Zuivelfabriek „De Vrijheid" gaal I januari 1178 dicht Jaarvergadering EHBO „Toermee'-aktie startte op Hemelvaartsdag Lfea tiiDeSiire Inzet boerderij en landerijen Weekenddienst ukkn omtsiag voor personeel MENSEHGER JE NIET Sauna Huizenga HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 MEI 1977 - PAGINA 3 AGENDA Wat al geruime tijd als een gerucht de ronde deed gaat werkelijkheid worden. De Coop. Melkindustrie „Coberco" G.A. te Zutphen, gaat haar zuivelfabriek „De Vrijheid5' aan de Stationsstraat, met ingang van 1 januari 1978 sluiten. Met haar gaan ook de fabrie ken te Hoogland, Kampen, Hellendoorn en Silvolde dicht. In totaal is hierbij 135 man personeel betrokken (in Holten 31). Er vallen echter geen ontslagen. Er zijn ai 70 vacatures, vertelde ons de heer Willemsen van Coberco. Door uitbreiding van de productie op ver schillende onderdelen is meer personeel nodig en waar mogelijk zal door afvloeiing (vervroegd.e pen sionering), wat het personeel betreft, een oplossing worden gevonden. Het personeel heeft, evenals bij eerdere sluitingen, een werkgarantie gekregen, dat het in gelijkwaardige betrekkingen zal worden her plaatst. De ervaringen qua personeelsplaatsing in de laatste jaren - waarin tien fabrieken gesloten zijn - waren zonder meer gunstig. Doel „Het doel van de sluiting dezer fabrieken is de. onderneming Coberco krachtig te houden Deze ontwikkeling is pok nu nog niet teneinde; met name bij de kaas- en boterfabrieken is een verdere aanpak noodzake lijk", aldus de circulaire aan de leden-leveranciers, die dinsdag doormiddel van de melkrijders met de voorgenomen sluiting in kennis werden gesteld. De melk zal door de leveran ciers met ingang van 1 januari 1978 aan de buurtfabrieken moeten worden afgeleverd. Welke fabrieken dat zullen zijn kon de heer Willemsen ons niet mededelen evenmin als de fa brieken waar het personeel van de Holter fabriek tewerk zal worden gesteld Het personeel en de vakorganisaties zijn maandagmiddag met de sluiting op de hoogte gesteld. Enkele personeelsleden wier reactie we NED. HERV. KERK 830 en 10 15 uur ds C C. Addink. Extra collecte Kerkvoogdij. Oppasdienst mevr. Veenstra, Petra van Iperen en Mieke Groen 1000 uur Jongeren- dienst in gebouw „Irene" Geref. kerk 8 30 - 10 00 en 19 50 uur ds G VV H Peddemors In alle diensten i*s de eerste collecte voor de diaconie en de tweede voor rente en aflos sing Oppasdienst (10 u. dienst) Rit& Beid man, Ineke Verveda (res. Janneke Stam) Ria Stam, mevr Haan- Kamherbeek (res mevr. Sehuppert-Haasjes) Kinderne- vendienst (klas 3 en 4i mevr v. Zeijts (res mevr A Haam R. K. KERK Zaterdag 17 00 uur. zondag 9 30 uur Dijkerhoek 9 30 uur ds M de Heer van Okkenbroek. Extra collecte. Kerkvoogdij Okkenbroek: 10 00 uur ds J R Meijer van Olst. Kinderoppas in „Ons Centrum" Uitgangscollecte Kerdvoogdij Nieuw Heeten: Zaterdag 19 00 uur Zondag 8 00 uur en 11 00 uur vroegen wilden zich in dit sta dium over de sluiting niet uitla- t-en. Onrendabel Het sluiten van een groot aan tal fabrieken is het gevolg van diepgaande studies, waarbij men komt tot schaalvergroting Hol ten verwerkt zo'n 36 miljoen kg. melk per .jaar, daaruit wordt plnr. 360 000 kg. kaas geprodu ceerd Dat is bij de huidige kaasprijzen niet rendabel meer. volgens de heer Willemsen. Men wil van de levering van bus- senmelk af. Met ingang van 1 november van dit jaar gaat een subsidieregeling in voor het tankmelken. Op onze vraag wat er met de opstallen aan de Stationsstraat gebeurt kon de heer Willemsen nog geen antwoord geven Er zijn van de 10 gesloten fabrieken nogal wat opstallen verkocht Of men in Holten voor een of an der doel nog wat zal willen be houden kan nog niet gezegd worden Er zullen zich voor het perso neel en voor de ledenleveran- ciers nog wel een aantal pro- blemen gaan voordoen, voordat de nieuwe situatie volledig is ingespeeld. Gemeenteraad I)e gemeenteraad heeft maandagavond reeds aandacht besteed aan de sluiting van „De Vrijheid". Burgemeester Enklaar