i NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN NAM AFSCHEID VAN PRESIDENTE Top 100 in de Schure Touwtrek- wedstrijden Met Hemelvaart honderden dauwtrappers op Flevohof Sr. IJspeerd clubkampioen klaverjassen Bos- en heidebrand aan de Forthaarsweg Bea Klein Teeselink en Frans Turin tafeltenniskampioen Verkiezingen Scholengemeenschap Waar gaan we heen Badmintontoernooi b.c. „Holten* Jeugd SV Holten naar Koekstad- toernooi P.v. „Snelle Wieken' Kaartverkoop „Schuredag" begint dit weekend ipü! Reactie op Ingezonden Mededeling van dr. P. J. Reinders In memoriam Bets Stokkers HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 MEI 1977 - PACiiNA II Bea Klein Teeselink en Frans Tu rin kampioenen werden in de bloemetjes ge zet. 'i De j.l. zaterdag gespeelde tafeltenniskampioenschappen van Holten zijn een groot succes geworden. Deze kampi oenschappen welke voor het eerst door de T.V.V. Holten werden georganiseerd telde vijf deelneemsters en zestien deelnemers. Na enige welkomstwoorden uitgesproken door de voorzitter de heer Nico Valk kon er met de wedstrijden begonnen worden. sten voor de volgende poules, ter wijl de anderen via een herkan singspoule strijd moesten leveren om de overgebleven twee plaatsen, welke recht gaven' op verdere deel neming voor zich op te kunnen ei sen. Het zeer sterke spel van Arf- man en het verwachte goede spel van Frans Turin waren er verant woordelijk voor dat deze beide he ren ongeslagen in hun poules ble ven. Voor onverwachte resulaten waren vooral de heren G. Overvel- de. J. v. Sweden en G. Vehof ver antwoordelijk, zij sloegen menige hoopvolle verwachtingen aan dig gelen. Het was jammer dat de heer G Vehof gedwongen door het pou lesysteem enkele belangrijke wed strijden achter elkaar moest spe len. Mede daardoor verloor hij en- Kele wedstrijden op het nippertje, vaak nog in drie games. De jongere deelnemers leverden vaak goede prestaties, vooral het goede spel van Nico Arfman en Wim Kwinten- berg waren een lust voor het oog. Deze jongens kunnen het nog ver brengen in de tafeltennissport, als ze de raadgevingen van de wat ou dere en meer ervarene spelers wil len opvolgen. Om de vijfde tot en met de achtste plaats werd ge speeld door de heren R. v, Iddekin- ge, G. v. Leeuwen, H. Warrink en W. Gutlich. Na spannende wedstrij den waarin de vermoeidheid een woordje mee ging spreken werd W. Gütlich vijfde, G. v. Leeuwenzesde, H. Warrink zevende en R. v. Idde- kinge geplaagd door een armbles- De dames Bea Klein Teeselink, Wil v. Sweden, Greta Overvelde en de meisjes Hannie Kolk en Erica Falk (beiden 14 jaar jong) speelden in een aparte dames poule, waarin ze elkaar twee maal moesten bestrij den. Bea Klein Teeselink liet over haar bedoelingen geen enkele twij fel bestaan en klopte alle deel neemsters twee maal, om zodoende onbedreigd kampioen te worden, met de maximale score van 20 pun ten. Mede door dit fraaie succes v an Bea, werd de strijd om de andere ere-plaatsen een spannende aange legenheid daar het onderlinge ver schil in sterkte van de andere da mes gering was. Het eindresultaat van de laatste twee wedstrijden zou bepalend woerden wie er tweede, derde, vierde en vijfde zou worden. Tweede werd de overgelukkige Erica Falk met 14 punten, derde werd Greta Ovenvelde met 12 pun ten, vierde Hannie