Hard werkend Blauw Wit verslaat s.c. Rijssen op eigen grond met 2-1 S.v. Holten vierde 55-jarig bestaan met groots feest Scholengsieeiiseiap in tardea op 2e plaats EERSTE TEAM T.C. HOLTEN NOG STEEDS ONGESLAGEN Clubkampioenscliap ,Mintonette' Holten F5 kampioen Inschrij ving badminton toernooi Programma Blauw Wit 2 Blauw Wit Vesos 3 2-0 Programma S.V. Holten Godelympische Spelen HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 MEI 1977 - PAGINA 13 In de laatste weddstrijd van de competitie is Blauw Wit '66 er in ge slaagd definitief beslag te leggen op de tweede plaats in de eindrangs chikking. Op de Rijssense Koerbelt werd medekan didaat S.C. Rijssen met 2-1 verslagen. Een met 3 invallers aantredend Blauw Wit heeft afgelopen za terdag kans gezien voor het eerst in Rijssen een overwinning te behalen op de gelijknamige sportclub. Na een furieus begin van de gastheren leek de Hol- tense ploeg na ongeveer een kwartier meer vat te krijgen op het spel van de tegenstanders, maar na 17 minuten kopte een der Rijssen-voorwaartsen de bal uit een corner achter Trompet ter en bracht daarmee zijn ploeg aan de leiding. (1-0). De bezoe kers gingen zo mogelijk nog harder werken en nog voor de rust kwam er verandering in de stand. Vanuit het middenveld werd linksbuiten Gerard Koop man aangespeeld, zijn op maat gegeven voorzet bereikte het hoofd van Wilco Dikkers en diens kopbal betekende l-l in de 29e minuut. Nauwelijks twee minuten later kwam Blauw Wit aan de leiding toen een corner op rechts door Gerard Koopman met het linkerbeen scherp voor het doel werd gebracht en door Meindert Koopman werd inge kopt. De hal werd door de Rijssen-doelman achter de lijn gestopt en het doelpunt werd ddor de attent fluitende scheids rechter Timmerman uit Zuna toegekend. (1-2). In de 42e mi nuut kregen de gastheren door een foutieve terugspeelbal nog een goede kans maar Trompet ter en Geje Paalman, die de ge blesseerde Lohuis goed verving, wisten de zaak te klaren waar door de Holtenaren met voor sprong konden gaan rusten. In de tweede helft leek S.C. Rijssen de betere ploeg maar echt ge vaarlijk werd het slechts zelden. Ook een indirecte vrije binnen het strafschopgebied werd door de voltallige Blauw-Wit-elf cor rect verwerkt. In de pauze was bij de Rijssenaren Pieter Oos thoek in de ploeg gekomen waardoor ,,Gento" Voortman op de rechtsbuitenplaats kon gaan opereren. Ook deze omzetting bracht geen succes en toen rond de 70e minuut trainer Willens gelijktijdig Gerard Schalk en Jan Lohuis in het veld stuurde voor Wilco Dikkers en Ep Bel- dman werd het spel nog meer gericht op het consolideren van de voorsprong. Zelfs kwamen er bij uitvallen nog kansen aan de overzijde, maar gescoord werd er niet meer. Zo eindigde deze faire wedstrijd in een 2-1 overwinning voor de bezoekers uit Holten, die daarmee een bijzonder goede competitie afsloten met 33 pun ten uit 22 wedstrijden, slechts 4 achter de kampioen BZSV uit Borne. A.s. zaterdag wordt het seizoen besloten met een vriend schappelijke wedstrijd op „Meermanskamp" tegen Avanti uit Twello. De aanvang is zoals gewoonlijk om half drie. De eindstand in de le klasse A der TVB: BZSV (Borne) 22-37 Blauw Wit '66 22-33 S.C. Rijssen 22-31 PSV '67 (Almelo) 22-28 Vesos (Hellendoorn) 22-24 Daarlerveen 22-24 DVO-PTT (Almelo) 22-24 Eversberg (Nijverdal) 22-21 MVV '69 (Marle) 22-14 Daarle 22 .ij Denekamp 22-11 Boswinkel (Enschede) 22-9 Op zondag 22 mei a.s. organi seert de Badmintonclub Holten in sporthal 't Mosslnk een open badmintontoernooi. Aanvang 11.00 uur einde 17.00 uur. De in schrijving staat ook open voor niet-leden. Ingeschreven kan worden voor de volgende cate gorieën; heren enkel, dames en kel, heren dubbel, dames dubbel en gemengd dubbel. Afhankelijk van het aantal deelnemers zal worden bepaald in welke cate gorieën wordt gespeeld. Het is dus mogelijk, dat men in een andere categorie uitkomt dan waarvoor men zich heeft opge geven. Bij het inschrijven voor de dubbelspelen dient ook de naam van de partner te worden opgegeven. Men kan slechts aan één type dubbelspel deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt f2,50 per persoon. Bij deelname aan zowel een enkelspel als aan een dubbelspel is slechts éénmaal inschrijfgeld verschuldigd. Hoe wel de gezelligheid bij dit toer nooi voorop staat, zijn enkele fraaie prijzen beschikbaar ge steld, waarop iedere deelnemer kans maakt. ZATERDAG 7 MEI: Blauw wit 1 - Avanti 1 2.30 uur; Blauw wit 2 - Avanti 2 2.30 uur; Blauw wit 6 - Canadastraat 10.00 uur; Blauw 3 en 5 gaan toernooi S.V. Den Ham. Vertrek 8.30 uur. BLAUW WIT A KAMPIOEN? Blauw wit A 1 speelt zater dagmiddag op het terrein van de Zweef een beslissingswed strijd om het kampioenschap in de klasse A-junioren, tegenstan der is Excelsior A 2. De jongens rekenen bij deze zware strijd op aanmoedigingen van een zeer groot aantal sup porters. Aanvang 14.00 uur. Ver trek 1.15 uur. PUPILLEN TOURNOOI HAAR- LE: De volgende pupillenelftal- len gaan naar het tournooi van Haarlese Boys. Blauw wit E 1 vertrek 8.00 uur; Blauw wit E 2 vertrek 8.15 uur. Blauw wit F 1 vertrek 10.45 uur; Blauw wit F 2 vertrek 13.45 uur; Blauw wit F 3 vertrek 14.15 uur; Blauw wit F 4 is vrij. DINSDAG 12 MEI: Nieuw Heeten 1 - Blauw wit 1 18.30 uur, vertrek 17.45 uur; Nieuw Heeten 2 - Blauw wit 2 18.30 uur, vertrek 17.45 uur. De laatste wedstrijd in deze competitie is door Blauw-Wit 2 met winst afgesloten en was te vens goed voor de eervolle 2e plaats achter kampioen Vroomshoopse Boys. Zowel voor als na rust wist Blauw wit 2 te scoren het welk voor Vesos 3 naast een verloren wedstrijd ook betekende dat het moet de graderen naar de 4e klasse. Na de wedstrijd werd er af scheid genomen van enkele spe lers die het volgend-seizoen niet meer voor het 2e zullen uitko men. Voor deze spelers waren er bloemen, terwijl leider-vlaggenist G. Visser een cadeau van de slijter kreeg aangeboden voor z'n gweldige inzet voor dit elftal. Ter gelegenheid van het vijfenvijftig-jarig bestaan Aan het jubileumfeest werd heeft de Sportvereniging Holten vrijdagavond en ZR- beide avonden meegewerkt door terdagavond met donateurs en belangstellenden met een Tiroierkapei uit Oostenrijk, leden en genodigden op uitbundige wijze feest gevierd Llnks op foto: resident Adolf in een speciaal voor dit doel, in de Kalfstermansweide Schennach- J^nthal- gratis toegang tot de tent waar deelnemers reeds bij het begin Hoofdattraktie Op deze feestavond vormde het optre- ze geweldig genoten van het op- van het toernooi zoveel mogelijk den Van de uit HÖpfgarten (Noord Tirol) afkomstige treden van de gasten uit Tirol, kunnen zien op welke tijden en Holzhakkerbubben, compleet