INTERKERKELIJK RECREATIEWERK SCHUREDAG Groots muzikaal feest V.V.1.-VAKANTIE- PROÜRAMMA Verkoop apartementen De Molenbelt begonnen Gevraagd: oude kleren voor verkleedpartij Programma dorpsfeest Verloren en gevonden H0LTENS NIEUWSBLAD Van 8 tot en niet 15 juli UniTEMC ÜIIEIIWCDI AH nULIEIlJ NIEUff JoLAU BHH ■B SBBSb HI HH Hjafir HH HI Hi HH9 On Re MfcSMp sSHjar Me ^^H^r Schouwburgplein Almelo, tel. 05490-1666« -1 Een kijkje in het woongedeelte van een 3-kamer appartement. Gevonden: 11 sleutels in omhulsel, portemonaie met inhoud, vest (meisjes), 5 sleutels in etui. huis sleutel. blouse, sierraadkruisje, ge breid vest, trainingsjack, bromfiet splaatje. Verloren: bruin leren portemon- naie met plm. f 70,-, staatslot, foto, orapje knipportemonnaie en Euro pas. vrij grote rieten hondenmand, bruin leren portemonnaie met f3,-. rood/blauw geblokte handdoek, verzekeringsplaatje HJM-253, groene herenfiets, voorspatbord gedeeltelijk wit. Scandia herenhor loge, zilverkl. met bl. wijzerplaat en zilv schakelarmband, kinderpor- temonnaie met paardekop f0.50, zilverkleurige wi'eldop van Mazda, zwarte fietstas. 3 sleutels in grijs etui, loonzakje met f50,-, dikke ruige deurmat, gouden oorring (bewerkt). ZATERDAG 16 JULI: 14.00: Koningschieten Schietver eniging „De Eendracht" Terrein: Markeloseweg. 18.00: Demonstratie Boerendans- groep Holten in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" 19.30 uur: Verkiezing Dorpskonin gin 1977, 20.30 uur: Groot Galabal in zaal „Vosman" DINSDAG 19 JULI: 14.30 uur: Officiële opening dorps feest. WOENSDAG 20 JULI: 19.00 uur: Autocross M.A.C. „De Holterberg" Terrein: Ijsbaan „Noordpool" (Dorperdijk) DONDERDAG 21 JULI: 13.30 uur: Ballonwedstrijd voor kinderen in „Kalfstermansweide" 15.00 uur: Feestmiddag voor de kinderen in gebouw „Rehoboth" (Stationsstraat) VRIJDAG 22 JULI: 14.30 uur: Wekelijkse warenmarkt in de Boschkampsstraat 21.00 uur: Jennekesmarkt rond de oude Dorpstoren. Prijzen: 50-25-15 en 10 guldea Alle vermakelijkheden en attrac ties, op het feestterrein zijn dage lijks geopend vanaf 's middags 2.00 uur. ZATERDAG 23 JULI: 13.30 uur: Touwtrekwedstrijden voor bedrijfspïoegen. Terrein „Kalfstermanweide" Org. Holtense TTV „OK.I.A." Afgelopen zaterdag vond in de Beuseberg bij jeugdsoos „De Schure" de jaarlijkse Schuredag plaats. Na zes Schu- redagen werden dit jaar de zaken wat groter aangepakt. Om deze dag te realiseren zijn ongeveer 80 vrijwilligers de hele dag paraat geweest. Al vroeg in de morgen begon het popfestival. Tegen half elf kreeg de jazz-rock groep Me dusa de taak om het festival te openen. (zaterdag 9 - vrijdag 15 juli) Iedere morgen (behalve zaterdags) 10.00-12.00 uur: Kinderclub (en tree 0.25) Zaterdag 9 juli 2D.00 uur: Instuif. Zondag 10 juli 10.45 uur Kampdienst. Voorganger ds. H. J. Bouw huis van Rijssen. Maandag 11 juli: 14.30 uur Vossenjacht in het dorp. (Opgave in de tent) Inleg: 50 cent. Dinsdag 12 juli 20.00 uur Volksdansen. Entree f 0.50 Woensdag 13 juli: 2D.00 uur Kermis!!! Alles tien cent!! Donderdag 14 juli: 19.00 uur Twentse koffietafel!' Opgave voor dinsdag Volw f 5.