Z.v.v. Blauw Wit hield haar jaarlijkse sport- en speldag Bergrniter- nienws HM Mintonette hield buiten gewone ledenvergadering Geslaagde sportdag basisscholen O Feestelijk weekend voor t.c. „Holten" BLAUW WIT IN KOEK mm BpwJB HOLTENS' NIEUWSBLAD - 27 MEI 1977 - PAGINA 13 Op Hemelvaartsdag werd door een aantal leden deelgenomen aan een streekwedstrijd georga niseerd door de Landelijke rij- vereniging ,,De Vjenneruiters" uit Vriezenveen. Waar onder zeer goede weersomstandigheden goede prestaties werden gele verd. In de klasse L dressuur behaalde Han Brouwers met „Santiago" een eerste plaats. In dezelfde klasse won Mevr. Die- perink met „Zhara" ook een eerste prijs en een vierde met het paard „Furie", iondag 22 mei organiseerde de Landelijke rijvereniging Lonne- <er haar traditionele concours lippique. Hier werd met succes aan deelgenomen. In de dres suur klasse L veroverde Remco de Graaf met „Blue Heaven" aen tweede plaats met 1331/2 p. voor mevr. Dieperink met „Fu rie" met 132 punten. Ten Broekhuis behaalde in het springen klasse L een vijfde plaats met „Auteur" en Rita Assink met „Pandour" een ne gende. De jongste pupillen F5 van de SV „Holten" werden meteen al kampioen in hun afdeling. Proficiat! Onder redelijke weersomstandigheden werd zaterdag op het sportpark „Meermanskamp" de jaarlijkse sport- en speldag van de Z.V.V. „Blauw Wit'66" gehouden. Een to taaldag voor jong en oud, ouders en belangstellenden ter afsluiting van het voetbalseizoen 1976—1977. De organisa tie van dit grote festijn_was in handen van de jeugdcom missie M.M.V. de heer Schut uit Colmschate, recreatief Vormingsleider NCSU. Als extra attraktie was ook weer VVV-doelman Henny Ardesch present om alle jeugdleden de gelegenheid te geven een aantal penalty's op hem af te vuren. Spelen 's Morgens Morgens om half tien werd gestart met 10 individuele spelen voor pupillen, junioren en ouders of belangstellenden. Tien groepen met totaal ca. 130 deelne mers waren hierbij present om te dribbelen, spin schieten, schutting schieten, koppen enz. Tege'n twaalf uur waren alle resultaten bij de administratie binnen en kwamen de volgende winnaars uit de bus: pupillen F3-F4 le prijs R.P Hek 68 pnt. 2e prijs H. Dijkink 63 pnt 3e prijs J. Stam 63 pnt pupillen F1-F2 le prijs H. Stam 79 pnt. 2e prijs E. IJspeerd 75 pnt. 3e prijs J. Jacobs 74 pnt. pupillen E1-E2 1 e prijs H. Westerik 86 pnt. 2e prijs H. Stam 82 pnt. 3e prijs H Kolkman 78 pnt. Pupillen El en E2'le prijs H. Weste rik 86 pnt. 2e prijs H. Stam 82 pnt. 3e prijs H. Kolkman 78 pnt junioren B. C en D le prijs A.R. de Geus 79 pnt. 2e prijs A. Bronsvoort 78 pnt. 3e prijs T. Harting 78 pnt. Ouders en belangstellenden le prijs H. Bekkernens 74 pnt. 2e prijs Wilma Meijerink 64 pnt. 3e prijs Mevr. D. Schuppert-van Leeuwen 64 pnt. Algeheel winnaar van de totale jeugdafdeling werd Henk Westerik met 86 pnt. De gehele dag kregen bezoekers en deelnemers de gele genheid om een opdracht van de heer Schut en een NCSU- medewerker. welke samen een koord om het hoofdveld hadden gespannen met om de 20 meter een opdracht (puzzel), te ontcijferen. Niet zo eenvoudig, maar toch be gonnen "plm. 50 personen aan de uitdaging en kwamen 20 goede op lossingen uit de bus. Bij loting werd winnaar mevr. Stam-Ebrecht, die een worst van 1.93 meter in ont vangst kon nemen. De oplossing luidde als volgt: „Sta als een paal achter beweging en blijf niet zitten waar je zit, maar verroer je, neem een loopje met je lichaam, ontspan ie, beweeg!!". VOETBALLEN 's Middags konden alle Blauw Wit leden aan de voetballerij beginnen. Hoewel een lang seizoen te hebben gevoetbald blijkt dit onderdeel