Kolk met 10 punten en vijfde werd Wil v. Swe den welke de pech had, 3 van haar 8 wedstrijden erg knap in drie games te moeten verliezen. De dames kunnen terugzien op een erg span nend en geslaagd kampioenschap en het is te hopen dat er meer da mes af meisjes zich zullen opgeven voor het tafeltennissen, zodat de vereniging meer voor deze groep kan doen, dan tot nu toe het geval is geweest. De heren speelden in poules van vier waarvan de num mers één en twee zich direct plaat sure achtste. De halve finales wer den gespeeld door de heren F Tu rin, G. Overvelde, J. v. Sweden en B Arfman. De eerste halve finale tussen F Turin en G. Overvelde le verde een onverwacht mooie en spannende wedstrijd op, waarin Frans Turin maar net kon winnen van Gerard Overvelde, de uitslag was 21-16, 16-21 en 21-18 In de an dere halve finale ging de strijd tus sen Johan v. Sweden en Ben Arf man. Johan v. Sweden kon Ben Arfman in de eerste game nog wel volgen rr^aar moest hem in de tweede game toch laten gaan, de uitslag van deze wedstrijd was 22- 20 en 21-12 in het voordeel van Ben Arfman. De strijd om de derde en vierde plaats tussen de heren Ge rard Overvelde en Johan v. Sweden werd uiteindelijk gewonnen door Gerard Overvelde met de cijfers 22-20 en 21-18. De finale met als in zet het kampioenschap van Holten ging tussen de heren Ben Arfman en Frans Turin. De grotere routine en het betere spelinzicht van Frans Turin maakten hem wederom kampioen van Holten, met de cij fers 21-12 en 21-16 versloeg hij de zich goed werende Ben Arfman, welke verdienstelijk tweede werd. Nadat alle resultaten door wed strijdleider VV. Alberts geregi streerd waren, kon deze overgaan tot het uitreiken van de prijzen aan die mensen, die ze na een sportieve strijd verdiend hadden. Bovendien werden de vijf deelneemsters door de heer M. Wolters in de bloemetjes gezet als dank voor hun sportieve aanwezigheid. De t.t.v. Holten kan terugzien op goed georganiseerde en vooral sportief geslaagde kam pioenschappen. Het is te hopen dal meer Holtenaren dan tot nog toe het geval is geweest zich bij de ver eniging zullen melden om te kun nen genieten van deze mooie en fijne sport. Dinsdagavond 17 mei j.l. hield de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar laatste bijeenkomst in zaal „Vosman", van dit seizoen. Van 19.00 tot 20.00 uur was er gelegenheid de handwer ken te bezichtigen, gemaakt door de handwerkgroep van de afdeling, waarvan 37 stuks naar de wedstrijd in Zwolle waren gezonden en hiervan 32 prijzen werden gewonnen. In haar openingswoord blikte de presidente mevr. Vogt- Rooyackers, terug in de afgelopen maand. Dat was de jaarvergade ring in Zwolle op 21 april, waar een zevental dames een forum voor stelden. met als thema „Het werk en de mens" 26 april werd een fiet stocht naar Verwolde gemaakt en op 11 mei was er de uitwisseling met de afdeling Annen (Dr.). Hier van gaf de presidente uitvoerig ver slag. Mevr. van Doesburg-Tijssen deelt vervolgens mede, dat men zich nog op kan geven voor 6 sept. a.s. wan neer de afdeling Annen een tegen bezoek aan Holten brengt, om zo doende deze dag mee te maken. Zij vestigde nog de aandacht op de ex cursie naar Amhem. Vervolgens las mevr Jansen-de Vries de notulen. Het vijfde agendapunt was be stuursverkiezing Wegens haar ver trek