Homogeen t.c. Holten wint met maximale score INTERNATIONAAL VOETBAL IN DEVENTER Z.v.v.Blauw Wit' houdt sport- en speldag Tafeltenniskampioen schappen 21 mei Mkampimcliap JiitoDotte' SPANNENDE MOTO-CROSS BE MRRERG Prachtig succes Bergruiter- nieuws Blauw Wit Al Haar Bathmen Blauw Wit 5 niet in finale Programma s.v. .Holten' Programma sporthal tMossink Week 14 t.m. 20 mei OP TOERNOOI IN HAARLE Egberts had snelste duif Voor de negende maal organiseert de A. V.V. Daventria het Hanze- toernooi voor voetbal- jeugd in de leeftijd t/m 20 jaar, ditmaal in het weekend 20 t/m 22 mei. De sterkte van de deel nemende verenigingen komt overeen met de C-teams van de betalende klubs. Men is er in De venter (terecht) trot s op, dat uit het spelers arsenaal van de afgelo pen jaren zeer klinkende namen naar voren zijn gekomen. Mede hierdoor hebben de orga nisatoren de bevestiging gekre gen op de goede weg te zijn en de basis te hebben gelegd voor een steeds sterkere bezetting. Bij de samenstelling van een toernooi wilmenige organisatie de sukses-formule zoeken in deelname van ieder jaar dezelfde klubs Bij Daventria denkt men er anders over en nauwlettend worden de ontwikkelingen ge volgd bij de Europese verenigin gen, vooral met de blik op de jeugd. Evenals in ons land slaagt men er in het buitenland n.l niet in elk jaar een in hét oog sprin gend elftal te formeren. Middels kontaktpersonen in het buiten land blijft Daventria goed op de hoogte en vrijwel elk jaar is het gelukt de sterkste jeugdploegen naar Deventer te trekken.And.er- zijds worden door (begeerde) deelnemers wel eens te hoge ei sen gesteld en moet resoluut de hand aan de regels worden ge houden. Zeker is, dat de Hanze-bokaal in de prof-sektie in andere handen zal overgaan, daar F C. Arsenal niet van de party zal zijn In de amateur- Ter afsluiting van het voetbalseizoen organi seert de Z. V. V. Blauw Wit '66, op zaterdag: 21 mei a.s. weer de tradi tionele sport- en speldag: voor leden, ouders en be langstellenden. Dit jaarlijks terugkerend ver broederingsfeest. al enige jaren een begrip binnen de Blauw Wit gelederen, zal ook dit jaar weer bestaan uit een tiental indivi duele ochtendspelen voor de pupillen, junioren en hun ou ders, terwijl 's middags een on derling voetbaltoernooi zal wor den gehouden, waaraan ook de A junioren en senioren zullen deelnemen. Tussen de bedrijven door zal de bekende V.V.V. - keeper Hennv Ardesch weer zijn plaats innemen tussen de doelpalen en zal de Blauw Wit jeugd en de aanwezige moeders in de gele genheid worden gesteld de no dige vuurpijlen op hem af te schieten. De individuele ochtendspelen, welke alle betrekking hebben op de voetbalsport, zijn ook dit jaar weer uitgedacht door de bekende heer J. Schut uit Colmschate die tevens alle ou ders van de Blauw Wit jeugd* heeft uitgedaagd dec! te nemen aan een speciale Blauw Wit sportkwis. Alle leiders en medewerkers worden 's morgens om 8.00 uur op het sportveldencomplex Meermanskamp verwacht voor het inrichten en gereed maken van de speelvelden en om on geveer half tien zal het start sein worden gegeven voor de voetbalkennis, welke omstreeks twaalf uur zal eindigen. Daarna is er slechts éen uurtje pauze, tijdens welke de knapzak kan worden aange sproken en wat op adem te komen voor het