Tafeltennis Holten Zijspan-top op circuit ,De Zuurberg' waag! steun Goede start van zwemseizoen Loting straten- voetbaltoernooi LOMPEMKTIE HMV Wilde zwijnentoernooi hockeyclnb Hollen sportief en gezellig Jaarvergadering „De Rietvoorn" Biljart kampioenen Blauw Wit 3 in Jutland Blauw Wit 6 MOTOCROSS 1977 Streekrenners Om clubhuistrofee Sportvisserij Programma sporthal tMossink Week 7 t.m. 14 mei P.V. ..Snelle Wieken" ..De Rer£vlie£ers" HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 MEI 1977 - PAGINA 9 August Muller met „bakke nist" Henk van Heek die dit seizoen reeds enkele mooie suc cessen behaalden. Op de foto de bekende crosser Ton van Heug- ten. Het is de actieve Holtense Motor- en Automobiel club MAC „De Holterberg" wederom gelukt om voor haar jaarlijkse moto-cross alle vooraanstaande Neder landse zijspancoureurs te contracteren. Op zondag 8 mei a.s. zullen dan ook op het circuit „De Zuurberg" (een van de mooiste en snelste in ons land) de be kende combinaties te zien zijn, die tot de wereldtop behoren. Om enkele namen te noemen: Ton van Heugten/Dick van Steenbergen. Cor den Biggelaar/Cor van de Bijl en Wil van de Laan/Marinus van de Berg. Dit trio van gevestigde groot heden heeft bij de reeds verre den wedstrijden van dit seizoen echter danig concurrentie on dervonden van de gebroeders Knuiman en van de combinatie August Muiier/Henk van Heek Uiteraard zullen Muller/van Heek voor eigen publiek en op eigen circuit alles in het werk stellen om hoog in het klasse ment te eindigen. Ook de com binaties Rikus Lubbers/Bart Notten en Tony Bens/Piet v Deutekom zullen alles doen om zo ver mogelijk voorin te eindi gen. In totaal hebben 28 equipes ingeschreven en de ongetwijfeld weer tainjke toeschouwers kun nen dan ook getuige zijn van het beste dat er op het gebied van de zijspancross te bieden is. Naast de genoemde grote ka nonnen zullen ook de junioren 500 cc en de junioren 125cc aan de start verschijnen. Het aantal in deze klassen is dermate groot (135 in de 125ce klasse, en 57 in de 500cc), dat de lichte klasse in 3 series met een finale en de 500 cc in 2 series met een finale zullen moeten rijden. Onder de deelnemers bevinden zich een groot aantal renners uit de re gio. Vanwege het grote deelne mersveld beginnen de wedstrij den om 13 00 uur, met de eerste serie van de 125cc. De training is van 10 00 tot 12.00 uur. De door bezoekers te volgen route naar het circuit zal vanuit diverse richtingen met pijlen worden aangegeven Toe gangskaarten in voorverkoop zijn tot en met zaterdag ver krijgbaar bij clubcafé De Biester in de Stationsstraat. Voor wat betreft de deelne mers uit de omgeving zullen dat voor Holten zijn, in de zijspan- klasse uiteraard: August Mül- ler/Henk van Heek, Dries Wil- lems in de 500cc en in de kwartliterklasse Jan ten Velde, Gerrit Leunk en André Voort man; uit Rijssen Henk Lammer- tink/Rinus van Leeuwen bij de zijspanners en in de klasse 125 cc Johan van Heek, Henk Bak, Marcel Meinders, Henk Seppen- woolde, Hans Poortman en Etto Oosthoek, uit Haarle natuurlijk Gerard Kruiper in de 125 cc; uit Nijverdal en Hellendoorn in de 125 cc Frank v.d. Heuvel, Jos v.d. Berg, André Sasbrink, Jan Olthof, Herman Roelofs, Leo Hoogland, Wim Poortman. Jos Hoogland, Jos Greiving en in de 500 cc Hans Nekkers en Evert Hendriks, uit Markelo