Een geurige Moederdag Een handvol cadeautips In blijde verwachting van Als wij nou eens IIIIBll Een juiste, niet opdringerige geur accentueert de charme en de aantrekkingskracht van elke vrouw (Foto Max Factor). man die tevens naam heeft ge maakt als gifmenger De sa menstelling van de parfums bleef een diep geheim, maar Catharina heeft het gebruik van parfums aan het Franse hof wel ingevoerd Maar laten we terugkeren tot de tijd van nu. Parfum is nog steeds een wel kom geschenk op Moederdag. Er zijn vele honderden soorten parfum in de handel, maar wie eens origineel wil zijn, zou dit keer het onlangs onder de naam „Blasé" uitgebrachte reukwa ter voor Moeder kunnen kopen. Het is een kombinatie van plantaardige olieën met lichte accenten van diverse bloemen- geurtjes, zoals rozen, lelietjes van dalen, wilde anjers en jas mijn. Het karakter van dit par fum wordt bovendien nog be paald door de toevoeging van de geuren van sandelhout, eike mos, amber en vanille Enfin, u ziet maar Maak er in ieder ge val een geurige Moederdag van. Vergiet met bijpassende lekbak. Geen natte boel meer op aanrecht of keu kentafel. Materiaal: kunststof. Kleur bruin/- ivoor (prijs ca. 15 gulden) (Alle hier getoonde en ge noemde artikelen stam men uit de Curver Kunst stof fabriek in Rijen.). en maanden, het hele jaar door wat meer vrije uurtjes voor zichzelf zou hebben. Hoe dan wel? door haar bijv. zo'n grap pige, kleine mini-naaibox te ^even voor haar hand- we'rkspulletjes, mét een briefje erin waarop te le zen staat, dat wij voor taan zelf knopen zullen aanzetten en andere klei ne naaiwerkjes zelf zul len doen, door haar een nieuw af druiprek te geven mét een vverkrooster erbij, waar op vermeld staat, wie voortaan voor de afwas (bij toerbeurt) zorgt; door in die nieuwe bad- box-met-zitdeksel bruis- tabletten voor moeie voe ten én een nieuwe lekere badhanddoek te stoppen, door zo'n fijn groot vier kant vergiet met bijpas sende lekbak te kopen, door Moeder een nieuwe koelbox te geven, ideaal voor een dagje uit, maar dan een box met een los sluitdoosje erin en erop een plakkertje met „al leen voor Moeder", omdat ze haar eigen deel van de lekkere hapjes tóch altijd maar weggeeft. Als wij (mannen en kinde ren) nou eens iets anders voor Moeder deden op haar grote feestdag. Natuurlijk, ze krijgt thee op bed. er wordt voor haar afgewassen, we zorgen er zoveel mogelijk voor dat ze niets hoeft te doen en er staan bloemen en/of planten voor haar klaar. Maar als we nu eens besloten Moeder op Moeder dag iets te geven, waardoor ze ook in de komende weken Zo zouden we eindeloos kunnen doorgaan. Kunst stof-geschenken zijn altijd welkom Ze zijn fraai van vorm. sterk, licht in gewicht en voordelig in prijs. Voor een koelbox (25 liter) betaalt u ca 36 gulden, topwaredo- zen van 2 en 4 liter resp ca 4 en 6 guldenhuishoudkratjes (op- en in elkaar te stapelen) voor thuis en in de auto ca 10 gulden. Ga eens een kijkje nemen op de huishoudafde- ling en u zult er verbaasd van staan wat u allemaal van kunststof kunt kopen en hoe aantrekkelijk de prijzen liggen. Eeuwenlang reeds tooit de vrouw zich met geurtjes. De olieën welke de welgestelde vrouwen in het oude Egypte gebruikten voor lichaamsver zorging en voor het laten glan zen van het haar, waren tevens welriekend. Uitgestrekte ge bieden werden met cederbomen en rozen beplant, enkel en al leen om gebruikt te worden voor de ,.reukwater"-vervaar- diging in het oude Perzie, Me- sopotamie (Babylonie en Assy- rie) en Egypte Cleopatra, die in het jaar 66 v Chr koningin van Egypte werd, had een groot deel van haar succes te danken aan haar schoonheid Hoewel haar manier van regeren in een vrij slechte reuk stond, werd het „reukwater" dat zij gebruikte gestookt uit sandel- en ceder hout. Later werden de uit bloe men geperste olieen de voor naamste grondstoffen voor de vervaardiging van parfums. Catharina de Medici had een eigen parfumeur in dienst, een dienblad, dipschaaltjes, droogrek, droogmolen, drinkservies; eierstel, emmer, eetservies; flessenmand, fluitketel, fon- duestel, fondueborden, fri tuurpan, fruitschaal. glaswerk. grillautomaat, groentesnijder; haardroger, handdoekrekje, huishoudtrap, huishoud- weegschaal; kaasschaaf, kalender, kan delaar, kaarsen, kapstok, keukenklok, koektrommel, koekepan, koffiemolen, kof fiezetapparaat, kookset, kop en schotel, kruidenrek; lektuurmand, lepelrekje; medicijnkastje, meetglazen, mixer; notenkraker, nest schalen, notitieleitje voor bood