rond 13.00 uur aanvangende onderlinge voet baltoernooi. Omstreeks 14.45 uur komt Henny Ardesch aan bod terwijl omstreeks 15.15 uur de voetbaifinales zullen aanva- gen. Vrijwel de gehele dag door staat voor belangstellenden de deelname open aan de sport kwis. De prijsuitreiking is gep land omstreeks 16.45 uur. Gezien de ervaringen in voor gaande jaren en het ook nu weer geplande programma be looft de komende Blauw Wit sportdag, ijs en weder dienende, wederom een goed verzorgd familie-evenement te wrorden. Tijdens de sportdag zullen vertegenwoordigers van de N. C. S. U. op het terrein aanwezig zijn bij wie inlichtingen kunnen worden verkregen omtrent de door die organisatie te organi seren sport-vakantieweek, voor jongens van 9 - 13 jaar, welke in de eerste week van juli in Beilen zal worden gehouden. Prijs FL. 105,00 p.p. De El pupillen van de SV Hol ten werden gehuldigd en in de bloemetjes gezet bij het behalen van het kampioenschap. Een geïnspireerd eerste team won zondag met 8-0 van Drijvers 4 uit Deven ter. In de ploeg heerst een goede sfeer en de re sultaten brengen de ge dachten aan een kampi oenschap tot leven. Holten 2 liet tegen Park Bra bant een kostbaar punt liggen (4-4). Tegen Schapekolk 3 uit Diepenveen verloor ons tweede zondagteam zijn eerste wedstrijd op het nippertje. In de beslis sende set verloren Dixy en Erik, na een voorsprong van 5-2 en matchpoint, toch nog met 8-6. Gastspeelster Anja Hoek en ge legenheidsspeler Rien van Dijk vermochten het getij voor het derde team niet te keren. Tegen De Schaeck werd kansloos met 8-0 verloren. Zaterdag 7 mei: Het eerste her enteam verloor in sneltreinvaart van het veel te sterke Park poule komt een andere Engelse pretendent de eer wel verdedi gen, n.l. Wigston Fields, dat vo rig jaar met sterk spel ongesla gen winnaar werd. In Deventer rekent men op een spannende konfrontatie tussen het Engelse en Duitse voetbal, gezien de indeling Poule A Aston Villa. Engeland R.W.D Molenbeek, België F C. Twente, Nederland Hertha B.S.C., Duitsland Poule B M.S.V. Duisburg. Duitsland Vejle Boldklub, Denemarken Lierse S.K., België Crystal Palace, Engeland In hoeverre F.C. Twente cii R.W.D. hier een rol zullen spe len is onbekend. Zeker is, dat vrijwel het gehele kampioens C-team van Twente zal aantreden. En de kwaliteit is aanwezig, of de routine toe reikend zal zijn? Van Duitse en Engelse klubs is n.l. bekend, dat meerdere A-spelers tot de uitverkorenen behoren. De winnaars van beide poules vechten de finale uit en dat is veelal een zeer spannend gebeuren. De amateurs spelen een halve competitie. Deelnemers: D V V Go-Ahead. Nederland Wigston Fields. Engelahd K.S Halle. België Ennser Sport Klub. Oostenrijk Idraets Hellerup, Denemarken Daventria De ontknoping begint op vrijdag om 18 30 uur met de openings wedstrijd Go-Ahead-Daventria. gevolgd door F C Twente - Her tha B S C. (20.00 uur). Het toer nooi wordt zaterdag en zpndag voortgezet vanaf 10.00 uur Fi nale profs 16.30 uur Zoals in de vorige twee num mers al is vermeld worden de Holtense tafeltenniskampioens chappen gehouden op zaterdag 21 mei in het gymnastieklokaal aan de Haarstraat. Deze kampioenschappen zyn voor iedere inwoner van Holten, het is heus niet noodzakelijk dat men eerder deze mooie sport heeft beoefend, want