MTOHRIJF KLOSSE OPENDE IN BATHMEN SHOMIMTE Bijstandswet enA.A.W Overijssel achter Het Rode Kruis Wijziging rechts positie regelingen Gemeentepersoneel Verkiezingen Scholen gemeenschap Holten AGENDA „HOLTENS MENN1EIIWS" [Vei) Weekenddienst R0A0- programma: „Achter de partijen" Collectanten gevraagd Ie Zo boeiend is de nieuwe keukenfolder van Goldreif en Lager. DOR L05470-22G4 Stationslaan 24 HOLTEN Tel. 05483-1847 Waagwsg 15 BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 MEI 1977 - PAGINA 3 Donderdagmiddag 5 mei werd terweg, Oude Molen bij Bath om vijf uur de nieuwe sho- men. Onder grote belangstelling wrulmte geopend van het auto- en onder het motto „Scherven bedrijf H. L. Klosse, aan de Hol- brengen geluk" werd een provi- Dezer dagen heeft het ministerie van Cu'tuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk aan de ge meenten een circulaire gestuurd over de bij standverlening voor een aantal verstrekkingen. die zijn opgenomen in het pakket van de Alge mene Arbeidsongeschikt heidswet (A. A. W.). De circulaire gaat in op de problemen die samen hangen met de overgang van Bijstandswet naar A. A. W. en op de gevallen waarin er een taak voor de bijstand overblijft. Uiteraard zonder in te gaan op nog lopend over leg tussen andere depar tementen, spreekt de cir culaire ook over psychot herapie. Op grond van een beschikking van de- staatssecretaris van So ciale Zaken gaat de A. A. W. de betaling van insti tuutspsychotherapie over nemen in die gevallen waarin deze therapie kan bijdragen tot arbeidsge- 'schiktheid of het voorko men van arbeidsonge schiktheid. Over de ma nier van uitvoering en de problemen van de over gang van de sociale diensten naar de bedrijfs verenigingen heeft CRM met de Instituten voor Multidisciplinaire Psy chotherapie (I. M. P. s), de Federatie van Be drijfsverenigingen, de Gemeenschappelijke Me dische Dienst, de Vereni ging van Directeuren van Sociale Diensten (D. I. V. O. S. A.) en andere be trokken instanties overleg gepleegd. Er is echter geen sprake van dat er geen bijstand meer gegeven zou kunnen worden voor therapie door vrij geves tigde psychiaters. Als re gel vindt de bijstandver lening hiervoor plaats in Ned. Herv. Kerk 8.30 u. ds. A.W. Berkhof. 10.15 u. ds. C.C. Addink.lDed. Heilige Doop) extra collecte: Inwendige zending, Oppas dienst; mevr. Markvoort, Ge- rrie Loman en Eline van Ipe- ren.Hemelvaartsdag: 9.30 u. ds. A. W. Berkhof Geref. Kerk 9.'30 u. en 15.00 u. ds K. Dronkert van Borculo. In be ide diensten is de eerste col lecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflos- smg.Oppasdienst: Herma Tromop, Jenny Aanstoot (ree. Anny Getkate). Mevr. Smid-Manenschijn - mevr. Be ltman Ekkelkamp (res. mevr. Stam-Dijkink). Kinderneven- dienst (klas 2( mevr. T. Ol denburg. res. mevr. G. van Zeijts» Hemelvaartsdag: 9.30 u. ds. G. W. H. Peddemors. R.K. Kerk (Geb. „Irene") Zaterdag 17.00 u.. Zondag 9.30 u.Hemelvaartsdag: 9.30 Dijkerhoek: 9.30 u. ds. van Schuppen van Wierden. Extra coll. Inwen dige zending Okkenbroek 10.00 u. ds. M. de Heer. Uit gangcollecte: Diaconie He melvaartsdag: 10.00 u. ds. M. de Heer. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 u.. zondag 8.00 u. niet om 11.00 u. maar al om 10.00 u. wegens le Heilige Communie. Woensdag (18/5) 19.00 u. Hemelvaartsdag: 8.00 u. en 11.00 u. aansluiting op een zieken fondsverstrekking. Ook in het wetsontwerp tot wij ziging van de Algemene Bijstandswet is niet op genomen dat psychiaters uitgesloten zouden wor den van de betaling voor hun verrichtingen via bij stand. Hierover is tussen CRM en de Vereniging van Nederlandse Psychia ters contact geweest. sorisch glazen deur ingegooid, doormiddel van een fles cham pagne. Deze euvele daad werd verricht door de raadsman van de familie Klosse, de heer Groenveld, welke in zijn ope ningswoord sprak over de tot standkoming van de showroom, na overname van het bedrijf in de herfst 1974. Namens de di- rektie van Gremi Auto Import, werd gesproken door