Holteosè Boereniaiisers weer op internationale toir Windhoos teisterde Neerdorp ei Heihuizen STUT ZONDIG HOLTENS MANNENKOOR PRESENTEERDE ZICH MET JONGERENKOOR „HELICON" Coke geeft plezier in Tunis en hier Bezoek van Amerikaanse en Franse folkloristische dansgroepen Vrijdag 17 juni 1977 HOLTENS NIEUWSBLAD G.W. KNAPEN Puzzelrit plattelandsvrouwen Enorme schade aan boerderijen en schuren UflITEIIC 11 BEI MC®! lil mmm ivieu«tjdlaii Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij Larenseweg 3 - tel. 12 24. king met de Holtense dansers zuilen opfleuren. Burgemeester Enklaar van Holten zal namens de gemeente de dansgroepen in Holten ont vangen en verwelkomen. Zelf gaan de Holtenaren dit jaar ook weer naar het buiten land. De belangrijkste trip is die van elf dagen naar 's werelds grootste festival „THE EDIN BURGH WORLD FESTIVAL", waar de Holtenaren optreden met de boerenkapel „DE KNOL- LENTREKKERS" uit Borculo. Van 25 augustus tot 4 september zullen dan 19 shows verzorgd De folkloristische boerendansgroep „De Holtense Bóeren- dansers" doet er ook dit jaar weer alles aan om de contacten in binnen- en buitenland te versterken en uit te breiden. Dit jaar komen er zelfs Amerikanen naar Holten. De Ameri kaanse ambassadeur had de Holtense dansgroep vorig jaar tweemaal op de televisie gezien en dit was voor hem één van de redenen dat hij mevrouw Harmsma uit Blokzijl adviseerde een Amerikaanse zang -en dansgroep indien mogelijk onder te brengen bij de leden van de Holtense dansgroep. De Amerikanen komen met 49 personen uit Ohio in Norh't Ca rolina naar Holten. Dit wordt georganiseerd door de Ameri kaanse organisatie „PEOPLE TO PEOPLE", de organisatie, die is opgericht door wijlen oud-presi- dent Eisenhower, om verbroe dering op cultureel gebied in de wereld op gang te brengen. Het is de bedoeling, dat de Ameri kanen kennis maken met het Nederlandse gezin en het ver enigingsleven en om in Holten de Nederlanders te laten genie ten van de Amerikaanse folklore en de beroemde .GOSPEL SONGS". Deze groep zal ondermeer op treden in de tent van de Inter kerkelijke Recreatiecommissie op de Borkeld en wel op dins dagavond 28 juni Aanvang 19.30 uur. Zeer zeker zullen vele Hol tenaren naar de tent komen om te genieten van deze Amerikaan se «roep Do Amerikaanse president stuurde als dank de volgende boodschap naar Nederland: Message from THE WHITE HOUSE" „I deeply appriciate this expression of friendship and goodwill by you and your colleagues". Jimmy Carter. Verder zullen de Amerikanen nog op enkele plaatsen an de buurt van Holten een optreden verzorgen. Indien het voor de Holtense Boerendansers te reali seren is, kunnen ze het volgend jaar drie weken naar Amerika voor een tour door diverse sta ten. Het bestuur ontving deze uitnodiging van Mr Zwink, voor zitter van „People to People". FRANSE GROEPEN In de dorpsfeestweek komen er twee Franse folklore-dans- groepen naar Holten en wel „LA KANDANSO" uit Nancy en „BERTRANGE" uit de Elzas, twee verschillende dansgroepen, die de feestweek in samenwer- De Amerikaanse spel-, dans- en gospelgroep Charmettes, die dinsdagavond 28 juni zal optre den in de recreatietent aan de BorkeWweg. worden. In Schotland komen o.a. opk dansgroepen uit Rusland en China. Zondag 12 juni waren de Hol tenaren in Burgsteinfurt in Duitsland met de boerenkapel „DE GRöSMEYERS" uit Marke- lo en 21 en 22 mei in Quiddelbach met de boerenkapel uit Borculo. Muzikaal werd de dansgroep versterkt met Johan Aaltink uit Larensebroek, die als vierde ac cordeonist toetrad tot „DE HOL TENSE BOERENDANSERS". Het zomerprogramma is ook dit jaar weer druk bezet. Op verschillende campings en voor diverse V.V.V/s worden optre dens verzorgd en ook verleent de groep weer medewerking aan de Twentse avonden met koffie maaltijd in de tont op de Bor keld. Op kosten van het frisdranken concern Coca Cola Nederland bv te Amstelveen mag de 14-jarige voetbalenthousiast Eric Mondeel uit Holten binnenkort zeven da gen met vakantie naar Tunesië. Deze geheel verzorgde vliegreis is één van de drie hoofdprijzen die Coca Cola onlangs beschik baar stelde voor een voetbal prijsvraag in het weekblad Voet bal International. Deze prijs vraag bestond uit een tiental vragen welke alle betrekking hadden op de