naar Balkbrug was mevr. Vogt-Rooyackers genoodzaakt af scheid te nemen De dames van het bestuur gaven om beurten de acti viteiten van mevr. Vogt in dicht vorm van A tot Z weer en overhan digden haar een schellekoord, en namens de leden werd mevr Vogt een prachtige plant aangeboden. Haar dankwoord richtte mevr Vogt-Rooyackers tot het bestuur en de leden w o. de diverse commis sies. zonder welke een vereniging niet kan bestaan. Zij wenste de af deling Holten alle goeds toe. Door het bestuur was kandidaat gesteld, mevr. F A. van VVijk- Oomkens. die nadat zij zich had voorgesteld, met applaus werd be groet. Daar deze avond verder verzorgd werd door de contactpersonen, stelde mevr. ten Kampe de volks dansgroep voor Zij verzorgden drie kringdansen en drie paardansen. Hierna werd een levend ganze- bordspel gespeeld, hetgeen bij de leden bijzonder in de smaak viel. Tussendoor werd getracteera op diverse hapjes. Aan het eind van de avond dankte mevr Beltman-Wegstapel de con tactpersonen en de volksdans groep voor de verzorging van deze avond Het was een goed geslaagde avond aan het eind van dit seizoen en zij wenste allen een goede zomer toe. De duiven (252) van de P.V. „Snelle Wieken" werden voor een wed vlucht over 275 km gelost in St. Ghislain. 1. 12. 25. 36 en 42 G Bekkemens 2. 3. 7. 8. 11. 13 R. Schaap 4. 6, 38 G. Schuiterd 5. 18. 20. 21 G Hassink 9, 35, 37, 45 Scholte in 't Hof 10, 14. 29. 48. 51 J Jansen 15, 17. 50, H Voortman 19. 40 H. Kuipers 22 V/ Hondelimk 30 H. Manrho 31, 32 Joh. Paalman 34 A. van Doornik De laatste weken zijn alle Schurebezoekers in staat gesteld hun tien favoriete grammofoonplaten op een papiertje te schrijven en als zodanig in te leveren in een daarvoor bestemde bus. Een geestdrif tige platen kenner heeft zich vervolgens op de betreffende papier tjes gestort, met als resultaat een klinkende "Top 100", samenges teld door de jeugd van Holten en omgeving. Deze honderd favorie ten kun je a.s. maandag 30 mei (2e pinksterdag) beluisteren vanaf een uur of half negen. Waarmee al gezegd is dat we het gehele pinksterweekend geopend zijn d.w.z. vrijdag-, zaterdag-, zondag- en maandagavond. Dit wee kend begint ook de kaartverkoop voor de "Schuredag" op 2 juli. Je kunt je toegangsbewijs kopen voor f 15.- bij de vrijwilliger, die zich achter de draaitafels bevindt. Vóór de "Schuredag" organiseren wij nog de volgende aktiviteiten: 30 mei; Schure-top 100: 4 juni; Disco-special door gast-d.j. 's 10 juni; Film; Last Tango in Paris.; 11 juni; optreden van de formatie "Marchhare". Jeugdsociëteit "De schure". ALMELO Varossiau: do., vr di., wo. de twee missionarissen 14.30 en20.00u., za., zo. 18.45 en 21.00 u. de twee missio narissen; ma. 14.30,18.45en21.00u. de twee missionarissen, za. 23.15 u. klooster internaakt; zo. 14.30 u, de( man met de wassenbeelden 18 jr. Palace: do., vr., di. 14.30 en 20.00 u. Once upon a time in the west 14 jr.; za., zo., ma., wo. 20.00 u. Once upon a time in the west 14 jr.; za.. zo., ma., wo. 14.30 u. Assepoester a.l. Afgelopen zondag startte de touw trekzomercompetitie, meetellend voor het Nederlands kampioen schap De wedstrijden waren geor ganiseerd door T.T.V. Warnsveld en vonden plaats op de camping het „Zwarte Schaap" in Drempt. Onze plaatselijke vereniging T.T.V 0.K.I.A. is ingedeeld in