Hartelijke ontvangst in Holten van Amerikaanse folkloristische dansgroep Holten gaat dit jaar met bouw scholengemeenschap beginnen FIETSPADEN IN DE STATENVERGADERING Touwtrek- wedstrijden Dorpsfeest op 19-20-21 en 22 juli Spring- en dressuurwedstrijden Successen voor ponyclub Diplomazwemmen Weet je wetje, laat je rijden Viswedstrijd PROBEER EENS EEN OOSTERSE BARBECUE G. J. Egberts had snelste dnif OM DE SNORREWIND-TROFFEE HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 JULI 1977 - PAGINA 5 De folkloristische zang en dansgroep „The Ame- ricanas" die onder auspi ciën van de Amerikaanse organisatie, die is opge richt door wijlen oud president Eisenhower, om verbroedring op cultureel gebied in de wereld op gang te brengen, is maandagavond om even voor zeven uur hartelijk ontvangen in het club huis van de Holtense Boerendansgroep café ,,De Biester" aan de Sta tionsstraat. De groep die 's morgens nog optrad in Saarbnicken (Did), arriveerde per bus met pl.m. 2 uur vertraging doch de tijd van wachten werd door de spölle- man van de Holtense groep „opgevuld" met vrolijke wijsjes op de accordeon. Nadat de voorzitter van de Hol tense poerendansers Jan Mos- sink de gasten had welkom ge heten en secretaris Dick Plek- kenpol in een toespraak o.a. had gewezen op het doel van dit be zoek. sprak wethouder L. Kaan bij verhindering van burgemees ter mr. W. H. Enklaar, namens het gemeentebestuur een woord van welkom. Uw komst zo zei de heer Kaan geeft vorm aan het door wijlen president Eisen hower gestelde cn dit juichen wij ten zeerste toe. Tijdens uw verblijf in Holten zult U de ge legenheid hebben iets te ervaren van het leven en werken in deze streek, omdat U logeert in Hol tense gezinnen en tijdens uw optredens in Holten en andere plaatsen zult U zeer zeker men sen ontmoeten die dezelfde doelstellingen onderschrijven en met U gedachten en gevoelens kunnen uitwisselen. Als herinnering aan Holten en als een teken van vriendschap bood de heer Kaan namens het gemeentebestuur een „tuugkis- jc" aan en hij bracht een toast uit op vele goede optredens en een eeuwig durende vriend schap. De leider van de groep (50 per sonen) Carl H. Zwinck dankte met enkele woorden voor de hartelijke ontvangst en hij no digde de Holtense Boerendan- sers uit voor een tegenbezoek aan Ohio in de zomer van 1978. Na de ontvangst gaven de Hol tense Boerendansers en de Ame- Door wethouder L. Kaan werd namens het gemeentebestuur een "tuugkistje" aangeboden. rikaanse gasten een demonstra tie op het stationsplein. De „Americanas" treden dins dagavond op in de tent van de Interkerkelijke Recreatiecom missie aan de Borkeldweg te Holten. Er bestond voor dit optreden - in het bijzonder van de zijde van de vakantiegasten - een enorme belangstelling. Het pro gramma dat bestond uit zang dans en spel werd zeer gewaai deerd en de „Americanas" kre gen veel en gul applaus. De Commissie Overleg Scholenbouw, het or gaan dat de minister van Onderwijs en We tenschappen adviseert over nieuwbouw van scholen, heeft als gevolg van de financiële toestand van ons land en de daaruit voor tvloeiende noodzakelijke bezuinigingen op de bouw van scholen, een nieuw scholenbouw plan moeten opstellen, vernemen