zal aan de start komen in de 125 cc Teunis Holstege. Op 23 april j.l. werd in de ak- tualiteitenrubriek van de NCRV aandacht gegeven aan sport voor gehandicapten. Duidelijk kwam daarin het grote belang daarvan naar voren. Voor som migen is het een therapie, een onderdeel van de behandeling, voor anderen "alleen maar" sport, maar voor iedereen het doorbreken van het isolement. Je zou kunnen zeggen dat aan gepaste sportbeoefening voor velen een stukje levensgeluk betekent. Er is in Nederland een groot aantal verenigingen en organisa ties voor gehandicaptensport. Nóg meer dan de gewone sport verenigingen zitten, zij met Una- nciéle tekorten. Bijvoorbeeld omdat er vrijwel steeds aange past materiaal nodig is. En de meeste gehandicapten zijn niet erg kapitaalkrachtig. THEMA "58 55". Om bij te dragen aan de op lossing van die financiële moei lijkheden en om deze sport voor méér gehandicapten mogelijk te maken, is er het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. In de Hier en Nu uitzending vertelde M.R. Pieter van Vollen hoven, bestuurslid van het Fonds, waarom hij samen met de Dutch Swing College Band een grammofoonplaat maakte; Die plaat is namelijk te bestel len door storting van flO.- op giro 58 55 t.n.v. Nationaal Fonds. Den Haag. En om dat gironummer nooit meer te ver geten werdde plaat ook 58 55 genoemd -en werkte Mr van Vol lenhoven die cijfers uit tot een muzikaal thema. Het adres van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten is Bezuidenho.utseweg 229, Den Haag Afgelopen week trad de t.t.v. Holten aan in het tournooi om de Twente- cup, dit zijn bekerwed strijden met een voorgift systeem. Holten 2 ging op weg naar Enschede en kwam met een kansloze 9-0 nederlaag weer thuis, maar gezien de nog prille kompetitie-ervaring van deze spelers t.w. Henk Hendriks en Hans Koers is dit geen schande en zij zullen hun beste tafelten nis voortzetten in hun volgende wedstrijd tegen Servo uit Delden. Het eerste team had eveneens pech door op het nippertje met 5-4 van Effekt uit Wierden te verliezen. Nico Valk bleef onges lagen ondanks de twee maal 9-0 voorgift die hij moest geven en Gerrit van Leeuwen had net niet dat beetje geluk om als winnaar uit de bus te komen. v. Leeuwen vertelde na afloop van een spannende set: „het valt ze- De leden van de Henge lsportvereniging "De Rietvoorn" kwamen in jaarvergadering bij een in cafe-rest. "De Poppe". Voorzitter Jan Wijnnobel sprak een woord van welkom en gaf in zijn openingswoord blijk van te leurstelling over de zeer matige belangstelling. Uit het jaarver slag van secretaris H.J. Oolbek- kink bleek duidelijk dat de ver eniging in het afgelopen seizoen weer volop actief is geweest, met o.a. 2 filmavonden, een bingo avond en 5 wedstrijden. Algemeen kampioen werd de heer J.A. Paalman te Markelo met 5.35 M. 2. B.Groot Obbink, Holten met 4.45 m, en 3. Wim Nijenhuis, Holten met 4.24 m. Het ledental bedroeg 31 dec '75 621. Financieel was 1976 voor de vereniging een goed jaar zodat penningmeester H. V.D. Maat te Markelo de boeken kon afsluiten met een "leuk" voordelig saldo. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren B. Beijer en B. Klein had boeken en bescheiden accoord bevon den. Als leden van de controle commissie 1977 werden benoemd de heren Klein en Eftink. Als bestuursleden werden her kozen voorzitter J. Wijnnobel, en D. Haan en A. Blankenstijn te Markelo. De vergadering ging accoord met het voorstel om de eerste vijf jaar niet te snoeken in het Beusebergermeer. Er zal hierop strenge controle worden gehou den. Na afloop van de biljartcompeti tie '76-'77 werden door de vier tallen van de Biljartvereniging "Kalfsterman" onderlinge weds trijden gespeeld om het persoon lijk kampioenschap waarbij van het ,1e, 2e, 3e en 4e viertal resp. kampioen werden G Wegstapel, H. Aaftink, B. Klein en J.H. Koetsier. Bij een wedstrijd tussen de 4 kampioenen om het clubkam pioenschap was de titel naar een zeer spannende strijd voor de heer H. Aaftink, Tuinstraat 4. Vorige week zaterdag, 30 april, heeft het zwembad „Twenhaars- veld" een zeer goede start van het zwemseizoen 1977 beleefd Ruim 700 bezoekers wisten op deze eerste dag de weg naar het zwembad te vinden Maar het zwembad was dan ook op deze dag. evenals op zondag 1 mei, gratis voor het publiek toegan kelijk- De overgrote meerder heid van de bezoekers was ech ter reeds dank zij de voorver koop in het bezit van een abon nement, zodat het aantal „ech te" gratis zwemmers beperkt was. Dit bleek overduidelijk toen na een zondag met slecht weer (87 bezoekers) ook maan dag en dinsdag weer van een voor de tijd van het jaar grote drukte kon worden gesproken Met inbegrip van school- en par ticulier leszwemmen, werd het getal van 1000 bezoekers per dag zeer dicht benaderd Omdat de aantallen bezoekers niet eerder werd geregistreerd, is hier een vergelijking met vo rige jaren niet mogelijk. Dit kan vél met betrekking tot de voor verkoop van de abonnementen. In 1975 werden ca 500 abonne menten in de voorverkoop ver kocht, in 1976 waren dat er 1440 en dit jaar ruim 1800. De prak tijk heeft geleerd datg edurende het seizoen nog eens eenzelfde aantal abonnementen aan het zwembad werden verkocht De ze sterke stijging wordt o a toe geschreven aan de in vergeln- king met andere zwembaden in de omgeving aantrekelijke abon nementstarieven Ook de be langstelling voor zwemles is dit jaar weer groot Ruim 150 kin deren en een kleine groep vol wassenen hebben inmiddels de eerste lessen weer achter de rug; hieronder zijn tevens begrepen de 24 kleuters die deelnemen aan de gratis cursus watergewen- ning. De helaas weer noodzake- liike wachtlijst groeit dagelijks Alles wijst er op dat ook dit jaar weer duideliik zal blijken dat een uitbreiding van het zwembad dringend gewenst is Hopelijk zal deze uitbreiding het volgende seizoen gereed zijn Op 2-5-'77 vond in de kantine van Blauw Wit de loting plaats voor d« poule-indeling van het straten-voetbaltoernooi op 14-5- '77 De poule-indeling luidt als volgt: I 1 Kolweg, 2 Espelo. 3 Look/Borkeld, 4 Dijkerhoek. 5 Churchillstr. II: 6 Schoutenstr 7 Burg. v.d Borchstr8 Noordenbergstr9 Verzetstr., 10 Beuseberg III: 11 Smtdstr., 12 Kenemanstr., 13 A J Goldsteinstr14 Schou tenstr II. 15 Schepenenstr IV: 16 Holterenkstr17 Kozak- kenstr.. 18 Oranjestr.. 19 Cana- dastr.. 