Oogstkoningin voor Stoppelhaene Het parkje tegenover Jiessenplas" Educatie en recreatie voor het hele gezin Naar wereld-jeugdvoetbal- toernooi in Tnnis NU NAAR FLEVOHOF Evenementenkalender Weekenddienst Fascinerende tentoonstelling van 104-jarige Voetballers gaan touwtrekken AGENDA Eerste bewoners twee geitjes Openbare kennisgeving KERKDIENSTEN Gediplomeerde majorettes Open bare kennisgeving H. Willems: twee keer snelste duif ECHTE VAKANTIEPRIJZEN LEEMREIZE MEUBELEN - ENTER HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 JULI 1977 - PAGINA 3 '--U-V -'M Het nachtverblijf voor de dieren. Rechts op de foto dierenverzorger Arendse, links de heer Lubbers, opzichter „Soweco" met de beide dwerggeitjes. De gedachten gaan uit naar een paar'eenden, fazanten, een pauw, enz. Indien U deze wilt aanbieden kunt u contact opnemen met de heer Arendse, Vrijheidslaan 6, telefoon 2572. Dit jaar zal voor het eerst een oogstkoningin de scepter zwaaien over het Sallands oogstfeest. De Stoppelhaene organisatie heeft zich geruime tijd beraden op de vraag één of meer nieuwe dimen sies toe te voegen aan het oogst feest, van oorsprong het feest voor de boer, een dankfeest voor de ge borgen oogst. Jarenlang heeft Stöppelheane een stabiel karakter gehad. Belang rijkste onderdeel was, en is nog steeds, het oogstfeest op de don derdagmiddag, waarin de oog- staanbieding aan de geestelijkheid centraal staat. Jaren achtereen volgde het gebeuren op donder dagmiddag een zekere standaar dprocedure met de Sallandse boer, de "Sprekkert", dankwoorden van pastoor en dominee, dorsen, bin den, wannen, optocht, prijsuitrei king enz. Slechts de ingewijde kon af en toe minieme verschillen in het programma ontdekken. Variatie werd in de loop der jaren gevonden in het feest, dat op het donderdagmiddag-gebeuren volgt. Men hoeft slechts de programma bladenvan de afgelopen jaren op te slaan om de vele nieuwe program mapunten te ontdekken. Vaak ble ken de experimenten succesvol en groeiden ze uit tot een jaarlijks te rugkerend onderdeel van Stoppel haene. Velen herinneren zich on getwijfeld nog de overbekende Sal landse Zeskamp; begonnen als schuchtere poging iets nieuws te brengen uitgegroeid tot een nage- Gedurende enige jaren was het ter rein tegenover het bejaardencen trum „Diessenplas" een steen des aanstoots. Hierin is nu gelukkig verandering gekomen. De mensen van "Soweco", hebben een fraai parkje geschapen met een vijver en een nachtverblijf voor de dieren die in dit parkje worden onderge bracht. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de vaststelling van een bebouwde kom ingevolge de We genverkeerswet voor Dijkerhoek, door hen bij besluit van 11 januari 1977, nummer 90, als voorrangs kruising wederom is aangewezen de kruising gevormd door de we gen: Dijkerhoekseweg - Boeren- danssteeg - Oude Deventerweg, zodanig dat aan bestuurders op de Dijkerhoekseweg voorrang wordt verleend. Van bovenvermeld besluit zijn af schriften verzonden aan de instan ties, die krachtens wettelijk voor schrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan bin nen een termijn van dertig dagen tegen voormeld besluit beroep in stellen bij de Kroon. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris van de Koningin in Overijssel wor den ingediend. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Holten, 8 juli 1977 NED. HERV. KERK 8.30 u. ds. H. A. v.d. Pol, Wier den, 10.15 uur ds.G. A. Cnossen, Nijverdal. Extra coll. Stichting Zuiderzeefonds. Oppasdienst: mevr. Boogaard, Gerrie Loman en Eline van Iperen. Na de tweede dienst koffiedrinken met de gasten in gebouw „Ire- GEREF. KERK 8.30 en 10.00 u. ds. N. van Hae- ringen, Schalkhaar. 19.15 u.: dienst. Kinderoppas: (tweede dienst) mevr. Stam-Bosschers, mevr. Getkate-Blankvoort (res. mevr. Dul-de Fockert). Jenny Koor des, Ria Bolink, mevr. Stam- Hasewinkel. R.K. KERK )gebouw „Irene) Zaterdag 17.00 u., zondag 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. A. W. Berkhof. Collec te: Zuiderzeefonds. 