalen" is de veertien-jarige Blauw Wit voetbaljunior Eric Mondeel op het lijf geschreven. In samenwerking met de KNVB hield de Nederlandse Coca Cola organisatie in mei een voetbal- prijsvraag, bestaande uit een tiental vragen betrekking heb bend op de voetbalsport, met als hoofdprijzen een drietal ge heel verzorgde achtdaagse vlie greizen naar Tunesië voor het bijwonen van' het FIFA wereld jeugd-voetbaltoernooi om de Coca Cola cup, dat van 23 juni. t.m. 10 juli in Tunis werd ge houden. Eric nam aan deze kwis deel en werd zowaar één van de een wereld-jeugdtoemooi werd gehouden. Met name de Zuid- Amerikaanse landen als Mexico, Brazilië en Uruquay legden een fantastisch staaltje van indivi- duële voetbaltechniek op de uitr stekende grasmat van het sta dion in Tunis neer maar tak- tisch kunnen ze nog veel van Europa leren. Aanvallend spelen deze landen volkomen op de counter en verdedigend veel op loopwerk en hardheid. Jammer vond ik dan ook dat de landen uit west-Europa niet hebben deelgenomen aan dit toernooi. Jammer ook dat het arbitrale trio een uitermate zwakke indruk maakte. Er werd gestrooid met gele en rode kaarten als waren het reclame folders van onze kruidenier. Jammer ook dat de wedstrijden door zo weinig publiek werden bijgewoond. Misschien waren de kaartjes te duur want de men sen in Tunesië zijn vaak erg arm bij ons vergeleken. Overdag gingen we vaak naar de prach tige stranden of maakten dag tochten het land in. We hebben erg veel van het wonder mooie maar erg warme en vaak dorre land gezien en zul vangen waarin zij nader wor- gelukkige winnaars, samen met den geinformeerd over de moge lijkheden ten aanzien van deze inspraak. Daarin wordt o.m. ge zegd: „Zoals u heeft kunnen lezen, in de brochure Ruimte voor Groen zijn er in principe twee moge lijkheden om van uw mening te doen blijken: U kunt uw com- mentaaar rechtstreeks sturen naar de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Orde ning, of u kunt deelnemen aan een inspraakgroep. De inspraak- groepen worden in Overijssel langs twee wegen gevormd. Met medewerking van een aantal maatschappelijke organisaties (waarvan de belangrijkste zijn: standorganisaties, vrouwenorga nisaties, jongerenorganisaties, Natuur en Milieu) bevorderen wij dat afdelingsbesturen met In het kader van het Dorpsfeest '77 organiseerde de Holtense Mo tor- en Automobielclub De Hol- terberg in samenwerking met de Autosportvereniging Holten (ASVH) woensdagavond op het terrein van de ijsbaan De Noord pool een autocross waaraan door pl.m. honderd rijders en rijdsters werd deelgenomen. Voor het evenement, dat vele malen, een maximum aan span ning bracht, toonden pl.m. 2000 bezoekers waaronder veel va kantiegasten belangstelling. Nadat de zaterdagavond gekozen Dorpskoningin Joyce en haar ge volg, een aantal genodigden en het publiek waren welkom ge heten door speaker Jan Nikkels werd het startsein gegeven voor Ennia Recreatiebedrijven N.V. in Den Haag gaat op haar va; kantieverblijf „Twenhaarsveld" in de buurtschap Look, wanneer het gemeentebestuur daarvoor een bouwvergunning zal hebben afgegeven, 92 zomerbungalows bouwen tussen de reeds be staande plm. 60 zomerhuisjes op haar uitgebreide terrein. Het betreft 92 zogenaamde Pre- montabungalows, ontworpen voor het landschap. Zeer riante gebouwtjes met een inhoud van 120 m3, waarvan er 45 worden Ingericht met 2 slaapkamers, 46 met 3 slaapkamers en één wordt Ingericht voor kindercrèche zon der Indeling. De kosten van deze uitbreiding worden ge raamd op ruim 3 miljoen gul den. Het ontwerp is van het ar chitectenbureau Witteveen en Bos te Enschede terwyi de bouw zal worden uitgevoerd door bouwbedrijf J. Th. ter Huurne B.V. te Haaksbergen. Het wels tandstoezicht van „Het Over- sticht" kan zich met deze bouw, uit een oogpunt van de schoon heid van de omgeving, verenigen mits voor de gevels een kleurige rood gebakken steen gebruikt wordt. De gemeenteraad besloot op 14 maart jl. de herziening van het bestemmingsplan „Twenhaarsveld" in voorberei ding te verklaren, waarna het stedebouwkundig bureau te As sen werd opgedragen het be stemmingsplan