Strenge controle op schr ikdraadinstal lati es Ponyconcours „Bergruiters" uitstekend geslaagd Schuredag '77 VERZORGING VAN ANJERS Deel 1 SOLUTION Weet je wetje, laat P.c. Markelo eerste bij acht en viertallen dressuur Hemelvaartsdag werd in de weide van boer Aaltink „Erve Twenhaar" aan de Rijssenseweg het jaarlijks ponyconcours gehouden van de Ponyclub „Bergrui- ters" waaraan werd deelgenomen door de ponyclubs „Esehruiters", Wierden, „Oosterhofruiters", Rijssen, „Bergruiters", Holten P.C. „Markelo" en de P.C. „Die- penheim". Er werd gereden volgens de reglementen van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Het snelle parcours met prachtig lopende lijnen was op gebouwd door de heren Alb. en Johan Bronsvoort. Voor het springconcours bestond 's middags een flinke belangstel ling. 's Morgens werden de dressuur- proeven (individueel, vier- en achttallen) verreden, alsmede de voorwedstrijden voor het spring concours in de namiddag. Het middagprogramma werd beslo ten met een grote parade, waar aan door bijna tweehonderd jongelui met hun keurig ver zorgde pony's werd deelgeno- I Zaterdag had de prijsuitreiking plaats van de ballonwedstrijd die tijdens de carnavalsoptocht werd georganiseerd door Cafe- rest. „De Poppe" Op de foto zeven van de tien jongelui die een prijs wonnen en de heren Aanstoot van „De Poppe". men. Nadat de jongelui zich hadden opgesteld had inspectie plaats door de heren W. Barve link. G Nijenhuis en W. Vos. bestuursleden van de „Bergrui ters" en het jurylid de heer H. Beldman te Wierden. De paradeprijs was voor de po nyclub „Markelo". Na de parade sprak de voorzit- ter van de organiserende vereni ging de heer W. Barvelink een woord van dank tot de familie Aaltink voor het beschikbaar stellen van het terrein, tot de juryleden, tot de M.A.C. ..De Holterberg" voor het beschik baar stellen van de perfekt wer kende geluidsinstallatie en ver der tot allen die hun medewer king verleenden aan het welsla gen van het evenement waar voor een flinke belangstelling bestond. UITSLAGEN Ring 1: Afdelingsdressuurr: Achttallen: 1. P.C. Markelo, Markelo 124.5 pt„ 2. P C. Esehruiters, V/ierden 121 pt., 3. P.C. Oosterhofruiters, Rijssen 116 pt., 4. P.C. Bergruiters, Hol ten 111 pt,. 5. P.C. Bergruiters II, Holten 96 pt. Viertallen: 1. P C. Markelo Cat. D. Markelo 113,5 pt., 2. P.C. Markelo Cat. B, Markelo 102 pt. Ring 2: Ind. Dressuur klasse B2: 1. Hans Pettinga, Pinto, Be rgruiters 61 pt., 2. Erik Vincent, Koen, Bergruiters 60 pt.. 3. Jan- neke Zandberg. Christoffel. Be rgruiters 58 pt.. 4. Christien Zandberg. Kitty. Bergruiters 57 pt., 5. Berdien Paalman, Dunja, Bergruiters 56 pt. Ring 3: Ind. dressuur klasse B2: 1 Jelle Zandvoort. Jamy, Oos- terhofïruiters 66 pt., 2. Lambert Kooymans, Robby. Markelo 63 pt.. 3 Anita Reurink, Rienia, Diepenheim 62 pt., 4 Marjon Klein Nagelvoort. Taiga, Mar kelo 61.5 pt., 5. Rianne Gorte maker, Marco, Esehruiters 60,5 pt. Ring 4: Caprilli: 1 e.a. Ans Rouweler, Nuschka, Markelo 125 pt, 1 e.a. Marjan de Visser, Sunny Boy, Markelo 125 pt., 3. Dinand Lammertink, Eland, Diepenheim 122,5 pt.. 4. Jan Pas. Flamingo, Oosterhoffruiters 120 pt. Ring 5: Caprilli: 1 Marga van de Linde. Kitty. Oosterhoffrui ters 137 pt.. 2. Ronnie Tempel man One Doch. Markelo 135 p 3. Marjon Klein