Vergadering zuiveringsschap „West-Overijssel" Schoolreisje De Klenterhoek Gediplomeerde lassers heu/Inkveld heu/inkveld - holten NIEUW SPEL Geslaagden V De nieuwe SCHOOLKRANT van glijdt begin juli bij jullie in de brievenbus.! advertenties kunt u ook telefonisch opgeven telefoon 05490-1 66 66 en 05490-1 3 1 63 Rectificatie GEMEENTE HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 JUNI 1977 - PAGINA 9 PWÏ*. m „Het nieuwe w uterschapsbestel zal een meer flexibel karakter krijgen, waarbij ook kleine waterschappen niet zullen zijn uitgesloten. De vertegenwoordigers in de besturen van die waterschappen zullen gekozen worden docr rechtstreekse verkiezingen waartoe niet alleen de directe belanghebbenden gerechtigd zullen zijn maar alle bewoners en vervuilers en o.a. natuur beschermers en dergelijke, als de nieuwe Water schapswet zoals de regering die blijkens de dezer da gen uitgekomen nota, voor ogen staat". Een en ander zei Watergraaf, Ir C.D. Viehof, tijdens de openbare vergadering van het algemeen bestuur van het zuiver ingschap „WesbCverijssel" in de „Leeren Lampe" te Raai te. Gelijke maatregelen zullen gelden voor de zuiverings chappen. Ir Viehof ging daar uitvoerig op in. Othello is een nieuw spel. Het bestaat uit een prachtig uitge voerd tableau met ingelegd vilt en 64 stenen met wit aan de ene kant en zwart aan de andere. Dit spel voor 2 personen is met zijn simpele spelregels boeiend om te spelen voor jong en oud. Het spelverloop van elk spelletje is onvoorspelbaar en eist een grote concentratie. Eén speler speelt met wit, de an der met zwart. De spelers zetten om beurten een nieuwe steen op het speelveld en proberen de te genstander in te sluiten. Eén of meer ingesloten stenen mogen dan worden omgekeerd, waar. dooi deze aan zijn kleur worden toegevoegd. Met een zet mogen alle horizontaal, vertikaal en dia gonaal ingesloten «tenen wor den omgekeerd. Othello is nieuw in Nederland, maar op dit moment al razend populair in Japan en in de Ver enigde Staten. Nu verkrijgbaar in de meeste speelgoedwinkels cn warenhuizen voor f 29,95. De inning van de zuiveringslas- ten (via de W.M.O., red.) ver loopt correct. Van 1974 staat nog f 77.000.-, van 1975 van f 125.000.- en van 1976 nog f 200.000.- open van groot vervuilers. Niet zulke grote be dragen bij een totale inkomst aan omslag van 10 miljoen. Een groot aantal voorstellen van meer formele aard gingen onder de hamer door Overneming van zuiveringsvver- ken in de gemeenten Gramsber- gen en Zwartsluis ontmoetten geen bezwaar. De kosten van de verbouwing en uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te Steenwijk hebben tot nu toe ruim 10 miljoen gulden bedra gen. Uitvoerig werd ingegaan op het rapport inzake de kwaliteit van het oppervlaktewater in het ge bied van het zuiveringschap over de periode van oktober 1976 tot april 1977. De fosfaten- (wasmiddelen)situatie bleek nog een probleem. Zij wordt nog niet systematisch opgenomen. KWALITEIT Ten aanzien van de kwaliteit van de Schipbeek wordt in het rapport gezegd dat het boven- stroomse gedeelte, de Buurser- beek, wat matig van kwaliteit is door verontreiniging afkomstig uit Duitsland. Ter hoogte van Haaksbergen is het zelfreln- iglngsproces zover gevorderd, dat een kwaliteitsverbetering waarneembaar was. Benedenstrooms wordt de kwali teit van de Schipbeek ongunstig beïnvloed door de lozing van ef fluent van de overbelaste riool zuiveringsinstallatie Holten (via de Peterswaterleiding en de Oude Schipbeek) en wellicht door effluentlozing van de over belaste R.Z.I Bathmen In au gustus van dit jaar zal de R.Z.I. Holten-Markelo in gebruik wor den genomen, waardoor een kwaliteitsverbetering van de Schipbeek tegemoet kan worden gezien. Met betrekking tot de stand van zaken ten aanzien van de