de onerva ren spelers zullen apart in een klasse worden ingedeeld, op voorwaarde dat er voldoende be langstelling is. Hetzelfde geldt voor de dames; als er voldoende dames inschreven zal er een tournooi worden gehouden om uit te maken wie de sterkste ta feltennisster van Holten is. Het inschrijfgeld voor de kam pioenschappen is f2.50 per pers oon. Belangstellenden die willen inschrijven kunnen zich opgeven bij café „De Biester" De heer v. Leeuwen, Canada straat §1, en de heer Hendriks, Noordenbergstraat 5. De sluitingsdatum voor inschrij ving is verlengd tot dinsdag 17 mei. Dus iedereen die voor z'n plezier even wil tafeltennissen: schrijf nu in!!! De aanvangstijd vindt u in het Holtens Nieuws blad van 20 mei. Brabant. Aanstaande zaterdag moeten er punten worden ge pakt, anders ziet het er somber uit. Het tweede herenteam kan net niet winnen van Groot Driene (2-3) Toch gaf de wedstrijd veel voldoening en werd er goed ge tennist. Drijvers 2 werd door Holten met een 4-1 nederlaag naar Deventer teruggestuurd. Het mixed team was praktisch helemaal present en de kostbare overwinning werd door gezamenlijke uitspan ning behaald. Holten jeugd won met 5-0 van Markelo door sterk spel. Welis waar kan aan het optreden en de neutrale instelling van enkele jeugdige tennissers nog wel een en ander gesleuteld worden. De wedstrijd tegen Drijvers werd met 3-2 gewonnen. Deze partij werd in het voren gespeeld, i.v.m. een jeugdwerkweek. Dinsdagwedstrijden: Holten 1-Drijvers 3-1; Holten 3-De Pelikaan 1-3. Programma thuiswedstrijden: Zaterdag 14 mei: Holten 1-Sch^pekolk 14.00 uur. Zondag 15 mei: Holten 2-Nijverdal 2, 10.00 uur; Holten 3-PAF 4, 10.00 uur. Dinsdag 17 mei: Holten 2-Enter, 9.00 uur. Blauw Wit 5, dat het tournooi van de v.v Den Ham in het ge lijknamige dorp bezocht, is on danks goed spel niet tot de fina les van dit tournooi doorgedron gen. In een poule van 5 teams werden de wedstrijden tegen Borne 6, SVVN 6 en Den Ham 4 allen remise, terwijl de wedstrijd tegen Juliana 5 (Hengelo) met 2-0 werd verloren. Moegestreden maar toch wel voldaan aanvaar den de BI. Witters de thuisreis na dit sportief toernooi. Maandag Gesloten i.v.m. examens Scholengemeenschap Dinsdag Gesloten i.v.m. examens Scholengemeenschap Woensdag 10.00 - 20.00 Schwarte (zaalvoetbal) 20.00 - 23.00 badmintonclub Holten Vrijdag 18.00 - 20.00 majorettes H.M.V. 20.00 - 22.00 Menkhorst (s.v. Holten) Dinsdag 3 mei werd de tweede ronde van het volley- clubkampioenschap gespeeld. In totaal volgen nog twee ronden en een finaleronde. In poule A startten ploeg 5 en ploeg 3 van resp. F. Ebrecht en H. Broersma tegen elkaar. Het werd 2,5-0,5 voor het Ebrecht- team. De laatste* set was zeer spannend en werd bij 14-14 af gesloten. De twee topteams uit deze poule kwamen vervolgens tegenover elkaar; ploeg 2 van H. Poortman bracht, ploeg 4 van A. Meerman een duidelijk 3-0 ne derlaag toe. Het team van G. Piek (team 1) scoorde eerst een 2-1 overwinning tegen H. Broersma om vervolgens kans loos met 0-3 te verliezen van A. Meerman. H. Poortman klopte tenslotte met 2-1 het team van F Ebracht. Stand in poule A: l ploeg 2 (H. Poortman) 10 pnt.; 2. ploeg 4 (A. Meerman) 8 pnt.; 3. ploeg 5 (F. Ebrecht) 5,5 pnt., 4 ploeg 1 (G. Piek) 4 pnt.; 5. ploeg 3 (H. Broersma) 0,5 pnt. In