Daggroepsverzerging ,,®iessemp3as" Meerpalen in Dijkerhoek Scholengemeenschap heeft driedimensionaal periodiek systeem der elementen Ned. record platendraaien Canadese ambassadeur bezocht Holten Weeker iddien: Bie JaEink in kom ie allied klaar. KDIENSTEN V^UtVtEW AGENDA m S&mr* BURGERLIJKE STAND Jafink helpt u altijd uit de problemen. Tel. 05470-22B4 Stationslaan 24 Tel. 05483-184/ Waagweg 15 frs*w& Elders in dit- blad is een advertentie opgeno- tmen waarin vrijwilligers en vrij willigsters gevraagd worden om assistentie te verlenen bij de op te zetten afdeling "daggroeps- verzorging" binnen het bejaar dencentrum wonder! Wat wil dat zeggen "daggroepsverzorging". De benaming klinkt nogal pro fessioneel. Enerzijds is dat ook wel het geval, maar anderzijds is het dat beslist niet. Het gaat om een beetje warmte, in de vorm van hulpverlening, bieden aan die bewoners- die de dood gewone algemene dagelijkse le vensverrichtingen niet meer zo goed kunnen doen en daardoor op hun kamer wat eenzaam dreigen te worden. Hoe kan nu die hulp geboden worden?. Door met deze bewo ners. samen een paar eigen me dewerksters en vrijwilligers of sters overdag en of eventueel 's avonds in een als huiskamer in gericht vertrek bij elkaar te zijn en samen alles te doen. Gedacht wordt aan koffie- en theedrin ken. de maaltijden gebruiken, spelletjes doen, met materialen bezig zijn, voorlezen, wandelen, naar muziek luisteren en zo maar wat babbelen. Er zijn zoveel dames en heren, ongetwijfeld ook zien Holten, die er wel eens aan gedacht hebben om iets voor een ander te doen. Maar je komt er ge woon niet toe. Hier ligt die mo gelijkheid spelen!1" velen zullen de gelegenheid om in ieder geval op dinsdag, 7 juni a.s. eens te luisteren naar de uiteenzetting over dit stuk sociaal maatschappelijk werk. ZATERDAG 28 MEI. 16.00-19.00 uur "Open Huis" schoonheidssalon-Boerenboetiek "Hetty Bakker", Raalterweg 36. Zondag, 29 mei (le Pinksterdag) 14.00 u Disco Show café „De Wippert" MAANDAG 30 MEI "Top 100" in de Schure" ae bericht en advertentie) 14.00 u Drive in Show in cafe „De Wippert" DINSDAG 31 MEI 20"** uur Bijeenkomst Her vormde Vrouwenvereniging Dij- kerhoek in gebouw „Bethanie laatste bespreking i.v.m. uit stapje op maandag 20 juni. MAANDAG 6 TOT EN MET ZATERDAG 11 JUNI: Collecte ten bate van Stichting Chr. Blindenhulp „De Fakkels bijeen" 19.00 uur Gezameiyke buitenoe fening EHBO afd. Holten met plaatselijke brandweer De nieuwe Canadese ambassadeur in Nederland mr. Saul Rae bracht vorige week vrijdag een kort be zoek aan de Canadese begraaf plaats op de Holterberg waar als groet aan de gevallenen een grote krans werd gelegd bij het monu ment. Na de kranslegging maakten mr. en mrs. Rea en de cunsulgene- raal mr. Se Quin in gezelschap van burgemeester Enklaar en de hoofdtuinman van de begraaf plaats mr. C. Reeves een wande ling langs de graven. Geboren:Elisabeth Hendrika Christina dv J. A. G. Oolbekkink en E. H. C. ter Beest; Richard Alfred zv H. Kruimelaar en M. Nijboer; Jo- han zv J. W. Mekenkamp en A. ten Hove. Overleden: G. J. Breukink, oud 75 jaar, Holten; H. C. O. Magel, oud 91 jaar. Holten; A. Stukker, oud 62 jaar, Holten; B. Bosman-Nikkels, oud 79 jaar, Holten (overleden te Deventer); W. P, Keun, oud 63 jaar. Holten (overleden te Deventer). Ondertrouwd: H. Klein Teeselink, oud 26 jaar. Holten en A. B. Ste vens, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: A. G. H. Vincent, oud 21 jaar. Holten en A. van Ark, oud 21 jaar. Diepenveen. arts; Zaterdag 28 t.e.m. maandag 30 mei. J.H.A. Bruins, Mol- lenbelterw. 