Vijfenzestig jaar getrouwd ZO STEMDE HOLTEN Kinderkennis op de Haar- klenterschool Verkiezingen Plattelandsvrouwen iel sport en spel Peuterspeelzaal Dijkerkoek bestond vorige maand n jaar Oriënteringsrit m Benoemingen bij bet onderwijs Tafeltennis- kampioenschappcn DE KAMERVERKIEZINGEN HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 20 mei 1977 29e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J Wiggers. Kolweg 14, tel 05483-1356 Plv v hoofdred /secr W Beiers. Holterberg 13. tel 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel, Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op woensdag 18 mei herdacht het echtpaar A. Bekkernens en jonkvrouw J. Bekkernens-van Coeverden zijn 65 jarig huwelijk. De bruidegom is 91 en zijn bruid is 84 jaar. Beide mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten maakt de heer Bekkernens nog elke dag een wandeling en mevr. Bekkernens beleeft elke dag weer plezier aan het z.g.n. lichte huishoudelijke werk. Het echtpaar Bekkernens heeft 8 kinderen, 16 klein kinderen en 16 achterkleinkinderen. Sinds hun trouwdag wonen ze op het erve „De Preuter", Beuseberg 148. ■■■BDOQatiDasBBaaaBBG De volgende week woens dag (25 mei) gaat goed willend Nederland naar de stembus voor het kie zen van een nieuwe Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. De laatste keer gebeurde dat op 29 november 1972. Dat was is afwijking van de ge bruikelijke cyclus van 4 jaar. Die afwijking vond zijn oorzaak in de kame rontbinding van 1972 waarmede een eind kwam aan de vijfpartijen-coalitie van V.V.D., K.V.P., A.R.P., C.H.U. en DS'70. De voorgaande Kamer verkiezingen hadden plaats in 1963, 1967 en 1971. In de nacht van zondag op maandag 10 juli 1972, liet minister president Barend Bies heuvel het in het Cats- huis aankomen op een breuk met de DS'70. mi nister Drees en De Brauw. Wat de oorzaak was van deze crisis laten we nu maar buiten be- Vrijdag 13 mei om 10 uur 's morgens begon voor de kinderen van de Haarkleuterschool de kinderkennis In de feestelijke versierde loka len stonden kraampjes met ver schillende spelletjes, zoals touwtje trekken, bus gooien, ke gelen, sjoelen, flesjes hengelen, was ophangen, bal gooien en pen fruitkraam Ook was er een ilkraam waar de kinderen zeli pannekoeken mochten bakken. Ook de ijscoman was present Om 12 uur werd er even gestopt om in de dependance enkele lekkere broodjes te eten. Om half 2 mochten de ouders komen om samen met hun kin deren nog enkele spelletjes te doen De gezellige en zeer ge slaagde kinderkermis was om ongeeer 2 uur afgelopen schouwing. Het kabinet diende z'n ontslag in en op 29 november van dat jaar hadden, zoals gezegd, nieuwe verkiezingen plaats. Om weer in de normale cyclus terecht te komen werd toen be sloten een periode van vijf jaar aan te houden. Het kabinet Den Uyl, kwam overigens na een lange periode van onderhande len, pas in 1973 tot stand en bovendien moeten er in 1978 weer verkiezingen voor de Pro vinciale staten en de gemeente raden worden gehouden. En zeer waarschijnlijk zelfs Europese verkiezingen. Hoe werd er in Holten in 1972 gestemd? We la ten hieronder de stemcijfers van dat jaar volgen met tussen haakjes de cijfers over 1971: Er deden toen 16 partijen in de kieskring Zwolle aan de verkie zingen mee Deze keer zijn het er 20. Hier volgen de uitslagen in absolute cijfers en in percen ten. Pvd.A. 1099 is 23.8490 (954is 23.75%), C.H.U 1028 is 22.28% (1033 is 25.657c), A.R.P 645 is 13.987c (564 is 14.057cK.V.P 139 is 3.017c (127 is 3.15%) (thans samen het C.D.A. 1812 is 49.27% (1734 is 42.71%). W D. 849 18 40% (594 is 14 80%), D'66 123 is 2.677c (110 is 2.75 DS'70 165 is 3.58 P P R 82 is 178% (19 is 0.507f), GPV 35 is 0.76% (31 is 0 807c), PSP 18 is 0.407c (19 is 0.507c), G P V 35 is 0 76% (31 is 0.807c), PSP, 18 is 0.407c (19- is 0.507c), Boeren P 315 is 6.387o (257 is 6.407c) D M P 19 is 0.417e (1971 niet deelgenomen) NMP 23 is 0.507c (66 is 1.657c), R.K.N P 6 is 0 137c (1971 niet deelgenomen). Totaal aantal geldige stemmen 4613 is 100% (4015 is 100%). Aantal kiezers 5098 is 1007c (4015 is 1007c) Opgekomen 4626 is 90 74%) (4033 is 88 75%). Niet opgekomen 472 is 9.26% (454 is 11 257c), Ongeldige stemmen 13 (18) (Ingezonden) Als oud-rector van een grote scholengemeenschap interesseer ik mij nog steeds voor wat er in scholen omgèat, en vooral: voor wat leerlingen denken en