SCHUREDAG '77 Espelobroek nog niet uit de zorgen met peiisverlaging Herv. Vrouwengroepen gingen een dagje uit louwnMen 345.- Voor ,Bartimëns' Weekenddienst Afscheidsfeest Kleuter school Tuinstraat Hooibroei GESLAAGD AGENDA "j Nieuwe verordening waterwingebieden Overijssel HUISBAR LEEMREIZE MEUBELEN KERKDIENSTEN Alles voor de school! P'E Van der Stouw Rijssen NU VOORRADIG IN SHOWROOM TE GOOR: Kouten saloondeuren Scharnierset 49.10 6.05 Houten Louvredeuren 14.90 Rolgordijnen 47.35 t*DdeJr<,iS VAN NELLE - K.G. EN HUN EIGEN MERK DRASTISCH SN PRIJS VERLAAGD Tel. 05470-2264 Stationslaan 24 HOLTEN Tel. 05403-1847 Waagweg 15 HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 JULI 1977 - PAGINA 3 i In de openbare vergadering van de Provinciale Sta ten van Overijssel van woensdag, 6 juli, komt voor de derde maal aan de orde een voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van een geheel nieuwe veror dening „Verordening bescherming waterwinning Overijssel", ter vervanging van de verordening van 25 april 1974. Deze verordening beoogt de belangen van de drinkwatervoorziening te beschermen door regels te stellen ter bescherming van het grondwater tegen verontreiniging. Voor wie het nog niet weet: De Schure is in Holten een be grip. De langzamerhand bekend geworden Schuredag. die daarin elk jaar weer wordt gehouden doet daarvoor niet onder. Schu- redagen zijn befaamd geworden, niet alleen omdat zijn in de loop der jaren voor veel afwisseling hebben gezorgd voor jongelui uit Holten en verre omgeving, maar vooral door de kwaliteit van hetgeen op deze dagen werd ge boden. Er staat weer zo'n Schuredag voor de deur. zaterdag 2 juli zal zij worden gehouden. Wie van funk-, folk- symfonische rock- en jazz rock muziek houdt zal zich met kun nen veroorloven op deze dag thuis te blijven of elders ont spanning te zoeken dan in en bij De Schure in Holten. Ze hebben er weer heel wat van gemaakt daar Van tien uur 's morgens zal er van alles zijn te beleven. Twee grote podia zijn er gebouwd om ervoor te zorgen dat de optredens van de be kend^ groepen t achter el kaar kunnen ircn en dus belooft het een uag ie feestpro gramma met een flitsend pro gramma. De Groningse formatie Solution zal er Toppop de groep van Ro- PRACHÏIGE zeer degelijk tijdelijk slechts even kijken bij ENTER Ned. Herv. kerk: 8.30 u. "bed. Heilig Avondmaal) en 10.15 u. ds. A. W. Berkhof. Oppas dienst: mevr Mekenkamp. Miny Stegeman en Janny Veltkamp. Extra collecte: plaatselijk recreatiewerk. Na de tweede dienst koffie drin ken met de gasten in gebouw ..Irene" Geref. kerk: 8.30-10 00 en 19 15 uur ds. G W. H. Ped- demors. In alle diensten is de eerste collecte voor het Plaatselijk recreatiewerk en de tweede voor rente en af lossing. Na de tweede dienst ..koffie-uurtje" met de gasten in gebouw „Rehoboth". Kin deroppas (10.00 u dienst): mevr. Rietberg-Op den Dries, mevr Stam-Stam (res. mevr. Aanstoot-Beldman). Mevr. Meijerink-Beldman, mevr. Grit-Liebeek (res. mevr. Stam-Dfjkink) R.K. kerk (geb. Irene): za. 17.00 u„ zo. 