Afscheid juffrouw Broeze WV-VAKANTIE- PROGRAMMA INTERKERKELIJK RECREATIEWERK Oudste kleuters namen afscheid Zeer afwisseld programma „Kindervakantieweek Holten" Juffrouw Hulleman en oudste kleuters namen afscheid van Kolkleuterschooi BALLET IN HOLTEN Oriënteringsrit Evenementenkalender Benoemingen Na 29 jaar onderwijs Van 2 tot en met 9 juli HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND HOITENS NIEUWSBLAD VlJjUctg i jUil 1 y/v 29e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J Wiggers, Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v hoofdred /seer. W Beljers. Holterberg 13, tel 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel. Verzetstraat 70. tel. 05483-2689 Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1666R Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op donderdagmiddag 23 juni vond in de o.l. Haar- school het afscheid plaats van juffrouw Broere-Bos, die het onderwijs gaat verlaten, na 29 jaar haar beste krachten te hebben gegeven 'aan het onder wijzen van vele kinderen in Zeist, Ammerstol, La ren, Bathmen en Holten. Tegen twee uur 's middags werd de scheidende juffrouw door haar eersteklassertjes onder tromgeroffel en getoeter van haar woning aan de Diessen- Nu de echte vakantietijd een aanvang heeft genomen, gaan wij gedurende zes weken het programma opnemen. Wij hopen dat de lezers van ons blad hierin wat tips zullen vinden om hun vakantie prettig te maken. Voor een programma met Trip tips uit Twente en de Heuvelrug, verwijzen wij u naar het VVV-kantoor, waar deze voorradig zijn. Wij wensen allen een prettige Vakantie. ZATERDAG 2 JULI Schuredag bij de Jeugdsoos. Aanvang 10.00 uur. Optreden van diverse groepen, o.a. Medusa. Houseband, Solution. Deirdre, etc. etc. Voorverkoop toegangskaarten voor f15.- p.p. bij de VVV Holten en vele andere VVV's. MAANDAG 4 JULI Bezichting van manege Beltman <FNRS rijschool) aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 5 JULI Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 10.00 uur. Bezich ting kaasboerderij Cats, ligging in de buurtschap Beuseberg (oude weg Holten-Laren volgen). Aanvang 14.30 uur. I. v. m. de lange bereidingstijd krijgt u alleen maar mondeling uitleg. Entree f. 1.25 p.p. WOENSDAG 6 JULI Fietstocht onder leiding, over de Zuurberg en Friezenberg met een pauze in een restaurant/boerderij (met veel antiek). Ver trek 9.00 u. Deelnameprijs f. 0.75 p.p. (groot en klein). Terug pim. 12 u. Bezichtiging manege ..Snorrewind", tegenover restaurant „De Poppe" links, dus Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege. Toegang gra tis. DONDERDAG 7 JULI Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 14.00 uur. Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetsclerberg zijn ook wandelin gen te maken. Zie hiervoor de agenda van Hellendoorn/Nij- verdal. Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). VRIJDAG 8 JULI Weekmarkt van 14.00 tot 18.00 uur in het centrum van het dorp. aan de Kerkstraat. Van 20.00 tot 21.30 uur rondleiding en natuurfilm in het mu seum „Piet Bos". De heer Bos is een gezellige prater en ver telt u veel over de fauna van de Holterberg. Alle dagen: is de steenslijperij Overmeen iedere middag ge opend van 13.30 tot 17.00 uur. Ligging grens Holten-Markelo aan de Hochtweg. Op eigen gelegenheid wandelen, mapje met 7 routes voor f2- bij de WV. Mapje met 7 fietsroutes voor f2.- bij de VW Holten verkrijg baar. Interkerkelijk recreatieteam Tent aan de Borkelsweg hoek Postweg-Panneweg. Alle dagen ontspanning voor jong en oud. Zie aanplakbiljetten bij de. zaken en VVV. Voor de vakantiegasten bestaat de mogelijkheid om bij slecht weer de Sporthal te huren voor het beoefenen van diverse binnenspelen. Inl. WV of bij de beheerder tel. 3180 bgg 3031. De Sporthal ligt aan de Keizersweg 24. Juffrouw BROERE kreeg van 29 kinderen door hen zelf ge maakte papieren rozen aange boden, per "Dienstjaar"' een piasstraat opgehaald. Jan Mees- terberends bood thuis juffrouw Broere een boeket bloemen aan en met haar echtgenoot en zoon Jaap werd de juffrouw naar de Haarschool geleid. De overige