passend te ma ken, zodanig dat het ook strookt met de richtlijnen van Ged. Staten. Het nieuwe be stemmingsplan werd juist dezer dagen ontvangen. Ennia heeft bijzondere haast met deze bouw, omdat zij seizoengebonden is en omdat in de zomermaanden niet gewerkt kan worden, wegens de bezetting van de reeds be staande bungalows. Enkele van deze bungalows zullen in ver band met deze uitbreiding ko men te vervallen. Op het „Twenhaarsveld" staan reeds een hoofdgebouw, een winkel, receptiekantoor en dienstwoning. Voorts er een speeltuin, een tennisban en der gelijke recreatiemogelijkheden. De tennisbaan en de parkeer ruimte zullen worden uitgebreid. De zomerhuisjes zullen de no dige comfort bezitten en worden voorzien van gas-gevelkachels, zodat zij ook bij kil zomerweer behaaglijk zijn. De bewoners van „Twenhaars veld" kunnen tijdens hun va kantieverblijf in Holten tegen gereduceerde prijzen gebruik maken van het gemeentelijk zwembad „Twenhaarsveld". Het gemeentebestuur heeft namelijk destijds bij de aanleg van het bungalowpark en het zwembad met de oorspronkelijke eigena resse, het verzekeringsbedrijf „Nillmij", daarvoor een contract afgesloten, dat ook onder de huidige eigenaresse „Ennia". nog steeds van kracht is. het evenement waarbij Jan Nik kels op kundige wijze commen taar gaf. Bij de heren kwamen tenslotte acht coureurs in de finale, die in de manches en herkansingen fel le maar sportieve duels hadden uitgevochten, waarbij "ze zo af en toe het beetje geluk hadden dat hen een „ronde" verder bracht of net de pech kregen die het einde van de strijd beteken de. Pech was er o.a. ook voor Han- nle ten Berge uit Rijssen die in de finale in de bocht (waar de bodem zeer los was gereden) net iets te brutaal was en dat betekende een salto mortale en wegwezen. Alle winnaars werden bloemen aangeboden door Dorpskoningin Joyce. Na afloop van de schit terend geslaagde en perect ge organiseerde cross vond in feest zaal Vosman de uitreiking plaats van prachtige bekers en de vele premies die door middenstan ders, verenigingen, bedrijven en particulieren ^schikbaar wer den gesteld. Uitslag dames: 1 Mieke Groo- ten, Rijssen; 2 Willemien Cents, Haarle; 3 Ria Kievitsbosch, Raal- te; 4 Alie Kolk, Raalte; 5 Annie Vloedgraven, Haarle; 6 Hannie ten Berge, Rijssen. Heren (toürklasse): 1 Gerrit Roetgerink, Goor; 2 Chris van Dam, Raalte; 3 Gerrit Dijkslag, Wijhe; 4 Tonny Bentert, Rijssen; 5 Jan Walraven, Raalte; 6 Henk Zonnebelt, Rijssen; 7 Freek Bur gers, Rijssen; 8 Wim Bunt, Hol ten; 9 Henk KI. Zandvoort, Hol ten. Heren (sportklasse)1 Johan Dreteler, Diepenheim; 2 Doris Langkamp, Haarle; 3 Joop Bijs terbosch, Wclsum; 4 Appe ten Zijthof, Raalte; 5 Jan Nijenkamp, Haarle; 6 Marinus Wansink, Heeten; 7 E. van Oene, Lochem; 8 Henk Bouwhuis, Rijssen. Erwin-klasse: 1 H. KI. Zand voort. Holten; 2 Jan Arfman. Epe; 3 Albert Müller, Holten; 4 Tonny Roeterdink. Bathmen; 5 Willy Veneklaas, Holten; 6 Al- bert Podt, Holten; 7 Bert Vene klaas, Holten. Edo de Jong uit Hilversum (2e van links) en Dennis Lescrau- waet (rechts) uit Amsterdam, terwijl hun vaders werden uitr genodigd de jongens op hun verre reis te begeleiden. Maan dag 4 juli vertrok het gezelschap per lijnvliegtuig vanaf Schiphol, waar het een week later, ver moeid, maar boordevol ervarin gen terugkeerde. Tijdens het voetbaltoenront werden de jongens door de heer Joop Wagenaar, secretaris ama teurvoetbal van de KNVB (links) voorgesteld aan de pre sident van de FIFA Dr. Joao Havelange (midden) tijdens welk onderhoud bijgaande foto werd gemaakt. Vanwege de warmte werden de voetbalwedstrijden alleen 's avonds gespeeld en dan nog slechts 2 maal 40 minuten. Op zondag 10 juli vond uiteindelijk de finalewedstrijd plaats tussen Rusland en Mexico, welke, na verlenging onbeslist eindigde in een 2-2 gelijkspel. De beslissing viel uiteindelijk na twintig straf- schooppen uit in een 9-8 voor deel voor Rusland. Commentaar van Eric Mondeel (2e van rechts) op dit toernooi: „Het is fantastisch dat voor het eerst in de voetbalgeschiedenis Maandagavond 25 juli a.s. zal de afd. Damesvoetbal van de SV Holten de trainingen