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u ds. C. C. Addink. Collecte: Plaatse lijk recreatiewerk. OKKENBROEK: 9 30 u. ds. M. de Heer. Bediening Hei lige Doop. Uitgangscoll. Pas toraat en eredienst. NIEUW HEETEN: za 19.00 u., zo. 8.00 en 11.00 u. bert Jan Stips en Bertus Bor- gers Sweet d'Buster, de Amster damse tienmansformatie The Houstband, de Belgische folk groep 't Kliekske, de electric folkgroep Deirdre en bovendien niets minder dan de Zwolse jazz-rock formatie Medusa. Ze zijn in Holten al meer dan een half jaar bezig om er een daver end feest van te maken. Je wordt bij deze uitgenodigd het te Vriezenveen meevieren. De V.V.V.'s in Almelo, Deven ter. Enschede. Hengelo. Holten, Lochem, Markelo, Nijverdal. Ol- denzaal. Ommen, Raalte, Rijs- sen. Wierden en Zutphen zijn enkele van de voorverkoopad ressen. De kaarten kosten daar 15 gulden. Aan de kassa-betaal je een rijksdaalder alles De NIEUWE AGENDA'S zijn binnen Bestel nu uw studieboeken en andere schoolbenodigdheden Laat het niet .op de laatste dag aankomen Haarstraat 28 Kantoorboekhandel Telefoon 24 06 Kantoormachines Op donderdag 23 juni namen de met allerlei opdrachten oudste kleuters afscheid van de kleuters deden allemaal goed kleuterschool, 's Avonds orn 7 uur waren vele ouders in de school aanwezig/ De voorzitter mevr. Vincent-Krekel heette ïe- hun best en via draadjes in de bomen, kwamen ze uit bij de boerderij van Landeweerd. Hier werden de kinderen getrakteerd dereen hartelijk welkom en in op een ijsje. Daarna werd er nog het bijzonder enkele leerkrach- eventjes gespeeld in de grote ten van de Dorpsschool. Hierna zandkeulen. Om 12 uur werd het was het woord aan de kleuters, tijd om te eten Buiten op het Op een echt toneeltje lieten de erf stonden tafeltjes en stoeltjes kleuters zien wat ze allemaal ge leerd hadden van hun „juf', mej. Janssen. ZINGEN EN SPELEN Er werd enthousiast gezongen en gespeeld. Er waren leuke to neelstukjes zoals: „De betoverde kip" en „De Uilenschool" Een groepje kleuters zong „ouder wetse" liedjes en ze waren zelf ook in ouderwetse kleren gesto ken. Erg leuk! Er werden gedichtjes opgezegd, zoals ..Hompeitje en Pom- peltje". ..ik ben lekker stout" en De Duizendpoot" Het was echt mooi om te zien hoe spontaan en gemakkelijk de kleuters alles ten tonele brach ten. Voor elk stukje werd dan ook Hink geapplaudiseerd. Voor het laatst kwamen alle kinderen samen op het toneel, om nog eens uit volle borst enkele lied jes te zingen Hierna dankte mevr Vincent de kinderen en ook juffrouw Jans sen hartelijk voor deze mooie avond en voor het vele werk wat juf Janssen ook dit jaar weer voor de kleuters gedaan heeft. Namens de ouders bood rpevr. Vincent haar een geschenk aan. Hierna had het hoofd van de Dorpsschool de heer Diemer nog een kort gesprekje met de toe komstige eerste klassertjes. De volgende morgen kwamen de kleuters, „allemaal allemaal ver kleed. voor de laatste keer naar de kleuterschool. Nadat ze el kaar „bewonderd" hadden en vele foto's waren gemaakt, gin gen de kleuters even naar de „grote school", want juffrouw Aalderink moest toch ook zien hoe mooi ze er allemaal uitza gen. Hierna begon de wandeling naar de Zuurberg. Er was een speurtocht uitgezet klaar en werden er schalen met pannekoeken gebracht. Daar hadden de kleuters wel trek in. Na het eten kwam de heer Vin cent met paard en wagen en werd een tochtje gemaakt dooi de Beuseberg. Ook mocht iedereen nog een ritje op een pony maken Deze derde behandeling is nodig omdat de Staten in hun verga dering van 25 augustus 1976 na enige discussie besloten de be handeling van het voorstel te verdagen. De behandeling van de „Verordening bescherming bodem en grondwater Overijs sel" werd eveneens verdaagd. De directe