Nagelvoort. Tai ga. Markelo 130 pt.. 4 Hans Pettinga, Pinto. Bergruiters 125 pt.. 5 Sandra Klein Nagelvoort, Broomy Pancy, Markelo 122 pt., 6 e.a. Gerrit Wessels, Roy, Oos terhoffruiters 120 pt., 6ee Harry Nijenhuis, Janky, Bergruiters 120 pt. Ring 6. Ind. dressuur klasse L: l Ria Leunk, Katmga, Markelo 136.5 pt., 2. Jan van Berne, Zunt. Markelo 131 pt., 3. Wilma ter Steege, Nysam, Oosterhof fruiters 130.5 pt., 4e.a. Harry Nijenhuis, Janky, Markelo 127,5 pt., 4e.a. Anja Roskam, James S. Oosterhoffruiters 127,5 pt., 4e.a. Joyce van de Sluis, Rosita, Bergruiters 127,5 pt., 4e a. Anton Muller, Arora. Bergruiters 127.5 Pt. Ring 7. Ind. dressuur klasse LI: 1. Marian Murris, Smoky, Be rgruiters 138,5 pt., 2. Ans Rou weler. Nuschka, Markelo 138 pt 3. Christa Minnesma, Sylvia, Markelo 135,5 pt,, 4 Hilda Hof stee. Julius, Esehruiters 133 pt., 5. Hans Barvelink, Novae. Be rgruiters 130.5pt. Ring 8. Ind. dressuur klasse LI: 1 Connie de Visser. Harold. Markelo 134 pt.. 2. Jeróme Wol- ters, Chiefcola, Bergruiters 133,5 pt., 3e.a. Ernine Palthe, Egon. Esehruiters 132.5 pt., 3e.a. Wou ter van de Berg, Lady. Markelo 132,5 pt., 5. Marjan de Visser, Sunny Boy. Markelo 131 pt., 6. Dianne Lodeweges, Drift Spin, Esehruiters 130,5 pt. Ring 9. Ind. dressuur klasse L2: 1. Erna Wessels, Sidney, Esehruiters 133 pt, 2. Helga Kamp, Zorro, Esehruiters 123,5 pt., 3 Bertus Dasselaar, Jodo- kus, Esehruiters 120.5 pt., 4 Enk Broeze, Wampy, Esehruiters 119.5 pt Ind. dressuur klasse M/Z: 1 Ka rin Brouwers. Mr. Browny Be rgruiters 137 pt.. 2. Maneke Ro- bers. Shetly. Bergruiters 123 pt. Ring 10. Ind. dressuur klasse LI: 1. Henny Amtink, Cillie. Markelo 139 pt.. 2. Dian van de Kolk, Marco, Esehruiters 121 pt.. 3ee. Henk Jan Hargeerds, Springfield, Markelo 119 pt, 3ee. Mart Klem Willink, Johnn,, Die penheim 119 pt. Springen klasse B, Cat. A/B: 1. Diana Schut, Rap, Esehruiters 0 ft., 2. Ingnd Nijsink. Mando, Esehruiters 0 ft, 3. Henny Am- tink, Cillie, Markelo 0 ft., 4. Di nand Bruins. Ronald, Esehrui ters 0 ft., 5. Rob Teunissen, Fu rie, Esehruiters 0 ft. 6. Christina Zandberg, Chnstoffel, Bergrui ters 0 ft. Cat. C/D: 1. Ene Broeze, Wam- pie, Esehruiters 0 ft.. 44,4 sec., 2. Hans Pettinga. Pinto II, Be rgruiters 0 ft.. 45,4 sec., 3. Ans Rouweler, Nuschka. Markelo 0 ft., 48.2 sec.. 4 Wouter van de Berg. Lady. Markelo 0 ft., 51,2 pt., 5. Marjon Klein Nagelvoort. Taiga. Markelo 0 ft. 52,4 pt., 6. Lammert Kooymans, Robby, Markelo 0«ft, 53,0 pt. 7. Gerrit Dannenberg, Akimbo, Oosterhof fruiters 0 ft., 54,4 pt. Springen klasse L Cat. A/B: 1 Jansje Assink, Edgar. Esehrui ters 0 ft.. 2 Henk Jan Har geerds, Springfield, Markelo 3 pt. Cat. C/D: 1 Erniene Palthe, Egon, Esehruiters 0 ft, 49,3 pt., 2. Gert Jan Sanderman, Zoeffie, Oosterhoffruiters 0 ft., 50,1 pt, 3. Tineke Bruggink. Rakker, Oos terhoffruiters 0 ft. 53.4 pt, 4. Bertus Dasselaar, Jodokus, j.liters 0 ft., 55,2 pt., 5. Dianne Lodeweges, Chrispin, Esehruiters 0 ft, 56.1 pt. 6. Net tie Bonte, Rocket, Markelo 0 ft., 47.4 pt. Springen klasse M/Z: 1. Erna Rutterkamp met Cooper, Oos terhoffruiters 4 ft.. 53,3 sec., 2. Anja Olthuis met „Ceasar", Esehruiters 8 ft., 55,3 sec. Stoelendans: 1. Jan Aaltink met Roman, Bergruiters, 2. Thea Paalman met Kenneth, Bergrui ters, 3. Dian v.d. Kolk met Amarco, Esehruiters, 