20 Hoffesstr De clubs die als eerste eindigen in hun poule, gaan strijden om de eerste t.m. vierde plaats. De als 2e, 3e, 4e en 5e geëindigde clubs komen uit tegen gelijk- geeindigde tegenstanders. Aan het einde v.h. toernooi weet ie dere ploeg op welke plaats htf is geëindigd. De deelnemers die nen. op 14-5-'77, om 8 30 uur aanwezig te zijn op ,.De Meer manskamp". Verwacht wordt dat het gehele programma rond 5 uur afgewerkt zal zijn. De door Sporthuls Beltman be schikbaar gestelde trofee zal door de heer Beltman persoon lijk aan de winnaar van het toernooi worden uitgereikt ker niet mee met die voorgift en dat was voor hem 0-7 tot twee maal toe. Wim Gutlich won wel zijn beide wedstrijden met de voorgift maar kon in de laatste beslissende set zijn zenuwen net niet de baas en verloor zo doende deze set met 21-18 en 21-19 en ook de wedstrijd voor zijn team. De uiteindelijke kompetitie re sultaten van beide Holtense teams zijn: Holten 1. 10-18 Olympia G 10-16 RAS 10-9 QUICK 10-8 THIBATS 10-7 TCJV 10-2 Holten 2 8-16 JOZO 8-11 TREFPUNT 8-5 OLYMPIA 8-5 THIBATS 8-3 Nadere inlichtingen omtrent het tafeltennistournooi op 17 mei a.s. Het begint om 9.00 uur 's morgens in het Gymlokaal aan de Haarstraat. Opgave is moge lijk bij: Cafe de Biester; Hend riks Noorderbergstraat 5 en G. van Leeuwen, Canadastraat 61. Opgave tot 12 mei a.s. De lompenaktie van 22 april j.l. in de kom van het dorp ls een groot succes geworden. Er werd een recordhoeveelheld van maar liefst 8000kg. lompen bijeengehaald. Met deze grote hoeveelheid lompen en ook het feit dat meer dan de helft van de mensen hun lompen reeds gepakt en gezakt voor de deur had staan, heeft u H.M.V. enorm geholpen. Maar op zaterdag 2! mei a.s. komen de buitengebieden van Holten aan de beurt. Meer dan 10 auto's, ter beschikking gesteld door diverse Holtense zakenmensen, zullen op die dag de buitengebieden doorkruisen. Zet U ze op die dag ook klaar? Tevens houden we die dag de na-inzamellng ln het dorp. Omdat het niet mogelijk is nogmaals door alle straten te gaan kunt u ons op een van de volgende numfners bellen. W. van Geenhuizen. 2168 H. Oolbekkink, 1220. V/ij komen ze dan op zaterdag 21 mei graag bij u weghalen. Voor uw welwillendheid en daadwerkelijke steun die u op deze ma nier voor H.M.V- geeft willen wij u nogmaals hartelijk danken. Tot ziens op zaterdag 21 mei! Leden en supporters H.M.V. De laatste wedstrijd om de Blauw wit clubhuis trofee heeft het derde niet het verwachte re sultaat opgeleverd. Begonnen met een 0-3 achterstand was het Kesperus die wel een strafschop voor 1-3 zorgde. Het zesde kwam nu toch uit de verdedi ging en het was Gerard Ave- zaath diemet een prachtige goal 1-4 liet aantekenen. Na rust zorgden Schipper en Struik nog voor 2-4 en 3-4 maar het derde kon toch niet tot de volle winst komen. Op vrijdag 13 mei zal er nu een beslissingswedstrijd wor den gespeeld tussen Blauw wit 4 en Blauw wit 5. Aanvang 19 uur. Het afgelopen weekeinde heeft de Hockey Club Holten voor de 3e maal haar gasten voor hét, jaarlijkse hockeytoernooi onder gunstige weersomstandigheden kunnen begroeten. Ons traditionele oranjezonnetje van 30 april zorgde ervoor dat het Sportdal er op zijn best uit zag, toen burgemeester mr. W H Enklaar met de afslag het toer nooi opende. Hierna speelden de dames en heren uit Deventer. Enschede, Hardenberg. Hengelo, Lochem, Nijverdal. Rotterdam (Victoria) en uiteraard Holten, onder het toeziend oog van ge nodigden. belangstellenden en de eigen leden met volledige jn,- zet hun partijen. Nadat de kruitdampen waren verdreven door de geur van gebraden var kens, bleken Victoria. Deventer. Hardenberg