- kind t.e.m 12 jr. f 3.50 Dansen met de Holtense Boerendansers Vrijdag 15 juli- 23 00 uur Bonte avond Doet u allemaal met ons mee? Hebt u een idee? Geef het dor aan het éomité (team) U bent allemaal heel hartelijk welkom! Tot ziens in of bij de tent: Rita. Tjitske en Germa Er was nog met veel publiek, maar de sfeer, die by een popfestival hoort, was zelfs op dit vroege uur al duidelijk aanwezig Tijdens het wat ongemotiveerd overkomende spel van Medusa - wegens de vroegte - werd op het tweede en grotere po dium de geluidsinstallatie van de Amsterdamse funkgroep de Hou- seband opgebouwd Op deze ma nier behoefden de bezoekers tussen het optreden van de groepen nietzo lang te wachten. De Houseband slaagde er in om het publiek in be weging te krijgen (s\yingen, weetje 'Wel?) Hun optreden kreeg terecht een warm applaus. De Houseband werd zelfs teruggeroepen voor een toegift. Ze speelden als toegift hun hitsingle „Dancin' shoes" nog een keer Gedurende de ochtend drup pelden er nog steeds bezoekers binnen, 's Middags was de folkmu ziek aan de beurt. Allereerst trad 't Kliekske op. een uit Vlaanderen afkomstigw folkgroep De muzi kanten speelden erg goed op hun zelfgemaakte middeleeuwse in strumenten, maar het publiek kon hun spel niet erg waarderen. Jam mer Deirdre. de tweede folkgroep, maar bovendien elektrisch ver sterkt, bracht het er beter af. Ze wisten een deel van het publiek van de grond te krijgen om te gaan dan sen. Het publiek hoefde trouwens op de Schuredag geen honger te lij den. Op het festival werden heer lijke soep, warme worst en broodjes verkocht. Tegen de avond kwamen er steeds meer bezoekers. Onge veer 600 mensen hebben 's avonds kunnen genieten van de concerten van Sweet d' Buster en Solution, de twee hoofdattrakties van deze Schuredag Toen het donker begon te worden, konden deze groepen ook hun lichtshow gebruiken, die het kijken en de sfeer alleen maar veraangenaamde. Het optreden van Sweet d' Buster swingde de pan uit. Ze wisten enkele honder den mensen aan het swingen te krygen. Deze groep werd. zeer te recht, door het dolenthousiaste publiek twee maal teruggeroepen, wat zeer zeker niet te veel gevraagd was Voor de serene luistermuziek van Solution ging iedereen lekker op de grond zitten. Deze groep uit Groningen gaf een waardige afslui ting van het in muzikaal opzicht goed geslaagde Schuredag- popfestival. Het publiek ging tegen één uur 's nachts moe maar vol daan naar huis Dit popfestival is zeer zeker voor herhaling vatbaar. Verder rest De Schure nog. de vol gende mensen en instanties erg hartelijk te bedanken, dhr. D MU1- ler, beter bekend als Dick van Piet, voor het gebruik van zijn weide- Schuredag 1977 trok een groot aantal jongeren. grond; de M.A.C. voor hetlenen van de maten alen; gemeente en politie voor het geven van de vele fascili- teiten. Zonder hen en vele andere sympathisanten zou een Schure dag op deze schaal onmogelijk zjjn geweest. Nogmaals hartelijk dank. Jeugdsoos „De Schure" is tot half augustus naast de normale ope ningstijden (vrijdagsavonds, za terdagsavonds, zondagsmiddags en-avonds) ook woensdagsavonds geopend. Maak hier gebruik van, als je je verveelt! JEUGDSOOS ..DE SCHURE" Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. In het kader van de Kinder Vakantie Week organiseert de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk op maandag 25 juli een verkleed- party. De bedoeling van deze aktiviteit is, dat de kinderen zich met oude kleren, papier enz. verkleden, zodat ze iets uitbeelden. Wat ze uit beelden mogen de kinderen zelf kiezen, dat kan een clown zijn, een oud mannetje, een dier en noem maar op Nadat iedereen is verkleed, wordt er een modeshow met een Miss en Mister verkiezing gehouden, waarna de verklede kinderen een optocht door een deel van Holten maken. Voor deze verkleedparty hebben we natuurlijk heel veel oude kleren nodig Mocht u thuis nog iets hebben, dan kunt u ons even bellen, wij komen dan bij u langs om het op te halen. Ons adres is: Paalhuus. Beusebergerweg 27. telefoon 2755 Hier kunt u ook te recht voor verdere informatie over de Kinder Vakantie Week. Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 oent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hollens Nieuwsblad'' Geboren: Martijn zv. B M. H. Ge- rards en J G ter Schegget; Mari- nus Dinant zv. W. M. Veneklaas Slots en G. W. Ruiterkamp (gebo ren te Devejiter); Mariska Arlette dv F. H. rielmer en E. Kraaijen- brink (geb. te Deventer). Overleden: J Querido, oud 57 jaar. Holten; H. J. Oosterveld, oud 54 jaar, Holten; A. H. Stegink, oud 73 jaar, Holten (overleden te Deven ter). MAANDAG 11 JULI: Bezichtiging van manege Beltman (FNRS rijschool) aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16 00 uur U kuVteen kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis DINSDAG 12 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 10.00 uur Bezichtiging kaasboerderj Cats, ligging in de buurtschap Beuseberg (oude weg Holten-Laren volgen.) Aanvang 14.00 uur. Vanwege de lange bereidings tijd krijgt u alleen maar mondelinge uitleg. Entree 1,25 p.p. WOENSDAG 13 JULI: Fietstocht onder leiding, over de Zuurberg en Frie- zenberg met een pauze in een restaurantrboerderij (met veel antiek) Ver trek 9 uur. Deelnameprijs 0,75 p.p. groot en klein. Terug plm. 12 uur Bezichtiging manege Snorrewind, tegenover restaurant "De Poppe" links, dus Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege Toegang gratis. Vakantierit voor auto's en motoren voor de vakantiegasten. Start vanaf 19 uur bij het Clubhuis "De Biester" bij het station N.S. Gezellige rit met opdrachten. DONDERDAG 14 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbos beheer. Vertrek vanaf de dagcarhping op de Holterberg om 14.00 uur. Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetselerberg zijn ook wandelingen te maken. Zie hiervoor de agenda van Hellendoorn-Nijverdal. Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). VRIJDAG 15JULI: Weekmarkt van 14.00 tot 18 00 uur in het Centrum van het dorp aan de Kerkstraat. ZATERDAG 16 JULI: 14 - Koningsschieten door de schietvereniging De Eendracht Terrein Markeloseweg-Aalpolsweg. 18.- Demonstratie Holtense Boerendansers 19.30 uur Verkiezing Dorpskoningin in Kalfstermansweide. 20.30 uur Groot Galabal in zaal "Vosman" m.m.v. "Golden Stars". Zie voor het verdere Dorpsfeest het programaa. ALLE DAGEN: is de steenslijperij Overmeen iedere middag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Ligging grens Holten-Markelo aan de Hochtweg O p eigen gelegenheid wandelen, mapje met 7 routes voor 2.00 bij de VVV Mapje met 7 fietsroutes voor 2.00 bij de VVV Holten verkrijgbaar. Inter kerkelijk recreatieteam Tent aan de Borkelsweg hoek Postweg- Panne- weg. Alle dagen ontspanning voor jong en oud. Zie aanplakbiljetten bij de zaken en VVV. Voor de vakantiegasten bestaat de mogelijkheid om bij slecht weer de Sporthal te huren voor het beoefenen van diverse Inlichtin gen VW of bij de beheerder tel. 3180, b.g.g. De Sporthal ligt aan de Keizersweg 24. (16-23 JULI 1977) De door de "VOM" Nederland BV aan de Burgemeester van der Borchstraat te bouwen serviceflat "De Molen belt", waarvan we veertien dagen geleden reeds een voor lopige mededeling deden, is ontworpen door het architec tenbureau Stuurman B.V. te Waddinxveen. De bouw wordt uitgevoerd door Bouwonderneming Post B.V. te Tilburg en de verkoop van de appartementen geschied door makelaarskantoor Vincent B.V., alhier. Als prijsindicatie kunnen de vol gende prijzen worden genoemd: 2-kamerflats F 165.000.