5. Erik Vincent met Coen, Bergruiters, 6. Rianna Gottemaker met Mar co, Esehruiters. Eenspan:Bij het programma onderdeel „eenspan" kwamen in de ring Pablo" van E. Ven eklaas, Borkeld en „Brigitt" van G. Vincent, Liezenweg. Op 2 juli a.s. organiseert De Schure een popfestival in de openlucht, waar de hele dag zes bekende en minder be kende Nederlandse groepen zullen musiceren. Om het Holtense publiek een beetje bekend te maken met de groepen die er zullen spelen, wordt er elke week een stukje over een van die groepen gepubliceerd in het Holtens Nieuwsblad. Deze week zal de hoofdattractie van 2 juli worden behan deld: Solution uit Groningen. Solution bestaat uit de volgende personen: Tom Barlage: sopraan- en altsax, fluit, E-piano. percussie; Willem Ennes: toetsen (Fender Rhodes. Stringensemble. Ham mondorgel); Hans Waterman: drums; Guus Willemse: basgitaar zang. Tot nu toe zijn van Solution 3 el- pee's op de markt gebracht, waar van vooral de laatste, Cordon Blue. veel succes heeft gehad. Solution is in 1966 ontstaan en speelde toen nog onder de naam Soulution. Het was toen een zes- mansformatie. die vooral veel Blood-Sweat and Tears-achtige nummers ten gehore bracht. In 1968 werd de naam veranderd in Solution, omdat Soulution teveel associaties opriep met de toen steeds populairder wordende ..soul-music' Solution speelde immers een heel ander soort mu ziek' In de loop van do jaren is de muziek van Solution wel wat veranderd. In de beginjaren waren er veel jazz- ïnvioeden te bespeuren, die vooral op de eerste Solution-elpee en hun tweedg plaat. Divergence, in het oog springen. Maar ook waren er op deze elpee's al veel elementen aan wezig die hebben bijgedragen tot de sound die Solution zich tegen woordig eigen heeft gemaakt: een melodieuze melodielijn, gevormd döor sax en toetsen, met daarover heen een stevig en swingend bas en dru m ritme Hun muziek valt op door het ontbreken van een gita rist. Dit ..gebrek" wordt dubbel en dwars gecompenseerd door de goed-doordachte sax-partijen van Tom Barlage. waardoor hun mu ziek zeer zeker niet ..leeg" over komt. Solution's muziek is voor het grootste dee! instrumentaal, maar wanneer er gezongen wordt, gebe urt dat zeer functioneel door Guus, Geen „Mick Jagger-gcschrceuw maar „cleane" zang zonder kapso nes. Live komt Solution het best over Complete muziek zonder ego tripperij. In de loop der jaren heeft Solution een ijzersterke reputatie opgebouwd op muziekgebied in Nederland. Hun concertagenda staat haast elke week volgeboekt. De groep is ook erg bekend in Enge land, waar ze al verschillende ma- len op tournee zijn geweest. Kortom. Solution is zeker een groep die ook over de grenzen kijkt en er waardering ondervindt. Hun populariteit is sinds het uitbrengen van de elpee Cordon Bleu danig gestegen. Deze elpee is opgenomen in de bekende Engelse Rockfield- studio en is uitgebracht onder het Rocketlabel. de platenmaat schappij van Elton John. een van de grootste fans van Solution. Op de elpee staan de beste nummers die in de periode 1973-1976 zijn ge schreven. In deze periode was de groep nl. een tijdje non-aktief, om- ]dat Tom Barlage en Willem Ennes in dienst moesten, en bovendien waren er problemen met het vinden van een juiste bezetting. Solution zal zekor de