zei, dat het nieuws als een bom is ingeslagen. Een motie van de CDA-fractie om Coberco te ver zoeken het besluit op te schor ten achtte hij echter te ver gaand. Mevr. Ter Doest-Bos (VVD), die lange tijd geleden reeds over geruchten heeft gesproken, had overleg vooraf zinvoller gevon den en fractie-voorzitter van Gemeente Belang, J. Warrink, vond informatie vragen aan de directie van Coberco beter dan het eisen van opschorting der beslissing. Het college van B. en W. zal informatie vragen. De consument Voor de huisvrouwen (de con sument) komt nog de vraag aan de orde hoe het zal gaan met de bezorging van de zuivelpro ducten. die thans driemaal per week plaats vindt. De Vrijheid heeft 2 venters in dienst en zy heeft een zuiveiwinkel (aan de Dorpsstraat) Die laatste zal wel geen problemen opleveren. De vraag is of Coberco het venten zal voortzetten of dat de beide venters als zelfstandigen zullen In de in hotel „Vosman" ge houden goed bezochte jaarvergadering van de afd. Holten E.H.B.O. heeft se cretaris H. Rozendom, na een welkomstwoord van voorzitter Ant. Jalink, in een uitvoerig overzicht dé verschillende activiteiten over 1976 de revue laten passeren. Er werden door het team van 3 leden dat deelnam aan drie wedstrij den 2 maal een eerste en 1 maal een vierde plaats be haald. Op een groot aantal wedstrijden en andere evenementen waren de EHBO-crs op hun post om zo nodig hulp te verlenen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd inplaats van mevr. H. Eshuis-Dijk. die niet herkiesbaar was. gekozen mevr J Baltus- Reilink Door het bestuur was te vens candidaat gesteld mevr G Wibbelink-Roelvxnk Voorzitter Ja- link bracht mevr. Eshuis dank voor het vele werk dat zij een aantal jaren voor de vereniging heeft ge daan. Als blijk van waardering werd haar een attentie aangebo den. Ook het wedstrijdteam kreeg een attentie. Door penningmeester A Groen wed in het financieel overzicht over 1976 o a vermeld een tekort van plm f200.- Een vodrstel van het bestuur'o i.v.m. hiermee de contri butie met een rijksdaalder te ver hogen tot f 15.- ontmoette geen be zwaren. Diploma's en tassen. "Na afhandeling van de agenda reikte burgemeester mr. YV H. En klaar het EHBO diploma uit aan de geslaagden t.w de dames J YV J Beldman-de Graaf. A. H Megelink-Lodeweges, H. Landeweerd-Stam, H P. Pluygers-Snoek. YV A. Veldhuis- Maag. mej G. H Oolbekkink en mej. E Stokkers en de heren J B. Hospers H J Markvoort en V/. YVijenberg Mr Enklaar sprak een woord van dank tot de docent, de heer O Lohman. rustend arts te Holten. Aan 7 EHBO-ers die in het afgelopen winterseizoen het ver plicht aantal lessen volgden werd een EHBO-tas uitgereikt Namens de geslaagden sprak mevr. Pluygers een woord van dank tot dokter Lohman en de verband- meesters en zij bood een geschenk bon aan Vrijdag 20 mei: 2000 uur Hongaarse sfeer met ..Moro Mirando" in hotel „Mul ler" Deventerweg. 20.30 uur Film „De Negerhut van oom Tom" in „de Schure" (zie adv. en bericht) Zaterdag 21 mei: 8 00 uur Sport en speldag z.v.v Na de verbouwing APARTE MASSAGE-AFDELING. MET VERWARMD ZWEMBAD De Coberco Zuivelfabriek aan de Stationsstraat, met kantoor en directeurswoning. beginnen, zoals de reeds op de Kol bestaande zuiveiwinkel Coberco heeft aan de leden leveranciers onder meer nog ge schreven. „De plannen tot sluiting van genoemde bedrijven zijn geba seerd op studies binnen Coberco die gericht zijn op continuïteit en verbetering van de rentabili teit. De steeds toenemende wijze van melkvervoer via tankauto's maakt het op eenvoudige wijze mogelijk de melk haar een be perkter aantal produktieplaatsen te brengen; bussenmelk vervoer naar alle plaatselijke fabrieken wordt een steeds kostbaarder zaak. Bovendien mag op twee van de genoemde bedrijven - Hoogland en Kampen - dit in het kader van een overheidsplan ter stimulering van het tank- melken, per 1 november a.s. geen bussenmelk meer ontvan gen worden. Voor de kaasfabrlek Hellendoorn speelt ook de factor mee dat