leerlingen van de school vorm den onderweg een erehaag. In de crea van de school werd het samen met de juffrouw een gezellig afscheidsfeest voor de kinderen. Groepjes leerlingen voerden toneelstuks op, zongen of dansten. De middag werd be sloten met het zingen van een afscheidslied door alle leerlingen van de school. Het hoofd van de school bood juffrouw Broere-Bos namens de collega's van de kleuter- en lagere school, de schoolschoonmaaksters, de ou ders op de leerlingen een prach tige parasol en een tuintafel aan, onder dankzegging voor haar inzet in het belang van de kinderen en de prettige samen werking. Juffrouw Broere-Bos sprak daarna haar waardering uit aan het adres van de leer lingen en collega's voor het vele werk dat zij zich getroost had den om van deze middag zo'n geweldig fijne middag te maken. Zij bood op haar beurt de school haar piano aan die zij eens van haar vader, die ook in het onderwijs werkzaajn was. had gekregen. Na de feestmid dag voor de kinderen stelde de oudercommissie van de school ouders en belangstellenden in de gelegenheid om persoonlijk af scheid te nemen van juffrouw Broere-Bos, onder het genot van een drankje en een hapje. Velen maakten van deze gelegenheid gebruik. Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.VV. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Maandag t.e.m. donderdag van 10.00 12.00 u: Kindermorgen (f 0.25) Zaterdag 2 juli 20 00 uur: Instuif Zondag 3 juli 10.00 uur Kampdienst. Voorganger ds. C. C. Addink Maandag 4 juli: 14.30 u Oude spelletjes (f 0-50) Dinsdag 5 juli 20.00 uur Bosspel „Jacht op wilde paarden" (f 0.50) Woensdag 6 juli 14.30 u. Gecostummeerd volleybal (0.50) Donderdag 7 juli 22.30 u. Dropping. Kosten f2.00 (Kinderen beneden 16 jaar onder begeleiding) Vrijdag 8 juli: 11.00 - 13.00 uur (f0.50) 20.00 uur: Barbecuea vond. De kiosk is van maandag t.e.m. vrijdag open van 9.30 - 10.00. uur en van 12.30 - 13.00 uur en op zaterdag van 9.30 - 10.00 uur. Bij een temparatuur van meer dan 30 graden vervallen de middagorogramma's en worden zo mogelijk naar de avond verschoven. Allemaal hartelijk welkom in de tent op de Bor- keld! De teamleden: Roelie. Hein, Gerda. Tjiske en Rita. Woensdagavond 22 juni hielden de kleuters allemaal verkleed op oudste kleuters van de Openbare Haarkleuterschool hun afscheid savond. De ouders hadden voor een goede opkomst gezorgd en genoten van het spel van de kinderen. De kleuters dansten, zongen en lieten korte toneelstukjes zien. Bij de potpourri werd door de ouders goed meegezongen. Nadat het pro gramma afgewerkt was. kreeg ie dereen een flesje „prik". Na het slotwoord van de hoofdleidster mevr. G. Slotman, kregen de leid sters. de schoonmaaksters en de kwekelingen een presentje aange boden. De heer Bronkhorst, voor zitter van de oudercommissie dankte voor alle gedane moeite in het afgelopen schooljaar. Hierna ging iedereen voldaan naar huis. Laatste schooldag Vrijdagmorgen 24 juni kwamen de school, om hun allerlaatste kleu terschooldag te vieren. Na het drinken van een glaasje ranja zoch ten ze de speeltuin op, waar ze zich de hele morgen vermaakten onder de hoede van de leidsters. Om 12 uur waren ze weer terug op school, waar ouders klaar stonden met stapels dampende pannekoeken, die al gauw in de hongerige magen waren verdwenen. Om half 2 kwam het definitieve einde van deze feestdag voor de kleuters, die vol gend schooljaar terugkomen als verse eersteklassers. De Stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten or ganiseert in de week van 25 t.m. 29 juli weer haar jaarlijkse kinder vakantie week voor kin deren van de lagere scholen in Holten. Het progamma, dat zich onder scheidt van andere vakantiespe- len door de vrijblijvendheid van deelname, is dit ja-ar opgedeeld in twee leeftijdsgroepen om zo doende beter te kunnen inschie ten op de verschillende leeftijds fasen. Ieder kind is geheel vrij om te kiezen aan welk onder deel het wil deelnemen, hoewei voor een aantal aktiviteiten op gave vooraf verplicht is. Daartoe kan men een weekkaart kopen voor 7.50 waarmee aan alle ak tiviteiten kan worden meege