voor bereiding en uitvoering van de zuiveringswerken in West- Overijssel wordt over de R.Z.I. Holten-Markelo gezegd, dat de bouwkundige, de mechanische en de electrotechnische aanne mers hun werkzaamheden nage noeg volgens de planning voor tzetten. DROOGTESCHADE Scheurvorming in de nabezink- tank hebben reparatie werkzaamheden vereist. Hiertoe is de CAR-verzekering ingescha keld. Dit heeft er toe geleid, dat een voor alle partijen bevredi gende financiële afwikkeling heeft plaats gevonden. Inzake de droogteschadc-affaire kan nog worden medegedeeld, dat nu het rapport van de Grontmij is voltooid. Een en ander is met de vertegenwoordi ging van een aantal boeren, de O.L.M.. doorgesproken. Ter be paling van de uiteindelijk door de boeren opgelopen droogte- schade door de toepassing van de bronnering (bronbemahng) op het zuiveringsterrein heeft de Provinciale Directie voor Be drijfsontwikkeling haar diensten aangeboden mits beide partijen (boeren en zuiveringschap) zich bij haar beslissing neerleggen. Men hoopt, dat een en ander op korte termijn zal kunnen worden geregeld. De gemeente Holten moet nog een uitspraak doen inzake de overname van de grond met de opstallen van de bestaande en na het in gebruik nemen van het gemaal Holten en de nieuwe rioolzuiveringsinstallatie te amo- veren (af te breken) oude instal latie. De gemeente Markelo heeft inmiddels te kennen gege ven het oude zuiveringsterrein over te willen nemen. De firma Hegeman heeft als aannemer van de renovatie van het tot gemaal om te bouwen dienstgebouw van de oude zui veringsinstallatie Holten ter hand fceromer Aan de Pedagogische Academie te Deventer is voor het diploma volledig bevoegd onderwijzer(es) geslaagd Renée Heiting. Voor het diploma MEAO slaagde te Deventer Annette van Berkel, Helhuizerweg 14. terwijl aan het Erasmus Lyceum te Almelo voor Atheneum B slaagden J.W. Wilpshaar, F.C.P. Moll en mej. F.M. Prak. Te Enschede slaagde Joh. Schuppert L.zn. voor Tech nisch Commercieel Opleiding verbonden aan de Hogere Tex tielschool. Het diploma Auto techniek" werd in Apeldoorn behaald door A.Seünke. Smids straat 2. Edit de moeite woord Enorme voordelen De jute MUIT0TASSEN komen weer De keus is groter don ooit De POP-AGENDA is ol linnen! Wacht op de schoolkrant van Heusinkveld Het scheelt je ontiettend veel geld (ja, ontzettend! k boekhondel/kontoorboekhondel/drukkerij dorpsstraat 62 64, telefoon 05483*1400 Schoolreisje "De Kleuterboek,, Donderdag - juni zijn de kleu ters van de Chr. Kleuterschool naar de kinderboerderij „Strub- bert" in Laren)G( geweest. Ze vertrokken s'morgens om tien uur vanaf de school aan de Hoffestraat. Bij aankomst kon den ze eerst de dieren bewonde ren Daarna werden ze in groepjes door de boer in een ponywagen door het weiland ge reden, en dit was een geweldige attractie Ook genoten de kinderen van de pasgeboren diertJes.Tegen één uur smulden de kleuters van de door enkele moeders ge bakken pannekoeken met een ijsje na.Na dit feestmaal kregen de kinderen als laatste verras sing een paar kinderfilmpjes te zien Mede dank zij het gunstige weer prachtig prachtiggeslaagde dag. Aan de Lagere Technische School te Rijssen slaagden voor het diploma Boog lassen be ginners": D.van Huigenbosch, Manenschfjnsweg 11, D.J. Koopman en H.W. Koopman, Haalmansweg 3, E.Aaltink en E.Aaltink, Doorlopendedijk 1, H.Meilink, Vijfhuizenweg 5, C.A. Muller. Rijssenseweg 20 en G.J. Honcoop, Oranjestraat 73. Door een zetfout werd in ons blad van vorige week gemeld dat aan de C. J. V. puzzeltocht door 30 personen werd deelge nomen. In werkelijkheid was de deelname 135 personen. VOOR E£N G0£D KEURSLAGERS PR0DUKT NAAR ORANJESTRAAT EN 'T VIADUCT DINSDAG 500 gram fifne of grove voricensworst 338 500 gram fijne of grove runderwont 438 100 grom leverkaas 