0KKENBR0EK: 9.30 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN: J .Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Vrijdag 1 juli is er een bijeenkomst in „Diessenplas" geweest om de taakverdeling vast te stellen. Hier waren aanwezig de direkteur van het bejaardencentrum, de heer O.Dupon en namens de gemeente de direkteur van Gemeentewer ken, de heer T. Prak en de heer Boe- Ie, technisch ambtenaar bij deze dienst. Namens „Soweco" was er de opzichter, de heer Lubbers, terwijl de heren Arendse en Bloemendal namens de Buurtvereniging Churchillstraat-Vrijheidslaan de bijeenkomst bijwoonden. Afgesproken is dat „Soweco" het park en het hekwerk zal blijven verzorgen. De gemeente zal de kos ten van het bijvoer, nodig voor de dieren, dragen. De heer Arendse heeft de leiding van de verzorging der dieren op zich genomen. De eerste bewoners in het park zijn reeds aanwezig, en wel twee geitjes, aangeboden door schilder Maats aan de Buurtvereniging, die op haar beurt de geitjes aan de ge meente heeft geschonken. Gaarne zijn nog meer dieren wel kom! Op „Papendal" bij Arnhem zijn ge slaagd voor train(st)er majoretten „Groot Twirl Certificaat": Anne- mieke Farenhorst (Actief Deven ter) te Holten en Toine Paauwe te Rijssen („H.M.V." Holten en „Wil- helmina" Rijssen). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat het raadsbesluit d.d. 19 april 1977, nummer 274, goedgekeurd door gedeputeerde staten der provincie Overijssel bij besluit van 2 juni 1977, afdeling 3, nummer 72380, tot onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van het Meermanspad, lopende vanaf de Dorpsstraat tot aan het plein ron dom de N.-h. Kerk, ter lengte van ongeveer 22 meter, vanaf 11 juli 1977 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris «Holten, 8 juli 1977 Flevohof is het rekreatie- projekt bij uitstek voor het hele gezin. Het biedt voor elk wat wils, voor jong en oud. Er is naar een evenwicht gezocht tussen voorlich ting over de Nederlandse landbouw aan de ene kant, en kreatief bezig zijn en ontspanning, vertier en rust aan de andere kant. Kortom, Flevohof is een kombinatie van edukatie van edukatie en rekreatie. In de interessante tentoonstellin gen wordt U spelenderwijs geïn formeerd over het verwerkingspro ces van de verschillende agrarische produkten. Een bezoek aan de veehouderij, tuibouwkassen en champignon kwekerij, geeft een indruk van al hetgeen gedaan moet worden voor de voortbrenging van de agrarische produkten. U wandelt de veiling binnen, waar U aktief kunt zijn bij het veilen van verse Flevohof-produkten. Zo wor den land- en Tuinbouw tot spring levende begrippen. Veel aandacht wordt besteed aan ontspanning en vertier voor kinde ren, wat blijkt uit de voortdurende uitbreidingen en verbeteringen in de grote speeltuin, het kinderdorp, indianendorp en kinderboerderij. Ieder jaar komen er weer nieuwe speeltuintoestellen bij. Door de speeltuin loopt het spoortje van de gratis Flevohof-trein, die zijn stop plaats heeft bij het stationnetje in het kinderdorp. Een grote trekpleister voor kinde ren is het indianendorp, waar ze zich helemaal kunnen uitleven in de indianenvijver en op de heuvels rondom de vijver. Vanaf de uit kijktorens heeft men een mooi uit zicht op de omliggende bossen en de vijver, waar een kettingbrug doorheen hangt. Het water wordt opgepompt uit de grond en klatert via houten goten op verschillende plaatsen in de vijver. Op de heuvels zijn een aan tal nieuwe wig-wam's en klimtoe stellen geplaatst. In het kinderdorp kunnen de kin deren in de huisjes kreatief bezig zijn met boetseren, knutselen, pot ten bakken, en schilderen. Op het dorpspleintje zijn Flevohof- medewerkers aktief met het orga niseren van spelletjes, waaraan ie dereen gratis mee mag doen. Zo vertrekken op gezette tijden groe pen kinderen onder begeleiding naar het indianendorp, waar dan met hen het indianenspel wordt uitgeveoerd. In een van de huisjes is een model spoorbaan