15, tel. 1280 voor boodschappen bellen; 11.00 uur en 16.00 uur. wijkverpleging;; Zaterdag 28 t.e.m. maandag 30 mei. zr. R. Bos-Kamphuis, Deventerweg 55, tel. 2123. spreekuren wijkverpleegkun digen en uitlenen van maga zijnartikelen van dinsdag t.e.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur. Groene Kruisgebouw. ziekenvervoer. A. Muller, tel. 1745 b.g.g. J Aanstoot tel. 2980 en 1338. ziekenfonds. Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 u. Dorpsstr. 16. tandarts; 28 en 29-5: F B. Zeilstra. Brederostr. 6, Rijssen, tel. 05480-4569 30 mei, J Becker, Stationsstr 8, Nijverdal, tel 05486-12146. Spreekuur spoedgevallen;5.00 - 5.30 uur namiddag dierenarts; 28-30 mei. V/.CC. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruist bouw. Gaardenstraat G.J. Kraaii. tel. 2299 maatschappeli jkwerk Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening "Midden Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. spreekuur maand. 8.30-9.30 uur en donderdaga vond van 6-7 uur en volgens afspraak. gezinsverzorging Maandag 8.30-9.30 u. Dorps straat 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn maatsch. Werk en Gezinsveiz. tel be- reikb. onder nr. 05436rI6465. wachtdienst vleeskeu- rings vleeskeurings dienst. T.e.m. zondag 29 mei: W. ter Schure. Verzetstraat 54, tel. 2715 Maandag 30 mei t.e.m. zondag 5 juni; Dijkstra, Schoutenstr. 35, tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. storingsdienst; Zaterdag 28 mei t.e.m. vrij dag 3 juni; Electra; J. Kolk man. Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS: H.J Kolkman, Churchillstraat 99, tel. 3016. politie; Telefoon; 3152-2665 en 2855. Na 6 uur 's avonds bellen; 05200-71234 brandweer; Telefoon 2222 (dag en nacht). In alie scholen worden de leer lingen in de scheikunde les ge confronteerd met een wan dplaat, waarop het periodiek systeem der elementen is afge beeld. Het nadeel is echter dat zij vaak geen voorstelling heb ben hoe het element er in wer kelijkheid uitziet. Iedereen heeft wel een voorstelling van goud of zilver, maar jodium doet de meeste mensen denken aan iets vloeibaars dat desinfecterend werkt, in werkelijkheid is het een glanzend niet-metaal. De scheikundeleraar van de S.G. Holten, Drs. J. Jansen, leek het aardig om te proberen zo- veel mogelijk elementen te ver zamelen en deze in te smelten en dan met de bijbehorende ge- gevens in een vitrine op te hangen. Zijn inspiratiehron was de Universiteit van Groningen, waar prof. Wiebenga een aantal jaren bezig is geweest om zo veel mogelijk elementen te ver zamelen. De groningse verzame ling is nu compleet met uitzon dering natuurlijk van de radi oactieve elementen; dus alle elementen hoger dan uranium. In Holten hebben ze nu al bijna 60 van de 90 te verzame len elementen. Het verzamelen van deze eerste 60 elementen ging vrij snel, hierna zal het wel wat langer duren. Zo ver wacht de heer Jansen, dat met name de groep der lanthaniden problemen