met Tiroler dansgroep en A1 met 31 een zeer geslaagde tprr^n u„o Speien jodelduo, onder leiding van kapelmeester Alfons Gastl en pragidgHt Adolf Schennach. Het is de bedoeling, dat de tegen wie zij moeten Niet-leden zullen bij inschrijving een folder ontvangen, waarin de voornaamste spelregels zijn op genomen. De minimum leeftijd voor deelname van niet-leden is 18 jaar. De inschrijving sluit onherroe pelijk op 11 mei a.s. om 18.00 uur. Men kan zich voor dit toernooi opgeven bij één der le den van de wedstrijdcommissie; Frans Gennep, Canadastraat 93. Ans Oonk, Nagelhoutstraat 41, Theo Evers, LOOIKOLK- STRAAT 7, Frank Akkerman, Ab Jansenstraat 24. De derde overwinning in suksessie werd in de stro mende regen in Enschede tegen Topspinners .4 be haald; 3-5. Enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter deden de Holtense gemoederen heftig oplaaien: er werd twee keer van scheidsrechter gewis seld. Bij Topspinners speelde de Nadat verenigingsvöorzltter J. Warrink deze feestavond met een kort welkomstwoord had geopend, waarbij hij zich naast de leden, speciaal richtte tot burgemeester en mevrouw En klaar, de oprichters der vereni ging, oud-trainers en andere ge nodigden, sprak hij een speciaal welkomstwoord tot de Oosten rijkse gasten. Président Schennach dankte hierna de heer Warrink voor zijn vriendelijke woorden en zei dat zijn uit 25 personen bestaande kapel het als een bijzondere eer had ervaren dit feest te mogen opluisteren en sprak de hoop uit dat hieruit een vaste band mag groeien tussen Holten en Höpf- garten en bood de vereniging een Tiroler souvenir aan als blijvende herinnering. Belangrijke plaats Na een eerste optreden van de muziekkapel, jodelzangeres Erika en de dansgroep, sprak burge meester mr. W. H. Enklaar de jubilerende vereniging toe, waarbij hij zei dankbaar te. zijn een ogenblik de gelegenheid te hebben stil te staan bij dit jubi- Uitslagen: 1 Leek 44.5 pt„ 2 Hol ten 35.5 pt., 3 Naarden 35 pt., 4 Diever 25 pt. 12jarige Lasonder indrukwekkend leum van de v«eniging. Hij den zeer populair zijnde Willem ten Velde zijn vreugde uit over het feit dan van de tien oprich ters er 55 jaar later nog acht dit jubileum konden meevieren. Wij zend op het grote ledenaantal merkte hij op dat de oprichting blijkbaar op een sterk voetstuk heeft plaatsgevonden. Namens de oprichters bood hij de selec tie een wedstrijdbal aan waarbij hij de wens uitsprak dat het eerste elftal het volgend seizoen de derde klas zal mogen berei ken. Ere-leden supporters Namens de ereleden werden hierna woorden van gelijke strekking gesproken door de heer D. Wansink die eveneens een wedstrijdbal aanbood, een voorbeeld dat even later werd gevolgd door de heer Pieters, die sprak namens de suppor tersvereniging. Hij had voor alle jeugd-elftallen een wedstrijdbal meegebracht. De feestavond werd voortgezet met het optreden van het Tiro ler muziekgezelschap en beslo ten met bal, waarbij het dan- sorkest De Vilema's uit Leme- lerveld de muziek verzorgde. Jubileumviering. Ook voor de tweede feestavond, ook met medewerking van de Tirolerkapel op zaterdagavond bestond een zeer grote belang stelling. De S.V Holten kan met dit groots opgezette festijn te rugzien op een geslaagde jubi leumviering. SENIOREN. Holten '3 - Lap 3 10.00 uur BWO 3 - Holten 4. 