ingericht. De kinderen mogen hier op de knoppen druk ken, waarmee de verschilldnde treinstellen in beweging worden gezet. Er is een glijhuisje waar de kinderen naar binnen klauteren en na allerlei klimpartijen weer naar buiten kunnen glijden. Met het voorjaar is de veestapel van de kinderboerderij, waar de kinderen gratis kunnen pony rij den, aanzienlijk uitgebreid met jonge geitjes, lammeren en kalfjes. In de nieuwe volieres zijn prachtige vogelsoorten ondergebracht zoals paauwen, fazantachtigen en vader landse krielkipsoorten. Op de gezellige terrasjes kan men genieten van de prachtige tuinen, die zijn aangelegd door verschil lende instanties uit de Neder landse sierteelsektor, zoals de Kring voor Hoveniers, het Alge meen Verbond voor Volkstuin ders, de Bloembollenraad uit Hil- legom en de Nederlandse Boom kwekerijen. Men kan rust vinden in het uitge strekte park rondom de grote vij vers en het rosarium, dat binnen kort gesierd zal worden met een Hollandse Wipmolen van 16 m hoog. De belangrijkste gebeurtenissen in Twente tot en met 16 juli treft u onder staand aan. Het zijn summiere gegevens: meer bijzonderheden op het VVV-kantoor. 10 juli Feestweek van 10 t.m. 16 juli. Div. festiviteiten. Tubbergen, cen trum. 11 juli Boedel markt en brandweerdemonstraties. Tubbergen, Marktplein. 12 juliGrote warenmarkt en oude ambachten etc. ook op 13 juli. Wierden, Marktplein. 13 juli Wandel marathon en fietspuzzeltocht, Tubbergen, Grotestraat 13 juli VVV-vakantiemarkten o.a. standwerkersconcours, Hengelo, cen trum. 14 juli Jaarmarkt voor paarden/pony's en antiekmarkt, Enter, centrum. 14 juli „Siepelmarkten", oude ambachten en os aan 't spit, Ootmarsum, centrum. 17 juli Internationale Motorcross, Fleringen, inl. 05493-1627. 16 juli Wielerronde van V/ierden, V/ierden, marktplein. 16 juli WV-vakantiemarkt o.a. standwerkersconcours, Hengelo, cen trum. 16 juli Concours Hippique op 16 en 17 juli, Lattrop, Het Pandoer. De duiven (55) van de P. D. V. „De Bergvliegers" werden vrijdag 1 juli om half 7 voor een wedvlucht over 683 km. gelost in Tours (Fr.) Eerste duif binnen om 14.33.51 u. (gem. 85 km. p.u) Vlotte vlucht. H Willems: 1 en 15; M. Lodeweges: 2,9, en 18: G. Steunenberg: 3,7,11,12,14; J. Aaf- tink: 4,6,10,13; G. J. Egberts: 5; A. ten Dam (2) 8,16; A. ten Dam (1) 17; Wedvlucht vanaf LaonJngezet 110 duiven. Afstand: 360 km. H. Willems: 1,16,17,21; A. ten Dam (2): 2, 7, 25, 27; G. J. Egberts: 3,10, 19; J. Aaftink: 4; A. ten Dam (1) 5, 12, 18; E. Veneklaas: 6, 8; Comb. Schuppert-Kreijkes: 9,11,13,14; K. C. L. Brummer: 22; M. Lodeweges: 23, 24; H. J. ten Velde: 28. noeg professioneel gebeuren. Vele attributen van de laatste jaren zouden zo kunnen worden gebruikt bij "Spel zonder Grenzen". Bij het zoeken naar nieuwe moge lijkheden voor het Stöppelheane- feest heeft vooropgestaan dat de zin van het feest niet mag worden aangetast. De oogstkoningin past naar de mening van de organisatie geheel bij het oogstfeest. Alhoewel de taken van de koningin nog niet volledig zijn afgebakend staat de organisatie voor ogen dat de oogstkoningin aanwezig zal zijn bij de ontvangst van de genodigden, de uitreiking van prijzen en het aanbieden van bloemen zal verzor gen. Verder zal de koningin teza men met één of meer leden van het Stoppelheanebestuur aanwezig zijn bij officiële gebeurtenissen tij dens het feest. Zoals gesteld is de taakstelling voor de koningin nog niet voor de volle honderd procent afgebakend doch duidelijk is dat zij een representatieve functie te ver vullen krijgt. Nadat de idee gestalte had gekre gen is door het Stoppelheanebes tuur naarstig gezocht naar de mo gelijkheden een koningin te vin den. Uiteindelijk is besloten de oogstkoningin te kiezen. Uiteraard zijn daarvoor candidaten nodig. In overleg met vertegenwoordigsters van vrouwenorganisaties is ook hiervoor een oplossing gevonden. Mede om tot uitdrukking te bren gen dat Stöppelheane een Sallands oogstfeestis kunnencandidatesuit geheel Salland zich