88 WOENSDAG 500 gram «peklappen 328 500 gram scnouderkarbonade 395 100 gram cometbief 98 DONDERDAG 500 gram gehakt half om 285 500 gram mager rundergehakt ....495 200 gram leverworst (stuk) 88 VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gram riblappen 695 100 gram bacon .....148 100 gram gekookte lever 87 DE GEHELE WEEK 5 rolladeschijven balen - 4 betalen Literblik wortelen 158 Pot Anncbel snijbonen 219 Literblik fruitcocktail 239 praktische tips voor fotografen inde vorm van een foto-drieluik Fotograferen is altijd boeiend. Dank zij onze buren heb ik echter ontdekt, dat ook filmen erg plezierig is. En dat kwam door hun vakan tiefilm, die we als goede buren op een avond gezellig gingen bekijken. Hier zit de familie, want natuurlijk kon ik het. als foto-fanaat, met laten om een foto te maken Je verwacht, dat zo n amateur-filmvoorstelling een saaie boel zal worden Allemaal van die losse stukjes vakantie-pret. Maar dat was een vergissingwant ze hadden er samen een erg boeiend filmpje van gemaakt Met een titel er voor en met een verhaaltje er doorheen gevlochten En - wat een openbaring voor me was - met de bijbehorende geluiden. 'tVVas net of je kleurenteevee zat te kijken. Neem nou zo'n scène als hierboven wordt weergege ven Toevallig hadden ze daar ook een toto van Op de film zie je de hond echt springen naar dat stukje worst Hoor je hem blaffen En hóór je de kinderen lachen Van zo'n stukje film straalt gewoon het va- kantieplezier af. De foto is leuk op een andere ma-" nier je kunt hem rustig bekijken, een hele tijd. Je ontdekt er details op. die je op de film met zo gauw hebt gezien. Zo hebben ze allebei hun bekoring: de film en de foto. Je zou ze allebei willen hebben. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van Holten maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad van die gemeente ln zijn vergadering van 14 Juni 1977 heeft besloten: 1. te verklaren, dat bestemmingsplannen voor deopbij de besluiten van de raad behorende en als zodanig gewaarmerkte kaarten in rode kleur omlijnde gebieden worden voor bereid: deze voorbereidlngsbeslulten hebben be trekking op: a. de gebieden de „Holterberg" (camping Veneklaas), „de Prins" en „Espelo" (terrein erven J. D. Vincent); b. het terrein van de zuivelfabriek „de Vrijheid" 2. te bepalen, dat het verboden is binnen de onder 1, sub a bedoelde gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanlegvergunning) van burgemeester en wet houders wijziging te brengen of te laten brengen in de op het tijdstip van inwer kingtreding van die besluiten uitgeoefende bodemcultuur, teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van werken, geen bouw werken zijnde of werkzaamheden een terrein minder geschikt wordt voor de verwezen lijking van de daaraan bij de in voorberei ding zijnde bestemmingsplannen te geven bestemmingen een en ander met uitzonde ring van normale onderhoudswerkzaamhe den. 3. te bepalen, dat de betreffende besluiten in werking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende kaarten liggen van de dag der Inwerkingtreding af, ter secre tarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage. Holten, 17 Juni 1977 De burgemeester van Holten, V/. H. Enklaar Later op de avond zagen we nog een grappig filmpje over het bezoek aan een dierentuin. Omdat we nogal geïnteresseerd waren, vertelden de buren hoe ze aan al die geluiden waren gekomen. Neem nou zo'n leeuw Zo'n beest brult nu eenmaal niet op komman- do. En hij is nogal bijterig. Geen probleem voor onze buren. Ze hadden éérst een grammofoonplaat ge kocht met dierengeluiden er op. Van die dieren had den ze zoveel mogelijk Filmopnamen gemaakt en daar het geluid bij gezet. We hebben er érg om gelachen!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9