voor het komend voetbalseizoen hervat ten. Aanvang 7.30 uur. De vol gende training zal worden ge houden op woensdag 27 juli a.s. Meisjes vanaf 11 jaar met be langstelling voor deze mooie tak van sport zijn van harte welkom tijdens genoemde trainingsavon den. Damesvoetbal is niet alleen geweldig gezellig maar het is daarnaast nog erg goed voor je conditie ook. Kijk zelf maar eens op Meermanskamp. Van 22 juli tot en met 26 au gustus zendt de Friese afdeling van de RONO (binnenkort Re gionale Omroep Friesland) op vrijdag van 18.00 tot 18.45 uur een serie zomerprogramm's uit, die tijdelijk de vrijdagse Greate Pier-show vervangen. Zes programma's komen rechtr streeks uit een plaats in de pro vincie. Een plaatselijk forum van vier personen zal lokale en/of provinciale zaken behande len, waarbij het publiek volop kan meepraten. De forumleden zullen ook door het publiek worden beoordeeld. Zo mogelijk zal ook de muziek door plaats genoten worden verzorgd. De start van de programmaserie is vrijdag 22 juli in Leeuwarden in net bekende binnenstadse café Oranje-bierhuis naast het stadhuis. Het forum bestaat uit de beeld kunstenares Martine Bakker, oud-blnnenstadbewoner P. van den Akker, Cor de Jong, voorzitter van de Centrum winke liers en raadslid en het raadslid Piet van der Wal. De muziek wordt verzorgd door een trio, bestaande uit Jan van Baten burg, piano, Jack Sambrink, bas en Klaas de Vries, slagwerk. De overige programma's zijn gepland in achteréénvolgens Tijnjc, Wierum Sexbierum, Ol- deboltpa en Harich. Bij voldoende belangstelling or ganiseert de M.A.C. "De Holter- berg" op 28 augustus een bus tocht naar de zijspanmotorcross G.P. Nederland, die verreden wordt op het circuit van Val- kenswaard. De kosten voor deze tocht zijn geraamd op f30.- in clusief toegangsbewijs. Vertrek om 9.00 uur vanaf club huis "De Biester". Het grote evenement in Valkenswaard brengt o.a. aan de start onze plaatselijke crack August Müller met bakkenist Henk van Heek, die het dit seizoen zo prachtig doen. De aanwezigheid van een groot supporterslegioen is voor onze jongens van heel groot be lang. Inlichtingen over de trip naar Valkenswaard worden verstrekt door Wim Wevers, Larenseweg 69, telefoon 05483-2208, waar te vens opgave moet plaats hebben voor 15 augustus a.s. uitknippen en bewaren) Zijspancrosser August Müller, met in het bakje Henk van Heek, heeft in het afgelopen weekend in de Engelse zeer sterk bezette G.P. met het beha len van een zesde plaats, een geweldige prestatie geleverd. De succesvolle combinatie is lid van de M.A.C. "De Holterberg". Zaterdag 30 juli: BI. Wit 1-Sp. Eefde 1, aanv. 14.30 u. Donderdag 4 aug.: BI. Wit 1-Nw. Heeten 1, aanv. 18.30 u.; BI. Wit 2-Nw. Heeten 2, aanv. 18.30 u. Vrijdag 5 aug.: BI. Wit 1-Heuvelrugtoernooi. Zaterdag 6 aug.: O.Z.C. 1-B1. Wit, aanv. 14.00 u.; O.Z.C. 2-B1. Wit, aanv. 12.00 u.; BI. Wit 4) BI. Wit 6) SWN-toemooi; BI. Wit 3-SVZW 5, aanv. 14.00 u. Woensdag 10 aug.: BI. Wit 1-Heuvelrugtoernooi. Vrijdag 12 aug.: BI. Wit 2-idem. Zaterdag 13 aug.: BI. Wit 1-Noordse Schut 1, aanv. 14.30 u.; BI. Wit 2-Noordse Schut 2, aanv. 14.30 "u.; BI. Wit 3-Markvogels 3, aanv. 13.00 u.; BI. Wit 4-Excelsior 9, aanv. 10.30 u.; Vesos 5-B1. Wit 5, aanv. 12.30 Zaterdag 1-Harfsen 20 aug.: BI. Wit 1, aanv. 14.30 u.; BI. Wit 2-Harfsen 2, aanv. 14.30 u.; BI. Wit 3-Vesos 6, aanv. 13.00 u., BI. Wit 5-Vesos 7, aanv. 13.00 u. Tevens finalewedstrijden SWN- toemooi (met BI. Wit 4 en 6??). Donderdag 25 aug.: Holten 6-B1. Wit 2, aanv. 19.00 u. Zaterdag 27 aug.: Almen 1-B1. Wit 1, aanv. 14.30 u.; Almen 2-B1. Wit 2, aanv. 14.30 u.; Vesos 8-B1. Wit 4, aanv. 13.00 u.; Vesos 9-B1 Wit 6, aanv. 15.00 u.; Daarle 3-B1. Wit 5. aanv. 16.45 u. Al met al een stevig programma dat voldoende mag worden ge acht om op zaterdag 3 septem ber met soepele spieren en goed ingespeeld aan de competitie 1977-1978 te kunnen beginnen. Een goed oefenprogramma (dat weet toch elke sportbeoefenaar) is van het allergrootste belang en daarom wordt er op alle Blauw Witters (voorzover terug van weggeweest) gerekend.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5