ge woon niet weg te denken! Zowel voor de pupillen, junioren alsmede de senioren werd er een onderling tournooi georganiseerd waarbij de teams namen werden toegewezen t.w. de pupillenteams kregen namen van vogels, de junio renteams namen van bosdieren en de seniorenteams namen van biermerken. Er werd met veel en thousiasme gestreden om de hoogst mogelijke notering. De uit slag was als volgt: pupillen winnaar team Spreeuwen junioren winnaar team Hazen senioren winnaar team Heineken Henny Ardesch onder vuur Tussen de wedstrijden waren pau zes ingelast om de Blauw Wit jeugd en de aanwezige dames de gele genheid te geven om penalty's af te vuren op de VVV-doelman Henny Ardesch. Een geweldige attraktie gezien de enorme belangstelling die hiervoor bestond. Hoewel Henny Ardesch zich uitstékend weerde moest hij zich toch vele ma len naar het net. De uitslag van het onderdeel penalty schieten was als volgt: F-pupillen: G. Beldman E-pupillen: H. Kolkman Junioren: K. van Dijk Dames: Mevr. Bekkernens-Nijland Meisjes: Wilma Kfèljeririk De winnaars ontvingen een foto van de doelman die evenals voor gaande dagen weer voor een ge weldig evenement had gezorgd. PRIJSUITREIKING Rond half vijf waren alle uitslagen bekend en kon tot de prijsuitrei- 1 ff§$| - Penalty schieten op eredivisie doelman Henny Ardesch was voor de Blauw Witte pupillen en junio ren weer een geweldige attractie. king worden overgegaan. Onder een enorm applaus en een grote be langstelling werden de reeds ge noemde winnaars door de voorzit ter der jeugdkommissie de heer B H. Rutgers toegesproken, en met het eremetaal getooid. Ook werden de speciale gasten, Ardesch. Schut en z'n medewerker, bedankt voor hun medewerking. Allen kregen een attentie. Alle deelnemers en medewerkers ontvingen een fraai, herinnerings kaartje met opschrift. „Blauw Wit sport- en speldag 21 mei 1977" terwijl alle jeugdleden een soort diploma ontvingen met de bereikte resultaten. Tot slot van deze Blauw Wit totaaldag be dankte verenigingsvoorzitter R G. Veldhuis alle aanwezigen voor hun deelname en belangstelling „Blauw Wit'66" kan terugzien op een uitstekend geslaagde sport en speldag aldus de voorzitter en hij wenste een ieder een fijne va kantie toe met een tot ziens in au gustus. wanneer het bruine moster weer gaat rollen voor het seizoen '77-'78. Op dinsdag 17 mei om 20.00 uur opende voorzit ter Wim Husslage voor 27 aanwezigen de vergade ring. De belangrijkste re den voor deze bijeen komst was de behande ling van de statuten en het huishoudelijk regle ment, door het bestuur opgesteld waren. Vóór het zover was werden de no tulen van de vorige le denvergadering (dd. 12 augustus 1976) voorge lezen; hierover kwamen geen speciale opmerkin gen. De statuten, en het huishoudelijk reglement u'aren enige tijd terug aan alle leden uitgedeeld zodat iedereen-.-doge thuis op zijn ge mak had kunnen bestuderen. In de statuten werd een drietal ar tikelen aangepast In het huis houdelijk reglement werd een artikel aangevuld en stelde het bestuur voor een artikel volledig* herschreven in de volgende le denvergadering te brengen. Be houdens dit ene artikel werden statuten en huishoudelijk regle ment verder goedgekeurd. Het bestuur kreeg volmacht om voor de verdere afwikkeling te zor gen. Een vooruitblik naar het volgende seizoen was het vol gende agendapunt. Dankzij en kele financiële meevallers wordt dit seizoen nog quitte gespeeld. Voor seizoen '77-'78' is voorlopig, een flink tekort begroot (met name de huur van de sporthal en de trainers kosten zijn grote posten) dat nog nader gespecifi ceerd op de eerstvolgende le denvergadering in augustus zal