Herman Klein Velderman ridder Jaarvergadering VVV Holtens Belang' Hartstichting Geslaagde viering Koninginnedag T aken Geslaagd ZANGHULDE SCHOOLJEUGD HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND Vrijdag, 6 mei 1977 29e jaargang - no. 18 Hoofdredacteur J Wiggen, Kol weg 14. tel 05483-1356 Plv.v hoofdred Isecr W Beljer*. Holterberg 13. tel 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel. Verzetstraat 70. tel 05483-2899 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-18668 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3-tel. w* De heer Herman Klein Velderman is bij de jaarlijkse lintjesregen Ridder geworden in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem vrijdagmorgen in de kantine van de Machinefabriek „NIDO- UNIVERSAL" door burgemeester mr. W. H. Enklaar uitgereikt in aanwezigheid van zijn echtgepote, kinde ren. familieleden, raadsleden en werknemers. Mr. Enklaar zei in zijn toe spraak tot de oprichter en tot voor kort directeur van het be- dryf:„Voor wat U in de 17 jaren waarin U in deze Holter gemee nschap hebt geleefd, en gewerkt, hebt gedaan zijn wij U dank baar. In het rijke leven dat ach ter U ligt hebt U zich bewogen op vele terreinen waarop U nut tig werkzaam hebt kunnen zijn. U hebt heel uw leven getoond durf te hebben, lef te hebben, risico's te willen aanvaarden, In de maandagavond in hotel-restaurant „Muller" ge houden jaarvergadering van de VVV „Holtens Be- lang"heeft voorzitter mr. W.H. Enklaar na een woord van welkom, in 't bijzonder tot de heer W. Beijers, erelid der vereniging, zijn teleurstelling uitgesproken over de matige belangstelling. Van de meer dan drie honderd leden waren slechts een klein aantal aanwe zig die de voorzitter trouwe comparanten noemde. De koninklijke onderscheiding werd opgespeld door burgemee ster mr. W. H. Enklaar. Links op de foto mevr. Klein Velder man. deze eigenschappen hebben mede geleid tot uw succes. Ondanks de voorspoed en groei van uw bedrijf is U altijd dezelfde beminnelijke, zich op niets doorstaande eenvoudige Holternaar gebleven, dezelfde eenvoudige zoon van het Holter land. Als zodanig hebt U zich nooit onttrokken aan de plich ten die uw burgerzin U oplegde. De gemeente diende U naast uw niet geringe zorgen voor uw be drijf als raadsiid en wethouder en Industrie- en Marktcommissie en V.V.V. hadden in U een goed lid. kortom waar Velderman tot hulp en steun werd geroepen -was hij paraat" zo besloot mr. Enklaar Bewogenheid - Ing. Pieper te Velp die als re presentant van de Commissie 'Gladheids-bestrijding Eijkswa- terstaatWaterstaat het woord voerde zei als er één onder scheiding terecht is verleend is het hier zeker het geval. De be wogenheid met de mensen, die vroeger onder barre omstandig heden de gladheidsbestryding moesten uitvoeren riep by U de vraag op „Moet dat nu zo en kan het niet anders? U ging meer dan 25 jaar geleden aan het werk met dezelfde bewogen heid die U ertoe bracht in het gemeentebestuur en in vele commissies zitting te nemen om U in dienst van de gemeenschap te stellen. In de onderscheiding zo besloot de heer Pieper zie ik erkenning en grote waardering van de diepere drijfveer van uw activiteiten, het in dienst van de gemeenschap te willen leven en werken. Geen weet van Het was heel moeilijk zo zei de directeur de heer Hesselink om U buiten dit gebeuren te houden. Toen wij vanmorgen een onderhoud in het directie kantoor hadden vroeg U op een bepaald moment „Wat zijn die meisjes van de administratie al lemaal op hun „paasbest", moe ten die niet werken, 't Was even een moeilijk moment dat U zelf oploste met de veronderstelling dat