de heer Groot. Ook hij complimenteerde de familie Klosse. De bestaande zaak is uitgebreid met een showruimte van 200 m2, waarin tijdens de opening een grootse show van LADA en ZASTAVA automobielen, met daarnaast de introduktie van Peugeot automobielen. De vele aanwezigen konden ruimschoots de opgestelde wagens bewonde ren, niet alleen van binnen maai ook van buiten kan men door grote wanden alles gemakkelijk overzien. Het Gelders programma "Ach ter de partijen" gaat ruime aan dacht besteden aan de verkie zingsstrijd. In de week vooraf- ipm gaande aan 25 mei wordt tijdens drie rechtstreekse uitzendingen gepraat met Tweede kamerkan didaten van negen politieke par tijen. Op maandag 16 mei zijn GPV, Boerenpartij en PSP te gast. op woensdag 18 mei PPR. D'66 en DS"70 en op vrijdag 20 mei VVD, PvdA en CDA. De komst van de Boerenpartijfrak- tieleider H Koekoek uit Benne- kom en GPV-vertegenwoordiger V/. J. G. Basoki uit Zevenaar is al zeker. Het programma op maandag komt vermoedelijk rechtstreeks vanaf de boerderij van H. Koekoek, woensdag is theaterrestaurant "Het Schel linkje" in Apeldoorn plaats van uitzending, terwijl vrijdag vanuit de achterhoek wordt uitgezon den. Het programma is vanaf 18.10 uur te beluisteren via Hil versum 3, zender Markelo ka naal 31. De presentatie en sa menstelling van "Achter de Par tijen" is in handen van Wim Gerritsen en Kees Mijnten. Van 23 mei tot 5 juni wordt ook in Overijssel de grote jaarlijkse collecte van het Nederlandse Rode Kruis gehouden. Dan wordt het geld inge zameld dat nodig is voor de vele Rode Kruis-taken. En dat zijn er nogal wat in Overijssel. De colonnes Rode Kruis Korps in deze provincie tellen 'niet minder dan 1250 vrijwil- lig(st)ers, die geregeld oefénen om - met het nodige materieel - bij calamiteiten hulp te kunnen bieden. Een groot aantal van hen offert daarnaast een week vakantie op voor de verzorging van patiënten aan boord van de Henry Dunant of fin de twee speciale tehuizen in Gelderland. om op te sommen, maar het is duidelijk dat de provincie achter het Rode Kruis staat. Van dat laatste kan men tijdens de ko mende geldinzameling blijk ge ven door royaal te geven wan neer de collectebus wordt voor gehouden. Het Rode Kruis-werk neemt nog steeds in omvang toe en dat betekent dat er ook steeds meer geld nodig is. Be denk dat vooral wanneer U om een bijdrage wordt gevraagd. COLLECTANTEN GEVRAAGD. Collectanten kunnen zich opge ven bij de secretaresse van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis, mevr. J. H. Nekkers-Wolterink, Vrijheids- laan 2, Tel. 13 29 b.g.g. 20 95, vóór 20 mei a.s. Ten gemeentehuize traden don derdag 5 mei om 11.00 uur in het huwelijk het Holtense ge meenteraadslid Egbert Marinus van Schooten en Johanna Driesje Kooiman uit Epe. Het huwelijk werd voltrokken door burgemeester mr. VV. H. Enklaar. Bij het verlaten van het gemeentehuis vormden sterke mannen van de Touw trekvereniging „Onze Kracht Is Achteruit", waarvan de bruide gom mede-oprichter en lid is, een ere-haag. De bevestiging en inzegening had plaats in de Ned. Herv. Kerk door ds P. Koeman van Oene. Toen het jonge paar donder dagmorgen in de bruidsauto naar het gemeentehuis reed wachtte hen een complete ver rassing in de fraaie versiering van de tunnel in de Oude Die- penveenseweg een tunnel die mede op initiatief van de brui degom werd gebouwd met het oog op de verkeersveiligheid en de boerenbelangen. Burgemeester Enklaar had al meer dan eens gezegd als van Schooten gaat trouwen gaan we de tunnel versieren en toen het donderdag zover was werd de dienst van gemeentewerken in gezet om de versiering aan te brengen. De gemeenteraad zal maandag te beslissen hebben over een tweetal voorstellen aangaande de rechtspositie van het gemee ntepersoneel. Beide zaken lopen al vanaf 1975 en gaan over de vakantie-uitkeripg, de verhoging van het minimum aantal va kantiedagen en de arbeidstijd verkorting per 1 april 1975. De laatste twee regelingen worden in de praktijk