klap op de vuurpijl worden van de „Schuredag '77". Lekker swingen, lekker luiste ren, lekker relaxenKom ook! SV7EET D'BUSTER De tweede te „behandelen" Éxoep, die 2 juli a.s. op het Schureo- penluchtpopfestival zal spelen, heet Sweet d'Buster. Deze vreemde naam zal velen van jullie niets zeg gen, maar wanneer de muzikanten, die deze groep vormen met name genoemd worden, zal bij velen een lichtje gaan branden. Sweet d'Buster is iets meer dan een jaar geleden opgericht als muzi kaal experiment van de Eindho- vense saxofonist Bertus Borgers. Aanvankelijk was het niet zeker dat de door Bertus bij elkaar ge brachte muzikanten als groep zou den gaan optreden, want in eerste instantie zouden ze een elpee gaan opnemen met nummers, die Bertus geschreven had.... Maar het is er toch van gekomen. Zo is Sweet d'Buster ontstaan. De muziek die ze maken kan het beste gekarakteriseerd worden als „funk", alhoewel dit een nogal cli chématig woord is. dat vaak ten onrechte gebruikt wordt. Bij Sweet d'Buster echter is dit woord zeker op -z'n plaats. Voor Nederlandse begrippen heeft de groep een nogal ..Amerikaans" geluid, waarbij het ritme de belangrijkste basis is voor de nummers. Stevige swing, don ker en stuwend basspel, ruige te norsax. ondersteunend toetsen- werk. stuwende drums. Dit zijn en kele karakteristieken die zeker op z'n plaats zijn. Zoals al eerder vermeld werd. is de groep opgebouwd rond Bertus Borgers. Hij werd in de 60er jaren landelijk bekend, doordat hij in de groep van Peter Koelewijn speelde- (scheurende sax in „Kom van dat dak af'). Zoals zovele saxofonisten ibv Willem Breuker en Ene Cam- meraat) heeft Borgers dit instru ment leren bespelen in een fanfare-orkest. In Eindhoven richtte hij de Mr Albert Show op, een groep die landelijke bekend heid genoot. Na deze periode heeft hij in allerlei bandjes gespeeld, van free-jazz tot het begeleiden van modeshows. Nu is hij alweer ander- halfjaar bezig met zijn eigen groep, die op de Schuredag zal spelen Naast z'n saxofoonspel zingt hij ook nog. en hoe! De bekendste musicus die in Sweet d'Buster speelt is Robert-Jan Stips, die veelsoortige toetsin strumenten „bewerkt". Hij was één van de oprichters van Supersister, die in de tijden van de le en 2e Schure al eens in zaal Irene heeft opgetreden. Na het avontuur met Supersister is hij opgenomen in Golden Earring, als extra man in een Amerikaanse tournee. Na de tournee s met de Earring heeft hij zich bij Sweet d'Buster aangeslo ten. Gitarist in de groep is de man met de zazjte zie (is zachte g) uit de omgeving van Eindhoven. Paul Smeenk. Toen hij in een amateur bandje speelde ontdekte Bertus hem en werd meteen opgenomen in Sweet d'Buster. Het ritmische duo van de groep, Hans Lafaille op slagwerk en Her man Deinum op basgitaar, werkt al jaren met elkaar in allerlei erg be kende bands, Ze speelden voor het eerst samenin het uit Zwolle stammende Blues Dimension., een groep die tamelijk bekend werd in de woelige jaren zestig. Na dit avontuur werden beide Overijssel naren opgenomen in wat wel de beste bluesband van het continent genoemd werd, Cuby and the Bliz zards. Ze speelden drieëneenhalf jaar in deze haast legendarisch te noemen Drentse groep en speelden o.a. mee op de beste elpee van die groep. Groeten uit Grolloo. Na