schappen. onderzettertjes, ovenwant, pepermolen, prullemand, pedaalemmer, patat-frites- smjder, pmdastel, personen weegschaal; raamwisser, roerzeef, rolve- ger, rookstandaard, room- stel, schiimandje, servies, sla-bak, snackschaal, snel kookpan, soepkoppen, spie gel. steelpan, steenvorm, stofzuiger, strijkijzer, strijkplank, sigarettendoos; tabouret, tafelaansteker, theeservies, tinnen kan, toi- letkast, toiletgarnituur, trancheercouvert, uiensnijder, vergiet, vleesschaal, voor- raadbussen, wasmand, wekker, wild- schaar, wijnrek, ïjsemmer- tje, zeem. We zullen het hierbij laten U hebt fantasie genoeg om aan de hand van deze suggesties nog een aantal andere geschenken te bedenken. De nieuwe vierkante kunststof broodtrommel, waarin alle ruimte opti maal kan worden benut Gemakkelijk schoon te houden Verkrijgbaar in ivoor/bruin (prijs ca. f 14,50). Enige tijd geleden heeft een enquête aan het licht gebracht, dat het merendeel van de man nen de pagina voor de vrouw ook lezen. Voor zulke meelezers kunnen deze cadeautips waar devolle perspectieven openen. Weet u zeker dat uw man nooit een blik slaat op üw pagina, dan weet u tenminste wat u moet vragen. Voor degenen die het nog niet mochten weten; de „geboorte" van Moederdag viel op 12 mei van het jaar 1907, zeventig jaar geleden dus, toen de Ameri kaanse Anna J. Jalvis haar moeder verloor en besloot moe ders sterfdag elk jaar speciaal te gaan herdenken. Anna's moeder had niet alleen haar hele leven opgeofferd voor haar elf kinderen, maar ze had bo vendien nog onafgebroken geijverd voor de begrippen „betere moeders, betere vaders i en betere vrouwen". Anna gaf veel bekendheid aan haar stre ven. Toch duurde het nog tot 8 mei 1914 voordat het Ameri kaanse Congres de tweede zon dag in mei officieel als Moeder dag aanwees. Na de Eerste We reldoorlog namen wij hier in Nederland en met ons vele Eu ropese landen deze gewoonte over. We hielden dezelfde da tum aan, dus: tweede zondag in mei. Maar nu terug naar de cadeau tips Hier volgt een alfabetische opsomming: O afdruiprek, asbak; bar-set, barbecue, blikope ner, bloemgieter (verstui ver), bloemvaas (daar kun je er nooit te veel van hebben), braadpan, broodmes, brood rooster, broodtrommel. closetgarnituur, compóte- schalen, cocktailvorkjes, cassette, citruspers. Links een katoenen bloemetjesjurk, met wijde nmpelrok aan een ingerimpeld lijfje met smalle schouderbandjes. Rechts dezelfde katoenen bloemetjesstof in een model met wijde korte mouw. In verschillende kleuren verkrijgbaar voor slechts enkele tientjes. Links een Finse jurk fan schitterende kwaliteit katoen, bedrukt met zonnebloemen en vlinders in felle kleuren Rechts een ge streepte denim overgooier met metalen gespsluiting gedragen over een witte katoenen bloes Hel jurkje kost nog geen zeventig en de overgooier nog geen zestig gulden Wie voelt zich dag in dag uit dichter bij Moederdag dan de vrouw die een baby verwacht"' Wat is het dan ook heerlijk moeder te worden in een tijd, waarin er zoveel vlotte, leuke, modieuze kleren te koop zijn voor de a s moeder We moeten er niet aan denken dat een vrouw zo'n periode vroeger als hobbezak moest doorbrengen, in een soort aardappelzakkenjurk gehuld. Juist dan wil je er ook nog wel graag tot de laatste dag zo aantrekkelijk mogelijk blij ven uitzien. Gelukkig kan dat nu dubbel en dwars. Ze zal er zelfs vertederend en ro mantisch uitzien in de van bloemetjeska toen gemaakte jurkjes In de wijde gerim pelde rok aan een klein gesmockt lijfje, mét of zonder mouw. Voor het meer aktieve, werklustige type - ook ook dat kan een bijkomstigheid zijn van het as moeder schap - is er een fijne gestreepte denim overgooier. jzersterk Je ziet er steeds weer anders uit als je hem behalve met een frisse witte bloes ook kombineert met T-shirts in modieuze kleuren, bijv pastelblauw en ro se Er is ook een fijne kollektie Finse jurken in de handel Om eens echt opvallend te stralen, kiest u een jurk of kiel in prachtige kwaliteit Finse katoen, heel exclusief be drukt in felle kleurkombinaties. De model len zijn stijlvol eenvoudig, met wat grote knopen als garnering Leef jezelf ook eens heerlijk uit in exotische sferen. De wijde, aan hals en mouwen ingerimpelde India bloes, zowel in wit als in zwart lijkt ervoor gemaakt om op een „aangepaste" jeans te dragen Ook met de tropische katoenen ba- tik-zonnejurkjes zullen a.s moedertjes, lang voordat hun grote Moederdag is aan gebroken een uitstekend figuur slaan in het zomerbeeld van nu.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11