aanmelden voor verkiezing tot Sallands oogst koningin. Dames die een gooi wil len doen naar deze titel kunnen zich aanmelden bij de vrouwenor ganisaties in eigen woonplaats. Vandaar worden de opgaven door gegeven naar de organisatie. Wie geïnteresseerd is en geen binding heeft met de vrouwenorganisatie ter plaatse, kan zich wenden tot Mevr. Steerneman, Waterstraat 6 te Wijhe (Tel. 05702-1455) of Mevr. Wessels, Neppelenbroekerdijk 21, Raai te (tel. 05720-1184). De verkiezing geschiedt in 2 etap pes. Tijdens het roggemaaiersbal op het roggemaaiersfeest van 23 juli vinden voorverkiezingen plaats. Uit de candidates van elke plaats wordt één candidate geko zen voor de definitieve verkiezing op woensdag 24 augustus, de ope ningsavond van Stöppelheane. Op die avond komt derhalve uit elke plaats of dorp één kandidate uit in de verkiezing. Na de kroning treedt de koningin donderdagmorgen 25 augustus in functie. Aan de toekomstige koningin, en dus aan de candidates worden en kele eisen gesteld. Zoals reeds eer der gesteld zal de Sallandse oogst koningin een representatieve taak Van 16 juli tot en met 4 september a.s. worden in het Textielmuseum, Espoortstraat 132, Enschede en kele tientallen van de uitzonder lijk boeiende ontwerpen voor kioskanten alsmede de uitvoerin gen daarvan tentoongesteld van de Duitse kunstenares Leni Mat- thaei, die dit jaar 104 jaar is ge worden en die nóg steeds actief is op dit gebied. Deze begaafde kunstenares kreeg begin van onze eeuw reeds grote bekendheid, ook buiten Duitsland, door haar vrije en zeer moderne ontwerpen voor de sterk traditie gebonden kantkunst, die meest verouderde patronen verwerkte. De ontwerpen van Lerfi Matthaei kenmerken zich door gedurfde, monumentale vormen en lijnen, die zij ontwikkelt uit schetsen, welke vaak naar de natuur zijn gemaakt. Zij ontving herhaaldelijk onder scheidingen, o.a. op de wereldten toonstelling in Gent (1914) een gouden en zilveren medaille en een gouden medaille op de wereldten toonstelling in Barcelona (1929). Werk van haar is door vele musea aangekocht, zelfs het Museum of Modem Art te New York bezit één van haar boeiendste werken. Haar ateliers in Hannover werden in de tweede wereldoorlog totaal vernield. Maar met onverwoest bare energie begon de toen zeven tigjarige kunstenares in Reutlin- gen weer opnieuw en nög steeds zet zij haar ideeën als „Erlebnisskiz- ze", zoals zij ze betitelt en waarvan men ettelijke op deze tentoonstel ling aantreft, op papier om deze te laten uitwerken tot de prachtige spinsels, die wij kant noemen en waaraan deze vrouw een volkomen eigentijds karakter heeft weten te geven. De openingstijden zijn: 10.00 12.00, 14.00 - 17.00 uur, maandags hele dag geslotea De entreeprijs bedraagt: f. 1.- bo ven 18 jaar. f. 0.50 beneden 18 jaar. krijgen. Daarom zal ze zich moeten kunnen aanpassen aan verschil lende situaties en moet ze behoor lijke contactuele eigenschappen hebben. Uiteraard dient ze gedu rende het gehele Stöppelheane* feest voor Stöppelheane "klaar te staan". Als minimum-leeftijd denkt de organisatie aan 18 jaar. De oogstkoningin dient enigszins op de hoogte te zijn van het agra risch gebeuren op het platteland. Zowel bij de voorverkiezing op 23 juli als bij de verkiezing op 24 au gustus kunnen de candidates zelf hun kleding bepalen. De jury zal beslist geen al te zware eisen stel- lea Er zal meer op geschiktheid en élégance dan op schoonheid gelet worden. De uitverkoren oogstkoningin wacht na de Stöppelheane als compensatie voor haar werkzaam heden een buitenlandse weekend trip voor 2 personen. Het Stoppelheanebestuur hoopt dat vele dames uit alle Sallandse gemeenten zich vóór 10 juli a.s. via de plaatselijke vrouwen- of jonge renafdelingen ofwel rechtstreeks bij één der genoemde dames Steerneman of Wessels, als candi date zullen aanmelden. De bestu ren van de Plattelandsvrouwen en jongerenorganisaties is bij rondschrijven om medewerking verzocht en uit voorbesprekingen is gebleken dat de