al toegepast, maar moeten door de raad nog gelegaliseerd worden. Bij de berekening van de vakantie-uitkering wordt tot nu toe uitgegaan van een peilda tum (1 mei). Op verzoek van de Minister van Binnenlandse Za- De leerlingen van de Scholen gemeenschap Holten hebben donderdag 4 mei hun stem kunnen uitbrengen. De leerlingen van het derde tot en met het vijfde leerjaar heb- Enkele honderden patiënten uit Overijssel ziin jaarlijks te gast bij het Rode Kruis of ondervin den andere hulp van vrijwil- lig<st)ers. Men denke aan ont spanningsmiddagen, koopavon den voor invaliden, uitstapjes e.d. Ook bij sportevenementen is het Rode Kruis Korps vaak aanwezig om hulp te verlenen. In veel plaatsen worden jeugd-ehbo-cursussen gegeven. Er vinden ook contactmiddagen plaats tussen gehandicapte en niet-gehandicapte jongeren. In de provincie Overijssel geven ongeveer 600 welfare- vrijwilligsters hun goede zorgen aan patiënten thuis of in verpleeg- en bejaardentehuizén. Naast de bloeddonaties in zie kenhuizen voor transfusies aan patiënten wordt in Overijssel ook geregeld bloed ingezameld voor plasmabereiding, zo'n 15.000 flessen per jaar. Ook dat is Rode Kruis-werk en er is nog veel meer. Te veel Vorige week is voor het eerst verschenen „Holtens Zaken- nieuws" een uitgave van Druk kerij Heusinkveld, alhier, in sa menwerking met een aantal Holtense zakenmensen. Het blaadje verschijnt voorshands 1 x per maand en zal behalve in Holten verspreid worden in Markelo. Bathmen, Laren en Nieuw Heeten. Het telt zes pa gina's en ziet er druktechnisch en Qua opmaak verzorgd uit. LoOfcR ben in het kader van de vakken maatschappijleer en geschiedenis aandacht besteed aan de verkie zingen van 25 mei a.s. De verkiezingen en voorberei dingen daarvoor waren georga niseerd onder leiding van maat schappijleerdocent Drs. J Bouwmeester. Tot die voorbe reiding behoorde o.a. een fo rumdiscussie met regionale ver tegenwoordigers van de grootste politieke partijen enkele weken terug. In de hal stonden don derdagmorgen een echte stem bus en heuse stemhokjes opge steld. De volgende uitslag kwam uit de bus: CDA. 54 9.8%., P v.d.A. 97 21,1%., VVD. 183 39.8%.,P.PR. 28 6,1%.,D66 60 13,1%.,DS 70 6 1,3%.,S.G.P. 2 0,4%.,B.P. 10 2.4%..G P V 2 0.4%.,P S.P. 26 5,6% „R K.P N. 0 0% .,De nabije toekomst zal uitwijzen in hoe verre deze uitslag maatgevend zal blijken te zijn; zeker is dat de Holtense schooljeugd de re geerbaarheid van ons land be paald niet verbeterd heeft. Geboren: Dianne dv. G W. Ste vens en J A Stegink; Henny dv. G. J Bekkernens en A. J. W. Scheperboer; Ellen Brigitte dv J A. O. Rappa en G. J Scheffer; Angela dv G B J. Schutte en A V/. Rossel (gebo ren tq Deventer). Ondertrouwd: W van Kooij, oud 22 jaar, Gorssel en G. H. J C. Veenstra. oud 25 jaar. Holten, Getrouwd: E. M. van Schooten, oud 37 jaar. Holten en J. D Kooiman, oud 33 jaar, Epe; H. J Rensen, oud 24 jaar. Holten en R Tuitert. oud 20 jaar. Hol ten; B Aanstoot, oud 29 jaar. Holten en G B Stam. oud 19 jaar. Holten ken wordt thans voorgesteld de berekening ingaande 1 juni 1977 te doen plaats vinden over de in de periode van 1 juni t/m 31 mei werkelijk genoten wedde. De minister heeft de gemee ntebesturen in augustus jl. be richt, dat hij als uiterste datum van ingang van de nieuwe met hode 1 januari 1977 ziet. Maar omdat deze datum midden in een uitkeringsperiode is gelegen en om invoering met terugwer kende kracht te vermijden, stel len B. en W. de raad om prakti sche redenen, voor als ingangs datum 1 juni 1977 te kiezen! De commissie voor het georga niseerd overleg in ambtenaren zaken kan zich hiermede vereni gen. De wijzigingen van de rechtspositieregelingen betreffen de arbeidstijdverkorting per 1 april 1975 (van 41 1/4 naar 40 uur per week), de verhoging van het minimum aantal vakantie dagen (van 19 naar 20 per jaar) en een aantal redactionele wijzi gingen in diverse verordeningen. Plaatselijk overleg omtrent dit laatste kon achterwege blijven, aangezien de Centrale van Overheidspersoneel zich met de aanbevelingen van het Centraal Bureau konden verenigen. VRIJDAG 13 MEI Fa. G. Aaftink, horlogerie/optiek de gehele dag gesloten. 