worden toegelicht. Door het ver trek van trainer De Looze waren vacatures ontstaan voor zowel de dames- als de herenselectie. Inmiddels is voor de herenselec tie een trainer aangetrokken: Dhr. Nijland gaat komend sei zoen als trainer-coach bij Minto- nette aan de slag. Voor de da messelectie staat de vacature nog open. Het bestuur is druk doende hier snel in te voorzien. Op korte termijn volgt verder een gesprek met alle begeleiders-trainers van Minto- nette en zal de Technische Commissie moeten worden inge steld. Het voorlaatste agenda punt waren de mededelingen. Het clubkampioenschap gaat op 24 mei weer verder. De door de vereniging verworven trainings pakken (Dondertman en NMB) dienen ingeleverd te worden. Waarschijnlijk zal vóór de aan vang van het nieuwe seizoen een scheidsrechterscursus wor den georganiseerd. Binnenkort is er ook een trainerscursus (A- diploma) in district Twente. Bij de. rondvraag, het laatste agen dapunt. werden vragen gesteld over de EHBO-uitrusting in de sporthal; verder werd duidelijk gemaakt dat van sponsoring door de NMB geen sprake 'is (de Op dinsdag 24 mei werden de leer lingen uit de klassen 45 en 6 van de 7 scholen voor basisonderwijs in Holten weer in de gelegenheid ge steld een sportdiploma te halen. Welk diploma een leerling behaal de, hing af van de geleverde presta ties. Ze moesten voldoen aan vast gestelde normen voor verspringen, hardlopen, balgooien en de -uit 5 proeven bestaande- hindernis- baan. De hindernisbaan was dit jaar nog al moeilijk voor de leerlin gen. Vooral de oefeningen aan de trapezoide (een soort rekstok), het werpen van een grote bal op een groot bord was voor veel leerlingen een te grote hindernis. Er waren dit jaar dan ook maar 5 leerlingen die het allerhoogste diploma (E) be haalden n.L: Erik Bekkernens (Kolkschool); H. Thalen (Kompas); Edwin Boersma (Haarschool); Joke Vruggink (Espelo) en Ellen IJs peerd (Haarschool). Van de bijna 500 leerlingen behaalden 53 kinde ren diploma a; 160 diploma B; 200 diploma C en 58 diploma D. Verder werd er in het ochtendprogamma een estafettewedstrijd gehouden over 60 m. Van elke school nam een team deel bestaande uit de 4 snel ste jongens en de 4 snelste meisjes. Het snelst was het team van de Haarschool (1 min. 14.3 sec.) ge volgd door: Kolschool (1.14.9» Dij- kerhoek (1.19,3), Schakel (1.20.7) Dorpsschool (1.21,2) Kompas (1.23) en Espelo (1.23,2) Lijnbal voor alle leerlingen. Om half twee 's middags werd er begonnen met de Lijnbalwedstrij- den. Hieraan namen alle leerlingen van de schoolsportdag deel. Op de 12 uitgezette velden werden 84 wedstrijden gespeeld. De wed strijdleiding was in handen van trainingspakken dienen als een malige gift' gezien te worden). Recreanten-competitiespelers zullen door de vereniging voor een sportkeuring aangemeld te worden. Om 2145 sloot de voor zitter deze bijzonder vlot en soepel verlopen vergadering. Het tweede kampioensteam van de T.C. Holten, v.l.n.r. Rob van Id- dekinge, Rob Lefebre, Alie Nauta, Erik Ladiges, Dixie v.d. Assem, Wim Dogterom (comp. leider). Het eerste kampioensteam van de T.C. Holten, v.l.n.r. Arjan Beek man, René Heiting, John v.d. As sem (captain), Monique Durieux en Martin Beekman. Na het succes van het eerste team veroverde het tweede mixed team het kampioenschap in haar afdeling. Er volgt nu au tomatische promotie naar de 4e klasse. Tegen Park-Brabant uit Schalkhaar *viel zondag de be slissing. In een enerverende par tij won Holten met 6-2. Robert van Iddekinge toonde zich een waardig invaller. Hij won zijn single en ook de herendubbel en de mixed worden mede door zijn spel in harde punten omge zet Het