en Enschede de volgende dag de strijd om de 4 hoogste plaatsen te moeten aanbinden. Omdat zaterdagavond op het uithoudingsvermogen van alle deelnemers*sters) een zeer grote wissel werd getrokken was zon dagmiddag over de einduitslag geen zinnig woord te zeggen. Verfrist door een frisse meiregen, die de oranjezon kwam vervan gen, bleken de Enschedese gas ten over het grootste uithou dingsvermogen te beschikken en zege in de finale met 1-0 over Hardenberg, daarmee als tweede eindigend. Victoria, dat zich zaterdag avond uitmuntend weerde, moest mogelijk daardoor, de eer voor de 3e plaats aan Deventer laten, door met 3-0 van deze club te verliezen. Holten zelf is een zeer origi nele club. vorig jaar stegen zij tot aan de top van de ladder, dit jaar daalden zij af naar de alleronderste sport, het zal vol gend jaar moeilijk zijn iets nog originelers te bedenken. Al met al wederom een zeer geslaagd hockeyfestijn. Zaterdag: 19 30-20 30 Bannink (volleybal» Maandag t.m. vrijdag: gesloten i.v.m. examens Scholengemeenschap Het Deense schiereiland Jut land, dat als het ware met twee drukknopen (de grensplaatsen Tondèr en KrusS) vast zit aan Noord-Duitsland, biedt talrijke schitterende mogelijkheden voor sportvissers. Direkt gelegen aan de Gudenè ligt de herberg Svo- strup Kro. Zeven overnachtingen met vol pension kost per per soon ca. 900 Deense Kronen (Kroon ls ca. 44 cent). In pen sion Svejbaeklund aan de Borre so betaalt men voor dezelfde pe riode ca. 680 kronen. Hobro heeft een arrangement van 8 dagen waarbij aan 6 verschil lende viswaters de hengel kan worden ingezet. Men slaapt ln vakantie-huizen voor maximaal 8 personen. Prijs per persoon waarbij men zelf voor de maal tijden zorgt: ca. 670 Kronen halfpension ca. 1.000 Deense kronen en vol pension vanaf ca. 1.200 Deense kronen. Alle inlich tingen worden verstrekt door Turistburo, DK-9500 Hobro, Danmark. Skive aan de Limfjord heeft een arrangement hotelovernach ting met vol pension voor ca. 750 Deense kronen. Sldve ligt aan de Limfjord. Alle inlichtin gen Turistburo, DK-7800 Skive, Danmark, of Deens Verkeersbu reau, Keizersgracht 518, Amster dam. tel. 020- 22 67 17. Burgemeester Enklaar in gesp rek met voorzitter Ward Oos tvogel. Twee honderd negentien dui ven van de P.V. „Snelle Wieken" Bolten-Markelowerden gelost in Hasselt. Aantal km 167 Los sing: 8.30 uur 1, 10, 29, 30, 35 en 37 J. Scholte in 't Hof; 2, 4. 13, 22 W. Hondelink; 3, 6, 7, 9, 16, 18, 19, 23, 24, 42 R Schaap; 5. 8, 21, 41 Joh Paalman; 11, 15 H. Voort man; 12 G Schuiterd, 14, 33 H Manrho; 17, 25, 34 en 39 G. Has- Sink; 20, 27, 31, 32, 36, 38, 44 J. Jansen; 28 M. Pullen; 43 G. Bek- kernens. De duiven van de P.V. „De Bergvliegers" werden zaterdag om kwart voor acht voor een wedvlucht over 126 km. gelost in Roermond Aantal duiven: 269 Eerste duif geklokt om 9.14.06 uur. 1, 2, 11, 15, 35, 45 en 47 A. ten Dam (1); 3, 7, 8, 14, 24, 34, 36, 39, 42 en 50 H. Willems; 4 en 37 H J ten Velde, 5, 22, 28, 31 en 41 comb Schuppert/Kreijkes, 6 H. J Paalman; 9, 21, 48 A Aan stoot; 10, 20 A. teu Dam (2); 12, 16, 26, 27, 30 en 53 G Steunen berg, 13, 32 en 46 J Aaftink; 17, 18. 25, 44, 49 en 54 G J Eng- berts, 19, 33, 40 en 52 Joh Veld huis, 23, 29, 38 en 51 M Lodewe- ges, 43 E Veneklaas

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9