we van be voegde zijde. Een groot aantal plannen van het derde scholenbouwplan moet daarin twee of meer jaren opschuiven. Nieuwe plannen het zijn er ruim zeshonderd - kunnen als gevolg van de gestegen grondprijzen en bouwkosten, niet in het vierde plan worden ingepast. De commissie meent, dat er extra middelen moeten komen voor de z.g krepeergevallen die niet langer kunnen worden uitgesteld en die niet zijn in te passen, omdat anders nog meer projecten naar latere jaren moeten worden ver schoven. Het is nu maar de vraag hoe staats secretaris de Jong aan wie het nieuwe scholen bouwplan is voorgelegd daarover zal oordelen. Het vermeldt 481 projecten voor de jaren 1977-1982. De Holter Openbare Scholengemeenschap komt er in voor als te starten in 1977. Het -is nog maar de vraag nu er reeds een half jaar van 1977 verstreken is of men inderdaad nog aan deze start zal toekomen dit jaar. Wij hebben deze vraag voorgelegd aan de hui dige architect van de school de heer H Joris- sen van het architectenbureau van die naam in Rijssen, die een paar jaar geleden het bureau van onze plaatsgenoot L. C. van de Boven- kamp heeft overgenomen en daarmede de oor spronkelijke plannen. Er wordt met man en macht aan de huidige plannen gewerkt vertelde de heer Jorissen en het /staat wel vast dat in augustus de aanbe steding zal plaats hebben. Men hoopt eind ok tober begin november van dit jaar de eerste spéde in de grond te steken. Na vele jaren wachten en behelpen is het dan nu zover, dat aan de eigenlijk onhoudbare toe stand met de noodlokalen een keer een einde zal komen. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar heeft bij herhaling zijn kritiek geuit op het zijns inziens falend scholenbouwbeleid van deze regering. De economische teruggang in de ge hele wereld heeft echter ook in ons land de regering genoopt ten aanzien van de scholen bouw pas op de plaats te maken. Men kan dit betreuren maar het is niet anders. Op de touwtrekwedstrijden op zondag 27 juni trok het achttal van O.K.I.A. zich weer naar de derde plaats in de 640 B poule. De wedstrijden meetellend voor de competitie werden georganis- serd door de vereniging ,,Buss- loo UITSLAG 1 D.E.S. 14 punten: 2 Octopus 13 punten, 3. O.K.I.A. 9 punten, 4 E.H.T.C. 5 punten; 5. Ooster- wijk 4 punten, 6. Eibergen 0 punten; Stand na 4 wedstrijden; l D.E.S.- 55 punten; 2. Octopus 52 punten; 3. O.K.I.A. - 43 pun ten; 4 E.H.T.C - 24 punten; 5. Oosterwijk - 13 punten; 6. Ei bergen - 3 punten. De eerstvolgende competitie wedstrijd wordt georganiseerd door de F.F.V. Bathmen en wel op zondag 7 augustus op het A B S. terrein te Bathmen. Het jaarlijks feest in Holten, dat tweeëntwin tig jaar de naam droeg van „braderie" zal dit jaar Dorpsfeest heten en worden gevierd dinsdag 19, woensdag 20, donder dag 21 en vrijdag 22 juli, dus in de laatste week van de bouwvakvakantie. Het lag aanvankelijk in de be doeling om het feest te houden op „Kalfstermansweide" omdat i.v.m. bouwactiviteiten van DURA b.v. (winkelgalerij op de plaats van het oude dorpshotel „Holterman") het heel moeilijk zo niet onmogelijk zou worden om de verschillende vermake lijkheden een standplaats te bieden. Toen echter onlangs bekend werd