voetbalsport. Voorwaarde daarbij was dat de deelnemers tevens een zelf be dachte slagzin dienden in te zen den. „Coke geeft plezier in Tunis en hier", was de slagzin die Ene op zijn izending noteerde, welke slagzin nu in alle opzichten voor hemzelf Is gaan leven. Jongstleden woensdag bereikte Eric het grote nieuws waaraan werd toegevoegd dat hijzelf één van de voetballeiders van zijn club Blauw Wit mocht uitkiezen die hem op zijn verre reis mag begeleiden. „Natuurlijk kies ik voor mijn vader want hij is toe vallig één van de hard werkende leiders van mijn club", was het antwoord van de dolgelukkige knaap. Eric proficiat! Woensdagavond 8 juni maakten de plattelandsvrouwen uit Dij- kerhoék "een puzzelrit per fiets. Het was prachtig weer, en ruim 20 dames fietsten een route die door 3 heren van de leden was uitgezet. Onderweg moesten op verschillende plaatsen 16 num mers worden genoteerd die later aan de hand van foto's weer herkend moesten worden. Ie prijs mevr. T. Wissink, 2e prijs mevr. M. Maneschijn, 3e prijs mevr. E. Veneklaas. Aan het eind van de prachtige rit o.a. over de Zuurberg en door de Beuseberg dankte de 2de presidente de heren voor de medewerking en bood hen een kleine attentie aan. De dames werden bedankt voor het mee fietsen en ieder werd welthuis gewenst. De boerderij van Kemper werd bijna geheel verwoest evenals de naast pelcccn varkensschuur. Vrijdagmiddag rond vijf uur ontlastte zich boven Holten omgeving een kort onweer dat gepaard ging met een „Eg; tische" duisternis, stortregen, storm en een windhoos, die het bijzonder in de buurtschappen Neerdorp en Keihui grote schade aanrichtte aan boerderijen en andere opstal! Van de boerderij van de land bouwer J. H. Jansen, Neerdorp 77, werd een vrij groot deel van het rieten dak weggerukt en gin gen plm. 40 golfplaten van een schuur de lucht in. Een opraap- wagen die op het erf stond, ging ondersteboven en enkele zware eiken werden ontworteld. Ook ontstond schade aan een schuur van de naastwonende buurman A. Rietberg. Enorm veel schade ontstond aar de boerderij van de landbouwei G. B. Kemper, Espelo 14. Van de boerderij gingen de beide zij muren onderuit en bijna het ge hele dak stortte in. Ook aan het woongedeelte ontstond schade. Een varkensschuur werd even eens bijna geheel verwoest. De varkens werden ondergebracht in een leegstaande schuur onder Mariënheem. Van de graan schuur werd een groot aantal platen afgerukt. Een groot aantal bomen, waar onder nogal wat zware eiken, knapte af of werd ontworteld. Vele hiervan kwamen op de weg terecht, waardoor o.a. op de Oude Deventer weg en de Vale- weg het verkeer geruime tijd gestremd werd. Personeel van gemeentewerken, brandweer en het Gemeentelijk Energiebedrijf waren tot rond twaalf uur met hulp van buurt bewoners bezig om versperrin gen op te ruimen en schade aan •het elektriciteitsnet te herstellen. •Plm. twee iaar geleden, om pre cies te zijn In de vooravond van maandag 14 Juli, teisterde een zwaar noodweer de beide buurt schappen. Ook toen ontstond er door storm en een windhoos veel schade aan opstallen en bomen en werden door zware hagelslag enkele tientallen hec taren veldvruchten, waaronder veel snijmais, totaal vernield. De schade die vrijdagmiddag •werd aangericht, loopt in de tienduizenden guldens. Sinds een halfjaar heeft ook Holten een mannenkoor. Dirigent B. van Jaarsveld heeft in de korte tijd van voorbereiding kans gezien de presentatie-avond te doen slagen. De Hervormde Kerk was vrijwel geheel bezet voor de eerste muzikale kennismaking met het klein bezet mannenkoor, dat nog verder uitgebouwd moet worden. De koorklank was wat onevenwichtig in het beginkoraal „O Heer die onze Vader zijt'nogal ondoorzichtig door de lage toonzetting en de enge lig ging van de baspartijen. ren de kenmerken. Heilig, heilig, van Schubert leed weer aan het reeds gesignaleerde euvel by de bassen, weinig houvast in de toonvorming en collaboratie met de tenoren. De begeleidings stemmen in de „Twaalf rovers" waren volgzaam, waarbij dirigent van Jaarsveld verdienstelijk de solo zong, enigszins geremd door verkoudheid, doch met sonori- Eens als de bazuinen klinken liet goede tenoren horen, waarbij echter de bassen moeite hadden zich aan te passen, zodat het