aanleiding tot de verdaging van het voorstel van G.S. van 2 maart 1976 vormden een brief van de inspecteur van de Volksgezondheid voor de hy giëne van het milieu en een brief van de adjunct-directeur van de Waterleiding Maat schappij „Overijssel" N.V. aan de leden van de provinciale sta ten tevens commisasarissen W.M.O. Hun daarin geopperde bezwaren golden de bepalingen over de bovengrondse opsiag van vloei bare schadelijke stoffen. De be zwaren tegen deze bepalingen kwamen voort uit de vrees, dat er belangrijke hoeveelheden schadelijke stoffen (met name huisbrandolie, dieselolie en be nzine) zouden kunnen worden opgeslagen, waarvan de wijze van opslag op geen enkele ma nier zou kunnen worden gecon troleerd. zodat zij een ernstige bedreiging voor de kwaliteit van het drinkwater zouden kunnen vormen. De Staten hebben toen G.S. verzocht om deze bezwaren nog eens nader te onderzoeken en met name het kostenaspect in de beschouwingen te betrekken. Na enige gesprekken met de adjunctrdirecteiir van de Direc tie Drinkwatervoorziening van het ministerie van volksgezond heid en milieu hygiene, zijn G.S tot de overtuiging gekomen hun voorstel te moeten wijzigen. De bedoeling van de „Verorde ning bescherming waterwinning Overijssel" is geweest een in strument te hebben waarmee het mogelijk was bepaalde han delingen en toestanden in wa terwingebieden onder controle te krijgen, misstanden op te heffen en ongewenst nieuwe zaken te weren, „Het is dus met de bedoeling geweest, zeggen G.S. in hun toe lichting, te trachten door middel van deze verordening een opti male preventie te bereiken tegen alle gevaren, waaraan de drin kwatervoorziening ook maar zou kunnen blootstaan. De verorde ning zoueen regulerende en corrigerende functie dienen te hebben Bij de behandeling van de thans nog geldende verordening is door het college dan ook ge zegd. dat het de bedoeling was deze verordening soepel toe te passen en dat, waar dit uit een oogpunt van veiligstelling van in naturel uitvoering in 2 maten per set van 2 stuks vanaf voor bevestiging in kozijn: nu in naturel uitvoering in 7 maten per stuk vanaf Beide zijn gemakkelijk in elke gewenste kleur te verven van 100% katoen, lichtecht, bedrukt in effen- en dessinuitvoering Hoog 180 cm. Breedtes van 60 tot 200 cm met veersysteem per stuk vanaf de drinkwatervoorziening moge lijk was. het bestaande zoveel mogelijk ongemoeid moest wor den gelaten. Zijn standpunt is sindsdien niet gewijzigd. Het voorstel past in dit kader Om corrigerend en regulerend te kunnen optreden is het, aldus GS., noodzakelyk, dat iedere opslag ontheffingsplichtig is. In de meeste gevallen betreft de opslag van vloeibare schadelijke stoffen de bij agrarische bedrij ven in bovengrondse tanks op geslagen. beperkte hoeveelheden huisbrandolie, dieselolie en be nzine. Voor deze soort van ops lag zal het in het algemeen vol doende zijn, indien voldaan wordt aan een aantal standaar dvoorschriften. Deze behoren bij de ontheffing te worden gesteld. Alleen wanneer dit uit een oog punt- van de bescherming van het grondeater absoluut noodza kelijk is. dienen naast deze standaardvoorschriften aanvul lende voorzieningen in de vorm van opvangbakken te worden aangebracht. G.S. gaan er ech ter van uit, dat dit slechts in een zeer klein percentage van de gevallen het geval zal zijn De voorschriften die naar de mening van G S. normaliter aan