doen. Zo werd mijn aandacht ge trokken door uw verslag van de verkiezingen die op 4 mei j.l. zijn gehouden in de scholenge meenschap Holten. De uitslag verbaasde mij niet in tal van scholen in Nederland kwamen soortgelijke resultaten uit de bus. Maar wat mij voor een raadsel stelde was de slotopmerking naar aanleiding van deze uit slag: zeker is dat de Hol tense schooljeugd de regeer baarheid van ons land bepaald niet verbeterd heeft." Zou de redactie zo vriendelijk willen zijn uit te leggen waarom en in hoeverre de Holtense schooljeugd de regeerbaarheid van ons land bepaald niet ver beterd heeft? Dr F J Reimer Holten Het verslag betreffende de verkiezingen ontvingen wij van drs J Bouwmeester, rnaat- schappijleerdocent aan de Hol tense Scholengemeenschap. Mo gelijk wil de heer Bouwmeester in ons blad wat dieper in gaan op de uitslag van de verkiezin gen van de Holtense school jeugd. J W. Op dinsdag 10 mei hebben de plattelandsvrouwen van de afd. Espelo hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Om 8.30 uur stapten bij de school aldaar 46 dames in een bus van de O.A.D en ging hét richting Holten, over de E8 en verder over de Veluwe. met als eerste doel de „Gen. Spoor" kazerne in Ermelo. Om 10 uur werd het gezelschap welkom ge heten door de Ds. en de Aal moezenier en kregen de dames koffie aangeboden in de koepel zaal van het P.M.T. gebouw. Onder de koffie werd verteld over de gang van zaken in het tehuis, en was er nadien gele genheid om overal een kijkje te nemen. Daarna gingen de dames naar de kazerne om ook daar alles te bekijken en werd het gezelschap wederom een kopje koffie' aan geboden in een gezellig inge richte bar in de kelder. Ook hier werd hen van alles verteld over het wel en wee van de soldaten. Het was inmiddels etenstijd ge worden en konden de dames in de keuken al het nodige mee nemen naar de eetzaal, om daar gezamenlijk de lunch te gebrui ken. Daarna was er gelegenheid om een rondritje te maken in een tank, en hiermee kwam te vens een eind aan het bezoek, want 2 uur was gepland om af scheid te nemen van de gasthe ren om verder de reis voort te zetten naar Utrecht om daar het oude stadsgedeelte te bekijken met alle herinneringen aan vroeger, en tevens werd nog een boottocht gemaakt door de grachten, heel interessant. Om 6 uur stond de bus weer te wachten om het gezelschap ver der te brengen naar Hoevelaken om daar het diner te'gebruiken in restaurant „Scheps" Op de terugweg werd over Bathmen gereden om daar in cafe ,,'t Bokje" nog een laatste drankje te gebruiken en nog even na te praten. Om ruim 10 uur arriveerde het gezelschap weer bij de school. Al met al een heel gezellige en buitengewoon geslaagde dag. In de gymzaal aan de Haar- straat zullen zaterdag 21 mei vanaf elf uur wedstrijden worden gespeeld om de tafeltenniskam pioenschappen van Holten. Er zal eerst in poules van drie ge speeld en daarna volgens het afvalsysteem. De TTV „Holten" rekent op de belangstelling van zeer velen. Beste vrienden, Dit bericht is bestemd voor jullie en door middel hiervan willen wij jullie wat vragen. Het gaat om een „sport" en „spel" dag die door een groep mensen is georganiseerd, waaraan jij ook mee kunt doen. Daar heb je vast wel zin in denken wij. Nu wil je misschien graag weten hoe dat allemaal zal gaan en waar dat zal gebeuren en wanneer die feestelijke dag gehouden zal worden. Nu dat zit zo: Op zaterdagmiddag 11 juni 1977 komen in de Sporthal „De Reggehal" in Rijssen allemaal jongens en meisjes van ongeveer jouw leeftijd bij elkaar Jullie kunnen dan mee doen aan wel 25 soorten spelletjes, aangepast aan jullie situatie Welke spelletjes dat zijn, dat blijft nog een verrassing. Sport, komt er ook bij te pas. Hoe het allemaal zal gaan die zaterdagmiddag, daarvan krijg je enkele dagen voor 11 juni nog bericht, in ieder geval komen je ouders, verzorgers en/of vrienden ook mee om jullie spel te bekijken. Als herinnering aan deze dag komt er nog een extra verrassing. Nu wil je ook nog weten „wie doet dit allemaal?" Daarover het volgende: Er zijn een paar groepen van mensen die heel veel met elkaar praten, éen van die groepen viert zelfs feest omdat ze 40 jaar bestaan en daarom willen ze wel eens een feestelijke middag met jullie hebben Daarbij zijn er een heleboel andere mensen, zoals verpleegsters, wijkzusters, mensen uit de sport, en nog veel meer die mee willen helpen deze dag voor jullie onvergetelijk te maken. Wil je meedoen? Over een week zal er iemand langs komen om je antwoord te horen. Er wordt 2.50 gevraagd als inschrijfgeld, wat je mee kan geven aan diegene die het onderstaande strooKje komt ophalen. Met hartelijke groeten, van de Lions en Rotary-klubs Rijssen en omgeving, de G.S.V. Rijs sen en overige genoemde medewerkers. Correspondentieadres: L.J. van der Ree, Flisweg 12, Holten, telefoon 05483-25 25 hier afscheuren NaamMeisje/Jongen. Adres Plaats Eventueeltel.no. Leeftijd Vorm van handicap Wensen van verzorging Kunt U zelf voor vervoer zorgen? Inschrijfgeld gaat hierb». Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.VV. KNAPEN Larenseweg 3-tel. l'9-1 De Holtense Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" organi seert zondag 22 mei een oriënte ringsrit voor auto's en motoren. Deelname is mogelijk voor zowel leden als niet leden. Voor be ginners, die starten in de tour klasse geldt een vereenvoudigd reglement, terwijl de gevorder den rijden volgens het KNAC/KNMV reglement. De start is vanaf 14 00 uur bij clubhuis „De Biester" in de Sta tionsstraat. Inschrijving is moge lijk vanaf half 2. In de nieuwe sporthal 't Mos- sink zaten woensdagmiddag 203 kandidaten gebogen over hun Engels. De sporthal betekent een enorme verbetering in de Donderdag 19 mei herdacht het echtpaar H. Rensink (75 j.) en G.H. Rensink-Vruggink (76), Dijkerhóek 85, dat ze een halve eeuw gele den elkaar het ja-woord gaven. De heer Rensink en zijn vrouw genieten beide nog een goede gezondheid en zijn dag in dag uit druk met het werk in en rond de boerderij erve „Niestad" waar ze sinds hun trouwdag hebben gewoond. Het echtpaar heeft 2 kinde ren en 4 kleinkinderen. organisatie van de examens van de scholengemeenschap voor het toegenomen aantal examen kandidaten kon de laatste jaren slechts met moeite goede exa menruimte gevonden worden. De sporthal heeft aan deze moeilijkheden voorgoed een einde gemaakt. Door de nog steeds doorgaande stijging van het aantal leerlin gen zijn aan de Holtense Scho lengemeenschap per 1 augustus a.s. de volgende docenten be noemd: Mej. G H Bielderman, Lochem, biologie, Mevr. H M Broens, Hengelo (o), nederlands, Mej. G H Bruggeman, Heino, hand vaardigheid, Mej. H D van de Eshof, Zwolle, textiel werkvor men, Mevr J Hovenkamp, Ruurlo, nederlands, H J Meen- dering, Haarlem, economie/bio logie, dr CA van de Run straat, Broek in Waterland, na tuurkunde, H Vink, Hengelo (o), geschiedenis Als administrateur aan de Scho lengemeenschap is benoemd de heer H Lankhorst uit 's Gra- venzande. Het is alweer ruim een jaar ge leden dat op initiatief van een aantal ouders op de woensdag morgen met een peuterspeel- zaaltje werd begonnen. Terug kijkend kan men van een ge slaagd particulier initiatief spre ken In DIJKERHOEK is dit de tweede peuterspeelzaal. De eer ste fungeert voor drie ochtenden als kleuterschool, wordt geleid door een daarvoor aangetrokken kleuterleidster en is alleen toe gankelijk voor peuters van plm. vier jaar. De tweede peuterzaal is maar één ochtend in de week en alleen voor peuters vanaf 1 1/2 jaar Deze wordt afwisselend geleid door de moeders ULF- MAN, v d MEER en de KLIJNE (allen met enige onderwijs erva ring) daarbij geassisteerd door één van de moeders Eén uit zondering is mevrouw Wissink die haar kinderen al op de la gere school heeft, maar toch zo nu en dan een ochtend assis teert De inkomsten worden gebruikt voor de aanschaf van wat klein spelmateriaal en wat werkmate riaal zoals klei, verf, papier e d., ook de huur van Bethanië wordt hiervan betaald Het grootste gedeelte van het speelgoed wordt meegenomen door de moeders zelf en zo nu en dan profiteert men dankbaar van een gift zoals onlangs een hele partij opgeknapt speelgoed van de familie HAVERSLAG In de zomer maakt men ge bruik van de zandbak op de speelplaats van de Dijkerhoek- school De eerste peuters gingen onlangs naar de "Kleuterschool" en er was aan hen duidelijk te merken,i dat ze al eens in groep jes gewerkt hadden en al eens echt goed naar een verhaaltje hadden moeten luisteren Vooral voor de peuters die nogal geïso leerd wonen blijkt dit van groot belang te zijn Zo ziet mer. maar weer dat ook zonder enige sub sidie het particulier initiatief een werkelijke bijdrage aan de geen schap kan geven.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1