hier Cheddar-kaas ge- iïiaaki wordt, een produkt waarvoor in Nederland een overcapaciteit bestaat De nog traditioneel uitge voerde kaas- produktie van Silvolde en Hel lendoorn kan in enkele andere zeer modern uitgeruste kaasfa- brieken opgevangen worden. Omdat het rendement in de kaasindustrie al enige jaren de laagste is in het totaal van de melkverwerking van Coberco, is in het bijzonder een verder gaande rationalisatie in deze sector dringend .nodig. Bij voornoemd sluitingsplan gaat het in totaal om 175 MIL JOEN KG Coberco-melk per iaar) "Betreffende het melkver voer in de toekomst, het afhalen van tbc-bewijzen enz. wordt na der overleg gepleegd met uw plaatselijke bestuur Zodra hier voor de plannen bekend zyn, wordt u hierover ingelicht. In het algemeen zaL het melkver voer volgend jaar verlegd wor den naar één of meerdere buurt fabrieken van Coberco". Wie heeft een dergelijke ont wikkeling toen een paar jaar na do Tweede Wereldoorlog de zuivelfabriek „De Eendracht" (Gebr. Wansink) dicht ging, het geen in het toenmalige Ho.lten een grote schok veroorzaakte, kunnen vermoeden? TEL. NIJVERDAL 05486-5 45 45 „Blauw Wit '66 op ..Meermans kamp" Lompeninzameling in de buitengebieden door en voor Holtense Muziekvereniging (zie adv.) Zondag 22 mei: 14 00 uur Start oriënteringsrit M A C. „De Holterberg" b{J clubhuis „De Biester" (zie be richt) 14 00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.) 19 30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen. (zie adv.» 14.30 uur Film „De Negerhut van Oom Tom" in „De Schure". Maandag 23 mei: 19.30 uur uitgifte visvergunning HSV „De Rietvoorn" in café „Kalfsterman". YY'oensdag 25 mei: 8.00 17 00 uur Inzameling van kleding, schoeisel, speelgoed enz. voor het Leger des Heils door de Herv. Vrouwengroep Dijker- hoek in gebouw „Bethanie" te Dijkerhoek Donderdag 26 mei: 19.30 uur uitgifte visvergunning HSV „De Rietvoorn" in café Smit te Markelo Zaterdag 28 mei: 16 00 - 19.00 „Open-Huis" Schoonheidssalon - boerenboe- tiek „Hetty Bakker" Raaiterweg 36. Ten overstaan van notaris A.J. Westmaas te Markelo had in cafe-restaurant „De Poppe" ten verzoeke van de erven H.J Pa sop de inzet plaats van A. De in een fraai natuur- schoongebied gelegen boerderij met kookhuis en erf, plaatselijk bekend Pasopweg2 te Holten, groot ca. 43 aren 55 centiaren, ingezet op 273.000 - door makelaar Boerman te Ge esteren. B. Het aan de sub a vermelde boerderij grenzend perceel wei land, groot ca. 74 aren 25 cen tiaren ingezet op 46.000.- door Zonder te Beerzerveld. C. Een landbouwschuur met bij gebouwen, weiland en bos, gele gen nabij de sub a vermelde boerderij, groot 61 AREN 20 centiaren, ingezet op 56.000.- door Teenstra te Laren (G> D Een perceel weiland, gelegen nabij de Postweg te Holten, groot 1.64.10 hectare, ingezet op 95 000.- door Zonder, Beerzer veld. E. Een perceel weiland, gelegen onder de gemeente Rijssen, groot 0.69 60 hectare, ingezet op 40.000.-- door Kenkhuis te Rijs sen. Inzet totaal 510.000.- In het kader van een groei ende belangstelling voor de actieve recreatie, waarbij recreatief fietsen steeds meer een centrale plaats inneemt, is door het V.V.V.-wezen in nauw over leg met Union de zoge naamde ,,Toermee"-aktie ontwikkeld. Tot doel wordt gesteld het recrea tief fietsen te stimuleren door het publiek er toe te bewegen meerdere fietsroutes te rijden, dan wel aan fietstochten deel te nemen Hoewel een landelijk evenement voor ogen staat, kar, het eerste jaar (begin 19 men worden deelgenomen in de provincies Drenthe. Overijssel, Gelderland. Utrecht en een ge- Vrijdagavond 20 mei en zondag middag 22 mei vertoont filmklub „De Schure" de film „De Negerhut van Oom Tom", naar de roman van Hariet Beecher-Stowe Voor diege nen. die de inhoud van dit be roemde boek nog niet uit hun hoofd kennen volgt hier een samenvat ting van Oom Tom's avonturen Shelby staat bekend als een mar. die zijn slaven als mens behandelt De oude neger. Oom Tom. is hun leider Door onvoorzichtige