de 640 kg B-poule, samen met Octopus, Ei bergen, DES, Oosterwijk, en E.H.T.C. De stand na één competitie in de 640 B-klasse is: 1. DES 15 pt.. 2. Octopus 12 pt.. 3 EHTC 8 pt., 4. OKIS 7 pt., 5. Oos terwijk 3 pt., 6. Eibergen 0 pt. De algehele leiding van het OKIA- team had Allard Luggenhorst. De volgende wedstrijden zullen plaats vinden in Geesteren. georgani seerd door T.C. Twente. Dauwtrappen met Hemelvaart is in veel streken van Nederland een be grip. Het wil zeggen; Vroeg opstaan en de natuur in, om van het voor jaar te genieten. Vele honderden dauwtrappers wa ren deze dag al vroeg op weg ge gaan naar Flevohof in Oostelijk Flevoland, waar aan iedereen die er voor 7 00 uur arriveerde, een gratis boerenontbijt werd aangeboden. Onder deze dauwtrappers bevond zich ook de familie Momber uit de Groene Zoom in Bodegraven. Na het ontbijt kon iedereen meedoen aan de dauwtrapgymnastiek. Daarna had men nog een hele dag voor de boeg om met volle teugen te kunnen genieten van het prach tige voorjaarsweer en de bloemen en planten in het park van Flevo- Bijlage; op de foto de familie Momber uit Bodegraven die in de verse beschuit met kaas hapt, die bij de ingang al werd aangeboden. hof Ook kon men een bezoek bren gen aan de veehouderij, de tuin bouwkassen en de vele interes sante tentoonstellingen. Reagerend op het ingezonden be richt van Dr. P. J. Reimer in het Holtens Nieuwsblad van 20 mei j.l., deel ik het volgende mee\ Het „gewraakte" verslag in de uit gave van 13 mei was niet - zoals in de noot van de redactie stond - van de hand van drs. J. Bouwmeester, leraar maatschappijleer, maar moest door een communicaties toornis en tijdgebrek ter elfder ure door mij geschreven worden. Dat haastige spoed zelden goed is, blijkt ook nu weer. Gehuld in het ongemakkelijk zittend boetekleed moet ik constateren dat de slotzin ongelukkig - zelfs foutief - geformu leerd stond afgedrukt. Het was uiteraard niet de bedoe ling te beweren, dat de Holtense schooljeugd invloed op de politieke constellatie in ons land heeft. De opmerking over de „regeer baarheid" was my ingegeven door een opmerking van een leerling, die in een klassegesprek beweerde, dat deze eventuele stembusuitslag aan geen enkele voor de hand liggende coalitie een absolute meerderheid zou geven. PvdA plus D66 plus CDA is 21,1%, 13,1% en 9,8% is 44% VVD plus CDA is 39,8% en 9,8% is 49,67c Daaruit concludeert men gemak- kelyk. dat de regeerbaarheid dan bepaald niet verbeterd zou zyn. Deze opmerking was het m.i. waard om in het slot van het verslagje dienst te doen. Overigens wordt in teresse in onze school zoals door de heer Reimer aan de dag wordt ge legd zeer op prys gesteld. De school zal geïnteresseerde bui tenstaanders graag zo goed moge- lyk informeren over water zich zoal afspeelt. Deze reactie draagt daar, naar ik hoop toe by. B. J. Kurz conrector (en conrector-ad interim) De S.V. „Holten" zal dit wee keinde op zaterdag 28 en zon dag 29 mei deelnemen aan het „Koekstad-toernooi" georgani seerd door de DVV „RODA", waaraan verder o.a. deelnemen AGOVV, NEC, ROHDA (Raalte) en Epe. Op zaterdag spelen de elftallen A2, B2 en Dl terwijl op zondag (le Pinksterdag) zullen spelen Al, B2 en Dl, in dit jeugdtoer- nooi. De vertrektijden zijn als volgt: Zaterdag 28 mei: Holten A2 en B2 om 9.00 