dat met de afbraak van 'het hotel en „Amicitia" pas zou worden begonnen na de bouw vakvakantie besloot het comité „Dorpsfeest Holten" om deze keer het feest alsnog te houden in de dorpskern (Kerkstraat .Smidsplein, Smidsstraat). Op zaterdag werden door ma nege „Snorrewind" voor de zesde maal onderlinge wedstrij den georganiseerd om de „Snorrewind-trofee" Hieraar werd deelgenomen door jongelui dames en heren, die hier komer lessen of hun paard of pony in pension hebben. De uitslagen: Jeugddressuur: 1. Bernard Kis tenmaker met „Aprice" 2. Ma- nuela Kaptein met „Aprice" Door de ponyclub "De Bergrui- ters" werd op uitnodiging deel genomen aan een concours van de "Looleeruiters" te Almelo. Er werden de volgende prijzen be haald; Achttaldressuur 3e prijs met 140 P- Dressuur L 13. Jeroen Bakker met "Robbedoes"; dressuur L2 2. Erma Brouwers met "Ascot"; springen B cat. C. 3. Hans Pet- tinga met "Pintox 1"; springen B cat. D. 3 Marian Murris met "Smoky"; 4. Seino Rietman met "Silvia"; 5. Rikus Bronsvoort met "Aprice" Aan het op zaterdag 25 juni in j Rijssen gehouden kringcom ours I werd door de hele club deelge nomen. Ook op het door de "Oosterhofruiters" georgani seerde concours werden goede prestaties geleverd. Achttaldres suur 3 e prijs met 116 punten. B-2 dressuur 1. Ingrid Brouwers met Pinto 1; 2. Herm Jan Ro- bers met English Lady; 4. EE. Arnold ter Maat met Duke. Pau- llen Wansink met Ittica; capril- liproef 2. Paulien Wansink met Ittica. L-l dressuur 1. Jeroen Bakker met Robbedoes, Ada Hietbrink met Markoes. L-2 dressuur 3 Marian Murris met- Smoky; Z dressuur 2. Karin Brouwers met Mr. Browny; B springen cat B. 2 Jan Aaltink met Roman. 4 Jeroen Bakker met Robbedoes; cat D 2. Pau lien Wansink met Ittica. 3 Ma rian Murris met Smoky. 4 Seino Rietman met Silvia; M-springen 3. Gerrie Meilink met Flury. Vier Bergruitertjes namen op zondag 26 juni op uitnodiging deel aan een concours in Alber- gen. Marian Murris won een prijs in de L2-dressuur en Ad de Koff was succesvol in het L-springen In Soder (Did) jverd vorige week een 3-daags Internationaal po nyconcours gehouden waaraan elf Nederlandse combinaties mochten deelnemen Voor de Bergruiters was dat Karin Brouwers met haar pony "Mr Browny", Karin presteerde het om dit zeer sterk bezette even ement in de zware dressuur de 2e prijs te behalen. Proficiat! 3 Ronald v.d. Muyzenberg met „Aprice" 4.Lyvia David met „Chandy" 5. e e. Frits Uitslag met „Aprice" en Peter van Heere met „Ramona" 6. Jaqelien Smit met ..King" 7. Ria Rietman met „Aprice" Jeugdspringen: 1. Peter van He ren met „Ramona" 2 Ronald v.d Muyzenberg met „Aprice" 3. Bernard Kistemaker met „Aprice" 4 Jonk Horstink met King 5 Jaqcelien Smit met ..King" 6. Frits Uitslag met „Aprice" B-DRESSUUR: 1. M. Drent met „Play Bov" 2 L. v. d. Torre met „O' Due" 3. D. Zandvoort met „Jaime" 4 P Drent met „Chandy" 5. R Aller met „Tim". B-SPRINGEN: 1 Rikus Bronsvoort met „Apri ce" 2. J de Bonte met „Aprice" 3 I. Verstege met „Tim" 4 I. Koopman met „Castello" 5. A. Broekhuis met „Prima" L-DRESSUUR 1 Jan Bronsvoort met „Nico" 2. B Monster met „Beijaard" 3. Rikus Bronsvoort met „Apri ce" 4. A Broekhuis met „Ac teur" 5. M. Mampay met „Es ther" 6. R. van