BIJZONDER APARTE BADMODE UOÖ1 O** KAPUCIJNERS METWORST PROBEREN VEEL RUSSISCHE VROUWEN ZUN TE DIK A. ,w. REGERING: IN ELK OPZICHT GELIJKE RECHTEN VOOR VROUWEN EN MANNEN Toen we enige tijd geleden een informatieve persshow van nieu we bad- en strandmodellen bijwoonden waren we aangenaam verrast door de kollektie die onder de naam Solfina International nu ook op de Nederlandse markt is gebracht Toen we dan ook dezer dagen foto's van deze bepaalde badmode 1977 ontvingen besloten wij ze gauw onder uw aandacht te brengen, ook al is het nog geen weer voor een frisse duik in zee of natuurbad De be doelde kollektie bestaat uit modieuze badmantels met bijpassen de bikini's en badpakken, strandjurken en overalls. En zeker met te vergeten de uitstekende serie badjassen voor de heren (die toch altijd nog "gelijkberechtigd" blijven") De badmantels zijn uitge voerd in badstof en badstof-velours, zowel in zuiver katoen als in een kombinatie van dit natuurprodukt met een synthetische vezel Behalve um zijn er ook prachtige bloem en randdessins De voor namelijk lange mantels, voorzien van sjaal-, revers en kleine kra gen, hebben soms een knoopsluiting. doch worden meestal vlot door een bindceintuur gesloten Waar bikini's en badpakken worden bijgeleverd, zijn deze in kleur en dessin perfekt op de mantels afgestemd Vrolijk gestreepte kaftans van badstof ont breken evenmin bij deze nieuwe kollektie Voor zover we zijn ge informeerd, zijn de nieuwe modellen reeds vanaf eind februari in alle goede mode-magazijnen verkrijgbaar Het is de moeite waard om de gehele kollektie te gaan bekijken Foto linksboven Een werkelijk joyeuze mantel' m effen en gestreepte velours van 100 procent katoen in de klueren zwam wit Imaten 38-481 Foto rechts boven Een maxilange wikkelmantel van frotté bi/ het décolleté en de mouwen afgezet met kontrasterende paspels Om de mantel heen wordt een vlotte, nonchalant ge knoopte ceintuur gedragen De mantel heeft als dessin een prachtig gedistingeero bloemmotief Foto rechts ondei Twee lange bad/assen in Unisex look van 100 procent katoenen frotte Ook ide aal voor de sauna Kleuren rood'wit. beige brum blauw/marine met paspels m afstexende kleur Damesmaten 38-48 herenmaten 48-56 lAlle bi/ dit artikel getoonde modellen behoren tot de kollektie 1977 van Solfina In ternational I Kapucijners behoren in elk gezin tot een van de geliefdste winterse peulvruchtenmenu's Meestal worden ze gegeten met uitgebakken spek en gebakken uitjes Maar ook met worst en appel is het een verrukkelijke menu U hebt daar de volgende ingrediënten voor nodig 300 g (2 kopjes) kapucijners, zout, 150 g salami, cervelaat of plockworst of gekook te worst, 2 appelen, 2 uien, plm 4eetl paprika-zoetzuur, azijn, peterselie De kapucijners wassen, weken in ruim water en in het weekwater zachtjes gaarkoken in plm 1 uur Halverwege de kooktijd zout toevoegen De uien schoonmaken, in dunne ringen snij den en in een weinig water met azijn 5 min koken De appelen schillen, van het klokhis ont doen en in kleine blokjes sni|den De worst en de paprika in stukjes snijden De peterselie fijn snijden. De kapucijners laten uitlekken en de ui. appel worst paprika en peterselie erdoor mengen. Het geheel even door en door warm laten worden CD mrrr <=2 j O Vaak vangen we uit gesprek ken van mensen de woorden op "Nee, dat kén ik met!" Soms gaat het over "slechte" dingen die ze met zouden kun nen" waarbij zij misschien weI eens een beetje aan zelf overschatting lijden! maar dikwijls ook over aangelegen heden, waarvan ze wel dege lijk vinden dat ze ze eigenlijk wél moesten kunnen" We hoeven maar aan de eters, de drinkers, de snoepers en de rokers te denken, die zelf over tuigd zi/n dat het beter zou zijn m deze opzichten wat kalmer aan te doen Maar tegenover de luien, die nietkunnen" opstaan, zijn et ook de ijveri- gen die niet .kunnen"stilzit ten Op dit punt echter slaat de deugd in een ondeugd om, zo wel voor onszelf als voor onze omgeving Het is met prettig zo'n