19.30 uur: Fractie vergadering P v d.A. ten gemeentehuize. 20.00 uur: Ledenvergadering „School met de Bijbel" in de hal van „De Schakel". 20.00 uur: Hongaarse sfeer met „Moro Mirando" in hotel „Mül- ler" zie adv.). ZATERDAG 14 MEI 8.30 uur: Aanvang stratenvoet- bal op „Meermanskamp". 9.00 uur: Concourshippique L.R. „Bergruiters" op ijsbaanterrein „De Noordpool" ad. Dorperdijk. Laatste dag aangifte leerlingen Muziekschool „Holten-Rijssen" bij mevr. Vuuregge, Tuinstraat 16. 10.30 uur: Prijsuitreiking ballon- wedstrijd carnavalsoptocht in café-restaurant „De Poppe" (zie ber. met prijswinnaars). 20.00 uur: Hongaarse sfeer met „Moro Mirando" in hotel „Muller" (zie adv.). ZONDAG 15 MEI 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 16 MEI Geen spreekuur burgemeester mr. VV. H. Enklaar. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize (aan- vangsuur gewijzigd). DINSDAG 17 MEI 20.00 uur: Bestuursvergadering Supp. vereniging S.V. „Holten". 20.00 uur: Openbare verkiezings bijeenkomst CDA in gebouw „Rehoboth". Spreker baron O. A. W. van Verschuer, voorzitter CHU. 20.00 uur: Algemene ledenverga dering „Mintonette" in café-rest. „Vosman". 20.00 uur: Openbare vergadering P.v.d.A. in benedenzaal ho- tel„Vosman". Spreekster mevr. Lagendijk-De Jong, lid 2e Ka mer )zie adv.) 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Spelavond en volksdansen. DONDERDAG 19 MEI 9.00 uur: Aanvang concourship pique ponyclub „Bergruitertjes" op ijsbaanterrein „De Noord pool" aan de Dorperdijk (zie adv.). VRIJDAG 20 MEI 20.00 uur: Hongaarse sfeer met „Moro Mirando" in hotel ..Muller (zie adv.). ZATERDAG 21 MEI Sport en speldag ZVV „Blauw Wit" op „Meermanskamp" (zie bericht). Lompeninzameling door en voor „Holtense muziekvereniging" in de buitengebieden (zie adv.i. ZONDAG 22 MEI 14.00 uur: Start Oriënteringsrit M.AC. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester", Stations straat (zie adv.). Arts; J.H.A. Bruins, Molenbelter- weg 15, Tel. 12 80. Hemel vaartsdag: van 17.00 tot vrij dagmorgen 8 u„ J. F Slytse- ma. Pastoriestraat 50, tel. 18 70. Voor boodschappen be llen 11.00 u. en 16.00 u. Wijkverpleging: Zuster M. H. Honing-van 't Spijker, Fliermatenweg 13, Holten, tel. 05731-445. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazij nartikelen, werkdagen van 13 30 - 14.30 u., Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Ziekenvervoer: A. Muller, tel. 17 45 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 Ziekenfonds: Spreekuur donderdagavond van 18.30 - 20.00 u. Dorps straat 16. Tandarts: TG Hogenelst, Smids- weg31a, Nijverrdal, tel. 05486 1 60 55. Hemelvaartsdag: E.A Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen, tel. 05480 - 22 60. Spreekuur spoedgevallen: 5.00 5.30 u. nam. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessen- plasstraatö. tel. 15 15. Fysiotherapie: Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G.J. Kraai), tel. 22 99. Maatschappelijk werk: Stichting v. maatschap. Dienstverlening midden Overijssel, Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur mand. t/m vrijd. van 8.30 - 9.30 uur en donderdagavond van 6 - 7 u. en volgens afspraak Gezinsverzorging: Maandag t.em vrijdag van 8.30 - 9 30 u. Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Tijdens de wee kends zijn Maatschap, werk en Gezinsverzorging tel. be reikbaar onder nr. 05486 - 1 64 65. Tot en met zondag 15 mei B. Groot Obbink, Kozakken- straat 2, Tel. 15 26. Maandag 16 t/m zond. 22 mei H.W. Goorman, Kolweg 52, tel. 15 13. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis Tel. 05483 - 13 18. Storingsdienst: Zaterdag 14 t.e.m. vrijdag 20 mei: Electra: H. Dam- Wiechers, Industriestraat 10, tel. 12 17. Gas: J. Bosschers, Beuseberg54, tel. 19 45. POLITIE Telefoon 1352-2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3