daan. De kosten voor ten on derdeel apart bedragen 1.50 waarbij het zinvol is zich vooraf op te geven omdat een aantal aktiviteiten zijn gebonden aan een maximale deelname. Kinde ren welke in het bezit zijn van een weekkkaart genieten voor rang bij de aktiviteiten. Het progamma bevat ook dit jaar weer een grote verscheidenheid aan aktiviteiten met aandacht voor verschillende vormen van vrije-tijds-besteding zoals hande narbeid, wedstrijden, ontspan ning, sport en spel e.d. Ruim veertig vrijwilligers zullen onder leiding van de vaste staf van de Stichting de begeleiding op zich nemen van de diverse onderdelen. Voor maandagmor gen staat er voor de wat oude ren een viswedstrijd op het pro gamma, terwijl de kleinere kin deren zich kunnen vermaken bij een verkleedpartij. Maandag middag om twee uur vindt de start plaats van een sportmid dag waaraan alle leeftijdsgroe pen kunnen deelnemen. Dins dagmorgen om half tien wordt er een fietscross georganiseerd, terwijl de wat kleinere kinderen vanaf tien uur in de gelegenheid worden gesteld mee te doen aan het volksdansen. Dindsdagmid- dag om half drie wordt de kin derkennis met vele attrakties geopend. Voor de wat grotere kinderen staat de woensdag vanaf tien uur in het teken van de rovers, terwijl de kleineren ook vanaf tien uur kunnen deelnemen aan een sprookjesdag met heksen, kabouters etc. De donderdag start voor de jongsten om half tien met het bekende t.v. spel „ren je rot". Tegelijkertijd begint voor de ou deren het grote verdubbelings- spel. Donderdagmiddag kan er weer gekozen worden uit twee aktiviteiten namelijk; een puzzel-wandeltocht en een vosse- jacht. Beide starten om twee uur. Op vrijdag wordt de week afgesloten met een feestmiddag waarbij goochelen, buikspreken, poppekast aan de orde komen. Deze middag begint om twee uur. Een toelichting op het pro gamma vindt men in het pro- gammaboekje dat voor deze week is uitgegeven. Voor alle verdere inlichtingen kan men te recht in het Paalhuus aan de Beusebergerweg 27, telefoon 27 55. Hier dient ook de opgave te geschieden. Geboren: Hendrika Gerritdina dv W. Drent en G W. J. Eertink; Chun-Loon zv S. P. Poon en P. C. Wong (ge boren te Deventer). Ondertrouwd: F. E. J. Bouwman, oud 21 jaar, Den Helder en: W. M. Nijland, oud 20 Jaar, Hol ten; E. E. P. P. Oonk, oud 35 jaar, Holten; C. M. J. Chollat-Traquet, oud 33 jaar, Genève. Gehuwd: G. J. Stam, oud 21 jaar, Zutp- hen en. H. J. Brinkman, oud 19 jaar, Holten; W van Kooij, oud 22 jaar, Gors- sel en: G. H. J. C. Veenstra, oud 25 jaar, Holten, A. Piefiers, oud 23 jaar, Holten en: M. B Stegeman, oud 25jaar, Markelo. Overleden: A. H. Stegink, oud 73 jaar. Hol ten (overleden te Deventer). De ballctafdeling van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk heeft in de afgelopen twee jaar een snelle groei meege maakt. Het ledenaantal is dus danig toegenomen, dat er in het seizoen '76/77 zeven groepen samengesteld konden wor- den.Zowel kleuters vanaf 4 jaar, kinderen, als jongeren en vol wassenen hebben deelgenomen aan de balletlessen, o.l.v. Ine van der Wal. Op 10 j.l. is het seizoen op grootse wijze afgeslo ten met een uitvoering, waaraan alle groepen hebben deelgeno men. Wellicht is het overbodig uit te leggen dat ballet naast het plezier wat men eraan be leeft een aantal andere funkties heeft. Ballet kan men een mo derne vorm van lichamelijke op voeding noemen; de spieren worden getramd, de harmoni sche lichaamsontwikkeling be vorderd cn de beheersing van het eigen lichaam krijgt de volle aandacht. Daarnaast wordt, vooral bij de kinderen de muzi kale ontwikkeling bevorderd, omdat alle oefeningen en dansen op muziek worden uitgevoerd. Half augustus gaan de balletles sen opmeuw van start. Mocht u belangstelling hebben om in het komende seizoen deel te nemen aan de balletlessen, dan kunt u zich tot en met 15 juli telefo nisch of schriftelijk aanmelden bij de volgende adressen: Mevr. van der Meer, Canadastraat35, tel. 15 49 of bij het „Paalhuus", Beusebergerweg 27, tel. 27 55. Na aanmelding ontvangt u dan ver der bericht. Mensen die in het afgelopen seizoen reeds lid