rusteloos iemand om zich heen te hebben En de per soon in kwestie is reeds over spannen, of is bezig het te worden Nu is daar maar één remedie tegen, ontspannen Wat lijkt er makkelijker dan mets doen? En hoeveel echte wil moeten we soms opbren gen om het te volvoeren? Het is of we ons kostbare tijd la ten ontglippen, maar het te gendeel is waar Voor iemand die in voortdurende spanning leeft zijn zulke rustpauzes van overgroot belang In een kal mere toestand bezien we de dingen dikwijls heel anders, bedenken we vereenvoudigin gen en oplossingen en krijgen weer een zuiverder oog bij het afwegen van de verschil lende waarden in ons leven Soms zien anderen zulke din gen duidelijker dan wijzelf, /uist omdat we, a/s het ware met flinke oogkleppen voor maai doordraven, overtuigd van eigen grote verdienste Het is al met zo makkelijk met een aandachtig en goedwil lend oor naar verstandige raad van anderen te luisteren want meestal denken we het zélf wel het beste te weten Maar moeilijker nog is het het inder daad eens te probéren, wat we dan zo stellig menen niet te kunnen Want we kunnen gerust tegen onszelf zeggen dat dat nietkunnen" maar onzin is Waarom zouden we met kunnen wat een ander wé! kan, wanneer het om din gen gaat die in onze eigen macht liggen? Zo ergens, dan gaat hier het spreekwoord op, dat alle begin moeilijk is. En het begin zal in elk geval proberen moeten zijn Soms zal het een vallen en op staan zijn, soms zal een ern stig" proberen nodig zijn, maar met hetdat kan ik niet" moeten ze nog in de ene; nóch in de andere zin al te gauw op de proppen komen JETTY Zeker de helft van alle Rus sische vrouwen boven de 40 jaar is te dik, zo heeft een onderzoek van de Sov jet-Academie voor genees kunde aangetoond. Volgens het tijdschrift "Sdorowje" (gezondheid) geloven vele vrouwen - maar ook mannen dat als men de 40 is ge passeerd of zelfs daarvóór al een buikje normaal dan wel onvermijdelijk is. Het blad bestrijdt dit en stelt, dat een te hoog gewicht meestal het gevolg is van overdadig eten. Andere oorzaken zijn: een gebrek aan beweging en het ge bruiken van maaltijden vlak voordat men gaat slapen. "Sdorowje" somt een reeks adviezen op voor een juiste voeding, waarbij vooral ge waarschuwd wordt voor zoe tigheden, die bij veel Russi sche vrouwen zeer geliefd zijn. Het artikel besluit met de waarschuwing "Bekijk uzelf eens nauwkeurig in de spie gel Is het niet tijd om op de weegschaal te stappen?" Met het alleen maar "op de weegschaal stappen" raakt men de vetrolletjes trouwens in Rusland net zo min kwijt als bij ons V,_ .W ,/fAfi luinkaUrulr praktischa/ip nfomstuvt ariik/lrr, de verzorging bloementuin moestuin frutUutn. kamerplanten n bloembakken Van Unie 7' tol Unit 78 De reeks van bekende Elsevier- almanakken wordt gestadig uit gebreid De jongste aanwinst is de "groene Almanak", die met veel kennis van zaken werd geschreven door Dieneke van Raalte. Deze nieuwe informatie bron (die het plantenjaar van len te '78 bestrijkt) geeft in 128 roy aal en aantrekkelijk geïllustreer de, kleurige pagina's duidelijke aanwijzingen voor de regelmati ge verzorging het gehele jaar door van bloementuin moes tuin, fruittuin, bloembakken en kamerplanten Bij de samenstelling van deze al manak heeft het streven naar dui delijkheid en praktische bruik baarheid voorop gestaan Uitwei dingen die niet direkt iets te ma ken hebben met het onderhoud van de tuin of verzorging van plan ten in de vensterbank en bloem bak, zijn tot een minimum be perkt.Het voor de leek vaak zo verwarrende gebruik van vaktaal is vermeden. In 24 halfmaandelijk- se rubrieken wordt de gebruiker van deze almanak aan de hand van praktische aanwijzingen door "het groene jaar" geleid Boven dien zijn aan een aantal onderwer pen aparte hoofdstukken gewijd: de heidetuin, de vaste-planten- tuin, het gazon, de toepassing van bloembakken, de verzorging van kamerplanten. Ook wordt er afzonderlijk aan dacht besteed aan zaken, die de doorsnee-tuinbezitter en