Heeren mei .Jimmy Brouwn" 7. P Loorbach-Keun met „Dannie Boy" L-SPRINGEN: l.e.e. P. Loorbach-Keun met „Dannie Boy" en A. Broekhuis met „Acteur" 2. Jan „Snorre wind" trofee werd door manege houder Joh. Bronsvoort uitge reikt aan zijn zoon Jan die met „Nico" eerste werd in de L-dressuur en tweede bij het springen. Bronsvoort sprak ver der een woord van dank tot ju rylid Wim Aaltink en zijn assis tente Jantina Wegstapel. Koningschieten en verkiezing dorpskoningin Het Dorpsfeest start zaterdag 16 juli met „Koningschieten" op een terrein op de hoek van de Markeloseweg en de Aalpolsweg. De organisatie hiervan berust bij de plaatselijke schietvereni ging „Eendracht" 's Avonds om half acht zal in „Kalfstermansweide" door va kantiegasten de verkiezing plaats hebben van de Dorpsko ningin 1977, die gekroond zal worden door de scheidende "ma jesteit" Annemie Schuppert. De nieuwe koningin 'en de schutterskoning maken hierna met de Holtense Muziekvereni ging door het deel van het dorp een rijtoer die eindigt bij feest zaal „Vosman" in de Oranje straat waar een groot galabal zal worden gehouden. De Holtense Boerendansers zul len in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" vooraf gaande aan de verkiezing een demonstratie geven. Programma Dinsdag 19 juli, 14.30 uur: Offi ciële opening van het Dorps feest. Woensdag 20 juli, 14.00-22.00 uur: Dorpsfeest; 19.00 uur: Autocross. Terrein Ijsbaan aan de Dorperdijk. Or ganisatie MAC „De Holterberg". Donderdag 21 juli. 14.00-22 00 uur: Dorpsfeest, 13.30 uur: Bal lonwedstrijd voor kinderen in „Kalfstermansweide 15 00 uur: Feestmiddag voor de kinderen in gebouw „Rehoboth" (Stationsstraat). Vrijdag 22 juli: 14.00-22.00 uur: Dorpsfeest. 14.30 uur. Wekelijkse waren markt in de Boschkampsstraat. 21.00 uur: Jennechiesmarkt rond In hun Beleidsnota's 1975 en 1976 hebben Ged. Staten de Provinciale Staten een fietspa denplan voor de gehele provin cie Overijssel in het vooruit zicht gesteld. Zij hebben daar toe een werkgroep ingesteld, waarin naast ambtenaren van de provincie de vier recreatie schappen waren vertegenwoor digd. Het recreatieschap „Sal- land" vergaderde daar onlangs al over. Het door de werkgroep opges telde programma van eisen heb ben G. S. aan Den Haag voorge legd. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft daarop me degedeeld, dat in het plan op genomen fietspaden, voor zover gelegen langs secundaire en ter tiaire wegen in beginsel in aan merking kunnen worden ge bracht voor de subsidieregeling (50% van de directe kosten van grond aankoop en aanleg.) Voorts kan 80% worden gegeven voor fietspaden in en om de steden, voor zo ver deze op het woonwerk of woonschoolverkeer zijn gericht. Geen bijdrage wordt verleend in de aanlegkos- ten van fietspaden met een voornamelijk recreatieve functie. Na overleg met de vier recrea tieschappen is een stuurgroep ingesteld waarmede overeen stemming is bereikt o.a. over de verdeling van de kosten van het opstellen van een plan. Deze heeft zich ook tot een viertal bureaus/maatschappijen gewend met het verzoek een offerte in te dienen. Daarbij zijn onder meer de vol gende punten aangegeven: 1 over de fijnmazigheid wordt een eigen inbreng van de ex terne deskundigen verwacht. 