gehele team heeft ge vochten voor dit resultaat en in het klubhuis werden de kampi oenen dan ook terecht enthou siast eehuldied Tegen Topspinners uit Enschede werd opnieuw met een enorme in zet gestreden, hoewel de titel al was behaald. Een bewijs van de juiste sportieve en mentale instel ling van ons eerste team. De da mes wonnen hun singles en het dubbel; Arjen en Martin speelden een zenuwslopende dubbel, die tenslotte werd gewonnen. Onder vrij grote belangstelling versloegen de onzen de Topspinners uiteinde lijk met 5-3. Trainer Cor van dei- Weert en kompetitieleider Wim Dogterom waren al in Meppcl om de tegenstanders uit Kampen voor de komende promotiewedstrijden te bekijken Hun reis heeft geleerd dat het een harde strijd zal wor den. maar dat wij zeker kansrijk zijn De vorm van de dag zal een belangrijke rol spelen Over deze promotiewedstrijden wordt u nog uitvoerig geïnformeerd De resultaten van de overige teams krijgen in de volgende edi tie ekstra aandacht. mmm studenten van de Pedagogische academie uit Deventer en Almelo. De leerkrachten en begelei- ders(sters) hadden nu de gelegen heid om hun teams aan te moedi gen. De klassen waren onderver deeld in diverse poules. Voor een gewonnen wedstrijd werden 2 pun ten toegekend, voor een gelijk spel 1 punt. Zo kon er per poule een winnaar worden uitgerekend. De poulewinnaars ontvingen een soort oorkonde als hennnering. die na af loop aan de desbetreffende teams v.*erd uitgereikt. Handbal en voetbal Reeds eind april begon het handbal en voetbal toernooi. Elke school had een zo sterk mogelijk jongens- (voetbal) en meisjes team (hand bal) samengesteld De 2 kleinere scholen kwamen uit met 1 team gerlaamd „Dijkerlo". De wedstrij den vonden steeds plaats in de avonduren en werden dan ook door veel supporters, waaronder veel ouders, bezocht. Er werd goed en met veel enthousiasme en inzet ge speeld. De krachtsverhoudingen tussen de teams waren-erg klein zowel bij handbal als voetbal. Dit maakte de wedstrijden alleen maar aantrekkelijker. Aan het eind van deze competitie kwam bij handbal de Schakel te voorschijn. Als voetbalkampioen kon de Kol school bekroond worden. De uit slagen v.aren verder als volgt: Voetbal: 1. Kolschool 0 punten 2. Schakel 7 punten 3. Haarschool 6 punten 4. Dykerlo 4 punten 5. Dorpsschool 2 punten 6. Kompas 2 punten Handbal: 1. S'chakjel 10 punten 2. Haarschool 6 punten (beter doelgem.) 3. Kolschool 6 punten 4. Dijkerlo 4 punten 5. Dorpsschool 2 puhten 6. Kompas 2 punten Al met al kunnen de scholen terug zien op een geslaagd toernooi en sportdag. Mede door de medewer king van de weergoden..maar zeer zeker ook door de hulp van diverse mensen kunnen de leerlingen van de basisscholen terugzien op een geslaagd toernooi en sportdag. A. len Dam (2) had snelste duif Honderdnegenennegentig duiven vati de Postduivenvereniging „De Bergvliegers" die zaterdag gelost zouden worden in het Be lgische Chimay zijn i.v.m, de slechte weersomstandigheden te ruggestuurd naar Venlo (106 km.) waar om 17.30 uur met N O wind de lossing plaats had. Aankomst eerste duif: 19.10.47 u. 1 en 13 A. ten Dam (2), 2, 4. 6, 7. 8. 14, 21. 26. 27. 29. H. Wil- lems; 3. 18. 24. 34. 40. G. J. Eg berts; 5. 11. 25. G Steunenberg; 9. 22. 29. 30. 37. 38. A. ten Dam 'li. 10 en 19 Joh. Veldhuis; 12, 17. 36. Comb. Schuppert- Kreijkes. 15. 20. 23. 28. 33. J. Aaftink. 16. E. Veneklaas. 31 en 32. M Lodeweges. 35 H. J. ten Velde. De Z V V. „Blauw Wit" houdt vrij dag 3 juni de jaarlijkse „Koek- actie" De winst die er gemaakt zal worden is bestemd voor de jeug dafdeling. Hartelijk aanbevolen!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13