poule B opende superploeg 10 (K. Masselink) opnieuw ver nietigend met 3-0 tegen team 8 (C. V Harmeien). Er werd zelfs een 15-0 set behaald! Ook hun tweede wedstrijd (tegen team 7 van M. Willemsen) werd een 3-0 overwinning. Daarvoor had M. Willensen c.s. team 9 van A. Nauta met 2-0 onder de duim gehouden. Team 9 herstelde zich keurig door van team Scholten met 2-1 te winnen. Team Schol ten had toen al een 1-1 resul taat tegen team 8 behaald. Stand in poule B: 1 ploeg 10 (K. Masselink) 12 pnt.; 2 ploeg 7 (M. Willemsen) 5.5 pnt.; 3 ploeg 8 (C. v. Harmeien) 4 pnt.; 4 ploeg 9 (A. Nauta) 4 pnt.; 5. ploeg 6 H. Scholten) 2,5 pnt. Op de dinsdagen 10 en 17 mei is er geen volleybal omdat de sporthal dan voor examens in gebruik is. Op 17 mei is er wel een alge mene ledenvergadering om 20.00 uur in cafe-restaurant „Vosman". Op 24 mei wordt het clubkam pioenschap voortgezet. PUPILLEN NAAR DEVENTER De pupillen El, E2 en F1 van de S.V. „Holten" -gaan zaterdag 14 mei naar Deventer waar ze zullen deelnemen aan het toer nooi van Go Ahead. Vertrek voor alle teams; 10.30 uur. TARZANCUP (zondag 15 mei) Holten 7-Holten 12, 10.00 uur; Holten 6-Holten 9, 10.00 uur; Holten 10-Holten 11, 10.00 uur. Ondanks concurrentie van de Grand Prix 500cc in Norg waren er afgelopen zondag toch een flink aantal toeschouwers naar het Holtense circuit gekomen. Deze mensen hebben daarvan zeker geen spijt gekregen. Met name in de zijspanklasse, waarin alle bekende rijders aan de start kwamen, maar ook in de 125 en 500cc juniorenklassen werd spannende en spectaculaire motorsport geboden. De deelnemende leden van M.AC. „de Holterberg" zorgden daarbij voor goede prestaties. In de zijspanklasse wisten August Müller-Henk v. Heek in het to taalklassement de 4e plaats te pakken Bij de 125cc was het Gerard Kruiper die in de finale op de 3e plaats beslag legde en dat met meer dan 130 deelne mers in deze klasse. Dries Willems zag zyn stug vol houden in de 500cc beloond met een keurige 6e plaats. De wedstrijden - onder suspiciën van de KNMV - waren zoals als altijd weer perfect georganiseerd door de MAC „De Holterberg". De uitslagen waren als volgt: Junioren 500cc: 1. D. Bouius, Almelo, Maico 100 p.; 2. A. Toet, Heerewaarden, Maico 92 p 3. Simon Schram. Wolvega, KTM 86 p., 4. E. Zwarts, Nijkerker- veen, KTM 85 p.; 5. R. Spee, Apeldoorn. KTM, 82 p.; 6. Dries Willems, Holten. KTM, 76 p.; 7. G. van Dyk, Blakbrug, Husq- varna 74 p.; 8. E. Hut, Peize, Husqvarna 74 p.; 9. W Boer kamp, Apeldoorn, KTM 72 p.; 10. P Kloosterman, De Wilp, KTM 72 p. Junioren 125cc:l. Rob van Keimpema, Hoofddorp, Yamaha; 2. J van Heek, Rijssen, Yama ha; 3. G. Kruiper, Haarle, KTM; 4. E. Scholte, Den Helder, Ka- Op het door de s.v. „Haarle" georganiseerde pupillen tournooi was het F2 elftal van Blauw Wit zeer succesvol De eerste weds trijd tegen S V.V N. F2 ging het nog een beetje moeilijk Kenne lijk waren de jongens het weds trijdritme een beetje kwijt en door een slechte uittrap van een verdediger, waardoor de bal by de tegenpartij belandde was het voor deze speler een koud kuns tje om zijn ploeg op 1-0 te brengen. Hierna ging het bij Blauw Wit wat beter en door 2 doelpunten van Hans wonnen ze deze wedstryd met 2-1 Hierna moesten ze aantreden tegen SDOL F2 en toen ging alles van een leien