klankbeeld weinig transparant was. De negro-sptrltual Were you there? had een aanvecht bare uitspraak van het Engels, terwijl de lage stemmen weinig toonvast waren en neiging had den om de tenoren te steunen. Dit euvel kwam meer voor, zo dat de melodieën soms ln octa ven klonken, goed bedoeld over igens. Veel beter was het La tijnse koorwerk, waarin de vier stemmigheid beter uitkwam, medé door de hoge ligging De bewerking van Dankt, dankt nu allen God was voor het begin nende koor nog te moeilijk, de lastige canonische inzetten kwamen moeilijk tot parate zang Het oorspronkelijk koraal ln de mannenkoor-harmonisatie was aanmerkelijk te verkiezen geweest Te weinig expressie en nogal gejaagd in het tempo wa- teit en boeiende de voordracht uitgevoerd. Het Jongerenkoor Helicon, genoemd naar een Griekse berg, gewijd, aan de Mu zen, werd geleid door Ineke Jaarsveld-Kevelam, die haar sporen op muzikaal gebied reeds in Holten heeft achtergelaten. Het repertoire beslaat o.m. het liedboek der kerken, waarvan het beglnnummer in dubbelko- rlgheid werd uitgevoerd, met spontane jonge stemmen en frisse voordracht. Het schoollied van de Italiaanse meester was zeer ad rem met nuancering van de toon en spitse voordracht. Samen met het mannenkoor klonk Go down Moses, gelijkma tig en homogeen, terwijl I want to be ready een lichte toets kreeg. Het Duitse kerkelijk lied kreeg een gewijde voordracht met golvende melodische fijnen. Lebe den Herm van Huogo Dis tier werd in het Nederlands ge zongen, jammer voor de oe- klanken, die in dit lied zo fraai kunnen klinken, overigens een nog te moeilijke opgave voor dit jongerenkoor, met veel polyfone inzetten. Het muzikale echtpaar van Jaarsveld-Kevelam zong en speelde ook nog het bekende Panls Angellcus van Cesar Franck, waarin echter de orgel- party de echo-werking achter wege liet. Het volksliedje voor belde koren „Schwesterleln" be tekende een goede afsluiting, van deze presentatie-avond, waarin beide koren onder de spirituele leiding van het echt paar samen muzikaal voor de dag kwamen, het mannenkoor nog ln een al verheugend begin stadium, het jongerenkoor al meer gevorderd, echter met be langrijke muzikale elementen. Het slotmummer werd gebis seerd, waarby het publiek zich zeeer waarderend uitte met har- tefijk applaus. Voor het koorle ven in Holten een aanwinst dit mannenkoor, dat zeker zyn weg zal vinden. KASPERSMA Van de boerderij van J. H. Jansen in net Aeeruorp wciu deel van het. dak weggerukt. Op zondag 19 juni zal om 10 uur in de tent aan de Borkeldweg het interkerkelijk recreatiewerk weer van start gaan met een kampdienst. Tijdens de daaropvolgende acht weken zal een team van jonge mensen klaar staan om vakantiegasten én Holtenaren te ontvangen bij allerlei .aotiviteiten voor jong en oud. Elke zondagmorgen is er een kampdienst en van maandag tot en met donderdag is er van 10 tot 12 uur een kindermorgen; er worden allerlei spelen georganiseerd, de Twentse koffietafel o.a. met medewerking van een Amerikaanse gospelgroep en de „Holtense Boerendansers", droppings, '.peurtochten staan weer op het programma De weekprogramma's vindt u in het Hoitens Nieuwsblad en op de biljetten bij verschillende winkels en campings in Holten. De kerken zijn aanwezig, het team is pesent. U ook? Interkerkelijke Recreatieconimissle Holten PROGRAMMA 19 tot en met 25 juni: Zondag 19 juni 10 uur: Kampdienst m.mv. Hoitens Gemengd Koor. Voorganger: ds. H. van Twillert. Maandag 20 juni: Kindermorgen; 14 30 uur: Spelenmiddag. Dinsdag 21 juni: Kindermorgen; 20 uur: Gekostumeerd volley- bal. Woensdag 22 juni: Kindermorgen; 14.30 uur: Speurtocht. Donderdag 23 juni: Kindermorgen; 22 uur- Dropping. Jongeren beneden 11 jaar onder begeleiding. Inschrijven vanaf 20 uur. Vrijdag 24 juni 11 uur: Picknick (brood meenemen); 20 uur: Songfestival. Zaterdag 25 juni 20 uur: Instuif De kiosk is geopend maandag tot en met donderdag van 9 30 tot 10 uur en van 12 tot 12 30 uur. vrijdag van 10 tot 11 uur en zaterdag"van 9 30 tot 10 uur. m... B Bij temoeraturen boven 30 graden vervallen de middag programma's en worden zo mogelijk naar de avond verscho- Het team Marja. Roely. Hein en Germa verwacht ook u. Graag tot ziens in de tent!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1