ze samen wel naar de kerk zouden gaan naar bevestiging 'van het huwelijk van een werk nemer. De heer Hesselink zag in deze hoge onderscheiding eer. kroon op het werk van een onderne mer in hart en nieren. Hij slaagde er in om een prachtig bedrijf op te bouwen met een goede gespecialiseerde functie en een goede reputatie op de bin nenlandse markt en ver buiten de landsgrensen. U bleef steeds met de beide benen op de grond staan, alles nuchter en secuur bekijkend steeds bedenkend dat een dubbeltje tien cent waard is. U mag trots zijn op datgene wat bereikt is en we zullen voortgaan te wandelen in de voetsporen die U gezet hebt zo besloot de heer Hesselink die namens alle medewerkers een zeer oude grafische kaart (in lijst) aanbood een symbool van een streek waar degelijk mensen De collecte die In Holten voor de Ned. Hartstichting werd gehouden heeft ruim 5500,- op gebracht. Het plaatselijk comité dankt de collectanten en allen die gaven, heel hartelijk. GEVONDEN - VERLOREN Gevonden:Huissleutel, wieldop, buskaart OAD, Hond (Basset), zilveren kettinkje met plaatje, 3 sleutels aan hanger. VERLOREN: Zwart etui met 5 sleutels, Verzekeringsplaatje bromfiets TTB 580, gouden armband, parapluie (bij OAD verloren). wonen. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer W. Beijers namens de Stichting „Holtens Nieuwsblad" en de In dustrie en Marktcommissie; door de heer J Warrink namens de S.V. „Holten" en door de heer J. Nikkels namens het personeel hij attendeerde tijdens zyn korte toespraak op de prachtige prij- zenkast met foto's van werkne mers die 121/2, 15, 20 of meer dan 25 jaar werkzaam waren in het bedrijf. De heer Klein Vel derman is de vader van het Universal gezin. Hij weet z'n personeel te binden en ze voelen zich lid van een grote familie waarin bij uitzondering ook wel es een keer wordt gemopperd zo besloot de heer Nikkels. Dankwoord De heer Klein Velderman hield hierna een korte toespraak waarin hij burgemeester mr. En klaar verzocht zijn dank dank over te brengen aan 'Hare Ma jesteit Koninging Juliana en hy dankte tevens namens zyn vrouw en kinderen voor de woorden van waardering, felici taties, bloemen en geschenken die werden aangeboden. Zater dagvoormiddag bracht de Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." (met drumband en majorettes) Holtens jongste ridder een au bade. Officiële publicatie Bevolkingsonderzoek op t.b.c. Burgemeester en wethouders van Holten herinneren alle in woners van 25 t/m 39 jaar en alle mannen van 40 jaar en ou der er aan, dat gedurende de periode van 5 mei t/m 10 mei in het Groene Kruisgebouw alhier, een bevolkingsonderzoek op longtuberculose wordt gehouden. Zij mogen - evenals in de pu blicatie van de vorige week - 'nogmaals wijzen op het grote belang en de noodzaak van een dergelijk onderzoek. Zij hopen dan ook, dat een ieder van het grote belang van dit onderzoek is doordrongen. Wil dit onder zoek tot zijn recht komen, dan is het noodzakelijk, dat alle op geroepen personen hieraan mee doen Zij geven dan ook dringend in overweging op het in de oproep vermelde tijdstip te verschijnen in het Groene Kruisgebouw, zo dat het onderzoek ook dit Jaar weer aan zijn doel beantwoord. Zij hopen op aller medewer king. Burgemeester en wethouders van Holten W.H. Enklaar, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Holten, 6 mei 1976. Te IJmuiden is voor het di ploma "Detailhandel in vis" ge slaagd de heer A.J. Reinaardus, Larenseweg. Geboren;Frank Herman zv H.D. Bos en H.J Nijkamp; Maria Louise dv J J.M. Kempers en J J.M Schaafsma; Bertine dv B.J. Markvoort en G.J. Meijer (geboren te Deventer); Overleden: C.W. van Voorthuizen-Heijmans, oud 55 jaar, Holten (overleden te Utrecht) Ondertrouwd; A.G.H. Vincent, oud 21 jaar, Holten en A. van Ark, oud 21 jaar, Diepenveen. Gehuwd: E.J. Hoogeboom, oud 24 jaar, Raalte en M.M. Loman, oud 23 jaar, Deventer. Meer Gasten. Uit het door de secretaris de heer J. Wiggers, uitgebrachte jaarverslag bleek o m. dat het aantal dagjesmensen in 1976 was gestegen met 20000 tot plm. 270000. Het aantal overnachtin gen bedroeg plm 315000 (1975: 300000) en het aantal vakantie gasten steeg in 1976 met 5600 tot plm. 55600. Het voorseizoen voldeed niet aan de verwachtin gen, er was een minder goede bezetting, vooral in de pensions en hotels De mooie zomer maakte echter veel goed en door het fraaie najaar bleven de bungalows langer bezet De heer Wiggers bracht in het jaarver slag dank aan de dames Kremer en Wolters die tijdens de ziekte van de administrateur (aprll-septemben bij toebeurt dienst deden op het kantoor. Tevens werd dank gebracht aan de verenigingen die meewerkten aan het VVV-Vakantieprogamma en de Interkerkelijke Recreatie commissie die in een tent aan de Borkeldweg weer zeer actief was. Gedurende 8 weken werd door teams van jonge mensen belangrijk werk verncht dat door de gasten zeer werd ge waardeerd Ook voor de korte kerkdiensten in de tent bestond elke zondagmorgen weer grote belangstelling. De vereniging telde op 31 december 342 leden. FINANCIEN. Uit het financieel verslag van penningmeester W ten Berge bleek dat de uitgaven en de in komsten resp bedroegen 24 583 66 en 24.059.86 zodat er een nadelig saldo is van 523.80. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren Herm. Stokkers en Joh. Aanstoot had boeken en bescheiden in orde bevonden Als leden van de con trolecommissie 1977 werden be noemd de heren Aanstoot en A. Nekkers Penningmeester Ten Berge dankte administrateur Kers voor verleende assistentie. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden herkozen de heren K Bos en GA Heek Beide namen hun herbenoeming aan en dankten voor het gestelde vertrouwen. Streek V.V.V. Na uitvoerige bespreking over punt 8 van de agenda: „Deelneming Streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland" ging de vergadering unaniem accoord met het voorstel om uit de stichting te treden Onder voorbehoud, dat zich geen nieuwe mogelijkheden zul len voordoen, die een nadere overweging van dit be sluit zouden rechtvaardigen zal deelneming aan de Stichting Streek VW Overijsselse Heuvelrug en Sal land, mitsdien per 10 mei 1978 zijn beëindigd. Koninginnedag 1977 werd traditiegetrouw weer inge zet met een aubade door pl.m. duizend kinderen, leer lingen van de vijf basisscholen in het dorp voor het gemeentebestuur op het bordes van het gemeentehuis. Onder leiding van HMV's dm gent Henny J Fransen zongen de kinderen met begeleiding van het muziekkorps „Dankt, dankt nu allen God". „Dertig April", „Sallaand lied" én tot besluit de twee bekende coupletten van het Wilhelmus, die door de vele honderden belangstellenden spontaan werden meegezongen. Burgemeester mr. Enklaar hield hierna een korte toespraak waarin hij o.m. wees op het grote voorrecht voor land en volk dat we deze dag met een dankbaar hart mogen gedenken dat Koningin Juliana weer een jaar voor ons gespaard is. Ook de Tirolerkapel uit Hopf- garten speelde voor het gemeen tehuis enkele vrolijke wijsjes die met een spontaan applaus wer den beloond Door het bestuur van de Wijk- vereniging ..Holterhaar" werd op een trapveldje aan de Kon Wil- helminastraat een kinderkennis georganiseerd waarvoor de jeugd en ook vele ouders belangstel ling toonden Er waren