10.00 uur. V. 9.00 uur. Holten 5 - Achilles 4. 10.00 uur. TARZANCUP. Holten 11 - Holten 12. 10.30 uur. Holten 8 - Holten 9 10.30 uur., Holten 7 - Holten 6 10.30 uur. TOERNOOI HAARLE. ZATERDAG 7 MEI. Holten E 3 vertrek om 8.15 uur; Holten F 2 vertrek om 11.15 uur; Holten F 3 vertrek om 13.45 uur; Holten F 4 ver trek om 14.15 uur; Holten F 5 vertrek om 14.15 uur De op 29 april gehouden Gode lympische Spelen te Naarden le verden voor Holten dit jaar niet meer dan een tweede plaats op. De dag begon voor de toeschou wers en deelnemers 's morgens al om zes uur. Per bus werd op dat vroege tijdstip de reis aan vaard. Bij Hoevelaken werd een kop koffie gedronken en ruim voor 't aanvangsuur werd Naar den bereikt. Om 9 uur werd door mevr. A. D. de Hegter-Huising, wethouder van onderwijs, de sportdag geopend waarna om half tien heteerste startschot ge lost werd. Tot half vijf werden de verschillende wedstrijden af gewerkt. Van de Holtense afvaar diging speelden vooral de hand ballers bijzonder sterk. Het brug klasteam, onder voortreffelijke leiding van Frits Paule, wist als enige Holtense ploeg de maxi male vfer punten binnen te ha len. In de eindrangschikking moesten de Holtenaren de Scho lengemeenschap uit Leek voor laten gaan. Wel wist men de ploegen uit Diever en Naarden achter zich te houden. 3 c O "o o re Q ►J Volleybal jong. 4 l'/l 3 1 Zwemmen 1 3 2 4 Softbal meis. 2 3 1 4 Atletiek 1 3 4 2 Schaken 1 3 2 4 Dammen 2 1 4 3 Tafeltennis 1 2 4 3 Voetbal 2 3 4 1 Tennis 1 2 3'. 3V- Vollebal meis. 4 2 3 1 Softbal jongens 1 2 3 4 Handbal bovenb 1 'Is 3 4 1'/. Handbal brugkl 2 4 3 1 Cros 1' 3 4 1V« „Godelympische. Spelen". De start van de cross. sterk. Martin Beekman wordt steeds beter in de 3e set van zijn single kwam bijna een 2-5 ach terstand sterk terug en won met 8-6. De damesdubbel bracht de beslissing: René Heiting en Mo nique Durieux wonnen in 3 sets (6-4: 1-6: 3-6). John van de As sen kon terecht trots zijn op de prestaties van zijn team. Het tweede zondagsteam moest haar thuiswedstrijd bij een 2-2 stand tegen Park Bra bant 5 wegens de regen afbre ken. Hedie Redeker won de le single met 6-0: 7-5, terwijl Erik Ladiges zijn eerste kompetitie single van dit seizoen in de wacht sleepte. Holten 3 kwam tegen KJLTCII in Kampen op een 4-0 achterstand. Ook hier was de regen spelbreker. De tegenstan der lijkt te sterk om deze ach terstand nog in te halen. Resultaten zaterdag 30 april. Holten heren I kwamen tegen Rijssen 5 niet verder dan een puntenloze nederlaag (0-5). Holten Heren II won thuis met 3-2 van Schuttersveld. Cees van Geerestein speelde een ge degen Single en samen met Piet van Iddekinge won hij ook een dubbel. Zaterdag Mix speelde in de uitwedstrijd tegen Ludica 4 een sterke partij; 5-0.. Programma thuiswedstrijden. Zaterdag 7 mei. 09.00 uur; Holten jeugd - MTV '65 14.00 uur; Holten Mix - Drijvers II. wees er op dat de S.V. Holten een belangrijke en sportieve plaats inneemt binnen de Hol tense gemeenschap en sprak zijn waardering uit voor het elan waarmee de vereniging zich heeft ontplooid en de wijze waarop ze zich manifesteert. Terugziende op het verleden verklaarde hij zich nog te herin neren dat op de meest primi tieve wijze en in een bepaald beneden de maat zijnde spor taccommodatie de voetbalsport werd beoefend op een wijze die de toets der kritiek niet kon