planten liefhebber nog weieens voor pro blemen plaatsen, zoals het zaai en van eenjarige planten; het ver meerderen (bijv door stek) van planten, heesters en bomen; de belangrijkheid van de grond soort; de bemesting; de bestrij ding van onkruid en ziekten; het snoeien van bomen en heesters; de keuze van het juiste tuinge reedschap; de vele mogelijkhe den op het gebied van afscheidin gen; het aanleggen van paden en andere verhardingen. Naast een aantal schetsen en tuinontwerpen, is op speciaal ge ruit papier gelegenheid voor het maken van een bij de eigen om standigheden aangepast ont werp. Ook voor de "tuin-fotogra- fen"bevat de almanak niet-alleen praktische tips, maar ook de mo gelijkheid tot het inplakken van foto's. Tezamen met de eigen aantekeningen, gemaakt in de loop van de seizoenen, ontstaat zo een "logboek van het groene jaar", dat ook in de komende ja ren zijn waarde blijft behouden, al mag worden verwacht dat ook de uitgave van deze almanak in de toekomst wel zal worden ge continueerd, vanzelfsprekend met wijzigingen en aanvullingen. De duidelijkheid en hanteerbaar heid van de almanak worden in hoge mate bevorderd door de ca. 180 illustraties (tekeningen en fo to's), door de verwijzingen in de tekst en door een uitgebreid alfa betisch register achterin. (Prijs 12,50) De regering wil ongehuwde vrouwen niet voor hun 65e /aar een aow-uitkering geven. Ook wil ze niet dat er een af zonderlijke uitkeringsregeling voor de Bijstandswet komt, die het mogelijk maakt dat oudere ongehuwde vrouwen vóór hun 65e stoppen met werken. Evenmin stemt de rege ring er mtoe dat via de ziekte wet of de wet op de arbeids ongeschiktheid (WAO) het de ongehuwde vrouw gemakke lijker wordt gemaakt vóór de pensioengerechtigde leeftijd haar werkkring te verlaten Eén en ander blijkt uit een brief die minister Boersma van Sociale Zaken aan de Tweede Kamer heeft gezon den. De minister geeft daarin het regeringsstandpunt weer, over een ambtelijk rapport over verbetering van de le vensomstandigheden van de oudere ongehuwde vrouw. 'GELIJKE BEHANDELING' De regering wil niet dat de oudere gehuwde vrouw als groep geholpen gaat worden Vergroting van de aandacht voor individuele moeilijkhe den vindt zij een betere be nadering Minister Boersma wijst er op, dat die benade ring beter strookt met het be ginsel van „gelijke behan deling voor vrouwen en mannen". De minister voert verder aan, dat de problemen van de ongehuwde oudere vrouwen onderling sterk ver schillen, en dat veel van die problemen niet alleen bij oude re vrouwen voorkomen. De verlichting van de arbeid voor oudere ongehuwde vrou wen is nog onderwerp van dis cussie, zo blijkt uit de brief van de minister. Het ambte lijk rapport waarop de brief een reaktie is, bevat een aan beveling méér bedrijfsgenees kundige zorg en meer ergono misch onderzoek (onderzoek beteffende de arbeidsleer) mogelijk te maken De werk groep, die het rapport schreef, wil dat samenwerking tussen bedrijfs en verzekeringsge neeskundigen wordt bevor derd en dat ergonomen (spe cialisten in de arbeidsleer) in de bedrijven gaan kijken of taakaanpassing van indi viduele arbeidskrachten mo gelijk is „AANPASSINGSTEAMS" Minister Boersma wijst zelf op een systeem van „aanpas singsteams" dat in Zweden ontwikkeld wordt. Het is de bedoeling dat daar werkne mers en werkgevers met een team van deskundigen na gaan hoe de individuele werk nemers het best kunnen wer ken. Dat systeem vertoont volgens de minister trekken, die passen in het beleid dat hem voor ogen staat. Van belang voorde onge huwde vrouw dfe haar ouders verzorgt is, volgens de minister een regeling die zijn kollega Van Agt van Justitie overweegt, over „uitgesteld loon". Daarmee wordt bedoeld dat bij overlijden van de ouders het kind, dat ze heeft verzorgd en dat geen passende beloning heeft gekregen een extra bedrag krijgt boven hetgeen hem of haar als mede-erfge naam eventueel wordt toe bedeeld.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 15