een groot aantal at- trakties waarmede de kinderen zich fijn amuseerden Jammer was dat de man met de draaimolen zonder nader bericht verstek liet gaan Dit betekende voor de jongelui en voor de gruppe. (Tapdansende bil- lenkletsersi Koninginnedag - waarop in Hol ten zeer druk werd werd besloten met een grote lampionoptocht waaraan mede werking werd verleend door H.M.V., drumband en majoret tes. PL.M. 1000 kinderen brachten het gemeentebestuur een auba de. In de maandagavond gehou den jaarvergadering van de VVV Holtens Belang kwam onder meer aan de orde de taak van de VW in het hui dige tijdsgewricht. Aanlei ding daartoe was een opmer- 'king dat de slogan „Holten, met de Holterberg" die in het verleden een grote wervings kracht had voor ons vreem delingenverkeer, de laatste jaren ontbroken heeft in de vakantierubrieken van de dagbladen of dagbladgroepen (oplage ruim anderhalf mil joen). Het ontbreken van de nodige financiële middelen gaf het bestuur op als de voornaam ste oorzaak van deze lacune, maar zo werd gezegd, het ge wijzigd inzicht in de taak van de WV is er mede de oor zaak van, dat 't WV-wezen tegenwoordig meer aandacht schenkt aan zijn verzorgende dan aan zijn wervende taak. Naar het ons voorkomt heeft de VW nog altijd drie taken te vervullen, namelijk de ideële opdracht om de wer kende mens in de natuur te brengen, de wervende taak om deze opdracht te kunnen vervien ten slotte wan neer aan deze opdracht ge heel of gedeeltelijk is vol daan, de verzorgende taak om die mens tijdens zijn vakan tie zo goed mogelijk te bege leiden en het hem naar de zin te maken. Deze drie taken staan ons inziens ook nu nog recht overeind. Zestig jaar geleden was er van vifemdelingenverkeer in deze contreien nog nauwe lijks sprake Enkele idealis ten die door de schoonheid van de natuur geboeid, ook anderen daarvan wilden laten genieten, zagen het als hun opdracht een vereniging voor vreemdelingenverkeer te stichten, zoals die elders in ons land reeds op beperkte schaal werkzaam waren. Dat was niet anders mogelijk dan met medewerking van de ne- rmgdrijvende middenstand, die de geldmiddelen op tafel moest brengen. Bij de initia tiefnemers speelde in het achterhoofd, dat een druk vreemdelingenverkeer de no dige revenuën in de laden van de middenstand zou brengen. Hun toekomstverwachting is volledig uitgekomen. De op brengst van het vreemdelin genverkeer kan thans gevoe gelijk op anderhalf miljoen r.er jaar worden geschat, een bedrag dat uitvloeit over bij na alle neringdoenden. Die middenstand moet daar voor plm. vijftienduizend gulden per jaar opbrengen, een naar verhouding van de uitkomsten niet zo'n groot bedrag, maar men heeft ook zo z'n eigen reclamekosten. Wel een reden om aandacht te blijven schenken aan de wervende kracht van de WV. Stilstand in de propa ganda betekent op den duur achteruitgang. Men is de laatste paar jaar te gemakkelijk geneigd het oor te lenen aan de milieu- en natuurbeschermers voor wie het al gauw te vol is in de natuur Ook speelt de gedachte aan overbezetting blijkbaar een rol. Daar is echter op z'n hoogst sprake van gedurende de drie weken van de bouwvakvakantie. De overige maanden is naar onze mening een beetje reclame voor Holten als toeristen plaats beslist geen overbodi ge luxe Onbegrijpelijk is dat de ne ringdoende middenstand nau welijks enige belangstelling toont voor het WV-gebeu ren. Zij telt toch voldoende jonge krachten om actief deel te nemen aan dit werk door zitting te nemen in het be stuur of althans aanwezig te zijn op de enige ledenverga dering per jair. (w.b.)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1