voorstellen van Stoppelhaene positief zijn ont vangen. ZONDAG 10 JULI 14.00 uur: Discobal in Café „De Wippert" (zie adv 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 11 T.E.M. ZATERDAG 16 JULI Herenkapsalon en winkel Wim van Geenhuizen wegens vakantie ge sloten (zie adv.). WOENSDAG 13 JULI 19.30 uur: Start oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" (zie adv. en bericht). MAANDAG 18 JULI 23.00 uur: Vergadering Auto crossvereniging „Holten" in club huis „De Biester" (zie adv.). DINSDAG 19 JULI 23.00 uur: Algemene ledenvergade ring Coöp. Raiffeisenbank „Hol ten" in hotel „Vosman". Bij voldoende animo zal ook de S.V. „Holten" deelnemen aan het touw- trektoumooi dat de TTV „O.K.I.A." in het kader van het dorpsfeest 1977 op zaterdag 23 juli in „Kalfstermansweide" organi seert. Rood-zwarters die mee willen trek ken wordt verzocht zich vóór za terdag 16 juli op te geven bij Arie Ongena, Kozakkenstraat 6. HET REGENT BIJ Het is de moeite waard om te bekijken. Drie jonge Nederlandse voetbal lers en hun vaders vertrokken maandagochtend 4 juli om 8.00 uur van Schiphol naar Tunis om daar het F.I.F.A.-Wereld Jeugd Voetbal Toernooi om de Coca- Cola Cup bij te wonen. Zij zijn de hoofdprijswinnaars van de F.I.F.A./Coca-Cola prijsvraag, die in mei in samenwerking met de K.N.V.B. werd gehouden. Het zijn: Edo de Jong (15) van H.C. en F.C. Victoria 1893, (zijn adres: Vossenstraat 48, Hilversum); Dennis Lescrauwaet (14) van D.W.V. Amsterdam Noord, (zijn adres: Pirolastraat 61, Amster dam Noord); Eric Mondeel (14) van Z.V.V. Blauw Wit '66, (zijn adres; Ver- zetstraat 70, Holten (O.). De vaders van deze junioren zijn zelf actief in de voetbalclub van hun zoon en mochten als bege leiders mee naar Tunis. De prijswinnaars verblijven in het luxe viersterrenhotel Africa in het hartje van Tunis. Zij zul len de halve finale wedstrijden en de finale om de Coca-Cola Cup op zondag 10 juli bijwonen. Deze wordt uitgereikt aan het winnende team door Dr. Joao Havelange, President van de F.I.F.A. Edo de Jong, Dennis Lescrau waet en Eric Mondeel worden op maandag 11 juli om 16.40 uur op Schiphol terug verwacht. Nog 200 andere prijzen zijn in middels aan prijswinnaars ge stuurd: n.l. 50 Adidas trainings pakken, 50 Adidas sporttassen en 100 Adidas wedstrijdballen voor de clubs van de prijswin naars. ARTS: J. H. A. Bruins, Molenbelter- weg 15, tel. 1280. Voor bood schappen bellen: 11.00 uur en Z 165.00 uur. WIJKVERPLEGING: Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, tel. 1436. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen van dinsdag tm. vrijdag van 13.30 14.30 uur. Groene Kruis gebouw, Gaardenstr. ZIEKENVERVOER: A. Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aan stoot, tel. 2980 en zl388. ZIEKENFONDS: Spreekuur: Donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur, Dorpsstr. 16. TANDARTS: J. A. Groot, Aaltinksweg 6, Hol ten, tel. 05483-2884. Spreekuur spoedgevallen: 5.00 5.30 uur namiddag. DIERENARTS: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18. tel. 05483-2004. FYSIOTHERAPIE: Alle werkdagen behalve- dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw. G. J. Kraaij, tel. 2799. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorpsstr. 156, tel. 2784. Spreekuur maan dag t.m. vijdag 8.30-9.30 uur, donderdagavond van6-7 uur, en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag 8.30 - 9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat- schapp. werk en Gezinsverz. te bereiken onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST: T.m. zondag 17 juli: C. Dijkstra, Schoutenstr. 35, tel. 1833. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST: Zaterdag 9 t.m. vrijdag 15 Juli: ELEKTRA, H. Huisman,fKol- weg 42, tel. 1498. GAS: H. J. Kolkman, Churchillstraat 99, telef. 3016. POLITIE: Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na 6 u. 's avonds bellen: 05200- 7 12 34. BRANDWEER: Telefoon: 2222 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3