- tot F 190.000.- 2/3 kamerflats F 228.000.- tot F 245.000.- 3- kamerflats F250.000.- tot F 280D00.- De service kosten zijn voorlopig ge raamd op F 200.- tot F 300.- per maand. Er hebben zich reeds een aantal kopers aangemeld. Naast de ap partementen die zich op de begane grond bevinden, treft men op de beganegrond aan: zwembad, dou ches, sauna, recreatieruimte, eet zaal met pantry, kleedruimten, toi letten, een kamer ten behoeve van een arts, ruimte voor de huismees ter. kapper annex winkel, enz. Op de drie verdiepingenwordt per verdieping een extra logeerkamer ingericht. In de kelder bevinden zich voorts 30 bergingen en een wasserette. Op het terrein aan de achterzijde van het gebouw 16 ga rages/bergingen, een rijwielstal ling. alsmede diverse parkeerha vens. Aan de afwerking van de woningen wordt de uiterste zorg besteed door o.a. balkons, individuele centrale verwarming en de mogelijkheid tot het plaatsen van een open haard in alle woningen. De keukens worden standaard uitgerust met moderne inbouwapparatuur. Alle woonla gen alsmede de kelder zijn per lift bereikbaar. De eigenaren vormen tezamen een vereniging onder leding van een daartoe te benoemen bestuur. Dat bestuur zorgt ervoor, dat de be langen van de eigenaar van een appartement worden behartigd. Tot het tijdstip dat alle flats ver kocht zijn en de daarop aanslui tende eerste vergadering van de vereniging, berust het bestuur bij de verkoper c.q. de makelaar. Het bestuur dan wel een door de vereniging van eigenaren te be noemen commissie zal zich o.a. gaan bzig houden met de exploita tie, het beheer, de instandhouding van de appartementen, het onder houd. het eventueel organiseren van evenementen en de verzorging van het servicepakket. Uitvoerig is geregeld wat onder exploitatie, be heer en instandhouding wordt ver staan. Het service pakket omvat in hoofd zaken, de dagelijks, indien ge- Het vooraanzicht van het service flat "De Molenbelt". wenst, aan huis bezorgde warme maaltijden, het schoonhouden van de gemeenschappelijke ruimten en, indien gewenst, van de appar tementen-(dit laatste voor eigen rekening) en de service verleend door o.a. de huismeester. Voor de bewoners zijn er eigen kosten en servicekosten. Tot de eerste beho ren de z.g. publieke lasten als grond-, straat- en rioolbelasting, de nieuwe onroerendgoedbelasting enz. Tot de servicekosten behoren ondermeer het verbruik van gas, water, electriciteit ten behoeve van de gemeenschappelijke ruimten en- installaties, kosten van verze keringen in de ruimste zin, kosten van bijzondere diensten o.a. van de administrateur c.q. de vereniging van eigenaren en van de huismees ter. Als alles nu verder vlot verloopt hoopt men- zoals reeds ge meid- eind september begin oktober met de bouw te beginnen. Er zal dan ook een eind ko men aan het minder riante aanzien van de bouwplaats.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1