Burgemeester Enklaar opende Dorpsfeest V.U.-VAKANT1E- PROGRAMMA Fietstocht Kerkkoor Kindervakantiewerk staat weer voor de dear Bekroonde veulenmerrie Vakantie redactie JAN BOUWHUIS Evenementenkalender Valse duizendjes werd koningsschutter van 23 tot en met 31 juli HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD a HIHHF rfflMfl HH HUH HI HI HI Hi Hi Hi Hi MB HH Hy ^HH Advertenties: Schouwburgplein 7 AJmelo, tel. 0549O-166GA Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" ZATERDAG 23 JULI: 13.30 UUR Touwtrekwedstrijden voor bedrijfsploegen. Terrein Kalfstermansweide. Org. Hol tense TW "O.K.I.A.". ZONDAG 24 JULI: Aanv 13.30 uur Nationale autocross Terrein Ijsbaan "Noordpool" (Dorperdijk). Organisatie M.A.C. "De Holterberg." MAANDAG 25 JULI: Bezichtiging van manege Beltman (FNRS rijschool) aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege Er is een foyer waar concumpties verkrijgbaar zijn Toegan" gratis. DINSDAG 26 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Hol terberg om 10.00 uur. Bezichtiging kaasboerderij Cats, lig ging in de buurtschap Beuseberg (oude weg Holten-Laren volgen). Aanvang 14.30 uur. Om reden de lange bereidings tijd krijgt u alleen maar mondeling uitleg. Entree f 1.25 p.p. WOENSDAG 27 JULI: Fietstocht onder leiding, over de Zuurberg en Friezenberg met een pauze in een restaurant boerderij (met veel antiek.) Vertrek 9 uur. Deelnameprijs f 0.75 p.p. groot en klein. Terug plm. 12 uur Bezichtiging manage Snorrewind, tegenover restaurant "De Poppe" links, dus Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege. Toegang gratis. DONDERDAG 28 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbpsbeheer, vertrek vanaf de dagcamping op de Hol terberg om 14.00 uur. Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetselerberg zijn ook wandelingen te maken. Zie hiervoor de agenda van Hellendoorn-Nijverdal. Bezichtiging kaasboederij (zie dins dag). VRIJDAG 29 JULI: Weekmarkt van 14.00 tot 18.00 uur in het centrum van het dorp, aan de Kerkstraat. Rondleiding in het museum Bos, van 20.00 tot 21.30 uur. De heer Bos is een gezellige prater en vertelt u veel van het vogel- en dierenleven van de Holterberg. Tevens vertoning van di verse interessante dia's. Alle dagen. is de steenslijperij Overmeen iedere middag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Ligging grens Holten-Markelo aan de Hochtweg. Op eigen gelegenheid wandelen; mapje met 7 routes van f2.- bij de V.V.V. Mapje met 7 fietsroutes voor f2.- eve neens bij de WV verkrijgbaar. Interkerkelijk recreatieteam. Tent aan de Borkeldsweg hoek Postweg-Panneweg. Alle dagen ontspanning voor jong en oud. Zie aanplakbiljetten bij de zaken en VVV. Voor de vakantiegasten bestaat de mogelijkheid om bij slecht weer de Sporthal te huren voor het beoefenen van diverse binnenspelen. Inlichtingen VW of bij de beheerder, tel. 3180, b.g.g. 3031. De Sporthal ligt aan de Keizersweg 24. ZATERDAG 30 JULI: Puzzlerit voor auto's en motoren door de gemeente Holten. Vertrek om 19.30 uur bij club huls "De Biester", Stationsstraat bij NS station. Veel leuke opdrachten. Interessant voor vakantiegasten. (Zie adv.) Dinsdagmiddag heeft burgemeester mr. W. H. Enklaar om even over half drie het Dorpsfeest dat in het kader van het VVV-vakantieprogramma in de Dorps kern wordt geopend. Voor het officiële ceremonieel dat plaats vond op het punt waar de Kerkstraat uitkomt in de Oranjestraat, bestond weer een flinke belangstelling waar onder veel vakantiegasten. De voorzitter van de Dorpsfeest commissie J. Wiggers sprak een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemeester en mevr. Enklaar, wethouder J. Rietberg, gemeente-secretaris G. J. Lan- genbarg en de zaterdagavond door de vakantiegasten gekozen Dorpskoningin '77 Joyce Schip per Wiggers sprak tevens een woord van dank tot het gemee ntebestuur voor de vlotte me dewerking'bij de organisatie, tot het personeel van het Gem. Energiebedrijf en Gemeentewer ken en aan het adres van Kre- kel's Aanneming- - en Wege nbouwbedrijf te Holten voor het beschikbaar stellen van een schaftwagen als „kantoor" voor de feestcommissie en hij wenste de exploitanten evenals voor gaande jaren in Holten weer goede zakekn. GOEDEZAAK. Burgemeester Enklaar bracht namens het gemeentebestuur in een korte toespraak de vijf le den tellende feestcommissie dank en hulde vóór het we derom genomen Initiatief tot het organiseren van het feest in het kader va»i het VW- vakantieprogramma, een feest dat zeker in een behoefte voor ziet. Dat de commissie de naam braderie heeft gewijzigd in Dorp- feest noemde mr. Enklaar een goede zaak. Na de toespraak van de burgemeester knipte Dorpskoningin Joyce met de schaar die haar werd aangebo den door de 4-jarige Arjen Lo- deweges uit de Gaardenstraat het lint door en hiermee was de opening een feit. RONDGANG. uuuiniuppeii van net nni door Dorpskoningin Joyce werd het feest geopend. Links op de voorgrond Arjen Lodeweges. Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Dinsdag 19 juli maakten de le den van het kerkkoor een fiets tocht rond Holten. Nadat er om 19.30 uur gestart was bij gebouw "Irene" ging het richting Beus eberg. Hier was de le opdracht, n.l. zakje met zand vullen. Vervolgens reden de vocalisten naar de Borkeld, waar een bal lon moest worden opgeblazen, en aan de fiets gebonden. Via zwembad en Holterberg, kwamen ze bij 'sparreweg 10, waar ze allemaal vanonder een (bijna echte kip) een ei mochten pakken, en oppeuzelen. Na deze kleine oppepper gingen ze rich ting Neerdorp naar Espelo, waar bij Fam. Stevens-Boode. een heerlijke kop koffie met cake stond te wachten. Nadat ze allemaal van een krant een "Steek" (muts) hadden ge maakt, reden ze via Vijfhuizen, richting Deventerweg. Hier over steken, en over Dorperdijk be reikten ze het eindpunt Erve Cènts." Onder het genot van een kop heerlijke soep, konden ze hier (met rood- en zwartbonters ron dom) allemaal uitpuffen. Op en- kele stijve benen, en pijnlijke zitvlakken na, was iedereen het er over eens, dat het een mooie tocht was geweest door een deel van ons aan natuurschoon zo rijke Holten, een tocht zeker een herhaling waard is' De 44 jarige horlogemaker Jan Bouwhuis uit de Oranjestraat heeft zaterdagmiddag met een welge richt schot -om precies te zijn het was het 22 ste dat werd afgevuurd- het restant van de houtenvogel van de plm. vijftien meter hoge stalen- mast "gehaald" en dat betekende dat hij een heel jaar de titel "Ko- ningsschutter van Holten" mag voeren. Het vogelschieten dat plaats had op een terrein aan de Markeloseweg trok een redelijk aantal belangstellenden en was weer een spannend gebeuren. Voordat de romp naar beneden kwam waren de kop (na 12 schoten1 Het is weer bijna zover. Maan dagmorgen 25 juli gaat de jaar lijkse Kindervakantieweek in Holten van start met een ver kleedpartij en een viswedstrijd. Dat is dan het begin van een week vol met spelletjes, span nende wedstrijden, handenarbeid en noem maar op. Op vrijdagmiddag 29 juli wordt de week afgesloten met een da verende feestmiddag, waar de kinderen kunnen genieten van goochelen, buikspreken, poppen kast en nog veel meer. Het vol ledige programma voor deze week is te vinden in een boekje wat voor deze week is uitgege ven en verkrijgbaar is bij het WV-kantoor in Holten en bij het Paalhuus, Beusebergerweg 27. Al erg veel kinderen hebben zich opgegeven voor de verschil lende aktiviteiten. Mochten er kinderen zijn die zich niet van te voren hebben aangemeld, maar toch mee willen doen dan is er maandagmorgen 25 juli nog de gelegenheid om een weekkaart te kopen. Voor ver dere informatie kunt u terecht bij het Paalhuus, Beuseberger weg 27. tel. 2755. De belangrijkste gebeurtenissen in Twente tot en met 31 juli treft u onderstaand aan. Het zijn summiere gegevens: meer bijzonderheden op het VVV-kantoor. -1 Augustus Avondwandeldriedaagse op 4, 5, 6 augustus Denekamp en omgeving. 