zal opleveren. Regelmatig staan leerlingen voor de vitrine, die daardoor spelenderwijs bekend worden met begrippen als edelgassen, waardigheid atoomnummers e.d. De amanuenses worden, wan neer zij voorbijkomen, dikwijls geconfronteerd met leergierige leerlingen. Een enkele keer wordt de scheikundeles ver plaatst naar de gang, waar dan voor de vitrine een explicatie gegeven wordt van de inrich ting van het periodiek systeem. Twee wensen leven nog. De Scheikundeles op de scholen gemeenschap. Links drs. J. Jan sen. eerste is dus een aanvulling met de nog ontbrekenede ele menten. De tweede wens is de edelgassen te kunnen laten zien door ze in te smelten in gasont ladingsbuisjes, waarbij door middel van electrische ontla ding de karakteristieke fluore scentie der edelgassen is waar te nemen. Te denken valt hier bij aan neonlicht. Maar voorlo pig stuit dit laatste op problemen. Ned. herv. kerk. 8.30 u en 10.15 u. ds. van der Neut van Nijverdal In tweede dienst medewerking van Kerkkoor. Extra, coll; Provinciaal Kerkewerk Op pasdienst. mevr de Blaauw, VVillemien Loman en Janny Scheperboer TWEEDE PINKSTERDAG 9.30 uur ds. C.C Addink. Ex tra coll: Provinciaal Kerkewerk. Geref. kerk. 8.30-10.00 en 19 15 uur ds. G.W.H. Peddemors Oppas dienst (10.00 uur) Bea Brinkman. mevr. Kruimelaar-Kistemaker (res. mevr. Aanstoot-Voortman) mevr. Meijerink-Stam, mevr Beldman-Kistemaker (res. mevr. Garritsen-Kolkmani TWEEDE PINKSTERDAG 9.30 uur ds. G W H. Pedde mors. Zangdienst. Tijdens de pinksterdagen is in alle dien sten de eerste collecte voor de zending en de tweede voor rente en de tweede voor rente en aflossing R.K. kerk (gebouw Irenei Zaterdag 28 mei 17.00 uur Zondag 9 30 uur Tweede Pinksterdag 9.30 uur. dijkerhoek; 9.30 uur ds. C.C Addink Ex tra coll. Provinciaal Kerkewerk. okkenbroek; 10.00 uur ds. M DE Heer. Openbare geloofsbelijdenis. Uitgangscollecte, kerkeraads- kas. TWEEDE PINKSTERDAG: 10.00 uur ds J.G. Beerthuis van Bathmen. Nieuw Heeten; Zaterdag; 19.00 Zondag; 8 00 uur en 11.00 uur m.m.v. Jeugdkoor. Zaterdag; .vond er in Dijkerhoek een mer kwaardige gebeurtenis plaats. Op de hoek van de Beumersteeg en de Dijkerhoekseweg werden onder grote belangstel ling van de Diekerhoe- kers door buurtbewoners twee meerpalen, aange boden door houtzagerij Koopman te Dijkerhoek, geplaatst waar tussen in een groot bord waarop te lezen stond „Hier kan het geldschip meren, om de „gedwongen" tankmelkers geld uit te keren". De boeren willen op deze ma- rfier de aandacht vestigen op de gevolgen die de steeds verder gaande rationalisering van de melkfabrieken ook voor hen als melkveehouders heeft. De heer Prangsma, voorzitter Dinsdagmorgen 17 mei om 10 uur vetrokken de kleuters netjes twee aan twee in een lange rij richting camping Veneklaas. Over het spoor bij 't sportpark wachtte hun een verrassing Daar stond n.l een tractor met drie wagens erachter voor hen klaar «Nadat ze allemaal een zitplaats hadden gevonden, ook de jufs en de oudercommissie, ging het al zingend door 't vil lapark naar de camping. Daar aangekomen werd er eerst limo nade gedronken De kinderen mochten toen samen met de leiding vrij spelen. Zo rond de klok van twaalf werd er een wandeling gemaakt over de camping. De maagjes werden toen gevuld met