de ontheffing zouden moeten worden verbonden zijn opgesteld door een werkgroep, waarin alle betrokkenen inspecteur, W.M.O.vertegenwoordiger der gemeentelijke waterleidingsbed rijven. landbouwschap, provin ciale waterstaat en griffie- zit ting hebben. Zij zijn zo geformu leerd. dat vrijwel iedere normale, door een erkende firma gele verde tank eraan voldoet. Het verlenen van ontheffing zal naar de mening van G S. dan ook in de meeste gevallen een formali teit zijn. Slechts in enkele geval len zullen nog nadere eisen moeten worden gesteld. Tot zo ver de algemene toelichting. In een aantal gevallen is be grenzing van het le en 2e be- schermingsgebied van een aan tal waterwingebieden gewijzigd. De twee waterwingebieden on der Holten - langs de Rijssen- seweg inclusief Twenhaarsveid en Meilinksbos in Espelo - zijn ongewijzigd gebleven. Voor het Espelobroek komt met dit voorstel r.og geen oplossing. Zoals men weet bestaan er rond de peiisverlaging van de grondwaterstand in het Espelo broek in het kader van de ruil verkaveling Holten-Markelo problemen. We schreven daar over naar aanleiding van de O.L.M.-vergadering van 11 no vember 1976 in ons blad van 19 november d.a.v. Deze peiisverlaging kan ener zijds worden bereikt door het bouwen van een gemaal en het aanbrengen van drainage en anderzijds door het onttrekken van water uit de diepe onder grond ten behoeve van de drin kwatervoorziening. Het Espelo broek is aangewezen als proef gebied voor de waterwinning door de W.M.O. Dit brengt be langrijke consequenties mee voor de uitoefening van het landbouwbedrijf aldaar, omdat 150 ha. zal vallen onder de re geling van het 2e bescher- mingsgebied. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling heeft „neen" gezegd tegen de plannen van ZATERDAG 2 JULI: 10.00 uur Aanvang Openlucht Popfestival "Schuredag" '77 op het terrein achter "De Schure" in de Beuseberg (zie bericht) Zaterdag 2 t.e.m. zaterdag 9 Juli Electro Techn. Bureau van Bruggen gesloten (zie adv) ZONDAG 3 JULI 14 00 uur Discobal in cafe "De Wippert" zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing "Boode'v te Bathmen (zie adv Maandag 4 t.e m. zaterdag 23 juli Meijerink's Schildersbedrijf en Lammers Techn.Installatle we gens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 5 juli 20.00 uur Bestuursvergadering Supp. Veren. S V. "Holten" in Stationskoffiehuis Kalfsterman. Dinsdag 19 juli. 20 00 uur Algemene Ledenverga dering Coop. Raiffeisenbank Holten in hotel "Vosman" (zie adv.) De collecte die in Holten voor het Chr. Blindeninstituut „Bar- timeus" werd gehouden heeft f 1954.20 opgebracht. Het plaatselijk comité dankt al len die gaven en hen die collec-i teerden heel hartelijk. RUSSEN - GOOR HEEFT MET INGANG VAN HEDEN DIVERSE MERKEN KOFFIE O.A. Gedeputeerde Staten, omdat in deling in het 2e beschermings- gebied ernstige belemmeringen in de bedryfsoefening voor de boeren aldaar zal meebrengen. Volgens destijds Ingewonnen in lichtingen zou de kwestie van het Espelobroek in de voor jaarsvergadering van de Staten opnieuw aan de orde komen. Dat is tot nu toe nog niet het geval geweest. Enkele maanden geleden heeft de Plaatselijke Commissie, volgens 2e voorzitter H. Stegeman, zich opnieuw tot Gedeputeerde Staten gewend ook tot nu toe zonder gevolg. In arren moede denkt men aan het zelf nemen van geeigende maat regelen. De Hervormde Vrouwengroepen uit