uur; Holten Dl om 9.30 uur. Zondag 29 mei: Holten Al en Cl om 9.00 uur; Holten BI om 10 uur. Toernooi Heeten (maandag 30 mei 2e pinksterdag): Holten El vertrek 13.45 uur. Holten E3 vertrek 11.45 uur. Vertrek vanaf Sportpark „Meer manskamp". „j Op zondag 22 mei werd door b.c. holten een open badmintontoer nooi gehouden in sporthal ,,'t Mos- sink". Ingeschreven kon worden in de catagoriên damesenkel, her enenkel, damesdubbel, herendub- bel en gemengd dubbel. Het is een druk programma geworden waarin 84 wedstrijden afgewerkt werden door 31 ingeschreven deelnemers, die de puntjes letterlyk in hetzweet huns aanschyns moesten verove ren. Alle lof komt dan ook toe aan de finalisten die op het eind van de middag nog voldoende adem en energie over hadden om de aanwe zigen te doen genieten van een boeiend eindspel. De wisselpryzen gingen naar mevr. Schnabel, die het dames enkelspel won. Frans van Gennep die de titel in het her enenkelspel bemachtigde. In de dubbels gingen de pryzen naar de dames Oonk - v't Holt en naar de heren Zuethoff - Evers; de finale van het gemengd dubbel werd ge- In de in cafè-restaurant „De Mo lenbelt" gehouden gezellige avond van de Holtense „Klaverjasclub '75" werd als kampioen seizoen 1976/1977 gehuuldigd de heer IJs peerd. Hij scoorde gemiddeld ge huldigd punten. Tweede en derde werden met resp. 1580 en 1579 mevr. Wessels en de heer Bruin- sma. 4. Hoogendooom 1556, 5. Brugge- man 1541, 6. Van langen 1539, 7. Kappert 1519,8. Olthof 1519, 9 Ten Veen 1515, 10. Efftink 1514, 11. Kappert 1514, 12. mevr. Van Dam 1510, 13. J W. van Langen 1504,14. Klein Horstman 1489, 15. Nykamp 1477, 16. A Aanstoot 1477, 17. H. J. van Langen 1470, 18. Lichtenberg 1468, 19. mevr. Vendel 1439, 20. Theijn 1423. De „rode lantaarn" was met een gemiddelde van 1338 punten voor de heer A. Kampman. Na het uitreiken van de bekers door voorzitter Anton Aanstoot speel den de dames en heren onder het genot van een drankje en een hartig hapje bingo. wonnen door de heer en mevrouw v. 'Gennep. Voor dit toernooi had de BC Hol ten de beschikking gekregen ever enkele fraaie pryzen, zoals racket's, boeken, wyn, rackethoezen en polsbandjes, die tot slot onder de deelnemers verloot werden. Moe maar zeer voldaan keerde men daar op huiswaarts. De Holtense Vrijwillige Brandweer werd woens dagmiddag rond 5 Our ge alarmeerd voor een bos brand aan de Forthaarsweg ten noorden van de Rijs- sensestraat, waar brand was ontstaan in een den nenbos met een zeer droge onderbegroeiing en dood hout. De brandweer was met een tankautospuitwa gen zeer snel ter plaatse en kon door doeltreffende be strijding de schade beper ken tot enkele honderden vierkante meters. De Rijkspolitie stelt naar de oorzaak een onderzoek in. Na een maandag leeftijd, Stukker, langdurige ziekte is alhier, op 62-jarige. overleden Albertus Ra-3 besteller der P T T. Bets Stokkers, zoals hy by zyn vrienden, collega's en het publiek beter bekend was, was een bekend voetballer van de S.V. „Holten" uit de voor, en na- oorlogse periode en een suc cesvol deelnemer aan de Nij meegse vierdaagse waarvan hij tal van eretekenen in zyn bezit had. De begrafenis heeft heden middag. vrijdag 27 mei, om 14 00 uur, plaats op de nieuwe alge mene begraafplaats te Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11