deze periode hebben ze o.a. Rob Hoeke. Kaz Lux en Cyril Havermans bege leid. Na een blauwe maandag ge musiceerd te hebben in Rudy de Queljoe's ..Cham of Fools" sloten Lafaille en Deinum zich aan bij de groep-met-die-vreemde-naam. Sweet d'Buster. Ziezo, dit is het dan weer voor deze week. Volgende week meer! De anjer staat door kleurenrijk dom en frisse geur. door edele houding en goede houdbaarheid hoog op de ranglijst van veel gebruikte snijbloemen. In het Chrysal-laboratorium stelde men een speciaal produkt samen voor anjers, waardoor men veel langer kan gemeten van een volle, grote en geurende anjer dan voorheen. Anjer-Chrysal is een snijbloe- menvoedsel en bevat die stoffen welke de anjer nodig heeft om verder uit te groeien. Begrijpelijk moet juiste toepas sing van het voedsel plaats vin den zoals op de verpakking staat vermeld. Dan alleen be reikt men het beste resultaat. Wil een bloem voedselhoudend water op kunnen zuigen, dan •moeten de stelen, voor het ïn de vaas zetten, op de juiste wijze worden afgesneden. Men moet hiervoor een scherp mes gebrui ken en daarmee enkele centime ters van de steel schuin afsnij den. De bloemen daarna direkt in de oplossing met Anjer- Chrysal zetten. De anjer mag men niet in de nabijheid plaatsen van rijp fruit, daar fruit schadelijk gas af scheidt. waardoor anjers krim pen. Het feit. dat men nu nog langer van deze mooie bloem kan genieten, zal zeker het ge bruik van deze nieuwe vinding nog meer stimuleren. Dé politie heeft enkele weken geleden aan bijna driehonderd landbouwers i. Holten een brief ge- s.uurd waarin *,yordt ge wezen op de verplichting van het naleven van de 'veiligheidsvoorschriften van schnkdraadmstalla- ties, die niet altijd even onschuldig zijn als men veelal denkt, en er zijn dan ook al veel ongeval len geweest als - gevolg van de ondeugdelijkheid van de apparatuur. Enkele van deze ongevallen •hebben zelfs mensenlevens ge kost en bij ande.-e gevallen wa ren dierén het slachtoffer Bij ingestelde onderzoeken bleek dat de oorzaak steeds te wfjten was aan ONDEUGDELIJKE aanleg van de installaties waar door schrikdraad onder een voor mens en dier LEVENSGE VAARLIJKE spanning was ko men te staan. Dergelijke onge vallen zijn alleen te voorkomen door nauwgezette naleving van de veiligheidsvoorschriften zoals die zijn opgenomen in het „Vei ligheidsbesluit elektrische schrikdradenUit de admini stratie van de politie blijkt dat steeds meer landbouwers na la ten hun schrikdraadinstallaties jaarlijks te laten keuren. De landbouwer die een installatie heeft moet een bewijs kunnen tonen dat deze in orde is. De geldigheid van dit bewijs ver loopt op 1 april van het jaar na de laatste keuring. Mocht bij kontrole door de politie blijken dat schrikdraad installaties niet aan de eisen van veiligheid vol doen dan volgt onherroepelijk proces-verbaal Op overtreding van het Veiligheidsbesluit wordt straf bedreigd van ten hoogste drie maanden hechtenis of een geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Er komen de laatste tijd nogal wat klachten binnen over loslopend vee, wat zeer ernstige gevolgen kan heb ben voor het verkeer. Meer in formatie over de eisen waaraan afrastering moet voldoen wordt graag verstrekt.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7