doorstaan bij de KNVB en zei verheugd te zijn dat thans over een aantal goede sportvelden kan worden beschikt. Hij wenste de vereniging geluk met dit ju bileum en een gezonde ontwik keling in de toekomst toe, het geen hij belangrijker achtte dan het maken van doelpunten Oprichters Mede namens alle oprichters sprak vervolgens de bij alle le- Voor de kinderen zondag 15 mei. Holten D 2 vertrek om 8.15 Zaterdagmiddag hadden alle uur; Holten A 2 vertrek om Holtense kinderen boven 6 jaar 12.30 uur. Nu de competitiewedstrijden zijn beëindigd worden de laat ste trainingen op de dinsdag avond in de vorm van een toernooi uitgespeeld. De meeste leden zijn in 10 groepen van ongeveer 9 personen zo "eer lijk" mogelijk verdeeld. Er wordt in twee poules gestreden. Ieder team daarin speelt 8 wedstrijden van drie kwartier, waardoor men een volledige competitie speelt. Op de laatste Zondag 8 mei; 10.00 uur: Holten 1 Drijvers IV Dinsdag 10 mei; 9.00 uur; dames Holten 2 ter. De allerjongste pupillen van de s.v. Holten hebben hun ?erste voetbalseizoen meteen kunnen afsluiten door kampioen te worden in hun afdeling. Na eerst met 3-1 van mede- kampioenskandidaat Hulzens- e boys te hebben gewonnen heeft Holten F5 op woensdag avond 27 april j.l. ook de in haalwedstrijd en tevens laatste van het seizoen tegen S O S. F2 gewonnen Een gelijk spel of de volle winst was voldoende om het seizoen prachtig af te sluiten. Kennelijk waren de spelers in het begin nogal zenuwachtig omdat er niet zo goed gespeeld werd. Even voor de rust wist Freek Pasop het eerste doelpunt te scoren. Het kampioenschap lag toen voor het grijpen. Ook de jongens wisten dit, zodat ze na de rust steeds beter gingen spelen. In de tweede helft wer den nog eens 4 doelpunten ge scoord door Gerrit Blankena en de grote uitblinker Erik Broek- maat (3X). Een goede afsluiting van de competitie met een 5-0 zege Vele ouders_ hebben de wedstrijd bijgewoond. Na afloop van de wedstrijd werd door het bestuurslid van de O PC. Nijverdal. de heer G. Mer.sink de kampioensbeker uitgereikt aan aanvoerder Gerrit Blankena. De jongens hebben donderdag j.l. een klein feestje mogen bouwen. trainingsavond is dan de finale-poule. Dindsdag 26 april startte in poule A groep 1 (G Piek) tegen groep 2 (H Poortman) er. in poule B startte groep 6 (H. Scholten) tegen groep 7 (M. Wil- lemsen). De groep van H. Poortman bleek met 2-1 te sterk voor groep 1 en de groep van M. Willemsen overwon groep 6 met 1/Q-l/Q. In hun tweede wedstrijd won groep 2 duidelijk van groep 3 (H. Boersma) met 3-0 en groep 7 verloor met 2-1 van groep 8 <C. van Harmeien). H Boersma ver loor vervolgens ook met 3-0 van A Meerman (groep 4) terwijl groep 8 weer met 1-2 verloor van A. Nauta's groep 9 IJzersterk was het optreden van groep 10 onder bezielende leiding van K. Masselink. met tweemaal 3-0 werden groep Na- uta en groep Scholten verplet terd Groep 5 van F Ebrecht startte met een 2-1 overwinning op groep Piek maar verloor ver volgens van A. Meerman met 0-2 De stand na de eerste con frontaties; Poule A. 1. H. Poortman 5 pnt. 2 A Meerman 5 pnt, 3 O Plek 2 pnt, 4 F Ebrecht 2 pnt, 5. H. Boersma 0 pnt. Poule B 1 K. Masselink 10 pnt. 2 M Willemsen 21 /Q pnt, 3. C v Harmeien 3 pnt, 4 A. Na- uta 2 pnt, 5. H. Scholten 1 IQ pnt,.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13