speku- laties is Shelby gedwongen 10 ne gers te verkopen aan slavenhande laar Legree Negen w o Oom Tom worden weggevoerd, de tiende een baby wordt door zyn moeder ont voerd en bereikt vla het schuivende ijs van de rivier de vrijheid Aan boord van de boot. die de negers naar het zuiden voert, sluit Tom vriendschap met het zieke meisje Eva St Claire Op haar verzoek koopt haar vader Tom Op haar stertubu ueiooit St. Claire zijn dochter de negers de vrijheid te geven Dat het toch anders afloopt, kun je dit weekend zien in onze jeugdsoos in de Beuseberg Vol gens het progamma, dat wij hebben afgedrukt op de achterzijde van je lidmaatschapskaart van de film- klup, is dit de laatste film van het seizoen. Dat is in zoverre waar. dat er op zondagmiddag geen film meer wordt vertoond Maar op vrijdaga vond 10 juni draaien wij nog een film. waarvan wij de titel via affi ches en dit weekblad zullen aan kondigen Tenslotte nog de mede deling dat er tijdens de Pinkster dagen evenals vorig jaar. een ..Schure-Top-. 100." zal worden ge draaid Deze platen worden door Schurebezoekers gekozen, wanf je kunt je eigen Top-10 inleveren bij de bar Nou. dat was het weer Tot Ziens' Vryw „De Schure deelte van Noord-Holland Utrecht en een gedeelte van Noord- Holland ft Gooi. Kennemer- en Amstelland). Deelname is voor iedereen moge lijk door zich te verzekeren van een zogenaamde „Toermee'-pas, die tegen betaling van 3.- per stuk te verkrijgen is bij alle V.V.V. kantoren, alsmede bij de deelne mende ielèrspörtverenigingen in voornoemde provincies. Nadat de deelnemer zes door een van alle betreffende organisaties uitgeschreven en voor dit doel aan gewezen fietsroutes heeft gereden, ontvangt hy na inzending van zijn afgestempelde Toermee-pas een speciale prijs te weten een model antieke fiets op een houten sok keltje Gezien de continuïteit die met dit plan wordt beoogd, ligt het in de bedoeling elk jaar een ander type antieke fiets als prijs ter be schikking te stellen, zodat een col lectie kan worden opgebouwd Vermeldenswaard is voorts nog dat van het voor de Toermee-pas te betalen bedrag steeds éen gulden zal worden gereserveerd voor de Nederlandse Invaliden Sportbond teiy verkeet Nedef^nd Arts: YV R van Couwelaar. Holte- renkstraat 18. tel 27 50. Voor boodschappen bellen. 1100 uur en 4 00 uur. Wijkverpleging. Zuster J Bleijenberg, Ab Jan- senstraat7, tel. 16 62 Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen van magazijnartike len. werkdagen van 13 30 - 14.30 uur. Groene Kruisge- bouw. Gaardenstraat. Ziekenvervoer: 11A. Müller, tel. 17.45 b.g.g. J. Aan stoot, tel. 29 80 en 13 38. Ziekenfonds: Spreekuur donderdagavond van 18 30 - 20.00 uur, Dorps straat 16 Tandarts: J Ph. Koppert, T van Ame- rongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476 22 00. Spreekuur spoedgevallen. 5 00-5.30 u. namiddag. Dierenarts: YV C. weg 18. -YVamelink, Hout- 05483-20 04 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouwGaardenstraat G J Kraaij tel 22 99 Maatschappelijk werk Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden Overijssel" Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maand. 8.30-9.30 uur en donderdagavond van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINS VERZORGING Maandag 8.30 -9 30 u Dorpsstraat 16. tel. 27 84 Tijdens de weekends zijn Maatsch Werk en Gezinsverz. tel. bereikb. onder nr. 05486-1 64 65 Wachtdienst vleeskeurings dienst. Tem zondag 22 mei H YV. Goorman. Kolweg 52. Tele foon 15 13 Maandag 23 tem. zondag 29 mei. YV. ter Schu re. Verzetstr 54. tel. 27 15 Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9 11 uur aan het slachthuis. telefoon 05483-13 18. Storingsdienst: Zaterdag 21 te m. vrijdag 27 mei Elctra H Heijink, Kol weg 44, tel 2124 gas YV. C. v d Vv'eerthof. Voorsboers- straat 2. tel 17 93 Politie: Telefoon 13 52 - 26 65 en 26 55 Na 6 uur 's avonds be llen 05200-7 12 34 Brandweer: Telefoon. 22 22 (Dag en nachti.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3