patat en worstjes en ee ijsje toe Om 1 uur zijn de kleuters begonnen met de kinderkennis Er waren spelletjes zoals; bussen gooien, zaklopen, vlaggetjes steken, bal op een lepel, grabbelton, skip- pietfal wedstrijd, hardlopen met hindernissen, zak in een ring gooien, wie zich 't eerst in veel te grote kleren wist te steken en een grote draaischijf. Bij elk spel waren er leuke prijsjes te winnen Er werd naar hartelust gerend, gegooid en gesprongen. Tegen drieën werden de kinde ren moe maar voldaan door de ouders afgehaald. van' „Coberco" zei naar aanlei ding van de voorgenomen slui ting „De Vryheid" in Holten: „Het aantal boeren in Gelder land, Overijssel en Utrecht dat aan „Coberco" melk levert is vorig jaar Holland achteruit ge gaan. van 18035 naar 16718. Voor 95 procent bussenboeren. die zyn opgehouden met mel ken. „Coberco" gaat stug door met de tankmelkerij. Dit jaar zit 64 procent van alle melk die „Coberco" ontvangt in de tank. Per gebied ligt de tankaanvoer heel verschillend. Er wordt bij overgang van bus naar tank geen dwang uitgeoefend, wel is het zo dat een gebied bussenvry wordt gemaakt wanneer 85 pro cent van de melk er in de tank zit. Enkele gebieden zijn daar dichtbij, aldus Prangsma die geen gebieden wilde noemen. Ook voor de kleinere boeren ge elt tankmelken natuurlijk voor delen boven de bussenmelk. maar vooral voor hen moet men de financieele consequenties niet onderschatten. De Dijkerhoekse boeren hopen dqt de subsidieregelingen voor de omschakeling op tankmelk in de toekomst zo zullen worden dat ze op een reële wijze zullen bijdragen in de kosten. Dat ze hier goede, hoop op heb ben brachten ze tot uitdrukking in de twee meerpalen waaraan het schip met geld stevig kan vastmaken. HOLTE^S NIEUWSBLAD - 27 MEI 1977 - PAGINA 3 vertaling voor niet tukkers: GEVONDEN-VERLOREN Gevonden: blauwe jongens regenjack parker ballpoint Sleuteletui met 5 sleutels bruine portemonnaie: inhoud geld, postzegels kinderfietsje 1 Haantje Postduif met 2 ringen. VERLOREN - gouden damespolshorloge met goud bandje, klein type - wit-blauwe Adidas sportschoen (rechts)- maat 51/2 - rood kinderfietsje; driewieler - wieldop Fiat 127 - Zwemabonnement Zwembad „Twenhaarsveld" - zilverkleurige halsketting met horloge - bruine portemonnaie. Inhoud: briefje 100.--: kleingeld, sleutels - mannetjespauw - blauwe step met naam „Bog aard" er op - bruine leren portemonnaie in houdende plm. 45.-- - riempje met 3 sleutels, waar van 1 huissleutel. - donkergroene jongensfiets, merk Westa-Rivel - zwart dameshorloge, merk Ti- mex. - 1 zwarte, zwangere poes Dj. Tony Turner doet van donder dag 26 mei 's morgens 8 uur tot maandag 30 mei 's avonds 24 uur in café „De Wippert" een poging om het Ned. Rekord platen draaien te verbeteren door dit te brengen op 112 uur. Tijdens de „marathon draaierij" wordt er een geldinzameling ge houden voor het Ned. Rode Kruis. Vrijdag 3 juni: 18.30 uur Start jaarlijkse „Koek- actie" Z.V.V. „Blauw Wit". Verza melen bij het clubgebouw „Meer manskamp". Vrijdag, 10 juni 10.00 uur: Vergadering van de Marktcommissie in café Jansen 14.30 uur: Openbare vergadering Algemeen Bestuur Recreatiege meenschap „Salland" in Restau rant „Het Bonte Paard"

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3