2. bij het maken van het plan zal gestreefd moeten worden naar fietsroutes (ommetjes). Door onderlinge koppelingen van de te projecteren fietslussen (o.a vanuit de bebouwingsker nen) kunnen dan grotere toer- routes ontstaan; 3. het plan dient te passen in de recreatie basisplannen van de recreatie de oude dorpstoren. Prijzen f 50.-. 25.-. 15.-, en 10 gulden. Zaterdag 23 juli Touwtrektour- nooi voor bedrijfsploegen. Orga nisatie Holtense TTV „O.K.I.A.". Zondag 24 juli: Nationale Auto cross op ijsbaanterrein Dorper- dijk Organisatie M.A.C. „De Holterberg" (gemeen)schappen voor zover deze aanwezig zijn. 4. er dient een werkplan met tijdschema bij de offerte te worden gevoegd. Na de ingekomen offertes heb ben G. S. de voorzitter van de werkgroep „opzet fietspaden plan" gemachtigd het vervaardi gen van een fietspadenplan op te dragen aan de Heidemij Ne derland B. V voor een bindend bedrag van f219 000.- (incl. om zetbelasting) Zij stellen de Staten voor op op woensdag 6 juni over te gaan tot het opstellen van een fietspadenplan voor de provin cie Overijssel en de kosten als volgt te verdelen: provincie (al gemene dienst) f 21.900.-, pro vincie (recreatiefonds) f 157.680.- en de recreatieschappen f39.420.- Aan de maandagavond bij de Wippertstuw in de Schipbeek door de HHV „De Rietvoorn" gehouden wedstrijd namen 31 hengelaars deel. De vangst was heel matig, l. Joh. Avesaath 1.48 m.. 2. J A. Paalman 1.31 m., 3. Mar. Kers 1.27 m, 4. Arie Ongena 1.18 m., 5. W. Nijenhuis 1.17 m. Stand kampioensschap na 2 wedstrijden: 1. Arie Ongena, 2. G. Jansen. 3. W. Nijenhuis. 4. Johan Avesaath, 5 D.Nijenhuis. Deze vijf heren zullen t.z.t. deel nemen aan het concours Oost- Nederland in de Schipbeek bij Bathmen. Op woensdag 22 juni vond voor de tweede maal in dit seizoen diplomazwemmen (buiten schoolverband) plaats in het zwembad „Twenhaarsveld" te Holten. Voor diploma A waren er 13 kandidaten. 16 kandidaten voor B en voor diploma zwem- vaardigheid 1 waren 4 kandida ten toegelaten. Helaas moest 1 kandidaat voor zwemdiploma B worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn. Voor zwemdiploma A Edwin Vincent 6 jaar. Wilma Stegink 7 jaar. Thea Kemper 7 jaar. Jan Willem Balk 7 jaar. Nynke Bruins 6 jaar. Marieke Thiele 6 jaar. Jan Jochem Bax 10 jaar. Minie Schoneveld 11 jaar. Sijtze Postma 10 jaar, Freek Pasop 7 jaar. Henrietta Oplaat 8 jaar. Anke Oonk 7 jaar en Bert Vor- kink 10 jaar. Voor zwemdiploma B zijn geslaagd Jannie Oolbek- kink 9 jaar. Ernie Dikkers 6 jaar, Agnes van Langen 8 ja&r, Michel Wissink 6 jaar. Herma Oolbekkink 7 jaar. Sophia de Vries 8 jaar Anno Muller 8 jaar, Jan Peter Müller 8 jaar. Gea Zwiers 9 jaar. René Meerman 9 jaar. Willy de Ham 11 jaar. Sha ron Vorst 7 jaar. Diana Garsen 10 jaar. Sander Garsen 9 jaar en Edmond Kerkdijk 9 jaar. Het zwemvaardigheidsdiploma 1 werd behaald door: Anne Woli 10 jaar. Marcel Kers 10 jaar Danielle Scheltens 9 jaar en In grid Nikkels 10 jaar Door een internationale truc met de tijd staat de klok deze zomer een uur verder dan an ders. Het is daarom 's avonds langer licht, en dat heeft z'n voordelen. Niet alleen voor kleine Jan, die nu zeker tot elf uur onopgemerkt in bed een