voetbaldakje en won nen ze ook deze wedstnjd met maai..uelst 7-0. Toen volgde nog de laatste wedstrijd tegen DES F2 met de rust was het nog 1-0 maar na de wissel werd de score opgevoerd naar 6-0. Zodoende bleven ze ongeslagen in hun poule met een score van 15-1 en dat betekende met de eerste prijs op Holten aan. Vermel denswaard is nog dat Blauw Wit doelman Simon een vrije mid dag had want in 3 wedstrijden kreeg hij maar 2 BALLEN OP DOEL WAARVAN F.R EEN VOOR HEM GEEN HOUDEN AAN WAS De doelpunten wer den gemaakt door Hans 7. John 6 en Edwin 2. Het was voor de jongens een fijne voetbalmiddag die uitste kend was georganiseerd door de s.v „Haarle" Een boeiend en spannend spek takel was de start van de zijs panners. wasaki; 5. F. de Haan, Zaan dam, Suzuki, 6. H. Horstede, Rouveen, Kawasaki; 7 L. Brand, Staphorst, Husqvarna; 8. R. VAN DER Wal, Sexbierum, Ya maha; 9. H Tuin, Enschede, Aspes, 10. H. Botter, Noordse- schuut, Honda, 25. A Sasbrink, Nyverdal, Kawasaki; 32. H. Bak, Rijssen, KTM. Zijspannen senioren (Internatio naal): 1 W v. d. Laan-M. v. d. Berg, Ter Aar, Wasp, 97 p.; 2. T. van Heugten-D. Steenbergen, Amersfoort, Heuga Hagon, 91 p.; 3. H. Knuiman-G. Knuiman, Wychen, EML-Norton, 90 p., 4. August Muller-Henk van Heek, Holten, Yamaha, 88 p .5. A. Seuntjes-W Kramer, Eindhaven, Wasp, 77 p.; h. borgelink-J. Brekveld, Rietmolen, EMILYA- MAHA 77 p., 7. Jo v d Mee-W. Bens, Schijndel, Norton 73 p., 8. D van Schooten-N. Schats, Noordwijk, Yamaha 71 p 9 A. Brus-D Brethouwer, Halle, Nor ton, 70 p 10 H Lammertink-R. van Leeuwen. Rijssen, EML, 66 P Op zaterdag 30 april organiseert de Landelijke Rijvereniging De Eschruiters uit Wierden een Na tionaal Concours Hippique. Hieraan namen ook de leden van de „Bergruiters" uit Holten deel. In de individuele dressuur klasse L behaalde mevr. Diepe- Van de 262 duiven die door de P.D.V. „Holten" voor een wed vlucht over een afstand van 169 km. om half 8 werden gelost in Hasselt (Limburg) was als eerste (9.33 uur) binnen de H-652786 van G J. Egberts. Gemiddelde snelheid 82 km. per uur. 1, 3, 6, 8, 20, 24 en 35 G. J. Egberts; 2, 11, 19, 21, 36, 43, 47 en 50 A. ten Dam (2); 4. Joh. Veldhuis. 5, 39 "M Lodeweges; 7, 15, 25, 52 J Aaftink; 9, 29 comb. Schuppert-Kreijkes; 10, 14, 23, 28, 30, 40, 41, 45, 46, 51 H. Wil lems. 12, 17, 33, -f8, 49 G. Steu nenberg; 13, 26, 38, 44 A. ten Dam (1); 16, 42 A. Aanstoot. 18, 22 H van Beek, 27, 24, 37 H J ten Vele, 31. 32 W. Aaftink. rink met „Fury" een eerste prijs. In dezelfde klasse behaalde Remco de Graaf met „Blue Heaven" een tweede plaats en Jan Brons voort met „Nico" een derde. In het springen klasse M behaalde J. Murris met Con Amore eervolle derde plaats. De junioren Al van Blauw Wit nemen zaterdag 14 mei deel aan het toernooi van de „A.B.S te Bathmen. Vertrek: 13.00 uur SDOL F3-Blauw Wit F3, 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. Aanstaande zaterdag 14 mei or ganiseert de L.R. „Bergruiters" haar jaarlijks concours hippique da.t gehouden zal worden op de ijsbaan de „Noordpool" aan de Dorperdijk. De aanvang is 9 uur en de toegang is gratis. Aan het concours wordt deelge nomen door de Land Rij vereni gingen uit Almelo, Wierden, Hel- lendoorn, Rijssen, Markelo, Die- penheim en Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9