Dijkerhoek en Okkenbroek maakten maandag hun jaarlijkse uitstapje waarvoor het startsein om 7.00 uur werd gegeven bij het gebouw "Betame" in Dijker- hoek Nadat in Okkenbroek de dames waren "opgepikt" ging de reis via de nieuwe E 8 naar Lent bij Nijmegen waar men in cafe-restaurant 't Molentje" een kopje koffie dronk. De reis werd van daar voortgezet naar Den Bosch waar de prachtige Sint Jans kathedraal werd be zichtigd. Het eindpunt van de reis was de Biesbosch waar een rondvaart werd gemaakt van plm. 2 uur Op de terugreis werd in Veen- endaal gewinkeld De laatste pleisterplaats was cafe- restaurant "Rust een weinig" in Hoenderlo waar een heerlijk di ner werd opgediend. Om plm. half tien arnveerden de dames 'Aan de Deventer Academie voor fysiotherapie slaagde voor fysiotherapeut mej. R Bolink, Postweg 125 te Holten. Voor het examen „Voortgezettte opleiding dameskapster" slaagde te Almelo rr.ej. A. H. Stegeman, Deventerweg 16. te Holten. Aan de Lagere Technische School te Rijssen zijn geslaagd voor de Primaire Opleiding met selaar J Achterkamp, G Klaas- ses en D Kolkman te Holten zeer voldaan over de prachtige dag weer in Okkenbroek en Dij kerhoek De Holtense vrijwillige brand weer werd vrijdagmiddag ge alarmeerd voor hooibroei op de zolder boven het woongedeelte van de boerderij van E. Aaltink aan de Doorlopende dijk in het Holterbroek. Door snel optreden wist de brandweer een uitslaande brand te voorkomen. Met het uit el kaar trekken van een voor een deel geblakerde hooi, waren en kele uren gemoeid. De hooioogst ging voor plm. een derde verlo ren. Aan de huishoudelijke in boedel en het woongedeelte ont stond waterschade. Arts: J H. A. Bryins. Molen- belterwegl5, tel 12 80. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 4.00 u. Wijkverpleging: zr. Homg-van 't Spijker. Fliermatenweg 13, tel. 05731-445. Spreekuur wijkverpleegkundigen en uit lenen van magazijnartikelen van dinsdag t.m. vrijdag van 1330-14.30 u. Groene Kruis- gebouw, Gaardenstr Ziekenvervoer: A. Muller, tel. 17 45, b.g g J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 Ziekenfonds: Spreekuur don derdagavond van 18.30-20.00 u. Dorpsstraat 16. Tandarts: H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 17 65. Spreekuur spoedgeval len: 5.00-5.30 u namiddag. Dierenarts: W. C C Wame- link, Houjweg 18. tel. 05483- 20 04. Fysiotherapie: Alle werkda gen behalve dinsdagmiddag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw G. J Kraaij, tel. 22 99. Maatschappelijk werk: Stich ting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 27 84 Spreekuur maan dag t.m. vrijdag 8.30-9.30 u„ donderdagavond van 6-7 u. en volgens afspraak. Gezinsverzorging: ma. tm. vrij 8.30-9.30 u.. Dorps straat 16, tel. 27 84. Tijdens de weekends zijn Maatsch. Werk en Gezinsvere. te berei ken onder nr. 05486-1 64 65. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst: tem. zo. 3 juli H J. Moleman, La- geweg 13, tel. 19 74. Ma. 4 tem. zo. 10 Juli C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 18 33. Aangifte van gestorven dieren op za van 9-11 u. aan het slachthuis Tel. 05483-13 18. Storingsdienst: za 2 t.e.m. vrij. 8 juli: Electra: H J Wansink. Lageweg 9. tel. 27 89 Gas: J Bosschers, Ije- zenweg26. tel 19 45. Politie: tel. 13 52-26 65 en 26- 55. Na 6 u. 's avonds bellen: 05200-7 12 34 Brandweer: tel. 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3