zijn geweest, hoeven zich met op nieuw aan te melden. Zij ont vangen automatisch een in schrijfformulier. Donderdagavond 23 juni. was er voor de kleuters die de school gaan verlaten een etentje. De kinderen boden hun jufs een cadeau aan. Zelf kregen de kin deren een getuigschrift een foto en een tegeltje als herinnering aan de kleuterschool. Naar aanleiding van het geringe aantal kinderen dat volgend jaar op school komt moest juffrouw Voor de door de Motor- en Au- tomobielclub „De Holterberg" georganiseerde orienteringsrit bestond weer een flinke belang stelling en onder de deelnemers waren een aantal vakantiegas ten. De nt die over plm 43 km. door de h.h. H. Oolbekkink en J A. Aanstoot op Holtens ge bied was uitgezet gaf in de sportklasse de nodige problemen waarover tijdens de prijsuitrei king in cafe „Jachtlust" te Loo-Bathmen werd gediscuseerd. UITSLAG SPORTKLASSE: 1 G. Nijenhuis. Colmschate 116 strafp. 2 H Paalman. Wierden 131 straip. 3. A Schuppert. Holten 142 strafp 4. F van Steenbrug- gen. A'bergen 165 strafp. 5. W. KI. Velderman. Holten, 196 strafp TOERKLASSE: 1 G. Schildkamp,. Holten 120 strafp. 2. W. Dijk, Amersfoort 180 strafp. 3 G. Smallegoor, Zutphen 185 strafp. 4 H. Smallegoor 217 strafp. De volgende ritten zijn op Woensdagavond 13 juli, va- cantient (eenvoudig) Zaterdaga vond 30 Juli (sport en toer). Aan de o.l. Haarschool te Hol ten zijn met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd mej. C. Ruepert te Enscl/ede en de heer J. Bult te Holten. Hulleman noodgedwongen af scheid nemen. Nadat de kinde ren naar huis waren nam de oudercommissie afscheid van juf frouw Hulleman. De heer F. Ak kermans sprak een woord van dank en mevr. M. Fransen bood juffrouw Hulleman twee antieke strijkijzers aan namens de ou dercommissie. Onder het genot van een glaasje en een hapje werd er nog een poosje gezellig gebabbeld. Vrijdagmorgen 24 juni om 10 uur werden alle kleuters die van school gaan voorgesteld aan de kinderen van de Kolscool door het hoofd de heer Wilpshaar Om half twaalf verzamelden alle kleuters zich in de hal om afscheid te nemen van juffrouw Hulleman. Er werd een afscheidslied gezongen en juf kreeg een prachtige planten bak aangeboden. Om twaalf uur luidde de bel voor de grote va kantie. 's Middags kwam de .klas van jf. Hulleman toch -nog even weer op school. Er werd getrakteerd en gezongen. Deze kinderen hadden een opzegvers geleerd en lieten dat aan hun juf horen. Door deze klas wer den gouden oorknopjes aange boden als blijvende herinnering. Na een dankwoord voor de pret tige samenwerking boden de col lega's een gouden letterbroche aan. Toen gingen de poppen- kastgordfintjes op en voor Jan Klaassen en Katrijn. Dit werd gespeeld door twee leidsters. Jan Klaassen bood juf Hulleman een sleuteltje aan wat even later op een dagboek bleek te passen. Ieder kind had daar een zelfpor tret ingetekend en het geheel was versierd met foto's. Er werd nog een glas limonade gedron ken en na een laatste handdruk gingen de kinderen naar huis. De belangrijkste gebeurtenissen in Twente tot en met 9 juli treft u onderstaand aan. Het zijn summiere gegevens, meer bijzonderheden op het V. V. V.-kantoor. 1 juli Boeskool is lös manifestatie, ook op 2 juli.Oldenzaal, Centrum 2 juli Culturele zomeraktiviteiten op 2, 9. 16, 23. 30 juli. Enschede Oude Markt. 5 juli Fietsvierdaagse Enschede op 5, 6. 7, 8 juli. Enschede, VW Kantoor. 5 juli Avondvierdaagse op 5. 6, 7, 8 juli inl. VVV-Tubbergen. Vasse Parochiehuis. 5 juli Zomerfestiviteiten, lunapark, wielerronde. Vriezenveen, Cen trum. 6 juli Ruiterdriedaagse op 6, 7, 8 juli. Tubbergen, inl. 05493-12 88. 6 juli Braderie, muziekshow etc. 6, 7, 8, 9 juli. Haaksbergen Ceu- trum. 6 juli Zomerfestiviteiten o.a. Dizzy Mans Band. Vriezenveen Cen- trum 7 juli Siepelmarkten, oude ambachten, boerenbruiloft. Ootmarsum. Centrum. 8 juli Zomerfestiviteiten o a. dierenshow. Vriezenveen, Centrum. 9 juli VVV-vakantiemarkten, o.a. standwerkersconcours. Hengelo Centum. 9 juli Zomerfestiviteiten o.a. vliegshow. Vriezenveen, Centrum.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1