boek kan lezen, maar ook voor zijn vader en moeder, die het nu dankzij de verlate zonson dergang buiten minder gauw- koud krijgen en het in de tuin of op het balkon wat langer ge zellig houden, 's Avonds gezel lig buiten, dat betekent tegen woordig steeds vaker dat er, ruik maar eens om je heen, wordt gebarbecued. Of het nu is op een doodchique grilltafel met elektrische aangedreven spit achter in het prieel of op een simpel roostertje in een bloempot op het balkon, de ge roosterde stukjes vlees hebben het aloude zalmslaatje als top punt van lekkerte duidelijk verdrongen. Toch moeten we oppassen, dat we niet blase ra ken. Straks is de zomer nog maar half voorbij, en dan heb ben we al zoveel gebarbecuede hamburgers met chilisaus gege ten, dat we tenslotte nog blij zullen zijn met een zalmslaatje of met een toastje met ei. En dat is toch jammer, een werke loze barbecue met nog een halve zomer in het vooruitzicht. Daarom geven we een tip voor al diegenen, die langzamerhand toe zijn aan iets nieuws voor hun zomerse barbecue: doe het eens op z'n Oosters! Oosterse- keuken specialist Conimex maakt nu genoeg kant-en-klare exotische sauzen om een ver rassend gevarieerde barbecue te organiseren. De Pinda Satésaus, Ketjap Satésaus en Pangsitsaus zitten in zakjes, waar je alleen wat warm water bij hoeft te doen. Verder is er een viertal sauzen in flessen. Loempia, Na si, Bahmi en Curry saus, die niet alleen prima zijn voor de gererechten waarna ze zijn ge noemd, maar dte ook uitstekend smaken bij geroosterd vlees: sate van varkensvlees, de van oersprong oostindische frikan- dellen van gehakt half-om-half. Zet er een schaal droge rijst of in blokjes verdeelde gare kleef rijst bij, en wat verschillende indische tafelzuren, de atjars van Conimex, en u heeft een kompleet oosters feest! Voor wie meteen aan de slag wil, geven wij hierbij nog een re cept voor origineel oosterse sa- te. Ingrediënten voor de satemari- nade 50 ml ketjap mams 1/2 theelepel knoflookpoeder 1 theelepel paprikapoeder 1/2 theelepel ve-tsin 11/2 theelepel djahe 11/2 theelepel laos Ingrediënten voor de sate 500 gram varkensvlees satéstokjes zout en peper Bereiding Meng de ketjap en kruiden goed door elkaar tot een marinade. Het varkensvlees met wat peper en zout insmeren en in blokjes snijden. Voeg het vlees aan de marinade toe en laat dit er minstens een uur inliggen. Op de barbecue Rijg 4 stukjes vlees aan een sa- testokje en rooster deze in ca. 5 minuten gaar op de barbecue. Tijdens het roosteren het sa- teetje nog een keer door de ma rinade halen. Tip Leg de satestokjes vooraf een uur in het water zodat zij tij dens het roosteren niet verbran den. De duiven (124) van de PDV „De Bergvliegers" werden voor een wedvlucht (157 km) om 15.40 uur gelost in Wuustwezel (België) Eerste duif geklokt om 17 32.07 u Door het slechte weer werd van lossing in het Franse Noyon afgezien. 1, 5, 6, 8. 11 G J Egberts, 2, 26, 28: G. Steunenberg, 3: M. Lode- weges; 4. 9. 15. 19: Joh. Veld huis; 7. 21. J Aaftink; 10. 17, 23, 25, 27: comb. Schuppert- Kreijkes, 12, 13, 22: H. WiUems*, 16. 18. 30: A. ten Dam (2); V; a. ten Dam (1); 24 E. Veneklaas

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5