5 Augustus Internationaal Concours Hippique Geesteren, Maathuis 1 o Augustus Taptoe-Albergen, Albergen Centrum 19 Augustus Schuttersfeesten en diverse festiviteiten Tubbergen Cen trum. 19 Augustus Volksfeesten, concours hippique en vogelschieten Buur- se Centrum» 21 Augustus Wielerronde Denekamp Centrum. 14 Augustus Grasbaanraces om de grote prijs van Twente Lattrop 26 Augustus Boerenbruiloft anno 1830 op 26, 27, 28 augustus Mark'e- lo Kösterskoele. 27 Augustus Buurtfeesten met o.a. parachutisten Denekamp Cen trum. Op de laatst gehouden regionale keuring van Arabische Halfbloed Paarden te Hengelo Gld, werd de veulen merrie van de Fam. Borstlap Kamar es Zam vader de volbloed hengst Arax-Sahib moeder de merrie Guemera be kroond met een eerste premie terwijl zü in de Kampioensklasse het Jeugdkampioenschap be haalde. Dit werd gehonoreerd met de door de Marktverenlging beschikbare beker voor de pres tatie van beste onder de tweej arige deelnemers alsmede met de Kampioensbeker van het Arabische Paardenstamboek. Voor de Stal „de Flishoeck" van de Familie Borstlap wel ver diend succes. de linkervleugel (na 23 schoten) de rechtervleugel (na 43 schoten) en de staart (na 154 schoten) resp. afgeschoten door A. v.d. V/ijk, H.J. Arfman, H.J. Bekkernens en Wim Gütlich. De nieuwe Koningsschutterwerd 's avonds in feestzaal "Vosman" ge huldigd en toegesproken door de voorzitter van de schietvereniging "De Eendracht" Ab Schuppert, oud-voorzitter en meöe-oprichter Johan F van Geenhuizen en de voorzitter van de commissie Dorps feest J Wiggers. die namens deze commissie een geschenkbon van vijftig gulden en een vaatje bier aanbood Onze hoofdredacteur, de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356, zal wegens vakantie afwezig zijn van 24 tot en met 29 juli. Zijn dienst wordt waargenomen door de wnd.hoofdredacteur, de heer W. Beijers, Enkweg 5, tel. 1234 en door de heer D. J. Mondeel, Verzets- traat 70, tel. 2699. Men gelieve dus in die periode geen advertenties en berichten op Kolweg 14 in de bus te stoppen. Redactie Holtens Nieuwsblad. Na de opening maakte Joyce in gezelschap van de genodigden en de feestcommissie een rond gang over het terrein waarbiij zij kennis maakte met de ver schillende standhouders die haar een groot aantal prachtige ge schenken aanboden. *Na ae omcieie opening maakte de nieuwe Dorpskoningin een wandeling over het feestterrein in gezelschap van leden van de feestcommissie. v. i. n. r. de heren Brands en Wiggers, Joyce Schepper en de heer H. Beltman. Op drie verschillende plaatsen in Enter zijn valse briefjes van duizend opgedoken. Drie mid denstanders hebben onafhanke lijk van elkaar bij de politie aangifte gedaan van het ont vangen van deze bankbiljetten. De lieden, die de duizendjes hebben uitgegeven, zijn nog niet achterhaald. Ze kwamen de winkels binnen om bepaalde goederen te kopen. Ze betaalden met het duizendje en namen het wisselgeld in ontvangst. Pas la ter ontdekten de middenstan ders. dat de biljetten vals wa- Geboren: Chan talie Natasja Emanuèlle dv H. van der Voet en F. E. Kamphuis; Diane Henriëtte dv H. Aanstoot en H. T. Geerligs; Overleden: A. Bronsvoort, oud 64 jaar, Hol ten; Ondertrouwd: W. J. A. Dierink, oud 22 jaar, Holten en: J J. H. Toren, oud 21 jaar. Holten. Gehuwd: F. E. J. Bouwman, oud 21 jaar. Den Helder en: W. M. Nijland. oud 20 jaar. Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1